ilvervos Meerlo voor nusicus Herman Graste ubilerende Vossetoeter aindt de Meerlonaren net carnaval Meerlo-Wanssum Wiendbuuleplak voor Dries Albers lennepkwekerij €18, Meerlose Truuje al 22 jaar op stap Roek van Verdienste voor Harrie Gooren Jeugdpaar Swolgen Service rubriek Naar Wasosz Straten vegen na I en maas Donderdag 12 februari 2004 - Pagina 9 iniavalsvereniging De lies heeft vanmorgen 12 uari tijdens de repetitie het ouderenkoor in café Meerlo de Zilvervos uitge- aan musicus Herman (87). De Meerlonaar deze hoogste onder- .jjing voor zijn tomeloze zikale inzet voor de Meer kerk en de zangverenigin- op 28 januari van dit jaar 87 geworden Herman Graste is iren in 1917 in Prinsenhagen, bij Breda. De familie Graste ,nt al vanaf 1975 in Meerlo. nas leraar Duits aan het vroe- Lvceum van de paters Fran- anen. later het Bosch veldcol- Venray. En toen hij op ige leeftijd met pensioen werkte hij nog tot zijn 70ste als examinator voor Lager irwijs aktes. Meerlo heeft Graste zich •ende de afgelopen dertig Verdienstelijk ingezet voor en muziek. Hij was een van centrale mensen bij de engde zangvereniging Meerlo rvan hij dirigent is geweest augustus 1987 tot en met rt 1992. Bovendien is hij if 1985 tot heden nog altijd dirigent en organist van het dameskoor. Bovendien is hij tot de dag van vandaag de dirigent van het ouderen Sint Goarkoor. Elke donderdagmorgen is hij van de partij bij de repetities van dit koor in het zaaltje van café Oud Meerlo. Herman Graste is al die jaren ook de organist in de Sint Joannes de Doperkerk van Meer lo. Honderden, misschien wel dui zenden diensten heeft hij met orgelmuziek begeleidt. De Meer- lose zangers hebben grote bewon dering voor het bekwame orgel- en pianospel van Graste. Nooit deden ze tevergeefs een beroep op hem en altijd heeft hij als vrij williger pro deo gewerkt. KWEEKSCHOOL Het begon allemaal in Breda. Vader Graste werkte als beroeps militair en werd overgeplaatst naar de Frederik Hendrik Kazerne in Blerick toen Herman en jaar of zeven was. Hij volgde zijn studie in Venlo waar hij onder andere in 1936 slaagde op de kweekschool en later de hoofdakte haalde en de akte Duits. Voor de oorlog gaf hij les op de basisschool in Lomm en tijdens de oorlog werd hij gemobiliseerd. Maar muziek maken zat toen al in zijn bloed. In de parochiekerk in Venlo-Zuid speelde Herman Graste voor de oorlog al op het orgel. Na de oor log is hij drie jaar uitgezonden naar Indonesië als sergeant- majoor-administratie bij het twee de regiment infanterie. Hij zorgde daar voor onze jongens in de west voor de muzikale verpozing. In Venlo maakte Herman Graste deel uit van het legendarische groepje De Troubadours waarvan ook de bekende liedjesmakers Frans Boermans deel uitmaakte. Dat groepje bestond uit mensen van de Venlose Hockeyclub. De Troubadours traden ook vaak tij dens de oorlog illegaal op in de Dominicanenkerk. Toen hij van wege zijn werk naar Venray ver huisde werd hij meteen organist in de bekende Vredeskerk van het stadje in de Peel. Hij trouwde in 1950 met Lies Fikkert met wie hij vijf kinderen kreeg: drie meisjes en twee jongens. De op een na jongste van de familie, Pieter, woont ook in Meerlo en staat bekend als de muzikale man met de bas: Vanwege zijn gezondheid doet Herman Graste het momen teel wat rustiger aan al is hij nog elke dag met zang en muziek bezig. lke carnavalsvereniging ft tegenwoordig een eigen ntje dat eenmaal per jaar ichijnt rond de drie dolle :n. Daarin staan op de eer plaats de programma's van naval in, foto's van de ns en de raad van elf, van jeugdprins en zijn gezel- ap en het boerenbruid- ar en natuurlijk de prin- proclamatie. En daarnaast t er een heleboel flauwe - in en hier en daar een seri- noot. Een van de vele car- alskranten in de regio is Vossetoeter van CV de :kes in Meerlo. Deze krant schijnt dezer week voor de keer in het Meerlose Vos- ol, een speciale jubileu- itgave. Vanwege het jubileum is de setoeter