mms mom Als ik iets wil, bereik ik het ook" Koester uw Monument u LEVERANCIERS BRACHTEN ONS NIEUWE PARTIJEN TEGEN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN! Mèlanie winnen kleurwedstrijd Grijp jouw kans m, m s mm Manon en VEIMRAY V2 v3pOW" OAAR SCOOR JE ALTIJD! TOT Suihma VENRAY GROTESTRAAT 49 Gestolen auto Winkeldiefstal M.CAST \o\ Verzekeringsgroep I Li Manon Poels uit Meerlo is de winnares van de kleurwed strijd die Nieuwsblad Peel en Maas vlak voor de kerstdagen op touw zette. De vijfjarige Meerlose won in de categorie tot en met zes jaar en heeft inmiddels haar prijs, een kinderboek en enke le stripboeken van Biebel, in ontvangst mogen nemen. Mèlanie Hendriks uit Ysselsteyn (foto) won in de categorie 7 jaar en ouder. Ook zij ontving een kinderboek en enkele stripboeken van Biebel. De kruiswoordpuzzel viel bij vele lezers in de smaak. Ruim 800 mensen leverden het goede ant woord 'Een stralend kerstfeest kan bijdragen tot het verheffen van de geest' in bij de redactie van Peel en Maas. Inzender Ben Gerlich was de gelukkige winnaar. De Venraynaar kreeg deze week een boekenbon te waarde van 30 euro overhandigd. Mevrouw J. Schoeber-Poels uit Venray won een boekenbon ter waarde van 10 euro en mevrouw K. Volleberg uit Meerlo ontving eveneens een boe kenbon ter waarde van 10 euro. Ieder jaar staan er weer nieuwe talenten op. Jonge mensen, maar ook ouderen die onverwacht talent bij zichzelf hebben ontdekt of vanuit hun omgeving zijn geat tendeerd op hun talent, melden zich aan voor De Kans. Voor de deelnemers is het hartstikke span nend om op zo'n groot toneel te staan ten overstaan van misschien wel 700 mensen. De grote variatie aan acts maakt het open podium ook juist interessant voor het publiek. In iedere voorronde kiest een vakkundige jury de winnaar die door mag gaan naar de grote finale in september 2004. De fina listen mogen meedingen naar de publieksprijs, de persprijs en de vakprijs. Aankomende en gevor- De politie heeft donderdag een 28-jarige man uit Panningen en een 18-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den op verdenking van autodief stal. De politie kwam de verdach ten donderdagmorgen op het spoor na een melding dat er een auto nogal slingerend over de A67 richting Eindhoven reed. Ter hoogte van Eindhoven zagen agenten de auto vervolgens rij den. Onderzoek wees uit dat de auto in de nacht van woensdag op donderdag was gestolen vanaf de Henseniusstraat in Venray. Vervolgens zijn beide mannen staande gehouden en aangehou den. De 18-jarige bestuurder bleek onder invloed van alcohol en hij was niet in het bezit van een rijbewijs. Beide mannen zijn voor nader onderzoek ingesloten. De politie heeft dinsdagmiddag in een winkel aan de Grotestraat een 80-jarige vrouw aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De vrouw probeerde goederen ter waarde van 9,16 mee te nemen zonder te betalen. Zij werd meegenomen naar het poli tiebureau voor nader verhoor. De vrouw kreeg een boete van 125,00 in het kader van snelrecht. derde artiesten, kunstenaars kun nen zich inschrijven voor één van de drie voorrondes op de maanda gen 5 april, 3 mei en 24 mei. Of je nu musiceert, zingt, danst, goo chelt, beeldend kunstenaar bent of ben je actief op het gebied van cabaret... Alle activiteiten zijn van harte welkom. Dus ook zangko ren, toneelgezelschappen, dans groepen, bands, popgroepen, etc., etc. Maar ook beeldende kunstenaars krijgen 'De Kans' om een prachtig decor te ontwerpen voor deze schouwburgavonden. Na ieder voorronde-avond beslist de vakkundige jury welke deelne mer doorgaat naar de grote finale in september 2004. Tijdens de grote finale-avond bestaat de jury uit drie categorieën: vak-, pers- en publieksjury. Iedere categorie reikt een eigen prijs uit. Deelname aan De Kans is gratis. In maximaal vijftien minuten krijg jij De Kans om te laten zien, waar om jij De Kans moet krijgen. Voor meer informatie, Nelly Litjens, Schouwburg Venray, tele foon 0478 530992. www.summa.nl Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl EEL EN Honderdvijfentwintigste jaargang - week 5 - donderdag 29 januari 2004 MAAS KORTING KORTING de adviesprijsJ (van de adviesprijs) (van de adviesprijs KORTING rel van Keulen verzorgt nieuwe musicalcursus Stichting Venray Monumentaal. ekem droomt ze nog van carrière als musicalster, tl van Keulen beseft ech- geen