foningbouwoverleg lerkdorpen wordt structureel Apk-keuring voor het iportlijf nu ook in Venray Woningbouw in kerkdorpen stap dichterbij I I Centrum jeugdzorg Venray mogelijk eerder van start mode centrum Woningcorporaties bundelen krachten Meer variatie op weekmarkt Zorgen over voorstellen OZB OCCASIONS WWW. amv-venray.nl Polen gestikt in caravan Roggel Horst Geleen Er komt meer variatie op de weekmarkt. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft besloten het aantal artikelsoorten dat verkocht mag worden op de weekmarkt, iedere maandag van 12.00 tot 16.00 uur, te vergroten met vijf artikelgroepen. Om de weekmarkt zo aantrekkelijk mogelijk te maken voor de consu ment is het volgens de gemeente Venray belangrijk een zo groot mogelijk assortiment aan te bie den. Dit assortiment is vastgelegd in de branchelijst, een hulpmiddel om te komen tot een gevarieerd aanbod van producten op de weekmarkt. De marktontwikkelingen vol gend zijn er enkele artikelsoorten bijgekomen: zo is ingespeeld op de populariteit van de mobiele telefonie door het creëren van een artikelgroep accessoires voor GSM-toestellen. Ook wordt het mogelijk naast loempia's nog andere buitenlandse snacks te ver kopen. De artikelgroepen eieren, geschenkartikelen en reinigingsar tikelen zijn ook nieuw voor de weekmarkt in Venray. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft een brief gestuurd naar de Tweede Kamer om zijn zorgen ken baar te maken over de gevol gen van de afschaffing van de OZB en de maximering van de overige OZB-tarieven, zoals voorgenomen door het kabi net Het college is van oordeel dat het voeren van een verant woord financieel beleid onder druk komt door de onzeker heid ten aanzien van de finan ciële gevolgen van de OZB- voorstellen. Het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (COELO) heeft een rapport uitgebracht waarin twee mogelijke varianten van de finan ciële gevolgen van de maximering van de OZB-tarieven worden doorgerekend. Een eerste doorre kening op basis van het COELO- rapport laat zien dat de maxime ring van de OZB-tarieven een voor Venray negatief effect kan hebben van maximaal 1,1 miljoen euro Het kabinet heeft de hoofdlij nenbrief echter nog niet gecon cretiseerd waardoor dit rapport slechts gebaseerd is op aannames Hierdoor is het geheel niet duide lijk wat de werkelijke financiële gevolgen van deze plannen voor de gemeente Venray zullen zijn. Dit COELO-rapport moet dan ook gezien worden als een scenariobe rekening. De hoofdlijnenbrief van het kabinet geeft aan dat- om de voorstellen met ingang van 2005 mogelijk te maken- eind januari 2004 een wetsvoorstel naar de Raad van State moet. Dit is echter niet gelukt. Op welke termijn de plannen doorgaan is nog steeds onduidelijk. Paul Burgmanstraat 1 Venray tel 0478-581032 www.amv-venray.nl PEEL EN M2L8S Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Ihrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws l EN MAAS CWK (Contactgroep ugbouw Kerkdorpen) m een permanent karak- :in september vorig jaar 1 >nd deze werkgroep op ief van het dorpsraden- en wethouder Ruyten. eerste instantie bestond de Jardiging uit de vijf dorpen ijkeï r de woningbouw het meeste lot zit. Dit zijn Ysselsteyn, Ie, Merselo, Oirlo en lenray. Later sloot Oostrum bij dit vijftal aan. Iedere twee- Jonderdag van de maand vindt een gesprek plaats op het )ere' leentehuis met wethouder Ruyten en zijn ambtenaren. Het doel is woningbouwloca ties op te sporen die kansrijk zijn en snel verwezenlijkt kunnen worden als na het aannemen van de Reconstructiewet de cumula tie van stankcirkels wordt opge heven. Sieb Nijssen, voorzitter van het dorpsradenoverleg, vindt dat alle tien dorpen aan het CWK moeten deelnemen. "Het zou anders een gemiste kans zijn. En samen staan we sterker." Martien Derikx (dorpsraad Heide) zag dit niet zo zitten. Hij zag