uizendpoot als prins Vastelaovend Bronzen Piëlhaas voor Paul Kronenberg Joop I regeert over De Hedsbuülen Barry d'n urste prins in Leunen Nieuw jeugdtrio Prins Peter van in Leunen de Huibuuke Oostrumse jeugd prins geen illusie Theo II prins bij de Klute-trappers Mök vur kiender Jeugdprins De Hazekeutel Ties Dinghs Beste Knuppel in Castenray Prinselijk liedje in halve finale Prinsenbal Merselo Zittingsavonden De Bliekers Presentatie boerenbruids paar van de Piëlhaas In een gezellig vol café-zaal Back in Time is afgelopen zater dag de nieuwe Oostrumse jeugd prins bekend gemaakt: Bart Arts. De zaal was voor deze gelegen heid omgetoverd in een zaal vol goocheltrucs en illusies. Gastheer was goochelaar in opleiding Has san Kazzan die deze avond zelf een aantal trucs zou gaan laten zien en ook zou hij een aantal beroemde illusionisten op bezoek krijgen. Maar voordat de show kon beginnen moest er eerst afscheid genomen worden van prins Pirn I, vorst Dave en nar Tom. Nadat dit trio afscheid had genomen kon de show echt gaan beginnen. Er werd een live ver binding tot stand gebracht met Amerika waar de wereldberoem de illusionist Wilem Copperfield voor de ogen van de zaal een trein liet verdwijnen en zich vervol gens het podium op toverde. Na Willem Copperfield was het de beurt aan hypnotiseur Pasta Pas- telli om de zaal versteld te doen staan van zijn hypnoseshow. Ver schillende vrijwilligers uit het publiek werden onder hypnose gebracht en deden vervolgens in opdracht van Pasta de gekste din gen. De hoofdgast van Hassan Kazzan deze avond was niemand minder dan illusionist Wand Klok. Na een aantal onnavolgbare tmcs was het tijd voor de hoofdact. Hiervoor werd een echte tover- kast het podium op gereden. In deze kast werd grote prins Henk II weg getoverd en na enkele pogingen kwam uit deze zelfde toverkast Bart Arts als prins Bart I tevoorschijn. Tijdens de carnaval zal prins Bart I bij gestaan worden door vorst Sjors (Gommans) en nar Boy (de Kleijn). Prins Bart I zal deze carnaval voorop gaan onder het motto: Ge mot nie lulle, mar veul flauwekulle, en op zien tied de pullen vuile. In een uitstekend gevulde en zeer gezellige cultuurbunker wer den Prins Peter de Zesde en Prin ses Ine onthuld als het nieuwe prinsenpaar van De Huibuuke in Overloon. Tijdens het Overloon- se prinsenbal werd de prins als zijnde de zeer kostbare buit van een tweetal boeven aan het publiek gepresenteerd. Prins Peter de zesde (42 jaar) is in het dagelijks leven werkzaam bij de Regio-politie Zuid Gelder land als hoofd financiële en eco nomisch Zaken. Prinses Ine is als rechercheur werkzaam bij het politiebureau in Gennep. Het prinsenpaar is zeer goed ingebur gerd in het Overloonse vereni gingsleven. Naast het actief deel nemen aan diverse sporten dragen ze ook op het bestuurlijke vlak in o.a. tennis- en voetbalver eniging hun steentje bij. Prins Peter is daarnaast ook zeer actief binnen de Overloonse carnaval, naast het jaarlijks deelnemen aan de bonte avonden is hij ook een mede-organisator van de jeugd carnaval. Als nieuw boerenbruid spaar werden Jolanda van Son en Piet Cremers voorgesteld. De kos- tumeringwedstrijdwerd bij de enkelingen gewonnen door Jan Voesten met zijn vertolking van Calimero. Bij de paren ging de eerste prijs naar Ine v.d. Hoff en Wendy Beckers met een prachti ge uitvoering van Kabouter Plop. De eerste prijs bij de groepen werd behaald door de ouders van de prins. Op zondag T februari zijn