i Dienstverlening aan klanten gegarandeerd Laser Centrum Venray blijft zich vernieuwen Doorgereden Dief bekent meerdere inbraken Valentijns- internetactie bij Intratuin Vergadering SPOV Vrijwilligers- centrale MMSK St. Petrus'Banden Symfonie Orkest Venray Venray's Mannenkoor Venrode Ons Genot De Springplank Aostrumse Zang-kompeneej Chrisko Collegium Vocale Venray Confetti Euterpe Venray's Gregoriaans Koor Het Zonnelied Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. Reuma en Jongeren Vogelvriend Schutterij 't Zandakker Den Hoender Kinderdisco in De Kiosk Sub Matris Tutela VieCuri 'Een gezellige en familiaire sfeei Rode Kruis KBO Venray KW Venray Ars Musica Carnavalsconcert Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum Inschrijven optocht '1 Inschrijving kinderoptocht Cantorij Narrenaovend PEEL EN MAfi f PEEL EN MAAS Atlantic Telecom succesvol doorgestart Door de overname van dienstverlening aan klanten door het nieuwe Atlantic Telecom kunnen met steun van British Telecom deze voordelige telecomdiensten op het gebruikelijke hoge niveau worden gegarandeerd en is de werkgelegenheid in zijn geheel veilig gesteld. Vorige week sprak de recht bank het faillissement uit over Atlantic Telecom. Het faillisse ment was het gevolg van een con flict tussen Atlantic en een van haar crediteuren. Omdat beide partijen niet tot elkaar kwamen werd het faillissement uitgespro ken, waarna de currator op zoek ging naar een nieuwe partner. De overname onder leiding van algemeen directeur Jos Peeters, geniet het vertrouwen van cura tor, financiers, management en werknemers van Atlantic Telecom. "De continuïteit is daar mee gewaarborgd. Klanten, dealers en leveranciers kunnen blijven rekenen op de kwaliteit van Atlantic Telecom. Bovendien kan met deze kapitaalinjectie zon der de last van het verleden aan een nieuwe toekomst worden gebouwd.", aldus directeur Jos Peeters. De transactie is dinsdag afge rond. Atlantic Telecom biedt haar klanten twee maal zo veel korting als gebruikelijk op telefoonver keer over het vaste netwerk. 20.000 trouwe klanten waarderen naast die dubbele korting ook de heldere en gedetailleerde factura tie. De onderneming zal in de naaste toekomst ook goedkopere mobiele telefonie en internettoe gang aanbieden. Bij Atlantic Telecom werken twaalf mensen. In het Laser Centrum Venray, gevestigd bij Oogcentrum van Meurs aan de Grotestraat 16, is de afgelopen maand de allermodern ste laser-apparatuur geïnstalleerd. Het lasercentrum heeft in 1999 voor het eerst haar deuren geo pend en sindsdien zijn al heel wat mensen met veel succes perma nent van hun bril of contactlen zen afgeholpen. Directeur en kli nisch optometrist Onno van Meurs vertelt trots en gepassio neerd over de nieuwe aanwinst. "De ontwikkeling van deze high tech sector verloopt in een snel tempo. De nieuwe laserappara- tuur is de Technolas 217Z van het gerenommeerde merk Bausch Lomb. Het is nu mogelijk om een nog groter bereik van oogsterktes te behandelen. Met de vorige excimer-laser waren wij beperkt tot een maximaal bereik van min sterkten. De nieuwe laser maakt het mogelijk om een groter gebied te behandelen. Wij kun nen nu niet alleen bijziendheid tot -10.00 maar ook verziendheid tot +4.00 behandelen.Ook Cilinderafwijkingen tot -5.00 is geen probleem. De laser is uitgerust met een snel eyetracking systeem dat met behulp van een infrarode bestu ring het oog tijdens de behande ling blijft volgen. Het is een inge bouwde beveiliging waardoor de laser uiterst precies het hoorn vlies op de juiste plaats kan corri geren. De behandeling vindt onder druppelverdoving plaats en is geheel pijnloos." Onlangs heeft Bausch Lomb door de strenge keuringseisen van de Amerikaanse FDA (Food en Drugs Administration) goedkeu ring gekregen