ode Kruis Meerlo zoekt Meerlo-Wanssum lieuwe vrijwilligers jouden jubileum liet Grondeltje HSV 'Meerlo houdt veehouder hand boven het hoofd' NeSBIC investeert in Walkro Onderzoek naar borstkanker in Meerlo-Wanssum Service rubriek je wil radioverbindingen verzorgen tijdens Pinkpop of Vierdaagse? Reünie St. Anna Blitterswijck Kapvergunning Stoere Patsers OJC Merlin [,en maas Donderdag 29 januari 2004 - Pagina 11 inkpop, het Parkfeest in Bluesrockfestival :1, Bospop Weert, de Vier- jse in Nijmegen. Een greep evenementen en festivals mede kunnen bestaan ikzij de inzet van vele vrij- ligers. Het Rode Kruis afde- g Meerlo is 'vaste leveran- van vrijwilligers aan deze lende evenementen. Dat t een zware claim op de jaciteit van de afdeling, die taat uit twaalf vrijwilligers. Rode Kruis Meerlo zoekt a ook met spoed extra chten. )m de drempel te verlagen, een EHBO-diploma niet er verplicht. "Onze taken immers veel breder dan t verlenen van eerste hulp", :ft Herman Pijpers aan. >or het verzorgen van ioverbindingen tijdens kpop of de Vierdaagse heb [een EHBO nodig." jr worden weer waarschuwin- afgegeven voor hoog water in iburg. Voor het Rode Kruis ding Meerlo een spannende Wordt haar inzet verwacht in kop van Noord-Limburg, of jft het bij alert zijn en in geval nood inspringen? En zo wer- n de twaalf vrijwilligers ieder r van doel naar doel, en van evenement naar evenement. Ook in 2004 staan er weer veel kruis jes in de agenda. Mega-spektakels als Pinkpop, Bospop en de Vier daagse maken al vele jaren dank baar gebruik van de diensten van het Rode Kruis Meerlo. Maar deze evenementen trekken ook een zware wissel. Herman Pijpers: "Het zijn grootschalige evenemen ten die veel inzet vragen. Ook van ons. Het kunnen lange dagen zijn Dat is voor een enkele keer niet erg, maar het wordt een belasting als het voortdurend lange dagen zijn en het gevoel van verplich ting de overhand krijgt." RADIOVERBINDINGEN Om te voorkomen dat de belas ting voor de twaalf vrijwilligers te groot wordt, speurt het Rode Kruis Meerlo naarstig naar verster king. "Enerzijds om meer speel ruimte te hebben in de bezetting van evenementen, anderzijds om ook in de regio actiever te kun nen zijn. We krijgen regelmatig verzoeken vanuit het Venrayse om ondersteuning te bieden. Dat kunnen we niet altijd honoreren, omdat we daar de capaciteit niet voor hebben." Om de drempel te verlagen, is het EHBO-diploma niet meer ver plicht. "Een EHBO-diploma vergt een opleiding en jaarlijks herha lingscursussen. Dat is essentieel voor mannen en vrouwen die actief zijn in het verlenen van eer ste hulp. Maar onze taken zijn veel breder. Bij grootschalige eve nementen verzorgen wij vaak de radioverbindingen. Dat betekent dat we verantwoordelijk zijn voor de verbindingen tussen de hoofd post en de andere posten. Een coördinerende rol achter de schermen. Daar heb je geen EHBO-diploma voor nodig. Maar het is wel belangrijk dat die ver bindingen er zijn en goed functio neren. Want zo kunnen anderen, onder wie degenen die de eerste hulp verlenen, optimaal hun werk. doen. En we worden ook ingezet in bijvoorbeeld de logistieke dienstverlening en eerste opvang." OPLEIDING OP MAAT Het kost het Rode Kruis Meerlo moeite om nieuwe vrijwilligers te werven, beaamt Herman Pijpers. "Wij lopen tegen dezelfde proble men aan om vrijwilligers te wer ven als bijvoorbeeld sportclubs. Mensen willen best één of twee keer per jaar meehelpen. Maar niet vaker, want dan wordt het een verplichting. En dat willen ze niet. Toch zal iedereen begrijpen dat vrijwilligerswerk niet een te hoge mate van