weer de voorstellingen van Circus Mök vur Kiender. Dit jaar zullen er, evenals vorig jaar, weer twee voorstel lingen worden gehouden, en wel om 13.00 uur en om 16.30 uur. Dat Circus Mök vur kiender steeds groter en bekender wordt in Vcnray is te merken aan het aantal deelnemers. Dit jaar doen er weer meer scho len mee met een act. De commissie Circus Mök is er samen met de Hazekeutel wederom in geslaagd een spetterende voorstelling samen te stellen. Het belooft dan ook weer een prachtige middag te worden, waarbij op het ene moment enorm gelachen zal worden, en het vol gende moment zal de spanning hoog oplopen. Kortom, een middag plezier voor de kinderen van groep 3 t/m 8 van de basisschool. Voor de prijs hoeft u het al helemaal niet te laten, die is net als vorig jaar slechts 2,50. Bovendien krijgen de kinderen in de pauze ook nog eens een gratis glas drinken. EL EN MAAS je kon er eigenlijk op wach- n. Een duizendpoot als Willy jesten (29) verdiende het om rins van De Piëlhaas te wor- Eo. Als decorbouwer, wagen- luwer, tekstschrijver, leatermaker en grafisch Dirngevcr heeft hij binnen de enrayse vastelaovesvereni- ng al vele jaren zich verdien- elijk gemaakt. En met het X11 feest van De Piëlhaas was et dan ook geen echte verras- jng dat Willy werd uitgeroe- en tot prins Willy d'n Urste. Haar niemand wist het 100% eker", aldus Willy. Met dat laatste wijst Willy erop at niemand het nieuwe trio op en verspreking heeft kunnen etrappen. Want al sinds 5 okto- er wist Willy dat hij prins zou rorden en dat Rob (van Lieshout, 0) en Juan Manuel (Lopez van de 26) zijn adjudanten zouden jn. Drie dagen later dan de prin- :nkeuzecommissie had gepland, je kwamen bij de toenmalige flat n Willy aan een gesloten deur. werd wel gereageerd, 's avonds a elf uur, maar niet opengedaan, filly bleek op vakantie en Leon msen van de prinsenkeuzecom- lissie had op het verkeerde nopje gedrukt. En die bewoner renste de centrale deur niet te penen. Drie dagen later was het dus wel raak. "Dan staan ze ineens met drie man binnen en zeggen ze niets", aldus Willy. "Dat duurde zo'n twintig minuten waarin ze de flat bewonderden om koffie vroe gen maar verder niet aangaven waar ze voor kwamen. Dat wist ik natuurlijk wel maar de vraag of ze mij voor prins of adjudant wilden vragen kwam bleef tergend lang achterwege." Het werd dus prins, waarna ver volgens de adjudanten werden gevraagd. Met Juan was dat geen probleem. "Ik woonde vlak onder Willy. Ik wist echter dat Rob die avond bezoek had en dus niet direct bereikbaar was", aldus Juan. De prinsenkeuzecommissie reed vervolgens enkele malen langs het huis van Rob om zich te vergewissen of het bezoek weg was. Toen dat het geval was, werd Rob gebeld of ze langs mochten komen. "Maar ook nu werd niet aangegeven waarvoor", aldus Rob, "waardoor ik mij een klein kwartiertje een beetje prins mocht wanen. Want diezelfde dag nog had ik aan Willy gevraagd of ze hem al gevraagd hadden. Dat was niet het geval", aldus Rob. Voor de duidelijkheid. Voor Willy, Rob en Juan stond het al langere tijd vast dat, wanneer een van hen gevraagd zou worden, zij geza menlijk het trio zouden vormen. Het nieuwe trio laat de komen de weken over zich heen komen. "We hebben op papier al een druk programma", aldus Willy. "Daarnaast moeten we ook nog veel zaken voorbereiden. Dat heb ben we bewust laten liggen voor na het uitkomen omdat het teveel zou opvallen als we zo vaak bij elkaar zouden komen." Met