Harold LENSSEN Wereldwinkel Venray Nieuwe campagne Reumafonds Bekendmakingen gemeente Venray Gemeentegids 2004 Onderhoud aan rotondes Ysselsteyn en Oostrum TAXATIES Tijdelijke verkeersmaatregelen Schouwburgplein Niets! Info-avond plannen Servaashof Nieuwe gemeentegids van Venray Wet milieubeheer Gemeente krant Woningwet Wet ruimtelijke ordening Ingekomen bouwaanvragen Ingekomen sloopaanvragen Vrijstelling en/of bouwvergunning verleen Sloopvergunning verleend Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken Bekendmaking Monumenten ls; PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2004 - Pagina 2EE1 In verband met bouwwerkzaamheden bij de Rabobank is toe stemming verleend voor het plaatsen van een kraan en een trailer. Als gevolg hiervan worden van maandag 8 maart tot vrijdag 26 maart onderstaande verkeersmaatregelen genomen. I. Afsluiting doorgaand verkeer van Kempweg richting Merselo- ïoten "voor alle bestuurders" 2. Inrichten van éénrichting verkeer van Kempweg naar parkeer terrein Gouden Leeuw Voor nadere informatie kunt u tijdens de reguliere openingstijden contact opnemen met de afdeling publieksdiensten op telefoon nummer 0478-523333. KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 De Stichting Madat Nepal voert kleinschalige projecten uit op het gebied van onderwijs en gezond heidszorg in Nepal. Zo heeft zij bijvoorbeeld de kosten voor zes extra lokalen voor een school in een boeddhistisch dorp in de ber gen van Nepal op zich genomen. Verder heeft zij gezorgd dat er een hostel werd gebouwd voor de circa 50 leerlingen van de hoogste klassen van de school. De in 1994/95 opgerichte 'health- post' heeft zij helpen uitbouwen tot ziekenhuisje voor de hele regio. De leraren en het personeel van de healthpost worden betaald door de Nepalese overheid. Om dit werk te kunnen do.en heeft de stichting een aparte afdeling in het leven geroepen nl. Stichting Madat Nepal Handel. Zij financiert de projecten door middel van de opbrengst van de via Fair Trade aangeboden Nepalese producten. Twee Nepalese medewerkers van Madat Nepal Handel zien samen met twee Nederlandse medewer kers toe op de inkoop en de kwa liteitsverbetering van de produc ten. Van deze organisatie zijn in Wereldwinkel Venray sieraden van zilver, metaal, geel- en rood koper en gebedsmolens te koop. Op dit moment is er in de Wereld winkel geen aanbod van Nepalees aardewerk, textiel of wierook. Binnen de Newari, de voor naamste bevolkingsgroep in de Kathmandu vallei, vormen de zil versmeden een soort gilde. Dam- bar Bishwokarma en zijn broer Kesharlal horen niet tot de Newa ri kaste, maar komen uit de laag ste kaste der onaanraakbaren. Met behulp van Nederlandse spon sors, die enthousiast waren over de kwaliteit van zijn sieraden, kreeg Dambar een opleiding tot zilversmid met het recht het zilver van zijn merk te voorzien. Bij han gers en oorbellen zit dit merk in het oogje van het slotje. De zilve ren sieraden, die hij maakt zijn gegarandeerd 92.5% zilver. Hier op vindt regelmatig controle plaats door de Nepalese overheid. De broers wonen in Kathmandu. Zij proberen hun familie, die in de bergen woont, financieel te ondersteunen. Zij krijgen elk een salaris van 250 roepies per dag. Ter vergelijking: een leraar van de basisschool verdient per maand gemiddeld 2000 roepies. Wit metalen, gele en rood kope ren sieraden worden gemaakt door de Newari smeden uit Patan. Elke familie maakt zijn eigen spe cifieke producten of onderdelen ervan. De meeste families werken voor een bepaalde opkoper, die de organisatie in handen heeft en de producten verkoopt. Deze levert de ruwe grondstof. Arm banden worden kant en klaar afgeleverd, maar gaat het om bij voorbeeld bronzen beelden, dan maakt de ene familie de vormen, een andere last de