vrijblijvendheid mag krijgen. Je moet op de inzet van mensen kunnen vertrouwen." Het Rode Kruis in Meerlo is op zoek naar enkele nieuwe vrijwil ligers. Maandagavond hielden de leden een oefening.. Vrijwilligers die kiezen voor het Rode Kruis Meerlo, worden 'op maat opgeleid'. "Bepalend is waar de voorkeur van mensen naar uit gaat. Naar logistieke dienstverle ning, naar radioverbindingen, naar eerste hulp. naar eerste opvang. Aan de hand van die voorkeur kunnen ze een gerichte opleiding volgen. Of bij onszelf, of in de regio. De opleiding wordt door het Rode Kruis betaald. Ook de kilometerkosten worden ver goed In de brandweerkazerne in Meerlo heeft het Rode Kruis een eigen kantoor en leslokaal. "Dat is onze centrale post waar we de opleiding geven en van waamit al onze inzet begint. Overigens is het geen verplichting dat onze mensen in de gemeente Meerlo- Wanssum wonen. We hebben nu ook leden uit Venray." Het Rode Kruis in Meerlo zoekt ook naar een vrijwilliger die deels ingezet wordt bij evenementen, en die zich deels buigt over het bouwen en onderhouden van de website van de afdeling. Meer informatie: Herman Pij pers 0478-531923 of rode- kruismwb@planet.nl. eceptie en huldiging jubilarissen HSV het Grondeltje viert aterdag haar gouden jubi- :um. De visclub uit Meerlo ?erd vijftig jaar geleden onder et genot van een lekkere pot ier opgericht in café Coen- ers, het huidige café Oud- leerlo, door Piet en Han Ver teegen, Ben en Zus lendrix-Versteegen, Hay Ver- eegen, Tun Vermeulen en >er Linskens. Om achter de ongetwijfeld ijke geschiedenis van de vis- j ereniging te komen sprak de edactie van Peel en Maas met «ee echte kenners van Het irondeltje: Edwin van de Win- el en Zus Hendrix. i Ga aan tafel zitten met voorzit- er Edwin van de Winkel en iede-oprichtster Zus Hendrix- 1 érsteegen en je bent wel even ts zoet. Want over de historie an Het Grondeltje kunnen de wee verenigingsmensen in hart 'fen nieren je wel het een en ander vertellen. Over het ludieke ont- jaan van de vereniging bijvoor beeld. Zus Hendrix was er name ly bij toen de club het levenslicht zag. "We zaten met ■en aantal mensen in café Coen- |dcrs en op een gegeven moment, 'we hadden al heel wat potjes bier ontstond het idee om een vis vereniging op te richten. In die rijd gingen we bij Coenders altijd een keer in de week de spaarkas lichten. Ja, eigenlijk is HSV het Grondeltje met flink wat bier op onstaan." 0e naam van de club verwijst naar een kleine, karperachtige vis, weet Zus Hendrix (70), die samen fnet onder meer haar man Ben 1 Hendrix, vader Piet en moeder Han Versteegen één van de grond leggers was. Tot acht jaar geleden nam de Méerlose nog regelmatig actief deel aan viswedstrijden. Ze bewaart mooie herinneringen aan die beginjaren. Al snel rolt de ene na de andere anekdote over tafel. "Ik weet nog een mooi verhaal", vertelt ze enthousiast, "we namen met een aantal vissers deel aan een viswedstrijd in Vierlingsbeek en die wonnen we ook nog. In die tijd gingen we overal op de fiets naartoe. Die overwinning werd natuurlijk gevierd en op de terugweg, net buiten Vierlings beek, sprongen we spontaan van de fiets om een mooie foto van de groep te maken. De fietsen wer den gewoon midden op de weg gelegd. Toen hebben we toch gelachen. Ja, dat was een mooie tijd." Zus Hendrix kan in geuren en kleuren verhalen over de 'goede oude tijd'. Al snel passeren vele namen en jaartallen de revue. "Ik kijk graag terug op die beginjaren. Vroeger was alles min der gedwongen. Je maakte van Bestuurslid Huub van den Eisen gooit een hengeltje uit in de visvijver