indere locatie disco De Steeg Het is echt gemeen" St. Jozefkapel krijgt pleintje Statenlid Jan Loonen verwacht weinig weerstand Oud kantoor Vissers wordt gesloopt m 'Krakers moeten pand verlaten' ^Jh3e ien Qmelen mode centrum Hogere beloning voor trouwambtenaren Mooi de mooiste Communietifedina! Belediging Niets! Pag J, EN MAAS Donderdag 12 februari 2004 - Pagina 3 enaar Ton van Dijck hoopt eind dit jaar nieuwbouw te openen jS opnieuw vertraging etreden in de verhuizing uitgaanscentrum De Steeg bedrijventerrein De Vanwege het langdurige ■I van de komst van iboulevard Xenter moet jteeg uitwijken naar een locatie op De Hulst. De ,_ieek komt nu dicht bij ieuw aangelegde rotonde jeDeurneseweg. )jt heeft te alles te maken met (arkeren", zegt Ton van Dijck naar van de Leunse disco- Ij. "We hadden al een vergun ning maar nu we tweehonderd meter opschuiven moet de proce dure opnieuw gestart worden. Toch verwacht ik dat we eind dit jaar de nieuwbouw kunnen ope nen." In de oude situatie kreeg de discotheek, met een capaciteit van 3500 bezoekers, tachtig par keerplaatsen op eigen terrein. Daarnaast zouden de bezoekers van het uitgaanscentrum gebruik kunnen maken van de parkeerge legenheid van de woonboulevard. Maar de bouw van Xenter is voor lopig van de baan. Ton van Dijck wil hoe dan ook verder met zijn bouwplannen. Om die te realise ren moet ook de parkeercapaci- teit flink worden uitgebreid tot een 'paar honderd', zoals Van Dijck zegt. Het college heeft vorige week ingestemd met de nieuwe locatie. Er moet nu wel eerst een nieuwe vrijstellingsprocedure, artikel 19 lid 1, van het bestemmingsplan gestart worden. Volgens Van Dijck kan dit versneld gebeuren en zou de provincie binnen enke le maanden de vergunning kun nen verlenen. "Daar moet ik nu op wachten. Daarna kunnen we meteen aan de slag. De bouw zal een paar maanden vergen." In de nieuwe situatie komt een gedeelte van de parkeerplaats onder de hoogspanningsleidin gen. die dwars over bedrijventer rein De Hulst II lopen, te liggen. In deze strook mag niet gebouwd worden. De gemeente stimuleert het vertrek van de discotheek uit het centrum van Leunen. De Steeg ligt midden in een woonwijk en ondanks alle maatregelen die zijn genomen valt overlast voor omwonenden niet geheel te voor komen. Het uitgaanscentrum is in Venray op de nieuwe locatie beter ontsloten. Het ligt bij de rotonde op de Deurneseweg en de verbindingswegen A73 en Henri Dunantstraat. Bovendien ligt het NS-station om de hoek. Gezien de grote afstand tot de eer ste woonbebouwing wordt geen overlast voor omwonenden ver wacht. Ook de bedrijven die zich op De Hulst II gaan vestigen zul len er weinig hinder van onder vinden omdat de discotheek alleen in de avonduren geopend is. De gemeenteraad moet op 17 februari het college toestemming geven de nieuwe vrijstellingspro cedure in gang te zetten. oderen van De Keg voeren actie voor Thefie te voorkomen dat de eder van hun •schoolge- >tje Thefie uit Nederlaijd dt gezet, hebben kinderen openbare basisschool De afgelopen maandag in het trum van Venray handte- ingen ingezameld. In het er van het strengere asiel- :id dreigt de moeder van meisje, dat op de onder- w van De Keg zit, erland te moeten verlaten, kinderen willen nu de dtekeningen, vergezeld een brief, sturen aan de mtwoordelijke minister donk in Den Haag. et lijkt net op een zwerm n. Tientallen kinderen van Pp 8 van De Keg bevolken ndag tussen de middag het keihartje van Venray. 'Hallo 'rouw, wilt u een handteke- zetten', vraagt een klein hd meisje aan een vrouw als zojuist de Hema uitkomt, iar is het voor', vraagt ze. 