onderdelen aan elkaar, een andere polijst de beel den en de laatste beschildert de gezichten met goudverf. Mandat Nepal Handel doet zaken met één opkoper. Via dit systeem worden ook gebedsmolens gemaakt. Het is een boeddhistisch instrument, dat gebruikt wordt bij het gebed. Zij zijn vrijwel altijd voorzien van de mantra 'het juweel van de lotus'. Kom eens wereldwinkelen! Even een sms-je sturen, een blokje om met de hond, een maaltijd bereiden, je optutten voor een avondje uit. Nor- imaalste zaak van de wereld. Zou je zeggen. Maar niet voor (mensen met reuma. Dagelijk se bezigheden zijn voor hen 'vaak niet vanzelfsprekend .door de beperkingen die reuma met zich meebrengt. [Hier gaat de nieuwe campagne van het Reumafonds dit jaar dan ook over. IJ Met verschillende afbeeldin gen, gegrepen uit het dagelijks leven, vraagt het Reumafonds aandacht voor de vergaande gevolgen van reuma de ziekte op het leven van de patiënt. Want veel mensen realiseren Zich niet hoe reuma iemands leven kan veranderen. De campagne is gekoppeld aan de landelijke collecteweek, 14 \/m 20 maart. Ruim anderhalf miljoen Nederlanders heeft reuma. Dat js één op de tien inwoners! Vlet andere woorden: iedereen krijgt er vroeg of laat in zijn jmgeving mee te maken. Toch 'veten maar weinig mensen Vat de ziekte precies inhoudt. Daarom brengt het Reuma fonds reuma en de gevolgen /an reuma zo breed mogelijk onder de aandacht. Duizenden collectanten gaan in de week van 14 t/m 20 maart op pad om te collecte ren voor het Reumafonds. Want er is geld nodig, veel geld. De collecte vormt een belangrijke bron van inkom sten voor het fonds. De opbrengst gebruikt het Reum afonds enerzijds voor de bestrijding van reuma en wel door de financiering van wetenschappelijk onderzoek om oorzaken te vinden en tot betere behandeling te komen. Anderzijds wil het Reuma fonds mensen met reuma hel pen de ziekte beter draagbaar te maken door voorlichting, individuele financiële hulp, aangepaste vakanties en het ondersteunen van patiënten organisaties. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS De gemeente Venray en het Vincent van Gogh Instituut organiseren op donderdag 18 maart van 19.30 tot 22.00 uur een informatie-avond over de nieuwbouwplannen op en de herontwikkeling van het Servati- usterrein. Beide partners nodigen u van harte uit deze avond bij te wonen. Zij presenteren o.a. het Stedenbouwkundig Plan voor het terrein en de verkeersafwik keling eromheen. Het VvGI geeft toelichting op de zorgvisie achter het stedenbouwkundig plan. Ook is er voldoende ruim te voor het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in het (personeels)restaurant Le Tambourin van het VvGI, Sta tionsweg 46 Venray. Wet geluidhinder Brabander Aan den Heuvel (ontwerp-verzoek aanvraag hogere grenswaarde) Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op arti kel 16a Wet geluidhinder en de inspraakverordening van de gemeente Venray, bekend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeer de Staten van Limburg een ver zoek in te dienen tot vaststelling van hogere grenswaarden, als bedoeld in artikel 83 van de Wet geluidhinder, voor de bouw van 4 woningen in het plandeel 'Braban der Aan den Heuvel, cluster I'. Deze woningen zijn geprojec teerd binnen de 50 dB(A)-zone van de Noordsingel te Venray. Het ontwerp van het verzoek tot vaststelling van de hogere waarden ligt met ingang van vrij dag 5 maart 2004 tot en met don derdag I april 2004 ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Deze afdeling is geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Buiten deze tijden kunnen de stukken worden ingezien na een afspraak met de afdeling Publieksdiensten, tele foonnummer (0478) 523333. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerpverzoek indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 4 maart 2004 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris In juli 2004 zal de officiële gemeentegids van Venray, editie 2004 uitkomen. Ook deze editie wordt geproduceerd en ver spreid door uitgeverij City Tourist Promotions uit Kaats heuvel. Dit bedrijf verzorgt reeds jaren de gemeentegids naar volle tevredenheid. De voorbereidingen zijn inmiddels gestart. C&TP bena dert bedrijven en instellingen in het centrum en in het buitenge bied en biedt de mogelijkheid om te adverteren in de nieuwe Venrayse gemeentegids. De acquisiteurs kunnen een brief van de gemeente voorleggen waarin bevestigd wordt dat zij werven in opdracht van de gemeente Venray. Niet-com- merciële organisaties en vereni gingen die met een gratis ver melding zijn opgenomen in de gemeentegids zullen evenals voorgaande jaren per brief benaderd worden om de juist heid van de gegevens de contro leren. De firma Wegener-Suurland heeft de gemeente laten weten in eigen beheer een vergelijkba re gids uit te brengen. De gemeente Venray distantieert zich van dit initiatief en zal hier aan geen medewerking verle nen. Ook dit bedrijf zal bedrij ven en instellingen in Venray benaderen voor het plaatsen van advertenties. Het is voor potentiële adverteerders van belang te weten dat het hier dus niet gaat om de officiële gemeentegids van Venray. De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: C. Jacobs, Nieuwhuisweg 11 te Venray voor een revisie vergunning voor het uitbrei den en wijzigen van een "dumpwinkel", waar showrooms en magazijnen aanwezig zijn voor werk- en sportkleding, diverse cam ping- en legerartikelen en opslag en verkoop van cosu- mentenvuurwerk (klasse 1.4G en 1.4S), gelegen aan de Nieuwhuisweg 7 en 9 te Ven ray; H. Tonnaer, Ontginningsweg I te Ysselsteyn voor een oprichtingsvergunning voor een melkrundveehouderij gelegen aan de Ontginnings weg I te Ysselsteyn; - A.H.P.W. de Bruijn, Horster- weg 7 te Leunen voor een revisievergunning voor een legkippen- en schapenhoude rij gelegen aan de Blakterweg 5b te Oirlo; Blitta b.v., Maasheseweg 77 te Venray voor een revisiever gunning voor het uitbreiden en wijzigen van een metaalbe- werkingsbedrijf, gelegen aan de Maasheseweg 77 te Ven ray. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 4 maart 2004 tot en met I april 2004 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indie nen bij Burgemeester en wethou ders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbren gen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijker wijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij eenvergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - J. Michels, Volen 7 te Heide voor een revisievergunning voor een fokvarkens- en vleesvarkenshouderij met akkerbouw en boomkweke rij, gelegen aan Volen 7 en 9 te Heide. De vergunningen woarden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 4 maart 2004 tot en met 15 april 2004 in het gemeen tehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift wor den ingediend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs rechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-mel- dingen zijn binnengekomen van; - S.P.O.V., Eindstraat 42 te Venray voor het van toepas sing worden van het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer voor de inrich ting, gelegen aan de Veulense- weg 53 te Veulen; Maatschap Arts, Klein Oirlo 14 te Castenray voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer voor de inrich ting, gelegen aan Klein Oirlo 14 te CastenrayP>. De meldingen kunnen worden ingezien van 4 maart 2004 tot en met 18 maart 2004 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 4 maart 2004 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Omdat