ander dat de rol- in deze wereld van jour en glitter niet voor iprapen liggen. De 22-jari- echter ook tevreden als inn iaar talenten over kan gen op anderen. In de ekschool Venray start ze februari met Bruce Dance PT Eindhoven een 00- we serie van vijftien les- musical voor kinderen en leren. en •incl rel van Keulen werd in loven geboren, maar verhuis- snel met haar ouders naar ay. Ze ging naar De Vlaswei e Kruudwis en volgde aan- :nd de Mavo op jemeenschap ibeek. Maar een ding was [haar altijd al duidelijk. Ze :n ster worden. Het artiest lt haar al van jongsaf aan in :d. "Toen ik vier jaar was, ik altijd al te dansen, zingen :n. Ik voelde me toen een sterretje. Zelf dansjes i, muziek in elkaar 'flansen', verjaardagen moest ieder- jaar me kijken. Mijn ouders en me af en toe wel achter ehang plakken." Ze was een >f tien toen ze als vanzelf ging én bij Dizzy Jazzdance. -edens in de schouwburg, aard Circus Mök, de bekende |die zovele Venrayse meiden haar bewandelden. Merel e echter meer. Na de oplei- Sociaal Pedagogisch Werk het Ter Aa College in lond gaf ze zich op voor de apcursus aan de academie in Tilburg. "Je hebt :en jaar lang de mogelijkheid oor jezelf een studierichting palen." Ze deed audities voor tusicalopleiding, maar stopte en jaar. "Ik voelde me tussen muren opgesloten. Ik wilde {meer, ervaring opdoen. Ik frot dan ook te stoppen en in in op een aanbod om met gezelschap in Italië te gaan in. Daar heb ik nooit spijt ;ehad. We speelden een aan- naanden in een overdekt ter in Bibione. Cats, The itom of the Opera, lershow on Broadway, musi- waar ik altijd van gedroomd Dat was voor mij het bewijs ;je er ook op een andere ier kunt komen. Joop van den vraagt toch ook niet om een icaldiploma als hij op zoek is Merel van Keulen: Waar een wil is, is een weg naar nieuwe sterren voor zijn musicals." Terug uit Italië kwam ze terecht in het demoteam van Bruce Dance Factory in Eindhoven. Eerst als danseres, later als docente streetdance. "Ik was eigenlijk altijd een uitvoerend typetje. Maar het overbrengen van hoe ik dans zie, bevalt me ook heel goed. Iedereen kan ook dan sen. is ook mijn motto. Kinderen kunnen vaak zoveel meer dan ze denken. Hebben talent in zich, maar durven of kunnen zich niet uiten, Ik probeer om juist dat talent naar boven te halen." DREMPEL VERLAGEN Muziekschool Venray gaat voor de musicalcursus een samenwer kingsverband aan met Bruce Dance Factory. Merel: "We willen in Venray een aansprekende musi calopleiding neerzetten. Met ruim aandacht voor dans en acteren, zangcoaching, presentatie, alle facetten komen aan bod. De les sen worden dan ook door drie docenten verzorgd. Een dramado cente, zangpedagoge en chore ografe. Uiteindelijk willen we aan het einde van de lessen een mini- productie op de planken brengen. Met de cursus willen we ook de drempel verlagen. Iedereen die het leuk vindt om te zingen, te dansen of te acteren is welkom Ook mensen die het puur als hobby zien, een leuke vrijetijdsbe steding, en niet van plan zijn om er ooit hun beroep van te maken. Van de andere kant is het een mooie voorbereiding voor kinde ren die ooit naar een dansacade- mie willen." Bruce Yaniz, eigenaar van Bruce Dance Factory, en Merel hebben voor Venray nog meer plannen. "We willen bij de start van het nieuwe theatersei zoen beginnen met streetdance. Venray is hier rijp voor. Bovendien zijn hier weinig moge lijkheden. Op dit moment bekij ken we mogelijke locaties, maar als alles volgens plan verloopt gaan we in het najaar van start met cursussen streetdance." En is ze automatisch meer in Venray, want ondanks dat ze zich thuis- voelt in Eindhoven, blijft 'Rooj' haar trekken. "Ik ben een echte Venrayse", zegt ze lachend. "En hier liggen nog altijd mijn roots. Mijn ouders wonen nog in Venray en met mijn vriendinnen, die ook bijna allemaal zijn uitgezworven, komen we hier nog altijd terug. We zijn een hecht clubje vriendin nen en vieren carnaval en kermis altijd in Venray. Maar ook daarbui ten zien we elkaar regelmatig." De 22-jarige is een pittige tante die weet wat ze wil. Tijd voor een relatie is er niet. "Sinds twee jaar ben ik weer vrijgezel. Ik ben dan ook zeven dagen per week in de weer. En dat bevalt me heerlijk zo. Ik kan me nog altijd binden." Haar droom, ooit te schitteren in een grote musical, blijft overeind. Ze mocht de smaak al eens proe ven