'Voor ijfie, die zit bij ons op school ïaar moeder wordt het land ezet. We sturen de handteke- ;en naar de minister'. De sym- ïieke jongedame zet meteen krabbel en wordt vervolgens fingd door vijf andere kinde niet een pen en papier in de ilag. Geduldig vult ze alle for- ieren in. 'Wat goed zeg, dat lie dit doen'. De kinderen glun- :n. Want ze weten waar ze het ir doen De moeder van Thefie |uliandila's, hun schoolgenoot je kinderen van De Keg baalden maandag honderden handtekeningen binnen je, dreigt namelijk uit Nederland gezet te worden. De vader van het meisje vluchtte zo'n tien jaar geleden vanuit zijn geboorteland Angola naar Nederland. Hij kreeg asiel en medio jaren negentig voegde zijn vrouw zich bij hem. Het paar heeft inmiddels twee kinderen, waarvan Thefie de oud ste is. De vader en de twee kinde ren hebben de Nederlandse natio naliteit, de moeder moet nu terug naar Angola om van daaruit een verzoek tot gezinshereniging in te dienen. Met het protest hopen de leerkrachten en kinderen van De Keg dat de moeder in Nederland mag blijven. De actie wordt ook ondersteund door de ouders van de schoolkinderen. Tanja Thijsseii staat, met een actiebord in de aan slag, met een groepje kinderen voor de Hema om handtekenin gen in te zamelen. "Uiteraard ondersteunen we de actie. En we hopen dat het gaat lukken. De kinderen zijn hier geboren en het zou verschrikkelijk zijn als de moeder door een administratieve fout terug moet. Want de kans dat ze dan nog terugkomt uit Angola is heel klein." REGERING Hoewel de meeste kinderen Thefie, die op de onderbouw zit, alleen maar van gezicht kennen, is de actiebereidheid groot. Zo'n zeventig kinderen lopen door de Grotestraat en op de weekmarkt om zoveel mogelijk handtekenin gen binnen te halen. "Ik vind het heel slecht", zegt de 10-jarige Shirley Janssen. "Ik zou echt niet zonder mijn moeder kunnen. Dat is echt erg." Nienke van Hoof, 10 jaar, vult haar aan: "Stel je voor dat het jouw moeder is." Maud Hubers, ook tien, volgt schijnbaar de politieke ontwikkelingen op de voet want volgens haar 'is meer dan de helft van de kamerle den ertegen'. "En iedereen heeft recht op een moeder", weet Manon Stroek (10) te vertellen. "Zoiets doe je eigenlijk niet. Het is heel gemeen. Daarom sturen we de handtekeningen ook naar de regering." Het winkelend publiek reageert overwegend positief op de actie. Een enkeling loopt stuurs door als hij of zij wordt aangesproken door de kinderen, de meesten zet ten na een korte uitleg over het waarom van de actie zonder dra len een handtekening. Ook Venraynaar Jo Cremers zet zijn naam en krabbel op een van de lijsten. "Het is verschrikkelijk dat kinderen van hun moeder wor den gescheiden. Het is mij ook overkomen, toen ik vlak na de oorlog als jongetje naar Zwitserland moest. Om mijn moe der te ontlast die ook nog eens moest zorgen voor mijn zieke broertje. Ik was nog nooit verder geweest dan Vortum-Mullem en moest helemaal alleen naar een in mijn ogen ver land. Dat was vrese lijk. Ik kan die actie dan ook heel goed begrijpen." Cremers wijst echter ook op de andere kant van de medaille. "Wetten moeten wor den nageleefd. Want het is nu al 30 jaar een grote rotzooi in Nederland. En dat komt voor 80 procent op het conto van de PvdA. Als je goed wilt regeren dan moet je ook beslissingen nemen. Hoe pijnlijk die af en toe ook zijn. Maar in dit geval is het duidelijk dat een moeder en haar kinderen nooit van elkaar gescheiden mogen worden." ijdends de Carnavalsdagen zijn we normaal geopend en serveren W gerechten van de gebruikelijke menukaart. evens attenderen we u op de mogelijkheden die wc hebben omtrent et houden van een feest of een vergadering. ^We beschikken over drie '■rschillende ruimte's, deze hebben een maximale capaciteit van 40, 0/ of 200 personen. Op verzoek geven we u graag meer informatie, zijn al all-in arrangementen vanaf 25,- p.p loor een compleet verzorgde catering bent u ook bij ons aan het 'iste adres. raag tot ziens! 