'Erbij halen, erbij houden' Cremeren van dieren in Overlooi Veelschrijver Brusselmans Literair Café in Drie bands in 't Podium Vijf gewonden bij verkeersongeluk Nieuwe cd Mixed Juezz Pianist Arthur Schoonderwoerd in Theehuis Inalfadak voor BMW 5 Laagvliegoefening boven Luchtmachtbasis De Peel Winterwandeling in Merselo Lenteconcert Aostrumse Zangkompeneej Omroep Venray KC Venray e.o. Griekse feestavond Concert en expositie Koningskerkje Wijn en wijn maken Goede doel fietsvierdaagse 61 bekeuringi PEEL EN MAAS Op vrijdag 12 maart onder tekenen de GGZ-groep Noord en Midden-Limburg en de gemeente Venray het bestuursakkoord 'Erbij halen, erbij houden'. De onderteke ning iparkeert het moment waarop de organisaties het voornemen vastleggen om in de komende tijd samen te wer ken aan de vermaatschappelij king van de GGZ-cliënten. Ook het Cliëntenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg en Synthese leveren hun bijdrage aan deze samenwerking door onderte kening van het akkoord. Het bestuursakkoord is een onderdeel van het projectplan dat door de GGZ-groep bij Gedeputeerde Staten van Limburg is ingediend. Doel van het pro jectplan is het realiseren van een zodanige maatschappelijke en sociale infrastructuur in en om Servaashof, dat mensen met psy chiatrische problematiek zo opti maal mogelijk kunnen functione ren en integreren in de samenleving. In het projectplan wordt een aantal projecten genoemd die als eerste worden uitgewerkt en bijdragen aan het beoogde proces van vermaat schappelijking. Zo wordt nog in 2004 een plan van aanpak opge steld om te komen tot een ont moetingspunt voor psychiatrische gehandicapten en een zorgboer derij/kinderboerderij. Het project plan en het bijbehorende bestuursakkoord zijn het vervolg op de eerdere inspanningen van gemeente, Provincie, GGZ-groep en het Clientenadviesbureau (CAB) om te komen tot een meer jaren experiment voor vermaat schappelijking. In dit experiment is een zevental programma's benoemd die verdere uitwerking behoeven. Deze programma's sluiten aan bij de resultaten van een onderzoek dat in opdracht van het CAB is gedaan naar de wensen van langdurig zorgvragen de GGZ-cliënten in Venray. Zaterdag 13 maart omstreeks 22.00 uur begint een spetterend programma vol live muziek in café 't Podium in Venray. De bands Birthmark, Liftid en Concubine zullen deze avond gaan zorgen voor optredens van ongekend hoge kwaliteit. De drie bands zijn al lang geen onbeken den meer. Zo is Birthmark een van de meest talentvolle jonge bands uit de regio. Afkomstig uit Horst brengen de vijf leden van de band muziek met als oorspronkelijke inspiratiebron onder andere Soulfly, Sepultura en Machine Head. Birthmark is in 2001 begon nen en hebben inmiddels al een groot aantal optredens achter de rug. Kenmerkend voor Birthmark is de energie waarmee de muziek gebracht wordt. Met zoveel gege ven energie en adrenaline is Birthmark absoluut meer dan alleen een opwarmer voor de rest van het programma. Liftid en Concubine zullen het vervolg van de avond voor hun rekening nemen. Beide bands hebben een ding gemeen, ze heb ben ooit op het fameuze Pinkpopfestival in Landgraaf gestaan. De kwaliteit van beide bands is daarmee eigenlijk al te bestempelen als hoogstaand, op een festival als Pinkpop kom je immers niet zomaar terecht. Liftid brengt net als Birthmark Nu-metal, een stroming waarin tevens bands als Pantera en Rage Against the machine geplaatst kunnen worden. Liftid is een jong kwartet uit Roermond, hard bezig zich een weg omhoog te werken in de muziekwereld. Dit wordt met name tot stand gebracht mid dels hun intensieve, fanatieke optredens. Lifted combineert de agressie van metal met de avon tuurlijke dansbare en frisse rit mes. Deze combinatie van ener gieke fresh metal resulteert in pure highschool metal. Concubine is vijf jaar geleden opgericht, aanvankelijk met het idee om ska en funk in een con cept samen te voegen en dit naar buiten te brengen. De interesse voor metal van elk bandlid was echter te sterk om