ijntherapie voor een etere kwaliteit van leven Meerlo-Wanssum Grote Chili-dag op herhaling Gouden jubilaris bij gilde Dromen over toekomst Meerlo-Wanssum €18, Service rubriek Wapen Mantelzorgers Samen onderweg Gehandicapt meisje verkracht Het bestuur en de werk groep van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum hebben tij dens de jongste vergadering besloten om in het weekend van 25 en 26 juni 2005 weder om een grote derdewereld manifestatie te houden in Meerlo. Tijdens deze manifestatie wordt de driejaarlijkse actie voor het kindertehuis Hogar Esperanza in Chili afgesloten. Tot die tijd worden nog tal van kleine en grote acties in de zes kerkdorpen van Meerlo-Wans sum gehouden voor dit kin dertehuis. Gildebroeder Jan Theeuwen wordt op dinsdag 20 januari door het St, Antonius Abt Gilde Blitterswijck gehuldigd vanwege zijn 50-jarig jubileum bij het St. Antonius Abt Gilde. Jan Theeuwen werd geboren 16 november 1928 in Blitterswij ck. De jubilaris is gildelid vanaf de jaarvergadering, die gehouden werd op dinsdag 19 januari 1954 en is erelid vanaf 1988. Jan Theeu wen was vanaf 1969 tot 1971 koning (voorzitter). Hij is een Blitterswijckcnaar en gildebroeder in hart en nieren, altijd stond en staat hij voor de vereniging klaar. Zo leverde hij in 1988 zijn aandeel bij de aanschaf van de nieuwe kostuums. In 1989 De datum is geprikt in samen werking met het bestuur van de Stichting Megelsprong die een weekend voor de derdewereld manifestatie een groot ruitereve- nement wil houden en fanfare Eendracht Meerlo die een week later een muziekfeest houdt in manege Megelsprong. Drie weken op een rij staat de grote manege centraal tijdens grootse evenementen. In Meerlo-Wansum kijken ze nog steeds met erg veel voldoe ning terug op de geweldige hap pening op zondag 18 mei toen het tienjarig jubileum van SOS Meerlo-Wanssum werd gevierd. Een van de absolute hoogtepun- was hij lid van de sponsorcommis sie voor de eerste gildedag in Blit terswijck. Jan Theeuwen was niet alleen actief bij het gilde, maar ook bij andere verenigingen zoals BW'27 en de carnavalsvereni ging- Jan Theeuwen is tegenwoordig woonachtig in Venlo, maar hij bleef het gilde trouw en komt altijd weer naar de jaarvergade ring. Bij bijzondere activiteiten weet hij nog altijd de weg naar Blitterswijck te vinden. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Een van de absolute hoogte punten van de manifestatie op 18 mei 2003 toen tvas het optre den van een mammoetkoor en orkest bestaande uit meer dan 400 inwoners afkomstig van alle gemengde zangkoren en fanfa res uit de gemeente. ten toen was het optreden van een mammoetkoor en orkest bestaande uit meer dan 400 inwo ners afkomstig van alle gemengde zangkoren en fanfares uit de gemeente. Inmiddels heeft SOS Meerlo- Wanssum enkele sleutelfiguren binnen de korpsen en koren bena derd en die lieten weten dat ze het wel zagen zitten om zoiets nog een keer te prolongeren. "Gezien de vele positieve en leuke reacties op de eerste gezamenlij ke muzikale uitvoering van alle fanfares en zangkoren zijn wij voornemens om soortgelijk muzi kale meting in 2005 weer te orga niseren", laat SOS Meerlo-Wans sum de zes koren en vijf fanfares in een brief weten. "Omdat we meer tijd van voorbereiding heb ben kunnen we ook over de inhoud en uitvoering wat uitge breider met iedereen van gedach ten wisselen." Voordat met de voorbereidin gen wordt gestart vindt SOS het van belang om de mening en visie van alle partijen te horen. Aan de hand daarvan komt een delegatie van SOS en een delegatie van koren en fanfares bijeen om de programmering te bespreken. Bij SOS Meerlo-Wansum is de organi satie van een en ander in handen van Stan Cruijsberg, Hanna van de Voortplein 7, 6865 BH te Tien- ray (tel: 047869-2039) E-mail scruijsberg@hetnet.nl. MAAS Peeters gecertificeerde APS-therapeut voor mens én dier Donderdag 15 januari 2004 - Pagina 11 Theo Peeters: "APS-therapie is toepasbaar op mensen én die ren". INSPECTIE GEZONDHEIDSZORG De therapeutische effecten zijn volgens Uytdewilligen divers: pijnverlichting, eliminatie