'atrick Verhoeven Dngrid Stappers m.Vc Vier Jlmdcn.nl octendanl 5 fel rB£ Vicrlingsbcck d: 0478-631637 Het voormalige kantoor pand van Vissers wegenbouw aan de Julianasingel wordt binnenkort gesloopt. De gemeente krijgt het krakke mikkige bouwsel weer in bezit omdat de koper, het bedrijf Interal Group, failliet is gegaan. Een paar jaar geleden kocht de gemeente dit perceel van Vissers. De bedoeling was om tussen de Patersstraat en Julianasingel een grote parkeerplaats aan te leggen. Er werd van deze plannen afge zien omdat de grondverwerving te moeilijk was. De gemeente ver kocht toen het pand voor 500 euro aan Interal Group. Het bedrijf betaalde de rekening maar ging vlak daarna failliet. Afgesproken was dat Interal Group het gebouw volledig zou verwijderen inclusief de funde ring, kabels en leidingen. Dit is nooit uitgevoerd en uit de failliete boedel zijn ook geen mid delen om de opstal te verwijde ren. De curator heeft ook tever geefs geprobeerd het pand te verkopen want er 'bleek geen animo voor te zijn. De curator stelt nu de gemeente voor om het gebouw weer voor 500 euro terug te kopen. De gemeente en vooral de buurt is het bouwvallige pand een doom in het oog. Er zou ook een zwerver overnachten. De gemeente gaat op het aan bod in omdat dan het gebouw zo snel mogelijk gesloopt kan wor den. Het perceel wordt binnen kort in zijn geheel verkocht aan een projectontwikkelaar voor woningbouw. Na de sloop blijft het terrein met hekken afgesloten om te voorkomen dat het weer als parkeerplaats gebruikt wordt. De St. Jozefkapel in Smakt krijgt binnenkort een pleintje. Een werkgroep uit de dorps raad heeft een bedrijf in sier bestrating in de arm genomen om het plein te beklinkeren met zwarte en bruine klin kers. Bijzonder is dat het pleintje dezelfde vorm krijgt als de voor gevel van de kapel. Er moeten twee bomen worden gekapt. Van de drie bomen aan de voorzijde sneuvelt de middelste. Ook de oude grote boom op de hoek moet verdwijnen vanwege zijn slechte conditie. Hiervoor in de plaats worden aan weerszijden van de kapel twee nieuwe bomen geplant. Op het plein worden een paar banken geplaatst. Ook wil de dorpsraad aan een zijde van de kapel de trottoirtegels vervangen door klinkers met daarin een aan straling waardoor de kapel ver licht wordt. De kosten van de inrichting worden betaald uit de leefbaarheidssubsidie die de dorpsraad over 2003 en 2004 van de gemeente Venray kreeg. Er is in totaal 6600 euro beschikbaar. Op de St. Jozeflaan zal ter hoogte van de kapel een wegversmalling worden aangebracht met een ver keersdrempel. Aan beide zijden van de versmalling worden paal tjes 'Amsterdammertjes' geplaatst. Alle werkzaamheden zullen nog deze maand worden uitgevoerd. Roggel Horst Geleen 0475-494220 077-3986464 046-4757545 De politie hield in Leunen in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.20 uur een 25-jarige inwoner van Stevensbeek aan wegens belediging. Tijdens een surveillance op de Sint Catharinastraat vond hij het nodig de agenten te beledigen, waarna hij werd aangehouden. De jongen probeerde zich te verzetten en een aantal vrienden bemoeiden zich met de aanhouding. De jon geman werd overbracht naar het politiebureau, waar de zaak met toepassing van snelrecht is afge handeld. Een 22-jarige man uit Overloon is afgelopen weekend omstreeks 00.50 uur aangehouden