berden 'Er zijn toch te veel ambtenaren' Rondje Verkeer voor basisscholen Gimbrère DeMKB Esprit horloges El NEDERLAND VENRAY Julianasingel 7 Ontwerp uw eigen badkamer! KOOPZONDAG En verder: toetere en Gerrit ien ermee dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Jazeker. De Hypotheker. automatiseerder Merselo en Top in balans Kras nu, bij aankoop van een Esprit artikel op onze dames-, kinder- en lingerieafdeling en ontvang een leuke prijs. Zo maakt u kans op 1 van de 5 originele Deze actie loopt van 12 t/m 19 maart of zolang de voorraad strekt. Brotestraat 23 5801 BE Venray Opmerking raadslid na bommelding: De toch al verstoorde ver houding tussen het ambtena renapparaat en de politiek heeft een nieuwe deuk opgelo pen. Op dinsdag 3 februari, 4e dag van de bommelding, heeft een raadslid tegen een mede werker van Publieksdiensten gezegd: 'Laat maar tien of twintig ambtenaren in het gemeentehuis zitten, er zijn er toch teveel'. Dit staat in het verslag van een onlangs gehouden evaluatiebij eenkomst over de bommelding, waarbij onder meer burgemeester Waals, loco-burgemeester Driessen, secretaris Lucassen, bomteamleider Brandes, politie chef Van den Heuvel en brand weercommandant Bandsma aan wezig waren. Er blijkt nog een politicus te zijn geweest die zijn boekje te buiten is gegaan 'De afdeling Publieksdiensten heeft vlak na de ontruiming een fractievoorzitter aangetroffen die via de fractie ingang het gemeentehuis was bin nengekomen. Hij heeft daarbij een schriftelijke melding die op de deur was aangebracht gene geerd'. Het blijkt om WD'er John Oosterbeek te gaan, die zich ech ter van geen kwaad bewust is. "Ik liep om vier uur langs het gemeentehuis en ik zag net de pers naar binnengaan door de hoofdingang. Ik moest beneden nog wat spullen ophalen en ging door de zij-ingang naar binnen. Er hing wel een schrijven dat 'tot onze spijt het gemeentehuis niet toegankelijk was' of zoiets. Maar er was niks afgezet en ik had niet het idee dat het nog verboden ter rein was. Toen kwam ik een amb tenaar tegen die verbaasd vroeg 'waar kom jij vandaan?' Nou, ik ben daarna weer door dezelfde ingang naar buiten gegaan", ver klaart Oosterbeek. Een bode trof op de bewuste dinsdagochtend om 8.15 uur twee brieven aan met de bommel ding, waarvan één zonder enve lop, in de brievenbus van het gemeentehuis. Er werden meteen kopieën van de brieven gemaakt en de originelen werden aan de politie overhandigd. "In het vervolg dient in het belang van het technisch onder zoek de schritelijke bommelding direct geplastificeerd te worden volgens de Antrax-procedure. Ook moet de verspreiding van de inhoud beperkt blijven tot alleen de burgemeester en gemeentese cretaris", zo vermeldt de evalu atie. LEK De wekelijkse B en W-vergade- ring werd geschorst en meteen werd een crisisteam geformeerd. Het oprichten van gemeentelijk crisiscentrum werd echter niet nodig geacht omdat er geen spra ke was van een rampscenario. In overleg met politie, brandweer en bomteam werd tevens besloten over te gaan tot een gefaseerde ontruiming van het gemeente huis. In een interne mededeling werd het ontruimingsbevel bekendgemaakt. Gedetailleerde informatie uit de brieven lekte die dinsdag al snel uit. 'De burgemeester heeft tij dens het onderzoek zelf geen pers te woord gestaan en de journalis ten doorverwezen naar de pers voorlichters', aldus de evaluatie. 'Er is geconstateerd dat tussen 10.00 en 12.00 uur de pers door omstanders, naast de formele persberichten, op de hoogte was van details'. Het lek wordt gezocht in het 'wandelgangenef- fect' en bij een wethouder die details over de bommelding ver spreid zou hebben bij de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling. Volgens de gemeente Venray moeten voortaan eenduidige afspraken gemaakt worden over de wijze en inhoud van communi catie. Al met al valt de evaluatie positief uit. De samenwerking met de politie en brandweer wordt geroemd en de afdeling Publieksdiensten heeft gezorgd voor een adequate voorlichting aan de burgers. De bommelding heeft nog een ander positief effect. De rampenoefening