Venray stelt voorwaarden aan Servaashof iemeente spant kort geding aan We zijn hier enorm trots op" ■L-ill JJ;1 JtlTl 20,- 30,- 50,- 70,- 90, Flextronics impuls voor verkoop industriegrond WATERSCHADE ROOKSCHADE Kom kijk en koop, zo 'n kans krijgt u SLUIS LEDER VENRAY 1 1500 STUKS LEDEREN KLEDING MOETEN WEG Bedreiging Pi EN MAAS Donderdag 22 januari 2004 - Pagina 3 College dreigt medewerking stop te zetten indien VvGI rekening niet betaald -1 bouwwerkzaamheden Dingus stil te leggen m ag gemeente heeft een kort aangespannen tegen jus om de bouwwerk- "g iheden in het jongeren- nm stil tc leggen, on louder Emonts (PvdA) acht dat het kort geding pu twee tot drie weken zal en. De gemeente wil daar- >te 0 Snel mogelijk aan de met haar eigen bouwplan oo door Dingus wordt ver- - voor de renovatie het pand aan de aderstraat, me Vla larnaast gaat de lokale over- in hoger beroep bij het chtshof in Den Bosch. De eente probeert opnieuw het [contract met Dingus te ont Een eerdere poging daar- rerd door de rechter in 2002 wezen. Op 1 juni 2005 loopt roi tienjarig huurcontract af. Het ege wil uiterlijk op die datum, i liefst zo snel mogelijk, jus als huurder buiten de deur tten. gemeente heeft steeds aan- mdigd direct een kort geding uilen starten zodra Dingus eigen bouwplan zou uitvoe- Alhoewel het jongerencen- c! trum meerdere malen verkondig de reeds begonnen te zijn, en dit in september 2003 ook schrifte lijk aan de gemeente meldde, bleef het kort geding uit. Wethouder Emonts beweerde dinsdag op de persconferentie pas vorige week officieel op de hoogte te zijn gebracht. Tijdens het gesprek op 14 januari kreeg de gemeente de eerste rekening van de architect van Dingus over handigd. "We hebben niet kun nen constateren dat er al sprake was van een verbouwing", ver klaarde Emonts. "Formeel hebben we er niet eerder van gehoord. En we wilden ook wachten met het kort geding totdat het echt moest, Ik heb zo lang mogelijk gepro beerd om samen met Dingus ons bouwplan uit te voeren. Want daar waren we het samen hele maal overeens. Dat dit het aller beste plan was. Heel jammer en vervelend dat dit niet gelukt is." Volgens Emonts voldoet het bouwplan van de gemeente, dat uitgaat van een geluidsniveau van 101 dba, volledig aan het vonnis van de rechter. "Omdat Dingus nu zelf gaat verbouwen worden wij geblokkeerd in de voortgang. Dat gaan we met een kort geding ver hinderen. Want met ons bouw plan voeren we het gerechtelijk vonnis volledig uit." Een paar honderd meter verder op in jongerencentrum Dingus vallen Pieter Gijsbers, Ton Jans. Piet Tromp en Henk Elegeert bijna van hun stoel van verbazing. Want al in april 2003 brak de Dingus-delegatie de bouwge- sprekken met de gemeente radi caal af. Toen kwam de aap uit de mouw dat het pand niet te isole ren was op meer dan 101 dba, zonder dat de aanpandige woning moest worden aangekocht. Volgens de uitspraak van de rech ter heeft Dingus recht op een geluidsisolatie van 110 dba. Emonts beweerde dinsdag dat Dingus daarvan wél op de hoogte was. Oud-bestuurder Schaeffers, die in 2000 aftrad, zou ervan geweten hebben. Ook verweet de wethouder Dingus dat het geen second opinion had laten uitvoe ren naar 103 dba. "List, leugens en bedrog", roepen de vier in koor. "Propagandapraat en keiharde leu gens", briest voorzitter Gijsbers. "Die 103 dba telde voor ons niet meer want het betrof alleen hun bouwplan. Heel Venray heeft openlijk kunnen volgen hoe wij dat hebben afgewezen. Tot meer dere keren toe zowel schriftelijk als mondeling. Het staat ook in alle verslagen die op het gemeen tehuis liggen. Schandalig dat Emonts nu durft te beweren dat we het bouwplan samen ontwik keld hebben", aldus een woeden de Gijsbers. "Er wordt zwaar vuil spel gespeeld. Drie keer zijn ze door de rechter in het ongelijk gesteld en telkens proberen ze het weer opnieuw met hun leu gens." Ook Jans, Tromp en Elegeert, die namens Dingus de meeste gesprekken met de gemeente hebben gevoerd, reageren verbij sterd en vol onbegrip op de uitla tingen van Emonts die Dingus ook verweet dat het gesprek van 14 januari al maanden eerder had kunnen plaatsvinden. "We heb