voor bele diging van een politieman. De poütie was ter plaatse bij een horecagelegenheid aan de Spoorstraat in Boxmeer, waar de man buiten was gezet. Tijdens een gesprek met de man beledig de hij de politiemannen. Hij kreeg een boete van 240 euro. Op 5 maart groen licht voor Reconstructieplan Het Reconstructieplan, de herinrichting van het platte land in Noord- en Midden- Limburg, moet nog een paar hobbels nemen. Zoals het er nu naar uitziet zullen Provinciale Staten op vrijdag 5 maart instemmen met het plan. Daarna moeten nog de ministeries van VROM en LNV hun goedkeuring geven. Afgelopen vrijdag boog de pro vinciale commissie Ruimte en Groen zich over het plan. Venraynaar Jan Loonen is namens zijn partij het CDA woordvoerder over het Reconstructiedossier. "De coalitiepartijen CDA, PvdA en WD waren voor. D66 en SP had den wel wat opmerkingen terwijl Groen Links en PNL niet aanwe zig waren. Nee, ik verwacht op 5 maart weinig problemen", voor spelt Loonen enkele dagen na de behandeling in de commissie. Op 23 januari organiseerde de provin cie een .voorlichtingsbijeenkomst waarbij, alle betrokken partijea - zoals gemeenten, waterschap. LLTB en recreatie - aanwezig waren. Het plan kon ook hier rekenen op brede steun. De Reconstructie heeft als doel de gebruikers van het platteland een betere plek te geven zodat alle functies (wonen, recreatie, intensieve veehouderij, natuur) minder last van elkaar ondervin den en levensvatbaarder worden. Dit moet de vitaliteit van het Noord- en Midden-Limburgse bui tengebied ten goede komen. Het project loopt over twaalf jaar en er is 940 miljoen euro mee gemoeid. Bedrijfsverplaatstingen, versterking van natuurwaarden en verbetering van de leefbaarheid zijn enkele speerpunten. "Het is een groot'project dat loopt over een lange periode. Daarin schuilt ook een gevaar", denkt Loonen. "Want er kan over drie jaar weer een nieuw kabinet komen dat er andere ideeën op nahoudt. Hetzelfde geldt natuur lijk ook voor het provinciebe stuur." Het Venrayse statenlid omschrijft het Reconstructieplan als een kapstok. "Daar moet van alles aangehangen worden. De gebiedscommissies zijn daarin heel belangrijk. Zij moeten de kansen grijpen die er liggen. Als zij niets doen dan er gebeurt er ook niets. Behalve dan dq ver-, plichte zonering en de aanleg van de ecologische hoofdstructuur." Venray Meerlo-Wanssum is één van de zes districten. Het heeft een eigen gebiedscommissie die sinds kort van start is gegaan onder voorzitterschap van oud politicus Eisso Woltjer. De jongeren die in het Theresia- gebouw op het terrein van het Vincent van Gogh bivakkeren, moeten het gebouw binnen tien dagen verlaten. Dat heeft de rechtbank in Roermond donder dag bepaald in het kort geding dat het Vincent van Gogh Instituut tegen de krakers had aangespan nen. Het leegstaande gebouw werd begin deze maand gekraakt door ongeveer twintig jongeren die een dak boven hun hoofd wil len en aandacht vragen voor de woningnood onder leeftijdsgeno ten. In eerste instantie liet de eige naar van het pand de krakers ongemoeid, maar later kwam er toch een uiterste datum dat het pand leeg moest zijn. De krakers lieten die datum echter passeren. Het Vincent van Gogh Instituut startte een rechtszaak omdat de brandveiligheid van het pand niet in orde is en bewoning daarom niet veilig is. PEEL EN MAAS een abonnement waard De trouwambtenaren krij gen een hogere vergoeding voor het sluiten van een huwelijk of geregistreerd part nerschap. Het college heeft besloten de beloning op te trekken van 83 euro naar 108,89 euro, een verhoging van ruim dertig procent. De buitengewoon ambtenaar van de