eestelijke opening sportpark 'VOC 01 "SVOC'OI is klaar voor de toekomst" 'Elk nadeel heeft z'n voordeel' "Prestatie en plezier gaan hand in hand" Openingsfeest sportpark HOOFDSPONSORS L EN MAAS Donderdag 29 januari 2004 - Pagina 23 Oirlo en Castenray hangt vlag in top. Het is feest, t feest op Sportpark akker, de thuishaven van 0C '01. Het compleet ver- wde sportpark onderging metamorfose en is nu emaal klaar. Het is wellicht niet gepast, voordat zondag 1 februari officiële opening is zal op vrij- 30 januari en zaterdag 31 ,uari de champagnefles al knal- Vrijdagavond komen alle leden n niet leden, leiders en leidsters iet hun echtgenoten het glas effen. Samen een toost uitbren- en op samen slopen, samen zwe- en, samen in de rommel zitten im vervolgens alles weer samen op te bouwen, ledereen hoort irbij. helpende ouders, slopers, lelpers en de A-jeugdleden van ;orf en voetbal. Uitera ard is uw partner ook welkom, foorzitter Jac Wismans is hierin luidelijk "al hedde allien mar ebid vur goei weer, ben je al van latte welkom", zegt Jac, "zo dank baar en trots zijn we op de inzet n hulp van alle mensen uit Oirlo n Castenray." Na de openings speech zal het feest een heel bij zonder karakter hebben. De fusieclub had nog geen ïieuw clublied. Hier moest aan jewerkt worden was ieders oor- leel. En Ten Duyf werd bereid jevonden zijn geesteskind op japier te zetten. Ten. bekend als petran van het vermaarde duo Grad en Petran, kent de sportwe reld in Oirlo en Castenray van zijn jongere jaren. Bij de bijzonder mooie tekst schreef hij compleet nieuwe muziek bij de schlager van SVOC'OI. Het nieuwe clublied was gebo- een lied uit een rood/wit/blauw hart. Voor en na het clublied zal het orkest Bér and the Trams zorgen dat iedereen in de goede stemming is voor dit absolute hoogtepunt. Op zaterdag 31 januari zullen alle jeugdleden van zowel korfbal als voetbal de dag feestelijk vieren met een fotozoektocht en een oriëntatietocht. Terwijl het com petitieprogramma afgewerkt wordt zal de hele dag het sport park open zijn voor sport en spel voor de jeugd, en uiteraard komen de ouders van alle jeugdle den kijken naar de nieuwe accommodatie. Om 17.00 uur zal deze dag een hoogtepunt kennen want dan zul len twee jeugdleden de naam van het sportpark onthullen. Een moment om bij stil te staan, en juist zo mooi omdat de jeugdspe lers hun dank uitspreken naar de grondleggers Rini Steeghs en Henk Classens. Voor de jeugdle den zal een top goochelaar optre den. Een heel bijzondere man die kan entertainen, goochelen en de humor aan zijn kont heeft han gen. OFFICIËLE OPENING Het moment, de dag, een heel speciale dag, zal zeker de zondag worden, 's Morgens komen de bouw sponsoren op visite. De mensen die het mogelijk hebben gemaakt. De Firma's Versieyen Installatie Techniek, Electro Gommans, Aannemersbedrijf GE - bouw en SEP Peeters Uitzendbureau. Zonder de gewel dige steun van deze bedrijven was de bouw van dit sportpark onmogelijk geweest. Ook de bouwcommissie met alle subcommissies zullen de dank en het feest aangeboden krij gen voor hun geweldige verdien ste voor de realisering van het sportpark. Dit project dat de titel Kern met Pit mag dragen, zal in maart 2004 meedingen naar de landelijke titel Kern met Pit. In Nederland zijn twintig projecten genomineerd, waarvan de realise ring en het tot stand komen van deze accommodatie er eentje van Werken aan leefbare dorpsge meenschappen door samenwer king. Castenray en Oirlo zijn er een voorbeeld van hoe bedrijven en vrijwilligers uit twee dorpen samenwerken aan een gezonde sportvereniging SVOC '01. Iets waar we allemaal trots op mogen zijn. Vanuit beide dorpen zullen alle mensen en verenigingen Stichting De Heesakker en SVOC '01 komen feliciteren. Ook collega sportverenigingen in de regio en leden en niet leden van SVOC '01 zullen op deze feestdag zeker naar de opening van de accommodatie komen. Alles is open voor bezichtiging en de prachtige fototentoonstel ling zal menige anekdote weer doen herleven. 