Ego en Maria de Uienos Aires 'Méér dan 'n concert' Kunst Cultuur Lisa en het kraaiennest OJC Watjang viert jubileum Nirvana tributeband Wijn centraal in de bibliotheek Veiling Venray's Mannenkoor Dr. Atkins' nieuwe dieetrevolutie "ATKINS' Zin in zingen De Locht Gryphus Griekse feestavond Vergadering FNV Omroep Venray REVOLUTIE i en maas Donderdag 4 maart 2004 - Pagina 11 ogramma Schouwburg Venray Kommil Foo, Five Easy Pie- Richard Groenendijk, aria de Buenos Aires en Vin- :nt Bijlo. De cultuurliefheb- »r krijgt de komende week eel wat moois voorgescho- ld door Schouwburg Venray. Op donderdag 4 maart om l,00 uur is Kommil Foo te gast in schouwburg met Wolfijzers en :hietgeweren. Topcabaretiers Vlaanderen. En ook Nederland iat intussen voor de bijl: 'Ont ering. verbazing en overrompe- ig vechten om voorrang' hreef De Volkskrant over hun irige voorstelling. Goed nieuws ipr wie Kommil Foo nog niet mt: 'Wolfijzers en Schietgewe- n' is een heuse 'best of voorstel- ig'. Alle hoogtepunten van de lorbije vijf programma's (de ooiste liedjes, de meest hilari- he sketches, en de grootste klei- verhalen) in een splinternieu- voorstelling gegoten: olfijzers en Schietgeweren. De roers Mich en Ralf Walschaerts imbineren een enorme muzikali- it met een erg lijfelijke manier n vertellen en acteren. Ze spe- n geweldig gitaar, piano en ooi. En ze zingen bovendien de rrren van de hemel! Five Easy Pieces, vrijdag 5 maart n 20.00 uur, is een spetterende low van mooie, jonge, hippe lensen. Een verpletterende per- rmance, sterke samenzang en jzwepende muziek. Dat zijn de mrnaamste troeven van Five Lsv Pieces. Deze vier meiden en :n jongen zongen afgelopen >mer de sterren van de hemel tij- :ns de Parade. Hun programma as een groot succes. Geen won- T dat dit smaakte naar meer: n theatertournee. Speciaal voor :ze talentvolle groep heeft Theo (o.a. winnaar Annie M.G. ïmidt prijs) acht nieuwe num- ers gecomponeerd. Five Easy eces zien er gelikt uit, de tek en hebben diepgang, kortom ;n show waar je heel veel ple- er aan beleefd, maar die ook tot idenken stemt. Richard van Groenendijk is van Ie markten thuis. Hij schrijft ilumns, teksten voor anderen, esenteert radio- en tv-program- ma's, schuift regelmatig aan bij het panel van Ook dat nog Toch ligt zijn hart bij het theater. Van Groenendijk is dit seizoen dan ook te zien in een splinter nieuw programma: Ego. In Ego laat Richard zijn zwarte kant zien, zijn nare trekjes en gedachten, zijn decadente inslag en zijn vilei ne kijk op de wereld om zich heen. Ego is een combinatie van hilarische typeringen, stand-up comedy en hartverscheurende zangnummers. Dinsdag 9 maart, aanvang 20.00 uur. Maria de Buenos Aires maakt deel uit van het jubileumprogram ma van de Koninklijke Schouw burg en is slechts beperkt in Nederland te zien. De Argentijnse Kommil Foo is vanavond te gast in Schouwburg Venray (Foto: Wolf Wolf). bandoneon-grootmeester Waker Castro komt samen met pianist Pablo Ziegler en drie belangrijkse solisten over uit Argentinië om te schitteren in deze tango-operita. Maria is de ziel van Buenos Aires, zij is de tango. Ze is het kind van al degenen die gedreven door de hoop naar de Argentijnse hoofd stad waren gekomen en die nu hun hopeloze dagen slijten in haar achterbuurten. Maria spreekt de taal van hun weemoed en ver driet. Ze leeft 's nachts. Alleen dan openen de Argentijnen hun hart, alleen dan geven zij zich over aan de tango. Woensdag 10 maart in Schouwburg