tijzondere reisgids )ver Cöte d'Azur Handtekeningenactie zorgen om de zorg geslaagden TOC Zeventien Beleggingsseminar geslaagd VVV brengt nieuwe aspergekaart Maij-Weggen bezoekt Boxmeer Lezing over libellen Informatiedag slechthorenden Ode aan de vergankelijkheid Gunstige werkgelegenheids cijfers Boxmeer Taxi ramt boom sink en maas Donderdag 26 februari 2004 - Pagina 7 [nold Verhoeven te gast bij TV Show op Reis van Ivo Niehe Noord- en Midden-Limburg, hét aspergeland bij uitstek, promoot dit jaar het aspergeseizoen in haar regio met een aspergekaart met daarop twaalf fietsroutes. De rou tes voeren door het unieke asper gelandschap en langs een groot aantal restaurants en hotels. De aspergekaart heet toepasselijk: Route des Asperges. Naast de fietsroutes vindt de lezer op de kaart presentaties van de restaurants en hotels. Deze hebben speciaal voor het asperge seizoen een asperge-arrangement of aspergemenu samengesteld. Ook is er een asperge-activiteiten kalender opgenomen met daarin evenementen zoals een asperge dag in het Nationaal Aspergemuseum de Locht (25 april) en een asperge fietsdrie daagse (28 t/m 30 mei). Naast de toeristische tips, bevat de kaart ook bereidingstips en een traditio neel aspergerecept. De kaart biedt de lezer de mogelijkheid oni zij vakantie of dagtrip naar Noord- en Midden- Limburg te plannen nog voor dat het aspergeseizoen traditioneel op de derde donderdag van april van start gaat. Het aspergeseizoen duurt tot de feestdag van St. Jan op 24 juni. De kaart is gratis ver krijgbaar bij de VW's in Noord en Midden-Limburg. De kaart is ook aan t vragen via tel. 0900- 2025588 (35 ct. p.m.) of info@regiovw.nl. Van vrijdag 28 t/m zondag 30 mei is het weer tijd voor de Tour d'Asperges. Dé manier om in drie dagen tijd Noord- en Midden- Limburg en de asperge van bed tot bord te leren kennen. Drie dagen fietsen door schilderachti ge dorpjes langs de Maas zoals Arcen, door mooie natuurgebie den en zelfs door het Duitse aspergeplaatsje Walbeek. Tijdens deze fietsroute zal de deelnemer van dichtbij zien en meemaken hoe de asperge gesto ken, geschild en bereid wordt. Om de deelnemers zoveel moge lijk van de regio te kunnen laten zien, start en finisht men iedere dag in een andere plaats. Ook met de afstand is rekening gehouden. Er is een route van 45 km en 60 km uitgezet. Het inschrijfgeld voor de Tour d'Asperges bedraagt 9 euro bij voorinschrijving en 11,50 aan de start. Er bestaat ook de mogelijkheid om één dag mee te fietsen. Hiervan zijn de kosten 4,50 euro. Kinderen t/m 12 jaar mogen gratis deelnemen. Men kan dagelijks starten tussen 09.00 en 12.00 uur. Finishen kan iedere dag tot 17.00 uur. Van de Tour d'Asperges is een folder met inschrijfformulier verkrijgbaar bij de VW's in o.a. Venray. De folder is ook op te vragen bij VW Horst via tel. 077-3987604. Op de folder is ook informatie te vinden over overnachtingsmogelijkheden en fietsverhuur. De commissaris van de Koningin van Noord-Brabant, mevrouw Maij-Weggen, brengt op donderdag 26 februari een kort kennismakingsbezoek aan de gemeente Boxmeer. De burge meester, wethouders en gemeen tesecretaris bespreken tijdens dit bezoek samen met de commissa ris de thema's wonen, werk en zorg, leefbaarheid, economie en werkgelegenheid, het project Belverdere Maasvallei en duur zaamheid (o.a. windmolens). Aansluitend wordt een bezoek gebracht aan het kasteel en het kasteelmuseum van Boxmeer, het kloosterbejaardenoord en het Maasziekenhuis. Vervolgens maakt de commissaris tijdens een lunch kennis met de fractievoor zitters van de gemeenteraad. In opdracht van de provincie Boxmeer en de gemeenten heeft het Economisch Technologisch Instituut Noord-Brabant (ETIN) weer het jaarlijkse rapport uitge bracht over de werkgelegenheids ontwikkeling in de provincie. In het onderzoek wordt de werkge legenheidssituatie per gemeente bekeken. Over de hele lijn is spra ke van een dalende werkgelegen heid, wat voor de provincie Noord-Brabant voor het eerst is sinds vele jaren. Alleen in de regio Op vrijdag 5 maart houden ANBO voor 50-plussers en de PCOB een themabijeenkomst onder het motto Zorg is onze zorg. De ontwikkelingen in de zorg gaan snel. Wat zijn de moge lijkheden