van ontstekingen, mobiliteitstoename, versterking van lokale doorbloe ding, afname van zwelling, wond- herstel, regeneratie van cel- en botweefsel, beperking van weef- selschade, en controle over emo tionele aspecten van pijn. APS-pijntherapie is voor een rits van klachten en ziekten goed te behandelen: ME. MS. reuma, arthritis, arthrose, osteoporose, RSI-klachten, whiplash, spierspan ningen, menstruatieklachten, maag- en darmklachten, sportbles sures, alle verstijvingen van het bewegingsapparaat, rugpijn, gewrichtspijnen, spanningshoofd pijnen, gordelroos, etc. De Inspectie voor de Gezond heidszorg heeft officieel verklaard dat er na studie van de therapie geen wettelijke bezwaren zijn tegen de situatie dat een particu lier zonder medische achtergrond personen met het APS-apparaat behandelt. Iedereen mag zichzelf en anderen met APS-therapie behandelen. Voor meer informatie: Theo Peeters 0478-532268, mobiel 06- 42115884. De politie heeft naar aanleiding van onderzoek vorige week don derdag een controle uitgevoerd in een caravan op een camping aan De Kooy. Een 24-jarige vrouw en een 38-jarige man werden aange houden op verdenking van over treding van de opiumwet en de wet wapens en munitie. Het tweetal werd overgebracht voor nader verhoor. De man is na ver hoor in vrijheid gesteld. De vrouw is in verzekering gesteld. Bij de controle werden onder meer 5,4 kilogram hennep, een geladen revolver met patronen, twee valse identiteitsbewijzen en een geldbedrag van 3000 euro aangetroffen en in beslag geno men De politie stelt een nader onderzoek in. Het Steunpunt Mantelzorg nodigt alle mantelzorgers uit voor het bijwonen van een van de maandelijkse bijeenkomsten op dinsdag 20 januari. De bijeenkom sten worden gehouden bij Synthe se, Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst van 09.45-12.00 uur én van 19.30-21.30 uur. Het thema is Fis cus en (Mantel)zorg. Gastspreker is F. Voermans van de belasting service Venray. Aan de orde komen de aangifte 2003 en nieu we belastingmaatregelen. Aan de bijeenkomst zijn geen kosten ver bonden. Karin en Cecile, bloesemthera peuten, starten op maandagavond 26 januari in Wanssum een cursus van zes bijeenkomsten waarin o.a. de volgende vragen aan bod kun nen komen. Welke mogelijkhe den heb ik in me? Wat wil ik bereiken? Wat heb ik nog niet ontdekt? In een kleine groep van maximaal acht vrouwen krijg je de kans jezelf te motiveren en in jezelf te geloven. Moeilijkheden kunnen mogelijkheden worden. Voor informatie en opgave: 024- 6412325 of 0478-531506. Slotavond op woensdag 28 januari in 't Brugeind Theo van de Heijden moet een aanstekelijke droom heb ben gehad over de gemeente Meerlo-Wanssum over vijfen twintig jaar. Voor de tweede keer op rij lukte het hem om meer dan dertig mensen van allerlei pluimage uit de zes kerkdorpen bijeen te tromme len die samen met hem droomden over het toekomst beeld van Meerlo-Wanssum. Zoals bekend wil de gemeente raad van deze nog steeds zelfstan dige gemeente vooruit kijken en samen met de inwoners vaststel len hoe deze gemeente er over een kwart eeuw uit moet zien. Doorvoor zijn de afgelopen tijd officiële inspraakavonden gehou den. Tijdens een van die avonden, lanceerde Theo van de Heijden, rozenkweker te Wanssum, zijn plan (zie Peel en Maas van vorige week). Naar aanleiding daarvan ging Theo op eigen houtje verder. Hij benaderde tientallen mensen uit de zes dorpen en hield een monoloog in een kroegje in Geijs- teren. De vlam sloeg büjkbaar over want afgelopen vrijdagavond verschenen weer zo'n dertig men sen uit de dorpen op een door Theo georganiseerde bijeen komst. Wat opviel: de gemiddelde leeftijd was een stuk jonger dan op de officiële avonden. Dit keer kreeg de happening echter een min of meer oficieel karakter. Van burgemeester Joep Hahn kreeg hij namelijk toestemming om de meeting in de raadszaal te houden en de burgemeester had er zelfs voor gezorgd dat er een vertegenwoordiger aanwezig was van het communicatiebureau die de discussies in de gemeente leidt. In praatgroepjes werd drif tig en ijverig gediscussieerd over