■en echt dierencircus €18, Meerlo-Wanssum "Het is vijf voor twaalf11 Heijoertsers winnen optocht Sandra Cox geslaagd Reünie Anna Service rubriek en maas Donderdag 4 maart 2004 - Pagina 9 jfanssum in de ban van Circus Benelux ie sneeuwvlokken dalen „r het vriest dat het kraakt met de neus diep in de win- jassen gestoken komen de insen deze avond naar het ais. Het is vrijdagavond 27 iruari en Nederland wordt uiddels bedekt door een yie pak sneeuw. Ook Wans- i is helemaal in de greep de witte pracht, de eerste eeuwpoppen staan al langs weg. Ondanks het misera- Ie weer en de gevaarlijke uatie op de weg weten zo'n rentig verstokte liefhebbers 'weg naar het Belgisch-Duit circus op de parkeerplaats (sportpark De Broekberg te iden. Ze zijn benieuwd, int het programma belooft el moois: olifanten, leeu- :n, tijgers, pony's, paarden 1 lama's bijvoorbeeld. Circus nelux presenteert zich als n echt dierencircus, het cir- s in de Lage Landen met de eeste dieren. De redactie van cl en Maas nam een kijkje een van de voorstellingen. |e hebt circussen en circussen, luurlijk: Circus Benelux is geen ssisch Staatscircus, met een ikelende tent. tientallen artie- :n met verschillende acts en n programmaboekje om U jen te zeggen. Nee, Circus nelux is van een andere orde, aar daarom zeker niet minder ik. Circus Benelux is een tradi- meel circus: klein, knus, gezel- en (belangrijk voor ons Neder- lders)betaalbaar De details bijvoorbeeld zijn al uk. Neem bijvoorbeeld de man e deze avond voorafgaand aan voorstelling lekker warm in de treewagen zit. Diezelfde man is ier in de piste terug te vinden i stoere fakir, vrolijke clown en thousiast dompteur van pony's, ook Miss Carina - de directrice In het circus- maakt verschillen- malen haar opwachting. Onder Eer als dompteur van de roof- :ren en de lama's, als Spaanse tazone op de Friese hengst meo en als 'verkoopster' van n hapje en een drankje tijdens pauze Eén ding straalt echter idelijk van de mensen van het cus af. Ze houden van hun die- n - en het leven in het circus- en nieten van hun optredens in de ste. Voor het geld doen ze het soluut niet, want het circuslc- jn is geen vetpot. Het belangrijk- e is dat het circus blijft bestaan. PROGRAMMA Het programma begint. Als eer- e betreedt Miss Carina de piste. >als een moeder zorgt voor haar nderen. zo gaat ook Miss Carina dens de openingsact van het cir- is met haar twee puberende - en us ietwat eigenwijze- Bengaalse jgers en leeuw Mopsy om. Af en ie geeft ze de dieren een tikkie Is ze niet luisteren, maar dat oen ouders -als het goed is- toch ok af en toe op de vingers van ün kinderen? "Veel dieren zijn in fet circus geboren en worden jümaan behandeld en getraind", fgt spreekstalmeester Draka best uit. De roofdieren verrassen het ubliek met evenwichtsoefenin- en en sprongen, al duurt het ïms even voordat ze de 'kunst- is' uitvoeren. Ze zijn jong, wild n een tikje eigenwijs: maar jong Jeerd is oud gedaan en dus blijft liss Carina rustig onder het soms 'at wispelturige gedrag van de rie jonge 'acteurs' in de kooi. Draka Roest vertelt een leuk erhaal over leeuw Mopsy, mis- chien wel de bekendste leeuw an Nederland. Nog niet zo heel mg geleden stond hij nog samen iet Gerard Joling in de schijnwer- «rs. De Nederlandse zanger/pre- entator was namelijk op zoek naar een fotogenieke leeuw voor op de cover van zijn nieuwste cd- loes en koos daarvoor Mopsy uit. 'olgens de Telegraaf deed de zan- :r het in z'n broek. "Maar dat viel fel mee", vertelt presentatrice ithousiast. "Mopsy is misschien it eigenwijs, maar ook heel lief." Na deze openingsact, waarin de •ubers' tot grote hilariteit van het 'ubliek niet altijd even goed lui steren naar de opdrachten van hun 'lerares', komt Miss Carina terug met haar drie fraaie Afri kaanse leeuwinnen. De ene for matie volgt in rap tempo op de andere, en de piramide van de drie roofdieren krijgt een klate rend applaus van de aanwezigen. Duidelijk is al snel dat deze 'artie sten' de fijne kneepjes van het vak al jaren onder de knie hebben en weten hoe ze het publiek moeten bespelen. In tegenstelling tot Mopsy, die Miss Carina nog even laat zweten door maar niet naar de stallen te willen terugkeren (bewust of onbewust???) luisteren deze drie dames uitstekend naar de opdrachten van hun domp teur. "Prachtig", "formiiiiiii- daaaaabel", schelt