in het gemeentehuis komt dit jaar te ver vallen. Ontvangst, diner, receptie en feestavond; I allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht I in een superromantische bruidssuite krijg je er I gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aanirekkelij-1 ke pnjzen. Meer weten? Bel voor een informatie-1 pakket (of een vrijblijvende afspraak), j HOTEL ASTERIA VENRAY, Maasheseweg 80a Venray TeL 0478-511466 fff JANNEKE JARIG 11] HIEP HIEP HOERA Q, I 20 20 20 76 lia|l|DAU| JOOA 9 6 US3 13UIJ3IUSA0M pus^l] "De nieuwe voorjaarscollectie is binnen!" Orce topmerken: GRAÜ15 ondertapiiv Louis de PoortetÊ latten! Excellent Design Desso - Bonaparte - Parade Mundial - Steam - Perfect Earth Vision - Verenigde Lambreghts Fabrieken Comfort Foibo Krommenie Brink Campman - Heuga Luxaflex Living Colors by Jan des Bouvrie TAPIJTCENTRUM mam K**a 9 t/m 20 maart 5 In onze showroom kunt u de i —r -1 nieuwste collecties tegels, sanitair ïl-ïvsj «mll en stoomcabines bewonderen m 1 b. Tijdens deze dagen ontwerpen r wij vrijblijvend, samen met u, uw 7S $|li nieuwe badkamer in 3-D en in kleur. mi Vergeet niet de maten van de ruimte s f "ij lil mee te nemen! Tip: gelieve een l 0 U 1 telefonische afspraak te maken u i.v.m. grote belangstelling btS totaalbouw bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl RUHL HAEGENS MOLENAAR IRÜHLE m Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Vestigingen in Venray Boxmeer Nuenen TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN kleinsten de fijne kneepjes leren over het verkeer, wordt financieel mogelijk gemaakt door een bijdra ge van 7000 euro door de Serviceclub Ronde Tafel Venray. Tijdens de OPEN HUIS DAGEN t/m zondag 21 maart pakken wij de VOORJAARSMODE extra luxe voor u in. Nu bij aankoop vanaf 150.- een exclusieve GIMBRÈRE TAS Cadeau!* ('zolang de voorraad strekt) 2] MAART WILHELMINAPLEIN 15 HORST Honderdvijfentwintigste jaargang - week 11 - donderdag 11 maart 2004 L EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssuml 1-12 Kunst Cultuur 13 Sport 17-23 Gemeentelijke mededelingen 24 Kerkelijke diensten 26 Zure bom ben boos, of beter gezegd: teleurgesteld in de gemeente Venray. ik zie burgemeester Waals alweer zijn wenkbrauwen fronsen. :n die van Peel en Maas weer aanüNee, hoor. Zo erg is het niet. Ik begrijp alleen één ding niet. Ik heb net het (geheime) >port gelezen over het 'bommetje', of beter gezegd: de op dinsdag 3 februari in het gemeentehuis. En verbazing naam komt er niet in voor!!! Terwijl ik toch echt NA de ;c ontruiming van de ambtenaren binnen ben geweest. Nee, lurlijk niet pontificaal via de voordeur en ook niet -zoals VVD-poli- John Oosterbeek- via de fractie-ingang. Nee, ik dacht bij mezelf, riooljoumalist bij uitstek klim ik a la Alcatraz via het riool naar bin- op zoek naar nieuws over 'de bom'. Ik was al om 11.00 uur in het ieentehuis aanwezig, verstopte me snel achter een plantenbak in burgemeesterkamer en wist zo aan de -zeker ietwat verkouden - "fclhonden van het BOM-team te ontkomen. Toen er alleen nog stoere BHVers van de gemeente Venray en enkele politiemensen gangen rondstruinden durfde ik pas voor de dag te komen, j ons lek - zie bericht over bommelding elders op deze voor wist ik precies waar ik die zwarte bol, die op de tekening ver veel leek op die bommetjes van de Daltons in de strip van Lucky zoeken moest. Je kent ze wel, die lange Averell had er altijd zo onder zijn arm. Zo'n bol met een lang krullend lont eraan vast. ikzij de 'schatkaart' die ik van ons lek ontvangen had, had ik het plosief al snel gevonden en even later liep ik vrolijk het gemeente- is uit. Natuurlijk had ik de bom al lang en breed ontmanteld (lont jtgcblazen) en in een plastic zak van boekhandel Van den Munckhof nopt. Ik maakte buiten nog even een luchtig praatje met brand- ecrcommandant Peter Bandsma en Frans Coumans, de nieuwe poli- dief van het Centrum, die een oogje bij het gemeentehuis in het I hielden. Och, ik vergeet nog iets belangrijks. In het gemeentehuis ïlfwcrd ik ook nog aangesproken door zo'n altijd vriendelijke dame an