toen ze meedeed aan de musi cal Grease onder leiding van Barry Stevens en deed audities voor onder andere The Lion King. Ze stamt uit een creatieve familie. Haar drie broers Goof, Dorus en Okki etaleren hun talenten als dj. webdesigner en voetballer, terwijl vader altijd met muziek bezig is en moeder handvaardige talenten heeft. Ze is ook een doorzetter. "Als ik iets wil, dan bereik ik het ook. Met vallen en opstaan. Waar een wil is, is een weg. En of ik ooit nog een keer in een grote musical speel, weet ik niet. Maar ik zal iedere kans aangrijpen om die droom waar te maken. Lukt het niet. dan kan ik me in ieder geval niets verwijten." De musicalopleiding in de Muziekschool Venray start op zaterdag 14 februari met vijftien lessen van twee uur, telkens van 10.00 tot 12.00 uur. De lessen worden gegeven in Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4 in Venray. De eer ste les is een proefles en de kos ten bedragen 155,-. Ben je tus sen de 9 en 17 jaar en wil je meer weten over de cursus, dan kun je bij de administratie van Kunstencentrum Jerusalem terecht voor meer informatie, telefoon (0478)585320, email administratie@kunstencentrumje- rusalem.nl. In deze wekelijkse rubriek vraagt de Stichting Venray Monumentaal uw aandacht voor karakteristieke en beeldbepalen de plekken in Venray en de kerk dorpen .Het gaat niet alleen om geregistreerde monumenten. Het gaat ook om dorpsgezichten en straatbeelden. Ook om andere gebouwen, huizen, industriële panden, bijzondere gevels, boer derijen etc., die een kenmerkende uitstraling hebben en daarom zo bijzonder zijn. Of anders gezegd juist die boerderijen, huizen straatbeelden die zo "eigen en uniek" zijn dat je daardoor direct waar je bent. Laten we met ons allen vooral zorgvuldig blijven omgaan met mooi Venray en de kerkdorpen! Kent U ook zo'n bij zondere plek of wilt u een foto met eventueel informatie ter beschikking stellen? Het adres is: Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7,5801 SX Venray. Emaibvenraymonumen- taal@hccnet.nl Grotestraat 41 t/m 45 Op zondag 11 januari jl. stond omstreek 23.00 uur het statige monumentale pand in de Grotestraat 41 t/m 45 in lichter laaie. Om 04.00 uur diezelfde nacht werd het sein brand mees ter (dacht men) gegeven. Wat restte was een troosteloze puin hoop. Bovendien werd de 85-jari- ge bewoner van het bovenpand gewond per ziekenauto wegge bracht naar het Venlose zieken huis. De eerste bewoner en bouwer in 1885 van dit pand met souter rain was Henri Trynes. Hij was onder anderen lid van de Grote (schaaps) Compagnie, eigenaar van een steenfabriek in Overloon en lid van de Provinciale Staten in Limburg. Een ramskop, symbool van het lidmaatschap van de Compagnie, liet hij tijdens de bouw aanbrengen boven het mid delste van de drie ramen op de eerste etage. Het woongedeelte lag een vijftal meters verwijderd van de straatzijde.Een gietijzeren hekwerk op borsthoogte verbond de garage ter linker- en de kan toorruimte ter rechter zijde met elkaar (voornoemde ruimtes waren ook van binnenuit bereik baar). Na de dood van Trynes' derde vrouw Christina Verheijen in 1922, werd het huis verkocht aan de in Maastricht geboren Fr. Verheij. Hij was van beroep vee handelaar en verzekeringsagent. In 1974 werd L. Rutten (voor malig eigenaar van café en dans centrum Prinsenhof in de Wilhelminastraat) de nieuwe eige naar. Begrijpelijk maar tot zeer grote droefenis van velen, liet hij het souterrain en de beneden ver dieping ver- en volbouwe'n. De daardoor ontstane winkelruimte werd van november 1974 tot begin 1990 verhuurd aan Woninginrichting de Heer Fr. Lemmers. De achter het pand bevindende tuin werd in 1975 dichtgebouwd. P. Brouwer, de huidige uit Venlo afkomstige eigenaar, ver bouwde nogmaals het souterrain en de benedenverdieping, waarbij een tweede verkoopruimte werd gecreëerd,die is verhuurd aan Sluis Ly dermode. Het is te hopen dat het pand, voor zover moge lijk, herbouwd en zeker dezelfde monumentale uitstraling zal krij gen als voorheen en waarbij de veiliggestelde ramskop weer een prominente plaats zal innemen. Maatwerk in financiële zekerheid Summa Adviesgroep en Végio Verzeke ringsgroep bundelen de krachten. Zo gaan we samen met onze klanten de toekomst In. 0IRL0 (0478) 57 81 01 PANNINGEN (077)850 40 00 BERGEN (0485)34 8011

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15