Jos Jacobs Henk Dinghs regeert over de Schanseknuppels Orde van de Hazekeutel voor Uitreiking Wiet van der Hoff Trofee Circus Mök vur kiender Boerenbruids paar 't Knölleke Patrick Wijnen prins van De Keavers Orde voor Gerrit Broeren Jeugdtrio Veulen Liedjesavond in Vierlingsbeek Soundmixshow voor kinderen Reuzekluut Jeugdprins Rob Huikraker 2004 De Zagewetters Merselo Receptie prins Twan Vorstenhal Prinsenbal De Hedsbuülen Joekskapellen- festival Prinsenbal 't Knölleke Leunen Afgelopen zaterdag is er een prinsje geboren in 't Keaversriek. Prinses Maxima en prins Willem- Alexander waren in allerijl door het mobiel medisch carnavals team op het podium gebracht, waarna onder toezicht van een goed gevulde zaal al spoedig de weeën vlot achter elkaar kwa men. Als eerste werd er een boe- renbruidegom geboren, die begon meteen te flirten met een van de zusters waarna het nieuwe boerenbruidspaar van De Keavers uit Holthees/Smakt een feit was. Dit boerenbruidspaar bestaat dit jaar uit Wielly Versieyen en Claudia Janssen die op carnavals- dinsdag in het onecht worden verbonden Na nog enkele flinke weeën werd er door het dokters team een flinke prins op het podi um gezet deze luistert naar de naam prins Patrick 1 Wijnen). Onder luide instemming van het publiek werd prins Patrick toege juicht en gedoopt tot prins Patrick 1Prins Patrick zal samen met zijn Prinses Miranda over het Keaversriek regeren met zijn leus Gen gezeur of gemaar, carnaval vierde nie alleen mar mit mekaar. Patrick Wijnen is in het dagelijks leven werkzaam bij klusbedrijf De Aanpak in Venray Zondag 18 januari zal tij dens het liedjesfestival in Ysselsteyn voor het eerst gestreden worden om de Wiet van der Hoff wisseltrofee. Deze trofee is gemaakt in opdracht van cv De Piëlreus en blaaskapel De Smeleblaozers. Dit als ode aan de afgelopen jaar overleden Wiet van der Hoff. Hij verwierf grote bekendheid als dirigent van De Smeleblaozers. Zijn werk als politiemanleverde hem de bijnaam op 'De zingende sheriff uut de Piel'. Verder whs hij organist in de parochies van de Vredepeel en Ysselsteyn. Daarnaast was hij ook nog slag werker en onderdirigent bij de fanfare. Kortom een muzikale dui zendpoot Vooral met zijn uitstra ling en enthousiasme wist hij veel mensen in beweging te krijgen. Daarnaast was hij iemand die ach ter de schermen ook nog bergen werk verzette. Het grootste voor beeld hierin zijn de talloze cama- valsschlagers die hij heeft uitge schreven of gearrangeerd voor diverse artiesten. Het is dan ook niet verwonder lijk dat het Ysselsteynse volkslied 'ös dórpke' van zijn hand kwam. Vandaar dus dat de Ysselsteynse gemeenschap er alles aan gelegen is om zijn naam niet verloren te laten gaan en is besloten om de Wiet van der Hoff Wisseltrofee in het leven te roepen. De trofee is gemaakt door kunstenaar Piet Hermans en zal jaarlijks uitgereikt worden aan de winnaar van het liedjesconcours. Dit kunstwerk geeft op karakteristieke wijze Wiet zijn enthousiasme en uitstra ling weer. Dit jaar zullen alle negen schlagers begeleid worden door een speciaal voor deze gele genheid opgericht combo. Saillant detail is dat de zoon van Wiet ook meespeelt in dit combo. De winnende schlager zal uitge schreven worden voor de blaaska pel en de fanfare. Het programma begint zondag 18 januari om 14.30 uur. Op zondag 1 februari zijn weer de voorstellingen van Circus Mök vur