sos- Prins Wim r Blitterswijc' Björn en Heieen jeugdprinsenpaar de Voskes Ondertekening samenwerkingsovereen komst Work First Vriendenclub Pret'78 winnaar liedjesfestival diapresentatie in Blitterswijck Veul Wazel wint liedjesmiddag Wanssum Wat is Perfect wint liedjesavond de Ruuk Prinsen proclamatie in Tienray Euterpe MMSK St. Petrus'Banden Chrisko Ars Musica Gregoriaans Koor Sub Matris Tutela Venrode Venray's Mannenkoor Aostrumse Zangkompeneej Symfonie Orkest Venray Confetti Het Zonnelied Woensdag 28 januari 2004 staat het programma van de Blitterswij- ckse vrouwenorganisatie BVÓ (Blitterswijckse Vrouwen Ont moeten) in het teken van Chili. Vrijwilligers van SOS verzorgen deze avond. De interessante avond vindt plaats in het gemeen schapshuis en begint om 20.00 De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum heeft voor drie jaren het kinderte huis Hogar Esperanza in Chili geadopteerd. Een opvangplaats voor baby's en kinderen die ver stolen worden door de ouders, te vondeling zijn gelegd, misbruikt of door de politie bij de ouders zijn weggehaald omdat ze aan de alcohol of drugs zijn. Karin en Hans Vestjcns en José en René Poels van SOS Meerlo- Wanssum bezochten het kinderte huis en reisden door het prachti ge Zuid-Amerikaanse land Chili, Ze verhalen over hun reis, de bij zondere ontmoetingen en de kin deren aan de hand van prachtige dia's. En over het prachtige, lang gerekte land, de indianen, de cul tuur, het landschap, de politiek maar ook over de situatie van de kinderen en de arme families in krottenwijken. Er is ook gelegenheid om Chi leense wijn te proeven die wordt aangeboden door slijterij Linde hof in Wanssum. Gedurende de Chili-actie krijgt SOS Meerlo- Wanssum van elke fles Chileense wijn 25 eurocent voor haar pro ject. Al met al beloofd het weer een zeer interessante avond te worden. Veul Wazel is zondag de win naar geworden van de liedjes middag in Wanssum. Vijf deel nemers streden onder begeleiding van de Wanssum- se joekskapel De Wiendzak om de prijzen. De eerste prijs ging naar Veul Wazel met het liedje 'Geej ziet miene golde'. De tweede prijs werd in de wacht gesleept door Buuf en Buum met het liedje 'Mit carnaval wil ik Wiendbuul zien' en de derde prijs ging naar De R.V.F met het liedje Wanssum' Alle nummers zijn inmiddels opgenomen en de cd is te verkrij gen voor 5 euro bij café De Buren of bij Jan Deenen, telefoonnum mer 532598. @tk: BONTE AVONDEN Op vrijdag 30 en zaterdag 31 januari vinden in Party- en Recre atiecentrum De Zandhoek de bonte avonden van Wanssum plaats. Ruim vijftig artiesten van eigen bodem staan tijdens deze twee carnavalsavonden op de planken. Op de vrijdagavond wordt tevens de Wiendbuuleplakdrager of - draagster bekendgemaakt. Deze hoogste onderscheiding van C.V. De Wiendbuul wordt jaarlijks uit gereikt aan mensen die zich veel vuldig en geheel vrijwillig hebben ingezet voor de Wanssumse gemeenschap. De voorverkoop van de bonte avonden heeft reeds plaatsgevonden; er zijn nog enke le kaartjes voor de zaterdagavond beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact .opnemen met Marcel Deenen. telefoonnummer 531979. Op zondagmiddag 1 februari vindt de bonte middag plaats, speciaal voor en door de Wanssumse jeugd georganiseerd. PEEL EN MAAS een abonnement waard Wim Swinkels is uitgeroepen tot nieuwe prins van de Ruuk in Blitterswijck. Hij is de opvolger van prins Mark. Prins Wim III zal de