3 20,- 30,- 50 70,- 90," EXE 1 'Geen sprake van onbehoorlijk bestuur' uyten: verkoop huurwoningen empweg onaanvaardbaar 'Oudste huizen wel gevaarlijk' eestelijke installatie leken Harrie Smeets 'Interesse projectontwikkelaars in sociale huurwoningen' HORST 1500 STUKS LEDEKEN KLEDING MOETEN WEG Kom kijk en koop, zo 'n kans krijgt u Waar komen acht paardenstallen vandaan? Bestemmingsplannen kerkdorpen ter inzage SLUIS LEDER VENRAY fïïxJe centrum |üi ïlüitilllta St. Lambertusplein 12 tel. 077-3986464 De verkoop vindt plaats in het pand van Amigo, Wilhelminastraat IC, Venray Centrum (zijstraat van de Grotestraat). Betaling uitsluitend contant! Elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Vrijdag koopavond. Drs. Harrie Smeets werd zon dagmiddag in de Petrus Bandenkerk officieel geïnstalleerd als nieuwe deken van Venray. De plechtigheid werd verzorgd door vicaris-generaal Schnackers van het bisdom Roermond. Smeets is de opvolger van deken Coenen die eind vorig jaar naar Weert ver trok. Harrie Smeets (43) was pas toor in Maastricht-west waar hij vijf parochies onder zijn hoede had. Hij studeerde Nederlandse taal aan de universiteit van Utrecht waar hij ook zijn docto- raaltitel behaalde. Daarna ging hij naar het seminarie in Rolduc. Smeets werd op 13 juni 1992 tot priester gewijd. Hij begon als kapelaan in de wijk Boshoven in Weert. Daarna werd hij kapelaan in Thora en Wessem. Vanaf 1997 was Harrie Smeets pastoor in Maastricht. Hij begon met drie parochies in het westen van de Limburgse hoofdstad en in 2001 kwamen daar nog twee parochies bij. Onderzoekscommissie vakantieverblijf Merselo hekelt te grote vrijheid ambtenaren De onderzoekscommisie heeft rapport uitgebracht over de gesloopte vakantiewoning in Merselo. Op initiatief van Samenwerking Venray, de partij suggereerde dat er van alles was misgegaan op het gemeentehuis, werd in april 2003 een raadsonderzoek ingesteld. De eindconclusie is niet opzienbarend. Er zou geen sprake zijn van onbe hoorlijk bestuur. Maar de commissie "hekelt wel de te grote vrijheid van de ambtena ren. Burgers die vragen om een gesprek met een wethouder of een hoge ambtenaar worden afge wimpeld zonder medeweten of enig overleg met de betreffende persoon. Een ambtenaar bepaalt op eigen houtje wie een klagende burger te spreken krijgt. Klachten die over een ambtenaar zijn inge diend worden door dezelfde amb tenaar weer afgehandeld. De opbouw van dossiers bij de afdeling Bouwen en Milieu is onder de maat, zo concludeert de commissie. Er worden geen ver slagen gemaakt van gesprekken, telefoonnotities ontbreken geheel evenals bevindingen en conclu sies. De dossiers wemelen van allerlei foto's die door ambtena ren zijn gemaakt. Ze zijn niet gere gistreerd en onduidelijk is wan neer, waarom en door wie de foto's zijn geknipt. "Het is dus niet inzichtelijk wat er precies is gebeurd. Doordat er weinig werd vastgelegd was er veel vrijheid voor de ambtenaar om naar eigen goeddunken te handelen", oor deelt de onderzoekscommissie, die bestond uit de raadsleden Martin Wijnhoven (voorzitter/Samenwerking), Henk Bisschops (PvdA), Leonie Cals (WD), Victorine Derks (Lokaal Aktief) en Rein Dupont (CDA) Op maandag 20 oktober 2003 werden zeven (oud-)ambtenaren mondeling verhoord. Ook eige naar Erik van Bronswijk ver scheen toen voor de onderzoeks commissie. De familie Van Bronswijk uit Nijmegen had haar buitenverblijf aan de Veldstraat in Merselo, een voormalig kippen hok, illegaal afgebroken en opnieuw opgebouwd. De gemeente kreeg er lucht van en de aanbouw moest, op last van een dwangsom van 200.000 euro, geheel worden afgebroken. Dat gebeurde begin 2003 Van Bronswijk uitte zijn grote