Gerrit Aarts in de VUT "Ik wil een lans breken voor de landbouw" Nieuw initiatief Seniorenraad Klant waardeert RIO met een 7,4 Jubileum CDA Open huis de Toverbal De Heesakker krijgt geen geld terug Belangstelling koop huurwoningen niet groot Platform Lage Inkomens Open dag SG Stevensbeek Veelpleger aangehouden Dorpsraad Oostrum Hogere bijdrage Thuiszorg Jeugdnatuur- wacht Kinder- kledingbeurs Kinderbeurs Lezing Chemo en kanker Oud papier PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2004 - F Stichting De Heesakker krijgt geen geld terug van de gemeente Venray. De beheer der van het sportpark in Oirlo had verzocht om een terugga ve van 2950 euro. In 2001 kocht de gemeente een perceel van 5705 vierkante meter vpor de uitbreiding van sportpark De Heesakker. Daardoor kon de korfbaltak van SVOC'01 van Castenray naar Oirlo verhuizen en samengevoegd worden met de voetbalafdeling. De gemeente vond de prijs die voor de grond betaald moest worden, destijds 25 gulden per vierkante meter, te hoog. De taxatiewaarde viel ook lager uit. Omdat de zaak dreigde spaak te lopen heeft de sport stichting een eigen bijdrage aan geboden van 5 gulden per vier kante meter. In totaal werd 12.944 euro betaald. De Heesakker verzoekt nu om terugbetaling van 2950 euro omdat de aangekochte grond niet geheel gebruikt is voor de aanleg van het korfbalveld en kleedloka len. Er is ook extra parkeergele genheid bijgekomen. De sport stichting gebruikt als argument dat de parkeerplaatsen openbaar zijn en niet alleen voor bezoekers van het sportpark bestemd zijn. Ook leden en bezoekers van de tennisbanen en de handboogac commodatie maken er gebruik van. De gemeente heeft het verzoek afgewezen omdat in 2001 de afspraken duidelijk schriftelijk zijn vastgelegd. Er was sprake van een eigen bijdrage voor de aan koop van grond voor uitbreiding van het sportpark. En daarbij horen ook extra parkeerplaatsen, zo redeneert de gemeente. Na 35 jaar bij Hermus (inmiddels Van Geel) gewerkt te hebben gaat Gerrit Aarts uit Leunen met vroegtijdig pen sioen. "Op mijn vijftiende ging ik bij de plaatselijke smid werken, daar na- volgde tien jaar bij Custers Machinefabriek, 's Avonds werkte ik al extra bij Piet Hermus aan de Oude Oostrumseweg en op een gegeven moment maakte ik op verzoek van Piet Hermus de over stap", kijkt- Aarts terug op de beginjaren. Toen Hermus in 1970 een nieuwe fabriek ging bouwen mocht Gerrit Aarts het oude woonhuis huren en hij stapte prompt in het huwelijksbootje. In 2000 moest dit gebouw wijken voor de uitbreiding van het Antoniusveld en verhuisde de familie Aarts naar Leunen. Bij zijn 25-jarig jubileum in de fabriek werd hij lid van de 25-Jaar Club. Gerrit: "Dit uitgebreide gezel schap maakt een keer per jaar een uitstapje. Een weekeindje Parijs bijvoorbeeld of een personeels- feestje in Londen. Het 60-jarig bestaan van de fabriek, inmiddels Van Geel, werd met z'n allen gevierd in Willingen." Mooie her inneringen voor Gerrit Aarts die het echter woensdagmiddag (gisteren) om kwart over een 's middags voor gezien hield. De laatste jaren werd hij steeds meer een vraagbaak voor de jongere garde bij het bedrijf en hij had voor alles een oplossing. Nu gaat hij genieten van zijn wel verdiende rust en bezig met zijn hobbies. En dat zijn er genoeg: "Handboogschieten, wandelen, vissen, kaarten, fietsen, vakantie, krant lezen en smeden. En uiter aard veel plezier en aandacht heb ben van en voor de kinderen en drie kleinkinderen." Door de nieuwe maatregelen van de overheid is het mogelijk dat uw inkomsten drastisch verla gen. Het Platform Lage Inkomens Venray wil graag met u van gedachten wisselen om te kijken of zij zich gezamenlijk