Kiender Dit jaar zullen er, evenals vorig jaar, weer twee voor stellingen worden gehouden, en wel om 13 00 uur en om 16.30 uur. Dat Circus Mök vur kiender steeds groter en bekender wordt in Venray is te merken aan het aan tal deelnemers. Dit jaar doen er weer meer scholen mee met een act. De commissie Circus Mök is er samen met de Hazekeutel weder om in geslaagd een spetterende voorstelling samen te stellen. Het De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Piëlreuzenriek, wordt dit jaar uit gereikt aan Lei Potten. De uitrei king vind plaats op zondag 18 januari in de Smelehof om 13.30 uur. Iedereen krijgt dan de gele genheid om Lei en Margriet te feli citeren. belooft dan ook weer een prachti ge middag te worden, waarbij op het ene moment enorm gelachen zal worden, en het volgende moment zal de spanning hoog oplopen. Kortom, een middag ple zier voor de kinderen van groep 3 t/m 8 van de basisschool. Voor de prijs hoeft u het al helemaal niet te laten, die is net als vorig jaar slechts 2,50. Bovendien krijgen de kinderen in de pauze ook nog eens een gratis glas drinken. Op dinsdag 13 januari zullen op alle scholen in Venray briefjes meege geven worden aan de kinderen, die de ouders kunnen invullen en mee terug geven naar school. Maandag 19 januari worden de entree kaartjes dan op school aan de kinderen meegegeven. Natuurlijk worden ook dit jaar de kinderen zoveel mogelijk per klas bij elkaar gezet. Ouders mogen niet in de zaal. Zij kunnen de voor stelling bekijken vanaf een groot beeldscherm in de fover. Donderdag 15 januari 2004 - Pagina 23 peel en maas In Leunen zijn tijdens de liedjes- middag van carnavalsvereniging 't Knölleke Sjaak en Franca Weijs uitgeroepen tot boerenbruidspaar 2004. Sjaak en Franca, twee actie ve mensen in het plaatselijke ver enigingsleven, worden op carna valsdinsdag in de onecht verboden. Foto: Hoedemaekers Venray De Orde van de Hazekeutel, de hoogste onderscheiding van Venrayse jeugdvasteloavendver- eniging De Hazekeutel, wordt ieder jaar uitgereikt aan personen die zich meer dan twintig jaar belangeloos voor de Venrayse jeugd hebben ingezet. Dit jaar wordt de onderscheiding uitge reikt aan Jos Jacobs, die zich ruim 42 jaar als vrijwilliger heeft inge zet voor de wandelsport in Venray. Jos is gehuwd met Dienie en is vader van Elvira, Paul en Laura en woont aan de Van Megenstraat 1 in Leunen. Jos is geboren aan de Merseloseweg 1MC en begon in 1955 als 10-jari- ge turner met wandelen bij de gymnastiekvereniging St. Rob Jacobs is gekozen tot jeugdprins Rob d n Urste van de Spurriemökke in Oirlo. Rob voet balt in het kampioenselftal van SVOC'Ol en zit in groep 8. Jeugdprins Rob zal samen met vorstin Mirthe Nelissen en nar Gijs Voesten Oirlo voorgaan onder het motto 'Ut voetballe laot ik vur ollie staon, um zingend en zwaaiend dur de Linde te gaon. Mit carnaval zien wej alle daag ien top en zette wej dun hiële Linde op ziene kop'. Prins Hans d'n Twedde en jeugdprins Rob d'n Urste houden receptie op zondag 8 februari van 14.11 tot 15.11 uur in de Linde aan de Hoofdstraat. De Huibuuke uit Overloon openden het vastelaovesseizoen traditioneel met de liedjesmiddag, inmiddels voor de 28e keer. De huikraker 2003 werd gezongen door het Aid Prinse Gilde, waarbij prins Twan II en zijn gevolg de zaal weer onveilig maakten. Voor het tweede jaar brachten drie groepen van de lagere school