Iedere BOB een feestneus op 'De toekomst is gisteren begonnen' Nieuwe gemeentegids Pand Tillemans gesloopt Rabobank Nieuwsbrief Remond Frerejean wint prijsvraag Tegemoet koming vervoer 65+ FNV- belastingservice Geslaagd Kinjerkroam schaf van een systeem al is. Vaak wordt de organisatie zelf en de aanpassingen daarin vergeten. Dat willen we met dit symposium dui delijk maken." Tijdens een forum discussie zullen dan ook enkele stellingen de revue passeren. Voor de locatie is bewust gekozen voor de 'höjzolder' van de zuivel- boerderij St. Joseph Hoeve. Een agrarisch bedrijf waar de afgelo pen jaren veel veranderingen heb ben plaatsgevonden. "Een plek die de ondernemer ongetwijfeld De initiatiefnemers van het symposium zijn er helemaal klaar voor. zal stimuleren om eens anders tegen iet aan te kijken." Wilt u meedoen aan dit sympo sium, dan kunt u een briefje schrijven naar De toekomst is gisteren begonnen, Antwoordnummer 1018, 5800 VB Venray of surf naar www.detoe- komstisgisterenbegonnen.nl waar u zich eveneens kunt aanmelden. Het symposium begint om 13 30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS jinipEEL EN MAAS Alcoholcontroles tijdens carnaval pe politie Limburg-Noord zal in de dagen rond en tijdens de carnaval verkeerscontroles Inde regio houden. De contro les zijn met name gericht op het gebruik van alcohol in het verkeer. Een meerderheid van die controles wordt uitge voerd door medewerkers van het Verkeershandhavings- team. Dit team controleert vrijwel dagelijks op diverse plaatsen in de regio op de vijf speerpunten; helm, gordel, foodlicht, alcohol en snelheid. De medewerkers van het Verkeershandhavingsteam zullen daarom gedurende de carnavals dagen door de hele regio Limburg-Noord controles met staandehouding uitvoeren. Iedere verkeersdeelnemer zal bij die poli tiecontrole moeten blazen. De alcoholcontroles staan in het licht van de BOB-campagne en zullen als zodanig ook gelanceerd wor den. Om het effect van die con troles groter te doen zijn en meer uitstraling te geven is dit jaar opnieuw gekozen voor het uitde len van de bekende gele feestneu zen met het BOB-logo. Elke BOB- bestuurder krijgt een clownsneus uitgereikt met daarop de ludieke tekst: "laat u niet bij de neus nemen". Met de alcoholcontroles tijdens de carnavalsdagen wil de politie de verkeersdeelnemer dui delijk maken dat alcohol en ver keer, ook tijdens deze dagen, niet samen gaan. Carnaval en een pilsje drinken horen als vanouds bij elkaar. Daar is niets mis mee, zolang het met mate gaat en plezierig blijft. Maar als mensen de keuze hebben gemaakt om bij het stappen gaan ook alcohol te drinken, dan moe ten ze zich tevoren bedenken hoe ze naar huis gaan. En dat betekent dus de auto thuis laten en vervoer regelen. Spreek af wie de BOB is, zodat iedereen ook zonder verve lende consequenties weer veilig thuis komt. Het merendeel van de slacht offers (20%) zijn mannen van 18 t/m 24 jaar. 'Alcomobilisten' bren gen ook zichzelf ernstig in gevaar. Bestuurders met meer dan 1.5%o alcohol in hun bloed lopen bij voorbeeld 200 keer meer risico om bij een verkeersongeval om het leven te komen dan nuchtere bestuurders. Het is algemeen aanvaard dat alcohol en verkeer niet samen gaan. Alcohol vermindert in hoge mate de reactiesnelheid Al bij 0,5 alcoholpromillage in je lichaam gaat de reactiesnelheid van 1 naar 2 seconden. Als je met 50 km per uur in de auto 1 seconde trager reageert ben je al 14 meter ver der. De afbraak van alcohol in je lichaam is ook niet te versnellen. De lever heeft gemiddeld per glas zo'n vijf kwartier nodig om de alcohol af te breken. Voor 8 gla zen jenever, pils of wijn kost dat dus al gauw 10 uur. Rijden onder invloed is een ernstig misdrijf wat bij een veroordeling een strafblad kan opleveren. De boetes zijn dan ook niet mals. Bij een promillage van 1,3 wordt direct het rijbewijs ingenomen. In 2002 bedroeg het aantal geregistreerde verkeersdo den én ziekenhuisgewonden