te onderdruk ken en zo is Concubine geworden tot een band die een combinatie van deze drie stromingen brengt. Concubine heeft zich net als Liftid gevestigd door een groot aantal shows te spelen en zijn intussen niet meer weg te denken uit het circuit. Deze avond in café 't Podium wordt een avond vol spetterende, energieke, optredens die je eigen lijk niet mag en zeker niet wilt missen. Vooraf reserveren is mogelijk via café 't Podium (0478- 581143) mits je voor 22.00 uur binnen bent Inmiddels is de voorverkoop voor Peter Pan Speedrock, die op 17 april optreden in café 't Podium, begonnen. Kaarten hier voor zijn af te halen bij café 't Podium, kruisstraat 2b te Venray. Meer informatie over deze optre dens of andere optredens bij café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder het kopje agenda. In verband met de (Close Air Support) oefening Basic Windmill vinden tot en met vrijdag 12 maart vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvliegtuigen boven Luchtmachtbasis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De deelnemende vliegtuigen zullen boven en rondom de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte vliegen en wel op de vol gende tijden: donderdag 11 maart van 09.00 tot 11.15 uur en van 12.45 tot 15.00 uur; vrijdag 12 maart van 09.00 tot 11.15 uur. Bij 'Forward Air Control/Close Air Support' oefeningen verlenen vliegtuigen luchtsteun aan grond troepen. Dit wordt beoefend boven Luchtmachtbasis De Peel. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De vliegtui gen starten en landen niet op de Luchtmachtbasis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde 'Forward Air Controllers'. Hierbij gaat het om militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vlie gers van jachtbommenwerpers over de precieze locatie van de aan te vallen doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursis ten in praktijksituaties leren samenwerken met Nederlandse F- 16's en vliegtuigen van verschil lende NAVO-bondgenoten. Op zondag 14 maart houden de Natuurvrienden uit Merselo de vierde winterwandeling van dit seizoen. De afstanden en starttijden zijn: 5-10 km 08.00-14.00 uur; 15-20 km 08.00-12.00 uur en 30 km 08.00-10.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van 5 km uitgezet. De starttijd hiervan is tussen 13 00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er weer enkele leuke prijsjes te winnen. Na afloop van de tocht ont vangt iedere deelnemer die dat wenst tegen een geringe vergoe ding een medaille. Op de rustplaatsen is er tegen een redelijke prijs koffie, thee, soep en chocomel en broodjes te koop. Het startbureau is in café d'n Tommes, Grootdorp 40, Merselo, (el. 0478-546236. Inschrijfgeld voor deze tocht is 2,50 euro met medaille en 1,70 euro zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: tel. 0478- 586556 of 546496. Ook dit voorjaar is er weer een Lenteconcert in Oostrum. Op nieuw is de Aostrumse Zang kompeneej er in geslaagd om een drietal zangkoren naar Oostrum te halen. Op zaterdag 21 maart is dit traditionele concert in de D'n Oesterham in Oostrum. Aanvang 20.15 uur. En opnieuw is de toe gang gratis. Aan dit concert wer ken mee het Mannenkoor uit Maasbree, het Visserskoor uit Beers, de AMC-Zengers uit Horst- Meterik en natuurlijk de Aostrumse Zangkompeneej. Als eerste het Visserskoor uit Beers. Ongeveer zes jaar geleden is dit koor spontaan opgericht en bestaat uit 19 zangers en de bege leiding wordt verzorgd door 2 accordeonspelers. Een aantal mannen werd bena derd en bereid gevonden om voor muzikale omlijsting te zorgen tij dens een thema-avond van de KVO in Beers. Als thema werd gekozen voor sterrenbeelden. Het gelegenheidskoor koos voor de naam vissen. En zo ontstond het Visserskoor. Dit koor verzorgt optredens bij ziekenhuizen, bejaardenhuizen, bij de Zonnebloem enz. en is aldaar een graag gezien koor. Het koor wordt begeleid door de accordeonisten Jaap van Haaien (tevens dirigent) en Wilma van Sambeek. Het repertoire van dit koor bestaat (nog) voornamelijk uit bekende vissersliederen. Momenteel wordt het repertoire uitgebreid met vele andere populaire liederen. Gloria is artiest van de maand in Volksmusik mit Schwung. Op 3 april zal blaasorkest Gloria een optreden verzorgen in Geldrop. Om alvast in de stemming te komen is deze kapel Star des monath maart. In aflevering 303 komen enkele mensen van blaas orkest Geldrop hier van alles over vertellen. In de maand maart en april kunt ook nog andere inter- vieuws verwachten in Volksmusik mit Schwung op donderdagavond tussen 19.00- 20.00 uur en wel met de zwarte fanfare uit Aarle Rixtel en ook muzikaalleider Ton Keizers van de Freunde Echo uit Overloon i.v.m. met het optreden van Tufaranka op paaszaterdag 10 april in Overloon Zaterdag 20 maart is Dannv Rook, ambassadeur van de stich ting Doe een Wens, te gast in Klojo Radio. Nico en Paul spreken met Denny over deze stichting. De opbrengst van de Klojo Radio Party op zaterdag 3 april gaat naar dit doel. Klojo Radio Party komt die dag vanuit café 't Podium in Venray. Met live muziek van de Venrayse BOB, Gert Janssen en Geert Pelzer. De entree bedraagt twee euro en wordt geschonken aan de stichting Doe een Wens. KC Venray en omstreken start zondag 14, maandag 15 en don derdag 18 maart weer met gehoorzaamheidscursussen voor hond en baas op het terrein De Versen aan de Sinnestraat in Oirlo. Er worden diverse soorten cursussen gegeven dus voor ieder wat wils. Het cursusaanbod: socialisatie (babypuppie), basis 1 en 2, elementaire gehoorzaam heid, en de cursussen voor de landelijke examens gedrag en gehoorzaamheid voor Beginners, I, II en III, uithoudingsvermogen, gehoorzame hond en verkeersze- kere hond. Ook zijn er cursussen behendigheid en flyball voor beginners en gevorderden. Aanmelden voor deze voorjaars cursus kan telefonisch, maar ook 15 en 18 maart tussen 19.00 en 20.00 uur op het terrein. Voor nieuwe baas-hondcombi naties bestaat er een mogelijkheid om op een later tijdstip in te stro men. Voor vragen of nadere infor matie over de vereniging kan men bellen. Tel: 077- 3071128/3072621 of 0478- 569022. Kijk ook eens op website www.kcvenray.nl. De Griekse vereniging Apollo houdt op zaterdag 27 maart een Griekse feestavond De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De muzika le begeleiding is in handen van het duo I'Ellines en het eten wordt verzorgd door restaurant Sirtaki. Lijkt het u leuk om de avond bij te wonen en iets van de Griekse sfeer te proeven, dan kunt u hier voor kaartjes bestellen. De kaart jes kosten voor introducés 16.50 euro, dit is inclusief maaltijd. De kaartjes kunt u tot uiterlijk 20 maart bestellen en afhalen bij: Kaliopi Fermont-Nikolaidis, Dagoberthof 31 Venray, tel. 0478- 510917 en Nicole Spanogiorgos- Avramidis, Koningskaars 17 Venray, tel. 0478-510684. Van 21 maart tot 25 april is er een expositie van René Ziedses des Plantes; 'Landschappelijk' een geheel in fragmenten, acryl op paneel. De expositie wordt geo pend op zondag 21 maart om 15 00 uur met een inleiding van Rob Smolders, kunstcriticus. De openingsmiddag zal muzikaal worden opgeluisterd door René Ziedses des Plantes en Dik Krijt. Op 22 april is er een concert van ensemble Brak Water. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt 6 euro; vrienden 5 euro. Voor reserveringen: tel. 0478- 631401. Het Koningskerkje, Spoorstraat 17 in Vierlingsbeek. Bij Frankrijk, het thema van de boekenweek dit jaar, denkt men al snel aan wijn. Maar ook in Nederland wordt steeds meer wijn gepro duceerd. Jan Wijnhoven gaat helemaal op in het produceren van wijn. Hij is Meester wijn maken, dus de aangewezen persoon voor het geven van een lezing. Deze vindt plaats op 17 maart in de bibliotheek Venray met als thema wijn en wijn maken. Aanmelden voor de lezing kan telefonisch via nummer 0478 581970, vla e-mail obvenrav&obven- ray.nl of in de bibliotheek tijdens de openingsuren. De kosten voor de lezing bedragen 3,- euro voor leden en 4,- euro euro voor «iet-leden. De Fietsvierdaagse Venray biedt