sterk kun nen maken naar de gemeente toe. Maakt u zich ook zorgen en voelt u zich benadeeld, kom dan op donderdag 11 maart om 13-30 uur naar Platform Lage Inkomens Venray, Mozartstraat 20b in Venray, telefoon (0478)581332. Scholengemeenschap Stevensbeek houdt op vrijdag 12 maart open dag van 17.00 tot 21.00 uur open dag in locatie Stevensbeek aan de Stevensbeeksweg 8a en locatie Boxmeer aan de Dr. Peelenstraat 14. Op locatie Stevensbeek zijn er informatiebijeenkomsten over begeleidingsactiviteiten, opvang en begeleiding door de teams van de basisvorming, het VMBO met leerwegondersteuning, het VMBO en de tweede fase HAVO-VWO. Op locatie Boxmeer is er informa tie over de sector techniek van het VMBO en het Jenaplan onder wijs voortgezet onderwijs. De politie heeft dinsdagmiddag een 14-jarige jongen uit Venray aangehouden, nadat hij was betrapt op winkeldiefstal in een winkel aan de Grotestraat. Voor deze zaak wordt hij verwezen naar Halt. De verdachte kwam de laatste maanden vaker met de politie in aanraking. In december vorig jaar werd hij ook al eens voor winkeldiefstal opgepakt. Bovendien moet de jongen over twee weken voorkomen voor mis handeling. De 14-jarige jongen wordt door de politie aangemerkt als een jeugdige veelpleger en daarom in een apart traject opge nomen. In het zogeheten casus- overleg jeugd wordt bekeken wat er voor de "jongen gedaan kan worden, om hem weer op het rechte spoor te krijgen. In dit overleg spreken vertegenwoordi gers van politie, openbaar minis terie, Raad voor de Kinderbe scherming, Jeugdzorg en andere instanties over de beste aanpak. Op dinsdag 9 maart vindt in de foyer van D'n Oesterham de alge mene ledenvergadering van de Dorpsraad Oostrum plaats. Aanvang: 20.00 uur. Op de agen da staat onder andere de benoe ming van vier nieuwe leden in het bestuur van de dorpsraad, Lokaal historisch Platform Venray en werkgroep herdenking deporta ties 1944 gemeente Venray, ont werp bestemmingsplan Oostrum, woningbouw A: Oostrum-Oost, B: WOZOCO C:'Bouw appartemen ten Mgr. Hanssenstraat (centrum), verslag diverse commissies, finan cieel verslag 2003 Dorpsraad en Öostrums Weekblad en voorstel nieuw logo Stg Dorpsraad. PEEL EN MAAS een abonnement waard Venraynaar Marc van der Sterren Derde Kamerlid Marc van der Sterren uit Venray is officieel geïnstal leerd als lid van de Derde Kamer. Hij is het komende jaar parlementariër in dit nationale schaduwparlement over ontwikkelingssamenwer- king. Van de 150 kamerleden komen er 30 uit ontwikkelingslanden. De overige 120 kamerleden zijn inwoners van Nederland. Uit de ruim duizend kandidaat-kamerle den is ook Van der Sterren gese lecteerd. Bij de Derde Kamer wil hij zich bezig houden met de thema 's landbouw, voedsel en de internationale handel in land bouwproducten. De 150 leden van de Derde Kamer bedenken samen creatieve vernieuwende plannen over ontwikkelingssa menwerking en milieu. "Dat klinkt in eerste instantie mis schien stoffig en saai, maar dat is het zeker niet", zegt Jan Weijers van De Derde Kamer. "Kamerleden mogen geen ellen lange ambtelijke voorstellen gaan schrijven. De ideeën moeten ver nieuwend zijn en uitvoerbaar. Vorig jaar deden we het voor het eerst en toen kwamen de Kamerleden ook al met heel ver rassende en creatieve voorstellen op de proppen. Daar moet ook echt iets mee gaan gebeuren in Den Haag of Brussel. Ik heb goede hoop dat de voorstellen ook echt goed terecht komen. Minister Van Ardenne en een aantal Tweede- Kamerleden nemen De Derde Kamer in ieder geval serieus. Dat geeft hoop. De stem uit de samen leving wordt door het bestaan van De Derde Kamer gehoord." De officiële installatie vond afgelo pen zaterdag