het zelfde aantal liedjes van de liedjes middag 2003 live ten gehore. Dit was net zoals het jaar ervoor weer een enorm succes en dus zeker voor herhaling vatbaar. Vervolgens barstte de strijd los om de felbegeerde titel Huikraker 2004. Negen liedjes streden in de eerste ronde om deze titel. De presentatie van de middag was in handen van een zeer schorre Pascal Arts, hij deed dit alweer voor het derde jaar. Nadat de negen liedjes waren geweest, brak er een spannend moment aan voor de jeugdcarnaval: het uit komen van de jeugdprins, jeugd- prinses en het jeugdboerebruid- spaar De jeugdprins voor 2004 werd prins JefI, met aan zijn zijde de jeugdprinses Laura en het jeugdboerebruidspaar bestaat uit Bart en Loes. Hierna ging de lied jesmiddag 2004 door met de tweede ronde van negen liedjes in omgekeerde volgorde. Freunde Echo o.I.v. Ton Keizers begeleidde de deelnemers voor treffelijk. Nadat de tweede ronde tot een einde was gekomen, ging de jury, dit jaar bestaande uit Lambert Rooyendijk, Wim Smits en Jan van der Loo. hun oordeel velien over de negen deelnemers. In de zaal werd op koortsachtige wijze de stemmen ingevuld op de stembiljetten. Om een overbrugging te maken naar de definitieve uitslag, trad op traditionele wijze prins Twan II af als regerende prins over de Huibuuke. De winnaar die de titel Huikraker 2004 mag gaan dragen is 'Ik bin un fen van ZetZeteN' van ZetZeteN. Op de tweede plaats eindigde Bierbuukepolka van Appie Hein en op de derde plaats eindigde An de zwier van I deOkertjes. Zondag 18 januari: Jeugdprinsenbal in het Baggehuus m.m.v. joekskapel De Platvuut, aanvang 14.11 uur Zaterdag 24 januari: Prinsenbal in het Verkeshuus m.m.v. het orkest Rosentaler en joekskapel De Platvuut. Op deze avond treedt prins Jeroen 1 af met zijn nar Bas, aanvang 20.49 uur. Zondag 1 februari: uitreiking Orde van Verdienste aan Corrie en Wim van Osch; uitreiking van het Stertje; bekendmaking van het Boerenbruidspaar 2004 met medewerking van het orkest Rosentaler Dit vindt allemaal plaats in residentie Den Tommes, aanvang 18.00 uur. Op zaterdag 17 januari houdt prins Twan I (Hagens) van carna valsvereniging Ut Dartele Veulen receptie. Van 20.11 uur tot 22.11 uur wordt u in de gelegenheid gesteld om de nieuwe prins van Veulen de hand te schudden in zaal 't Vetile, Veulenseweg 49 te Veulen. Tijdens deze avond wordt om 2311 uur het boerenbruid spaar van Veulen bekendgemaakt. Al eerder is gebleken dat Sporthal De Wetteling niet enkel zeer geschikt is voor het beoefe nen van sport en spel. maar dat de locatie meer dan goed uit de verf komt als balzaal. Ook dit jaar zal namelijk De Wetteling weer fun geren als lokatie voor het jaarlijks Vorstenhal; vorst Fun's eigen feestavondje. De commissie Optocht Bals heeft ook dit jaar weer alles op alles gezet om de ingeslagen weg van een geweldi ge locatie met ruimte voor de deelnemers, een sfeervolle aankle ding en muziek met een natje en droogje te kunnen continueren. Vorig jaar bleek De Wetteling een uitkomst. Bij eerdere bals bleek namelijk de ruimte vaak het pro bleem voor de uitbundig uitge doste groepen die acte de presen ce gaven. "Met De Wetteling hebben we een oplossing gevon den voor alle kleine punten die we nog zouden kunnen verbete ren aan het jaarlijks steeds gezel lig wordende Vorstenhal", aldus Arno Lucassen, voorzitter van de commissie Optocht Bals. Ook dit jaar