voor de Zyoptix behandelingen. Met Zyoptix wordt gebruik gemaakt van de zogenaamde 'wavefront' techno logie. Hiermee wordt een gede tailleerde hoogtekaart gemaakt die exact aangeeft waar de klein ste onregelmatigheden in het hoornvlies zitten. Door het corri geren van deze kleine onregelma tigheden wordt de kwaliteit van het zicht aanmerkelijk verbeterd. Dit kan een voordeel zijn voor mensen die klagen over bijvoor beeld slecht zien in het donker, of last hebben van contrastverlies. Voor de laserbehandeling werkt van Meurs samen met oogarts Drs. Giorgio Cinque. Drs. Cinque heeft reeds 10 jaar ervaring met refractieve chirurgie. Het vooron derzoek wordt met zeer geavan ceerde apparatuur door de opto metrist gedaan. Zijn bevindingen worden met oogarts Cinque besproken die vervolgens de laserbehandeling uitvoert. Het laser centrum organiseert regel matig informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling, Tijdens deze avon den komen alle aspecten van refractiechirargie aan bod. Voor meer informatie: Laser Centrum Venray, Grotestraat 16, telefoon (0478)581382. De politie heeft zondagavond een 19-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van het doorrijden na het veroorzaken van een aanrijding. Rond 22.10 uur kwam de melding binnen dat op de Kempweg een bestuurder van een bedrijfswagen een recla mebord had geramd en enkele plantenbakken omver had gere den. Direct na het ongeval zou een aantal jongens uit de wagen zijn weggerend, waarvan de mel der er eentje in de kraag had gegrepen. De bestuurder van de bedrijfswagen is na de aanrijding weer verder gereden. Ter plaatse gekomen werden twee jongens, twee 20-jarige Venraynaren, aan gehouden die vermoedelijk in de bedrijfswagen hadden gezeten. Toen vervolgens duidelijk werd dat zij niet hadden gereden, maar de 19-jarige, werd deze in zijn woning aangehouden, Vervolgens is het drietal overgebracht naar het politiebureau voor nader onderzoek. Na verhoor werden de 20-jarige weer in vrijheid gesteld. Voor de 19-jarige is de zaak met toepassing van snelrecht afgehandeld. De politie heeft dinsdagmorgen een 28-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van een woninginbraak aan de Stationsweg op 25 januari. Inmiddels heeft hij zeven inbra ken en twee inbraakpogingen bekend. De man is voor nader onderzoek ingesloten. Alle inbra ken zijn in Venray gepleegd met uitzondering van één inbraak die in Oostrum plaatsvond. De politie kwam de man op het spoor na onderzoek waarna hij gisteren in zijn woning in Venray is aange houden. De meeste inbraken die hij heeft bekend zijn dit jaar gepleegd. Bij de inbraken werd onder andere geld, video- tele foon- en audioapparatuur buitge maakt. Intratuin houdt een Valentijns- internetactie. Iedere bezoeker aan de Intratuin-website maakt kans op een gratis bloemetje voor zijn of haar Valentijn. Via www.intra- tuin.nl kan een Valentijnswens ingevuld worden. De 50 meest originele en hartveroverende inzendingen laat Intratuin in ver vulling gaan. Het boeket wordt voorzien van een kaartje met de ingezonden tekst en kan desge wenst met Valentijn als afzender worden ondertekend. De niets vermoedende ontvanger krijgt het boeket zaterdag 14 februari bezorgd. Niet alleen geheime lief des maar ook gewaardeerde colle ga's en familieleden mogen in het zonnetje worden gezet, Een leuke gelegenheid om een geliefde te verrassen. Het bestuur van de Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert maandag 16 febru ari om 20.00 uur op SBO Focus, Groenewoltsepad 2 in Venray. De vergadering bestaat uit een open baar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de ver gadering bezoeken. Graag hoort het bestuur van te voren of er belangstelling is i.v.m. de grootte van de vergaderlocatie (0478- 