als we in de thuissitu atie zorg nodig hebben. Twee medewerkers van de Thuiszorg Noord-Limburg, zullen hier uitleg over geven en vragen beantwoor den. De bijeenkomst wordt gehouden in Grand Café Maagdenberg in Venlo, aanvang 14.00 uur. Allen die interesse heb ben in deze materie zijn welkom. Noordoost-Brabant zijn per saldo geen banen verloren gegaan. Alle andere regio's zagen het aantal arbeidsplaatsen wel afnemen. De gemeente Boxmeer laat zowel in 2003 als over de periode 1999- 2003 een werkgelegenheidsont wikkeling zien die bovengemid deld is. Uit de gespecificeerde gegevens blijkt dat de Boxmeerse werkgelegenheid in 2003 met 1,6% is toegenomen (op, provin cieniveau -0,4%). Over de periode 1999-2003 geldt een toename van 9,7%, waar het provinciale cijfer uitkomt op 3,4%. Met name de dienstverlenende sectoren doen het goed in Boxmeer. Vooral onderwijs en gezondheidsdienst doen het goed, evenals de sector overige diensten. Ook de sector Vervoer, opslag en communicatie scoort in Boxmeer beter dan het provinciale gemiddelde. De hore ca laat over de laatste vier jaren een achteruitgang van de werkge legenheid zien. Ook de werkgele genheid bij de financiële instellin gen scoort in Boxmeer beneden het gemiddelde. De conclusie van het rapport is dat Boxmeer in de afgelopen jaren een relatief gun stige werkgelegenheidsontwikke ling heeft gerealiseerd. ifDold Verhoeven, die al eI1 met zijn echtgenote [by een hotel runt aan de ie d' Azur, brengt in maart j derde boek uit. Een bij lder en onmisbaar boek ,r eenieder die de Franse ièra gaat bezoeken en alles ■r de streek wil weten, der schreef de oud-leerling i bet Venrayse Boschveld lege twee boekjes ('Gek van Cöte d' Azur' en 'Lang leve Cöte d'Azur') met korte ver en over hun belevenissen Zuid-Frankrijk, met name en rond hun hotel in mes. Ditmaal verschijnt uden vakantie tips voor de e d'Azur'. Twee cliënten van Pantein Verpleging Verzorging hebben ruim 1800 handtekeningen aan gedeputeerde Augensteijn van de provincie Noord-Brabant overhan digd. Tijdens een speciale actie week konden mensen in de ver- pleeg- en verzorgingshuizen van Pantein Verpleging Verzorging een handtekeningenregister teke nen. Door een handtekening te zetten, gaven zij aan dat zij zich zorgen om de zorg maken. Al een aantal jaren groeien de budgetten voor verpleeg- en verzorgingshui zen niet mee met de toegenomen zorgvraag van cliënten. In 2004 wordt er bovendien fors bezui nigd op de zorg. Pantein Verpleging Verzorging krijgt in 2004 4% (1.2 miljoen Euro) min der budget dan in 2003. De moge lijkheden om met behoud van kwaliteit doelmatiger te werken, zijn benut. Medewerkers, cliënten en directie van Pantein Verpleging Verzorging willen met deze handtekeningenactie aan de politiek duidelijk maken, dat de kwaliteit van zorg nu nog verantwoord is, maar dat de rek eruit gaat. Twee bewoonsters van zorg centrum Huize Loon in Overloon overhandigden de bandtekeningen aan gedeputeer de Augensteijn tijdens een bij eenkomst in het zorgcentrum (Fotografie: Ed van Alemj. Op donderdag 26 februari (van avond) houdt kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg een dia avond met als thema Libellen. De lezing wordt verzorgd door Jan Kersten. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Gemeenschapshuis van Oostrum, Watermolenstraat 1 in Oostrum. Libellen zijn de grootste insec ten van Europa. Door hun prachti ge kleuren, verbazingwekkende vliegprestaties en hun fascineren de levenswijze neemt de belang stelling voor libellen steeds meer toe. De aanwezigheid van bepaal de soorten is een betrouwbare indicatie voor de kwaliteit van het watermilieu. Door hun gevoelig heid voor watervervuiling, over bemesting en beekkanalisatie gaan vrijwel alle soorten libellen in Europa in aantal achteruit. Jan Kersten, amateur bioloog, houdt zich al lange tijd bezig met libel len. Voor de pauze zal hij zich bezighouden met de verschillen de soorten libellen, het onder scheid tussen de verschillende soorten, de levenscyclus en het voedselgebruik. Na de pauze zal hij de verschillende leefgebieden behandelen met de te verwachten libellensoorten. Daar Jan Kersten al meerdere malen een avond voor kring Venray heeft