Venray, aan vang 20.00 uur. Wie de ziener wil zien, moet komen kijken. Hij zal geluid zien, hij zal beelden horen, hij zal voe len wat de ziener ziet. De ziener plaats de wereld in een nieuw perspectief. Hij spiegelt zichzelf aan de echo van zijn stem, aan de klank van zijn woord, aan de geest van zijn lichaam. De ziener is een orakel, kraamt onbegrijpe lijke wartaal uit, hij lukt maar wat, denken de mensen. Maar zo is het niet. Hij kijkt dwars door alles en iedereen heen. Vincent Bijlo is de ziener en is op donderdag 11 maart te gast in de Venrayse schouwburg, aanvang 20.00 uur. eijnders Consort Rachel in Schouwburg Venray De bekende Noord-Lim- urgse musicus, componist n arrangeur Nard Reijnders, ie vele jaren furore maakte ls vaste begeleider van Her- ïan van Veen, smeedde de fgelopen tijd acht topmusici amen tot één geheel. Het ieuwe Reijnders Consort taat aan de vooravond van en Nederlandse tour en de resentatie van de cd 'After it Silence'. In Noord-Lim- urg is dit unieke gezelschap t horen en te zien in Maas- oort Venlo (6 maart) en chouwburg Venray (20 naart). @all-mag- nspr.-Karakteristiek voor het rogramma van het Reijn- ers Consort is de combina- ie van hoogstaande dynami- che muziek en oogstrelende heater-acts. Want tijdens de erste theatertour reist met iet Reijnders Consort Rachel onsonby mee, een Engelse omédienne, die furore naakte bij het gerenom- neerde Cirque Plume. cert' is puur muzikaal entertain ment. KLANKKLEUR Na 22 jaar intensieve samen werking met Herman van Veen besloot Nard Reijnders vanaf 2001 zijn eigen artistieke stem te gaan volgen. Dit resulteerde o.a. in de oprichting van het Rei jnders Consort, een groep van acht müsici met solistische kwa liteiten. De klassieke opleiding vormt bij allen de degelijke basis. De veelzijdige ervaring in o.a. klassiek, theater, jazz, experi mentele muziek, Oost- Europese Volksmuziek en slagwerkperfor mances en de drang naar het muzikale avontuur klinken door in de klankkleur en speelstijl van het Consort. De twintigste eeuwse muziek in al zijn diversiteit van verstil ling, humor, absurdisme, dyna miek en verrassing vormt het uitgangspunt van de repertoire keuze (o.a. Debussy, Weill, Ibert, Bartok), maar ook muziek uit andere disciplines waarin deze elementen een belangrijk facet zijn, staan op het program ma (o.a. Piazzolla, Jacques Brei, Zappa, Oost-Europese volksmu ziek). Natuurlijk worden de eigen composities niet vergeten. Het Reijnders Consort is erg blij met de samenwerking met Rachel Ponsonby. Zij is een komische multi-instrumentalis- te. Zij zal de lachspieren kiete len met acts, waarbij ze o.a. sax, cello en fluit speelt, ook weet ze het publiek te ontroeren met spannende liederen. Pièce de resistance is een virtuoze act waarbij zij haar hele lichaam als muziekinstrument gebruikt. Ze werkte met vele theatergezel schappen in o.a. Engeland, Zuid- Afrika, België, Zwitserland, Por tugal, Duitsland, Frankrijk, Italië en Brazilië met theatergroothe den als Mauricio Kagel, Bernard Kudlak. De veelzijdigheid van Rachel komt optimaal tot zijn recht door de kleurrijke begelei ding van het Reijnders Consort en de fantastische belichting die in creatieve handen is van Rob Munnik. Rob werkte o.a. met Paul van Vliet, Herman van Veen, Mini en Maxi, Rolling Sto nes en op alle grote Festivals. (Voor reserveringen van plaatskaarten Maaspoort Venlo 077-3207207 en Schouwburg Venray 0478-530999) Op zondag 7 maart is er weer gelegenheid om