jaarlijks een stichting of vereni ging de mogelijkheid om tijdens het vier dagen durende fietseve- nement geld in te zamelen voor de eigen clubkas. Tijdens de fiets vierdaagse kan men het kansspel letje Rad van Avontuur laten draaien, waarbij leuke prijzen zijn te winnen .De opbrengst van onder andere dit spel komt ten goede aan de kas van de stichting of vereniging die voor dit goede doel wordt uitgeloot. Het vier daagse fietsevenement vindt dit jaar plaats van 20 tot en met 23 juli. Het bestuur van de fietsvier daagse roept daarom verenigin gen of stichtingen op om zich te melden voor eind maart 2004 om voor dit goede doel in aanmer king te komen. Opgave kan geschieden telefo nisch bij Jan Kreutz, tel: 588355 of Mathieu Kunen, tel: 585186. Na de succesvolle introductie van het nieuwe panoramadak voor de BMW X3 levert Inalfa Roof Systems ook een soortgelijk daksysteem voor de nieuwe BMW 5 Touring, welke deze week tij dens de Autosalon van Genève officieel geïntroduceerd wordt. Gebaseerd op het design van het uiterst innovatieve daksysteem voor de X3, zal ook dit daksys teem veel extra licht en openheid voor de inzettenden geven en tegelijkertijd voldoen aan de hoogste eisen van veiligheid en comfort. Dit daksysteem is een nieuw voorbeeld van een serie daksystemen die speciaal voor BMW ontwikkeld zijn en de filoso fie van elk model onderstrepen. BMW: "Nooit eerder is het interi eur van een 5 Touring zo licht en ruimtelijk geweest, vooral met het tweedelige panorama glasdak, dat verkrijgbaar is als een optie zoals bij de X3- Met een totale glasopervlakte van 0,68 m2 geeft dit zeer speciale panoramadak ook de passagiers op de achter bank een perfecte zicht naar bui ten en, indien geheel open, bijna een cabrio gevoel." Donderdag 11 maart 2004 - Pagjn Het idee ontstond afgelopen zomer, toen de oppas voor de huisdieren van Jos Beckers hem tijdens zijn vakantie elders belde met de medede ling dat haar konijntje dood vas. "Het diertje was amper vijf weken oud", zegt de Overloner. "Toch had de oppas zich al heel sterk aan het konijntje gehecht •Ze was erg verdrietig dat het niet meer leefde." Dat vervelende voorval zette de vroegere agrariër aan het denken. Wellicht zou hij bij zijn boerderij niet ver van de A73 een dierencrematorium kun nen beginnen? Hij kaartte zijn plan aan bij een vertegenwoordiger van de agrari sche belangenorganisatie ZLTO. En afpratende kwamen ze tot de conclusie dat het oprichten van een dierencrematorium kans van slagen zou hebben. Enige tijd later diende hij een verzoek hiertoe in bij het college van Boxmeer, Dat heeft hem begin deze maand laten weten 'in principe' mede werking te willen verlenen aan de realisatie van het crematorium. "Er zullen- nog heel wat formele stappen gezet moeten worden", beseft hij. "Maar het begin is er nu." Tot 2001 hield Jos Beckers op zijn boerderij aan de Vierlingsbeekseweg varkens en meststieren. In dat jaar maakte hij gebruik van een opkoopregeling van het Rijk. De leeggekomen stallen zijn inmiddels gesloopt. De bouwactiviteiten die nu bij zijn boerderij gaande zijn. betreffen het oprichten van een loods en een gedeeltelijke nieuwbouw van zijn boerderij. "En dus niet de bouw van het dierencrematori um", stelt hij met nadruk. Nu het college wil meewerken aan de realisatie van een dieren crematorium kan Jos Beckers zijn plannen verder gaan uitwerken. Hij verwacht dat er in het gebied tussen Nijmegen en Venlo behoef te is aan zo'n crematorium. "Veel mensen laten nu hun dierbare huisdier achter bij de dierenarts, nadat deze het heeft laten insla pen. Vandaar gaat het naar het destructiebedrijf. En dat zullen de meeste huisdiereigenaren geen prettig idee vinden." Ook wordt het dode huisdier in de tuin begraven - wat eigenlijk niet mag - of het gaat met de vuilniswagen mee. "En dat laatste gaat veel baas jes eveneens aan het hart." De initiatiefnemer moet nog onderzoeken of hij de dode die ren in een oven op gas laat ver branden of dat wellicht het ver pulveren door middel van vriesdrogen