jÈz Uitslag kinderoptocht Idols vur kiender groot succes Uitslag optocht Alaaf <N k Hp Winnaars Hazinneavond Optocht Oostrum MCnST ORCHIDEEËN DEMONSTRATIE Honderdvijfentwintigste jaargang - week - donderdag 26 februari 2004 Yehfay: kleurrijk middelpi De uitslag van de kinderoptocht, afgelopen zondag, is als volgt: Wagens: 1. nr. 25 Er was eens; 2. 4 D'r was aens; 3. 40 Wij geluuëve ien sp(r)ookjes. Grote groepen: 1. 38 Sprookjesbos; 2. 35 De Heksenschol; 3. 28 De höaltere mennek- es. Kleine groepen: 1. 26 Roodkapje; 2. 5 Weej zien uut ut sprookjesboeëk gestapt; 3. 12 Rattevanger van Rooj. Duo's: 124 De Gebroeders Grim(m)e; 2. 7 Disse kei blust het sprookje wel; 3. 16 De prinses en Pinokkio. Eenlingen: 1. 30 Prinses mit kapsones; 2. 36 Ik zie en echte fieëstneus; 3. 6 Dwerg. Leukst verklede deelnemer: nr. 45 Van Sprookje naar Sprookje. Wisselbeker (hoofdprijs): nr. 24 Gebroeders Grim(m)e. Jeugdprinsenwagens: 1. De Piëlreus Ysselsteyn 229,5 punten; 2. 't Knölleke Leunen 222; 3. De Schanseknuppels Castenray 221. Eenlingen: 1. Ik heb 'n pensioengat 232,5; 2. Terrasje pikken 230,5; 3. Dees daag vuul ik meej herbaore 215. Kleine groepen: 1. Dikke vriendinnen 218,5; 2. Mit dit vorste ete de karnaval dur 212; 3- Tuut tuut tuut weej springe parachute en Vastelaovend mit 'n gaold raendje 211, Midden groepen: 1. Weej teakene ök en gillie? 222,5; 2. De Stieve 220. Grote groepen: 1. Deeltaxi te duur buurtstep uut de schuur 241,5; 2. Alle gekheid op 'n stokkie 238; 3. Mit deez daag staon weej ien vuur en vlam 233,5. Joekskapellen: Rats d'r neve 229,5; 2. Zuutjes An 210; 3. Luuster Efkes en Moj Zat 203. Harmonieën: 1. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum 248,5; 2. Harmonie St. Catharina Leunen 219; 3- Drum- en showband MMSK 218. Praalwagens: 1. Mit vastelaovend zien weej chineeze 252; 2. Jeugdprins Frank in de buurt 247; 3. Leuns fire department 242. Grote prinsenwagens: 1. Ysselsteyn 265; 2. Veulen 252,5; 3. Oostrum 242. Publieksprijs: 1. Mit vastelaovend zien we chinineeze; 2. Leuns fire department; 3. Böllekes slikkers. Als winnaar van den Hansworst is uit de bus gekomen Rats d'r Neve met een kleine meerderheid aan stemmen op de nr. 2 De Pretband. Volgend jaar op de Hazinnenaovend zal jullie d'n Hansworst overhandigd worden. De Hazinnenprijzen gingen dit jaar naar: Bonnie Aben, Maria Geybels, Maudy Gielen, Leny Gommers, Ans Lenders, dames v.d. Oldtimer, Carla Reintjes, Anja Sprunken, Jacquline Sijbers, Evelien Willems. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl "Oei, ik ga me op gevaarlijk gebied begeven. Want kom bij die Piëlhazen niet aan met kritiek op het carnaval, of moet ik vastelaovend zeggen? Carnaval is cultuur, carnaval hoort bij onze identiteit, hoorde ik als geboren en getogen randstedeling maandag iemand bij het bekij ken van de prachtige optocht in Venray zeggen. Dat is toch lachen. Carnaval is in mijn ogen je reinste flauwekul, als je een beetje goed nadenkt. Dat hele culturele, de gedachte achter carnaval, is toch hele maal verdwenen! Want wie gaat er anno 2004 nu nog vasten na vier dagen feesten als de beesten. Nee, voor mij komt carnaval in het kort op het volgende neer. je pakt een paar dagen vrij, trekt een apenpakje aan, gaat zuipen tot je er bij neervalt, kussen wie je kussen kunt en aan het eind van de rit is half Nederland snipverkouden. En wat dat alle maal kost? Daar kraait geen haan naar. We maken ons druk over de desastreuze gevolgen van sigaretten, maar alcohol in bakken naar bin