Afscheid van iuffrouw Bernardien tevreden medewerkers bij huiszorg Noord-Limburg Dak BMW X3 nieuwste trots Inalfa Roof Systems 'Nieuwe fietsstroken Ysselsteynseweg zijn slecht' Ingezonden Pedagogisch spreekuur MEE van start Zorgen om de zorg EH1 Parochie Maashees bestaat 200 jaar mode centrum Ylfacdllciii KASTSYSTEMEN E Dorpsraden- overleg Kindervakantie Nieuwbouw werk Maasziekenhuis agin V EN MAAS Donderdag 29 januari 2004 - Pagina 7 Medewerkers van Thuiszorg [oord-Limburg hebben over algemeen een positieve Ijk op het werken bij hun rganisatie. Eind 2003 is een inderzoek uitgevoerd onder Je medewerkers van deze huiszorginstelling. Ten opzichte van het landelijke emiddelde scoort Thuiszorg [oord-Limburg zeer goed als het iaat om arbeidsomstandigheden n ontwikkelingsmogelijkheden binnen de organisatie. De grootste thuiszorgorganisatie van Noord- Limburg krijgt van haar medewer kers een 7,6 als rapportcijfer. De ruim 1200 medewerkers van Thuiszorg Noord-Limburg zijn schriftelijk ondervraagd. Ongeveer 60 van de medewerkers heeft de enquête teruggestuurd. Het onder zoek ging in op zeven onderwer pen, te weten huidige functie, arbeidsomstandigheden, collega's, direct leidinggevende, organisatie, ontwikkelingsmogelijkheden en beloning. De resultaten zijn terug te leiden per rayon, per team en per afdeling. Op die manier kan Thuiszorg Noord-Limburg gericht werken aan het optimaliseren van de medewerkerstevredenheid. Het onderzoek is uitgevoerd door een onafhankelijk onderzoeksbureau, Effectory. Dit bureau is marktleider op het gebied van tevredenheidsonder- zoek in Nederland. De resultaten worden opgenomen in de Nationale Tevredenheidsindex, de bron voor landelijke referentiesco res voor medewerker- en klantte vredenheid. Thuiszorg Noord- Limburg is de grootste thuiszorgorganisatie in Noord- Limburg. Er wordt een compleet pakket aangeboden: huishoudelij ke verzorging, persoonlijke verzor ging en verpleging, maar ook ondersteunende en activerende begeleiding. De medewerkers voe len zich verantwoordelijk voor en betrokken bij de ruim 7000 cliën ten die zij per jaar kunnen helpen. Na 37 jaar werkzaam te zijn geweest in het basisonderwijs, neemt Bernardien Engelen-Van Kuijck afscheid. Het team, leerlin gen en ouders van basisschool de Toverbal bedanken haar voor haar enorme inzet in al die jaren. Om dit alles een feestelijk tintje te geven, is er een receptie op 5 februari van 16.00 tot 17.30 uur op basisschool de Toverbal, St. Ursulastraat 15 in Venray. Bernardien wordt in 1948 gebo ren in een onderwijzersgezin in Meerlo. Hier krijgt ze het onder wijzersvak met de paplepel inge goten, en zodoende was haar roe ping al snel bepaald. Nadat ze haar opleiding op de kweek school van Venlo in 1967 had afgerond, startte ze met vervan- gingswerk op de basisschool van Leunen. Dit is van korte duur, want de St. Lucia school in Venray had een vacature en Bernardien verruilde Leunen voor Venray. Daar heeft Juf Bernardien -bijna in haar achtertuin- ruim 32 jaar gewerkt. Als er niet af en toe reconstructies aan trottoirs en wegdek waren verricht, zou men een uitgesleten spoor tussen Helfrichstraat 20 en Kruitweg 12 kunnen waarnemen. Als gevolg van verschillende fusies werkte ze de laatste jaren achtereenvolgens op basisschool de Kemp en de Toverbal. Bernardien is een leerkracht met een waar onderwijshart. Dit toonde zij door een enorme betrokkenheid bij het onderwijs, waarin zij vooral veel oog had voor ontwikkeling van haar leer lingen. Daarnaast was ze uiterst creatief. Zowel op het gebied van handvaardigheid als in het aanle ren van gedragsregels. Dit gebeur de meestel zingend: 'Oren heb je om te horen, en niet voor de show'. Ze was graag op school. Menig uurtje, 's avonds en in het weekend, ging hieraan op. De laatste jaren kreeg Bernardien steeds meer problemen met haar gezondheid. Met ingang van dit jaar heeft ze haar taken neerge legd. Het ontwerp en de fabricage van een