een avondje samen te zingen in Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray. Onder begeleiding van twee accordeonisten zullen gezamem- lijk allerhande mooie liederen gezongen worden. Oude school liedjes, liedjes van vroeger en minder vroeger, voor elk wat wils. Deze zangavonden die vier keer per jaar gehouden worden zijn altijd erg gezellig. Na de pauze worden uitsluitend ver zoeknummers gezongen. Voor diegenen die geen eigen liederen bundel hebben zijn deze in de zaal te lenen. De presentatie van de avond is in handen van Gerrit Reintjes uit Veulen. De avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. De zaal is vanaf 19.00 uur open en ligt schuin tegenover het bejaar denhuis Het Schuttersveld. Onder het motto Kun je zin gen, zing dan mee worden er in de herberg van streekmuseum De Locht in Melderslo op zondag 7 maart liedjes van vroeger gezon gen. De klompenmaker is aan het werk en kinderen mogen zelf een klompje verven. Bovendien is er een expositie ingericht onder de titel Licht in huis en een kleine expositie over vroegere commu- niekleding en communiecadeau tjes. In de maanden november tot mei is het museum geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht (www.delocht.nl). Op vrijdag 5 maart vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een cabaretvoor stelling plaats van Ruben Nat han. In Gryphus speelt het duo haar avondvullende voorstelling Uitverbaasd. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Ruben Nathan begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 9,00 euro telefonisch te reserveren via (0478) 630508. Reserveren via internet is moge lijk via de Gryphus website www.gryphus.nl. Woensdagmiddag 10 maart wordt in het Theehuis/Odapark in Venray alweer de laatste kin dervoorstelling van dit seizoen gespeeld: Lisa en het kraaiennest. Omdat de ouders van Lisa het dnik hebben met schilderen en behangen van het nieuwe huis mag Lisa bij tante Prie gaan loge ren die in een mooi oud huis woont met wel een heel geheim zinnige zolder. En wie weet, mis schien mag ze daar wel slapen. Tante Prie vindt dit goed maar... dan moet er wel eerst worden opgeruimd. Tante Prie is heel aar maar ze is erg bang voor enge beesten zoals spinnen en muizen. Daarom vraagt ze aan Lisa of zij de zolder wil opruimen. Lisa vindt een nest jonge kraaien op zolder en ze besluit de kraaien op te voe den, maar daar mag tante natuur lijk niets van weteqLisa en het kraaiennest is een voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar en wie wil mag die middag zijn of haar eigen kussen meenemen om zo dicht mogelijk bij de spelers te zit ten en op die manier alles goed te zien en te horen. Een prachtige voorstelling voor het hele gezin, met levensgrote en levensechte stokpoppen in een schitterend decor, gespeeld door Siert van den Berg en Susie Endenburg. Ontroetend. spannend en met veel liedjes en een verrassend einde. Bij deze voorstelling is een cd beschikbaar met de liedjes uit de voorstelling. Poppentheater Siert van den Berg. maakte eerder voorstellingen als: Max de Beer, Rasmus en de geluksvogel, Dokter Dolittle, Koffiedik enz. De voor stelling begint om 14.00 uur en kaartjes kunnen gereserveerd worden bij het Odapark, tel. nr. 0478 513690 of bij het VW kan toor Venrav. In januari van dit jaar bestond jongerencentrum OJC Watjang in Oirlo twintig jaar. Beginjaren tachtig kwamen enkele jongens op het idee om een jongerensoos op te richten. De jaren hierna