ben genoeg pogingen onderno men maar het was lastig met Dingus tot een afspraak te komen." "Vind je het gek", reageert Gijsbers. "Omdat wij belazerd zijn over de geluidsisolatie hebben we alles opnieuw moeten laten uitre kenen Want de cijfers van de gemeente bleken onbetrouwbaar. Dat heeft ons maanden extra werk gekost." Dingus heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de rechtsza ken. "Ik vermoed zelfs dat de rechter het kort geding niet eens ontvankelijk verklaart. Want dat moet spoedeisend zijn. Terwijl wij al vanaf midden 2003 met de verbouwing bezig zijn", zegt Gijsbers die ook niet bang is dat de rechter de huur beëindigt en Dingus op straat zet. "Want het huurcontract is destijds gekop peld aan het renovatieplan dat nooit is uitgevoerd. We hebben nog maar weinig genot van dit gebouw gehad. Ik verwacht dat het huurcontract daarom in 2005 zonder meer met nog eens tien jaar verlengd wordt." Pieter Gijsbers maakt zich ondertussen meer zorgen over 'zijn achterban. "Ik voorzie grote problemen. Er kunnen binnen kort wel eens ergere dingen gebeuren dan die gesneuvelde ruit van de burgemeesterskamer. Want de jongeren pikken dit gedrag van de gemeente niet meer. Ik heb er wekelijks contact over met de politie. Wij als bestuur kunnen er niet meer voor in staan." Jchting De Heesakker stille kracht achter vernieuwd sportpark SVOC'01 De verkoop stort a.s. vrijdag 23 januari om 10.00 uur in het pand van Amigo, Wilhelminaslraal 1C, Venray Centrum (zijstraat van de Grotestraat). Betaling uitsluitend contant! Max. 2 stuks per persoon. De rivaliteit tussen de beide Tenrayse kerkdorpen Oirlo en '"Castenray is een van oudsher *s5ekend gegeven. Ook op het Voetbalveld stonden SV DIS en e ejV Castenray als kemphanen 'fleer dan eens tegenover 0lleHkaar waarbij de gemoederen tijd tot tijd hoog opliepen. de afgelopen decennia, en maïöet name de laatste jaren, zijn ikasieide clubs echter versmolten AI9|ot een bloeiende fusievereni- :ornng SVOC'01. Op zondag 1 Februari neemt SVOC'01 het —totaal vernieuwde sportpark in gebruik. De stille achter deze metamor- |j»ose is Stichting De Heesakker nog steeds het onderhoud H?n beheer van het sportpark haar rekening neemt, gesprek met voorzitter Steeghs en secretaris |»Henk Classens. De rivaliteit tussen beide voet- loed )alclubs was vanaf de oprichting op vanSV Castenray, in 1964, onge kend groot. Dat ging volgens lenk Classens dertig, veertig jaar ïeri geleden, soms zelfs te ver. Een !lin9 cleine anecdote onderstreept dat n de jaren zestig met het mes op mp) afel werd gestreden. "Vele Castenrayers beoefenden vóór ?ren 1964 de voetbalsport bij DIS en ns,< lat had niet altijd de volle instem- n'ng van alle dorpsgenoten. Men :on immers ook in Horst terecht Het gerucht gaat dat de zaakvoer der van de boerenbond in Castenray, toen SV Castenray werd opgericht, door de boeren onder druk werd gezet om zijn zoon, toentertijd een topspeler van DIS, te bewegen bij SVC te komen voetballen. Men zou anders geen meel meer afnemen. Of hij voor die druk is bezweken, is niet duidelijk. Feit is wel, dat de bewuste speler nog vele jaren als een van de beste spelers aller tij den in het eerste elftal van SVC heeft gevoetbald." Begin jaren zeventig kwam de eerste toenadering tussen beide clubs. SV DIS, opgericht in 1927, had zijn sportaccommodatie mid den in de kern van Oirlo liggen. Het sportpark van SV Castenray lag aan de rand van het Venrayse kerkdorp. Omdat het sportveld in Oirlo beschikbaar moest komen voor woningbouw en de accom modatie van SV Castenray te'klein werd. werd een nieuw gezamen lijk sportpark op de grens van beide dorpen aangelegd. In 1973 werd sportpark Heesakker in gebruik genomen. In 1974 wer den zelfs de eerste fusiegesprek- ken gevoerd. De jeugdafdelingen van beide verenigingen waren een jaar eerder al samengevoegd. Toen cr uiteindelijk gestemd moest worden over het al of niet doorgaan van deze fusie, werd het voorstel met name in Castenray Henk Classens (links) en Rini Steeghs van Stichting De Heesakker nemen al op voor hand een pilsje op het feest ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde sportpark met grote meerderheid wegge stemd. De jeugd werd daarop ook weer uit elkaar gehaald. Classens: "De geesten waren er toen blijk baar nog niet rijp voor." HARMONIE Bij de presentatie van de eerste plannen voor sportpark Heesakker werd ook de Sportstichting Oirlo/Castenray, later Stichting De Heesakker, opgericht om de realisatie van een nieuwe accommodatie in goede banen te leiden. De leden van het bestuur werden gerccru- teerd uit beide dorpen, gelijkelijk verdeeld. Na realisatie van Heesakker kreeg dit bestuur de opdracht om het sportpark namens beide verenigingen te beheren en te onderhouden. Later werd ook sportpark De Kamp. van de inmiddels opgerich te korfbalvereniging in Castenray, aan deze stichting toevertrouwd. "De rivaliteit tussen beide voetbal clubs was er toen nog steeds en het stichtingsbestuur moest dan ook bestaan uit neutrale perso nen. De afspraak was dat de voor zitter uit Oirlo kwam en de pen ningmeester en secretaris uit Castenray". legt Rini Steeghs uit, "Daarnaast werden er vanuit beide verenigingen twee perso nen van het dagelijkse bestuur, waaronder de voorzitter, aan het stichtingsbestuur toegevoegd. Op die manier werd geprobeerd om alles zo goed en eerlijk mogelijk in banen te leiden." Medio jaren tachtig groeiden beide verenigingen weer naar elkaar toe. Zo gingen de jeugdaf delingen in 1986 weer samenwer ken. In 1999 kwam bij beide ver enigingen een mogelijke fusie weer op de agenda. Begin 2000 werd een comité opgericht, bestaande uit vijf Oirlonaren en vijf Castenrayers van zowel bin nen als buiten de beide besturen met de opdracht om serieus te onderzoeken of tot een fusie kon worden gekomen. En zo ja, onder welke voorwaarden. John Willems, lid van DIS, ging de kar trekken. Ruim anderhalf jaar later was de fusie een feit. Óp 1 juli was de officiële oprichtingsdatum van de nieuwe omnivereniging SVOC'01, nu een van de grootste verenigingen in de gemeente Venray "En de fusie gaat veel ver der dan allen de sport", aldus Steeghs, "Want ook op vele ande re vlakken is er steeds meer samenwerking tussen mensen, verenigingen en instellingen uit beide dorpen. De scherpe kantjes tussen Oirlo en Castenray zijn er dan ook duidelijk af. Dat blijkt ook wel hoe het binnen SVOC'01 na de fusie reilt en zeilt. Alles ver loopt in perfecte harmonie," PRIVATISERING Sportstichting De Heesakker zat in al die jaren niet stil. Rinie Steeghs kan zich nog als de dag van gisteren herinneren hoe de vlag er bij hing toen hij ruim tien jaar geleden voorzitter werd van het bestuur. Steeghs schroomde, voordat hij toetrad tot het bestuur, niet om vanuit het D1S- bestuur de stichting kritisch te benaderen. "Eigenlijk dreef de stichting destijds op los zand. Er waren weinig activiteiten en het achterstallig onderhoud van het sportpark was groot." "Maar", nuanceert Classens, die inmiddels dertien jaar in het stichtingsbe stuur zit, "Dat kwam ook omdat de stichting geen geld had. Ieder dubbeltje moest worden omge draaid, terwijl de buitenwacht dacht dat we stikten van het geld. Maar er was gewoon niks. De stichting kon eigenlijk geen ver wijt worden gemaakt." Stichting De Heesakker besloot de zaken medio jaren negentig voortvarend aan te pakken. Renovatie en uitbreiding van het sportpark en het privatiseringstra ject liepen de afgelopen acht jaar als een rode draad door het stich tingsbestuur. Classens: "Twee zaken die nauw met elkaar verwe ven waren. Bij de privatiserings onderhandelingen met de gemeente Venray is er door ons altijd bij uitgehouden dat sport park De Kamp, de accommodatie van de korfbalclub, zou worden overgeplaatst naar Heesakker. De gemeente heeft echter nooit voor wat betreft die voorwaarde een harde toezegging gedaan." De onderhandelingen met de gemeente Venray liepen op z'n zachtst gezegd dan ook uiterst moeizaam. Steeghs: "Het totale traject van overplaatsing van de korfbalvelden van De Kamp naar Heesakker nam, vanaf het eerste gesprek in april 1996 tot aan de ingebruikname, maar liefst acht jaar in beslag." Ook in het privati seringstraject met de gemeente Venray nam het stichtingsbestuur het voortouw. Samen met