nieuw panorama dak voor de BMW X3 SAV Sports -1 Activity Vehicle, staat op naam van het Venrayse Inalfa Roof Systems. Dit extra grote daksysteem is het eerste voorbeeld van een serie daksystemen dat speciaal voor BMW ontwikkeld is. Het voldoet aan de hoogste eisen van veilig heid en comfort en geeft het inte rieur veel extra licht en openheid. Dit gevoel van ruimte en vrijheid is karakteristiek voor de X3. Het daksysteem bestaat uit twee grote glaspanelen. Het voorste paneel kan gekanteld worden en onder het achterste paneel schuiven. Ook het achterste paneel kan gekanteld worden, wat voor een extra ventilatie mogelijkheid zorgt. Beide glaspanelen worden door één motor aangestuurd, om een maximum aan hoofdruimte te behouden. Een glas oppervlakte van 0,65 m2 is voorzien van warmtewerend glas, dat ervoor zorgt, dat de temperatuur in de auto niet te hoog oploopt. De twee zonneschermen worden elektrisch aangedreven en zijn dusdanig geconstrueerd, dat deze boven elkaar gestapeld onder het achterste gedeelte van de dakhe- mel schuiven, geheel uit het zicht. Ook handig: zodra de glas panelen in kantelpositie staan, ontstaat tussen de twee gesloten zonneschermen automatisch een ventilatieopening. Ook de wind- geleider heeft zijn technische snufjes. Rijdend met dit daksys teem geheel of gedeeltelijk open, past de windgeleider, afhankelijk van de snelheid van de auto, zijn hoogte automatisch aan. Zodra de hoogste positie bereikt is, wordt een net structuur ontvouwd zodat de inzittenden ook bij hogere snelheiden met het dak open kun nen genieten met zo min mogelij ke storende windgeluiden. Na de zeer succesvolle introductie van het multifunctionele daksysteem voor de C3 Pluriel en van de GMC Envoy in America heeft Inalfa met dit uiterst ingenieuze BMW Panorama daksysteem weer een innovatief visitekaartje afgegeven. Inalfa Roof Systems uit Venray maakt deel uit van een bedrijf dat in 1946 begon met aluminium- en metaalbewerking en in 1974 start te met de productie van schuifda- ken. Inalfa heeft haar hoofdkan toor in Venray en daarnaast tien vestigingen verspreid over de hele wereld met Technische Centra in Nederland en Auburn Hills (Detroit) in de VS. De groep telt wereldwijd meer dan 1200 medewerkers en verwacht dit jaar een omzet van 360 miljoen Euro. Het assortiment van Inalfa Roof Systems omvat naast multifunctio nele en innovatieve daksystemen alle soorten schuifdaken voor auto's zoals schuifkanteldaken, panoramadaken, spoilerdaken, vouwdaken, etc. en daarnaast allerlei soorten ventilatie- en zon nedaken voor vrachtauto's. Klanten van Inalfa zijn bijna alle grote automobiel- en vrachtwa genproducenten. Inalfa Roof Systems werd in 2003 bekroond met de Product Publieksprijs voor het multifunctionele daksysteem van de Citroen C3 Pluriel. De auto zelf werd door het NRC Handelsblad uitgeroepen tot pro duct van het jaar 2003. Het Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 2 februari in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Op de agenda staan onder ande re de verslagen van de commis sies en werkgroepen reconstruc tie, bestemmingsplan buitengebied, behoud ziekenhuis Venray, wonen, welzijn en zorg en instandhouding kleine land schapselementen. De vergadering begint om 20.00 uur. De St. Anthonius Parochie in Maashees viert dit jaar het feit dat 200 jaar geleden de kapel werd verheven tot kerken Maashees zo een zelf standige parochie werd. Een aantal werkgroepen is inmiddels bezig met de voorbereidingen van de feestelijkheden, die voor een deel samen met de oorspronkelijke 'moederkerk' uit Geysteren gevierd zul len worden. Op 5 juni wordt er in de Willtbrorduskapel bij Geysteren een eucharistieviering gehouden. Voor het voorgaan van deze viering heeft Mgr. Hurkmans zijn medewerking toegezegd. Bij de voorberei ding op deze viering wordt gedacht aan drie bezinningsbijeenkomsten en een tentoonstelling. In het parochieblad Het Maasankertje zullen