is OJC Watjang langzaam uitge groeid tot een ontmoetingsplaats voor jongeren uit Oirlo en omstre ken. Er worden bijna wekelijks activiteiten georganiseerd, met als hoogtepunt het jaarlijkse popfesti val Zomaarpop waar elk jaar een aantal topbands te bewonderen zijn. Natuurlijk zijn er ook jaren geweest dat OJC Watjang minder goed gedraaid heeft, met als diep tepunten de twee branden die er hebben plaatsgevonden. Vooral de tweede brand zorgde ervoor dat de jongerensoos weer van voren af aan kon beginnen. Voor al door de geweldige inzet van diverse vrijwilligers is OJC Wat jang daar weer helemaal bovenop gekomen. Zonder de hulp van vele vrijwilligers in de afgelopen twintig jaar zou de jongerensoos nooit een bestaansrecht gehad hebben, iets waar best een keer bij stil mag worden gestaan. Op vrijdag 5 en zaterdag 6 maart viert OJC Watjang het jubileum. Het weekend start met een receptie op vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Aansluitend zal de top- 100 coverband Slashback (www.slashback.nl) een spette rend optreden weggeven. Ieder een is voor deze avond van harte uitgenodigd. Zaterdagmiddag 6 maart is er een activiteit gepland voor de jeugd van Oirlo. De avond staat in het teken van caba ret. Om 21.00 uur zal Michiel Pee reboom (www.michielpeere- boom.nl) het spits afbijten, waarna het om ongeveer 22.00 uur de beurt is aan Amoud Kalde- way (www.amoudkaIdewey.nl). Deze cabaretiers hebben beide diverse succesvolle optredens achter hun naam staan en zullen de zaal zeker aan het lachen krij gen. Het jubileum zal worden afgesloten met een muzikaal optreden. Voor deze avond geldt vol is vol dus zorg dat je er op tijd bent. De entree voor deze avond bedraagt zeven euro. Zaterdag 6 maart staat in Café 't Podium Demolution geboekt. Demolution brengt een tribute aan een band die de muziekindus trie op de kop zette en de grunge bekend maakte. Wie kent Smells like teen spirit niet, of Come as you are? De zelfmoord van zanger Kurt Cobain in 1994? Een sym bool van de huidige generatie die volgens velen ging verloren. De uit Horst afkomstige band Demolution is opgericht in sep tember 2003 voor een eenmalig optreden in Horst. Dit werd zo'n succes dat er vraag was naar meer optredens. De leden van Demolu tion zijn afkomstig uit verschillen de bands. Uit de metal formatie Birthmark (Horst) komen Rens Coenen (drums) en Nick Neele- man (gitaar) en uit de onlangs opgeheven grunge formatie April Warchile (Horst) komen Luc Verdellen (bas) en Richard Kleus- kens (zang, gitaar). Zo bestaat de band uit vier personen zoals Nir vana in hun laatste jaar. Als Demolution zich op het podium begeeft dan gaat de tijd ongeveer tien jaar terug. De wel bekende nummers van Kurt Cobain en de zijne komen als een storm voorbij. Natuurlijk kan een knallende afsluiting niet ontbre ken zoals Nirvana dat altijd deed. Gitaren en apparatuur zullen er nooit meer zo uitzien als voor de show! Laat oude tijden herleven van een van de meest invloedrijke bands ooit, samen met Demolu tion. Als voorprogramma voor Demolution staat de band Mon key Tale op het Podium. Monkey Tale is een uit Venlo afkomstige band die momenteel meestrijd in de competitie Nu of nooit met als hoofdprijs een optreden op Pink pop. Bands als Liftid en Concubi ne, die later dit voorjaar in café 't Podium zullen optreden gingen hen voor. Monkey Tale brengt kwaliteitspop, uitgevoerd door ervaren muzikanten. De Jury van Nu of nooit over Monkey Tale: 'Ligt lekker in het gehoor en de refreintjes blijven in je kop han gen'. Het programma van deze avond begint omstreeks 22.00 uur. Meer informatie over de optredens van 6 maart of over andere optredens in café 't Podi um is te vinden op www.podium- venray.nl onder de kop Agenda. De Griekse vereniging Apollo houdt op zaterdag 27 maart een Griekse feestavond. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De muzika le begeleiding is in handen van het duo I'Ellines en het eten wordt verzorgd door restaurant Sirtaki. Lijkt het u leuk om de avond bij te wonen en iets van de Griekse sfeer te proeven, dan kunt u hier voor kaartjes bestellen. De kaart jes kosten voor introducés 16.50 euro, dit is inclusief maaltijd. De kaartjes kunt u tot uiterlijk 20 maart bestellen en afhalen bij: Kaliopi Fermont-Nikolaidis, Dago- berthof 31 Venray, tel. 0478- 510917 en Nicole Spanogiorgos- Avramidis, Koningskaars 17 Venray, tel. 0478-510684. PEEL EN MAAS een abonnement waard FNV Bondgenoten van de woonafdeling Venray e.o. houdt op woensdag 10 maart de jaarver gadering in De Kemphaan aan het Kennedyplein 1 in Venray. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere de samenstelling bestuur en bestuursverkiezing, huldiging jubilarissen, verkiezing bestuur (aftredend T. Hikspoors) en het thema Open grenzen per 1-5- 2004 en de werkgelegenheid. Op woensdag 17 maart geeft Jan Wijnhoven (foto) een lezing over wijn en wijn maken in de Openbare Bibliotheek in Venray. De lezing begint om 19-30 uur. Dit in het kader van de boeken week van 10 tot 20 maart met het thema Gard du Nord; ontmoetin gen met Frankrijk. Wijn maken is voor Jan Wijnhoven al twintig jaar een grote passie. Tijdens de lezing behandelt hij aspecten als: hoe maak je zelf wijn en welke grond stoffen en materialen heb je hier bij nodig. Natuurlijk kan er ook wijn geproefd worden. Bij Frankrijk, het thema van de boekenweek, denk je al snel aan wijn. Maar niet alleen in het zon nige zuiden wordt er wijn gemaakt. Ook in Nederland pro duceren steeds meer particulieren voortreffelijke wijnen. Het aantal professionele wijnmakers groeit zelfs opzienbarend. Jan Wijnho^ ven is één van de personen die helemaal opgaat in het produce ren van wijn. Hij begon zo'n twin tig jaar geleden en is inmiddels uitgegroeid tot Meester wijn maken, dus de aangewezen per soon voor het geven van een lezing over wijn en wijn maken. Welke onderwerpen komen aan de orde? Hoe maak je zelf wijn en welke grondstoffen en materialen heb je hierbij nodig. Verder geeft Jan Wijnhoven demonstraties van metingen die bij het proces van essentieel belang zijn. Natuurlijk mag het wijnproeven op deze avond niet ontbreken. Jan Wijnhoven brengt diverse wijnen van eigen makelij mee, zodat u zelf kunt proeven dat het produceren van goede wijn ook in Nederland mogelijk is. Uiteraard is er deze avond tijd ingeruimd voor het stellen van vragen aan Jan Wijnhoven. Deze uit Hout-Blerick afkomstige expert produceert al ruim twintig jaar zijn eigen wijn en heeft inmiddels een eigen wijngaard van 312 planten groot. Hiervan haalt hij op jaarbasis zo'n 600 liter wijn. Jan Wijnhoven heeft het wijn maken via het ouderwetse Wijnmakersgilde Dionysos geleerd en hij wint regelmatig prijzen voor zijn wijnen. Aanmelden voor de lezing kan telefonisch via nummer 0478 581970, via e-mail obvenray@obvenray.nl of in de bibliotheek tijdens de openings uren. De kosten voor de lezing bedragen 3,- voor leden en 4,- euro voor