de publieksbalie. die me vroeg wie ik eigenlijk was. Ik zei: 'ik ben in journalist van Peel en Maas', waarop zei antwoordde: 'oh, dan ent u lucht voor mij'. Misschien is dat ook wel de reden dat ik niet in ct evaluatierapport voorkom. Ik ben niet gezien, ik ben een geest, ik ;sta niet voor de gemeente Venray. Het maakt mij niet uit, ik hoef k :t zo nodig als redder van het gemeentehuis de geschiedenisboeken Had ik wel naam willen maken, dan had ik wellicht beter wat stam- kunnen maken en iets moeten zeggen als: 'Laat maar tien of twintig ibtenaren in het gemeentehuis zitten, er zijn er toch teveel'. Dan je pas indruk, dan ben je pas een kerel. Ik heb stad en land afge- ld om erachter gekomen wie dat stoere raadslid is geweest die deze me woorden heeft geuit. Maar eerlijk is eerlijk, ik zeg het spijt in ijn hart: mijn collega's en ik weten het niet. Snik, snik. En ons lek in ft gemeentehuis wist het ook niet te vertellen. Maar dat raadslid :t wel op z'n tellen passen, want bij de volgende raadsvergadering it Hannes op de tribune. Scherp van geest en met een notitieblok in e aanslag. En wie het eerst een zure bom pakt, die is D'n Hannes. Die 'ordt gekielhaald door twintig ambtenaren van de gemeente Venray, lei pek besmeurd door het college van B en W en aan het eind gevie rendeeld door de rest van de raad. En tenslotte afgekraakt door de ers, die - als het aan de gemeente Venray ligt- bij dergelijke inciden- •n nooit meer iets te weten komt over details, over de inhoud van ombrieven Slechts burgemeester Waals en secretaris Lucassen veten voortaan van de hoed en de rand om te voorkomen dat details erder op de kabelkrant staan dan dat de ambtenaren thuis zijn. ïelaas, we zullen een nieuw lek moeten zoeken Christ, jij hebt binnenkort toch een onderhoud met burgemeester faals? Regel effe iets met onze vriend Jos! Hannes Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl KB3- 114:14.1:1 Voor het eerst is er een lespak ket op gebied van verkeer dat zich richt op basisschoolleerlin gen van groep 1 tot en met 4. Woensdagmorgen werd het eer ste verkcerseducatiepakket voor de onderbouw, genaamd Rondje Verkeer, overhandigd aan 21 basisscholen in Venray. Leerlingen van basisschool de Hommel in Venray ontvingen als eerste het Rondje Verkeer uit han den van wethouder Jan Driessen. De bovenbouw, groep 5 tot en met 8. beschikt al meer dan 30 jaar over 3VO-lesmateriaal op gebied van verkeer (Op Voeten i Fietsen en Jeugdverkeerskrant). Voor de onderbouw bestond daarentegen tot op heden nog niets. Het 3VO- lespakket Rondje Verkeer komt tegemoet aan de wensen van leer krachten uit het basisonderwijs om verkeerseducatie te kunnen geven aan de kleinsten op school. De leerstof is gericht op de prak tijk en de directe omgeving van de leerlingen. Leerkrachten kie zen zelf waar ze aandacht aan wil len besteden op gebied van ver keer. Zo houden ze de les actueel en stemmen ze deze passend af op de leeftijd van de leerlingen. Het 3VO-pakket Rondje Verkeer bestaat uit een activiteitenboek, kijkplaten, foto's, kopieerbladen, cd-roms met verkeersspelletjes en een cd met liedjes. Zeven thema's komen in Rondje Verkeer aan de orde: lopen, weer en verkeer, spe len, oversteken, fietsen, meerij- CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl den en tekens. De materialen worden opgeborgen in een stevi ge map die gebruikt kan worden als kniemap tijdens het les geven. Zo kunnen kinderen prima de foto's en situaties getoond wor den terwijl over verkeer gepraat wordt. Rondje Verkeer kost €199,- en scholen met een abon nement op Op Voeten en Fietsen of de Jeugdverkeerskrant krijgen €20,- korting. Bestellingen van Rondje Verkeer kunnen via xvww.3vo.nl/webshop geplaatst worden. Op de 3VO-website moet dan gekozen worden voor de categorie kind en school. Dat 21 basisscholen in Venray binnen kort gebruik gaan maken van Rondje Verkeer en zo de aller- Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl SSANG YONG 4WD PERSONEN EN BEDRIJFSAUTO Zie ook de advertentie elders in deze krant.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1