artikelen over de geschiedenis van de parochie verschijnen. Het thema van het jubileum is 'terug naar de bron', en dat slaat zowel op de kijk naar het verleden als op de start van het 'Christen zijn'. De nieuwe rode fietssugges- tiestroken langs de Ysselsteynseweg zijn van een slechte kwaliteit. Dat merkte Harrie Holtackers (CDA) maandag op in de commissie Stedelijk Beheer. "Er lopen allemaal zwarte strepen over de fietspaden. Dit moet nodig bijgewerkt worden", vond hij. In 2003 is het onderhoud aan de Ysselsteynseweg uitgevoerd. Eigenlijk was dit werk pas gepland voor 2005. Vanwege de verkeersveiligheid is dit project naar voren gehaald. Daarbij wer den ook rode fietssuggestiestro- ken aan beide kanten van de rij baan aangebracht. Ambtenaar Arthur Rijken zei dat de zwarte lij nen bij de gemeente bekend zijn. "Dit is ook met de aannemer besproken. Die strepen zijn een omhulsel van de toplaag en dat moet wegslijten. Maar als het pro bleem zich niet vanzelf oplost dan moeten er andere maatregelen genomen worden." Commissielid Holtackers heeft er weinig ver trouwen in. "Want die zwarte stre pen komèn van onderuit. Ik zie niet dat de fietsstroken daar nog rood bijkleuren." In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Gemeente dreigt met kort geding en rechtzaak tegen Dingus Opnieuw etaleert de gemeente Venray haar onkunde en destruc tieve beleid door alweer naar de rechter te stappen. Volgens de allereerste verbouwingsplannen, van 1997, moest Dingus een norm handhaven wat geluidsisolatie betreft (110-Dba). De gemeente raad heeft dat zelf weer naar 101 Dba teruggedraaid, omdat anders de aanpandige woning opgekocht moest worden. Denkt de gemeen te nou echt dat, welke rechter dan ook, zo'n actie goedkeurt? Al eerder werden er hele hetzes tegen Dingus gevoerd door de gemeente Venray. We weten alle maal hoe de gemeente Dingus wilde tackelen over 'overmatige' geluidsoverlast en drugsgebruik. Bij onderzoek bleek dat loos alarm! Gewapend met deze wetenschap is Dingus een conse quent beleid blijven voeren ten opzichte van softdrugsgebruik en geluidsoverlast. Wat deze jonge ren willen is in ieder geval de buurtbewoners niet met herrie opzadelen. Als we dan naar het beleid van de gemeente Venray kijken, blijkt dat ze steeds beloven en weer terugkrabbelen, blijkbaar niet in staat goed jeugd- en jongeren werk op poten te zetten. Ten eer ste wil men nu wel renoveren maar alleen volgens de plannen die in 2003/2004 zijn ontworpen. Dat betekent minder geluidsisola tie en dus overlast voor de buurt. Wil de gemeente soms haar ver bouwingsplannetje de jeugd door de strot duwen en dan na een jaar of zo de tent op slot gooien omdat er teveel decibellen geprodu ceerd worden? Dan zou de gemeente dit pand voor heel andere doeleinden kunnen gaan gebruiken... Verder wil de gemeente de jeugd tot 16 jaar in het pand Dingus hebben en de jongeren vanaf 16 jaar moeten hun heil dan maar elders zoeken (volgens des betreffende wethouder in kroeg of disco). Helaas heeft onze wethouder zelf geen kinderen, anders zou hij misschien beseffen wat voor larie koek dit is. Niet elke jongere wenst in een horecagelegenheid te gaan. Daar leren ze niks van, daar doen ze weinig constructie ve ervaringen op en daar leren ze, door de gemiddelde herrie, niet echt met elkaar om te gaan. Laten we toch eerlijk zijn: sociaal-cultu rele aspecten zul je niet in een café cq. disco aantreffen. Wat men echter de wethouder ten zeerste kwalijk kan nemen is dat hij jarenlang vrijwilliger en bestuurslid was van OJC Free- wheelin (de vorige naam van Dingus) en nu zijn eigen ervarin gen blijkbaar vergeten is. Is het niet zo dat de huidige wethouder dit Dingus-debacle geërfd heeft en in dezelfde lijn verder behoort te gaan als zijn voorgangers, ondanks dat hijzelf een andere mening is toegedaan? Zelfs kerkdorpen als Merselo, Veulen, Vredepeel of Oostrum hebben allemaal een plek voor jeugd en jongeren in hun dorp, al is