[óch bouw woningen uimte voor Ruimte Fotografie is mijn passie Veulen kan pas flater bouwen ii Waals hekelt Peel en Maas Gemeenteraad behandelt Servaashof niet Internationale Vrouwendag in Venray Praten helpt 'Urenberekening bestemmingsplan klopt niet' mode centrum 'Mooi de mooiste Communiekfecfm Winkeldievegge Mishandeling Centrumverbod Dementie en depressie Wijkvereniging Landweer! Inbraak auto raadslid PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS g'CjïEL EN MAAS Donderdag 26 februari 2004 - Pagina 3 [et ziet er eindelijk naar uit de 27 woningen uit de eer- tranche van Ruimte voor jte gebouwd kunnen wor- De gemeente heeft over stemming bereikt met AM indbedrijf, het voormalige itelland, over grondtrans- prfyies bij de jekweg/Buitenweg. y. in Venray is voor de Ruimte 1 wr Ruimte-regeling 34.000 vier- nte meter stallen gesloopt. Dit beurde al vier, vijf jaar geleden, gemeente moest hiervoor 13 miljoen euro aan vergoe- ngen voor stallensloop voorfi nancieren. Dit geld kon terugver diend worden met de bouw van extra woningen in het buitenge bied. In Venray ging het om 34 woningen waarvan er zeven op eigen erf werden gebouwd. De gemeente slaagde er echter niet in om in de kerkdorpen ruimte te vinden om de resterende 27 vrij staande huizen op royale kavels te bouwen. Uiteindelijk viel de keuze op een terrein aan de west kant van uitbreidingslocatie Brabander. De gemeente hoopte het financieel risico te beperken door met projectontwikkelaars in zee te gaan. Maar die haakten ruim drie jaar geleden af. Sindsdien verkeert de zaak in een impasse. Bouwbedrijf Fleuren heeft zijn grond in dit gebied inmiddels ver kocht aan Amstelland, nu AM Grondbedrijf, terwijl Wonen Venray is afgehaakt als onderhan delingspartij. De gemeente heeft nu overeen stemming bereikt met AM over de aankoop van 1,73 hectare voor 393.672 euro. In 2001 kocht de gemeente er al 1,67 hectare van Stienstra/Bouwmij Janssen voor 401.400 euro. Deze 3,4 hectare wordt nu in zijn geheel doorverkocht aan AM Grondbedrijf voor de bouw van 27 vrijstaande woningen. AM betaalt ook de voorfinanciering van de stallensloop. In totaal 27 keer 90.756 euro (200.000 gul den) is 2.450.413 euro. Daarnaast koopt het bedrijf nog 1,33 hectare grond van het bestemmingsplan Brabander voor 60 euro per vierkante meter, totaal 799.500 euro. Op deze loca tie kunnen twintig woningen gebouwd worden. Het college is akkoord gegaan met de verkoopovereenkomst van totaal 4.811.048 euro, inclusief btw, voor de bouw van 47 wonin gen. De Raad van Bestuur van AM Grondbedrijf moet nog haar goed keuring geven. Het bedrag wordt uiterlijk op 23 november 2004 betaald bij het passeren van de akte van levering. Indien er dan nog geen onherroepelijke bouw vergunning is voor de eerste fase dan kan de termijn verlengd wor den. De bouw start binnen zes maanden indien AM per fase 60% van de woningen verkocht heeft. De Buitenweg moet verhard worden. AM Grondbedrijf betaalt het gedeelte van de aanleg van de weg, dat grenst aan het bouwpro ject, voor 64.855 euro. Ook draagt het bedrijf 26.180 euro, bij in de kosten van de aangelegde riolering. tudenten fotovakschool presenteren Zwart Wit ■ks Tien talentvolle studenten de Nederlandse Foto akschool in Apeldoorn expo- ;ren vanaf woensdag 3 maart un werken in Schouwburg enray. De expositie vindt Jijktijdig plaats met de pre statie van hun fotoboek art Wit. Een van de foto- afen is de 22-jarige atherine Hermans uit •oekhuizenvorst. Catherine Hermans en haar egen medestudenten zitten in et tweede en laatste jaar van de ederlandse Foto Vakschool in jeldoorn. Als afsluiting van hun jdie moesten ze een samen een rojcct ter hand nemen. Het ver- aast niemand dat er werd geko- :n voor een fotoboek. "We hebben daarvoor een mini- ïderneming, Decavision