het Meerlo-Wanssum van over vijfentwintig jaar. Er werd vrijuit gesproken en gedroomd en er werden mooie toekomstplannen genoteerd. Over het behoud van de scholen en voorzieningen in de dorpen bijvoorbeeld, over de toekomstige centralisatie van de sport- en muziekverenigingen, over centrale gemeenschapsvoor zieningen, over recreatie en toe risme in de zuid-oost hoek van de gemeente, over betaalbare wonin gen voor jong en oud, over voor zieningen voor ouderen, over een 'autoweg' tussen de A73 via Wanssum naar Niederrhein (vlieg veld), over de agrarische voorzie ningen in het westen van de gemeente, over een mogelijke functie van een of meer kerken (gebouwen) in de toekomst en over het Wij-gevoel En over het behoud van de eigen midden stand door vooral in de eigen gemeente de winkels te bezoe ken. De zes kerkdorpen moeten niet meer voor zich alleen aan de weg timmeren maar samen. De zes dorpen, de 'zes parels van de gemeente', vormen samen die prachtige -zelfstandige- diamant die Meerlo-Wanssum is en zo wil blijven. De gemeente Meerlo-Wanssum houdt op woensdag 28 januari in zaal 't Brugeind een slotavond over de discussies rondom Meer lo-Wanssum over 25 jaar. Burge meester Hahn riep de mensen op om dan massaal te komen om zo mee te praten over de toekomst van de gemeente waar straks de kinderen en kleinkinderen met plezier moeten kunnen wonen. De toekomstscenario's worden tijdens de bijeenkomst overigens niet alleen besproken, maar ook getoond. Toneelspelers van plaat selijke toneelverenigingen spelen scènes uit de toekomst, over hoe de gemeente Meerlo-Wanssum er over 25 jaar wellicht uitziet. Aan vang: 20.00 uur. Voorafgaand aan deze bijeen komst is er op vrijdag 23 januari in het gemeenschapshuis van Wanssum een openbare meeting over de dromen van Theo van der Heijden. Tijdens deze bijeen komst wordt onder meer gespro ken over de toekomst van de gemeente, boeren en stankcirkels en de gezondheidszorg in de gemeente Meerlo-Wanssum in de toekomst. Aanvang: 20.00 uur. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-1300 uur. spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerIo@het- net.nl Een jaarabonnement kost u slechts SO 0 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam; - Adres: - Postcode ■+- Woonplaats:- - Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: tuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo. tel: 692~55. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. impuls die het lichaam zelf voort brengt. Het bio-elektrische sys teem van het lichaam wordt nage bootst. Op die wijze wordt de natuurlijke balans in het getrau matiseerd lichaam hersteld en het genezingsproces versterkt. APS versterkt het vermogen tot zelfge nezing. Het lichaam ervaart de impuls ook niet als een impuls van buitenaf. Bijwerkingen of bij verschijnselen zijn er dan ook niet. Het is ook niet verslavend. Voor dieren geldt hetzelfde prin cipe. APS-therapie is toepasbaar op mensen én dieren." SPRINGPAARDEN Theo Peeters kwam bij toeval in contact met deze vorm van thera pie. De paardenhandelaar en fok ker bezocht mim een jaar geleden met één van zijn paarden een die renarts in Nijmegen. "Zij had het APS-apparaat voor demonstratie en vroeg of zij de therapievorm mocht laten toepassen op mijn paard dat met rugproblemen kampte. Had ik geen moeite mee En tot mijn verwondering zag ik dat het paard tijdens de behande ling heel rustig werd. De dieren arts en de APS therapeut vertel den dat deze therapievorm ook zeer geschikt is voor mensen, omdat het principe van micro- stroom energie hetzelfde is voor mensen als voor dieren. Dat wilde ik zelf wel ervaren. Ik had last van mijn schouders en liet me behan delen. En verdorie, het was waar. Al toen ik naar huis reed, voelde ik verlichting in mijn schouders. De dagen erna heb ik mijn paard en mezelf nog eens laten behan delen. Ik was overtuigd en heb zelf een APS-apparaat gekocht. Ik was de derde in Nederland die het apparaat aanschafte om dieren, in mijn geval paarden, te behande len." Peeters bood zijn diensten ook aan bevriende paardenhandelaren