Ruuk met de komende carna valsdagen voorgaan. Herman Rongen is de opvolger van John van de Smelen als vorst van de Blitterswijckse can >rok vereniging. Vorst John vo bui; veertien jaar de tijd gekomi asti: zijn taak over te dragen. K< me: de zaterdag wordt de liedjes pon gehouden: veertien liedjeslben den om de hoogste eer. De begint om 20.00 uur in denen kenburcht. In de Roekenburcht in Blitters wijck werd zaterdagavond de lied jesavond gehouden Dat de lied jesavond leeft binnen het Roekenland bleek wel uit het feit dat er veertien liedjes (een record aantal) streden om de prijzen. Door de artiesten en schrijvers was er de nodige aandacht aan tekst en uitvoering besteed. Voor de jury een hele klus, maar uitein delijk naar rijp beraad kwait liedje 'Kriemel ien den boek', toneelvereniging Wat is Po als winnaar uit de bus. De tweede prijs was voorj Side en de derde plek vod A.P.C. Zaterdag wordt in het kenland het boerenbruids bekendgemaakt. De organisa] dit jaar in handen van het St. nius Abt Gilde. Jeugdprins Björn II (Hendrix) februari vindt in café Oud Meerlo en jeugdprinses Heieen (Verbeek) van 15.11 uur tot 16.30 uur de zijn de opvolgers van Björn 1 (Van receptie plaats van het nieuwe Rens) en Anne (Van Els) als jeugd- jeugdprinsenpaar. prinsenpaar van de Vossekeutels Het nieuwe jeugdboerenbruid- in Meerlo. Op zondagmiddag 9 spaar wordt gevormd door Noud foto jeugdprins Björn II en jeugdprinses Heieen. Foto: Aerts fotografie, foto jeugdboeren- bruidspaar: Noud Gommans en Simone Verbeek. Foto: Lerac. (Goumans) van Lei van over de beek en Anita van d n Huushald Simone (Verbeek) van Hans van Megelsum tot Keuter en Maria van Lies van ut Mieldershof Als hun getuigen treden op Renee (Steeghs) van John van de Road en Dorethe van de Geiten en Kim van Paul van ut Scheif stuur en Aid oppertruuj Ans. Zij vormen tij dens de komende carnavalsdagen het middelpunt van de jeugdboe- renbruiloft, met de trouwerij op carnavalsmaandag in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind. Vrijdag 23 januari presenteert de buurt 't Brugeind/ Megelsum haar boerenbruidspaar tijdens het Aid Wieverbal in sport- en feestzalen- complex 't Brugeind. Deze avond wordt opgeluisterd door één- mansorkest Jos Houbers en joeks kapel Béter as Niks. Het bal be om 20:30 uur en de is entreef tis. Een dat t een Stan Op zaterdag 24 januari houd de Geiten in Tienray de prinSi 011(1 proclamatie. Prins Peter I reikt'tens dens die bijeenkomst de 'Geitö een 2003' uit en treedt daarna af- Geiten nemen dan ook afscbi mci van vorst Hay. Vorst Hay van ft 8un wiek kwam in 1980 bij dc Ra *erl van Elf en in 1985 werd hij uii*j|en roepen tot prins Hay IV vaffl n Geiten. Vorst Hay is 17 jaar vbifraal geweest. De nieuwe vorst van' "et Geiten wordt na het aftreden !°ei vorst Hay aan de Geiten aaivW 'fe publiek gepresenteerd. DaaliSlUl wordt ook de nieuwe pri bekendgemaakt. Harmonieorkest 22 januari: repe titie 25 januari: Inhalen nieuwe Deken. 13 15 verzamelen bij Freu- lekeshuis 29 januari: repetitie Afmelden tel. 589363. Jeugdor kest 22 januari: repetitie 29 janu ari: repetitie Afmelden tel. 588545. Drumband 20 januari: 19 00 uur les, aansluitend repeti tie 25 januari: Inhalen nieuwe Deken. 