516215). De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor de Stichting Somalië een vrijwilligster voor het geven van Nederlandse taalles aan Somalische vrouwen die woon achtig zijn in Venray en een vrij willigster die op de kinderen wil passen gedurende de tijd dat de moeders deelnemen aan de Nederlandse taalles. Men moet affiniteit hebben met de doelgroep; ervaring hebben met het geven van taalles aan anderstaligen en goed met kinde ren kunnen omgaan. De werktijden zijn 's morgens, in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478- 516995, e-mail: vwcvenray@syn- these.nl. Openingstijden: maan dag, dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 12.30 i uur en van 13.15 tot 17.00 uur. Het jeugdorkest heeft op woens dag repetitie van 18.45 tot 19.30 uur. Tamboerkorps: op woensdag van 19-30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziek korps. Muziekkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Komende zondag, 15 februari, hebben ze een show-repetitie in de oefenruimte van Hand boogvereniging Ons Genoegen in Ysselsteyn (einde Gezellenbaan). De repetitie begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Voor dege nen die willen samenrijden ver trekken ze om 09-30 uur vanaf de Opmaat. Afmelden tel. 580418, of uiterlijk een half uur voor aanvang van de repetitie in de Opmaat, Oost singel 37 in Venray. Repetitie met de HOV op donder dag in Helmond, in het Th. Driessen Instituut, aanvang 20.00 uur, onder leiding van Stephan Pas. Afmelden bij fam. Grootemaat, tel. 580358. Programma: Beethoven, Haydn, Mendelssohn. Donderdag 12 februari: 19 00 uur barrepertoire; 19-30 uur repetitie gehele koor. Donderdag 19 februari: 19-00 uur barrepertoire; 19.30 uur repetitie gehele koor, Programma: Zondag 15 februari: Opstoek mati nee. Afmelden gerard.willems@pla- net.nl. Telefonisch: 0478-513019. Eerstvolgende repetitie woensdag 18 februari bij zaal Thielen, Kennedyplein. in Venray. Afmeldingen bij Annemie Vousten, tel. 513135. De leden worden verzocht zaterdag om 15.15 uur bij Beukenrode aanwe zig te zijn en zo min mogelijk met de auto te komen. Dit i.v.m. de beperkte parkeerruimte. Komende zondag om 15.00 uur aanwezig zijn in de schouwburg. Agenda: Carnavalsconcert Beukenrode, 14 februari Opstoekmatinee: 15 februari Jaarvergadering: 25 februari Meer info: www.venrode.nl. Ouderen Vereniging Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Landweert: Maandag 16 februari: Film Aid Venroj ien beeld voor alle belangstellenden. Aanvang 13.00 uur. Woensdag 18 februari: Volksdansen (MBVO) van 09.30- 10.30 uur. Kaarten van 13.00- 17100 uur. Knutselen van 14.00- 16.00 uur. Donderdag 19 februari: Koersballen De Ronde Bal van 09-15-11.30 uur. Koersballen De Groene Mat van 13 15-15.30 uur. Sjoelen van 19.30-22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot) Gedurende de openingstijden is het mogelijk om jeu de boules te spelen, mits het weer het toelaat. Donderdag 12 februari (van avond) knutselen voor de kinde ren van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur worden aller lei maskers gemaakt voor carna val. Dit onder leiding van Jos en Liz. De uitslag van de afgelopen don derdag gehouden spelenkermis is als volgt: 1. Tessa v. Pinxteren 162; 2. Kim Bonants 155 en 3. Ellen Pelzer 149 punten. Zaterdag 14 februari: grote carna valsavond voor alle leden. Op ver scheidene scholen zijn circulaires uitgedeeld. Ook deze kinderen hebben gratis toegang. Hoogtepunten: het uitkomen van de Springplank prins of prinses, de komst van jeugdprins Rob I met gevolg en de prijzen voor de gezelligste carnavalsvierders. Aanvang 18.30 uur, einde 21.30 uur. Maandag 16 februari van 18.30 tot 20.00 uur club carnavalsavond voor de maandaggroep. Denk er wel aan: iedereen is