het uitkomen is ook een periode van gezeur aan de kop voorbij. "We stonden natuurlijk hoog op de nominatie maar door de bal naar anderen te kaatsen, hebben we binnen de vereniging de aandacht goed af kunnen leiden. Tot op het laatste moment toe," zegt een glunderende prins Willy. "Tijdens de prinsenproklamatie was ik actief binnen de organisatie", legt Rob uit. "Toen Willy en Juan ergens anders in de toneeltoren zaten te zweten, was ik aan het werk. Marco Hendriks werd toen gevraagd om met de andere twee mee naar beneden te gaan met een masker op, om zo de mensen achterde coulissen te misleiden. Dat lukte perfect." Daarnaast zat het trio in een drukke periode. Willy en Rob waren nauw betrokken bij de Kla- tergoldvoorstellingen waar veel tijd in ging zitten. Daarnaast had Willy een nieuwe baan en ging hij verhuizen cq. verbouwen. "Van de andere kant kon je door die drukte best gemakkelijk excuses vinden als je weer eens bij elkaar kwam", aldus Willy. Willy is in het dagelijks leven grafisch ontwerper en woont samen met Yvonne Martens. Hob by's heeft hij genoeg: carnaval vie ren, (zaal)voetbal, theater maken (zoals de voorstellingen van Kla- tergold en de vele optredens in Circus Mök). Hij is zeer actief als creatieve duizendpoot binnen de Piëlhaas. Rob van Lieshout is onderwijzer van groep 7 van de Petrus Banden School en sinds oktober getrouwd met Maaike. Ook zijn hobby's zijn vastelao- vend vieren, (zaal)voetbal en theater maken. Adjudant Juan is werkzaam bij Thissen Installatie, een fervent voetballer en, ondanks dat hij geboren en geto gen Venraynaar is, volgens zijn kameraden een Spanjaard in hart en nieren. Willy is overigens al eens prins geweest en wel bij de Zoepneuze, de 'zustervereniging' van De Piël haas. Bij die vereniging, opgericht door de vriendenclub van Willy en Rob, zitten ook de beide adju danten. Rob is daar zelfs vorst geweest. Het trio regeert onder het motto: Mit ollie dizze vastelao- ven dur, dor taeken ik vur! Donderdag 22 januari 2004 - Pagina W Zaterdag 24 januari verzamelen alle Hazekeutels zich vanaf 18.33 uur in de foyer van de schouw burg voor de jeugdzitting van 2004. De avond staat in het teken van het aftreden van prins Sjef I en zijn adjudanten Thijs en Jop. Bovendien wachten ze vol span ning op het uitkomen van de nieuwe jeugdprins 2004. Om de spanning er goed in te houden zijn er eerst verschillende artie sten die voor jullie optreden. Ver der wordt ook ons nieuwe boe- renbruidspaartje bekendgemaakt. Het thema dit jaar is sprookjes. Natuurlijk zijn papa's, mama's, opa's en oma's ook van harte wel kom. Carnavalsmaandag 23 februari om 20.11 uur zal in Castenray voor de 20e keer de orde van ver dienste, De Beste Knuppel, wor den uitgereikt. Ook dit jaar was er weer een unaniem besluit wie de onderscheiding De Beste Knup pel 2004 toe moest komen, namelijk Ties Dinghs. Dit vanwe ge zijn vele verdiensten voor de Castenrayse gemeenschap. In 1967 was Ties een van de oprich ters van de Bonanza's. Zo waren de Bonanza's vele jaren te zien tij dens de optochten in Castenray maar ook in Venray hebben ze jaren mee gedaan. Toen ze in de gaten kregen dat ze nooit met de grootste eer mochten gaan strij ken werd er besloten om er mee op te houden. En als dank werd er door hen een wisselbeker beschikbaar gesteld voor de twee de prijs voor de wagens zodat de Bonanza's nog ieder jaar door de carnavalsvereniging worden genoemd. In 1981 werd Ties Prins van de