liever een splitsing tussen de vijf grootste en vijf kleinste dor pen. "Want ik vrees dat de kleine projecten afvallen in zo'n groot overleg. De kleine dorpen kunnen dan alleen maar wat sputteren maar ze bereiken niets." Jan Classens, dorpsraadvoorzitter van Vredepeel. wees erop dat de pro blematiek van de kleine dorpen ook geheel anders is. Nijssen verzekerde dat alle dor pen, zoals nu al het geval is, even veel aan bod komen. Uiteindelijk gingen alle dorpen overstag en stapten in het CWK. Hiermee komt ook het traditionele halfjaar lijkse overleg met de portefeuille houder van Stedelijke Ontwikkeling te vervallen. Derikx vroeg opnieuw om gedeputeerde Driessen van de provincie uit te nodigen in het dorpsradenoverleg. Hij bespeurt in het gemeentehuis weinig medewerking voor de bouw van starterswoningen. "Terwijl er in Meerlo-Wanssum 34 gebouwd worden. Dadelijk gaan ze ons alle maal langs de neus." Nijssen zei dat er nu een goed overleg met de gemeente is. "We willen daarom de wethouder en de ambtenaren niet passeren. De lucht is geklaard en we moeten op deze weg verdergaan." Ook in Heide, het dorp waar het langste niet meer gebouwd is, ontstaan straks bouwmogelijkhe den aan de Mr Driessensstraat. Maria Spee, lid van dorpsraad, pleitte er maandag in het dorpsra denoverleg voor om Heide met voorrang te behandelen. Sieb Nijssen reageerde dat de locaties met de minste belemme ringen het eerst worden opge pakt. "Want we willen op korte termijn snel scoren. De appels die laag aan de bomen hangen die plukken we het eerst. Maar de appels die hoger hangen en waar we moeilijker bijkunnen vergeten we echter niet. Die komen later nog aan bod." lort Medisch Adviescentrum (SMA) vanaf 1 januari ook gevestigd in ziekenhuis VieCuri in Venray Donderdag 4 maart 2004 - Pagina 3 0475-494220 077-3986464 046-4757545 Het college van B en W heeft goedkeuring verleend aan voorbereidingsbesluiten voor Castenray, Heide en Ysselsteyn. De voorberei dingsbesluiten betekenen de eerste procedurele stappen richting ontwikkeling van de betreffende locaties. Dit is in overeenstemming met de motie die in de raadsvergade ring van december is aangeno men, waarin is uitgesproken dat woningbouw in de kerk dorpen prioriteit dient te hou den. De selectie van genoemde locaties is in overleg met de contactgroep woningbouw kerkdorpen tot stand geko- Gelet op de lopende woning bouwprojecten in de dorpen Leunen, Oostrum, Smakt, Veulen en Vredepeel is in eerste instantie gezocht naar locaties in die dor pen waar al enige tijd geen woningbouw heeft plaatsgevon den, te weten Castenray, Heide, Merselo, Oirlo en Ysselsteyn. De volgende locaties zijn geselec teerd: Afronding van de bestaande uitbreiding aan de noordzijde van de Rietweg in Castenray; Het perceel op de hoek Groeneweg-Meester Driessensstraat in Heide; Afronding van de bestaande uitbreidingswijk in het noorden van Merselo; Uitbreiding van Ysselsteyn in zuidwestelijke richting. De woningbouw past niet in de ter plekke vigerende bestem mingsplannen waarin de desbe treffende gronden bestemd zijn voor agrarische doeleinden. Aan toekomstige bouwplannen kan slechts medewerking worden ver leend door op grond van artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de geldende bestemmings plannen. Aan de ontwikkeling van de beoogde locatie in Merselo kan medewerking worden verleend door toepassing van artikel 19 lid 2 WRO. Voor deze procedure is geen voorbereidingsbesluit nodig. In oktober 2003 is de contact groep woningbouw kerkdorpen opgericht, waarin afgevaardigden van de dorpsraden en van de gemeente bij elkaar komen. In de contactgroep wordt gesproken over de woningbouw(on)moge- lijkheden op de kerkdorpen. Hierbij wordt er vanuit gegaan dat de stankregelgeving wijzigt als het reconstructieplan bekend wordt gemaakt. Samen is een selectie gemaakt van locaties die na wijzi ging van de regelgeving snel ont wikkeld kunnen worden. 