als gevolg van een ongeval waarbij tenminste één van de betrokken bestuurders alcohol had gebruikt 1.194. Het gebeurt nog slechts bij uit zondering dat een bloedproef wordt afgenomen om na te gaan hoeveel alcohol een verdachte heeft gedronken. Tegenwoordig gebeurt dat met behulp van een ademtest. Wanneer tijdens een alcoholcontrole bij een ademtest geconstateerd wordt dat er teveel alcohol is gedronken, wordt op het bureau vervolgens een adem analyse gemaakt. Die geeft zeer nauwkeurig aan hoeveel micro grammen alcohol zit in een liter uitgeademde lucht. Via een stan daardformule wordt het aantal ug/1 omgezet naar het bloedalco- holgehalte, wat wordt uitgedrukt in promilles. Bij relatief lichte overschrijdin gen van de wettelijke alcoholli miet kan de politie een transactie aanbieden; zwaardere overtredin gen (boven 350 ug/1) worden voorgelegd aan het Openbaar Ministerie. De straffen voor rijden onder invloed variëren van een boete tot enkele jaren gevangenis straf. Ook kun je een rijverbod krijgen, kan de rechter een ont zegging van de rijbevoegheid opleggen en kun je een EMA (Educatieve Maatregel Alcohol en Verkeer) opgelegd krijgen. Dat is een cursus die drie dagen duurt en die de deelnemer 276,- kost. Het is verplicht voor bestuurders die zijn aangehouden met een promillage van meer dan 1,3. De verslavingsinstellingen voeren het programma uit en wie dat niet of onvoldoende volgt, raakt het rij bewijs kwijt. Bij de beslissing om wel of niet achter het stuur te stappen, moet je ook rekening houden met de 'ontnuchtertijd'. De gemiddelde snelheid waarmee alcohol door de lever is afgebro ken is ongeveer een glas per anderhalf uur. Dat 'ontnuchteren' is, de vele fabels ten spijt, niet te versnellen: niet door vooraf goed te eten, niet door koffie, niet door te dansen, niet door liters water te drinken, niet door frisse lucht en zelfs niet door over te geven. Ben je een avondje stevig doorgezakt, dan bestaat de kans dat je de vol gende ochtend nog steeds onder invloed bent. Neem ook dan geen risico en laat je rijden. Donderdag 12 februari 2004 - Pagina 7 Eind vorig jaar heeft de gemeenteraad besloten het tarief van de deeltaxi voor de doelgroep ouderen gelijk te stellen aan dat voor overige gebruikers. Dit bete kent een verhoging naar 1,25 per zone. Door de gemeenteraad is opdracht aan het college gege ven om voor de oudere minima (65+ ers op bijstandsniveau die niet kunnen beschikken over een eigen vermogen) een regeling in het leven te roepen die een tege moetkoming biedt in de vervoers kosten. Op dit moment werkt het college aan een dergelijke rege ling. In april wordt deze aan de raad voorgelegd. De regeling treedt met terugwerkende kracht per 1-1-2004 in werking. Oudere minima die in de komende maan den financiële problemen onder vinden als gevolg van de tariefs verhoging deeltaxi, kunnen zich melden bij de gemeente. De vele vrijwilligers van de FNV-belastingservice verzorgen volgend voorjaar weer invulavon- den ten behoeve van de aangiftes over het jaar 2003. Deze avonden worden gehouden in de maand maart 2004. Door de sluiting van het leden- servicesteunpunt is de locatie gewijzigd, er zal worden ingevuld in het wijkgebouw in Veltum. Ook dit jaar is gekozen voor de opzet om uitsluitend volgens afspraak te werken. De afspraken hiervoor kunnen straks gemaakt worden tussen 16 februari en 17 maart 2004. Voor een afspraak kan gebeld worden op maandag, dinsdag en woensdag tussen 18.00 en 19.00 uur op telefoon nummer 0478-550625. Buiten deze uren staat het antwoordap paraat aan. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is Paul Jacobs uit Leunen geslaagd voor het docto raal examen Pedagogische Wetenschappen, afstudeerrich ting zintuiglijke handicaps. Afgelopen donderdag werden de prijzen uitgereikt voor de ont werpwedstrijd voor basisscholen van Kies Techniek 2004. In de kantine van Inalfa waren alle prijs winnaars aanwezig, de makers van de prachtige bruggen: BS Maria uit Bergen, BS Sint Anna uit Blitterswijck en BS 't Kendelke uit Siebengewald. Zij kregen de prij zen (allen kregen voor hun klas een middagje TechnoPromo in Cuyk aangeboden) uit handen van Martien Kusters (Syntens Innovatienetwerk). Tevens werd een bijzondere prijs uitgereikt: de prijs van de Kinderjury. Deze Kinderjury had tijdens de manifes tatie Kies Techniek de presentatie van deelnemende bedrijven beoordeeld. De prijs werd uitge reikt aan Custers Hydraulica, dat volgens de jury op een leuke en interessante manier het thema 'techniek' belichtte. Voordat de kinderen voldaan weer huis waarts keerden, kregen de deel nemende bedrijven nog de gele genheid prijswinnaars te felicite ren die op hun stand individuele prijsvragen hadden ingevuld Verschillende kinderen werder verblijd met een waardebon cadeau of rondleiding. In december 2004 zal de gemeentegids van Venray, editie 2005-2006 uitkomen. Het college van burgemeester en wethouders gaat voor de duur van twee edi ties een nieuwe overeenkomst aan met uitgeverij City Tourist Promotions uit Kaatsheuvel. Dit bedrijf verzorgt reeds jaren de productie en verspreiding van de gemeentegids naar volle tevreden heid. De voorbereidingen voor de nieuwe gids zijn inmiddels gestart. De nieuwe gemeentegids kwam tot nu toe jaarlijks uit voor het begin van de zomer. De gemeente heeft nu gekozen voor een verschijningsfrequentie van een keer per anderhalf jaar, te weten december 2004 en midden 2006. Het wijzigen van de ver schijningsfrequentie houdt onder andere verband met de te houden lokale verkiezingen in het voor jaar van 2006. De samenstelling van het college van burgemeester en wethouders en van de raad kan wijzigen naar aanleiding van de uitslag van deze verkiezingen en de gemeente hecht er aan dat in de officiële gemeentegids de meest actuele en inhoudelijk cor recte informatie is opgenomen. Verschuiving van de publicatieda tum is hiervan een logisch gevolg. De gemeentegids omvat een PEEL EN MAAS een abonnement waard actueel overzicht van instellingen, organisaties, verenigingen, clubs en belangengroeperingen die in Venray actief zijn. Daarnaast zijn ook gegevens van regionale en landelijke instanties zoals patiën tenbelangenverenigingen opgeno men. De productie van de gemeentegids zal ook voor deze edities weer worden verzorgd door uitgeverij City Tourist Promotions uit Kaatsheuvel. Dit bedrijf zal vanaf februari bedrij ven en instellingen in het cen trum en in het buitengebied bena deren en de mogelijkheid bieden om te adverteren in de nieuwe Venrayse gemeentegids. De verte genwoordigers van C&TP kunnen een brief van de gemeente voor leggen waarin bevestigd wordt dat zij hun activiteiten uitvoeren in opdracht van de gemeente Venray. Organisaties en verenigin gen die met een gratis vermelding zijn opgenomen in de gemeente gids zullen evenals voorgaande jaren per brief benaderd worden om de juistheid van de gegevens de controleren. De firma Wegener-Suurland heeft de gemeente laten weten in eigen beheer een vergelijkbare gids uit te brengen. De gemeente Venray distantieert zich van dit initiatief en zal hieraan geen medewerking verlenen. Ook dit bedrijf zal bedrijven en instellin gen in Venray benaderen voor het plaatsen van advertenties. Het is voor potentiële adverteerders van belang te weten dat het hier dus niet gaat om de officiële gemeen tegids van Venray. Zaterdag 14 februari staat he televieprogramma Kinjerkroan voor een groot deel in het tekei van de manifestatie Kies Tëchniel Regio Venray, die gehouden wen op 17 januari. Het jeugdprogram ma van de Limburgse zender L was die dag aanwezig met eei cameraploeg. Reden was de mani festatie Kies Techniek en d< Kinderjury in het bijzonder. Di panel van 'deskundige' leerlinge! van vijf Venrayse basisscholei had de taak te beoordelen, wel! deelnemende bedrijf zich al beste presenteerde naar de jeugc De Kinderjury was dit jaar voo j] het eerst