i"Er is hier altijd volk" m LENSSEN Gewonde bij ongeval in Maashees Gerrit 50 jaar bij mannenkoor Show voor bruid en bruidegom Duivenmelker Jeu Basten in de bloemetjes Beroving met geweld Op, 1S> Oud papier Inbeslagname softdrugs Mantelzorg (0478) 539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Bibliotheek Venray Lezing over overgang Inschrijven peuterspeelzalen PagpEEL EN MAAS piet en Marian Ermens genieten van nieuwe uitdaging Donderdag 22 januari 2004 - Pagina 9 Midden in Maashees ston- 'den tot voor kort de drie K's gebroederlijk naast elkaar: *-kerk, kroeg en kapitaal. Het kapitaal, de Rabobank, ver- dween, de kerk trekt steeds minder bezoekers en zo bleef 'de kroeg' over. Het zijn er geen vier meer, zoals vroeger, maar centraal staat Plein 27, 1/ de gemeenschapsaccommoda tie met sporthal, met de nieu we beheerders Piet en Marian Ermens. Zij zijn sinds augustus 2003 de i uitbaters van dit belangrijke gebouw in het dorp en ze woon den net als hun voorgangers al in Maashees. Piet komt oorspronke- lijk uit Sambeek, Marian uit Westerbeek en sinds 1972 wonen ze in Maashees. "Begin jaren 70 bouwden ze hier betaalbare hui zen", vertelt Piet, "we zagen de advertentie en we hadden trouw plannen dus zijn we gaan kijken. Het bleek financieel haalbaar, zo kwamen we in Maashees terecht." De familie Ermens voelde zich I prima thuis op haar nieuwe stek. Piet wisselde na een paar jaar van binnenwerk (kantoor) naar bui tenwerk (boomkwekerij) en Marian wisselde haar werk in grote keukens in voor een eigen bloemenzaak met een postagent schap. "Ik deed altijd keukenwerk maar dat was moeilijk te combine ren met vier kleine kinderen. De bloemen waren eigenlijk een ver lengde van mijn hobby en ik Pieten Marian Ermensuitbaters Plein 21 in Maashees: ""Hetdorp heeft ook heel leuk en positief op onze komst gereageerd" dacht 'dat moet kunnen in Maashees"', lacht Marian Ermens. Via de kinderen en de Oranjevereniging belandde Piet in het verenigingsleven en de poli tiek en dat heeft hij ruim twintig jaar gedaan. Hij was onder andere mede-oprichter van de dorpsver eniging eind jaren zeventig. Voor zijn inzet werd hij twee jaar gele den geridderd."We zijn graag in deze gemeenschap en we willen ook mede verantwoordelijk zijn voor de dingen die hier gebeu ren", licht Piet Ermens toe. OUDE WENS Het runnen van een soort gemeenschapshuis blijkt al een hele oude wens van de twee te zijn. "We wilden alleen niet weg uit Maashees", vertelt Marian, "en dat was een probleem, want de wisselingen bij de gemeenschaps accommodatie hier in Maashees gebeurden altijd aan de keukenta fel, je hoorde het altijd te laat." Begin vorig jaar trokken ze de stoute schoenen aan en besloten ze alvast een open sollicitatie te schrijven naar het bestuur, niet wetende dat er na twee maanden vanwege gezondsheidsredenen een vacature kwam. Een hele sol licitatieprocedure begon, die voor iedereen nieuw en onwennig was. Marian, met gevoel voor understatement: "Het was anders dan andere keren en de weg was een beetje lang." Gelukkig werd in de zomer de knoop definitief in hun voordeel doorgehakt en zagen ze een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Op 31 augustis vorig jaar was er een open dag voor het dorp en meteen het eerste week end er na vond de jaarlijkse vlooi enmarkt van de volleybalvereni ging plaats. "Hartstikke mooi, maar hard werken en sommige dingen wist je gewoon niet", lacht Piet. "Het dorp heeft ook heel leuk en positief op onze komst gereageerd. Je bent hier de hele dag bezig en het is een kolossaal gebouw, na een druk weekeinde loop je weer een hele dag stoelen en tafels te sjouwen." Behalve de gewone, traditione le dingen die er tussen de vele muren gebeuren zoals carnaval en kermis (de twee grootste), toneel, bijeenkomsten Bond voor Ouderen, Kopkesmert, volleybal-, zaalvoetbal- en badmintontoer- nooien en drie biljartclubs moet er nog veel meer gaan gebeuren vinden ze. De cafetaria heeft inmiddels vaste openingstijden gekregen, dinsdag- donderdag van 5 tot 7 en vrijdag, zaterdag, zon dag van 5 tot 9, en in de zomer maanden gaat het terras open vanaf 12 