de stem van Draka Roest weer door de micro foon. De bezoekers kunnen de eerste twee optredens wel waar deren. Ze zijn tevens blij met de stevige tralies die hen van de toch vervaarlijk uitziende roofdieren scheiden. Het eerste blok van het circus, de roofdieren, zit er dan na een kwartiertje circus weer op. In rap tempo breken de pistejon gens de kooi af. Want de overige dieren die ten tonele verschijnen, zijn allesbehalve gevaarlijk. Maar eerst maakt de fakir zijn opwachting. Hij is echter alleen naar Wanssum gekomen en wil graag begeleid worden door een mooie, blonde assistente. Presen tatrice Draka zoekt er eentje voor hem uit. Alle (blonde) dames in de circustent duiken nog dieper in hun jassen. 'Als ik maar niet naar voren hoef te komenzie je ze denken. Hannie is de pineut. Ze komt wat schuchter naar voren en schudt de fakir de hand Even later voelt ze voorzichtig aan het spijkerbed Duizend spijkers prikken in haar hand. Het gezicht van Hanny betrekt. Nee, daar ga ik niet opliggen. Maar de fakir natuurlijk wel. Even concentre ren... en hij vleidt zich op 'zijn bedje'. Zijn 'assistente' mag bovenop hem gaan staan. De fysieke en emotionele beheersing is compleet, en ook Hannie krijgt applaus voor haar optreden. De fakir gaat door met zijn show vuurvreten. vuurspuwen en een brandende toorts op het lichaam: enkele vrouwen en kinderen slaan hun handen voor de ogen. Wat een vlammend optreden! Het is tijd voor iets luchtigers. De kamelenparade van Bernard Castelli. Met stampende poten komen de vijf kamelen, dus met twee bulten, de piste ingerend. Ze rennen, zwieren en knielen en het publiek vindt het prachtig. "Vorige week is een van de Aziati sche kamelen van een kleintje. Moeder doet vandaag nog niet mee, die is nog lekker aan het bij komen van de bevalling", klinkt het door de microfoon. De volgende parade volgt, weer van dieren. Het is tijd voor de kleurige pony's van monsieur Arnoldo de Paris. Circus Benelux is tweehonderd jaar terug begonnen als paarden- circus, krijgt het publiek te horen. Niet vreemd dus dat de toeschou wers niet alleen de dolle fratsen van de pony's te zien krijgen, maar ook kunnen genieten van een Spaanse Hogerijschool- een optreden van de stoere Friese hengst Romeo met 'amazone' Senorita Carina- en een vrijheids dressuur van Noorse fjorden. KINDEREN IN PISTE Maar ook enkele jeugdige 'artie sten' van eigen bodem mogen tij dens de voorstelling aan de bak. Zeven stoelen worden de piste ingedragen en zeven kinderen maken hun opwachting in de piste. Froukje. Mandy, Patrick, Tim, Laurens, Pleunie en Thijs. Na een praatje met de presentatrice mogen ze plaatsnemen op een van de stoelen. De muziek wordt gestart en de stoelendans begint. De een na de ander valt af, en in de finale blijven de kleinste (Pleu nie) en de grootste (Thijs) van de Een jaarabonnement kost u slechts 50 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen Bankreknr.: hele bups over. Pleunie lijkt de finale te gaan winnen, maar met een laatste krachtsexplosie zit Thijs net iets eerder op de laatste stoel. Hij is voor even de koning van de piste en gaat net als Pleu nie met een leuk knuffeldier naar huis. Dan is het tijd voor acrobatiek. Miss Josy laat de harten van de aanwezigen echt even een paar keer overslaan met haar kunsten op en aan het Mexicaanse koord. Zonder 'vangnet' onder haar zwiert, duikelt en draait ze met haar ranke lichaam over en om het koord: het publiek kijkt adem loos toe. Een knap staaltje acroba tiek. Het is alweer tijd voor de pauze, tijd voor koffie, een colaat je of een hartig tussendoortje. Of een ritje op een pony om de tijd te doden. Enkele jonge amazones en ruiters maken zo trots als een pauw een rondje door de piste. OLIFANTEN Het deel na de pauze is wat kor ter en staat in het teken van clown Arnoldo uit België, die laat zien dat hij een wel erg koddige rekenmethode heeft en slimmer is dan de Nederlandse kinderen, een optreden van vier prachtige - en niet spuwende- lama's uit het Andesgebergte van Argentinië en het klapstuk van de avond: de act met de olifanten. Wow: de ogen van de kinderen gaan wijd open. Wat een immen se dieren! En dan op enkele meters afstand. Je kunt de slurven van de dieren bijna raken. Onder leiding van de ervaren dompteur Bernard Castelli en zijn charmante