berden Jongerengesprekken in gemeentehuis een fiasco Even bibberen 'Servaashof wordt ommuurde vesting' DeMKB an smj Vijftig jaar getrouwd Swolgen mist broertjes En verder: idoetere Elkaar Woninginbraak wats avond Valentijn weekend rigen dé specialist or tegels, sanitair en tegelwerken! Peel en Maas en carnaval OPRUIMINGSFINALE DAMES- EN HERENSCHOENEN 50% KORTING lf/^M automatiseerder Honderdvijfentwintigste jaargang - week 7 - donderdag 12 februari 2004 L EN MAAS lie In Idagi ind a e led ngs I. verin) Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 11 Sport 17-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Kerkelijke diensten 22 utot 14 februari aanstaande een heel mooi geheim bewaren? Kom dan een dezer dagen Berden Mode en laat u inspireren door onze uitgebreide collectie toplingerie. U heeft keus uit vele modieuze Valentijnsgeschenken. Prachtig om i heel prettig om te dragen en fantastisch om weg te geven.. e bij Berden Mode: Valentijnsgeschenken van Aubade. 1-INDESSA mode jptestraat 23 5801 BE Venray Q Tel. 0478-581526 b jj i is jammer als de burgers Dortfemeentc niel meet or tiog, het mag eigen iet gebeuren. Helaas is het o. i conflict tussen Dingus en eraeen te laatduidelijk zijn n na bij de burgers. Sporen up weerslag krijgen wan de gemeente zich eens wel le goede kant wil latep zien. tt de gemeente Venray twee pen jongeren, die het niet elkaar kunnen vinden, bij tr wil brengen is een goed tief. Het gaat hierbij immers de veiligheid van de burgers, nlijk zouden de ouders lousiast moeten zijn, maar zijn ze niet. Jammer maar rijpelijk. Zij staan immers al langs de kant toe te kijken gemeente en Dingus als groepen die het niet met ir kunnen vinden, over de it liggen te rollebollen. Geen Uier dat er dan ouders zijn grote vraagtekens zetten bij itiatief. it de jeugd deze bemidde- ipoging niet ziet zitten :ekt eigenlijk voor zich. Zij ';en al jaren naar een goed '.rkomen waar zij hun vrije inen doorbrengen. Dat de imst daarom bedroevend is het logische gevolg. Hukkig realiseren ouders en ;eren dat er iets moet gebeu- Het is dan wel noodzakelijk een andere partij zich rerpt als bemiddelaar. Een tij die de jongeren dichter bij aar brengt en ïhogelijk ook meente en Dingus tot elkaar ibrengen.Want beide proble- n zijn duidelijk van elkaar lankelijk. Eenvoudig zal dat ]t worden maar de noodzaak irdt steeds hoger. Christ lij een inbraak in een woning n de Lollebeekweg hebben sekenden dinsdag sieraden en ikele duizenden euro's buitge- aakt. De daders zijn de woning ver- oedelijk binnengekomen door :n deur te forceren. 't ^JtuCc 24 april 30 okt. gangen diner in stijl met optredens van diverse nationale topbuuttereedners theater en bandpardiodist Inclusief onbeperkt drinken van 20.00 tot 01.00 uur. ■€45,- p.p| el voor informatie: 0478 - 58 19 28 .VlCBTg. 16 Ouders en jongeren hebben elkaar in brieven en pamflet ten opgeroepen de bijeen komst van dinsdagavond in het gemeentehuis te boycot ten. Wethouder Emonts had zo'n zestig jongeren en ouders per brief uitgenodigd voor een gesprek. Dit naar aanleiding van de ruzies tussen groepen jongeren in Venray. De gesprekken werden een fias co. Slechts een handvol jeugdi gen verscheen - ruim een kwartier te laat - in het gemeentehuis. Volgens woordvoerster Monique Schalier van de gemeen te waren er ook vijf of zes ouders komen opdagen. "De opkomst was inderdaad wat minder dan we verwacht hadden." Het was de bedoeling dat er in vier groepen, van zowel jongeren als ouders uit beide kampen, gediscussieerd zou worden. "We willen er inhoude lijk verder niet op ingaan. Er is over en weer informatie uitgewis seld. Het waren boeiende gesprekken die om een vervolg vragen", aldus de gemeentevoor lichtster. Angèle Dohmen heeft met enkele andere ouders de boycot actie op touw gezet. 