uur. "We verzorgen ook de catering bij feesten en partijen, zowel in huis als in het dorp, met gewoon lekker, ouderwets eten. Tijdens carnaval bieden we voor het eerst wat te eten aan, dan kunnen de carnavalsvierders even zitten en lekker eten en dan kun nen ze er weer tegen aan. Het is voor het eerst en we hebben het gedaan in overleg met de carna valsvereniging, maar het is wel een uitdaging." NIEUWE DINGEN Carnaval brengt nog een veran dering dit jaar. In goed overleg is besloten dit jaar alle avonden entree vrij te maken, behalve de zittingsavonden. De muziek wordt dan betaald uit de kleine verhoging van de prijs van de con sumpties. Nieuw op het terras in het voorjaar wordt dat gasten daar ook van een zogenaamde kleine kaart kunnen bestellen. Dat is vooral aantrekkelijk voor de deel nemers aan de wandel-, fiets- en autoroutes zoals het Pieterpad en de Elf Dorpen Route die door Maashees lopen. Plannen genoeg dus en ze worden enthousiast opgepakt. Marian Ermens: "Wat ons zo heeft getrokken hier is de multifunctionaliteitdie vele ver schillende activiteiten die hier plaatsvinden. De zaal, de sporthal, de cafetaria, het café, er is hier altijd volk." Het is duidelijk dat de familie Ermens nog een heleboel plannen voor hun dorp en café hebben en dat ze hele erg genieten van deze nieuw uitdaging. En ze zijn hele maal bij de tijd met de website die ze bij de opening cadeau krijgen van de kinderen: www.plein27.nl. Op de Breid in Maashees vond woensdagmorgen om 9.30 uur een bijna fataal auto ongeluk plaats waarbij wonderbaarlijk genoeg slechts een gewonde viel. De gewonde, een inwoner uit Bergen, probeerde op weg van Vierlingsbeek naar Maashees twee auto's in te halen maar zag door de laagstaande zon te laat dat er twee tegenliggers aankwamen. De voorste van de twee gaf hem lichtsignalen waarop de man tus sen de twee naast hem rijdende auto's doorschoot, de berm in en met een harde klap tegen een boom eindigde. Politie en ambulance waren snel ter plaatse, omstanders hadden de bestuurders al onder een warme deken naast zijn auto gelegd. Hij is met waarschijnlijk een gebro ken heup naar het ziekenhuis ver voerd. De auto is total loss. F> 1% *L Wil je Peel en Maas of andere bladen bezorgen Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Vernay ,*4 vnéleis Eindstraat 12, tel. 581553 ATLETIEKVERENIGING VENRAY-REGIO AV Venray-Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op. Op woensdag, 28 januari wor den bewoners van de straten Zandakker,Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Wgrckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Dus op woensdag 28 januari a.s. Ook bestaat iedere zaterdag van 09 00-13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie: tel. 583529 of 582842. De politie heeft maandagavond een 16-jarige inwoner van Venray aangehouden op verdenking van beroving met geweld. De jongen wordt in verband gebracht met de beroving van een 58-jarige inwoonster van Venray. De vrouw fietste door de Prins Bemhardstraat toen een onbeken de jongen haar tas met een harde ruk afhandig maakte. Het slacht offer kwam hierdoor ten val, waarna haar belager er met haar tas vandoor ging. Door de val raakte zij gewond aan haar hand. Ze is voor behandeling overge bracht naar het ziekenhuis, waar ze is opgenomen. De verdachte werd in eerste instantie aangehou den omdat hij werd gesignaleerd, terwijl hij huisarrest had in afwachting van een rechtszaak waarvoor zijn voorlopige hechte nis was geschorst. Hij werd aange houden en overgebracht naar het bureau, waar de politiebeambten hoorden van de beroving met geweld. Op basis van de informa tie met betrekking tot dit incident werd de 16-jarige jongen in ver band gebracht met deze zaak, waarna hij hiervoor werd aange houden. Vervolgens is hij ingeslo ten voor verder onderzoek. Het Venray's Mannenkoor heeft vorige week een serenade gebracht aan 50-jarige jubilaris Gerrit van Geenen. Voor deze bijzondere gebeurte nis trok het hele koor in vol ornaat naar de Odastraat toe, alwaar de jubilaris door 120 man werd toegezongen. Na de toe spraak van voorzitter Harrie Francken werd