Vastelaovem Prins Frank van De Bliekers Rob Wilms jeugdprins De Hazekeutel Rob Jeucken prins van de Karklingels Jeugdboeren- bruidspaar De Hazekeutel Kelsmiddeg in Venray Prins Peter regeert in Merselo Patrick I jeugdprins in Heide Jeugdprins de Keavers Boerenbruiloft 't Dartele Veulen Prins Theo II in Vredepeel Jan en Petra boerenbruidspaar de Piëlhaas Maikel en Sabrina Boerenbruidspaar de Schanseknuppels Niets! Vorstebal Aldwieverbal PEEL EN MAAS Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Donderdag 29 januari 2004 - Pagf Jeugdvastelaovensvereniging De Hazekeutel heeft zaterdag avond in een geweldige ambiance hun jeugdzitting gehouden. In de schouwburg werd Rob Wilms uit geroepen tot Rob d n urste jeugd prins van de Hazekeutels. Rob 1 zal deze carnaval heersen over de Venrojse jeugd en wordt terzijde gestaan door zijn adjudanten Maarten Thuyls en Sil Michels. Rob is zoon van Lambert 'd n kej- jelegger' Wilms en Annie van Dijck en broer van Rik. Hij woont in de Wilhelminastraat waar hij veelvuldig hondje Spike uitlaat. Deze Raaylander van VMJBO TH4a voetbalt als diepe spits met veel plezier in de B2 van SV Venray. Rob houdt verder van uitgaan (Steeg) en fitness wat. Als vakken vuller bij de Plus probeert hij wat eurocentjes bij te verdienen. Adjudant Sil Michels is zoon van Peter Michels en Elly Reintjes en broer van Jelle en Jori. Sil woont in de Serenadestraat en zit in VW4d van het Raaylandcollege.AIs voetballer bewijst hij zijn diensten in de B4 van SW. Adjudant Maarten Thuyls is zoon van Sjaak Thuyls en Marleen Jenneskens en broer van Nathalie. Maarten woont in de Mozartstraat en zit in havo 4d van het Raavlandcollege. Maarten probeert alle ballen te stoppen in zijn elftal BI van SW en tennist graag. Deze spontane jongens hebben als motto voor dit carna val Weej gaon allemól an de zwier, mit 't jeugdtrio van 2004. De jeugdprins houdt zijn receptie op zondag 22 februari om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderoptocht, in de jeugdtent De Hazchut op het Henseniusplein. Prins Rob en zijn adjudanten Maarten en Sil (Foto: Hoedemae- kers Venray) In een vol gemeenschapshuis d'n Oesterham is afgelopen zater dag Rob 1 Jeucken uitgeroepen tot nieuwe prins van De Karklin gels in Oostnim. Eerst werd afscheid genomen van prins Henk II. Zijn achtenaam. van Goch. bracht de club van oud-Oostrum- se prinsen op het lumineuze idee hem een plek te bezorgen in een fantastisch museum tussen andere grootheden zoals de Mona Lisa, de heuse Nachtwacht en de stier van Paulus Potter. Met een tot in de puntjes ver zorgd decor werd zijn zelfportret gestolen om vervolgens opgeno men te kunnen worden in de groep van Aid Aostrums Prinse. Het gemeenschapshuis werd ver volgens omgetoverd tot een zaal vol blije grote kinderen die, zij het bij hoge uitzondering, verrast werden door een bezoek van Sin terklaas. Een aantal bezoekers van het prinsebal hadden tussen vijf december en nu toch wat kerven op het hun stok waar de goedhei ligman aan te pas moest komen. Helaas, niemand kon mee naar het zonnige zuiden. Uiteraard had de Sint nog wel een surprise en gedicht voor vorst Bas in petto. Aan alle twijfels kwam een einde toen een dolenthousiaste Rob Jeucken zich presenteerde als de nieuwe prins van de Oostrumse Karklingels. Met een speech die klonk als een klok zorgde hij voor een goede aftrap van zijn regeer periode. Rob is in het dagelijks leven vrachtwagenchauffeur. Zijn motto voor de komende carna- valstijd is dan ook: Dizze vastelao- vend gaeve wij mit hiel Aostrum plaankgas! Het jeugdboerenbruidspaar van jeugdvastelaovendvereniging De Hazekeutel in Venray wordt dit jaar gevormd door Nina Saamena en Kaz Gommans. Nina is een dochter van Victo- rien Kersten en Piet Saamena en zit op de Petrus Bandenschool. Kaz is een zoon van Karin Ver beek en Rob Gommans en zit op de Hommel. De receptie voor dit paar is op carnavalsdinsdag 24 februari