de voorkeur verdient. "De eigenaren kunnen dan later de as van hun dier in een urn mee naar huis nemen of laten uitstrooi en op een veld hier bij de boerde rij", zo geeft hij aan. Beckers wil zijn dierencrematorium 'beslist niet' combineren met een.dieren begraafplaats. Als agrarisch ondernemer heeft initiatiefnemer Jos Beckers in het verleden steeds zelfstandig zijn beslissingen genomen. En dat wil hij in de toekomst graag zo hou den bij zijn plannen voor een die rencrematorium Vandaar dat de Overloner heeft gezocht naar alternatieve ten in en bij zijn boerderij, had hij plannen voor de van enkele forellei "Dergelijke vijvers zijn er, regio inmiddels al een paar, moet ik dus niet meer aant irdu' nen", zo klinkt het. ode, Het idee een dierencrem um te beginnen is 'redelijke J weet hij. "Elders in Nederlaag - er enkele, in deze region niet." Hij verwacht geen Ik f j' ren van zijn op flinke af$ wonende buren. Desgewenj jonp de Overloner als het cremata itncr in bedrijf is de dode dieren! ^ri eigenaren thuis gaan ophak een auto met koeling. Tevens wil hij de komend proberen te achterhalen cp'| groot de behoefte is bij deft ren van pony's en paarden hun dieren later te laten ren. "Daarvoor is immers eeüfctc tere oven nodig", aldus Beckers. en |tugi iden De politie van Venray heef [dap dagmiddag en -avond in sj ank werking met Verkeershandhavingsteami 61 bekeuringen opgemaakt ke diverse verkeersovertredii Elf agenten namen deel ai controle die zowel op 'e Leunsewcg als de Raadhuis plaatsvond. De meeste bekt gen werden opgemaakt te tnn overschrijden maximumsne sst (36), niet dragen van een hei; of gordel (3) en geen verlid j$ voeren(6). fee itei W'. Op zaterdag 27 maart presen teert de Noord-Limburgse forma tie Mixed Juezz haar langverwach te nieuwe cd It's been a long time. Na bijna drie jaar werd het tijd vonden de bandleden, en met hen vele anderen. Vandaar de titel van hun derde c. It's been a long time is met recht een cross-over product te noemen. In ruim 53 minuten passeren elf jazz-blues- en-funkysongs de revue. De cd- presentatie vindt plaats in Horst, de thuisbasis van de band. Plaats van handeling is Brasserie De Aide Lind. Venrayseweg 93. De presen tatie begint om 21.30 uur. De band Emotion verzorgt het voorprogramma en zanger Geert Pelzer zorgt voor een passend slot van de avond. De presentatie van het gehele programma is in han den van Geert van den Munckhof. De line-up van Mixed Juezz is Marion Vervoort (America, zang percussie), Jan Jacobs (America, drums percussie). Hay Rubie (Venray, bas), Peter Jacobs (Tegelen, gitaar), Jan van Haperen (Venlo, akoestische gitaar bluesharp), Oscar Visser (Lottum, tenor- en baritonsax), Leo de Mulder (Horst, trompet bugel) en Piet Peters (Horst, trom bone en percussie). In het Theehuis in Venray vindt zondag 14 maart om 15.30 uur het laatste concert plaats in de serie van 2003-2004. Op een Erardvleugel daterend van het einde van de 19e eeuw zal Arthur Schoonderwoerd een pianorecital geven dat geheel gewijd zal zijn aan de Franse muziek uit de perio de 1870-1914. De belangrijkste componisten in Frankrijk van die tijd ware ongetwijfeld César Franck, Erik Satie, Claude Debussy en Maurice Ravel. Van de laatste twee zullen heel bekende werken worden gespeeld: de Suite bergamasque van Debussy met het beroemde Clair de Lune en van Ravel de Tombeau de Couperin, een eerbetoon in de vorm van een reeks dansen uit de tijd van Couperin waarmee hij de Franse traditie voortzette. Van het excentrieke genie Erik Satie zul len nu eens niet de fameuze Gymnopédies worden gespeeld maar het ironische Uitgedroogde Embryo's. Arthur Schoonderwoerd is een van de internationaal bekendste Nederlandse pianisten die zich in het bijzonder toelegt op het Franse repertoire. Na het conser vatorium zette hij zijn studie voort bij Jos van Immerseel in Parijs waar hij het einddiploma pianoforte met de hoogste lof ver wierf. Daarna won hij allerlei internationaal zeer gewaardeerde prijzen zoals op het van Wassenaer Concours