'Heb je even voor mij' zal ongetwijfeld klinken ech ter niet voordat de officiële ope ning zal hebben plaatsgevonden. Rini Steeghs en Henk Classens, de mannen van het eerste uur, zullen de openingshandeling verrichten. Speciaal en gevat zal Pastoor Te Plate de inzegening doen, zodat vervolgens de dag zal uitgroeien tot een historisch hoogtepunt. Feestelijk, gezellig en met een knipoog naar de toekomst. Een gezonde club, sportend op een prachtige accommodatie, mensen van Oirlo en Castenray, proficiat! Voorzitter Jac Wismans trots op 'Oeldere en Casele' "Wie had dat vijf jaar gele den gedacht. 'Caselse' en 'Oelderse minse' samen aan het voetballen en het korfbal len. De duels tussen SVC en RKSV DIS waren in het verle den echte derby's waar de vonken vanaf spatten. Nu spe len ze samen, met elkaar. En op een prachtig sportpark." De oogjes van SVOC'OI-voor zitter Jac Wismans glinsteren als hij kijkt naar de prachtige accommodatie die komend weekend officieel wordt geo pend. Nadat eerdere pogingen tot een fusie mislukten, was enkele jaren geleden de tijd rijp om opnieuw te praten over een samengaan. Wismans: "Deze keer gebeurde dat goed voorbereid. Er werd een fusiecommisie opgericht die voortvarend te werk ging. Na een jaar was alles afgerond en werd aan beide verenigingen een voor stel gedaan hoe de club er na de fusie uit zou komen te zien. Met bijna 100 procent instemming gaven vervolgens beide verenigin gen hun goedkeuring aan de fusie plannen.1' De nieuwe vereniging werd opgericht met een daverend openingsfeest. Het eerste korfbal en voetbalseizoen verliep naar ieders tevredenheid. Maar niet helemaaL zoals het moest zijn. "Korfballen op De Kamp en voet ballen op Heesakker, op een afstand van een kilometer van elkaar. Stichting De Heesakker, die beide accommodaties beheert, Js jaren bezig geweest om beide afdelingen op een sport park onder te brengen. Met bloed, zweet en tranen, maar uit eindelijk is het wel gelukt. Na de aankoop van een extra stuk grond en de bouwvergunning voor kan tine en nieuwe kleedruimtes, kon den we een jaar geleden echt aan de slag. Nu, aan de vooravond van de opening van de nieuwe accom modatie, mag iedereen die erbij betrokken is, met recht trots zijn op dit sportcomplex", aldus een tevreden preses van na de fusie een van de grootste sportvereni gingen in de gemeente Venray. De aanleg van een nieuw korf- balveld, de renovatie van de bestaande kleedlokalen en de nieuwbouw van een kantine en twee kleedruimtes was in vakkun dige handen van gerenommeerde bedrijven uit voornamelijk de regio. "En vergeet vooral niet alle vrij willigers die belangeloos hun steentje hebben bijgedragen", zegt Wismans, "Met ongeveer der tig personen die de kar trokken en een niet gering aantal vutters die hier menig uurtje hebben doorgebracht. En daarnaast ook een dikke 200 vrijwilligers die in de nieuwbouw en renovatie op hun manier hun steentje bijdroe gen, om te realiseren wat er nu staat. Een prachtige kantine en twaalf kleedlokalen. Hiermee heeft sportverening Oirlo Castenray een schitterende accommodati: waarop we terecht trots mogen zijn. Alleen al omdat vele Oelderse en Caselse minse hier