roepen ze weer iedereen op die een origineel idee heeft of het gewoon leuk vindt om deel te nemen aan dit vorstelijke bal op 14 februari. Aanvang 19.49 uur. Zaterdag 17 januari houdt car navalsvereniging de Hedsbuülen in Heide haar jaarlijkse prinsen bal. Dat vindt plaats in gemeen schapshuis de Gelderkoel. De aan vang is 21.22 uur (tot 22.00 uur vrij entree, daarna 2,50 euro entree). Tijdens deze avond treedt prins Peter d'n tweede af, samen met prinses Nelly en de adjudanten Albert en Conny. Aansluitend zal de nieuwe hoog heid en zijn adjudanten bekend worden gemaakt, rond de klok van 2311 uur. Tevens wordt op deze avond bekend gemaakt wie de Gouden Hedsbuül, de hoogste onderschei ding op camavalsgebied, in ont vangst mag nemen. Het nieuwe jeugdtrio van vaste- laovesvereniging 't Dartele Veulen uit Veulen bestaat uit jeugdprins Geert (Thissen), jeugd prinses Lisa Reintjes) en jeugd- nar Geert (Rasing). Het motto van het jeugdtrio is Laot de ballonne mar knalle, want wij gaon mit z'n alle lekker carnavallen. Hun receptie is op donderdagmiddag 19 februari. In het kader van het 3x11 jubileum van de jeugdcarna val in Veulen is er op zondag 25 januari een receptie in zaal 't Veulen. De Orde van Verdienste van CV De Karklingels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Gerrit Broeren. De uitreiking van deze hoge onderscheiding vind plaats op zaterdag 7 februari om 21.30 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oesterham. Iedereen heeft dan de gelegenheid om Gerrit en Willemien te feliciteren. Voor de 21e keer organi seert Zanggroep Evergreen Vierlingsbeek de Liedjesavond 'Öjjem van ège böjjem' op zaterdag 17 januari 2004 in zalencentrum Concordia in Vierlingsbeek. Zoals ieder jaar met een steeds wisselend thema, dit jaar 'Wej zetten de bluumkes buuten'. De zaal en het podium zullen weer omge toverd worden in de sfeer van het thema. Dit jaar doen er maar liefst der tien groepen mee. Sommige deel nemers zijn oude bekenden maar ook nieuwe groepen verschijnen tijdens deze liedjesavond op het podium. De Hennen, de nieuwko mer en winnaar van 2003, zullen uiteraard hun best doen om hun titel te prolongeren. Uiteindelijk zal een jury en het publiek bepa len wie zich de winnaar van het Vierlingsbeekse en Groeningse carnavalslied 2004 mag noemen. Aanvang: 19-45 uur, zaal open vanaf 19.00 uur. Entree: 3 euro. Tijdens de avond zijn er cd's met alle liedjes van 2004 te koop voor 5 euro (met kortingsbon). Na deze avond zijn deze te koop bij PLUS-markt Vierlingsbeek voor 6.50 euro. De Hennen, winnaar van 2003 Op zondag 25 januari wordt in Partycentrum De Witte Hoeve in Venray voor de 25e keer het Joekskapellenfestival gehouden. Deze traditionele smaakmaker voor het volkscarnaval begint om 14.11 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Dit jaar treden er acht tien joekskapeUen op. Het festival wordt ook nu weer georganiseerd door Venray's Koninklijke Harmonie Euterpe. Het joekska pellenfestival is een niet meer weg te denken evenement op de Venrayse caranavalskalender en Euterpe verwacht ook dit jaar weer vele honderden bezoekers te trekken. Het totale aantal musi cerende deelnemers beloopt ruim 250 en het organiserende Euterpe heeft ruim 100 van haar leden ingezet om er voor te zorgen dat alles gladjes verloopt. Entreekaarten zijn voor aanvang het Joekskapellenfestival verkrijg baar bij de Witte