verzorgd, durf ik rustig te stellen dat dit wederom een avond is die je niet kunt en mag missen. Ook geïnte resseerde niet-leden zijn van harte welkom. Op zaterdag 28 februari vindt de gebruikelijkë Genootschapsdag plaats in Roermond. Hierbij staan onder andere lezingen op het program ma van Eikelmuis, Adder en Ijsvogel. Raadpleeg voor het volle dige programma de site van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg: www.nhgl.nl. De afdeling Boxmeer-Venray van de Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden (NWS) houdt zaterdag 28 februari een informatiedag. Het info-team ver wacht goed- en slechthorenden uit de regio tussen 10.00 en 16.00 uur in De Weijerdonck (naast cul tureel centrum De Weijer), Weijerstraat 6 in Boxmeer. Naast het beantwoorden van vragen over slechthoren, hoortoestellen. Tinnitus, Ziekte van Ménière, cochleaire implant etcetera wor den er ook hulpmiddelen gede monstreerd. De toegang is gratis, ook voor niet-leden van de vereni ging. Inlichtingen: Hans de Wit, informateur van de NWS, tele foon (0485) 57 17 54. Nu de winterse verschijnselen in het bos nog volop zichtbaar zijn, is het de moeite meer dan waard om - voor het eerst of opnieuw - door het Odapark te lopen. Als je naast het beeld van St. Oda vanuit de hoogte om je heen kijkt, zie je volop de sporen van vergankelijkheid van het leven. Je voelt as het ware de bla deren onder je voeten vergaan. Je kunt op deze plek en ook verder op je wandeltocht door het OdapaTk, waarin natuur en cul tuur zo mooi samengaan, heel wat inspiratie opdoen. In het Theehuis en aanbouw zijn voort durend exposities te zien. Voor Ode aan de vergankelijkheid res ten nog maar enkele dagen. Dan worden de objecten weer inge pakt om later in Roermond en in Maastricht tentoongesteld te wor den. Waarom zou je de reis daar naar ondernemen, als je zo dicht bij al genieten kunt? Voor wie het nog niet weet. Jose Aerts, kunste naar en docent, heeft 50 grote foto's gemaakt. Op elke foto zijn de handen van een persoon groot in beeld gebracht. De personen zelf zijn niet herkenbaar afge beeld, maar krijgen na het lezen van bijbehorende levensverhalen een 'gezicht'. Indrukwekkend en ontroerend. Deze tentoonstelling is nog te zien tot en met zondag 29 februari van 11.00 tot 17.00 uur. jouden vakantie tips voor de d'Azur' in een reisgids, maar n die met geen enkele reisgids te vergelijken is. rom niet? Om het simpele feit Arnold en Debby Verhoeven ills weten van deze paradijse en mondaine streek die geen ele reisjournalist kan weten, het mooie is dat Arnold loeven hierover kan verhalen •een ander. Dat bewezen zijn e vorige boeken al. die als me broodjes over de toon- k gingen. Wie Arnold loeven wil zien en horen ver- •n, moet de TV Show op Reis Ivo Niehe de komende weken e gaten houden, want Niehe eljn team waren al te gast bij old en Debby Verhoeven in ines. Arnold en Debby Verhoeven fcben hun praktische kennis |de mondaine streek samenge- !in dit handige boekje. Naast veertien mooie en vooral prakti sche dagprogramma's met route beschrijvingen en alle wetenwaar digheden bevat het boekje verder een lijst van 'hotspots' met betrek king tot stranden, discotheken, nachtclubs en restaurants. Daarnaast bevat het boek achter grondverhalen. handige adressen van mooie wijnchateaus, goede restaurants, alle VW's en alle hulpdiensten, Nederlandse artsen, tandartsen, advocaten en make laars. Verder ook een evenemen tenagenda, een praktische woor denlijst om optimaal te kunnen genieten van alle Franse gerech ten en in geval van nood je ver staanbaar te kunnen maken bij huisarts of ziekenhuis. [in i Ook de mooiste winkelstraten en attracties voor kinderen zijn niet vergeten. Verbluffend is ook de veel informatie over de vele megajachten die er dagelijks langs de Franse zuidkust kruisen! 