Merselo ondertekende de stich ting in 1999 als eerste een inten tieverklaring voor privatisering van de sportparken. "Maar niet voordat we zwart op wit kregen dat de korfbalaccommodatie zou worden overgeplaatst naar sport park Heesakker. Die toezegging kregen we uiteindelijk pas vlak voor het ondertekenen van de intentieverklaring. De gemeente ziet dit nu nog steeds als een stuk je chantage van onze kant", lacht Classens. Ook de nieuw- en verbouw van Sportpark Heesakker verliep niet zonder slag of stoot. Problemen met de grondaankoop, vermeen de stankcirkels, door de gemeen te veroorzaakte vertragingen in de afhandeling van zaken en bestem mingsplanwijziging speelden het stichtingsbestuur danig parten. Pas met de afgifte van de uiteinde lijke bouwvergunning, in mei 2003 door de gemeente Venray, kreeg de stichting groen licht voor de start van de nieuwbouw op sportpark Heesakker. Het korf- balveld met ondergrondse berege ning was al in september 2002 aangelegd. Vervolgens werden met grote voortvarendheid de overige werkzaamheden ter hand genomen. Nu, nog geen jaar later, staat er mede door grote zelfwerk zaamheid van de leden een sport park waar menig sportvereniging in de regio terecht heel jaloers op is. "We zijn dan ook enorm trots op wat hier is gerealiseerd", zeg gen de beide bestuursleden van Stichting De Heesakker in koor. In het weekend van vrijdag 30 en zaterdag 31 januari en zondag 1 februari vieren Stichting De Heesakker en SVOC'01 de her opening van het sportpark met een driedaags feestprogramma. In Peel en Maas van volgende week donderdag komen we hierop uit gebreid terug. De nieuwbouwplannen voor Servaashof komen in een beslissende fase. Op het Servatiusterrein wordt een nieuw psychiatrisch zieken huis plus een woonwijk met circa 327 woningen gebouwd. De commissie Welstand, Monumenten en Architectuur uitte al kritiek op de te hoge en dichte bebouwing rondom het terrein. Het college ver bindt elf voorwaarden aan de totstandkoming van een nieuw globaal stedenbouw kundigplan (GSP). Het GSP zoals dat in 2000 door de gemeenteraad is vastgesteld is inmiddels achterhaald. De beoog de compacte bouw van het zie kenhuis moet vervangen worden door laagbouw over een grotere oppervlakte. Daarvoor dient er een nieuw GSP opgesteld te wor den dat moet leiden tot een definitief stedenbouwkundigplan dat naar verwachting op 18 mei door de gemeenteraad wordt vast gesteld. Op dinsdag 27 januari buigen de gezamenlijke commissies Stedelijke Ontwikkeling en Middelen zich over het nieuwe GSP. Het college heeft een lijst met voorwaarden opgesteld waar aan het VvGI moet voldoen. Het instituut wil hierop nog niet reageren en wacht eerst de behandeling in de commissies af. Over één ding is het VvGI het in elk geval oneens. De gemeente eist dat acht resocialisatiewonin- gen van TBS-kliniek De Rooyse Wissel op Servaashof komen. Dat heeft de raad in 1999 immers zo besloten. Maar zowel De Rooyse De gemeente Venray heeft vorig jaar 5,37 hectare indus- triegrond verkocht. Flextronics Logistics nam het overgrote deel voor zijn reke ning. Het bedrijf kocht op Smakterheide II een kavel van vier hectare. De uitbreiding van het distribu tiecentrum met een enorme hal is inmiddels in volle gang. Op bedrijventerrein Smakterheide II werd in totaal 4,86 hectare ver kocht. Dat leverde het Grondbedrijf 3.209 060 euro op. Op Smakterheide II is nu nog zo'n zeven hectare beschikbaar. Op bedrijventerrein Keizers- veld werd één kavel van iets meer dan een halve hectare verkocht voor 393 762 euro. Keizersveld is daarmee bijna uitverkocht want er resteert nog 1,2 hectare. Na het dipjaar 2002, waarin slechts 1,6 hectare van de hand werd gedaan, was 2003 een beter jaar maar het werd ook overscha duwd door de vertraging op de Hulst II. De verkoop van ruim zes hectare aan projectontwikkelaar 3W Vastgoed voor de bouw van woonboulevard Xenter is nog Wissel als VvGI zien dit niet (meer) zitten. De TBS-woningen ontbreken dan ook in het nieuwe plan. Óok zouden voorzieningen als museum het Freulekeshuus en de Volksuniversiteit er een plek moeten krijgen. Dreigender wordt het college als het