verkleed. Aansluitend programmavergade ring voor de leiding van de maan- daggroep. Dinsdag 17 februari clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur prijzen probe ren te vergaren bij het bingospel. Donderdag 19 februari kimspelen voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Ook de Aostrumse Zangkom- peneej laat zich horen in de carna valsperiode. Op maandagavond 16 februari werken zij mee aan het carnavals concert van Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum. Het belooft een gezellig concert te worden in D'n Oesterham te Oostrum. Op donderdagavond 19 februari a.s. staan wij weer paraat tijdens de carnavalsavond van de KBO te Oostrum, eveneens in D'n Oesterham.. Elke maandag repetitie om 19.30 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Informatie of afmel dingen bij Marly Driessen, tel. 588176 of Norma Ansinger, tel. 585234. Repetities in het gebouw van de Zangers van St. Frans aan de Lange weg. Elke maandagavond: 20.00-22.00 uur. Woensdag 18 februari: repetitie 20.15-22.30 uur. Harmonieorkest 12 februari: repetitie 14 februari: serenade 15.00 uur 18 februari: repetitie (woensdag) Afmelden tel. 589363. Jeugdorkest 12 februari: repetitie 18 februari: repetitie (woensdag) Afmelden tel. 588545. Drumband 14 februari: serenade 15.30 uur 17 februari: 19.00 uur les, aanslui tend repetitie. Algemene activiteiten 14 februari: Serenade 15.00 uur bij Wijnhuis. 17 februari: DB, 20.00 uur bij Leo. 22 februari: Carnavalsmis. Repetitie in Beukenrode op maan dag 16 februari om 18.30 uur. Jaarvergadering in zaal Thielen op maandag 15 maart om 18.30 uur. Aan-/afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478-585422. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 15 en 22 februari: zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuvpers, tel. 585226. Op maandag 1 maart om 19.30 uur houdt de Reumapatiënten- Vereniging Venray e.o. haar jaar lijkse algemene ledenvergadering in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Alle leden hebben de agenda toegestuurd gekregen bij de nieuwsbrief van februari. Er zijn drie bestuursleden aftre dend, maar in principe herkies baar. Ook worden vier kandidaat bestuursleden aan de leden voor gesteld ter benoeming. Na de ver gadering wordt er nog een gratis verrassingsbingo gehouden en kunnen de leden papier en gerede felicitatiekaarten aan de RW- kraam van Annie Geraedts kopen. Breng uw ledenpas mee. De Reumapatiënten Vereniging Venray wil voor de jongeren met Reuma onder ons 18 tot circa 35 jaar verschillende meer op hen toegesneden activiteiten gaan plannen. Zij gaan ér van uit dat het voor jullie ook leuk en zinvol is om eens een activiteit mee te maken zonder alle 'oudere leden'. Heb je interesse of weet je iemand in je omgeving die mis schien ook wel eens wil komen, neem dan contact op met Ans Schoenmakers (tel. 0485-382805) of Nelly Stoffele (tel. 0485- 518077). Met zijn allen willen ze dan, tijdens een lotgenotencon tact, bekijken welke activiteiten geschikt zijn om op touw te zet ten. Vogelvriend Venray houdt op dinsdag 17 februari de verplichte ledenvergadering in clublokaal Back in Time in Oostnim. De jaar vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de jaarverslagen, verslag kascon trole, oud papier, uitreiking pres tatiebeker en de bestuursverkie zing. Mocht u verhinderd zijn kunt u zich afmelden bij: secreta ris H. Kweens, tel. 588480 of 06- 53314206. Op maandag 16 februari is alge mene jaarvergadering plaatsvin den in café d'n Old Timer, aan vang 20.00 uur. Zoals u weet zijn alle functies vacant, dit jaar extra aandacht voor de functie van mar ketentsters. Er zijn namelijk een tweetal vacatures voor deze func tie. Diegene die zich geroepen voelt voor deze functie en voor andere functies kan dit