hun vrije uurtjes heb ben ingestoken. Zodat SVOC '01 klaar is voor de toekomst." Wil Willems steekt kleine 1000 uren in verbouwing 'Elk nadeel heeft z'n voor deel' is een bekend Cruyffïaans gezegde in de voetbalwereld en het slaat zeker op een aantal bouwperi- kelen van de Sport- vereni ging Oirlo/Castenray 01. Begin 2001 was de fusie een feit, drie maanden later verga derde de bouwcommissie voor het eerst, zondag wordt de nieuwe door grotendeels vrijwilligers gebouwde kanti ne met kleedlokalen officieel geopend. Wil Willems is een van de vele vrijwilligers die zich heeft ingezet om de bouw te realiseren. Hij heeft 800 tot 1000 uur meege werkt, schat hij: "In het gebouw zitten zo'n 4000 vrijwilligersuren, 200 mensen hebben meege werkt. waarvan er ongeveer 20 heel veel." Zijn broer John was voorzitter van de bouwcommis sie: "We liepen vrij snel een ver traging van een jaar op omdat het bestemmingsplan gewijzigd moest worden en daarna kwam alles stil te liggen door stankcir- kelproblemen. Dat was aardig frustrerend, de mensen hadden echt tranen in hun ogen." Besloten werd om eerst maar te beginnen met de renovatie van de bestaande kleedkamers. De hele binnenboel moest er uit gesloopt worden en ieder senioren» voet balteam kreeg de opdracht een kleedkamer te doen. In twee maanden tijd bouwden de leden daarna de kleedkamers weer op, voegwerk, waterleiding, electra, loodgieterswerk, bijna alles deden ze zelf. Alleen het 1600 m2 tegel werk besloten ze te laten doen. En dus stonden er op het afge sproken tijdstip vier tegelzetters klaar, ze waren helaas alleen ver geten de gele 'strooitegels', voor de afwisseling, mee te nemen. Een hele kleedkamer plus een meter in de tweede verder kwa men de tegeltjes wel en de discus sie barstte los of ze nog wel nodig waren. Wil Willems: "Als we toen had den gestemd waren de gele tegels verdwenen, we hebben ze door gedrukt en achteraf vond ieder een het toch heel mooi." De ruw bouw van de kantine werd door een aannemer gezet, het binnen werk deden de leden weer zelf. Vooral de uitvoering van het tex- en verfwerk door de jongere leden blijkt tot enig hoofdschud den van de ouderen te hebben geleid. Wil Willems: "De verf zat werkelijk overal!" Niet alleen door de vrijwilligers werd geld op de begroting bespaard. Ook de bedrijven die aan het project meewerkten, hiel pen de nieuwe vereniging met lagere prijzen. Zo bleef men zelfs onder de oorspronkelijk begro ting. Ook het inwinnen van goed advies bij specialisten en zelfs het overleg van te voren met de buren leidde tot goede ideeën. In de kleedkamers, in de prachtige kantine en de bestuurskamer is bijvoorbeeld geen lichtknop te vinden. John Willems: "We hebben bewegingsmelders. Vroeger ging het licht alleen maar in alle kleed kamers aan, nu gaat dat per stuk en na een minuut of drie schakelt de lamp vanzelf uit. Ook bij de douches is dit systeem ingevoerd, wat tot grote waterbesparing leidt." Tegen viel alleen de fond senwerving van buitenaf waar door de stichting meer geld moest lenen dat gepland was. "We hebben veel met plaatselij ke bedrijven gewerkt." vertelt Wil Willems, "dat was niet alleen gun stig in de prijs, maar ze dachten ook mee." Grootste voordeel van de hele verbouwing was wel dat het samengaan van de twee verenigin gen in een stroomversnelling kwam. Het 'nadeel' van de nood zaak tot verbouwing van de verenigingsruimten werd het 'voordeel' van de samenwerking van de leden uit de twee dorpen Vrijwilliger Wil Willems (links) met bouivcotnmissie voorzitter John Willems staan trots bij de nieuwe kantine van SVOC '01 