'We zijn zeer gepikeerd dat via de politie de adressen van onze kinderen zijn doorgespeeld naar de afdeling welzijn. Het schendt de privacy en het is gebeurd zonder onze toestemming. Dit gaat echt te ver", zegt Dohmen. De gemeente geeft hierop geen reactie en verwijst door naar de politie. Angela van Mersbergen, voorlichtster van de politie, zegt dat het doorspelen van de adres sen juridisch is toegestaan. "Dit doen we niet zomaar. Er zijn strenge richtlijnen voor. De afde ling Openbare Orde is verant woordelijk voor de veiligheid in de gemeente. Het is de partner van de politie. Gezien deze relatie zijn de gegevens uitgewisseld." Vorige week verstuurde de gemeente de brieven die onderte kend zijn door wethouder Emonts van welzijn. Hij had al eerder aan gekondigd een gesprek te zullen arrangeren. De gemeente wil nu wel eens weten wat er precies aan de hand is en hoopte ideëen te horen hoe de ruzies, bedreigin gen en mishandelingen voortaan kunnen worden voorkomen. Dohmen weet dat veel jonge ren, zoals haar beide zoons, de bij eenkomst hebben gemeden omdat ze geen enkel vertrouwen in de gemeente hebben. Zij neemt samen met andere ouders actie tegen de handelwijze van wethouder Emonts. De ouders vinden dat de gemeente door een jarenlang falend jeugd- en jonge renbeleid zelf schuld is aan de ontstane ruzies. "Altijd beloftes en niets waarmaken. Er is niks voor onze kinderen in Venray. Overal worden ze weggejaagd. De gemeente en Emonts zijn daarom niet de aangewezen partij om te bemiddelen in dit conflict." Ze vinden dat de ouders onderling, mogelijk met een onafhankelijk persoon of politie en justitie, tot een oplossing moeten komen. "Want er moet wel iets gebeuren. De gemeente komt veel te laat. Zij heeft haar rol verspeeld en is niet meer betrouwbaar." De ruzies escaleerden in november in een wraakactie. Een groep jongeren wilde koers zet ten naar het Marokkaans ontmoe tingscentrum. Het waren vooral Dingus-aanhangers die onder het mom van 'zij wel een centrum en wij niet' hun gram wilden halen. Overigens is het conflict geen aanvaring tussen allochtonen en autochtonen. Het zijn wel botsen de cultuurverschillen tussen twee 'bloedgroepen'. Enkele jongeren, die opereren vanuit Dingus, hebben afgelopen weekeinde eveneens opgeroepen tot een boycot. De gemeente en Emonts moeten het ontgelden. "Zij zijn niet te vertrouwen. Ze hebben nog nooit naar ons geluis terd en nu het hun uitkomt zijn we wel welkom",.zo staat in. het pamflet. "Ze hebben altijd van alles beloofd en niets gedaan. Wij hebben jarenlang buiten in de kou gestaan en werden dan ook nog overal weggejaagd. Wij wil den Dingus en ook dat krijgen we niet." De jongeren zeggen ruzies te willen vermijden. "Zolang ze van ons afblijven willen wij dat zo houden. Als er nog wel proble men komen met de andere kant, bel dan meteen de politie. Dat hebben we zo afgesproken." Sies Liebrand, welzijnsmede- werker van de gemeente, betreurt de negatieve opstelling van enke le ouders en jongeren. 'We willen als betrokken partner onze ver antwoordelijkheid nemen. We zijn bezorgd over de conflicten die spelen. Met een gesprek hopen we een positieve bijdrage te leveren aan een goede sfeer in Venray. Ik hoop daarom dat veel ouders en jongeren toch komen om samen op een constructieve manier aan een oplossing te wer ken", zei Liebrand daags voor de bijeenkomst. Volgens Angèle Dohmen staan veel kinderen achter jongerencen trum Dingus in de strijd met de gemeente. "Want Dingus is de enige die voor grote groepen jon geren klaarstaat. Maar het jonge rencentrum wordt op alle manie ren door de gemeente de kop ingedrukt. Het kan daardoor nau welijks nog zijn taken uitvoeren. De jongeren zijn razend op de gemeente en vooral op wethou der Emonts. Die hebben het lang voor elkaar gekregen Dingus en het bestuur de schuld in de schoe nen te schuiven. Je bent blind als je hier nog intrapt. Onze kinderen doen dat al helemaal niet meer. Ze zijn het spuugzat." De ouders schrijven in de brief dat Dingus voorlopig buiten hun actie wil blijven. Bij de laatste hardcore party's zijn al extra vei ligheidsmaatregelen getroffen. Dingus hoopt met carnaval in het vooruitschiet de rust te bewaren. "Dat is in november en rond de feestdagen ook dankzij Dingus mooi gelukt. De openbare orde en veiligheid zijn er gegaran