schriftelijk kenbaar maken vóór aanvang van de vergadering bij het bestuur. Zaterdag 28 februari wordt de jaarvergadering gehouden van de Schuttersbond Juliana in café-zaal Niëns te Maasbree, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 6 maart wordt de algemene jaarvergadering gehou den van de Oud Limburgse Schuttersfederatie te Baexem, aanvang 14.00 uur. Het programma in wijkcentrum Den Hoender in Venray ziet er als volgt uit: Donderdag 12 februari: 14.00 uur jaarvergadering WO Noord-West; 20.00 uur vijfde kaartavond uit serie van zes. Maandag 16 februari: 20.00 uur clubavond sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 17 februari: 09.00 uur teken- en schilderclub info tel. 514269; 20.00 uur repetitie Muziekmakereej Blaos Um Op. Woensdag 18 februari: 10.00 uur volksdansen Nelly Rongen; 13.00 uur volksdansen Synthese Ans; 14.00 uur handwerken Den Hoender; 19.00 yoga voor infor matie tel 514269. Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. Op zaterdag 14 februari organi seert Aktiviteitenvereniging Bruk- ske Aktief een kinderdisco in wijkgebouw De Kiosk in Venray van 16.00 tot 18.00 uur. Zaal open om 15.45 uur. Deze kinder disco is alleen voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar. De entree bedraagt 0,50 euro. Donderdag 12 februari: 20.30 uur Bestuursvergadering. Zondag 15 februari: 10.30 uur Generale repetitie carnavalscon cert. Maandag 16 februari: 20.00 uur Carnavalsconcert. Geen samen- spelgroep en leerlingenorkest. Woensdag 18 februari: 18.30 uur Leerlingen tamboerkorps. 19.00 uur Groepsrepetitie (jongere leden, effectinstrumenten). 19 30 uur Groepsrepetitie (oudere leden). 20.00 uur Repetitie tam boerkorps. Meer info www.aos- trum.nl onder verenieinsen. Medisch Centrum voor Noord-Limburg Patiënte mevrouw Custers over VieCuri: VieCuri, Medisch Centrum voor Noord-Limburg: het krioelt er van de bed heid. Op de locaties Venlo en Venray vindt u alle deskundigheden b_ Prettig en gemakkelijk, alles onder één dak. Warmte en zorg. Dat w/'/ten w/l patiënten geven. In een serie van vijf verhalen zetten wij de spots op de foJ Venray: De locatie die er speciaal op is ingericht om patiënten snel te he/penj is geen loze kreet. Door onze kleinschaligheid kunnen wij onze belofte gesl doen. Plannen, projecten, bouwkundige aanpassingen, investeringen op de J tie Venray, allemaal illustraties van het heden en de toekomst. VieCuri Vennj adres voor uitgebreide poliklinische én geplande klinische zorg. Op 20 ma a VieCuri Venray haar deuren wagenwijd open. U bent van harte welkom. In het ziekenhuis liggen is geen pretje. En vijftien jaar dokteren gaat je niet in de koude kleren zitten. Dat geldt zeker voor mevrouw Custers uit Horst. Zij is opgenomen in VieCuri Venray. En zoals ze zelf zegt 'kind aan huis'. Ze kent het zie kenhuis van binnen en van bui ten. Zo af en toe heeft ze ook in andere ziekenhuizen gelegen. Iedere keer weer komt ze tot de conclusie dat VieCuri Venray in alle opzichten geweldig is. Dus als er Michelinsterren zijn te vergeven, dan weet ze het wel. Die sterren zijn dan voor alle medewerkers, van dokter tot verpleegkundige, voor hun goede begeleiding en hun behulpzame houding. De sfeer vindt zij er altijd familiair en gezellig. Pluspunten Laatst had ze nogal wat last van haar buikspieren. De nacht zuster kwam met een warme handdoek zonder dat ze erom vroeg. Zo'n extraatje, van die kleine dingen, die doen het hem. Zoals dat kopje koffie dat je aangeboden krijgt als je wat langer moet wachten voordat je aan de beurt bent bij de dokter. Of de verpleegkundige die in de gaten had, dat ze aan het tob ben was geslagen en die haar een mogelijkheid aanreikte om uit de put te komen. Wat ze ook als pluspunt ziet is, dat ze steeds dezelfde arts houdt. Voor