van Het Grondeltje. Foto archief HSV bet Grondeltje. een 'sneej mik' een bolletje en ging vissen. Iedereen had zo'n beetje hetzelfde .materiaal. Tegen woordig hebben ze allemaal van de dure. moderne spullen in de auto liggen. Toen hadden we gewoon een hengel van bamboe en gingen we op de fiets naar de wedstrijden toe. Om de kas te spekken werden er niet alleen vis wedstrijden georganiseerd, maar ook loterijen." DUITSERS UD De familie Versteegen leverde een belangrijke bijdrage aan de geschiedenis van de vereniging. Piet, de vader van Zus, was de eer ste voorzitter van de vereniging en broer Hay hanteerde ook jaren lang de voorzittershamer. Ben, de man van Zus, was liefst 18,5 jaar secretaris van Het Grondeltje en de zonen van Zus en Ben zijn alle maal lid of lid geweest. De Meerlose visvereniging telt anno 2004 circa honderd leden. "We hebben de laatste twintig jaar altijd tussen de 100 en 120 leden gehad", weet voorzitter Edwin van de Winkel. "Ook een groepje Duitsers is al jarenlang lid. Die camperen op 't Karrewiel. Een van hen, Heinz Illeger, vist al 25 jaar bij Het Grondeltje." Het bestuur van de vereniging komt een keer in de zes weken bijeen, vertelt Van de Winkel. "HSV het Grondeltje is een echte recreatieve vereniging, met veel oudere maar ook genoeg jongere leden. Ook dit jaar gaan we samen met Tienray, Blitterswijck en Swolgen weer een jeugdcursus organiseren. Ons clublokaal is café Oud-Meerlo en onze visvijver 'De Zandheide' is gelegen tussen Meerlo en Blitterswijck. Het is een prachtige visvijver, die in 1999 van veertig nieuwe visstei- gers is voorzien. Dat was het laat ste grote project van de toenmali ge voorzitter Wiel Peters, daarna ben ik voorzitter geworden." HSV het Grondeltje viert haar gouden jubileum zaterdag 31 januari met een receptie van 19.00 tót 20.00 uur'in café Oud- Meerlo. Vanaf 20.30 uur is er een feestavond voor de leden. Dan worden ook de jubilarissen Zus Hendrix-Versteegen (50 jaar lid), Herman Wijnhoven (40 jaar lid), Sjaak Wijnhoven (40 jaar lid), Peter Hendrix (40 jaar lid). Wiel Peters (40 jaar lid), Huib van den Eisen (25 jaar lid), Peter Joosten (25 jaar lid) en Heinz Illeger (25 jaar lid) gehuldigd. Op 15 mei zet de vereniging een jubileumwed strijd voor junioren en senioren on touw. De Raad van State heeft eind vorige week de bezwaren aan gehoord die P.Thiessen uit Swolgen heeft tegen de wijze waarop de gemeente Meerlo- Wanssum naar zijn idee steeds de hand boven het hoofd houdt van zijn buurman L. Ambrosius. De gemeente zou herhaaldelijk hebben nagela ten veehouder Ambrosius streng genoeg op de vingers te tikken. En daarmee komt er maar geen einde aan de over last van onder meer stank en vliegen, die Thiessen zegt te ondervinden, omdat Ambrosi us te slordig met zijn mestop- slag zou omgaan. Ambrosius, zelf ook in de zit ting aanwezig, had geen goed woord over voor de manier waar op buurman Thiessen hem beje gent. Die deed trouwens niet zélf het woord maar liet zich verte genwoordigen door P.Goumans. Die stelde dat Ambrosius niet alleen melkveehouder is, maar er ook schapen houdt. Die zouden, zonder vergunning, niet alleen in de wei maar vaak ook op stal wor den gehouden, boven op een hoge stapel mest. "Thiessen heeft al jaren last van de stank en het ongedierte die het gevolg zijn van de bedrijfsvoering van Ambrosius. De gemeente spreekt van een historisch gegroeide situatie; al in 1994 werd hij over zijn mestopslag benaderd. Maar ook recent nog was er weer verontreiniging door mest. Nooit komt een structurele verbetering tot stand. En daar wil Thiessen een eind