plaats. Tijdens workshops was er uitgebreid de gelegenheid voor een eerste ken nismaking. "Er blijkt veel animo voor het opzetten van kleinschali ge productie en lokale handel in de derde wereld", signaleert Van der Sterren. "Maar dat de prijzen op lokale markten onder druk staan vanwege de wereldhandel en het dumpen van landbouwpro ducten uit het westen zien velen over het hoofd." Het afbreken van alle landbouwsubsidies vindt het Venrayse kamerlid echter een te rigoureuze oplossing. Elk land zou het recht mogen hebben zijn eigen markt te beschermen. "Er is dus nog veel werk aan de winkel op het gebied van bewustwor ding, ook binnen de Derde Kamer;" De Seniorenraad Venray komt met een nieuw initiatief. Ouderen wordt de mogelijkheid geboden buiten de zomermaanden een paar keer een filmvoorstelling in de Venrayse bioscoop bij te wonen tegen een sterk geredu ceerde prijs. Deze mogelijkheid is tot stand gekomen na overleg met de Filmkring Venray en de direc teur van de bioscoop, J. Cattoir. De eerste voorstelling vond afge lopen woensdag al plaats toen de film Sweet Sixteen van regisseur Ken Loach te zien was in de bio scoop. Kosten voor de filmvoor stelling dienen telefonisch te wor den gereserveerd, (tel.513890), tijdens de openingstijden (maan dag t/m donderdag van 19.30 tot 22.00 uur. op vrijdag en zaterdag van 18.00 tot 22.00 uur en op zondag van 13.00 tot 22.00 uur). De entreeprijs bedraagt slechts drie euro per persoon. Er worden geen reserveringskostën in reke ning gebracht. De Seniorenraad wil uitproberen of dit nieuwe ini tiatief bij de ouderen aanslaat en heeft daarom onder de bezoekers van de eerste voorstelling een kleine enquête houden. Over de volgende voorstelling zal tijdig mededeling in de Schakel en op website www.seniorenraad.info worden gedaan. Het RIO Noord-Limburg heeft wederom een klanttevre- denheidsonderzoek uitge voerd. In november 2003 heb ben 1100 cliënten een vragenlijst toegestuurd gekre gen, die in de maand oktober 2003 een AWBZ-besluit en/of een WVG-advies hebben ont vangen. De vragenlijst is door 525 cliënten ingevuld gere tourneerd. Dit is een respons van 45%. De cliënten gaven hun mening over de dienstverlening van het RIO: de bereikbaarheid, deskun digheid, informatievoorziening en de wijze waarop de cliënt beje gend wordt. Uit het onderzoek komt naar voren dat de cliënt tevreden is over de bereikbaar heid van het meldpunt (7.6). De indicatieadviseur werd beoor deeld met een gemiddelde van een 8.3 op het terrein van vrien delijkheid, deskundigheid, het tonen van belangstelling voor de persoonlijke situatie en het spre ken in begrijpelijke taal. Ongeveer 69% van de ondervraag den was bekend met het RIO voor de aanmelding. Het RIO krijgt een gemiddeld rapportcijfer van 7.4. Het RIO was dit keer extra benieuwd naar het resultaat van het onderzoek, omdat dit het eer ste onderzoek was na enkele belangrijke wijzigingen in de indi catiestelling. De geïndiceerden ontvangen sinds april 2003 een indicatiebe- sluit gestel in functies, namelijk: verzorging, verpleging, begelei ding, behandeling en verblijf in plaats van de bij de mensen bekende producten zoals thuis zorg, verzorgingshuis en verpleeg huis. Het RIO werkt vanaf 2003 met het landelijk voorgeschreven werkdocument 'gebruikelijke zorg', waarmee veel meer dan in het verleden voor de uitvoering van huishoudelijke taken een beroep gedaan op inwonende vol wassenen en kinderen. Door de invoering van dit protocol ontvan gen veel mensen minder zorg dan waar men op hoopte Het aantal bezwaren tegen besluiten van het RIO is dan ook fors gestegen. Bezwaren die door de onafhanke lijke Hoorcommissie en vervol gens door het