goedkeuring ruimtelijke )lannen zichtbaar ies Techniek: uim 4000 bezoekers Geen bijdrage voor kunstzinnige vorming ME Voorjaars seminar voor beleggers kassakorting Ingezonden Ontmoetingsplek in Landweert mode centrum Vrijwilligers- centrale Synthese 7890 bonnen uitgedeeld Two for You naam motorclub LET OP! LAATSTE DAGEN op de reeds AFGEPRIJSDE PRIJS. Ook geldig op tassen. Mooi de mooiste Communiefcledv Peelwerkers door de modder ginEL EN MAAS icedurebewaking verbeterd en versneld i zuuh - rcrgrrrer I provincie Limburg maakt nu de goedkeuringspro- D ure van alle bestemmings- mien voor iedereen zicht- r via internet. Ook de pd van zaken van de beoor- g van aanvragen om een jeheten 'Verklaring van bezwaar' van de inde is op internet te vin- ja de website is zichtbaar wan- r de gemeente een aanvraag |e Provincie heeft ingediend, ke ambtenaar de aanvraag andelt en welke bijzonderhe- er over de afdoening zijn te den. Gedeputeerde Ger ssen (ruimtelijke ordening) op deze manier aan burgers jedrijven die wachten op de goedkeuring van plannen open heid geven over de snelheid waar mee de Provincie de aanvragen afwikkelt. Het overgrote deel van de bouwaanvragen handelt een gemeente zelfstandig af. Pas als een bouwaanvraag niet past bin nen een geldend plan en de betreffende wijziging niet door de gemeente zelf mag worden afge handeld, wordt deze aan de Provincie voorgelegd. De meeste van dergelijke aanvragen bij de Provincie betreffen de zogeheten 'Verklaring van geen bezwaar' vol gens artikel 19 van de Wet ruimte lijke ordening (Wro). Die afhande ling moet binnen 8 weken gebeuren. Tot nu toe duurde die afhandeling in de praktijk om allerlei redenen vaak langer. Dat kan niet meer, vindt gedeputeer de Driessen, ook niet als een aan vraag bijvoorbeeld niet volledig is ingediend door een gemeente. "Voor een burger of bedrijf met bouwplannen moet duidelijk zijn, hoe het staat met een aanvraag. Is het de gemeente die daarmee bezig is, of is de Provincie aan zet? En waar ligt het aan als het lang zou duren? Daarover willen wij geen misverstand laten bestaan." De Provincie heeft begin janu ari alle Limburgse gemeenten gevraagd om bij het indienen van aanvragen alle benodigde gege vens zo compleet mogelijk aan te leveren, zodat procedures geen onnodige vertraging hoeven op te lopen. De gegevens op de provinciale website zijn ingedeeld in verschil lende juridische categorieën: Voorontwerpbestemmings plannen Vastgestelde bestemmings plannen Uitwerkings- en wijzigings plannen ex artikel 11 WRO Aanvragen verklaring van geen bezwaar ex artikel 19 WRO (bouwaanvragen) Structuurplannen Het overzicht is te vinden op de provinciale internetsite www.lint burg, nl (klik op Beleidsvoering - Ruimte en Groen - Ruimte - Afdoening aanvragen Wet Ruimtelijke Ordening). In de rubriek 'Nieuws' op de provinciale homepage staat de komende tijd een snellere link. China: bedreiging of zegen voor de wereldeconomie? Deze vraag staat centraal tijdens het voor jaarsseminar van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum op dins dag 3 februari. China zal in de toe komst een duidelijk positieve bij drage kunnen leveren aan de groei van de wereldeconomie. De hele Aziatische regio kan daarvan profiteren. Investment Specialist van Robeco, Eric Keller, zal samen met de bezoekers de mogelijkheden van de Aziatische regio verkennen. Daarnaast zal Rabo Securities een nieuw pro duct toelichten. De inschrijving van deze Rabo China Note start op 2 februari. Dit product stelt u in staat tegen een laag risico te profiteren van de groeimogelijk heden van China. Het seminar Afgelopen zaterdag werd weer le jaarlijkse manifestatie Kies techniek georganiseerd. Ruim f000 kinderen en hun ouders tonden hun weg naar de gastbe- Jrijven (FlexMax, Uppakra en Verhoeven Timerfabriek) en het TQC. Bij de gastbedrijven stonden tevens de deelnemende bedrijven met een stand, waar zij hun pro ducten en processen presenteer den. Nieuw dit jaar was de kinder jury, speciaal samengesteld om de diverse