13-15 verzamelen bij Freu- lekeshuis 27 januari: 19.00 uur les, aansluitend repetitie. Algeme ne activiteiten 25 januari: Joekska- pellenfestival 25 januari Inhalen nieuwe Deken 22 februari: Cama- valsmis, Programma Zondag 25 januari zul len zij de nieuwe deken begelei den van de Grote Kerk naar dans school Janssen. Ze dienen, in vol tenue, om 15.15 uur bij de kerk aanwezig te zijn. Repetities: Het jeugdorkest heeft op woensdag repetitie van 18.45 tot 19-30 uur. Tamboerkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziek korps. Muziekkorps: op woens dag van 19 30 tot 21.30 uur. Komende zondag. 25 januari, heb ben we een show-repetitie in de oefenruimte van Handboogvereni ging Ons Genoegen te Ysselsteyn (einde Gezellenbaan). Dc repeti- tie begint om 10.00 uur en duurt tot 13-00 uur. Voor degenen die 1 willen samenrijden vertrekken we om 09-45 uur vanaf de Opmaat. Bij verhindering dienen alle leden van het opleidingsorkest en r muziekkorps zich af te melden bij dé korpsleiding. Dit bij voorkeur j mondeling en wel bij tel. 580418, 1 of uiterlijk een half uur voor aan- vang van de repetitie in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Aanmeldingen nieuwe leden tel. i 580993 of 5804.18, of kom kijken en luisteren tijdens -de repetities 1 in de Opmaat. Elke maandag repetitie om 19.30 uur in het zaaltje van de Paters kerk. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel. 588176 of Norma Ansinger, tel. 585234. Iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur repetitie in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dunantstraat. Vanaf 3 februari begint de koor scholing; de vol gende data zijn 17 februari, 9 en 30 maart en 20 april. Op deze avonden worden ook individuele zanglessen gegeven. Afmelding repetitie: Marjo Kuypers, tel. 0478-513191 dinsdag tussen 18.00 en 19-00 uur. Repetitie in Beukenrode op maan dag 2 en maandag 16 februari, beide keren om 18.30 uur. Jaar vergadering maandag 8 maart om 18.30 uur. Aan- Afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478- 585422. Maandag 26 januari: 18.15 uur Samenspelgroep. 18.45 uur Leer lingenorkest. 20.00 uur Repetitie orkest, Woensdag 28 januari: 18.30 uur Leerlingen tamboer korps. 19 00 uur Groepsrepetitie (jongere leden, effectinstrumen ten). 19-30 uur Groepsrepetitie (oudere leden). 20.00 uur Repeti tie tamboerkorps. Agenda februari: 15 februari: Generale repetitie carnavalsconcert. 16 februari: Carnavalsconcert. 22/24 februari: Carnaval. Eerstvolgende repetitie woensdag 28 januari bij zaal Thielen, Kenne- dyplein in Venray. Afmeldingen bij Annemie Vousten, tel. 513135. Agenda: Carnavalsconcert Beu kenrode, 14 februari Opstoekma- tinee: 15 februari Jaarvergadering: 25 februari Wil je meer weten over dit koor van lichte muziek, of vind je het leuk wanneer zij een keer op komen treden, neem dan eens contact op met Dora Garson, tel. 585371 of bezoek website www.venrode.nl Donderdag 22 januari: 19-30 uur repetitie gehele koor. Donderdag 29 januari: 19 30 uur repetitie gehele koor. Programma: Zondag 15 februari Opstoek matinee. Afmelden per e-mail: gerard.wil- lems@planet.nl. Telefonisch: 0478-513019- Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. Repetitielo kaal: Partycentrum De Witte Hoeve. De Aostrumse Zangkompeneej is een mannenkoor van ca. 20 per sonen die regelmatig optreden. De wekelijkse repetitieavond is op dinsdagavond en wel van 20.00 tot 22.00 uur in 't Allemans- café te Oostrum. Zijn er nog man nen in Oostrum en omgeving die Ons koor willen komen verster ken? U bent van harte welkom. Wilt u meer informatie, neem dan de telefoon en bel 0478-511251 