Hoeve en kosten 3,50 euro per stuk. Kinderen tot 10 jaar hebben gratis entree, of in Venrods plat: Klaene vur niks! Christoffel. Op zijn zestiende jaar werd hij als assistent-leider betrokken bij de vierdaagse en op zijn achttiende werd hij leider van een heuse wandelclub van St. Christoffel. In begin blies hij de klaroen bij het muziekkorps van deze dochtervereniging. Jos heeft in die tijd nog vijftien jaar als pen ningmeester op de centen gepast en uiteindelijk heeft hij zijn 25 jaar jubileum bij de wandelclub St. Christoffel gevierd. In die jaren wilde de oudere jeugd verder weg wandelen en ook de Nijmeegse vierdaagse lonkte. Zodoende werd de gezamenlijke wandel sport vereniging opgericht, waar Jos zich bij aansloot om als leider de 25 k.m afstanden te begelei den. Ook zijn vrouw Dienie ging als verzorgster mee. Jos die werk zaam is bij de gemeente, heeft in deze functie ook nog enkele jaren de organisatie van de avondvier daagse bij de sporthal De Wetteling gehad, om daar alles in goede banen te leiden. Inmiddels is Jos Vice-voorzitter geworden van de huidige Stichting Avondvierdaagse en heeft hij sinds zijn tiende jaar geen enkele medaille gemist en dat kan nie mand hem nazeggen. In het Leunse gemeenschapshuis De Brink is hij ook als vrijwilliger ach ter de tap te vinden, om daar het sociale leven goed te laten verlo pen. De in Venray niet geheel onbekende blindeman Jos Pubben zien we regelmatig samen met Jos op een tandem door het landschap fietsen. Voor dit vrijwil ligerswerk wil het bestuur van de Hazekeutel Jos Jacobs in het zon netje zetten door hem de Orde van de Hazekeutel toe te wijzen. De uitreiking zal plaats vinden in de foyer van de schouwburg tij dens de jeugdzitting op 24 janu ari. Zijn vrouw en kinderen zullen hier eveneens bij aanwezig zijn. Jos Jacobs (Foto: Hoedemaekers Venray) De uitreiking zal omstreeks 21.0C uur plaatsvinden. Een gelegen heid tot feliciteren zal om 21.4'C uur zijn, samen met het nieuwe prinselijk trio. Zaterdag 17 januari heeft CV Knölleke in Leunen het Alt Prinsenbal en tevens het prinsen bal in gemeenschapshuis de Brinl te Leunen. Om 21.00 uur treed Prins Toon II af, waarna aanslu: tend de nieuwe prins van CV Knölleke seizoen 2004/200' bekend gemaakt wordt. Op zor dag 18 januari begint de jeug«. 1 eerst met hun jeugd pronkzittin in de Brink, aanvang 13-49 uui Na afloop van de jeugd pronkzi ting treedt prins Jonas I af e wordt de nieuwe jeugdprins val] CV 't Knölleke bekendgemaakt. Op 15 februari verzorgt het Venray's Mannenkoor het Opstoekmatinee 2004. De naam zegt het al, de mensen worden 'opgestoekt', voor de komende carnaval Om ook de kinderen van harte bij deze middag te betrek ken wordt er ook de enige echte Piëlhazensoundmixshow voor kinderen georganiseerd. De kin deren kunnen kiezen uit een aan tal liedjes. Zij kunnen de bestaan de tekst zingen, of zelf een geheel nieuwe tekst bedenken. Kinderen kunnen als solo-artiest optreden, als een duo of als een groepje. Natuurlijk kunnen de kinderen zich helemaal uitleven in de uit voering van de liedjes. Zij kunnen zelf danspasjes bedenken; leuke kleding uitzoeken of misschien wel maken. Het Venray's Mannenkoor wil op deze wijze het carnavalsfeest meehelpen i j', vernieuwen en verjongen. Op 2 januari kunnen de kinderen tu.' f sen 10.30 uur en 12.00 uur tt'; plaatste van de Witte Hoeve, et keuze maken. Hierna kan