doe-activiteiten op de stands te beoordelen. De deelne mende bedrijven hadden dan ook hun beste beentje voorgezet en hele leuke activiteiten voor de kinderen bedacht. In het TOC was het eveneens erg druk. Veel kinderen hadden hun activiteiten tijdens de Doe-Dagen (donderdag en vrijdag) piet af kunnen maken. Zaterdag kwamen zij teru om dit alsnog te doen. Naar schatting zijn 1.000 leerlingen zaterdag naar het TOC gekomen, mét hun ouders. Op donderdag 5 februari 2004 vindt nog een happening plaats naar aanleiding van Kies Techniek. De deelnemende basis scholen konden ook dit jaar weer een ontwerp maken; dat met techniek te maken heeft. Deze keer was dat een brug. De drie beste inzendingen krijgen hun prijs uitgereikt tijdens een specia le prijsuitreiking op 5 februari. Deze vindt plaats in de kantine van Inalfa (ingang aan de De gemeente Venray levert geen financiële bijdrage aan de sanering van de grote schuldenlast van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord- Limburg (SKVNL). Wel is het college van B en W onder voorwaarden bereid mee te werken aan de benoeming van een interimmanager die de managementtaken van bestuur en directie van de stichting tijdelijk overneemt. Het college heeft deze week de gemeente Venlo geïnformeerd over deze standpunten. Het SKVNL verkeert sinds eind 12002 in ernstige financiële proble men. Wanneer deze problemen niet op korte termijn worden opgelost, lijkt een faillissement van de stichting onontkoombaar. Uit door een onafhankelijk accountantsbureau uitgevoerd onderzoek is gebleken dat de gemeente Venray het SKVNL altijd op een correcte wijze heeft gesubsidieerd en dat Venray geen medeveroorzaker is van de opge lopen schuldenlast De stichting heeft zelf verzuimd haar activitei ten en uitgaven aan te passen aan de inkomsten uit subsidies en cur susgelden. Om die reden is Venray niet bereid extra investe ringen in de stichting te doen. Venray streeft er al jaren naar de activiteiten voor kunstzinnige vorming los te koppelen van de stichting in Venlo. Zij wil deze onderbrengen in een plaatselijke Venrayse organisatie binnen het Kunstencentrum Jerusalem. Wanneer er een interimmanager wordt aangesteld die in staat is de loskoppeling per 1 augustus 2004 te realiseren, overweegt de gemeente Venray een beperkte financiële bijdrage te leveren in de kosten van die interimma nager. Omdat nog niet duidelijk is of zo'n manager er daadwerkelijk komt en of die wel de nodige bevoegdheden kan krijgen, is er over die financiële bijdrage nog geen besluit genomen. Het kan zijn dat een faillisse ment van de stichting onont koombaar is. Dat is echter afhan kelijk van de opstelling van de schuldeisers en met name van de gemeente Venlo als grootste schuldeiser. De gemeente Venray heeft geen vorderingen op de stichting en speelt daarom ook geen rol bij een mogelijke faillisse mentsaanvraag. Wanneer het daadwerkelijk tot een faillissement van de stichting zou komen, wordt door het colle ge in samenwerking met de Muziekschool Venray bezien of, en zo ja op welke manier eventu ele activiteiten voor kunstzinnige vorming in Venray kunnen wor den voortgezet binnen de budget ten die de gemeente voor kunst zinnige vorming beschikbaar heeft. (iaat, jKwto utree /M&zuj* Piuxtr uJceoiM /me jij eM siMe/oMf* looscEA/ Nieuwhuisweg) in Venray en begint om 15.30 uur. De volgende basisscholen mogen zich hierop reeds verheugen: BS Maria (Bergen), BS Sint Anna (Blitterswijck) en BS 't Kendelke (Siebengewald). Tijdens de prijsuitreiking zullen ook de deelnemende bedrijven, die een individuele prijsvraag had den uitgeschreven, hun prijswin naars ontvangen. Zij zullen die prijswinnaars hiervan nog op de hoogte stellen. Ook de winnaars van de stempelkaart-wedstrijd krijgen deze dag hun prijs. Als laatste zal de kinderjury bekend maken, welk bedrijf afgelopen zaterdag de leukste doe-activiteit had. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor de Stichting Somalië Venray een oppas voor de kinde ren van Somalische ouders. Men zoekt een oppas gedurende de tijd dat de. ouders van de kinderen deelnemen aan de Nederlandse taalles in Venray. Men moet affini teit hebben met de doelgroep; goed met kinderen kunnen omgaan en creatief en geduldig zijn. De werktijden zijn in overleg te bepalen, 's morgens wanneer de ouders van de kinderen deel nemen aan de Nederlandse taal les. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. vindt plaats op 3 februari 2004 in de Witte Hoeve in Venray. De adviseurs van Rabobank Venray Meerlo Wanssum ontvangen u vanaf 19.30 uur. Vermoedelijke eindtijd is 22.30 uur. Wilt u dit seminar bijwonen neem dan con tact op met de afdeling Beleggingen via telefoonnummer (0478) 530 392. In 2003 is in het kader van het optreden tegen kleine ergernis sen, fout parkeren en niet vol doende parkeergelden betalen, 7890 keer een bon uitgedeeld in de gemeente Venray. 2270 keer tegen fout parkeren, 1640 keer tegen kleine ergernissen en 3980 keer tegen het niet voldoende betalen van parkeergeld. De con troles worden uitgevoerd door Buitengewoon Opsporings Ambtenaren (BOA's). De boetes voor fout parkeren en kleine ergernissen zijn inkomsten voor het Rijk. De boetes tegen het onvoldoende betalen van parkeer geld gaan naar de gemeente Venray en worden besteed aan het bereikbaar houden van het centrum. Medio maart is de evalu atie klaar van de activiteiten in het kader van optreden tegen kleine ergernissen. Het project ging 1 januari 2003 van start. Venray heeft vorige week Job van de Wurf beëdigd tot Buitengewoon Opsporings Ambtenaar (BOA). Het aantal BOA's in Venray is daarmee uitge breid tot vier personen. Sinds 1 januari vorig jaar zijn deze mede werkers van parkeerbeheer belast met het optreden tegen kleine ergernissen. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de regiopoli tie basiseenheid Venray. De BOA- medewerkers van parkeerbeheer en een surveillant van de basis eenheid verzorgen samen de dagelijkse surveillance en handha ving op kleine ergernissen. Hier worden onderandere mee bedoeld fietsen en bromfietsen in voetgangersgebied, bromfietsers op rijwielpaden, overtreden van laad- en losregeling, het inrijden van autoluw gebied en het ovetre- den van het parkeerverbod. Two for You is de naam van de nieuwe motorclub die onlangs in Venray is opge richt. Liefst vijftig liefhebbers hebben zich aangemeld als lid. Een oproep in Peel en Maas van initiatiefnemer Fons Merken uit Venray leverde voldoende reac ties op voor een oprichtingsverga dering, die op 18 januari werd gehouden. Voor 2004 staan ver schillende toerritten en uitstapjes op de kalender, ook gaat de ver eniging enkele thema-avonden op touw zetten. De eerste thema-avond vindt plaats op maandag 9 februari in een zaal aan de Merseloseweg 170. Door reisbureau Vice Versa wordt tijdens deze bijeenkomst een presentatie gegeven over motorreizen in Amerika, Zuid- Afrika en andere interessante lan den. Ook wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met de leden en ideeën van de club. Om niet verrast te worden wil de organisatie graag vooraf weten wie de bijeenkomst zal bezoeken. Als je een motor hebt, kun je lid worden van Two for You. Voor meer informatie: Hans Verdonk, telefoon: 580005 of email: hansverdonk@hotmail.com of Fons Merken, telefoon: 513463 of mail: a.a.merken® wanadoo.nl. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS 20% rfyetrf* &c/wenen- en- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Hondenpoep Naar aanleiding van de artikelen over de aanpak van de overlast van hondenpoep in onder andere Peel en Maas. moet mij, trotse bezitter van een hond van het wat grotere soort, toch even het één en ander van het hart. Gesteld wordt dat hondenbezit ters moeten gaan begrijpen dat de hondenbelasting niet bedoeld is voor het verwijderen van poep. Dan vraag ik me af: waar dan wel voor!? Mijn hond zit de hele dag braaf in zijn ren en wordt daar drie keer per dag uit vrijgelaten om dan aangelijnd een minuut of twintig te kunnen gaan wandelen, uiter aard netjes