deerd. Dingus is ondanks alles in die dingen heel professioneel bezig. Gelukkig hoeven we ons daarover geen zorgen te maken", aldus de ouders. Op bijna alle basisscholen in Nederland gingen de leerlingen van groep 8 afgelopen dinsdag aan de slag met de Cito eindtoets. Deze toets onderzoekt de school vorderingen op het gebied van taal, rekenen-wiskunde, studie vaardigheden en wereldoriënta tie. Naast het advies van de groepsleerk'racht is de uitslag van de Cito toets medebepalend voor de vorm van voortgezet onderwijs waar de leerlingen na de basis school terecht komen. Geen won der dat veel leerlingen zenuwach tig waren voor de toets. Dat geldt in veel gevallen ook voor hun ouders. Omdat de Cito toets zo uitgebreid is, werkten de leerlin gen er drie ochtenden aan. Ze kre gen enkele honderden vragen voor hun kiezen. In maart wordt de uitslag bekendgemaakt. Verontruste bewoners Stationsweg richten actiecomité op Ruim 25 bewoners van de Stationsweg hebben een actie comité opgericht. Zij wonen allen tegenover het Servatiusterrein. "We zijn geschrokken van de bouw plannen en maken ons ernsti ge zorgen", zegt woordvoerder Tom Receveur. De bewoners uiten in een brief met een handtekeningenlijst hun ver ontrustheid aan de gemeente raad die komende dinsdag een besluit neemt over de nieuwe plannen voor Servaashof. De bewoners zeggen dat ze niet geinformeerd zijn door zowel de gemeente als het Vincent van Gogh Instituut. "Diverse keren hebben we om opheldering gevraagd, maar we worden tel kens aan het lijntje gehouden." Het actiecomité vindt de bouw plannen van Servaashof 'bedrei gend'. Langs de Stationsweg komt hoge en dichte bebouwing. De gemeente wil op het terrein ook resocialisatiewoningen van TBS- kliniek De Rooyse Wissel onder brengen. "Wij vrezen voor aantas ting van het woongenot in onze straat. Door toename van geluids overlast, burengerucht en het ver lies van het vrije en groene uit zicht", zo schrijven de bewoners van de Stationsweg in hun brief. "Het roept het beeld van een ommuurde vesting op. Terwijl de plannenmakers het tegendeel pre tenderen." De bezwaarmakers trekken dezelfde conclusie als de Welstandscommissie eerder deed. Het stedelijke karakter van de hoge bebouwing past niet bij de dorpse Venrayse maat. De bewo ners vrezen bovendien een waar dedaling van hun panden. "Met respect voor ieders belan gen zullen wij het bebouwings proces kritisch blijven volgen. En de plannen zoals ze ons nu bekend zijn met alle beschikbare juridische middelen aanvechten, danwel gebruikmaken van het recht om planschadeclaims in te dienen", zo besluiten de veront ruste bewoners hun brief aan de politiek. Verras je geliefde met: igp h€&7,95 Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. V Keizersveld 22 Venray I*- Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIIF RONGEN m februari V alenti]nsdag m vernis je wie je mag! Speciale Valentijnaanbieding: TsSy sfeervol rood wijnglas met roosdecoratie nu slechts €6,99 u intratuin u Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Peel en Maas zal in de camavalsweek normaal op donderdag 26 februari verschijnen. Wel zijn voor dezè editie de aanlevertijden gewij zigd. Sport- en verenigingsiiieuws en de kerkelijke mededelingen dienen op zaterdag 21 februari om 17.00 uur in ons bezit te zijn. Adverteerders dienen hun materiaal uiterlijk maandag 23 februari om 18.00 uur bij ons aangeleverd te hebben. De drukkerij is tijdens carna valsdagen open van 9.00-12.00 uur. De redactie is tijdens de carnavals dagen 's middags bereikbaar. wintercollectie Hoofdstraat 14, -"SCHOENMODE Venray3"15' Van ,/e 'I'ml'c/oennm/e tel0478-580077 WIJ KEUREN ALTIJD GOED -VERKOOP NIEUWE- ES GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE ffpx. Officieel Servicedealer GE7.EI.I_FNKA.AN 8 SOJ EA YSSELSTEVN TEL: 1M78-54I*tS FAX: 0478-SU876 lit VAKGARAGE-SGOMMANSTNDKWITJSL mrtdte: WWW.COM MANSEND EW1TJN L CAR-CITY VEIURAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.r Vest/gingen in Venray

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1