m.o., )gezet en met het uitgeven van 0 aandelen van 12,50 euro per uk hebben wij een startkapitaal j*elkaar gesprokkeld waarmee 1 drukkosten van het boek gro- ndeels zijn betaald. In het boek, et een oplage van 500 stuks, aan van iedere fotograaf acht to's. Met de opbrengst, het )ek gaat in de winkel vijftien ro kosten, hopen we er finan- ;el uit te springen." De liefde voor de fotografie eef haar enkele jaren een eheel andere richting uit. atherine volgde, na haar AOC- )leiding in Horst, vanaf haar zes inde de MBO-opleiding bloem- Crkunst in Nijmegen. Voor haar die moest ze al geregeld foto's aken van bloemstukken. Maar werd pas echt door de fotogra- e gepakt toen ze modellenwerk eed. Voor haar zus Emily, mode-ont- erpster, liep ze geregeld mode- ïows. "De kleding die ik droeg, n het lopen op de catwalk, inte- isseerde me eigenlijk niet. Ik was meer gefascineerd door de fotograaf. Hoe hij bezig was met zijn werk." Na haar studie bloemsierkunst, die ze met goed gevolg volbracht, besloot ze dan ook uit te kijken naar een opleiding waar ze haar hobby fotografie verder kon ont wikkelen. "De kunstacademie vond ik te algemeen. Je krijgt dan naast fotografie ook te maken met tekenen en schilderen. En dat ligt me helemaal niet. Uiteindelijk kwam ik uit bij de Nederlandse Foto Vakschool, een opleiding op HBO-niveau. Een praktijkgerichte opleiding die twee jaar duurt." Het boek van de tien jonge, enthousiaste fotografen mag in zijn soort best uniek worden genoemd. De mini-onderneming Decavision (vrij vertaald tien visies) werd in het leven geroe pen om het fotoboek gestalte te geven. In Zwart Wit geven de tien talentvolle fotografen ieder hun eigen visie op het thema con trast. "Doordat ieder voor zich een andere invalshoek heeft geko zen, krijgt het thema een brede interpretatie en een prachtige ver scheidenheid", prijst Catherine Hermans het boek aan. Niet ten onrechte. Zwart Wit is een prachtige verzameling van foto's. De 22-jarige studente valt tussen de negen' andere medestudenten op door een serie van acht bijzon- der-portretten. Portret- en model fotografie heeft dan ook haar voorkeur. "Stillevens vind ik hele maal niks", zegt ze heel resoluut. "Het mooiste is om met mensen te werken, die aan te sturen. Hun houding en gezichtsuitdrukking vastleggen. Dat spreekt me enorm aan." Een portretje maken, lukt tegenwoordig iedere goedwillen de amateur met een digitale came ra nog wel. De markt is bezaaid met fotografen die een graantje mee willen pikken uit de ruif van portret- en modelfotografie. Catherine Hermans beseft dat maar al te goed. "Ik wil me dan ook onderscheiden van de grau we massa door mensen te plaat sen in een omgeving die niet voor de hand ligt. Op een vuilnisbelt of een autosloop. Of door het creë ren van een contrast. Slordig geklede mensen in een heel chi que omgeving. Dat is voor mij de uitdaging. Ik wil kunstig zijn, artis tiek. Op die manier wil ik de aan dacht op mij vestigen." Een grote carrière als fotograaf ligt maar voor weinigen in het verschiet. Alleen de absolute top pers, die op hun weg ook het AUTOSLOOP nodige geluk hebben gehad, wor den rijk en beroemd. De jonge fotografe heeft zich dat ook niet ten doel gésteld. Ze is bescheiden, tevreden met weinig, maar weet wel verrekte goed wat ze wil. "Ik wil creatief bezig zijn. Ik bruis van de ideeën. Bijvoorbeeld iemand op z'n kop aan een boom hangen en dan van onderuit fotograferen. Dat soort dingen. Experimenteren en uit eindelijk kijken wat voor resultaat het oplevert. Zo zou ik heel graag nog een keer onder water met modellen werken. Als het maar niet alledaags is." Om zich verder te bekwamen heeft Catherine zich inmiddels aangemeld voor een deeltijdoplei ding fotografie en kunstgeschie denis aan de Kunstacademie in