een operatie naar Venlo, maar de controles of onderzoe ken gebeuren in Venray. Vol lof is ze over de mammapoli. De huisarts had gelijk alle onder zoeken aangevraagd. Binnen een week was de diagnj na gesteld. Vroeger duurde zok !e. 4 tot 6 weken. Open dag Als mevrouw Custers naar h:|CC mag, krijgt ze een gespeel "e seerd verpleegkundige toe$ |c wezen. Die is dan de brug tl ïfi sen haar en de dokter. Ze is dat ze van haar leefregels m|ni krijgt. Ze heeft de medewerk! fo van VieCuri geen tips of co i"1 mentaar mee te geven. Ze 2 vij niet weten wat. Ze zijn al vriendelijk en hulpvaardig. Ondanks haar broze gezave heid geniet ze van het levi?3 Spanje, de natuur, haar kle kinderen. Of ze op 20 mate^ naar de Open dag kon j,a; Jazeker, met haar echtgenc ijr Zegt tot slot "Ik ben Venray e iie aan het promoten hé". Zorg kent vele gezichten: gedrevenheid, ruimte, trol l Jeugd en Jongerenwerk De landelijke dag gaat deze keer plaatsvinden in Het open lucht museum in Arnhem. Het aanmeldingsformulieren inleve ren bij de begeleiding zodat zij zorg kunnen dragen voor het ver zenden. Tevens kunnen zij dan zien voor hoeveel personen er vervoer en begeleiding geregeld moet worden. Degene die nog geen uitnodiging hebben ontvan gen dit s.v.p. doorgeven aan Maria (06-44682101). Zij regelt dan als nog een uitnodiging. Op maandag 16 februari is er een groepsavond die wordt ver zorgd door Anette, Liedy, Tom en Antoon. Bij voldoende deelname starten zij op woensdag 3 maart een cur sus Word 2000. De cursus bestaat uit zeven lessen van ieder twee uur op zeven achtereenvolgende woensdagen, van 13.15 tot 15.15 uur. Docent is Wim Rambags en locatie is De Kemphaan. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Zij die zich hiervoor al hebben aange meld behoeven niet te reageren. Zij ontvangen persoonlijk nader bericht. Deelnemers dienen over een gedegen basiskennis te beschikken. Info en aanmelding: G. van Meijel, tel. 586389. Op woensdag 18 februari heb ben ze weer de maandelijkse wan deling voor alle ouderen van Venray. Samenkomst om 13.30 uur bij de Kemphaan. De wande ling vindt plaats in de Schadijkse bossen aan de Lorbaan. Herhaaldelijk ontvangen zij berichten van ouderen die proble men hebben met het omgaan met de mobiele telefoon. Zij willen er u op wijzen dat Volksuniversiteit Venray een cursus geeft waarin u in drie bijeenkomsten wordt uit gelegd hoe de mobiele telefoon werkt, en wat U er mee kunt doen. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de Volksuniversiteit Venray, tel. 0478-580185. Dinsdag 17 februari is er een excursie naar Slangen in Veulen. Vertrek om 13.15 uur bij de Kemphaan. Als je zelf met de auto gaat moet je om 14.00 uur aanwe zig zijn bij Slangen. Men kan zich nog opgeven tot en met vrijdag 13 februari. De kosten zijn vijf euro. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur repeteren zij in de Opmaat, hoek 'Oostsingel/ Henri Dunantstraat. 2 maart: Jaarvergadering. Afmelding repetitie: Marjo Kuypers, tel. 0478-513191 dins dags tussen 18.00 en 19.00 uur. Om alvast een beetje warm te lopen voor de drie dolle dagen, nodigt harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum u uit tot het bijwonen van het traditionele carnavalsconcert 's maandags voor carnaval. Onder begeleiding van hun diri- gente Bettie Battels en instructeur Piet Poels van het tamboerkorps nemen de muzikanten van de Oostrumse harmonie u dit jaar mee op hun piratenschip. Muziek van de wereldzeec p' zeemansliederen, is wat uii eerste gedeelte gepresem ie krijgt. Na de pauze presenten ei enkele hoogtepunten uit voo iet concerten en besteden ze dacht aan het carnaval dicliti )ri huis compleet met zang vam bodem. Het concert op maandag februari begint om 20.00 u gemeenschapshuis d'n Oestö in Oostrum. Entree 