assistente Miss Josy 'dansen' de olifanten op de muziek van het circus. Het slotakkoord wordt gegeven door een van de dieren, die sierlijk een mondharmonica in zijn slurf neemt en met het instru ment enkele noten ten gehore brengt. Luid applaus klinkt op en de twee uur zijn voorbijgevlogen. Circus Benelux neemt afscheid van het publiek, dat heeft geno ten van een onderhoudend pro gramma, maar nu weer het win terse landschap van Nederland in moet. Gauw naar huis en vertel iedereen dat we er zijn, krijgen ze nog als laatste boodschap van pre sentatrice Draka Roest mee. Want Circus Benelux staat nog enkele dagen in Wanssum. U kunt nog van dc voorstelling genieten op vrijdag 5 maart om 18.00 uur, zaterdag 6 maart om 17.00 uur en zondag 7 maart om 15.00 uur. bandtekening: Stuur deze bon óp naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Aan de Avans- Hogeschool in 's Hertogenbosch slaagde Sandra Cox uit Meerlo voor de opleiding International Business and Langu ages. Vrijwilligers moeten zwembad redden De toekomst van kinder zwembad De Broekberg ligt voor een groot deel in handen van de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum. Zonder voldoende vrijwilli gers die toezicht willen hou den op het bad en bereid zijn de vereiste diploma's (EHBO, reanimatie) te behalen, gaan de deuren van De Broekberg nog dit jaar op slot. Wethou der Beterams wond er geen doekjes om, donderdagavond tijdens een informatieavond over de toekomst van het zwembad in het gemeente huis. "Dan is het gedaan met De Broekberg. Voor altijd, helaas.... en krijgt Wanssum zijn zwembad nooit meer terug. Ja, het is vijf voor twaalf, het zwembad heeft een gigantisch probleem." De gemeente Meerlo-Wanssum en de stichting De Broekberg heb ben een flink aantal nieuwe vrij willigers nodig om de deuren van het bad in de zomermaanden juni, juli en augustus 2004 te kunnen openen. Mochten zich in de komende weken voldoende vrij willigers melden, dan is een eer ste drempel tot behoud van De Broekberg genomen. De gemeen te Meerlo-Wanssum is volgens wethouder Beterams - als er vol doende draagvlak onder de bevol king is om het bad te redden- bereid dit jaar nog 10.000 euro beschikbaar te stellen voor de renovatie van het hopeloos verou derde zuiveringssysteem van het bad, dat vorig jaar dankzij het prachtige zomerweer bijna 3000 belangstellenden in slechts zes weken tijd mocht begroeten. Ondanks die grote publieke belangstelling voor het zwembad, dat vooral veel mensen uit Wans sum maar- vanwege de goedkope entreeprijs- ook tal van zwemlief- hebbers uit omliggende plaatsen als Blitterswijck, Venray en zelfs Overloon trekt, is de toekomst ervan ongewis. En dat is al langer zo, want al jaren staat het zwem bad op de politieke agenda van de raad omdat sluiting dreigt door een gebrek aan vrijwilligers en geld. Die onzekere toekomst is ook de reden dat investeringen aan het bad uitbleven. Vorig jaar nog werd sluiting van De Broekberg - een openlucht zwembad van 15 meter lang, 10 meter breed en 1,20 meter diep op de valreep voorkomen door dure professionale krachten in te schakelen en het zwembad 'slechts' tijdens de schoolvakantie voor een periode van zes weken open te stellen. Dit dure kosten plaatje doortrekken naar de toe komst is voor de gemeente Meer lo-Wanssum echter geen optie. De gemeenschap zal zelf ook bereid moeten zijn om tijd en moeite te investeren in het zwem bad. Als dat niet gebeurt, dan gaan de deuren van De Broekberg definitief op slot. "Redding van het zwembad kan alleen door een samenspel tussen gemeente en bevolking. Alleen krijgen we het als gemeente financieel echt niet rond", stelde wethouder Bete rams. PROBLEMEN Tijdens de informatieavond in het gemeentehuis, die werd bezocht door vijftien belangstel lenden, vertelden wethouder Beterams en bestuurslid Jan Kuij- pers van stichting De Broekberg over de grote problemen. Uit een onderzoek van een door de gemeente in de arm genomen extern bureau blijkt namelijk dat een totale facelift van De Broek berg broodnodig is. Geschatte kosten: 100.000 euro. Want niet alleen het bad zelf heeft tal van gebreken, ook het groen, het fiet senrek, de kleedlokalen en toilet ten kunnen wel een fikse opknap beurt gebruiken of moeten zelfs vervangen worden. Verder dient er bijvoorbeeld ook een invaliden toilet