Den Bosch. Om haar studie te bekostigen zal ze toch ook gere geld een bruiloft moeten fotogra feren. "Dat maakt me ook niks uit. Dat doen heel veel fotografen. Daar is ook niks mee. Ais ik me daarnaast kan uitleven in mijn eigen werk, vind ik het zelfs prima. Ik neem met weinig genoe gen. Geld zegt me niet zoveel. Fotografie is mijn passie. En daar wil ik best een hoop dingen voor laten." Het boek Zwart Wit is vanaf 3 maart te koop bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat en Boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat, beide in Venray. De expositie in Schouwburg Venray duurt tot 3 april. Tot die tijd worden meer dan twintig foto's (op formaat 30x40 centime ter) tentoongesteld. Het is beslist de moeite waard om een kijkje te gaan nemen. Catherine Hermans exposeert samen met negen medestudenten vanaf 3 maart in Schouwburg Venray. Voordat er zeven nieuwe woningen aan Voerleberg in Veulen gebouwd kunnen wor den moet het eerst het bestem mingsplan worden gewijzigd. Het perceel van zo'n 3000 vier- inte meter heeft nu nog een agrarische bestemming. Omdat het bestemmingsplan van Veulen ouder is dan tien jaar kt dient de gemeenteraad eerst een voorbereidingsbesluit te nemen. Voordat de vrijstellingsprocedure B {volgens artikel 19.1 via de provin cie in gang kan worden gezet. De dorpsraad had daarom liever gezien dat deze uitbreidingsloca tie al in het nieuwe bestemmings plan van de dorpskernen was opgenomen. Zoals ook met de nieuwe bouwlocaties in Smakt en Leunen is gebeurd. Maar deze plannen waren al verder ontwik keld. In oktober vorig jaar bereikte de gemeente overeenstemming met een veehouder aan de Veulenseweg over de sanering van de stankcirkel. Daardoor kon de beoogde locatie aan de Voerleberg worden vrijgegeven voor woningbouw. Veulen wil ook graag in aan merking komen voor starterswo- ningen. De dorpsraad heeft een makelaar in de arm genomen om te bezien of op het sportterrein vier betaalbare woningen, met een maximumprijs vanl40.000 euro, gebouwd kunnen worden. De starterswoningen komen in het verlengde van de rij senioren woningen aan De Vlies en de bouw moet nog voor eind dit jaar van start gaan. mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Roggel Horst Geleen 0475-494220 077-3986464 046-4757545 De politie heeft zaterdagmor gen in een winkel aan De Kiosk een 50-jarige vrouw uit Venray aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De vrouw probeer de rookwaren ter waarde van 2,50 mee te nemen zonder te betalen. Zij werd meegenomen naar het politiebureau waar de zaak werd afgehandeld door mid del van snelrecht. De politie heeft zaterdagavond op het Henseniusplein een 19-jari- ge man uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling. Een 45-jarige man uit Venray van de bewakingsdienst had de man aangehouden voor mishandeling en droeg de verdachte over aan de politie. Op dat moment pro beerde de verdachte de 45-jarige een kopstoot te verkopen. Hij werd overgebracht naar het poli tiebureau waar hij voor nader ver hoor is ingesloten. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snelrecht. Burgemeester Waals heeft zaterdagmiddag tijdens de installatie van prins Willy I in het gemeentehuis flink uitgehaald.naar Peel en Maas. "Ze liegen alles bij elkaar", fulmineerde de opperpiëlhaas. "Het is schrif telijke geluidsoverlast." Blijkbaar kan Waals de verslaggeving van deze krant niet zo waarde ren. Hij had het over 'domme journalisten' die ontslagen moesten wor den. "U moet niet altijd geloven wat daar in staat. U kunt de krant wel gebruiken om in de groene of grijze afvalbak te leggen. Dan plakt het vuil niet zo aan de bodem...". "Ze hebben de klok meestal wel horen luiden maar hebben geen idee waar de klepel hangt", hield Waals zijn gehoor