om 16.30 uur in de grote tent op het Henseniusplein Nina en Kaz (Foto: Hoedemae- kers Venray) Op zondag 8 februari verzorgen de Aid Adjudanten Rooy voor de vierde keer een feestelijk vastelao- vesfeest uitsluitend en alleen voor 'kels'. Zoon nodigt papa en even tueel ook zijn opa uit, zo gaat dat bij de Kelsmiddeg. De kelsmiddeg commissie van de AAR heeft veel tijd besteed om een gevarieerd programma samen te stellen. Dit jaar viert voor de tweede keer de boerenbruidegom tijdens de Kelsmiddeg zijn vrijge- zellenfeestje Er zijn optredens van orkest Klaor Taal uit Melders- lo, het huisorkest van deze mid dag, buuttereedner Jan bier behoeft geen etiket, van Balveren, meezingen de artiesten van de 2004. Alle 'kels' ontvangen komst een gramma begint om 1 eindigt om 17.30 uur. te koop bij: 't Upke, Klokkenluider, de Witte verder bij alle 8.- Elke 'kei' die kort ovend iets wil beleven goed aan 8 februari agenda te noteren. In Merselo is zaterdagavond de nieuwe heerser over het Zagewet- tersrijk onthuld: prins Peter I Bou ten. In een stampvolle zaal Het Anker kwam hij uit een auto, waar je normaliter zonder rijbe wijs in mag rijden, met formule 1 geluiden op de achtergrond reed hij de feestzaal binnen, als een winnaar uit de deur hangend, met een grote helm op. Vorst Frans Vanuit vastelaovendvereni- ging De Piëlhaas heeft de com missie Optocht Bals zich weer maximaal ingezet om een schitterend 'Vorstebal' te verzorgen. Al jaren is het 'Vorstebal' een voorproefje voor de Groete Optocht. Beide evenementen trekken jaarlijks veel bezoekers dus ook dit jaar heeft het hele team vrijwil ligers er alles aangedaan om het Bal Masqué en de tocht der optochten een bijzonder tintje te geven. Het 'Vorstebal' op zaterdag 14 februari begint om 19.49 uur kon hem op het podium ai men, ontdoen van zijn ci overal, en toen hij zelf als] zijn helm omhoog trok, daar prins Peter I. Peter getrouwd met zijn prinses samen hebben ze drie kil In het dagelijkse leven wi als controller bij Inalfa in V] In Merselo is hij de secrei SV Merselo en maakt hij van het befaamde veteram dat altijd herkenbaar is geel zwarte buttons. Pet< blij dat het eindelijk zov< Hij had de laatste weken verduren gehad en liegei steeds moeilijker. Als zijn hand koos hij Ronald Bon: nar die samen met zijn vi Janine hem in alles zullen nen. Ronald is lid vaij de raa elf en speler van SV Merselo motto is Zagewetters wen vastelaovend kei maf fleste ok hier 't dak d'r af! In residentie Dvn Ton] wordt zondag 1 februari dc van verdienste uitgereikt aan i rie en Wim van .Osch, het 'stt 1 wordt uit gereikt en ook zal het boerenbruidspaar bd gemaakt worden. Aanvang uur. De muziek wordt wefll^j zorgd door Rosentaler. In een sfeervolle zaal van De Witte Hoeve werd zaterdagavond op verrassende wijze het boeren bruidspaar van de Piëlhaas voor de komende vastelaovend gepresen teerd: Jan van Gogh en Petra Bille- kens. Gebaseerd op het trendy tv programma 'Make me beautiful in dit geval 'mak meej biëstig moj' meldden zich twee ongelukkige Piëlhazen met te grote oren, sche ve tanden en te lange snorharen. Hartenwens van beiden om vóór het trouwen nog in aanmerking te komen voor een aantal operatieve correcties. Dr. Lei van het plaatse lijke beauty- en healthcenter ver richtte deze ingrijpende klus met een schitterend nieuw boeren bruidspaar als resultaat. Aanslui tend werd ook de rest van de boe renfamilie voorgesteld. Na het zingen van het bruidslied en het verrichten van de openingsdans volgde een hartverwarmende receptie, waarna het feest in volle hevigheid werd voortgezet. Jan van Gogh is directeur van elektro van Gogh BV. Hij gaat de komende dagen door het leven als Jan. zoon van Dries van Jan van Gogh van de Lönseweg en van Lieske van Drie- neh Harry. Petra Billekens is werk zaam als facilitair medewerkster bij de Wendel. Zij gaat de komende tijd door het leven als Petra, doch ter van Wiel van d'n Beekweg