burgelijke stand, zoals de trouwambtenaar officieel heet, is op 1 januari 1995 in Venray geïn troduceerd. Ze worden door B en W benoemd en ontslagen maar vallen niet onder de rechtspositie regeling voor gemeenteambtena ren. Aanvankelijk was de vergoe ding 75 gulden per huwelijk. In 1999 is het bedrag verhoogd naar 180 gulden en sinds de invoering van de euro bedraagt de beloning 83 euro. De trouwambtenaren hebben een verzoek ingediend voor een hogere vergoeding. Ze maakten een vergelijking met tarieven in andere gemeenten en verwezen naar de voorbeeldregeling van het College voor Arbeidszaken. De voorbeeldregeling geldt voortaan ook voor de Venrayse trouwambtenaren. Het tarief van 108,89 euro is gebaseerd op een tijdsbesteding van vijf uur, inclu sief voorbereidingstijd, per huwe lijk of partnerschap. Over de ver goeding moeten nog loonbelas ting en sociale premies worden afgedragen. Daarnaast wordt de reiskostenregeling verbeterd. De buitengewone ambtenaren kre gen alleen de gereden kilometers buiten de gemeente Venray betaald. Deze vergoeding van 28 eurocent per kilometer blijft gehandhaafd. In navolging van de tarieven voor dienstreizen van 'gewone' ambtenaren worden voortaan ook de kilometers bin nen de gemeentegrenzen vergoed voor 19 eurocent. Het gevolg van de tussentijdse hogere beloning is dat het legesta rief van 91,40 euro voor een huwelijk niet meer kostendek kend is. Het nieuwe tarief zou 125 euro moeten zijn. Uitgaande van 131 betaalde huwelijken loopt het tekort dit jaar op naar 4400 euro. De financiële haalbaarheid is een van de hete hangijzers. Bijna de helft van het geld komt van het Rijk. De gemeenten leveren een bijdrage van zeven procent. Loonen: "Daarin liggen ook kan sen. Want iedere euro die de gemeente investeert kan vijftien euro opleveren. Maar in de gemeentebegroting van 2004 is nog weinig geld voor de Reconstructie opgenomen." Volgens Jan Loonen is van het totaalbedrag van 941 miljoen euro ruim tachtig procent al gedekt door harde toezeggingen. Er zijn nog andere twistpunten, zoals de zoneringen die straks rechtstreeks doorwerken in de bestemmings plannen. Het CDA-statenlid pleit voor een soepele oplossing van knelpunten. Want de zonering levert enkele fricties op. Zo vallen bijvoorbeeld sommige veehoude rijen aan de Kempkensberg in Ysselsteyn in een verwevingsge- bied. terwijl de buren in een extensiyeringsgebied liggen. Die zullen verplaatst moeten worden Vooral als dit kansrijke bedrijven betreft vindt Loonen het onzin dat zij met veel geld uitgekocht wor den. "We moeten hier nog een slimme oplossing voor beden ken." Het gaat in Noord- en Midden-Limburg in totaal om zeventig tot tachtig veehouderijen die in een extensiveringszone lig gen. "Bekeken moet worden of het wel verstandig is ze te ver plaatsen. Het zou jammer geld zijn hier miljoenen aan uit te geven. Met geven en nemen en de nodige flexibiliteit kan wellicht een betere oplossing gevonden worden." Naast de financiën en de zone ring vormen de grootte van de bouwblokken nog een discussie punt. "Maar ik verwacht niet dat het Reconstructieplan op die technische aspecten zal sneuve len", voorspelt Jan Loonen, die in de commissie Riiimte en Groen vooral pleitte voor maatwerk en haalbare, betaalbare en uitvoerba re plannen. Het CDA vindt ook dat het plan niet mag leiden tot extra regelgeving. En dat de deel nemende partijen zich moeten conformeren aan de plannen door het vastleggen van prestatiever plichtingen. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhöf Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandermunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3