gedeeltelijk in kleur", telt Wilber Coenders, vorst bij |De Vöskes en een van de vier :n tellende redactie. De ande- Irie carnavalsredacteuren zijn f Rutten, Marijn en René Poels. >e krant is in Meerlo niet meer te denken. Gisteravond werd iVossetoeter huis aan huis ver- ;ht en door bijna negentig pro- itvan de inwoners gekocht. De ietoeter is enerzijds een blad irin veel te kijken valt vanwe- le ruim honderd foto's die zijn drukt van het carnavalsfeest ieden jaar en actuele foto's van Ier andere het prinsenbal tr ook de verhalen liegen er jt om, al zijn die allemaal in 't :rIo's dialect geschreven. Het zen van de dialecttaai valt niet ijd mee. "De Vossetoeter bindt Meerlose mensen met carna val. Het wel en weer van de vas tenavond wordt er in beschreven en het wel en wee van het dorp op een ludieke wijze. Van wel elke familie wordt iemand in de carnavalskrant genoemd", weet voorzitter Eric Vullings van De Vöskes. Volgens Vullings is deze krant niet meer weg te denken in de gemeenschap. 'Er staan ook serieuze onderwerpen in en de redactie besteedt ook altijd aan dacht aan Meerlonaren in den vreemde." ADVERTENTIES OP RIJM In I960 werden de eerste ideeën voor een eigen carnavals krant op papier gezet en een jaar later verscheen de eerste Vos setoeter. Bedenker, promotor, hoofdredacteur en schrijver was Piet Thiesen, carnavalist in hart en ziel. Naast de programma's stonden er destijds bijzondere advertenties in het krant van alle Meerlose middenstanders. De tekst was altijd op rijm en meestal opgesteld door Piet Thiesen. We citeren er twee. 'Wilde en nij hus gon bouwe. Op Jan Wienhove kunde vertrou- we. Al ow beton en metselwerk, mikt heej ow solied en sterk' en 'Wilde oow verzekere vur brand en vuur, Coenders Mies dut dat secuur. De Brusselse verzekering is goed, Dus gauw dor hin mit spoed'. En tussen de advertenties ston den tientallen moppen al dan niet zelf verzonnen. Tegenwoordig staat er geen enkele mop meer in het krantje maar worden actuele onderwerpen op de korrel geno men. In de jubileumuitgave staat onder andere een verhaal naar aanleiding van het plotselinge gat in de muur van de ambtswoning van burgemeester Hahn en wordt onder het kopje 'Floor zonder band is as Rembrandt zonder nachtwacht' een verhaal afge drukt over de Meerlose kunste naar Floor Hermans die moest toe zien dat de provincie Limburg duizenden banden van zijn kunst project verwijderde. De hoogste onderscheiding van C.V. De Wiendbuul is door het bestuur uitgereikt aan Dries Albers. Dries is geboren op 26 februari 1933 in Delft. Hij is getrouwd met Maria Albers en in 1974 zijn zij met hun gezin in Wanssum komen wonen. Dries ontving De Wiendbuuleplak voor zijn grote inzet ten dienste van de Wanssumse gemeenschap. februari a.s., krijgt iedereen de gelegenheid Dries persoonlijk de hand te drukken. Aanvang recep tie: 16.11 uur in Wiendbuuletem- pel De Zandhoek te Wanssum. JEUGDCARNAVAL zaterdag 21 februari a.s. in de Wiendbuuletempel de Zandhoek, samen met Miniplekskedrager Stephan Engels, die deze onder scheiding heeft gekregen voor zijn jarenlange inzet voor de jeugd van de Wanssumse gemeen schap. Stephan heeft het vrijwilligers werk van huis uit meegekregen en is dan ook al ruim tien jaar bestuurslid van het Kindervakan tiewerk en doet ruim tien jaar mee aan de organisatie van de spokentocht voor het schoolverla terskamp. Hij heeft elf jaar in het bestuur van de motorclub gezeten en maakt al jaren de decors voor o.a. de Kindermorgen (speciale kindermorgen op de carnavals dinsdag), waarvan hij de laatste vier jaren zelf ook nog een hoof drol in het toneelstuk speelt. Aanvang receptie zaterdag 21 februari a.s.: 20.11 uur. BOERENBRUIDSPAAR Dries Albers. Foto Hoedemae kers Venray. Dries Albers zet zet zich op diverse fronten al jaren in voor de Wanssumse gemeenschap. Zo heeft hij o.a. zitting in de muziek- commissie van het gemengd koor, heeft deelgenomen aan de jubi leumcommissie van de carnavals