bij de diverse werkzaamheden. "Je kunt wel zeggen dat de saam horigheid vergroot is", conclu deert vrijwilliger Wil Willems en zijn broer John beaamt dit. "Als je iemand nodig had voor iets keek je eerst in je eigen, oude kringetje, nu is het zo dat je de hele vereniging kent." Vrijdag 30 januari: openingsbal "de aftrap" 20.30 uur Orkest Bér and die trams 21.30 uur Openingswoord Jac Wismans 22.00 uur De doop van ons SVOC club lied uur Heb je even voor mij uur Knallende KRAKER VAN 2004.. Zaterdag 31 januari: openingsfeest voor SVOC - jeugd 9.30 uur Oriëntatietocht fotozoektocht en speciale training 17.00 uur Jeugdopening van het sportpark gevolgd door: Onthulling nieuwe naam sportpark 4 Een prachtig feest in tent Goochelaar MR. BON CARDS HAY Traktatie en een klein aandenken Zondag 1 februari: officiële opening 11.30 uur Ontvangst commissies en hoofdsponsors bouw 11.43 uur Inzegening accommodatie door Pastoor te Plate 14.30 uur De officiële opening gevolg door een receptie tot 16.00 uur voor genodigden en uiteraard iedereen uit Oirlo en Castenray - Bezichtiging .sportpark voor iedereen. Wanneer is iedereen uitgenodigd Vrijdag avond De avond voor alle leden met echtgenote. Natuurlijk verwachten we commissie leden, leiders en leidsters, maar ook aSe vrijwilligers, ouders welke geholpen hebben met echtgenotes, en alle andere mensen welke bij SVOC '01 zijn betrok ken. Ons nieuwe clublied mag iedereen horen Zaterdag: Overdag verwachten we alle jeugdleden zonder ouders nl. oriënta tietocht voor jeugdvoetbal D, E en F. Zoektocht voor Korfbal wel pen t/m C en voetval D, E en F. Feest training voor A, B en C voet bal. Om 17.00 uur verwachten we alle jeugdleden met ouders voor de jeugdopening van het sportpark, en daarna in de feesttent voor het openingsfeest. Uiteraard hopen we alle leiders en leidsters te ont moeten Zondag: 11 30 uur bijeenkomst voor alle genodigden. 14.30 uur verwachten we leden, oud leden, belangstellenden en zuster Verenigingen uit Oirlo en Castenray, Verenigingen uit de regio. Inwoners van Castenray en Oirlo. VOETBAL Ook de voetbalafdeling floreert sinds de fusie in 2001. Met zes senioren-, twee veteranen- en veertien jeugdteams kan SVOC'OI met vertrouwen de toe komst tegemoet zien. Het eerste team draait op dit moment mee in de bovenste regionen van de vijfde klasse F En binnen de jeugdafdeling werden in de eer ste twee seizoenen SVOC'OI al diverse teams als kampioen gehuldigd. Voorzitter Wismans is dan ook bijzonder tevreden over de ont wikkelingen binnen de voetbal- tak. "De eerste twee seizoenen hebben duidelijk bewezen dat Oirlo en Castenray rijp waren voor een fusie. De samenwerking binnen de voetbalafdeling ver loopt vlekkeloos. Zowel bij de senioren als in de jeugd. Op dit moment wordt er hard gewerkt om de kwaliteit te verhogen. Door de zaken gedegen aan te pakken in de jeugdafdeling hopen we op termijn ook bij de senioren hier de vruchten van te plukken." Wismans spreekt de vurige wens uit om in de nabije toe komst een woordje mee te spre ken in de vijfde klasse: "We gaan in ieder geval de goede kant op. Dit seizoen draaien we inmiddels mee in de kopgroep en wie weet wat we in de nabije toekomst nog kunnen afdwingen." Korfbalafdeling SVOC'01 blij met nieuwe accommodatie Met bijna 170 actieve en niet-actieve leden ziet de toe komst voor de korfbalafde ling van SVOC'OI, na de fusie tussen de korfbalverenigin gen DIS en Castenray in 2001, er zonnig uit. "De nadruk ligt uiteraard op prestaties, maar we verliezen het plezier en de gezelligheid in de sport niet uit het oog. In onze ogen kan dat perfect samengaan", aldus bestuurslid Conny Steeghs. De afdeling korfbal bestaat op dit moment uit elf senioren. 