niet-leden. De biblio theek Venray is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. In zalencentrum de Witte Hoeve in Venray houdt het Ven ray's Mannenkoor op zondag 14 maart een goederen- en diensten veiling. Het belooft een fantasti sche happening te worden. Er zijn maar liefst meer dan 200 kavels. Hier volgt een tipje van de sluier: een geheel verzorgde picknick voor acht personen (incl. fiets tocht en muzikale begeleiding), een etentje bij burgermeester (en tevens beschermheer van het VMK) Jos Waals, een serenade door het mannenkoor, een rond vlucht boven Venray, een lezing over het IOC door de heer'Ton Nelissen, een piano, een rondje golfen op golfbaan Geijsteren, een in goede staat verkerende Solex (bouwjaar 1964) enz. enz. enz. Dit is maar een kleine greep uit het aanbod. Zoals u ziet een heel bijzonder en gevarieerd aan bod. De veiling zal onder leiding staan van veilingmeesters Mathieu Emons, Piet Cöp en Bert Janssen. De middag zal muzikaal worden ondersteund door joekskapel Blaos um op. Kinderen kunt u rus tig meenemen, want er is een gevarieerd animatieprogramma. Voor degene die Venray vanuit de lucht willen bekijken zal er een 4 gondel staan van maar liefst 4|> meter hoog. De veiling begint ofh 13.00 uur. Wilt u meer informatie en/of een kavelboekje dan kunt ii contact opnemen met Andre vaft Steen, tel: 06-15416794. Moments to Remember is vanaf nu tweemaal in de maand te horen zijn, te weten de eerste en derde zondag. De tweede en vier de zondag zal het programma '40- 45' worden uitgezonden. Beidé programma zijn te beluisterep tussen 08.00-09-00 uur. Hoor Haar is een nieuw discus sieprogramma over, voor en door vrouwen, maar natuurlijk ook voor mannen en soms met man nen en dus ook een beetje door mannen, want emancipatie stopt niet alleen en groeit niet alleen door vrouwen. Hoor Haar is om de twee maanden op de tweede zondag van de maand tussen 11.00 en 12.00 uur te beluiste ren. Dit betekent dat het financië le programma Bank Breed nog maar eens per twee maanden is te beluisteren. Boekrecensie in Peel en Maas Het boek Dr. Atkins' nieuwe dieetrevolutie heeft vele men sen over de wereld geholpen om gewicht te verliezen. Ook in Nederland en België is afslanken met behulp van het Atkins-dieet weer populair. Er is volop aandacht voor Atkins' voedingsleer, die hij uitge breid beschrijft in dit stan daardwerk Dr Atkins' nieuwe dieetrevolutie. De basisgedachte achter het Atkins-dieet is dat men het eten van koolhydraten drastisch terug brengt en de nadruk legt op het eten van eiwitten en vetten. Wereldwijd zijn van deze volledig herziene editie miljoenen exem plaren verkocht. Deze Neder landstalige editie is vertaald vanuit het Engels en aangepast door een vertaler die al jaren zelf een dieet volgt. Dr. Robert C. Atkins is bekend van zijn dieetmethode die al in de jaren zeventig populair was. Na een grondige herziening begin jaren negentig, heeft hij in V o 11: e d i g hfrzienl NIEUWE DIEET Het dieet dat geen hongergevoel geeft en echt werkt Robert C. Atkins, arts \..ta pnjctr Jutf-oor Menu an bcnir - NijdU Uwen 2002 zijn standaardwerk Dr. Atk ins' nieuwe dieetrevolutie opnieuw volledig herschreven, waarbij hij onderzoeksresultaten en nieuwe recepten heeft toege voegd. In 2003 overleed dr. Atk ins, na een val op straat. Dit boek, een uitgave van De Kern, is te koop in boekhandel Van de Munckhof in Venray. Prijs: 18.50 euro

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11