actief tijdens Kie Techniek. Zij bestond uit nege: kinderen, die langs de stands va: deelnemende bedrijven ginge om hen te beoordelen op divers onderdelen en daar de aanwrezig acitiviteiten uitvoerden. In de ui zending van Kinjerkroam is t zien, hoe het hen verging en w; hun (soms harde) oordeel wa; Deze uitzending wordt op LI ui gezonden op de volgende dagei 14 februari tussen 7.30 en 9 0 uur; 18 februari tussen 14.30 e 16.00 uur; 29 februari tussen 7.3 en 9.00 uur en 3 maart tusse 14.30 en 16.00 uur RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 Vfop Support dakwerken V.O.FV Stationsweg 124B Venray-Oostrum Dinsdag zijn de restanten van het pand Tillemans op de hoek Marktstraat-Eindstraat gesloopt. Ook het voormalige parkeerbu- reau is tegen de vlakte gegaan. Daarmee is een eind gekomen aan een van de meest lelijke plekjes in het centrum van Venray. De vrij gekomen ruimte zal vooralsnog worden toegevoegd aan de par keerplaats. Bovendien worden er voorzieningen geplaatst om fiet sen te stallen. Karei Janssen van Venrode. eigenaar van het terrein, laat des gevraagd weten dat wat hem betreft binnen vijf jaar de strook tussen Marktstraat en de woning van de deken aan de Eindstraat bebouwd gaat worden. "Dit moet iets heel aparts worden", aldus Janssen. Hij denkt aan het uit schrijven van een wedstrijd onder architecten, die van deze entree van het centrum iets heel bijzon ders moeten maken. "We willen meerdere ideeën hebben zodat we er iets anders van kunnen maken dan we in Venray gewend zijn." Het is tijd voor Carnaval. Half januari werd de Kies Techniek dag in Venray weer goed bezocht. Eén van de fanatie ke bezoekers was de 12-jarige Remond Frerejean uit Venray, die volgens eigen zeggen aan elk eve nement op de Kies Techniek dag heeft meegedaan. De prijsvraag van Rocom Telecommunicatie BV uit Venray bracht hem geluk. Uit vele goede antwoorden werd Remond door de computer aange wezen als winnaar van een mobie le telefoon. De prijsuitreiking vond bij Rocom plaats en daar ontving Remond uit handen van eigenaar Robert van Rijswijck een Nokia 3310 met prepaid pakket. Remond was er blij mee en kon bijna niet wachten tot het officië le gedeelte voorbij was. Snel naar huis en bellen maar Het is tijd voor de Rabobank Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Symposium over ondernemen en automatiseren Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: - www.rabobank.nl - Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, overboeken, betalen - Rabolijn 0900 0907 (€0,10/min): advies en direct afsluiten Op maandag 23 februari zijn onze kantoren gesloten. Op dinsdag 24 februari is ons kantoor te Venray geopend van 10.00 -13.00 uur! Wij wensen u fijne dagen! Het symposium is een initiatief van drie Venrayse bedrijven, Dignion automatisering, Rocom Telecommunicatie, JDS Bedrijfsautomatisering en de orga nisatie Syntens. De organisatoren willen met dit symposium de deelnemers een breed beeld geven wat er op dit moment mogelijk is met de stand van tech niek en organisatie. Men wil ondernemers voorbereiden op wat de nabije toekomst gaat bie den maar daarbij toch met beide benen op de grond blijven staan. Gastspreker Daan Quakernaat zal een presentatie houden waar in hij de prachtig voorgeschotelde wereld die de softwareleveran ciers verkopen tegen het licht zal houden en bekijken wat daar alle maal van terecht komt. "Wij wil len de deelnemers ook anders tegen iet en automatisering aan laten kijken", laat Joost van Berkum van Dignion automatise ring weten. "Veel ondernemers denken dat men er met de aan- Neem vier iet bedrijven, een ondernemende boer, een hooizolder en een interessan te spreker en je hebt een sym posium. Niet direct voor de hand liggend maar het kan wel. Op 24 maart wordt op de 'höjzolder' van Jan Slangen in Veulen een symposium gehou den met als thema De toe komst is gisteren begonnen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7