'In het belang van een ade quate jeugdzorg' wil D66 dat al in de tweede helft van 2004 een multifunctioneel centrum voor jeugdhulpverlening in Venray van start gaat. De pro vincie Limburg moet volgens het Venrayse D66-statenlid Martinet Roling voor 'dit speerpunt van beleid' de nodi ge financiële middelen vrijma ken, zodat het centrum op de korte termijn ook daadwerke lijk in Venray wordt gereali seerd. De provincie Limburg wil pro beren in de tweede helft van dit jaar toch een start te maken met een multifunctioneel centrum voor jeugdzorg in Venray. Dat ant woorden Gedeputeerde Staten op vragen van het Venrayse D66-sta- tenlid M. Roling-Scholten. D66 is blij met de toezegging, maar mist het bijbehorende geld. De Venrayse gaat in de eerstvolgende commissievergadering haar colle ga's vragen om haar motie te steu nen, zodat er extra budget vrij komt voor het multifunctionele centrum in Venray. "Alleen op die manier wordt recht gedaan aan staand beleid: een aanbod van ver schillende hulpvormen op basis van hetgeen de jongere nodig heeft", aldus Martinet Roling- Scholten. UITSTEL Tot grote teleurstelling en ver bazing van de D66-Statenfractie, die al jaren bij de provincie aan dacht vraagt voor de wens van de regio Noord-Limburg om een aan bod voor jeugdopvang in de directe nabijheid te krijgen, werd onlangs bekend dat de komst van een multifunctioneel centrum voor jeugdhulpverlening in Venray minimaal is uitgesteld tot 2005. Rubicon Jeugdzorg, de zorgaan bieder van jeugdzorg in de regio Noord- en Midden-Limburg, wilde in eerste instantie begin 2004 in Venray alvast starten met intensie ve gezinsbehandelingen en deze functie later in het jaar uitbreiden tot een multifunctioneel centrum. Maar dit plan is volgens Rubicon Jeugdzorg door de toename van de taakstellingen in haar zorgaan bod- in het bijzonder de uitbrei ding van de pleegzorgcapaciteit en de opvang van zwerfjongeren- financieel onhaalbaar. Vanuit het centrum in Venray zouden ver schillende hulpvormen in combi natie worden aangeboden. Zoals daghulp voor jongere en oudere jeugd en een vorm van 24-uurs zorg. Maar ook crisisopvang en behandeling van kinderen met ontwikkelingsproblemen. D66 vindt dat het aanbod over eenkomstig de afspraken die zijn vastgelegd in het beleidskader jeugdzorg Limburg 2004-2007 moet worden uitgevoerd. Uit dat beleidskader blijkt dat de regio's Venray en Weert over onvoldoen de aanbod in hun eigen woonom geving beschikken om kinderen en jongeren die geïndiceerde jeugdzorg te bieden die ze nodig hebben. Roling-Scholten stelde naar aanleiding van het uitstel vra gen. In het antwoord zet de pro vincie de deur voor de realisatie van het jeugdzorgcentrum in Venray weer op een kier. De pro vincie wil 'bezien' welke moge lijkheden er zijn. Uit het onderzoek dat zondag avond is opgestart na het overlij den van de twee Poolse camping bewoners in Oirlo is bekend geworden dat ze allebei door een koolmonoxidevergiftiging om het leven zijn gekomen. Er was geen verwarming in de caravan aanwe zig en om de ruimte te verwar men hadden de mannen een aan tal stenen op het gasfornuis gelegd. Het tweetal had alle venti latieopeningen van de caravan afgedicht met plastic. Door de combinatie van zuurstofgebrek en koolmonoxidevergiftiging zijn beide mannen zondag overleden. De officier van justitie heeft de lichamen van de slachtoffers inmiddels vrijgegeven. Het poli tieonderzoek is afgerond. III ll€€lll€fl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Waarom bezit VieCuri een in Venlo én Venray? De {tand tussen Venlo en Venray is h niet zo groot dat het een logelijke opgave is voor spor- vanuit de regio Venray om ^et SMA in Venlo te bezoeken? w' "Nee, maar dat is ook niet de am Zangrijkste overweging ei peest. Er is een aantal redenen 'ke° 'aarom er ook