vereniging en jarenlang de Wans sumse optocht gepromoot op de radio. Daarnaast is hij jarenlang voorzitter geweest van de voetbal club en heeft in het bestuur van Sportfederatie S.V. Wanssum en in het bestuur van de tennisclub gezeten. Hij is coördinator geweest met het hoogwater in 1993 in Wanssum en is contact persoon vanuit Wanssum voor tbs-kliniek De Rooyse Wissel en hij denkt mee over het Wanssum in 2028. Tevens verzorgt hij samen met andere vrijwilligers avondwake's in de kerk van Wans sum en is al jarenlang voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen.. Al met al, een man die duizenden uren heeft gestoken in het vrijwilligerswerk en de Wans sumse gemeenschap een zeer warm hart toedraagt. Dries Albers werd dus terecht uitgeko zen als Wiendbuuleplakdrager van het jaar 2004. Onder een daverend applaus kreeg hij deze prachtige onderscheiding tijdens De Bonte Aovend in Wanssum omgehangen. Op zondag 22 Jeugdprins Pascal I (Reijn- ders) en jeugdprinses Jody I (Cremers). Foto: Hoedemaekers Venray. Bij de jeugd vormen jeugdprins Pascal I (Reijnders) en Jeugdprin ses Jody I (Cremers) het prinselijk koppel dat de Wiendbuulkes en Wiendbuulinnekes zal aanvoeren in 2004. Jeugdprins Pascal I heeft tot zijn adjudant Toon Beelen benoemd en jeugd-prinses Jody I heeft Fieke Lensen tot haar adju dant bevorderd. Jeffrey Janssen is de nar van 't gezelschap en Tim Volleberg is tot vorst benoemd. De lijfspreuk van de nieuwe jeugdprins en -prinses luidt: 'Hosse en springe mit Jody en Pas cal, gèft ów zeker enne goeiie car naval!' Zij houden receptie op Miniplekskedrager Stephan Engels. Foto: Hoedemaekers Ven ray. Boerenbruidspaar Ed Janssen en Miranda Verberkt en bruids meisje JuulJanssen. Foto: Hoede maekers Venray. Miranda Verberkt en Ed Janssen zijn bij de Wiendbuule uitgekozen als het boerenbruidspaar van het jaar 2004. De organisatie is in han den van De Jeugdbeweging en zij hebben meteen alle boeren en boerinnen opgeroepen tot deelna me om van deze onechte trouw partij een onvergetelijk festijn te maken. Op carnavalsdinsdag 24 februari zal om 16.11 uur de Huwelijksvoltrekking plaatsvin den in Wiendbuuletempel De Zandhoek, waarna om 19.30 uur de grote receptie zal worden gehouden. Aansluitend zal dan het Boerebal in alle hevigheid los barsten 's Nachts om 24.00 uur wordt de carnaval 2004 met een definitieve finale afgesloten. De Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum-Wasosz organi seert in het lange Hemelvaarts- weekend van 2004 weer een reis naar Wasosz. De reis is bedoeld voor kinderen die in groep 8 zit ten, maximaal 14 jaar oud zijn en een beetje Engels kunnen praten. Er kunnen ook enkele ouders mee. Aanmelden kan tot 20 februari. Info: Riny Hahn, tel: 0478-698130 of Peter Surminski, tel: 0478-539088 of www.meerlo- wanssumwasosz.nl. |ln een schuur bij een woning to de Tienraijseweg in Meerlo vorige week dig in werking jjnde hennepkwekerij aangetrof- i. De apparatuur en de planten I n in beslag genomen, er zijn I j Bén aanhoudingen verricht. "De politie kwam deze kwekerij 1 het spoor via het onderzoek at dinsdagmiddag werd opge start nadat in Meerlo een kwekerij werd aangetroffen. De kwekerij die woensdag werd aangetroffen bevond zich in een schuur achter een woning. Behalve de benodigde apparatuur trof de politie een volledig in wer king zijnde kwekerij met in totaal 297 planten aan. De planten en de apparatuur zijn in beslag geno men en vernietigd Op woensdag 18 en donderdag 19 februari worden de goten langs de wegen gereinigd. Om deze werkzaamheden zo goed mogelijk te kunnen uitvoe ren, vraagt de gemeente Meerlo- Wanssum u vriendelijk om op deze dagen, tijdens werktijden, géén auto's op de weg te parke- Een jaarabonnement kost u slechts 50 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over af het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: y'-'pl Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. RanUrairnr tour deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) De Meerlose vrouwen, met carnaval steevast Truuje genoemd, vieren maandag avond 16 februari groot feest. Dan wordt namelijk voor de tweeëntwintigste keer door de vrouwen van Meerlo de jaar lijkse Truujeaovend gehouden en wordt de oppertruuj bekendgemaakt. Het uitroe pen van de 22e oppertruuj gaat gepaard met enig feestge woel. Zo is er speciaal voor deze gelegenheid een vrouwe lijke joekskapel samengesteld genaamd Joeksige Vrollie. Onder andere op initiatief van Marlies Janssen is deze joekskapel in het leven geroepen. Haar idee leverde precies tweeëntwintig vrouwelijke muzikanten op die maandagavond met hun joekska pel de première beleven. Het belooft een bijzondere Truuje aovend te worden. De mannen kunnen die avond beter binnens huis blijven want één avond in het jaar hebben de vrouwen het voor het zeggen in de kroeg. De voorbije eenentwintig jaren verza melden de fraai verklede vrouwen zich bij café Aid Meerlo en trok ken ze al dan niet vergezeld van een gastblaaskapel naar cafetaria De Hap om vervolgens te eindi gen in zaal 't Brugeind. Uit een vorig jaar gehouden enquête bleek dat de dames ande re verlangens hadden en liever in een café de hele avond willen blij ven. En de organiserende joeks- commissie heeft dat nu ook zo geregeld. Vanaf 20.00 uur verza melen de dames zich in café Oud Meerlo tegenover de kerk en daar wordt de hele avond vastenao- vend gevierd. In dit café woonde tweeëntwintig jaar geleden toe vallig ook de eerste oppertruuj van het Meerlose vossehol: kastel einsvrouw Door Coenders-Beer- kens. Vorig jaar was Bep Weijm'ans-Poels de oppertruuj en zij levert de grote houten paple pel maandagavond in bij het Truujekommitee. En dan is het grote moment aangebroken dat de tweeëntwintigste oppertruuj wordt bekendgemaakt. Drika's eatkraom -van cafetaria De Hap- zorgt tijdens deze carnavalsavond voor een hapje. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Afgelopen weekeinde wer den in Blitterswijck twee geslaagde revue-avonden georganiseerd, met deelname van veelal artiesten van eigen bodem. Op zaterdagavond werd zoals gebruikelijk de Roek van Verdienste uitge reikt. Deze hoge onderschei ding viel ditmaal ten deel aan Harrie Gooren. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn inzet bij het weer actief worden van het St. Antonius Abt Gilde, voor zijn inzet voor B.V.V.'27, het jeugd- en jongerenwerk en vooral voor de manier waarop hij er steeds weer in slaagt Blitterswijck op een positieve wijze in het nieuws te bren gen. De bijbehorende onderschei ding en oorkonde werden hem door prins Wim III opgespeld en overhandigd. Natuurlijk was er een boeket bloemen voor zijn vrouw Cher. Op carnavalszater dag is er de gelegenheid om Har rie Gooren met deze onderschei ding te feliciteren. Zondag is het weer de beurt aan de jeugd, dan zullen het jeugdboerenbruid- spaar Stijn Vermazeren en Daisy Stoks door prins Robbert d'n Urste in de onecht verbonden worden. Om 14.00 uur zal het bruidspaar in een landauer thuis afgehaald worden, waarna de plechtigheid en het verdere feest in de Roekenburcht zal plaatsvin den. Rick Hodzelmans en Lisa Thijs- sen vormen het jeugdprinsenpaar van D'n Bok in Swolgen. Rick en Lisa zitten beiden in groep 8 van de basisschool en worden bijge staan door jeugdvorstin Nellie van Mierlo. Rick en Lisa houden receptie op zondag 15 februari van 15.11 tot 16.11 uur in zaal Wilhelmina in Swolgen. Foto Hoedemaekers Venray Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo. tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld. Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen. tel: 692532, e-mail: mieghem@woridonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242. 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst. tel. 077-3978500, fax 077- 3978505. email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500, Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9