het maar in een voormalige schuur. In Venray is geen plaats. Jeugd en jongeren hebben geen honk. Ze worden uit portieken gejaagd, er wordt op hen geloerd in het Odapark en in de gemeen telijke tuinen. Stille getuigen zijn lege blikjes frisdrank, bierflessen, wietzakjes, zelfs verpakkingen van Mexicaanse paddo's zijn gevonden. Met regelmaat van de klok zijn er vechtpartijen tussen (groepen) jongeren. Dit soort problemen zullen alleen maar erger worden als de gemeente en de desbetreffende wethouder niet overgaan tot een constructief beleid betreffende alle jeugd en jongeren. Wil je drugsgebruik en/of agressie enigs zins in de hand hebben, dan kan dat alleen als deze groep een eigen plek heeft. Doordat jeugd en jongeren nu alle kanten uit- zwerven is controle of bijsturing onmogelijk. Straathoekwerkers zullen bij lange na niet hun doel groep bereiken want waar houdt de jeugd zich vanavond weer op? Tenslotte: Het zou verstandig van de gemeenteraad zijn het roer rigoureus om te gooien voor onze jeugd en jongeren. Gaat de gemeenteraad, zoals beloofd, nog een motie van wantrouwen indie nen tegen deze wethouder? Zou de gemeente de enorme advoca- tengages niet beter voor onze tie ners en twintigers kunnen gebrui ken? Geldverspilling, die ook nog eens op de Venrayse inwoner ver haalt moet worden... Ton Jans Hans Derks Kindervakantiewerk is op zoek naar jou. Dit jaar wordt alweer voor het 53ste jaar Kindervakantiewerk georgani seerd. Deze jaarlijkse zomerse activiteit vol spanning, avontuur en spellen vindt dit jaar plaats van maandag 26 tot en met vrijdag 30 juli. Om ook dit jaar zo'n 700 Venrayse kinderen een leuke week te bezorgen is de organisatie opzoek naar vrijwilli gers die in deze week leiding wil len geven aan een groepje van circa tien kinderen. Ben je ouder dan 15 jaar èn beleef ook jij graag een leuke week, meld je dan nu aan. Bezoek voor meer informatie de website www.kvw-venray.nl, of bel naar 0478-515777. In de vakantieweek wordt deze website dagelijks bijgewerkt met de laat ste nieuwtjes en natuurlijk foto's, maar ook in de tijd tot de KVW- week is er al volop informatie te vinden. PEEL EN MAAS een abonnement waard Vlooi do mooiste Communie^fecfüy motM.de. mooiste mq mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen I Roggel Horst Geleen 1 0475-494220 077-3986464 046-4757545 Er zijn plannen om te komen tot een (ver)nieuwbouw van het Maasziekenhuis Pantein te Boxmeer. Afhankelijk van de instemming van het Ministerie van VWS is er sprake van of volle dige nieuwbouw of renovatie en nieuwbouw op de huidige loca- Op basis van het huidige inzicht is te verwachten dat de ontwikke ling betrekking heeft op renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw op de huidige locatie aan de Loerangelsestraat. Om de plannen te kunnen ver wezenlijken is verplaatsing van een in de nabijheid gelegen inten sieve veehouderij gewenst cq. noodzakelijk. De directie van het Maasziekenhuis Pantein is met de eigenaar van dit bedrijf, familie Heijnemans, in onderhandeling over de verplaatsing van de var kenshouderij. De onderhandelingen zijn in een afrondend stadium gekomen. Er wordt gewerkt aan de juridi sche vastlegging van de afspra ken. Onlangs is MEE Noord en Midden Limburg gestart met een pedagogisch spreekuur. Het is bedoeld voor ouders van kinde ren met een beperking die vragen hebben over de opvoeding. Meestal is een drietal gesprekken al voldoende om alleen weer ver der te kunnen. "Het opvoeden van kinderen gaat vaak met vallen en opstaan. Het is een zoeken naar de juiste aanpak, want elk kind is anders. Bij kinderen met een beperking is het vinden van een goede benadering vaak lasti ger. De omgeving begrijpt veelal niet waarom een kind anders reageert." Aan het woord is Petra van Loosbroek die voor MEE Noord en Midden Limburg het pedagogisch spreekuur heeft opgezet. "Ik ben niet over één nacht ijs gegaan. Eerst heb ik onderzoek gedaan naar de behoef