aan zien." T.Heuijerjans, woordvoerder van de gemeente, betoogde dat de gemeente wel degelijk handha vend is opgetreden. "Wij hebben Ambrosius onder het opleggen van een dwangsom gesommeerd aan de voorschriften te voldoen. Met zijn huidige mestopslag is dat het geval. En onze bevindingen worden gedeeld door die van het Zuiveringschap. En wat die vlie gen betreft: er valt geen oorzake lijk verband vast te stellen. Bij al onze bezoeken was van een over last door vliegen geen sprake." Ten overstaan van voorzitter Oosting produceerden beide par tijen foto's en tekeningen om hun argumenten te onderstrepen. Op dat moment kwam ook een ver schil van inzicht voor de dag over de precieze afstand tussen de mestopslag van Ambrosius en de woning van Thiessen. Volgens de kadastrale tekening zou die onder de 50 meter liggen, hetgeen te dichtbij is. Maar de gemeente liet een computermeetprogramma los op een recent gemaakte luchtfo to, en dan zou de afstand 52 meter bedragen, wat weer wél mag. Maar welke berekening is nou correct? Foto's kunnen trouwens bedrie- gelijk uitvallen. Een foto van de kant van Thiessen, waarop mestafval was te zien op een plek waar dat niet mag, toonde vol gens Ambrosius een stapel voe derbieten met nog loof er aan. Niks slordigheid dus. Ambrosius gaf trouwens toe dat er buiten de aflamperiode wel eens schapen op stal staan. "Maar dan gaat het om zieke dieren - die kun je moei lijk op een ver afgelegen wei in de steek laten." Uitspraak binnen ongeveer twee maanden. NeSBIC Buy Out Fund heeft een meerderheidsbelang ver worven in Walkro Interna tional B.V. Walkro produceert diverse soorten substraat als voedingsbodem voor de champignonteelt. Het huidige management zal zijn inmid dels succesvol gebleken beleid en strategie voortzetten met als doel de huidige positie en activiteiten van Walkro verder te versterken en uit te bou wen. Walkro is een van de lei dende producenten van sub straat voor champignons in Europa. Walkro Blitterswijck is een onderdeel van Walkro International BV. Vanuit vestigingen in België. Nederland en Duitsland wordt substraat in verschillende fases geproduceerd voor champignon- telers in Noordwest- en Oost- Europa. Walkro is de grootste onafhankelijke substraat producent voor de champigno nindustrie. Walkro heeft ongeveer 160 medewerkers. In samenwerking met NeSBIC Buy Out Fund streeft Walkro ernaar om zijn substraatproductie en dienstverlening verder te ver sterken en uit te bouwen. Toe komstige groei zal onder meer komen door uitbreiding van pro ductie bij bestaande klanten. Naast de ingebruikname van recente capaciteitsuitbreidingen, zal het mogelijk ontwikkelen en verwerven van nieuwe produc tielocaties verdere groei stimule- ren.NeSBIC Buy Out Fund richt zich in de Benelux op stabiele, traditionele bedrijven met groei potentieel en streeft ernaar om verdere groei te faciliteren door het management te ondersteunen bij het realiseren van zijn strategie en doelstellingen. Voor meer informatie kunt u kijken op: www.walkro.be, www.walkro.nl, www.pilzhof- wallliausen.de. Hebben in de gemeente Meerlo-Wanssum gemiddeld meer vrouwen borstkanker dan in andere gemeenten in Nederland? Dat is de vraag die wethouder Beterams binnen kort gaat voorleggen aan de GGD. De wethouder heeft net als een aantal andere mensen uit de gemeente namelijk het gevoel dat vrouwen uit Meer lo-Wanssum wel erg vaak met borstkanker geconfronteerd worden. "Concrete cijfers over borstkanker in onze gemeente heb ik niet, het is meer een gevoel dat bij mij leeft. Ik ga die vraag in ieder geval aan de GGD