cH jeugd aan de slag met het instud ren van de liedjes. Op 15 februa kan dan heel Venray zien en Vocra al horen hoe creatief de jeugd m tl de carnaval omgaat tijdens c Piëlhazensoundmixshow. atui ifj lijk zal er een deskundige jury zi j' f die de optredens zal beoordele 1 Door dit onderdeel tijdens h Opstoekmatinee te introducere wordt de middag nog meer et Ij carnavalshappening voor iedt1 een in Venray. De jonge artiest^' [i kunnen zich tot 23 januari opj'V ven bij: Gérard Willems, h1!. Heem 8, 5802 MC Venrav (047 513019). Gerrit is op 20 september 1954 geboren op de Spurkt in Oostrum. Hij is getrouwd met Willemien, heeft twee zonen Mark en Bram en is sinds kort de trotse opa van kleinzoon Ties. In het dagelijks leven is Gerrit werk zaam in de bouw bij de firma Raedts te Oostrum. De grootste hobby van Gerrit is de voetbal club. Hij is al lid van de vereniging vanaf 1965 en heeft circa tien jaar in het eerste elftal gespeeld. In de tijd daarna heeft Gerrit diverse functies uitgeoefend. Zo was hij van 1981 tot 1991 jeugdleider en van 1992 tot 1994 leider van het 3e elftal. Vanaf 1996 heeft hij de jeugd weer onder zijn hoede als trainer. In 1998 werd er gestart met damesvoetbal in Oostrum. Willemien werd leidster en Gerrit werd al snel ingeschakeld als trai ner. Inmiddels staat het dames team in de top van hun klasse. Buiten het actieve voetbalgebeu- ren was Gerrit ook betrokken bij de bouw van de acconynodatie op het oude en nieuwe sportpark. Ook de dorpsraad heeft geregeld een beroep op Gerrit gedaan. Zo is hij betrokken geweest bij de beklinkering van het oude dorps plein, het metselwerk voor het Mariabeeld op het oude dorps plein en de aanleg van het trottoir Gerrit Broeren (Foto: Rinie v.d. Leur) langs de Stationsweg naar het sta tion. Verder heeft hij werkzaam heden verricht in de jeugdsoos Iduna en is hij betrokken geweest bij het opknappen van het speel terrein bij de jeugdsoos. Voor de carnaval is Gerrit ook nog steeds van grote waarde. Hij is al 28 jaar één van de drijvende krachten achter de wagenbouw voor de jeugdprins en zal deze jeugdwa- gen dit jaar voor de 29ste keer in de optocht rijden. Ook bij de Goederen en Dienstenveiling van de carnavalsvereniging heeft hij zijn steentje bijgedragen, want een handige jongen is natuurlijk altijd gewild en goed voor een leuke opbrengst voor de carna valsvereniging. De Oostrumse gemeenschap doet nooit tever geefs een beroep op Gerrit. Kortom een persoon die aan alle criteria voor de Orde van Verdienste voldoet. Op een goed bezocht en gezel lig prinsenbal bij de Schanseknuppels in Castenray is afgelopen zaterdag Henk Dinghs uitgeroepen tot prins Henk 1. Nadat Henk uitgekomen was, door een scherm waarvoor eerst enkele deurtjes door middel van vragen geopend moesten wor den, riep Henk zijn zoons Daan en Gijs uit tot zijn adjudanten. Volgens Henk 1 denken zijn zoons dat ze 'd'n aide nog wat kunne liere' en daarom riep hij ze op om hem te ondersteunen. Henk, die uit de buurt 'de Naobere' komt, zal de carnaval aanvoeren onder het motto dat hij zaterdagavond voor de eerste keer uitriep in de Wis: Enne nao bere meens stöt noeët allieën. daorrum ziede gillie mif vastelao- vend ok op de bieën. De receptie van prins Henk 1 wordt gehou den op zaterdag 24 januari in gemeenschapshuis de Wis in Castenray. Aanvang 20.11 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23