en van Riek van böve de riviere. Onder het motto Kóm de spanning mit belaeve, as weej mekaar ut joa- woord gaeve zullen zij met het vol tallige boerenbruilofsgezelschap de komende vasteloavend de boe renbruiloft presenteren. Als jeugdprinsenpaar van de Schanseknuppels zijn dit jaar in Castenray uitgeroepen jeugdprins Maikel I (Wismans) en jeugdprin- ses Sabrina (Snellen). Zij houden receptie op zondag 15 februari in gemeenschapshuis de Wis iq. Cas tenray, aanvang 15.11 uw. Prins Maikel en prinses Sabri na (Foto: Hoedemaekers Ven ray) Ruud Janssen is de jeugdprins 2004 van de Keavers in Holthees- Smakt. Als jeugdvorst is benoemd Marwin Hermans. Deze twee wor den bijgestaan door de twee nar ren Yoep en Arjan. Jeugdprins Ruud heet als leus: 'Voetballen is mien lust en mien léve, mar mit dizze carnaval zal ik mej hielemol motte géve' Jeugdprins Ruud krijgt op car navalsmaandag een receptie aan geboden in zaal 't Trefpunt om 16.00 uur. Op carnavalszondag, 22 febru ari, zal in de Perstal in Veulen door prins Twan I het boeren bruidspaar Peter en Maria Philip- sen in de onecht worden verbon den. De trouwerij begint om 18.30 uur. Daarna wordt er boerenmoes met worst gegeten door de gas ten. Om 20.00 uur begint de receptie met aansluitend groot boerenbal. Als boerenbruidspaar van de Schanseknuppels uit Castenray is dit jaar door het medeorganise- rende buurtschap De Straot (de Lollebeekweg) uitgeroepen: Beaat van Litjens Ton en Franssen Mie uut 't Hazekeutelriek en René van Tony en Jan Rambags, kleinzoën van Rambags Piet d'n Hingsten- boer oftewel Rene en Beata Ram bags. De boerenbuiloft is carna valsdinsdag 24 februari in gemeenschapshuis de Wis in Cas tenray. Aanvang 18.49 uur. Rene en Beata Rambags (Foto: Hoedemaekers Venray). Als opvolger van Giel 2 is uitge roepen tot nieuwe jeugdprins van De Hedsbuülen in Heide: Patrick 1 (Jenneskens Hij wordt bijge staan door jeugdvorst Frank (Gie- lens en jeugdnar Guus (Janssen). Jeugdprins Patrick 1 is de zoon van José en Jan Jenneskens van de Deumeseweg. Patrick zijn groot ste hobby's zijn voetballen en vis sen. Dit jaar vist. jeugdprins Patrick 1 niet achter het net want er staat veel te gebeuren. Dit jaar vieren de Hedsbuülen het 4x11- jarig bestaan van de jeugdcarnaval en het 3x11 jarig bestaan van de grote vereniging. Jeugdprins Patrick 1 gaat dan ook samen, met zijn gevolg en alle Hedsbuülen en Hedsbuülinnekes er een onverge telijke carnaval van maken onder het motto: As Prins van ut jaor vier kieër elluf, goj ik hieëlemól uut miene bol. Hedsbuüle en - buiilinnekes, mak same mit meej hieël veul lol. Jeugdprins Patrick I (Foto: Hoedemaekekers Venray) Frank (Kersten) d'n Urste is de prins in het jubileumjaar (4x11) van de Bliekers uit Maashees. Tij dens de vastelaovesdagen wordt hij terzijde gestaan door zijn adju dant Henk (Franssen). Op zaterdag 31 januari is er in De Perdsstal in het Veulen het ald wieverbal van Ut Dartele Veulen. Aanvang is om 20.11 uur en er zijn prijzen voor de mooist verkle de eenling, paren, grote en kleine groepen. carnavalsdagen vergezellen, even als nar Grad. Theo Kooter is in het dagelijks leven kippenboer en vader van twee kinderen: Harm en Anouk. Hij zit in het bestuur van de dorpsraad van Vredepeel en hij fietst en schaatst graag. Zijn leus luidt als volgt: 'Lach en mak ple zier in 't léve. Dan gaon wai ne schönne carnaval belève'. Prins Theo II houdt receptie, samen met jeugdprinses Suzan Ploegmakers, jeugdprins Nick de Mulder en jeugdnar Rick van Bakel op zondag 15 februari vanaf 11.49 uur in gemeenschapshuis de Kleine Loef. Voorafgaan aan de festiviteiten is er een heilige mis. Prins Tbeo I van de Klute-trap- pers. Foto: Hoedemaekers. Prinses Suzan I. Foto: Hoede maekers Theo Kooter is uitgeroepen tot prins van carnavalsvereniging de Klute-trappers in Vredepeel. Zijn prinses Hannic zal hem tijdens de

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16