Schanseknuppels. Na nog enkele jaren als raadslid te hebben gefungeerd trad Ties toe tot 't bestuur van de carnavalsver eniging waar hij als secretaris vijf tien jaar actief was. Zo had hij zit ting in de ouderraad toen zijn drie kinderen op de lagere school kwamen. In 1989 zette hij zich in. om de dorpsraad en de gemeen te, ervan te overtuigen dat de tun nel behouden moest blijven voor onder anderen de schoolgaande kinderen de gebruikers van de sportparken maar ook voor de recreanten. Een handtekeningen actie had succes. Ook heeft hij twintig jaar in het stichtingsbe stuur van gemeenschapshuis de Wis plaatsgenomen, waarvan zeven jaar als voorzitter. In die periode heeft Ties twee verbou wingen meegemaakt van het gemeenschapshuis. Ook was Ties een van de oprichters van een joekskapel in eigen dorp. Want zo'n stukje live muziek zorgt toch altijd voor een aparte sfeer bij wat voor een gelegenheid ook. Maar hij was zelf ook jaren musicerend lid van Op Tied Muuj. Het bestuur van vastelaoves- vereniging De Piëlhaas heeft in zijn bestuursvergadering van oktober unaniem besloten de hoogste onderscheiding die de vereniging kent, de Bron zen Piëlhaas, uit te reiken aan Paul Kronenberg uit Venray voor zijn grote inzet samen met zijn vriendin Sabriye Ten- berken en hun baanbrekend werk voor het project Braille without Borders. Paul en zijn blinde vriendin begonnen in 1997 aan dit project toen bleek dat in Tibet blinde kin deren veelal aan hun lot werden overgelaten; voor de opvang van gehandicapten is in dat land geen geld en gewone scholen zijn nau welijks te vinden. Visueel gehan dicapten komen daarom al hele maal niet aan bod wanneer het gaat om scholing of begeleiding. Sabriye Tenberken ontwikkelde voor haar studie Tibetaans het eerste brailleschrift maar reali seerde zich daarbij dat blinden zonder-praktische vaardigheden zeker in deze arme streek geen enkele kans maken. Het project werd in eerste instantie door de autoriteiten met argusogen beke ken. maar door de toenemende internationale naamsbekendheid groeide ook de goodwill van de overheid en als alles volgens plan verloopt wordt de school vanaf 2007 zelfs volledig gerund door de Tibetaanse Regionale Nationa le Gehandicapten Organisatie. Vorig jaar kreeg de organisatie Braille without Borders van Paul en Sabriye al de Albert Schweitzer Prijs en is het duo dit jaar benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Via email heeft Paul Kronenberg laten weten, uit naam van de kinderen en de medewerkers aan dit pro ject. verheugd te zijn over de toe kenning van de Bronzen Piëlhaas; hij spreekt daarbij de wens uit dat deze Bronzen Piëlhaas niet direct voor hem persoonlijk bedoeld is, maar voor de gehele organisatie. Momenteel verblijft het duo in het uiterste zuiden van India waar ze de mogelijkheden bekijken om ook daar een nieuw trainingscen trum op te zetten. Zij willen daar blinden uit ontwikkelingslanden op gaan leiden zodat zij hun eigen Braille zonder Grenzen project in hun eigen landen op kunnen gaan zetten. Uiteindelijk, laat Paul weten, kennen zij hun eigen cul tuur en taal beter dan wij ooit zouden kunnen leren en zij kun nen dan ook rechtstreeks contact opnemen met hun regering om ondersteuning te krijgen. Op deze manier hopen Paul en Sabriye de filosofie van Braille zonder Gren zen sneller "over de aardbol" te verspreiden en kan in een kortere tijd meer blinde kinderen en vol wassenen de mogelijkheid gebo den worden om