landelijke College voor Zorgverzekeringen inmid dels grotendeels ongegrond zijn verklaard. Uiteraard komen deze wijzigingen in het klanttevreden- heidsonderzoek tot uitdrukking, De mensen die een negatief advies kregen of minder zorg ont vingen dan waar men van uit was gegaan, geven het RIO in het alge meen een lager rapportpunt. De behoefte aan tekst en uitleg van het besluit is toegenomen. Belangstellenden kunnen het vol ledig verslag van het klanttevre denheid vinden op de website van het RIO Noord-Limburg www. rionoordlimburgnl) Van 8 t/m 12 maart kunnen mensen op een speciaal telefoon nummer hun ervaringen melden met de hogere eigen bijdrage thuiszorg. De meidactie wordt georganiseerd door de Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF) in samenwerking met Stichting De Ombudsman. De resultaten worden medio april aangeboden aan minister Hoogervorst van Volksgezondheid. Het meldpunt is te bereiken op telefoonnummer (035) 6 722 777 op werkdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Via de website www.stichtingdeom- budsman.nl kan ook elektronisch een klachtenformulier worden ingevuld. Per 1 januari 2004 is de eigen bijdrage voor thuiszorg omhoog gegaan. De eerste rekeningen val len begin maart bij de mensen op de mat. De NPCF wil in kaart brengen wat de gevolgen van deze kabinetsmaatregel zijn voor de mensen die thuiszorg nodig hebben. Aan de gebruikers van thuiszorg vraagt de NPCF: Wat zijn voor u de gevolgen van de hogere eigen bijdrage thuiszorg? Betekent dit: minder uren thuis zorg dan eigenlijk nodig is? bezui nigen op andere zaken? goed kopere zorg inhuren? een beroep doen op gezinsleden, familie en buren? afzien van zorg en maar zien wat er gebeurt? Alleen huurders in Heide tonen veel animo Huurders op de kerkdorpen staan niet te trappelen om hun woning te kopen. In okto ber 2002 deed Wonen Venray 111 huurhuizen in de ver koop. Bijna anderhalf jaar later zijn er slechts 31 ver kocht. Alleen in Heide, Vredepeel en Merseló is de animo redelijk hoog. Heide vormt zelfs een posi tieve uitschieter want daar zijn zeven van de negen aangeboden woningen verkocht. In Vredepeel hebben vier van de acht huurders van het aanbod gebruik gemaakt en in Merselo drie van de zeven. In de andere dorpen was de belangstelling gering. Wonen Venray zette in Oirlo de meeste huurhuizen (19) in de verkoop. Maar slechts drie Oirlose huishou dens besloten tot koop van hun woning. In Veulen zijn zestien woningen te koop maar tot nu toe zijn er maar vier verkocht. In de grotere dorpen Oostrum en Ysselsteyn werden dertien huizen in de verkoop gedaan Maar in beide dorpen hapten de huurders niet massaal toe. Wonen Venray kon er in Oostrum vier van de hand doen en in Ysselsteyn twee. Ook in Leunen was het beeld niet anders. Daar maakten twee van de twaalf huurders gebruik van het aanbod. In Castenray en Smakt was de opbrengst zelfs minimaal met ieder één verkochte woning. In Smakt zijn er acht en in Castenray zes woningen te koop. Van de 31 kopers zijn er 28 zit tende huurders. Drie huizen zijn verkocht op het moment dat ze na verhuizing vrijkomen. Van de zittende huurders hebben er 34 een taxatierapport aangevraagd In de tussentijd zijn er ook vijf woningen die vrijkwamen opnieuw verhuurd omdat er van uit de bewoners in het dorp geen interesse voor bestond. Liesbeth van Beek, directeur van Wonen Venray, toont zich evenwel niet ontevreden over het percentage van 28 procent. "We hadden voor de eerste ronde gere kend op 25 procent. Dan valt dit niet tegen. In Venray-kern halen we gemiddeld zo'n tien procent." De verkoopactie loopt tot nader bericht gewoon door. Volgens Van Beek zijn er nog steeds huurders