langs de hondenuit- laatroute. Dit met een lange lijn, zodat hij toch nog wat bewegings vrijheid heeft. Dit zal in de toe komst dus niet meer kunnen. Mijn welopgevoede hond doet zijn behoefte nl. bij voorkeur ver in de struiken, wat wil zeggen dat ik waarschijnlijk bijna dagelijks diverse schaaf- en kraswonden zal oplopen bij de poging zijn uit werpselen van een dergelijke plaats te verwijderen. Dat wordt dus een lijntje van een meter, zodat hond's uitwerpselen bereik baar blijven. Verder heeft onze viervoeter, gezegend met een nogal gevoelL ge darmflora, gemiddeld een dag of twee in de week flink last van diarree. Zonder op de details in te hoeven gaan, kunt u zich waar schijnlijk de problemen bij het opscheppen van een dergelijke zéér vloeibare massa wel voorstel len. Tenslotte heeft hij instinctief de sterke behoefte om na gedane arbeid zijn bruinige fabrikaat even flink onder te graven. Mede gezien punt één en twee zie ik mezelf dan ook per 1 januari vol gend jaar liggend onder een struik, naarstig op zoek naar de verse, al of niet vloeibare, uit werpselen van mijn hond, om deze vervolgens op een schepje te kunnen schrapen. U begrijpt het al: Ik wil de poli tiek vragen toch nog eens even over de uitvoerbaarheid van dit plan na te denken. Voor de gemeente Venray is het natuurlijk heel gemakkelijk uitvoerbaar, voor de gemiddelde hondenbezit ter zitten er meer problemen aan vast!! Cindy Alberts, Venray Burgemeester en wethou ders van Venray hebben beslo ten om mee te werken aan een ontmoetingsplek voor bewo ners van de straat Koningskaars in Landweert. Het idee is afkomstig van de bewoners zelf. Door een goede samenwerking tussen bewoners, woningstichting, wijkraad en gemeente Venray is het mogelijk om de ontmoe tingsplek nog dit jaar te reali- Er is ongeveer 10.000 euro nodig voor de aanschaf van beplanting en straatmeubilair. De ontmoetingsplek komt op het bestaande groenpleintje in de straat. Het initiatief komt van vier bewoners van de straat Koningskaars. Volgens hen was er onder de bewoners, waarvan het merendeel vijftigplusser is, behoefte om meer contact met elkaar te krijgen. Door de aanleg van een ontmoetingsplek willen zij elkaar beter leren kennen, iso- mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Roggel Horst Geleen 0475-494220 077-3986464 046-4757545 lement van bewoners in de buurt voorkomen, burenhulp bevorde ren en een stukje sfeer en gezel ligheid in de straat brengen; zaken waardoor de leefbaarheid in de straat wordt bevorderd. De initiatiefgroep en de gemeente Venray hebben samen een ontwerp gemaakt voor' de ontmoetingsplek, dat in septem ber 2003 met de bewoners is besproken. Het ontwerp is inmid dels goedgekeurd en ook hebben zich enkele bewoners gemeld die mee willen helpen met de aanleg van de ontmoetingsplek. De aan leg bestaat uit het rooien van enkele bomen, het vervangen van de bestaande beplanting en de aanleg van een verhard pleintje van circa 180 vierkante meter. Op het pleintje worden enkele ban ken, een tafel en een afvalbak geplaatst die door de bewoners aangeplant en verzorgd zullen worden. De gemeente zal onge veer de helft van de kosten voor haar rekening nemen. Ook woningstichting Wonen Venray en de wijkraad Landweert zijn enthousiast over het initiatief en hebben een financiële bijdrage toegezegd. De bedoeling is dat de ontmoetingsplek in het voorjaar gerealiseerd is. Het is deze keer nog niet hele maal duidelijk waar de Peelwerkers naar toe gaan. Door het erg natte weer van de laatste tijd raken sommige paden waar schijnlijk ontoegankelijk. Maar natuurlijk houden ze gewoon vol en trekken er weer met bijl en zaag op uit zodat de opdringerige berken de Peel niet zulllen over woekeren. Maar zelfs de stoerste macho's onder ons zullen hun laarzen niet kunnen missen. Verzamelen: zaterdag 24 januari 2004 om 9 00 uur bij de kerk van Liessel. Deelnemers worden ver zocht zich even per telefoon te melden. (0492-515683 of 0493- 319610).

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7