onderwijs te vol gen. Traditiegetrouw wordt de Bron zen Piëlhaas op de eerste zaterdag van Circus Mök uitgereikt, maar gezien het drukke werk- en reis schema van dit tweetal zijn zij pas eind januari in de gelegenheid om naar Europa te kómen en ook daar wacht hen een druk schema aan bezoeken enz. Paul heeft beloofd alles op alles te zetten om samen met Sabriye op zaterdag 7 februari, tijdens de laatste Circus Mok-voorstelling, aanwezig te kunnen zijn samen met zijn fami lie. Op deze avond zal dan de Bronzen Piëlhaas uitgereikt wor den aan 'enne gewoene Venrodse jong', die zijn idealen omgezet heeft in daden. Na de voorstelling onge veer 23-15-23-30 uur. is er gele genheid om de kersverse Bronzen Pielhaasdrager te feliciteren in de schouwburg. Carnavalsvereniging 't Knölleke in Leunen heeft afgelopen week end het nieuwe jeugdtrio bekend gemaakt. Tom (Jacobs) d'n derde werd uitgeroepen tot nieuwe jeugdprins, terwijl Teun (Hend- rix) jeugdvorst is in Knöllekeland. De twee worden tijdens de drie dolle dagen terzijde gestaan door jeugdnar Fenne Smits. John Derix en Bart van de Ster ren zitten in (ie halve finale van het LVK met het nummer D'n tel kwiet. Milton Cavis schreef hier voor de muziek en de tekst werd gemaakt door Prins Willy d'n Urste. Zondag 25 januari komt het liedje bij LI in de uitzending en mensen kunnen dan de bon, die gepubliceerd wordt in De Limburger en De Trompetter, inzenden. Dat kan direct maar ook bij de zangers van bet liedje, die zondagmiddag in 't üpke aan wezig zullen zijn Bonnen kun nen ook worden ingeleverd bij prins Willy thuis. Oostsingel 44. Zaterdag 24 januari zal in het Verkeshuus, feestzaal Het Anker in Merselo, de nieuwe heerser bekend gemaakt worden van het Zagewettersrijk. Om 21.30 uur zal eerst Prins Jeroen en zijn Nar Bas aftreden, En zal hij opgenomen worden in de APK. Hierbij zal de nieuwe deken Theo van Els voor het eerst optreden. Om 11 minu ten over half 11 zal de nieuwe prins uitkomen. Hierbij zal joeks kapel De Platvuut haar medewer king verlenen. De hele avond zal het orkest Rosentaler spelen, in vastelaovestijd is dit ook de Hof kapel van de Zagewetters. Om 20.49 uur begint de avond en de entree is vrij. Carnavalsvereniging De Blie kers uit Maashees houdt in het laatste weekend van januari de jaarlijkse zittingsavonden. Deze avonden vinden plaats in de zaal van Plein 27. Er zullen artiesten van eigen bodem optreden. Op vrijdag en zaterdag beginnen de avonden om 20.00 uur en op zon dag 1 februari is er een middag gereserveerd voor de senioren, deze begint om 13-30 uur deze middag komt ook de senioren prins of prinses uit. De voorver koop zal plaatsvinden op 25 janu ari om 11.00 uur in Plein 27. De zaal zal vanaf 10.30 uur geopend zijn en je kunt maximaal zes kaar ten per persoon kopen. Zaterdag 24 januari presenteert carnavalsvereniging de Piëlhaas tijdens het traditionele onder- trouwbal een kersvers boeren bruidspaar. Plaats van handeling: De Witte Hoeve in Venray. Even als andere jaren is er weer een bomvol programma, waar de vas- telaovesvierders weer volop aan hun trekken komen. Muzikaal wordt de avond opgeluisterd door de hofkapel en het huisorkest van het nieuwe boerenbruiloftgezel schap. Natuurlijk zullen ook de liedjes van de nieuwe vastelaoves- cd live ten gehore worden gebracht. Tevens worden de trommelvliezen geprikkeld door een optreden van de Amazing 1 Trumpets'. Maar het belangrijkste i spektakel van deze avond is toch de