die zich melden bij de woningstichting of die bedenktijd hebben gevraagd. "De actie blijft voorlopig doorgaan. Als mensen nu alsnog willen kopen dan is dat geen probleem." Van Beek heeft geen verklaring voor de grote verschillen tussen de dorpen. Zij heeft wel de erva ring dat vooral jongeren eerder bereid zijn hun huurwoning te kopen. "Maar er zijn ook mensen die al 25 jaar huren en nu toch besluiten tot koop over te gaan." Volgende week zal de lente-uit gave van De Natuurvriend op de scholen worden bezorgd. Tevens zullen de nieuwe leden van groep 7 de bouwpakketjes voor de nest kastjes ontvangen In de Natuurvriend staan onder andere de datums voor de voor- jaarspuzzeltochten en de eerste tocht is gepland op 2e Paasdag, maandag 12 april, in de Ballonzuilbossen. De andere toch ten zijn op 23 mei en op 27 juni. Natuurlijk kunnen jullie ook nog kijken op website www.jnwven- ray.nl Peuterspeelzaal Robbedoes in Oirlo houdt een tweedehands beurs voor kinderkleding/kinder artikelen op zondag 21 maart van 11.00 tot 13.00 uur in gemeen schapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Wilt u zomerkleding of baby/kinderartikelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbieden met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoonnummers: 0478-571993, 571981, 571984 of 571857. De verdeelsleutel is als van ouds, namelijk 70% voor de aan bieder en 30% voor de peuter speelzaal. De entree is gratis. Op zaterdag 13 maart wordt weer de halfjaarlijkse kinderkle ding- en speelgoedbeurs in Leunen gehouden. Ook babybe nodigdheden zoals boxen, maxi cosy's en fietsstoelen zijn er te vinden (geen luiers, flesjes e.d. en kleding onder maat 80). Dit alles wordt georganiseerd, van 10.00 uur tot 11.30 uur, door peuter speelzaal 't Ukkenest, in de Schakel, aan de Kapelweg 4 te Leunen. De entree is 1 euro per volwassene. Zelf spullen inleveren kan ook! Breng dan uw speelgoed, babybe nodigdheden en kleren op vrijdag 12 maart tussen 18.30 uur en 21.00 uur naar de'Schakel. Wilt u bij de inname niet zo lang wach ten dan bestaat er de mogelijk heid om thuis al te prijzen. U kunt hiervoor op maandag 8 en dins dag 9 maart een üjst afhalen bij Ingrid Verheijen, Bershof 15 in Leunen tussen 19.00 uur en 19-30. Kinderkleding wordt aan genomen in de maten 80 t/m 176 en er geldt een maximum van 30 stuks. Van de opbrengst ontvangt u 70%, 30% is voor peuterspeel zaal 't Ukkenest. Er wordt ook kleding ingeza meld in voor een goed doel! e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Op 7 september bestaat het CDA-Venray 25 jaar. Eind jaren 70 waren de landelijke politieke par tijen KVP, ARP en CHU al samen gegaan in het Christen Democratisch Appèl, het CDA. Vervolgens werden ook in een groot aantal gemeenten in Nederland CDA-afdelingen opge richt. Ook in Venray leidde dit tot een afdeling. Daarnaast ging het CDA ook deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Er werd overleg gevoerd met Samenwerking Venray en de Kerkdorpenfractie. In 1982 deed het CDA voor de eerste keer mee Bij deze verkiezingen kreeg het CDA meteen al dertien zetels in de raad en was daarmee in een keer de grootste fractie in de raad. Het CDA bestond als vereniging officieus al enkele jaren langer als opvolger van de KVP in Venray. De KVP en de Kerkdorpenfractie zijn na de oprichting van het CDA opgeheven. De eerste voorzitter van het CDA in Venray was Hasie Philipsen en de eerste CDATijst- trekker was Grad Schols. Sindsdien heeft het CDA een blij vende rol vervuld in de Venrayse gemeentepolitiek en haar stempel gedrukt op de Venrayse gemeen schap. Het bestuur van het CDA- Venray wil dit feestelijke feit niet ongemerkt voorbij