'Gouden vakantie tips voor de Cöte d'Azur' is de meest complete reisgids over de Franse Rivièra met ook de meest opmerkelijk verhalen, die zeer de moeite waard zijn. Ook al ga je zelf niet naar de Cöte d' Azur. Het boek is rijk ged- lusteerd met prachtige kleurenfo to's van de mooiste plekjes aan de Cöte d' Azur en het directe achter land, de Provence. Ook deze streek komt namelijk uitgebreid aan bod. Arnold Verhoeven presenteert een bijzondere reisgids over de Cöte d'Azur De eerste exemplaren worden op 18 maart (Boekenweek) over handigd aan de nestor van de Nederlandse televisie, Willem Duys, en Thérèse Steinmetz, die al jaren aan de Cöte d' Azur wonen, én aan oud-Tourwinnaar Jan Janssen met wie Arnold Verhoeven fietsarrangementen organiseert aan de Cöte d' Azur. Deze overhandiging vindt plaats om 18.30 uur bij Bek Boeken in de Hoogstraat in Veghel. Het boek is vanaf die dag ook bij boekhandel Van den Munckhof in Venray verkrijgbaar. 'ijdens een feestelijke diploma- iking namen zeventien leer- :n van het Technisch eidingencentrum Noord en den Limburg (TOC) hun lorna in ontvangst voor oplei- ;en op het gebied van verspa- ;stechnieken en constructie werken lassen. In 1988 is TOC ontstaan als bedrijven- hool Noord Limburg op initia- I van een aantal bedrijven in de [io. Inmiddels heeft de veer- ide diploma-uitreiking sinds de plaatsgevonden op het TOC 'enray. De ouders, docenten, ;eleiders en opleidingscoördi- iren waren er getuige van hoe t zeventien jonge mannen na in opleiding van twee jaar hun lorna of deelcertificaat uitge- ;t kregen van de directeur a.i. In het TOC. De opleidingen zijn tvolgd in de BBL-Ieerweg niveau dat wil zeggen dat men 1 dag pr week naar school (het ROC) aat en vier dagen per week in de laktijk leert. Een gedeelte van fcze praktijk wordt gevolgd bij pt TOC en een deel bij een leer bedrijf. Nu de leerlingen hun opleiding afgerond hebben, gaat eenieder zijn eigen weg. Een aan tal heeft een werkplek gevonden bij hun leerbedrijf en kunnen nu met een gedegen opleiding verder in de techniek. Voor meer infor matie, kijk op www.toc- limburg.nl of bel het TOC in Venray 0478-515200. Enkele geslaagde leerlingen met begeleidersdocenten en directie van het TOC Noord en Midden Limburg Begin februari heeft de afde- ing Private Banking van labobank Venray Meerlo- fanssum een succesvol semi- lar voor beleggers gehouden. I Deze eerste-kwartaal-bijeen- Itorast voor dit jaar vond plaats in e Witte Hoeve en werd door irca 120 actieve beleggers ezocht. De avond stond in het 'ken van China: Kans of bedrei- Ing? Tijdens de avond werden door 'ecialisten van Robeco en Rabo ecurities de kansen en bedreigin- en belicht en tevens beleggings- logelijkheden China en de gepresenteerd. China, een tod met meer dan één miljard inwoners, het op twee na groot ste land van de wereld en 300 keer groter dan Nederland. En voor u nog belangrijker om te weten: het land dat volgens ver scheidene media en analisten zeer aantrekkelijk is om in-te beleggen. De Chinese economie valt op door de krachtige groei van de afgelopen jaren. Deze krachtige groei vertaalt zich ook in aantrek kende winsten. Daarom introdu ceert de Rabobank de Rabo China Note. Een aantrekkelijke beleg ging waarmee u tijdens de loop tijd van 5 jaar volledig profiteert van de stijging van een mandje van drie Chinese indexen. En u hebt de zekerheid dat 'u op de einddatum ten minste 90% van de nominale waarde terugkrijgt. Meer informatie leest u in de fol der. U schrijft kosteloos in op de Rabo China Note van 2 februari tot 20 februari 2004, 15-00 uur via uw adviseur van de Rabobank, de Rabo Orderlijn (0800 - 0705) en www.rabobank.nl. U kunt natuur lijk ook van de ontwikkelingen in China profiteren door te investe ren in Robeco Fonds Zelfselect China eventueel in combinatie met Robeco Emerging Markets Fonds. Uw lokale beleggingsspe cialisten Jaap Muns en Ronald Broere (0478-530390) adviseren u in een persoonlijk onderhoud graag over mogelijkheden in uw portefeuille. PEEL EN MAAS een abonnement waard Zaterdagmorgen omstreeks 05.15 uur verloor de chauffeur van een taxi de macht over het stuur. Op de Julianasingel ramde hij eerst een lantaarnpaal, botste tegen een dikke boom, en sloeg vervolgens met de auto over de kop. De wagen kwam op enkele cen timeters van de voorgevel van een woning tot stilstand. De taxi chauffeur kon hulp van omstan ders zelf uit de auto komen, hij werd met onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De taxi vervoerde op het moment van het ongeval geen passagiers.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7