onthulling van het nieuwe boe renbruidspaar, dat omstreeks 22.00 uur tevoorschijn zal komen, j Dit zal niet gebeuren alvorens afscheid is genomen van het sue- j cesvolle gezelschap van 2003.j Voor deze plichtpleging is eenjl taak weggelegd voor de vorst en jj het nieuwe prinselijk trio van de j Piëlhaas. Alles bij elkaar belooft !jj het weer een spetterende avond te worden die u niet mag missen. Het bal is voor iedereen toeganke- lijk. Toegangskaarten a 5,- per persoon zijn verkrijgbaar aan de kassa. Vanaf 20.11 uur is de zaal j geopend. Hoogtepunt is uiteraard de j trouwerij op camavalsdinsdag, de j traditionele optocht en het inmid dels volop publiek trekkende Met- worst-hange. Voor dit Metworst- hange nodigt de commissie Boerebrulleft weer deelnemers; uit om de strijd met de concurren-j tie aan te gaan. Individuele deel nemers of vriendengroepen kun-, nen zich hiervoor aanmelden bij j Peter Beerkens, bosweg la te,, j I Venray. (p.beerkens@home.nl-1 Na een schitterende modeshow gebaseerd op het boek van Heijde tot Heide kwam als laatste manne quin de prins op de catwalk. Joop f(Gielens) zal dit jaar regeren in het Hedsbuülenland, terzijde gestaan door de Theo Nellen en |os Geurts. Hij mag nu zelf als prins de carnavalssfeer proeven, nadat hij als vorst al vijf prinsen heeft mogen begeleiden. De spor tieve prins houdt van voetballen bij de veteranen en in de zaal, ten nis en is actief als voorzitter van het jeugdbestuur van SV Leunen. Omdat Joop nu prins is gewor den, zal hij dit jaar zijn activiteiten als lid van het boerebruiloftsco- mité voorlopig staken. Prins Joop is werkzaam binnen de Wendel als manager wonen in Venray zoor mensen met een verstande- ijke beperking. Samen met zijn 'rouw Iet en de kinderen Inge, iob en Guus gaat hij de carnaval in onder het motto 'Vorst zien vo'ond ik hiël sjiek, mar now as prins van de Hedsbuülen bin ik de kunning te riek'. Iedereen kan prins Joop I feliciteren op de receptie, die wordt gehouden op zaterdag 31 januari in de Gelder- koel. Aanvang 19 55 uur. Na de receptie zal het boerenbruidspaar bekend gemaakt worden. Afgelopen zaterdag is uitgeroe pen tot prins van de Klute-trap- Ipers prins Theo II (Kooter). Samen met prinses Hannie en nar IGrard (v. Hoof). Prins Theo II is 'vader van twee kinderen, Harm en Anouk. In het dagelijkse leven is hij kippenboer, hij zit in het bestuur van de dorpsraad en fietst en schaatst graag. Zijn leus luidt als volgt: Lach en mak plezier ien ut léve, dan gon wej enne schonne carnaval belé- ve. Prins Theo II heeft een recep tie, samen met jeugdprinses Suzan I (Ploegmakers), jeugdprins Nick (de Mulder) en jeugdnar Rick (v. Bakel) op zondag 15 februari vanaf 11.49 uur in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel. I Prins Barry (Willems) d'n Urste is uitgeroepen tot nieuwe heerser van cv 't Knölleke in Leunen. Hij is 29 jaar en woont samen met zijn vriendin Marian (zus van Prins Twan van 't Dartele Veulen). Barry is in het dagelijks leven var- kensfokker en -mester. Zijn vader, Bert Willems, is geep onbekende bii het ramavalsminnend nuhliek Bert is in 1987 prins geweest, zes jaar vorst en daarna zes jaar voor zitter van cv 't Knölleke. Hij is onlangs gestopt. Barry was in 1997 de ene helft van het boeren bruidspaar, dus carnaval vieren is hem met de paplepel ingegeven. Zijn motto is dan ook: 'Carnaval viere mit enne roje, dat wert enne moie'.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19