voor. "Ze hebben nu Meerio-Wansssum ontdekt want in de Peel zijn ze inmiddels ongeloof waardig geworden. Volgend jaar hebben we er daarom geen last meer van, We! jammer van de traditie. Maar de vasteiaoveskrant geeft meer dan genoeg objectieve informatie over Venray en komt maar ééns per jaar uit. En dat is duk zat." De gemeenteraad is vorige week akkoord gegaan met een extra krediet van 170.000 euro voor het bestemmingsplan buitengebied. Vooral door het grote aantal bezwaarschriften (385) moeten er bijna tweedui zend uren extra gemaakt wor den. Theo Mulders (Samenwerking) verzet zich tegen de urentoereke- ning die volgens hem niet klopt. "Want het afhandelen van lopen de zaken mag niet ten laste van het budget van het bestemmings plan gaan. Dat is regulier werk", aldus Mulders, die erop wijst dat anderhalf jaar geleden het krediet al met ruim 200.000 euro ver hoogd is. Het raadslid van Samenwerking diende twee amendementen in om het krediet met 51.784 euro en 10.480 euro te verminderen. Dit laatste bedrag is voor werkzaamheden die uitge voerd zijn voor de RBV (Regeling Beëindiging Veehouderijen). Maar beide amendementen werden verworpen met vijftien tegen zes. Samenwerking kreeg alleen steun van eenmansfractie Van de Vorle. De andere partijen vonden dat ze wel 'ja' moesten zeggen tegen het voorstel voor een extra krediet. Want ze willen dat het bestem mingsplan buitengebied er zo snel mogelijk komt. De politie heeft maandagmor gen op' het Henseniusplein een 16-jarige jongen uit Venray aange houden op verdenking van mis handeling. De Venraynaar had een even oude jongen uit Merselo zonder aanleiding op zijn oog geslagen. Zijn contactlens werd daarbij vernield en de jongen moest zich onder doktersbehan deling stellen. De verdachte werd aangehouden en voor nader ver hoor overgebracht naar het poli tiebureau. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snel recht. De verdachte kreeg een centrumverbod voor de carnavals- Synthese en de RIAGG Noord-Limburg organiseren, op initiatief van de gemeente Venray, een aantal thema-mid dagen rondom de dementie en depressie. Dit aanbod is bedoeld voor vrijwilligers die in hun werk te maken krijgen met deze problematiek en die daar meer over willen weten. Wanneer je werkt met oudere mensen, is de kans groot dat je wel eens in aanraking komt met dementerende mensen. Dementie roept vaak veel vragen op. Wat is dementie nou precies? Waardoor komt het? Hoe vaak komt het voor? Waarom doen mensen zo? En vooral belangrijk met betrek king tot uw werk: hoe moet ik er mee omgaan? Op de thema-mid dagen komen al deze vragen aan bod en gaan we op zoek naar een antwoord. Het kan u bijvoorbeeld het inzicht verschaffen waarom sommige mensen aldoor blijven roepen of sterk claimend gedrag vertonen. Daardoor kunt u wel licht anders reageren dan voor heen. Depressies komen eveneens regelmatig voor bij oudere men sen. Soms zelfs in combinatie met dementie. Depressie betekent een zwaar lijden voor de betrokkene. Depressieve mensen hebben vaak nergens zin in of hebben de ener gie niet om iets te ondernemen. Op de themamiddagen wordt dui delijk wat een depressie is en hoe u met depressieve mensen om kunt gaan. De data van de thema-middagen zijn 26 februari, 4 maart en 11 maart. De middagen zullen zijn van 14.00 tot 16.00 uur. Op 26 februari komt vooral aan bod wat dementie is en wat het betekent voor de dementerende zelf. Op 4 maart wordt besproken hoe we om kunnen gaan met demente rende mensen. De bijeenkomst van 11 maart gaat tenslotte over depressies en hoe om te gaan met depressieve mensen. De bijeen komsten zullen plaatsvinden bij Stichting De Kemphaan, Centrum voor Ouderen, Kennedyplein 1 in Venray. Aanmelden is noodzake lijk i.v.m. het aantal beschikbare plaatsen. Voor meer informatie of voor aanmelding kunt u bellen naar Kees Moerkerk, telefoon nummer 0478-517317. Wijkvereniging Landweert houdt op donderdag 4 maart de jaarlijkse algemene ledenvergade ring in Wijkcentrum 't Stekske. De vergadering begint om 20.00 uur.