2,50 euro rol Met je eigen idee, alleen of in groepsverband, voorbij trekken aan 20.000 mensen langs de route. Ooit je eigen kunstje laten zien aan zoveel mensen? Vast niet. Het kan wel tijdens de grote optocht in Venray op maandag 23 februari. De commissie Optocht Bals van de Pielhaas heeft alweer alle voorzorgsmaatregelen getroffen om de grootste bonte stoet van het jaar aan Rooy te presenteren. Zij kunnen dat niet alleen en zijn natuurlijk erg afhankelijk van al die honderden deelnemers die ook dit jaar weer een keur aan ludieke ideeën de revue laten pas seren. Ook jouw idee kan hit sen zitten, de deelname is lijk geheel gratis en als h< leuk is kan je er nog een prijst winnen ook. Uiteraard is d me al een beleving op zich je dan mee kan doen? Gewt inschrijven tijdens een va inschrijfochtenden. Zondag februari zitten de leden v; commissie voor de laatste klaar in 't Upke van 11. 13-00 uur om je er alles 0 vertellen. Als je eenmaal ni daan hebt hoef je je in ieder niet meer af te vragen wat bewuste maandag nou eei gaan doen. Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 22 februari de kienderoptocht. Deelname is gra tis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderoptocht kunnen zich aanmelden in café 't Upke op zondag 15 februari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is: sprookjes. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverde ling bij de inschrijving is: eenlin gen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas, school of vereniging deelnc De laatste kans om je te inschrijven is op carnavalszi 22 februari tussen 11.30 en uur in de jeugdtent op Henseniusplein. Natuurlijk de kinderoptocht geheel vo| traditie afgesloten met de jf prinsenwagen van de Hazekt met de het prinselijke trio vorst, de Jeugdraad van 11 Garde. Voor meer informatie ki contact opnemen met de vol ter optochtcommissie. Claessens, telefoon 0478-58 woutclaessens@hotmail.coni www.pielhaas.nl/liazekeutd Repetitie elke maandagavond van 19.45 uur tot 21.30 uur in het Zonnelied, Kiosk 9 te Venray. Afmelden tot en met zondag bij cantrix Wijntje Strijbos-Norbruis, tel. 585089. Dit jaar wordt voor de elfde keer de Narrenaovend gehouden door een groep vrienden binnen café voetbalclub FC Hento. Dit is een bonte avond met diverse optredens van acts, zang en veel humor, eigenlijk een kleine persif lage op Circus Mók. "De naam Narrenaovend symboliseert dat in iedere mens iets geestig schuilt en dat op z'n avond mag laten zien, in de vorm van een voordracht", vertelt medeorganisator Toine Thielen. Op vrijdag 13 februari om 11 vóór 8 wordt deze Narrenavond gehouden in De Evenaar. "Enkele leden van de club zorgen voor de voorbereidin gen m.b.t. licht, geluid, muziek, podium, evenals regie en presen tatie", zegt Stef Peters. Andere leden zijn inmiddels druk aan het repeteren voor hun nieuwe act. De overige vrienden, kennissen en aanhang worden uitgenodigd, om er een gezellig avondje uit van te maken. Optredens ook door eigen leden, dwingt veel respect af door durf en enthousiasme, dat erg wprdt gewaardeerd, niveau lijkt ieder jaar te stijgö dat stimuleert iedereen om mee te doen", benadrukt Thielen. "De avond zit vaak verrassingen", vertellen ze drie enthousiast, "soms heN we een speciale onderscheid of de nieuwe carnavalslie worden live gezongen, ja, zelf onverwacht bezoek van de met zijn adjudanten." Dit jaar ren ze echt feest omdat ze voor de elfde keer Narreaovi organiseren. Daarom trakterct zichzelf en ieder die komt opr opmerkelijke verrassing. Dei in Café De Evenaar, die iedereen gratis toegankelijk biedt de juiste accommodatie met een pilsje in de hand Narrenaovend te aanschouwd^ nadien te feesten. een abonnement waa"

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16