laten gaan en roept 2004 als het zilvetj leumjaar uit. Op zondag tember zal een feestelij leumbijeenkomst georganiseerd voor alle It een gezamenlijke viering il brunch en een gezellig saiT Tevens zal een jubileum!» den gepresenteerd over y CDA in Venray. Ook zullen |j een bijeenkomst in sep 3 volksvertegenwoordigers diverse bestuurslagen v 1 CDA een geschenk 0 Venrayse bevolking aanl - De landelijk CDA-voorzi daarbij aanwezig zijn Vei zullen deze mensen in eeT bare bijeenkomst ingaan o[ van politieke partijen I gemeente. Het CDA is eeij levende jonge partij gewol alle geledingen van de sl| ving met een hart voor Dat is de afgelopen 25 J geweest en dat wil het C de komende 25 jaar blijvel Voor meer informatie .v zij u naar internetsite venray nl. Voor extra informatie! contact opnemen met de* ter van het CDA-Vennf Loonen, De Boog 3, 58i Venray; 0478-511421, 53389Ó32, Loonen@csnel Basisschool de Toverbal in Vénray houdt op dinsdag 9 maart van 13.30 tot 15.00 uur en don derdag 11 maart van 10.00 tot 11.45 uur open huis voor belang stellenden. U kunt dan een kijkje nemen in de school en zien hoe daar geleerd, gewerkt en gespeeld wordt. Onderwijs en opvoeding op de Toverbal worden geken merkt door aandacht voor zowel de persoonlijkheidsontwikkeling als de leerprestaties. De sociaal- emotionele ontwikkeling van het kind vormt het uitgangspunt van de begeleiding. Een kind dat 'lek ker in zijn vel zit' kan optimaal presteren: Kinderen moeten graag naar school kunnen gaan. Een goed pedagogisch klimaat met een positieve benadering, zorgt voor een veilige leeromge ving. Streven naar kleine groepen waarin kinderen voldoende aan dacht kunnen krijgen is belang rijk. Een uitgebreid leerlingvolg systeem met een goede bewaking, zorgt ervoor dat kinde ren in hun ontwikkeling gevolgd worden en er tijdig hulp geboden wordt. De diversiteit van de schoolbe volking, is een afspiegeling van de maatschappij. Hierin kunnen kin deren zich, mede door onze opvoedingsstijl, ontwikkfl kinderen die stevig in huj nen staan. Het pedagoj maat op de Toverbal gekenmerkt door 'samej Samen leren betekent: vii gebondenheid. Vrijheidl mogelijkheden, die dan| begrensd worden dofl respect voor anderen, daarbij zelf verantwoordeli je handelen. Door een po benadering van het kind, kt een goede afweging te 0 zelfstandigheid te ontwikki eigen keuzes te maken. Onderwijskundig gezien u het beste van diverse ond vernieuwingsbe wegi ngen in de school. De voordel nieuwe ontwikkelingen 1 benut en de nadelen ven Ook een leergang comp bruik, draagt eraan bij dat deren goed voor de toekot uitgerust. Eigenlijk dus b< een slimme school. U, en 0 kind, zijn van harte welkol de sfeer te proeven. Te kijl de Toverbalstijl bij u paste woord op uw vragen te I De school is gelegen aani Ursulastraat 15a in Venraï£ foon: 550145. Website toverbal.tk aam ;nray{_ Op 16 maart wordt er in het Toon Hermans Huis, Nieuwstraat 41a in Venlo, een (inloop) huis voor mensen met kanker en hun naasten, een lezing gehouden met als titel: Chemo en kanker. Spreekster is mevrouw M. v. Leipsig, oncologie verpleegkun dige. De lezing begint om 14.00 U kunt zich telefonisch aan melden tot één week voor aan vang van de lezing op tel. 077- 3211433. De toegang is gratis. Tafeltennisvereniging R< haalt vrijdag 5 maart van papier op tussen 18.00 en] uur in Wijk Zuid Zuidsingel en Prins straat en Nassauplein. Zij ken het oud papier v< uur buiten te zetten in zakken of gebundeld. Oj tijd: dinsdags van 18.00-20J zaterdags 09.00-12.00 uur. 1 kunt u spullen kwijt ten bel van een te houden rommel® Meer informatie: Jac Linden 588411) PEEL EN MAJ een abonnement

Peel en Maas | 2004 | | pagina 14