105 jeugdspeelsters en vijftien rekre- anten. Verder zijn er nog onge veer 35 vrijwilligers die trainin gen geven, wedstrijden begeleiden, zitting hebben in commissies en administratieve zaken bijhouden. De fusie heeft inmiddels zijn vruchten afgewor pen. Steeghs: "De meisjes kunnen door de grotere aantallen nu beter ingedeeld worden op leef tijd. Verder kan de vereniging in de toekomst, als de doorstroming van jeugdspeelsters een feit is, onderscheid gaan maken tussen het eerste en tweede team op basis van sterkte." SVOC'OI heeft een recreanten-, een senioren-, twee A-junioren-, twee B-aspiran- ten-, twee C-aspiranten-, een D- pupillen-, een E-pupillen-, twee F- pupillen- en mee welpenteams. De senioren en junioren spelen wedstrijdkorfbal en de andere jeugdteams spelen breedtekorf bal. "Bij het breedtekorfbal wordt er soepeler omgegaan met de regels bij bijvoorbeeld het wisse len van speelsters en het fluiten van wedstrijden door mensen van de eigen vereniging", legt bestuurslid Cindy Hesen uit. De senioren spelen wedstrijd- korfbal in de 2e klasse en de juni oren A 1 spelen hoofdklasse. Sinds de oprichting van SVOC'OI zijn er binnen het korfbal al negen teams kampioen gewor den, voornamelijk bij de allerjong ste speelsters (F en welpen). De F (7- en 8-jarigen) en welpen (5- en 6-jarigen) spelen binnen de Korfbalkring Venray. Hesen: "Dapr zijn alle verenigingen van Venray en DES (Vierlingsbeek) bij aangesloten. Zij willen op een speelse manier de kinderen korf bal leren. Binnen de kring wor den er iedere twee weken meer dere wedstrijden achter elkaar gespeeld door de meisjes. Na iedere wedstrijd wordt er door de teams een spelletje gedaan. Buiten het spelen van wedstrijden nemen er ook teams deel aan acti viteiten die vanuit het KNKV georganiseerd worden. Een indoorspektakel, waterkorfbal, junior fun, survival en finalewed strijden topklasse senioren en junioren dameskorfbal. Vanuit de kring Venray wordt ook een weekend naar een kampeerboer derij georganiseerd. SVOC'OI is vooral voor de jeugdleden meer dan alleen korfballen. Zeker ook omdat er vanuit nog diverse acti viteiten worden georganiseerd zoals het paaseieren zoeken en de SVOC-dag aan het einde van ieder seizoen." Na de fusie heeft de afdeling korfbal nog twee seizoenen op sportpark De Kamp gespeeld. Een wereld van verschil met het nieu we onderkomen. Steeghs: "Op De Kamp was er geen gelegenheid om toeschouwers fatsoenlijk onderdak te bieden bij slecht weer. Zelfs het kopen van koffie/thee of fris was er niet mogelijk. De overgang naar Heesakker is een verademing. Voetballers en korfbalsters 'onder een dak'. De leden gaan nu eerder bij eikaars wedstrijden kijken en gaan ook niet meteen naar huis maar blijven nog even napraten. Dit alles bevordert weer de team geest. Ook voor de toeschouwers geldt dat we hen nu wat kunnen bieden nu de kantine in gebruik is." Vorig jaar heeft de afdeling korfbal van SVOC'OI nog meege werkt aan het project IK Sport: Kwaliteitszorg in de korfbalver eniging'. "De achterliggende was om meteen te zien hoe we er als nieuwe vereniging voor staan. En niet dat we daar pas na enkele jaren achterkomen. Over het alge meen scoorden we ruim voldoen de. Enkele punten die aandacht behoefden, zijn al door de afde ling meteen opgepakt. Zodat jong en oud hier op een prestatieve. maar vooral ook gezellige manier de korfbalsport kan uitoefenen." -ELECTRO GOMMANS B,Y.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23