stellen", legt wethouder Beterams uit. In Nederland is borstkanker de meest voorkomende vorm van kanker. Ieder jaar wordt er in Nederland bij 10.000 vrouwen borstkanker vastgesteld. Een kwart hiervan wordt ontdekt via het bevolkingsonderzoek. Jaarlijks overlijden circa 3500 vrouwen aan de gevolgen van borstkanker. Ook Leo Beterams moest vorig jaar als gevolg van kanker in zijn directe omgeving afscheid nemen van enkele mensen die hem erg dierbaar waren. Rozenkweker Theo van der Heijden kaartte de kwestie tijdens een informatie avond over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wanssum aan bij wethouder Beterams. De rozen- kweker meldde dat in Wanssum in verhouding veel vrouwen met borstkanker zijn. Beterams kan zich helemaal vinden in de gedach ten van Van der Heijden. Ook hij liep al langer met dat gevoel rond. De wethouder wil nu via de GGD een onderzoek instellen. "Want misschien zijn die gedachten wel subjectief, vandaar dat ik de vraag wil voorleggen aan de GGD. Mis schien dat zij ons meer informatie en cijfers over borstkanker kunnen geven. Ik wil graag weten of er in onze streek in vergelijking met andere gemeenten in Nederland meer vrouwen te maken krijgen met borstkanker. En zo ja, wat de oorzaken daarvan kunnen zijn." Basisschool St. Anna in Blit terswijck bestaat al ruim vijf tig jaar. In de week van 5 t/m 9 april wordt dit heuglijke feit samen met de kinderen, het team en de ouders gevierd. Ook wordt op vrijdagavond 16 april een reünie voor alle oud leerlingen en oud-medewer kers van de school in het gemeenschapshuis op touw gezet. Bezoekers worden die avond in de gelegenheid gesteld om een kijkje te nemen in de school. De organisatie is op zoek naar oud-leerlingen en/of -medewer kers die tijdens de reünie een muzikale bijdrage willen leveren. Voor een tentoonstelling zijn de organisatoren op zoek naar foto- Het college van burgemeester en wethouders heeft 23 januari 2004 kapvergunning verleend aan de gemeente Meerlo-Wanssum voor het kappen van twee mei dooms aan Den Bogerd nabij huis nummer 3 te Meerlo. Belanghebbenden kunnen tot 5 maart 2004 een bezwaarschrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders. In het bezwaarschrift dient u te vermel den waarom u het niet eens bent met het genomen besluit. en filmmateriaal van de school. Ook ander materiaal is van harte welkom. Voor meer informatie: Angeli- que Franssen, tel: 532725, Chris- tien Verstraten - Wijnhoven, tel 0"?7-4632612 en Monique Wijn hoven - Verberkt tel: 0478- 532567 De Lottumse band De Stoere Patsers treedt op zaterdag 7 febru ari op in OJC Merlin. De hilari sche Lottumse formatie, zeer bekend in Meerlo en omstreken, zal de bezoekers van de soos weer vermaken met haar grappen en muziek. De paardenmarkt, de gei- tenkermis en tal van andere eve nementen en gebeurtenissen wor den door de leden op de hak genomen. De zaal gaat om 20.00 uur open. Voor meer informatie Merlin 0478-691769, Peschweg 1 5864 CZ in Meerlo. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vcrloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.0(1-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG. Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242. 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel. 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindennis- handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829, CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A Arts. Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden ma., di. en do. van 10.00-12 30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11