te aan zo'n spreekuur bij ouders. Veel van de ouders die hebben meegewerkt aan het onderzoek zijn van mening dat er voor hun vragen te weinig oor is. Het gaat dan om opvoedingsvragen over kinderen met een beperking. Die beperking kan samenhangen met een achterstand in de verstandelij ke ontwikkeling. Maar ook kun nen er vragen ontstaan die ver band houden met een lichamelijke beperking." Als voor beeld komt Petra met de volgende vraag, die haar onlangs werd gesteld: "Mijn dochter van zestien heeft een lichamelijke functiebe perking en weigert mee te helpen aan de afgesproken klusjes in huis. Mag ik dit van haar eisen?" Of weer een andere vraag: "Ik heb een kind met een stoornis in het autistisch spectrum. Hij maakt vaak ruzie met mijn ander zoon tje. Hoe kan ik dit verminderen?" Dan kan het prettig zijn om in een persoonlijk gesprek alles op een rijtje te zetten. Petra vervolgt: "Ouders kunnen een afspraak maken met de spreekuurhouder. Deze biedt ondersteuning bij klei ne opvoedkundige problemen. Dat gebeurt in, als het nodig is, hooguit drie gesprekken. Na drie gesprekken is er door de ouders voldoende inzicht in de situatie verworven en kunnen zij zelfstan dig verder aan de slag." Aanmelden voor een adviesge- sprek bij het pedagogisch spreek uur kan via de aanmeldfunctiona- ris van MEE Noord en Midden Limburg. Deze is van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur te bereiken op tel.nr.: 077- 3961515. Ook kan men voor informatie terecht bij het Informatiecentrum. Dat is gespe cialiseerd in informatie over aller lei onderwerpen over handicaps. Al een aantal jaren groeien de budgetten voor verpleeg- en ver zorgingshuizen niet mee met de toegenomen zorgvraag van cliën ten. In 2004 wordt er bovendien fors bezuinigd op de zorg. De mogelijkheden om met behoud van kwaliteit doelmatiger te wer ken, zijn benut. De kwaliteit van zorg is nu nog verantwoord, maar de rek raakt eruit. Medewerkers en directie van Pantein Verpleging Verzorging maken zich zorgen om de zorg en gaan daarom actie voeren. Het uit gangspunt van de actie is dat cliënten van Pantein Verpleging Verzorging niet de dupe worden. Op maandag 2 februari om 15.30 uur laten medewerkers, vrijwilli gers, cliënten en hun familieleden bij diverse verpleeg- en verzor ginghuizen in het Land van Cuijk en Noord-Limburg ballonnen op om te protesteren tegen de bezui nigingen in de zorg. Van maandag 2 tot en met zondag 8 februari kunt in alle verpleeg- en verzor gingshuizen van Pantein Verpleging Verzorging het handtekeningregister tekenen om te protesteren tegen de bezuini gingen in de zorg. De handteke ningen worden op een later moment aangeboden aan een ver tegenwoordiger van de politiek. Pantein Verpleging Verzorging krijgt in 2004 4% (1,2 miljoen Euro) minder budget dan in 2003 Een wandeling, een leuke activi teit, een extra beetje aandacht, het verdwijnt noodgedwongen door deze bezuinigingen. Medewerkers kunnen steeds min der de zorg en aandacht geven die ze willen. Noodgedwongen wordt er steeds meer een beroep gedaan op familieleden van cliën ten. En voor even overleggen of napraten met collega's na een ingrijpende gebeurtenis is weinig tijd. Reden voor Pantein Verpleging Verzorging om actie te gaan voeren. Op maandag 2 februari worden er ballonnen opgelaten bij onder andere Huize Loon in Overloon. Aan de ballon nen hangen kaartjes met wensen voor de zorg van bewoners, fami lieleden, medewerkers en vrijwil ligers. Het is de bedoeling dat vin ders van de ballonnen de kaarten naar minister Hoogervorst van VWS sturen. Pantein Verpleging Verzorging hoopt dat deze actie en de acties van collega-instellin gen minister Hoogervorst duide lijk maken dat er een einde moet komen aan de bezuinigingen in de zorg. A T W E R - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST Hoooveld tel. 077-2 Fax 077-2 WielHermkcs KEUKEN- EN I NT ER IEU R B O U W

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7