in Venray een 'MA is gekomen. Ten eerste zijn fjVenlo alleen in de avondu- Renovatie leiendaken 3 bitumineuze daken •lood-, zink-, koperwerken 0478-511094 Vjop Support dakwerken V.O.F/ Stationsweg 124B ^Venray-Oostrum Sportarts en sportmedisch coördinator Rob Vesters (links) en voorzitter Martin Stiphout: "Bij het SMA heb je als sporter te maken met specialisten: je legt je lichaam in vertrouwde handen" ren actief. Dat betekent dat er een grens is aan onze capaciteit daar, we zijn uit ons jasje gegroeid. Er is ook behoefte om overdag te keu ren en om consulten uit te voe ren. Dat bevordert bovendien de toegankelijkheid van het SMA. En het is gemakkelijker wat betreft de communicatie met specialisten zoals orthopedagogen en cardio logen die met ons samenwerken. Zij zijn vooral overdag werkzaam in het ziekenhuis. In Venlo was er voor ons geen mogelijkheid om uit te breiden naar overdag. In Venray kwam die ruimte er wel, omdat er een afdeling vrijkwam. We kunnen in Venray gebruik maken van een ruimte, van appa ratuur en van personeel. En VieCuri wilde het SMA graag behouden, omdat het een voor waarde is om een opleiding sport geneeskunde te kunnen aanbie den. VieCuri wil zich immers ook graag positioneren en profileren als een opleidingsziekenhuis. En zo vielen de puzzelstukjes voor zowel VieCuri als voor het SMA op hun plaats. Bovendien bedie nen we nu met Venlo en Venray de regio geografisch beter. De kop van Noord-Limburg kan in Venray terecht, de regio Venlo en Midden-Limburg in het ziekenhuis in Venlo." 3. Ben je als sporter uit bijvoor beeld Oirlo nu verplicht om naar het SMA in Venray te gaan en mag je niet meer naar Venlo? "Dat is vooral afhankelijk van wanneer je kunt. Het SMA is in Venray één dagdeel per week geopend, in Venlo meerdere avonden. Dus daar kunnen meer sporters worden geholpen. We willen het SMA in Venray dit jaar vooral positioneren als een advies centrum voor consulten. De spor ter die een blessure heeft en graag wil weten wat het is. Dat kan al jaren in Venlo, en nu ook in Venray. Tegelijkertijd kun je in Venray ook een sportkeuring ondergaan." 4. Blijft dat ook zo? "Dit jaar wel, omdat het een pilotjaar is. We willen naam maken in de regio Venray en erva ring in het ziekenhuis in Venray opdoen. Het is de bedoeling om per 1 januari 2005 één volledige dag per week geopend te zijn." 5. Wat biedt het SMA? "Sportmedisch onderzoek, bles surespreekuur en informatie op sportmedisch gebied, zoals onder meer voeding en training. Wij bie den verschillende sportmedische onderzoeken aan, die qua inhoud variëren van een klein sportme disch onderzoek tot een uitge breid, groot onderzoek. Sportartsen voeren de onderzoe ken uit en interpreteren de uit komsten. Bij het SMA heb je als sporter dus te maken met specia listen: je legt je lichaam in ver trouwde handen." 6. Hoewel het SMA meer dan vijftig vestigingen in Nederland heeft, is het nog een vrij onbe kend instituut Ook in Noord- Limburg. "Wij moeten inderdaad een inhaalslag maken op het gebied van onze eigen public relations en naamsbekendheid. Dat aspect hebben we jarenlang onvoldoen de opgepakt. Een speco-student werkt nu een communicatie- en marketingplan voor het SMA Noord- en Midden-Limburg uit. Dat moet de opmaat worden voor een betere profilering van het SMA." 7. In dat plan zal ongetwijfeld aandacht worden besteed aan het feit dat sportkeuringen bij het SMA volledig of deels worden ver goed door zorgverzekeraars. Met andere woorden: sporters betalen al premie voor een sportkeuring waar ze mogelijk geen gebruik van maken. "Ja. Steeds meer zorgverzeke raars hebben het volledig of gedeeltelijk vergoeden van de sportkeuring bij het SMA in hun pakket opgenomen. Dat heeft het SMA de voorbije jaren ook een flinke impuls gegeven, omdat het financieel interessant werd voor sporters. Ze betaalden immers toch al een premie voor hun ziek tekosten, dus waarom zouden ze dan ook niet gebruik maken van de optie om een sportkeuring te ondergaan. Toch wijst de praktijk uit dat nog altijd veel sporters niet weten dat een sportkeuring onderdeel uitmaakt van hun ziek tekostenpakket. Dat moeten we in onze communicatie nog meer accentueren." 