in 1996 Voor kaarten en info 0478 582472. traumateam Bij een verkeersongeluk dinsdagmiddag om vier uur op de Deurnseweg zijn vijf mensen gewond geraakt. Een 22-jarige bestuurder uit Panningen reed met zijn bestel bus achter op een kleine file rich ting Wansum, die ontstond bij de rotonde. Hij botste achter op een personenauto met daarin een vader, zoon en dochter uit Posterholt (leeftijden nog onbe- kend). Deze personenauto werd hierdoor op een ander bestelbusje geduwd, met daarin een 54-jarige man uit Merselo. De personen auto van het gezin werd zo in elkaar geduwd, dat de brandweer eraan te pas moest komen om de drie uit de auto te bevrijden. Voor de gewonden kwam een trauma- hclicopter ter plaatse met een De drie leden van het g met onbekend letsel naar z huizen in Roermond, Nijra en Venlo gebracht. De man Panningen is met onbekend k naar het ziekenhuis in V< gebracht. De man uit Merselo L met lichte verwondingen spu huis. w< Herman Brusselmans, een van de meest populaire schrij vers in België en Nederland, is op zondag 21 maart 2004 op uitnodiging van het Literair Café Venray-regio te gast in het Theehuis/Odapark in Venray. De Belgische veel schrijver leest voor uit eigen werk en wordt geïnterviewd door Neerlandicus Victor Elfring. Sonja Visser en Anja Muysers tekenen met piano en zang voor de muzikale omlijs ting van het programma dat begint om 11.30 uur. In 1982 verscheen Brusselmans' debuut, een verhalenbundel met de titel Het zinneloze zeilen. Sindsdien schreef hij twee tot drie boeken per jaar. Enkele titels: Heden ben ik nuchter, Guggenheimer wast witter, Autobiografie van iemand anders en Patiënt H.B. Daarnaast schrijft hij tal van columns en etaleert hij met regelmaat zijn ongezouten mening op tv. Sommige literatuur critici betitelen zijn werk juist vanwege die productiviteit nogal eens als 'superkitsch', 'ergerlijk proza', 'zelfplagiaat' en 'geleuter'. Voorstanders daarentegen hante ren kwalificaties als 'onweerstaan baar', 'boeiend' en 'aangrijpend'. Herman Brusselmans werd op 9 oktober 1957 geboren in het Oost-Vlaamse Hamme. Zijn vader was veehandelaar. Hij ging in Hamme naar de lagere en middel bare school, was drummer in bandjes en leek op weg profvoet baller te worden toen hij zich plaatste voor het selectieteam van SK Lokeren. Hij ging echter stude ren in Gent: Germaanse filologie, met Engels als hoofdvak en Nederlandse literatuur als bijvak. In 1980 studeerde hij af. Als schrijver debuteerde hij in 1982. Later werkte hij tevens mee aan tijdschriften als Propria Cures. Optima, De Brakke Hond en Panorama en de krant De Morgen. INKTZWARTE HUMOR Met Tom Lanoye enjohan Joos behoorde hij tot de 'Angry Young Belgen', later werd hij samen met onder anderen Tom Lanoye één der 'Mooie Jonge Goden'. Brusselmans riep zichzelf zelfs uit tot 'Mooie Jonge Oppergod'. Het luid aanprijzen van zijn eigen kun nen behoort tot een zorgvuldig opgebouwde pose. Achter deze pose verbergt Brusselmans naar eigen zeggen zijn angsten en depressies. Zijn boeken zijn gro tendeels autobiografisch. De hoofdpersonages roken, drinken, vervelen zich, voeren onzinge- sprekken, zeuren, hebben last! acne, angsten en depressies worden verliefd - meestal onbereikbare vrouwen. De pen nages zijn cynisch, sarcastisch bedienen zich van een inktzwi humor. In zijn romans, intervtf en recensies neemt hij een pff cerende, zelfbewuste houdi aan en geeft hij onomwondens mening. In een interview in ft Parool merkte Brusselmans "Ik beschouw mezelf als eenp fessioneel uitdrager van een n( tieve levenshouding Als liteti voorbeelden noemt BrusseliW onder anderen Charles Bukofli Jan Cremer, Paul van Ostaijc J.D. Salinger en vooral Gc« Reve. De boeken van Brussels worden vooral in Vlaanderen goed verkocht en ovef het al? meen gunstig bcsprokt Prachtige ogen werd in bekroond met de Yang-prijs. De entree voor het program" in het Theehuis kost acht eur donateurs betalen zes euro. Nieuws uit Venra; en omgeving leest U in PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16