te komen en moeten tevens de bestrating en waadbakken her steld worden. Ook is er vanaf 2005 een extra jaarlijks bedrag nodig van 5000 euro voor onder meer de (bij)scholing van vrijwilligers en het verzorgen van publiciteit. Doordat de gemeente de komen de jaren stevig moet bezuinigen en niet zoveel geld wil uittrekken voor het bad, zal de gemeenschap de handen stevig uit de mouwen moeten steken om De Broekberg te redden. De inwoners moeten een eigen bijdrage leveren in de vorm van arbeid en/of geld. BREED DRAAGVLAK Zes van de vijftien mensen die donderdagavond aanwezig waren in het gemeentehuis lieten wet houder Beterams en bestuurslid Kuijpers weten hen te steunen in hun streven om het kinderzwem bad in Wanssum open te houden. Gevoegd bij de drie die zich al aangemeld hadden, zijn dat er al negen. Maar of dat aantal genoeg is, is afhankelijk van de mate van beschikbaarheid van de mensen. "We hopen op grote groep men sen, zodat er een brede steun ont staat", vertelde wethouder Bete rams. "Het moet niet zo zijn dat mensen die zich nu melden, zich volgend jaar weer afmelden. Het is belangrijk dat er een breed en stabiel draagvlak ontstaat onder de bevolking, dat maakt de keuze voor de politiek ook een stuk gemakkelijker." Aan het eind van de twee uur durende bijeenkomst in het gemeentehuis werd afgesproken dat er binnenkort een tweede bij eenkomst over de toekomst van het bad op touw wordt gezet. Tevens gaan epkele aanwezigen samen met beleidsmedewerker I. Theeuwen van de gemeente Meerlo-Wanssum een plan van aanpak opstellen. De komende weken zal er een pr-campagne van start gaan in de lokale media en wordt er via onder meer de basisscholen en de peuterspeelza len in de gemeente gecommuni ceerd over de problemen waar mee het kinderzwembad kampt. Op die manier wordt geprobeerd meer mensen te werven, ook van buiten Wanssum. "Want het zwembad is niet alleen van Wans sum, maar van de hele gemeente Meerlo-Wanssum", besloot Jan Kuijpers de informatieavond. Overigens wordt niet in de commissie Burgers van maart gesproken over de toekomst van De Broekberg. Om het donder dagavond in gang gezette proces wat meer tijd te gunnen -en de politiek een goed onderbouwd verhaal te kunnen aanbieden- komt de toekomst van het zwem bad 'pas' in de commissie Burgers van mei aan de orde. Uw hulp is hard nodig!!!! Wilt u meer informatie of wilt u zich aan melden als vrijwilliger? Neem dan contact op met Jan Kuijpers, Kui perhof 5 in Wanssum. tel: 0478- 531239. Bejaardepietje voor Chris Cremers in Geijsteren Carnaval is reeds een weekje achter de rug, het 'gewone' leven is weer begonnen. Toch willen we u de uitslag van de optocht in Geijsteren niet onthouden. De optocht was zoals al vele jaren op hoog niveau, zeker als het gaat om de wagens van de buurten. De lange lengte van de optocht was dit jaar het opmerke lijkste. De eerste prijs in de cate gorie buurten werd gewonnen door de Heijoertsers met 'kasteel Geijsteren', bij de vrije groepen won Pierre Litjens de eerste prijs met 'Ik doe en rundje' en bij de jeugdgroepen won het vlooiencir cus de eerste prijs. Het bejaarde pietje werd dit jaar uitgereikt aan Chris Cremers. De Heijoertsers wonnen de eerste prijs Basisschool St. Anna in Blitters wijck bestaat al ruim vijftig jaar. In de week van 5 t/m 9 april wordt het bereiken van deze mijl paal samen met de kinderen, het team en de ouders gevierd. Ook wordt op vrijdagavond 16 april een reünie voor alle oud-leerlin gen en oud-medewerkers van de school in het gemeenschapshuis op touw gezet. Bezoekers wor den die avond tevens in de gele genheid gesteld om een kijkje te nemen in de school. De reünie begint om 19.00 uur in het schooolgebouw, waarna het feest in het gemeenschapshuis wordt voortgezet. Meer informatie, Angelique Franssen, tel: 0478- 532725, Christien Verstraten- Wijnhoven, tel: 077-4632612 of Monique Wijnhoven-Verberkt, tel: 0478-532567. Het bejaardepietje werd dit jaar uitgereikt aan Chris Cremers Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.0012.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.0013 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel. 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.3O17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening. Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9