8. De sportkeuring van het SMA wordt ook wel eens de apk-keu- ring van het lichaam genoemd. Komen er ook wel eens sportli- chamen niet door de keuring? "Zeker weten. Wij hebben de voorbije jaren tijdens keuringen regelmatig een sporter onder zocht waarbij mankementen aan het licht kwamen. Gebreken die ernstige gevolgen zouden kunnen hebben, als er niet adequaat zou worden ingegrepen. Die sporters keerden vaak wel weer terug in de sport, maar dan wel op een verantwoorde manier, Een apk- keuring voor de auto is verplicht vanuit veiligheid. Ik zou willen De twee woningcorporaties BALANS en Wonen Noord- Limburg hebben de krachten gebundeld en gaan samen ver der onder de vlag Wonen Limburg. Met ruim 50.000 huurders is Wonen Limburg de grootste woningcorporatie van de provincie. Voor de huurders van de corpo raties verandert er weinig. Vanuit de overtuiging dat een goede ser vice valt of staat bij een persoon lijke benadering, blijven alle regiokantoren bestaan. Sterker nog, Wonen Limburg kiest nadrukkelijk voor een decentrale organisatie, met veel bevoegdhe den voor de lokale vestigingen. Dat zijn er zes. Wonen Heerlen, Wonen Roer Maas, Wonen Weert, Wonen Helden, Wonen Horst en Wonen Venray. Belangrijkste reden voor het samengaan van de corporaties is om ook in de toekomst goede dat sporters ook zo met hun eigen lichaam omgaan: laat je eigen lijf jaarlijks of tweejaarlijks keuren. Het is voor de eigen bestwil, voor je eigen veiligheid. En bovendien betaal je er vaak al een premie voor." 9. Er is ook een samenwerking tussen VieCuri, het SMA en prof voetbalclub VW in de maak? "Klopt. Door de krachten te bundelen, kunnen we samen met VW ook het revalidatietraject inkleuren. Op 15 maart gaan we die samenwerking nader toelich ten." 10. Waar kunnen sporters terecht voor meer informatie? "We hebben één centraal tele foonnummer voor Venlo en Venray waar sporters meer infor matie kunnen krijgen en waar ze afspraken voor een consult of sportkeuring kunnen maken: 077- 3543842. Meer informatie over het SMA is ook verkrijgbaar via www.sportgeneéskundeneder- land.nl huisvesting en een prettige leef omgeving voor alle huurders te kunnen garanderen. Het samen gaan biedt financieel een gezonde basis om door te gaan met de noodzakelijke herstructurering van wijken en buurten en het onderhoud van de woningen. Tegelijkertijd maakt deze schaal vergroting het mogelijk een ver antwoord huurbeleid te blijven voeren en kunnen meer diensten aan de huurders worden aangebo den. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Venrayse ziekenhuis leCuri is sinds 1 januari het eisport Medisch Adviescentrum iMA) gevestigd. Sporters kun- "®^bn er één dagdeel per week ïrecht voor consulten en portkeuringen, die vaak vol- jdig of deels worden vergoed oor zorgverzekeraars. Voor 4a,et SMA, dat al jaren vanuit sort ziekenhuis in Venlo werkt, .de vestiging in Venray een enste verbreding. Want nu er in de regio Noord- en Ten-Limburg ook overdag isurespreekuur en sport- Tisch onderzoek worden louden. Tien vragen aan irtin Stiphout, voorzitter het SMA Noord- en :n-Limburg. Het Sport Medisch nescentrum is al jaren in Venlo nu ook in Venray gevestigd. ''1 |n er nog meer vestigingen in te; ederland? "'Zeker, het SMA in Venray is ei i en van de vijftig SMA's die ons n di |d kent. Limburg telt nu vijf ves- oi^fedLgen. Het SMA wordt landelijk ingestuurd door een federatie en opgedeeld in afdelingen. Het in Venray valt onder het SMA 'td- en Midden-Limburg."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3