onge noegen over de behandeling en communicatie in het gemeente huis en de gedragingen van amb tenaren. De commisie oordeelt mild over het college en de ambtena ren. Er wordt slechts gerept over 'enige onzorgvuldigheden en slor digheden in het proces'. In het rapport worden nog aan bevelingen gedaan over dossie rvorming, omgang met klachten en telefoongesprekken. Het rapport bevat ook een schriftelijke reactie van het colle ge van B en W. Opvallend is dat deze reactie is geschreven door ambtenaar Van der Kint van Bouwen en Milieu. Hij was zelf een van de hoofdpersonen tijdens het verhoor op 20 oktober. Het college zegt zich - uiteraard - grotendeels te kunnen verenigen met de conclusies en aanbevelin gen. Er wordt nog een opmerking gemaakt over de dossiers die in de ogen van B en W niet volledig gereconstrueerd hoeven te wor den. Ze zouden slechts dienen als onderligger voor te nemen beslui ten. Als de raad een betere dossie rvorming wenst dan zal daarvoor in de begroting extra geld moeten worden vrijgemaakt, meldt het college. Het onderzoek heeft 16.036 euro gekost. Verreweg de meeste kosten werden gemaakt door de griffiers Van Eekeren en Teeuwen. Zij verleenden de com missie in totaal 200 uur onder steuning wat neerkomt op 14.080 euro. Het bureau dat de verslagen uitwerkte van de hoorzitting kost te 1071 euro. De kopieerkosten bedroegen 680 euro en de overi ge 205 euro ging op aan lunches, koffie en thee en reis- en verblijf kosten. De uren die de vijf raadsleden hebben gemaakt zijn niet in het kostenoverzicht opgenomen. In totaal besteedde de commissie 250 uur aan het onderzoek. In een weiland langs de Castenrayseweg en Klein Oirlo zijn in de afgelopen maand liefst acht paardenstallen, neergezet. De CDA-ieden van de commissie Stedelijk Beheer zijn ter plekke gaan kijken en zij verbazen zich over het grote aantal. Harrie Holtackers wilde in de commissie Stedelijk Beheer van wethouder Driessen (CDA) weten of de gemeente hiervan op de hoogte is. Bij het CDA is namelijk niets bekend over verleende vergunningen... Driessen gaat er vooralsnog van uit dat er wél vergunningen afgege ven zijn. "Ik ga het nakijken en zal het handhavingsteam het veld instu- toir rondom het pand afgezet met een hoog hek. Een maand eerder tijdens de oktoberstorm hebben de bouwvallige huizen - gebouwd in de achttiende eeuw - het flink te verduren gehad. Sindsdien werd het voetpad steeds meer bezaaid met brokstukken die van de gevels en het dak vielen. De witte huizen liggen tussen de twee drukke hore cagelegenheden Dingus en café De Tijd in. Het bestuur van Dingus waarschuwt de bezoekers in pam fletten ervoor om uit de buurt te blijven van de bouwval want er zou zelfs instortingsgevaar dreigen. "Binnenkort is het carnaval. De schrik slaat me al om het hart", zei Jacques Lamers, die dringend om maatregelen vroeg. "We kunnen niet blijven afwachten totdat de zaak een keer in elkaar stort. Dit is voor de buurt en het wijkplatform centrum onacceptabel." Wethouder Driessen (CDA) zei te hopen dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt. "Het is aan de eigenaar (Jeuken, red.) of een pro jectontwikkelaar om hier iets aan te doen. Maar de veiligheid moet tot die tijd wel gewaarborgd blij ven." Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) heeft twee projectont wikkelaars bereid gevonden om op bouwlocaties in Venray een deel van de woningen te verkopen aan Wonen Venray. De woningcorporatie kan dan op haar beurt de goedkope woningen doorverhuren aan starters. "De projectontwikkelaars heb ben interesse getoond. Over twee weken vinden er gesprekken plaats", verklaarde Ruyten in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. De wethouder heeft beide partijen bij elkaar gebracht in de hoop meer sociale Het college van B en W van de gemeente Venray heeft op 27 januari besloten de ont- werpbestemmingsplannen voor de tien kerkdorpen van de gemeente vanaf 6 februari a.s. ter inzage te leggen voor een periode van vier weken. Nadere informatie over het inzien van de plannen en het indienen van een zienswijze staat in de officiële publicatie van donderdag 5 februari a.s. in de Peel en Maas en Staatscourant. De plannen zijn aangepast n.a.v. de inspraak- en overlegreac- ties die afgelopen zomer bij de gemeente zijn ingediend. De reac ties bestaan uit vragen over de weergave van toekomstige woningbouw, afwijkingen in hui dig gebruik en huidige functie, vragen over aanpassingen van de plangrenzen, ondergronden en de flexibiliteit voortvloeiend vanuit gewenste leefbaarheid. Eind 2002 is de gemeente Venray gestart met de voorberei ding van de herziening van de bestemmingsplannen voor de tien kerkdorpen. De gemeente heeft een stedenbouwkundig bureau opdracht gegeven om de bestaan de situatie van de dorpsbebou wing van de kerkdorpen in beeld te brengen. Elk kerkdorp krijgt zijn eigen bestemmingsplan. De bestemmingsplannen kennen een beheersmatig karakter. Dit bete kent dat, omwille van de rechtsze kerheid van de burgers, de bestaande situatie, qua gebruik en bebouwing in de plannen is gere geld. huurwoningen op de markt te brengen. "Want de nood is acuut. Ik stimuleer het en hoop dat het zo spoedig mogelijk resultaten oplevert." Ruyten reageerde op vragen van commissielid Tom van den Hoek (Lokaal Aktief), die zich zor gen maakt over het steeds groter wordende tekort aan betaalbare huurwoningen. Van den Hoek citeerde uit de woonkrant Noord- Limburg waaruit blijkt dat er wel 200 tot 250 reacties binnenko men op vrijkomende appartemen ten in Venray. zoals op de Westsingel en bij het Ceciliapad. Hij vindt dat er in grote bouw projecten als De Gouden Leeuw WONINGBOUW Nieuwe ontwikkelingen, zoals toekomstige woningbouw, zijn daarom niet in de bestemmings plannen meegenomen. Mogelijke nieuwe woningbouwlocaties wor den in afzonderlijke projecten ondergebracht die een aparte pro cedure doorlopen. Op het moment dat de woningbouwont- wikkelingen beschouwd kunnen worden als gerealiseerd, zijn deze wel meegenomen in de plannen. Dit is het geval met de tweede en derde fase van het woningbouw project Leunen Korenmolen en het woningbouwproject in Smakt. De woningbouwontwikke- lingen te Veulen, Vredepeel en Oostrum zijn daarentegen niet meegenomen, omdat de procedu res (nog) niet ver genoeg zijn doorlopen. Om de leefbaarheid in de dor pen te behouden c.q. te verster ken is er volgens de gemeente Venray enige flexibiliteit in de plannen aangebracht. Hiertoe zijn verschillende functies (wonen, dienstverlening, horeca en maat schappelijk) onderling uitwissel baar gemaakt via. een wijzigings bevoegdheid van B en W. Daarnaast is het mogelijk gemaakt om verschillende gebruiksmoge lijkheden bij de bestemmingen maatschappelijke doeleinden en dienstverlening toe te staan. PEEL EN MAAS een abonnement waard en het KTS-terrein veel te weinig sociale huurwoningen zijn opge nomen. "Er moeten afspraken gemaakt worden met Wonen Venray dat zij de sociale doelstel ling waarmaken. Dat is de woningstichting ook wettelijk verplicht. Lokaal Aktief wil dat er evenveel huurwoningen als woningen in de vrije sector gebouwd worden." Andere partijen ondersteunden de oproep van Lokaal Aktief. Bert Linskens (PvdA) vond de 'fiftv- fifty-verdeling' sociale huur en vrije sector niet haalbaar. "Want dit kan gewoon niet." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) meende dat pro jectontwikkelaars verplicht moe ten worden om voor een deel goedkope woningen te bouwen. "Want zij verdienen genoeg geld in Venray. Daar mag ook wat tegenover staan. Want we praten in de politiële al zolang over betaalbare woningen. Terwijl de woningzoekenden steeds langer moeten wachten." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray TteL 0478-582727 Fax G478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582822 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Naübezorging gebeurt tot uiterlijk dit tij dstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32.50 (overige binnenland) l EN MAAS jhouder Ruyten vindt het jovaardbaar dat Wonen ray twee huurwoningen |de Kempweg, de huisnum- Ls 2 en 4, gaat verkopen h de Rabobank. De bank wil x woningen slopen om er [parkeerplaats aan te leg- leze huizen mogen niet ges- pt worden om er een parkeer- x ts van ,te maken. Dat heb ik e partijen al eerder laten a ie en. Dinsdag heeft het college besloten dat dit onaanvaard- verklaarde Frits Ruyten. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) stelde dinsdagavond de kwestie aan de orde in de com missie Stedelijke Ontwikkeling. Vorige week maakte deze krant melding van de voorgenomen sloop. Er lopen gesprekken met de bewoners over een alternatief. Beide woningen grenzen met hun achtertuintjes aan het perceel van de Rabobank die graag meer par keergelegenheid wil. De bereidheid van Wonen Venray om de huizen te verkopen heeft alles te maken met de deal in Oostrum. De woningcorporatie koopt daar het leegstaande bank gebouw aan de Mgr. Hanssenstraat om er een woon zorgcomplex voor ouderen te bouwen. Als tegenprestatie wil de Rabobank de beide woningen aan de Kempweg inlijven. Commissielid Van den Hoek zei dit onbegrijpelijk te vinden. Temeer omdat er aan de overzijde van de Kempweg op het Gouden Leeuwterrein een grote parkeer kelder komt. "Er is al een gebrek aan goedkope huurwoningen. Lokaal Aktief kan hier totaal niet mee instemmen." Wethouder Ruyten kon niet aangeven met welke middelen het college de overeenkomst tussen Wonen Venray en de Rabobank gaat blok keren. Mevrouw Kanning (62), bewoonster van Kempweg 2, is allerminst te spreken over de gang van zaken. "Het is op een gemene manier gegaan. Op 3 december kreeg ik van Wonen Venray te horen dat de Rabobank deze blok wil kopen, Maar dat had ik al veel eerder vernomen van de werklui en enkele hoge heren van de bank. Die zeiden tegen mij 'je moet er toch uit'. Het is niet mooi hoe dat gegaan is." Kanning kreeg een flat aange boden maar die heeft ze gewei gerd. "Ze zeiden tegen mij 'dan heeft u alles gelijkvloers'. Maar ik woon hier 25 jaar en het huis is helemaal aangepast. Het is op loopafstand van het centrum en ik wil vrij en op de begane grond blijven wonen. Mijn zwager van 72 woont bij me in en die is slecht ter been. Ik kruip echt niet in een flat. Wonen Venray en de Rabobank hebben geld genoeg. Dat hoeft niet over de rug van een huurder te gaan die alleen van weduwengeld moet rondkomen." Donderdag 29 januari 2004 - Pagina 3 Volgens Jacques Lamers (Samenwerking) vormen de oudste Venrayse huizen aan de Hoenderstraat wel degelijk een gevaar voor voorbijgangers. "De brokken die er vanaf vallen worden steeds groter. Het hek zou al een meter op straat gezet moeten worden." Lamers reageerde in de commis sie Stedelijk Beheer op een artikel in een dagblad. Daarin zei de gemeente dat de huizen geen gevaar voor de omgeving vormen. In november 2002 werd het trot- ALLE LAARZEN nu 50% KORTING Mooi de Mooiste Mode mode en jchoenen voor domei, heien, tieners en kinderen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3