over geld gaat. Afgesproken is dat ambtelijke kos ten voor ontwikkeling van het ter rein en kosten van verkeersaan- sluitingen door het VvGI vergoed worden. De kosten zijn inmiddels opgelopen tot 244.695 euro. Medio vorig jaar heeft de gemeen te een rekening, voorzien van een accountantsverklaring, ingediend. "Het VvGI heeft deze kosten nog niet vergoed. Juridisch wordt onderzocht of we de medewer king als gemeente voortzetten als het VvGI zijn financiële verplich ting niet nakomt", zo schrijven B en W. Ook wil het college vooraf weten of er planschade te ver wachten is van bewoners uit omliggende wijken nu het Servatiusterrein zo dicht en ingrij pend bebouwd wordt. De gemeente kan de schadevergoe ding immers niet meer afwente len op de initiatiefnemer. Het heeft daarom een bureau in de arm genomen die een risico-analy se uitvoert. In februari zijn de resultaten van het onderzoek bekend. "Mocht uit de risico-ana lyse blijken dat planschade te ver wachten is dan kan dat reden zijn om planologische medewerking te weigeren", aldus B en W. De gemeente wil verder dat er slechts 78 woningen gebouwd worden. Omdat er momenteel niet meer woningcontingenten beschikbaar zouden zijn. De steeds niet rond. Het gaat om een bedrag van 5,67 miljoen euro. De vertraging kost de gemeente maandelijks 23.000 euro rentever lies. De bouwvergunning werd al in juli 2002 verleend. Op 5 febru ari 2003 werd de vergunning onherroepelijk en volgens het contract moest 3W Vastgoed bin nen een half jaar starten met de bouw. De politie heeft zaterdagavond een 28-jarige man uit Venray opgepakt die verdacht wordt van illegaal wapenbezit en bedreiging. Zijn 23-jarige vriendin deed vrij dag aangifte van verschillende mishandelingen en bedreigingen en wilde niet meer in de geza menlijke woning blijven. Toen de politie met haar meeging om haar spullen uit huis te halen, troffen de agenten het vuurwapen aan. Daarop werd een zoektocht naar de verdachte gestart. Hij is zater dagavond gevonden in een de woning van een kennis en daar gearresteerd. Hij is voor verder onderzoek ingesloten. bouw van 327 woningen zal daar om over meerdere jaren verspreid moeten worden. Alhoewel Venray onlangs van de provincie de bouw van 330 extra woningen kreeg toegewezen. Het VvGI heeft nog geen inzicht gegeven in de financiële haalbaarheid van het GSP. De gemeente denkt dat het plan van wege te grote verliezen aangepast zal worden. Het GSP uit 2000 liet een tekort zien van 5 miljoen euro. Indien de beoogde kantoor gebouwen geschrapt worden dan loopt het verlies op tot 6 miljoen euro. De gemeente oordeelt dat een kantorenlocatie op het Servaashof niet realistisch is van wege de geringe vraag en omdat elders in Venray al kantoren gere aliseerd worden. Het college wil dat eerst de financiële haalbaar heid wordt aangetoond. Maar het geeft tevens aan dat een sluitende exploitatie geen eis is. Daarvoor zouden 500. woningen gebouwd moeten. De gemeente noemt dit aantal 'irreëel'. Het project 'erbij halen, erbij houden' moet ook ingepast wor den. Dit is een meerjarig experi ment dat financieel ondersteund wordt door de provincie. Het doel is een zodanige sociale infrastructuur op Servaashof en aangrenzende wijken te realiseren dat psychiatrische patiënten opti maal kunnen integreren en func tioneren in de samenleving. Het VvGI telt straks nog ruim driehonderd patiënten die langdu rige en intensieve zorg nodig heb ben. Het nieuwe ziekenhuis bestaat daarom vooral uit gesloten en besloten afdelingen die in het hart van het gebied gegroepeerd worden. Functiemenging - psy chiatrisch ziekenhuis, wonen, werken en recreëren verspreid over het terrein - zoals voorge steld in het GSP van 2000 is daar- PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie^^andenmunckhpf.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunddiof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dmsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek 1 Tel. 0478-582817 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dmsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo B Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3