-' Op de agenda staan onder andere het jaarverslag 2003, benoeming stemcommissie, bestuursverkie zing, begroting penningmeesters 2004 en rondvraag. Mw. L. Arts en dhr. Janssen treden dit jaar sta tutair af als bestuurslid. Beiden stellen zich herkiesbaar. Leden van wijkvereniging Landweert kunnen zich tot 24 uur voor de jaarvergadering schriftelijk kandi daat stellen voor een bestuurs functie bij de voorzitter van de wijkvereniging: dhr. Jody Curfs. Wilhelmina Druckerstraat 16, 5803 AS Venray. Telefonisch: 28 29 91 of per e-mail: j.curfs@home.nl. Deze kan geïnte resseerden desgewenst ook nade re informatie verstrekken over een bestuursfunctie. Vorige week dinsdag is tijdens de raadsvergadering de auto van Ahmet Kocyigit opengebroken. Het PvdA-raadslid had zijn wagen bij het gemeentehuis geparkeerd. In het gemeentehuis waren toen twee agenten aanwezig vanwege een verwachte ordeverstoring door Dingus-jongeren die overi gens niet verschenen. "Terwijl we hier binnen de raadzaal beveiligd hebben, vindt er buiten een grove inbraak plaats en worden er spul len uit de auto gejat", zei burge meester Waals. "Het is heel verve lend om zo je wagen aan te treffen." De nieuwe plannen voor het St. Servatiusterrein zijn vorige week dinsdag van de agenda van de gemeenteraad gehaald. Dat gebeurde op initiatief van CDA-fractieleider Ton Teeuwen. Alle andere partijen, behalve Samenwerking, steun den het voorsteL "Het is te vroeg om het nu te behandelen", zei Teeuwen. "Veel zaken zijn nog niet duidelijk en we hebben te laat nieuwe infor matie gekregen." Op 27 januari in de commissie vergadering wist de politiek al niet goed raad met de nieuwe plannen. De gemeente en eige naar Vincent van Gogh Instituut liggen in de clinch over veel essentiële onderdelen. Omwonenden verzetten zich tegen de bouwplannen. Wim Thielen, voorzitter van de wijk raad Antoniusveld, en Theo van der Heijden, namens bewoners van de Stationsweg, maakten voor de raadsvergadering gebruik van het spreekrecht. De dichte en hoge bebouwing langs de randen van Servaashof en de komst van resocialisatiewoningen van dé TBS-kliniek op het terrein roepen de meeste weerstand op. Het pas opgerichte actiecomité van ver ontruste Stationsweg-bewoners heeft inmiddels een eerste gesprek gehad met het Vincent van Gogh Instituut. De aanpassing van het in 2000 vastgestelde glo baal stedenbouwkundig plan wordt nu behandeld in de raads vergadering van dinsdag 6 april. een abonnement waard Wereldwijd wordt er op zater dag 8 maart aandacht besteed aan de positie van vrouwen. In Venray is er die dag een speciaal programma in de foyer van de Schouwburg Venray. Het pro gramma bestaat uit meerdere onderdelen. Na de opening door mevrouw Joke Phillipson, voorzit ter van de Venrayse Vrouwenraad vertelt mevrouw Carola Hoedemaekers wat Amnesty International onderneemt om de schending van vrouwenrechten tegen te gaan. Aansluitend treedt Hellen Trustfull op. Zij brengt haar pro gramma Bigie Visitie (dikke maat jes). Deze voorstelling bestaat uit twee delen. Het eerste gedeelte geeft een overzicht van de Surinaams/Nederlandse geschie denis, de traditionele kleder dracht, de familiestructuur en het geloof.Het tweede gedeelte heeft als thema Vriendschap en Vertrouwen en gaat over de hilari sche alledaagse belevenissen van een Surinaamse en Nederlandse buurvrouw die al 27 jaar naast elkaar wonen. Hellen Trustfull,, geboren in Paramaribo, Suriname, is leerkracht basisonderwijs in Venray.Zij heeft zich gespeciali seerd in het vak drama. Deze