de frequentie van de raadsvergadering is .gewij zigd van 4 wekelijks naar 6 wekelijks, verschijnt ook de gemeentekrant "Burgers bij de tijd" met ingang van dit jaar eens per 6 weken. De gemeentekrant wordt huis- aan-huis verspreid op vrijdag voor de raadsvergadering. De volgende nummers verschij nen in de eerste helft van 2004 respectievelijk 2 april, 14 mei en 18 juni. In juli 2004 verschijnt de nieu we gemeentegids van Venray. Vanaf 12 maart a.s. worden alle organisaties en instellingen die in de huidige gids vermeld staan, aangeschreven om de gegevens te controleren. De nieuwe gemeentegids zal tot stand komen in samenwerking met City&Tourist Promotions uit Kaatsheuvel. Voor opgaven van nieuwe gratis vermeldingen (alleen voor niet-commerciële instellingen, bedrijven, stichtin gen, verenigingen en belangen groeperingen) kunt u onder staande bon invullen en vóór 29 maart 2004 opsturen naar: Gemeente Venray, Bureau Communicatie, postbus 500, 5800 AM Venray, of per e-mail versturen aan: mirjam.smit@venray.nl Latere aanmeldingen kunnen in deze editie niet meer worden ver werkt. Bent u geïnteresseerd in het plaatsen van een advertentie in de gids, dan kunt u rechtstreeks contact opnemen met City&Tourist Promotions, tele foon 0416-344333. NIEUWE VERMELDING GEMEENTEGIDS 2004 Rubriek: Naam organisatie: Adres: Postcode plaats: Telefoonnummer: e-mail: Contactpersoon: Korte omschrijving: Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u hierbij een overzicht; van de bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen Bouwlocatie Datum Werkomschrijving Reg.nr. indiening Julianasingel 41 20-02-2004 van kantoorfunctie naar woonhuis ba040087 Heidseschoolweg 8 17-02-2004 oprichten lichte industrie (agrarisch) ba040088 Langeweg 50 19-02-2004 van wasserette naar woonfunctie ba040089 Bershof I 26-02-2004 vergroten woning ba040090 Overloonseweg 71 20-02-2004 bouwen zwembad ba040091 Overloonseweg 65d 25-02-2004 bouwen woning met garage ba040092 Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze bouwaanvragen liggen niet ter inzage bij onzeafij,nd ling Publieksdiensten. Onderstaand treft u aan een overzicht aan van de bij burgemeester en wethouders van Venray in| komen sloopaanvragen. Slooplocatie Hïl ocai Reg.nr. Datum Werkomschrijving: indiening Grotestraat 4143 en 45 18-02-2004 sloop winkel en woonruimte slp040013 Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze sloopaanvragen liggen niet ter inzage bij onzeafó ling Publieksdiensten. Burgemeester en wethouders hebben voor onderstaande bouwplannen/gebruiksverzoeken vrijse ling en/of bouwvergunning verleend. Bouwlocatie besluit Monikesstraat 21 Bosweg 9 Mandenmakerstraat 14 Lidwinahof 10 Langstraat 66 Gertrudisstraat 4 Moerslag I Annie Romeinstraat 26 Ossendijk 80 Spiekert I I Roland 3 Pinksterbloem 36 Raadhuisstraat I Verzenddatum Werkomschrijving Reg.nr. 25-02-2004 terrasoverkapping ba030347 25-02-2004 dakkapel ba04006l 26-02-2004 stenen schuur ba030334 26-02-2004 vergroten woning ba030338 26-02-2004 vergroten berging ba030345 26-02-2004 garage ba040038 27-02-2004 vergroten pand ba030337 27-02-2004 vergroten woning/vervangen garagedeur ba040044 25-02-2004 gew. uitv. bv 1996.02175 ba040027 25-02-2004 vergroten woning ba030309 26-02-2004 gew. uitv. bv 2002.08082 ba040039 27-02-2004 dakopbouw ba030281 03-03-2004 veranderen/vergroten gemeentehuis ba040055 Tegen bovenstaande verleende vrijstellingen en/of bouwvergunningen kunnen belanghebbenden Mj grond van de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees: OH en wethouders, postbus 500, 5800 AM Venray. Dit bezwaarschrift moet worden ingediend binnen irnl weken ingaande de dag na verzending of uitreiking van de beschikking. Tevens kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond worden verzocht, indien: jj? onverwijlde spoed dit vereist, een voorlopige voorziening te treffen. §a San hei Pil VOO Do me' om FC 21 fpn ibu 26 Burgemeester en wethouders hebben voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning 1 leend. lui ee Bouwlocatie Werkomschrijving Reg.nr. td, Verzenddatum besluit Raadhuisstraat I 03-03-2004 ged. slopen publiekshal slp040009 Tegen bovenstaande verleende sloopvergunningen kunnen belanghebbenden op grond van de Algernon ne wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethoud: postbus 500, 5800 AM Venray. Dit bezwaarschrift moet worden ingediend binnen zes weken ingaai de dag na verzending of uitreiking van de beschikking. Tevens kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond worden verzocht, indien onverwijlde spoed dit vereist, een voorlopige voorziening te treffen. i (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouwaanvfr: gen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 vancfAl Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verfc» 2 nen. F Bouwlocatie Werkomschrijving Reg.nr. gja Marjolein 18 vergroten woning ba040070 Od Kleefkruid 3 veranderen garagedeur ba040076 De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 5 maart 2004 gedurende® weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze periode kunnen eventuele bedenkingen tegen het voornemen schriftelijk naar vorej worden gebracht. Bedenkingen kunt u sturen naar het college van burgemeester en wethouders, p bus 500, 5800 AM Venray. Sai Vanaf heden ligt bij de informatiebalie, locatie 2, van het gemeentehuis gedurende 6 weken ter inBRe ge: An De beschikking tot het verlenen van een vergunning als bedoeld in artikel 9 van de Monumentenver-581 ordening 2000 gemeente Venray voor de verbouwing en vergroting van gemeentelijk monument Pe' Raadhuisstraat 15801 MB VENRAY. ^ai Op grond van artikel 7: I van de Algemene Wet Bestuursrecht kan degene wienst belang rechtst'tH reeks bij dit besluit is betrokken, daartegen binnen 6 weken na de dag waarop deze bekendmakingE 1 gepubliceerd, een bezwaarschrift bij ons indienen. 1 Venray, 4 maart 2004 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen Dit betreft de enige officiële gemeentegids van Venray. Van maandag 8 maart 2004 (vanaf 09.00 uur) tot en met vrijdag 12 maart 2004 (17.00 uur) verricht de Provincie Limburg onderhoudswerk zaamheden aan de rotondes in Ysselsteyn en Oostrum in de provinciale weg Eindhoven- Well (N270). De werkzaam heden bestaan uit het vervan gen van de bestrating van de binnencirkels door asfalt. Rotonde Ysselsteyn Voor de onderhoudswerk zaamheden aan deze rotonde is het noodzakelijk de zijwegen van de rotonde, de Jan Poels- weg en de Peelweg, af te slui ten. Het doorgaande verkeer op de provinciale weg Eindho- ven-Well (N270) wordt met verkeerslichten geregeld. Ter plaatse worden naast inhaal- verboden en snelheidsverla gingen, omleidingen ingesteld. Verder wordt in verband met de omleidingsroute een par keerverbod ingesteld op de parallelweg ter hoogte van de Deurneseweg. Daarnaast wordt de Rouwkuilenweg tij delijk in twee richtingen begaanbaar. Rotonde Oostrum De aansluiting van de roton de met de Monseigneur Hans- senstraat wordt tijdens de werkzaamheden afgesloten. Het verkeer op de provincial* weg Eindhoven-Well (N270| en de aansluiting Witte Ven nen wordt met verkeerslich ten geregeld. Verder geldt ef een inhaalverbod en een ver laging van de maximumsnel heid. Voor het lokale verkeer wordt een omleidingsroute ingesteld. Informatie Voor aanvullende vragen over de verkeersmaatregelen kunt u contact opnemen mei de Provincie Limburg, de heef E. Dehing van de afdeling Pro vinciale Wegen, telefoon 043- 3898822.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 20