het koor op een drankje getrakteerd. Gerrit van Geenen is na Sjeng Janssen, Herman Franssen en Jan Oudenhoven het vierde koorlid dat de gouden speld met diamant heeft ontvangt. De officiële huldi ging zal plaats vinden op 13 november tijdens de jaarlijkse feestavond. De politie heeft dinsdagavond een 34-jarige inwoonster van Veulen aangehouden nadat in een schuur bij haar woning een grote hoeveelheid softdrugs werd aan getroffen. Bij het onderzoek op de locatie werd een twintigtal kratten met henneptoppen aange troffen en een aantal dozen met hennep en hashish. De softdrugs is inbeslaggenomen. Daarnaast is beslag gelegd op een aantal voer tuigen die mogelijk afkomstig zijn van diefstal. Dit moet nog nader worden onderzocht. De verdach te is aangehouden in haar woning en overgebracht naar het politie bureau. Hier is zij ingesloten in afwachting van het verdere onderzoek. Het Steunpunt mantelzorg Land van Cuijk organiseert vanaf dinsdag 3 februari elke eerste dinsdag van de maand een contactochtend voor mantelzorgen». De ochtenden vinden plaats in het kantoor van de thuis zorg, Bilderbeekstraat 44 te Boxmeer van 10.00-12.00 uur. Mantelzorgers zorgen voor een zieke, gehandicapte of hulpbehoeven de uit de naaste omgeving. De hulp wordt veelal verleend uit persoon lijke betrokkenheid en verantwoordelijkheidsgevoel voor een naaste. Als mantelzorger kun je behoefte hebben aan iemand met wie je kunt praten over allerlei zaken waarmee je te maken hebt bij de zorg voor een dierbare. Praten met mensen die in een vergelijkbare positie zitten kan veel steun geven omdat zij begrijpen waarover je het hebt. Voor meer informatie Steunpunt Mantelzorg Land van Cuijk. Zij zijn bereik baar via het Centraal loket, telefoon: 0485-313270 Zondag 25 januari in hotel Asteria in Venray Wie trouwplannen heeft kan er niet omheen: de Show voor Bruid Bruidegom. Dit keer vindt deze jaarlijks terugke rende bruidsmodeshow plaats op zondag 25 januari in Hotel Asteria in Venray. Kaarten voor de show zijn vanaf van daag verkrijgbaar bij de deel nemende zaken. Telefonisch reserveren kan ook. Organisatoren Jansen Jansen Gelegenheidskleding uit Boxmeer en Jolina Bruidsmode uit Venray tonen tijdens twee spectaculaire shows de meest actuele mode voor bruid en bniidegom. Dat gebeurt door professionele man nequins en dressmen. Maar bij een bruiloft komt natuurlijk heel wat meer kijken dan kleding alleen. Mooie nagels, een beautybehandeling, het per fecte kapsel, uitnodigingen, bloe men, ringen, fotografie, de trouw- auto... Het hoort er allemaal bij. Tijdens de Show voor Bruid Bruidegom is dan ook alles voor een geslaagde bruiloft te vinden. Daartoe hebben maar liefst tien zaken uit de omgeving de handen ineengeslagen. Na afloop, maar ook tussen de twee shows door, is er volop gelegenheid om de stands van de deelnemende zaken te bekijken. Kaarten voor de Show voor Bruid Bruidegom kosten 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij de deelnemende zaken. Gezien de grote belangstelling in voorgaande jaren is er bovendien een speciale reserveerlijn in het leven geroepen: (0478) 58 88 40 of (0485) 57 62 26. De eerste show start rond 14.00 uur. maar Hotel Asteria is al vanaf 13-15 uur geopend voor bezoekers van de Show voor Bruid Bruidegom. Le Chique Nagelatelier. Esthé Schoonheidssalon, Kapsalon Papillot, Drukshop Venray, Jolina Bruidsmode, Jansen Jansen Gelegenheidskleding, Verlinden Juwelier Venray, Jacques Verschuren Fotografie, Berly Fleur Bruidsboeketten en Andre Knapen Trouwauto's. Y inH Onze showroom is uitsluitend op afspraak geopend. Heeft u interesse in een vrijblijvende offerte belt u dan voor een afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Jeu Basten en zijn vrouw worden vrijdagavond tijdens de jaarlijkse feestavond van PDV de Zwaluw in het zonne tje gezet. De Venrayse duiven melker werd onlangs in de Rodahal in Kerkrade al gehul digd tijdens de sterrenshow van de Zuid-Limburgse Unie. Jeu Basten was in het afgelopen seizoen erg succesvol met zijn duiven. Hij behaalde onder meer de vijfde prijs bij de Nationale Marathon, de eerste prijs bij de