avond is georganiseerd door de Venrayse Vrouwenraad, waaronder het KVG en het Internationaal Vrouwencentrum. Alle vrouwen van Venray en omgeving zijn van harte welkom, de toegang is gratis. Vanaf 20.00 uur is de zaal open, het program ma begint om 20.30 uur. In Nederland groeien bijna een miljoen kinderen onder de 12 jaar en nog eens een half miljoen jongeren onder de 22 jaar, op in een gezin waarvan een ouder psychi sche of verslavingsproblemen heeft. Bij elkaar dus 1,5 mil joen kinderen en jongeren die te maken hebben met proble men van hun ouders die het gezinsleven behoorlijk kun nen ontwrichten. Onderzoek wijst uit dat één op de drie van deze kinderen zelf vroeg of laat ernstige psychische of verslavingsproblemen ontwik kelt. Wie psychiatrische problemen heeft of kampt met een verslaving kan over het algemeen minder aandacht en energie opbrengen voor de kinderen. De meeste kin deren kunnen daar best een tijdje tegen. Maar als de problemen gro ter worden of langer duren, is het belangrijk dat ze wat extra aan dacht krijgen. Veel ouders met problemen praten daar liever niet over, ook niet met hun kinderen. Ze denken soms dat de kinderen er toch niets van merken, dat het beter is om er niet teveel over te zeggen of weten niet goed hoe ze daar met hun kinderen over zou den moeten praten. Kinderen merken echter altijd dat er iets aan de hand is met hun vader of moeder. Ook als het goed lijkt te gaan met hen. Als kinderen niet begrijpen wat er aan de hand is kunnen kinderen gaan fantaseren. Vaak leggen ze de schuld bij hen zelf. Ze denken bijvoorbeeld dat de ouder zo somber is omdat zij niet gehoorzaam waren bijvoor beeld. Ook de kinderen kunnen hun eigen verhaal vaak maar moeilijk kwijt. Ze willen hun ouders niet tot last zijn, brengen hen Bever niet in verlegenheid en durven er niet over te praten met vriendjes of anderen. Veel kinde ren van ouders met psychische of verslavingsproblemen raken daar door in een isolement. Begrijpelijke informatie over wat er aan de hand is met hun vader of moeder en daarover kunnen praten, met hun ouders- of met anderen, is voor deze kinderen erg belangrijk. Door de proble men thuis bespreekbaar te maken voelen kinderen zich begrepen en gesteund. Op deze manier kan worden voorkomen dat kinderen later met dezelfde psychiatrische of verslavingsproblemen te kam pen krijgen als hun ouders. De afdeling Preventie en Dienstverlening van de RIAGG Noord-Limburg wil de problemen waar deze kinderen (en hun ouders) mee kampen onder de aandacht brengen. Bij het infor matie- en adviespunt KOPP (Kinderen van Ouders met Psychiatrische Problemen) kun nen ouders, kinderen en andere betrokkenen informatie krijgen over welke vormen van steun er zijn. Ook is er onlangs door het Trimbosinstituut in Utrecht een serie brochures en affiches ont wikkeld onder de verzamelnaam KIPIZIVERO (Kinderen van Psychisch Zieke en /of Verslaafde Ouders). De serie bestaat uit een zestal folders, zowel voor kinde ren en jongeren in verschillende leeftijdsgroepen als voor ouders en voor mensen die beroepshalve met deze kinderen of hun ouders te maken hebben. De brochures geven informatie over psychische en verslavingsproblemen, tips en nuttige adressen. De brochures zijn rechtstreeks verkrijgbaar bij het Trimbos-instituut (030- 2971180) of bij de RIAGG Noord- Limburg. Voor meer informatie over deze brochures en andere mogelijkheden om kinderen te ondersteunen kunt u terecht bij: GGZ Groep Noord- en Midden- Limburg, telefoon (077)3550222 (Marleen Faber). niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AAVenmv Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof HenkWülemssen reaactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582827 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3