of kijk op de website Aostrum.nl onder-verenigingen -Aostrumse Zangkompeneej. PEEL EN MAAS een abonnement waard Repetitie in Helmond, in het Th. Driessen Instituut olv -Stephan Pas om 20.00 uur. Programma: Haydn. symfonie nr. 104, Men delssohn, Beethoven: ouv. Corio- lan. Aanvang repetities voor Brahms' Requiem begin maart. Woensdag 28 januari: open repe titie voor nieuwe leden. Confetti is een enthousiast koor van man nen en vrouwen, ze zingen close harmony maar ook popnummers met een combo. Op dit moment is men direct op zoek naar een tenor en bas. Sopranen en alten zijn ook welkom op de open repetitie. Voor informatie bezoek onze website, www.confetti.tk of neem contact op met Henk Mijn- ster, tel. 512082. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5. Venray. Zondag 25 januari: Grote Kerk om 14.00 uur installatieplechtigheid door mgr. dr. H.J.G.M. Schnac- kers, van de H.H. drs. H.M.G. Smeets tot pastoor van de parochie St. Petrus Banden en tot deken van het Dekenaat Venray. Van 15.45 tot 17.15 uur gelegen heid om met de nieuwe deken kennis te maken in zalencentrum Janssen aan dc Raadhuisstraat 6. Zondag 1 februari: zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op de repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kurn, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. PEEL EN MAAS Donderdag 2004 - De gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum én de NLW-Groep zijn onlangs een samenwerkingsverband aangegaan met als doel werkzoekenden direct aan werk te helpen. De samenwerkingsovereenkomst werd op 8 januari onder toeziend oog van de manager van het CW1 te Venray, de heer Alberda, ondertekend door de heer Van der Pas NLW-Groepen de wethouders Beterams en Stas van de gemeenten Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas. De Meerlose vriendenclub Pret'78 heeft met het liedje 'Mit enne lach' de liedjesmid dag van carnavalsvereniging de Vöskes gewonnen. De win nende schlager wordt onder meer tijdens de jaarlijkse revue op vrijdag 13 en zater dag 14 februari ten gehore gebracht. Verder wordt het liedje op de zaterdag voor carnaval tij dens de dialectmis gezongen. Vriendenclub Pret'78 vierde in 2003 haar zilveren jubileum. Tij dens het feestweekend in La Roche werd het idee geboren om mee te doen aan liedjesavond, die al jaren op touw wordt gezet door carnavalsvereniging de Vöskes. Er werd toen echter wel duidelijk afgesproken dat deelname aan dit festijn eenmalig zou zijn. Via een bekende kwam de vriendenclub in het bezit van een mooi muziek stuk, en met medewerking van de plaatselijke Rutbachkapel konden zij meteen de muziek opnemen, zodat de vriendenclub snel kon beginnen met oefenen. Inmiddels had ook medelid Jan Koppes de tekst gemaakt. De inspanningen bleken niet voor niets te zijn geweest, want Pret'78 won goud met het num mer 'Mit enne lach'. De vreugde was enorm, maar toen de leden weer met beide benen op de grond stonden, realiseerden ze zich ook dat zij volgend jaar natuurlijk de gewonnen titel eer vol moeten verdedigen. Alleen hebben ze geen muziek voorhan den en niemand die een mooi stukje muziek kan schrijven. Graag willen de leden een oproep plaatsen in Peel en Maas. Wie helpt de vriendengroep de zomer door? Wie heeft er een mooi stukje muziek liggen? Graag contact opnemen met Jan Kop pes, tel: 692203 of J3n Poels, tel: 691900.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 12