wedstrijd 10 getekende Nationale Marathon en de derde prijs bij de Nationaal Duivinnen San Sebastian. Jeu Basten en zijn vrouw wer den onlangs door de Zuid- Limburgse Unie al in de bloeme tjes gezetvrijdagavond wordt hij door zijn clubgenoten gehul- digd Leden van de bibliotheek kun nen meer dan 250.000 cd's, 300.000 lp's en 1.000 muziek- dvd's 24 uur per dag, 7 dagen per week zelf aanvragen via de websi te van de Centrale Discotheek Rotterdam www.muziekweb.nl Vervolgens worden deze ver stuurd naar de bibliotheek Venray. Een unieke service. Daarmee komt Europa's grootste muziekcollectie direct beschik baar. Leendirect kan zowel via Muziekweb.nl als via www.obvenray.nl worden bena derd. Voorheen moest men naar de bibliotheek komen om een cd te laten aanvragen, tegenwoordig kan men dit ook zelf door de ser vice van LeenDirect. Nadat de lener zich bij de bibliotheek heeft aangemeld voor het gebruik van LeenDirect, kan het grootste gedeelte van de collectie van de Centrale Discotheek Rotterdam via internet worden aangevraagd. De lener krijgt automatisch een e- mail zodra het materiaal bij de bibliotheek Venray voor hem of haar klaar ligt. Nog geen lid van de bibliotheek maar wel geïnte resseerd in Leendirect? De biblio theek Venray kent verschillende soorten abonnementen, waaron der de gelegenheidspas, het abon nement dat gratis is. Meer infor matie is te vinden op de website van de bibliotheek Venray www.obvenray.nl Tijdens de ope ningsuren kan men voor informa- i tie over LeenDirect terecht bij de medewerkers van het inlichtin- j genbureau. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.0C uur en zaterdag van 11.00-14.0C uur. Op vrijdag 30 januari wordt in wijkcentrum 't Stekse in Landweert een lezing verzorgd over de overgang en orgaandona tie. Ons lichaam, dat opgebouwd is uit organen, stelt ons in staat ons uit te drukken zoals we willen zijn, willen denken, voelen en handelen in dit leven op aarde. In de overgang bereikt de mens een levensfase, waarin bepaalde lichaamsprocessen veranderen, wat met verschillende klachten in de organen gepaard gaat. Het ver staan van de taal die de zwakker werkende organen wensen te ver tellen kan van groot voordeel zijn voor het opruimen van stoornis sen tijdens deze overgangsfase. Samen met het publiek zullen Frea Plantinga en Phia Bouwmeester uit Grashoek een tip van deze sluier oplichten in de eerste helft van de avond. In de tweede helft van deze avonc wordt dieper gekeken naar he onderwerp orgaandonatie. Juis omdat elk orgaan een eigen ver I haal in zich draagt met betrekkin] tot de eigenaar ervan, kunnen w« j ons afvragen wat er gebeurt al we een orgaan geïmplanteerd kri j gen van iemand anders. Kan d f levensstijl veranderen als we eei vreemd orgaan hebben gekregen Kan dit orgaan onze gevoelswt reld beïnvloeden en zo ja: hoe t dat dan? Door er samen diepe I naar te kijken kunnen we mi: schien meer gefundeerd onz j beslissingen tot het doneren en/c het ontvangen van organe i nemen, een keuze, die de laatst tijd sterker onder de aandacht geschoven. Aanvang lezing 20.0, uur. Toegang 4,-. Van tevore graag even opgeven: telefoo (077)3075014. De Stichting Peuterspeelzalen Venray schrijft peuters in. Niet op ell peuterspeelzaal apart, maar op het kantoor van de Stichting voor al peuterspeelzalen tegelijkertijd op de laatste donderdag van de maand Op donderdag 29 januari is er gelegenheid om uw peuter aan te m< den op het kantoor van de Stichting, Merseloseweg 108 (het gebou Clockert) op de begane grond, meteen rechts naast de ingang. U, be daar welkom tussen 08.30 en 16.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuterspeelzalen Blokkendo-; (Kruidenlaan 161), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoc (Hubenhof 67), Paddestoel (Wilgenlaan 10), het Speelhuis (bij bas school de Flierefluit), de Speeldoos (bij basisschool de Foekepot) en Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). De inschrijfkosten bedrag< 17,- euro. Uw inschrijving is definitief als het inschrijfgeld (17,- eur j bij de Stichting ontvangen is.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9