nen slurpen, daar maakt geen minister zich druk over. Of ze vieren zelf carnaval, de halve Tweede Kamer schijnt tijdens de dolle dagen leeg te staan vanwege al die CDA'ers uit Brabant en Limburg die in de volks vertegenwoordiging zitten, of ze weten: 'aan al die mafketels in het zuiden, daar heb ik mijn mooie baantje in Den Haag aan te danken'. Geen haar op hun hoofd dat er dus aan denkt om een kwaad woord over carnaval te zeggen. Och. Ik zal het allemaal wel niet snappen, carnaval zit me gewoon niet in het bloed. Toch besloot ik maandag na de optocht even een kijkje te nemen in café Hulsman, en later in De Koets. En het wonder gebeurde. Ik kreeg het camavalsvirus te pakken. Wat een saamhorigheid, wat een feest! Mensen die nooit wattegen me zeiden, vlogen me om de schouders. Vrouwelijk schoon dat me nor maliter op zeker zou negeren, kuste me lekker op de mond en plotse ling liep ik voorop in de polonaise. Ik was verkocht, carnaval alaaf. Volgend jaar wil ik prins worden!!!! Badend in het zweet word ik wakker. Is dit echt gebeurd? Ben ik van een saaie Hollandse krentenbol veranderd in een bourgondische Piëlhaas? En wie ligt daar in godsnaam naast me te ronken? Wie is dat beeldschone meisje van een jaar of 18? Ik weet het niet. Zoals ik zo veel niet meer weet van de afgelopen dagen, die als een waas aan me voorbij zijn getrokken. Maar een ding weet ik zeker. Volgend jaar vier ik weer carnaval, maar dan vier dagen lang. Van de sleuteloverdracht op zaterdag tot de sluiting op dinsdagavond. Op woensdag ga ik een askruisje halen bij meneer pastoor en op donderdag meld ik me ziek bij mijn baas. Slecht bij sterti en koppijnhoe voelt u zich van daag????" Hannes Kinderoptocht:' Igebroeders Grime vah WSCLS Kl/tftrrm Idolen vur Kiender, een nieuw programma-onderdeel van jeugfdvastelaovendvereniging De Hazekeutel, is een doorslaand succes gewor den. Na een voorselectie op maandagmorgen door de strenge maar rechtvaardige jury gingen er op dinsdagmorgen in de jeugdtent tien kin deren door naar de finale. Het werd opnieuw een geiveldig show met fantastische kandidaten. De jury moest alle zeilen bijzetten om uitein delijk een winnaar aan te wijzen. Opvallend was het hoge niveau van alle kandidaten en hun enthousiasme waarmee ze op het podium stonden. Na rijp beraad werd fora Vullings met het lied Podiumbeest als winnaar aangewezen. De tweede plaats was voor Nadine Daniels met Nog ien kier en de derde plaats voor Melanie Camps met Aens per jaor. BH Éi f Tussen een fantastisch piraten- schip van de harmonie en een geweldig imposante Prinsen wagen van Rob I trok een kleuri ge optocht door Oostrum. De jeugd heeft, zeker voor de Aostrumse vastelaovend de toe komst, gelet op het grote aantal deelnemende kinderen. Veel ori ginele ideeën werden ludiek uit gebeeld. De Oostrumse dorpspoli tiek bleef wat achter. De uitslag van de optocht was als volgt: Eenlingen: 1. Containervervoer; 2. Ik zit mit de hand ien de hör; 3- Bijnao op de fles; 4. Ik bin enne groeëte knuffelkont. Kinderen: 1. Idols; 2. Familie Bauer; 3. De voetballers. Groepen 1 t/m 4 personen: 1. Bluumkes; 2. Carnaval mit de pap lepel; 3. Hoe hard meuge weej. Groepen 15 personen en meer: 1. Mit dees daag ston weej ien vuur en vlam; 2. Weej gaeve plaankgas; 3. De doeëze; 4. De Aostrumse Prinse Wagens: 1. Mit en glas bier de vas telaovend dur, dor taeken ik vur. ZATERDAG 28 FEBRUARI DIVERSEN AANBIEDINGEN EN INTERESSANTE TIPS tj intratuin jjj HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11