en fokkers in de regio aan. "Met succes. Paarden waren kalm tij dens de behandeling en hun bles sures en pijntjes verdwenen. Ik heb zo ook weer springpaarden fit gekregen." Tegelijkertijd volgde Theo Pee ters een opleiding tot erkend APS- therapeut. Die cursus rondde hij eind vorig jaar af onder begelei ding van Johnny Uytdewilligen, zelf verbonden aan APS en één van de eerste therapeuten in het land voor mens en dier. "We heb ben eerst bijna een jaar lang prak tijkervaring opgedaan, om te onderzoeken en ervaren of we let terlijk en figuurlijk gevoel voor deze therapievorm hebben. Dat gevoel was er, dat bleek ook tij dens de opleiding." Theo Peeters buigt zich over paarden en men sen. In Nederland zijn inmiddels ruim tweehonderd gecertificeer de therapeuten en consulenten werkzaam. ONAFHANDELIJK ONDERZOEK APS-pijntherapie is geen een dagsvlieg, bezweert Johnny Uyt dewilligen, productmanager van APS Technologie Nederland BV in Heteren en de technisch direc teur van de fabriek in Zuid-Afrika. Hij laat een onderzoek en een ver klaring van het Ministerie van Volksgezondheid zien. "Er heeft een onafhankelijk onderzoek plaatsgevonden onder 1144 gere gistreerde patiënten. Op die selec tie hadden wij geen grip. dus het onderzoek is objectief uitgevoerd. Op basis van de 1144 geregis treerde behandelresultaten bleek dat bijna 97% van de patiënten verklaarde tussen de 30% en 100% verbetering te bespeuren binnen of na tien behandelingen met APS therapie. Dezelfde scores komen ook uit buitenlandse onderzoe ken. APS is in 38 landen op de markt gebracht. In Zuid-Afrika is het bedrijf dat APS medische apparatuur vervaardigt, beursge noteerd. Ook in andere landen is het een groot succes. In Neder land is het gedoseerd geïntrodu ceerd. We wilden eerst een lande lijk netwerk van erkende therapeuten en consulenten reali seren. Dat netwerk is er nu." e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Een 17-jarig verstandelijk gehandicapt meisje uit Tienray is vorige week donderdag tussen 20.00 en 21.00 uur door een onbekende blanke man verkracht in het bos aan de Swolgenseweg. Zij liep langs het bos toen zij door een onbekende man met een lengte van 1.75 meter in het bos werd getrokken. Daar verrichtte de man sexuele handelingen met het slachtoffer. De politie is in het belang van het onderzoek op zoek naar getuigen. Zij worden gevraagd contact op te nemen met de politie van de basiseen heid Horst, telefoon 0900 - 88 44 (lokaal tarief). In de zomer van 2005 in Meerlo Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG. RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht, kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505. email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. S-pijntherapie is gebaseerd het toedienen van micro- >mpjes aan het lichaam, in de die het lichaam herkent als le lichaamseigen prikkels ostroom therapie (MET) is lichaamstherapeutische aan- die sinds jaren toepassing t. Ons lichaam maakt zelf uik van microstroom. Onder om de eigen energieproduc- Op te voeren en de celcommu- itie te verbeteren. Maar soms nen omstandigheden ont- in, bijvoorbeeld door een trau- I waardoor de microstroom rgie die het lichaam zelf pekt, vermindert. Als gevolg rvan wordt genezing afge- d. )at kan één van de redenen men voor ontstekingsreacties. 1. warmte, zwelling en rood- id zijn de kenmerken van ont- iken weefsel. Beschadigde cel- jtverstoren de stroomdoorgang ar en tussen de cellen. Dat eft een negatieve invloed op J genezingsproces, Op het ment dat het lichaam zelf niet er in staat is om voldoende I ïostroom energie op te wek- II en de stroomdoorgang belem- i rd is. kan van buitenaf dezelfde i ;m van de prikkel worden toe- liend. Dat is juist het onderscheidend mogen van APS", doceert Theo iters. "Het APS-apparaat maakt >ruik van gelijkstroom. Het is vendien gepatenteerd op voort- enging van een elektrische puls, die identiek is aan de jnbestrijding is een vol- sen bedrijfstak in Neder- j. Een bedrijfstak die tal {methoden en medische praten kent. Vanuit Zuid- ka is eind jaren negentig ipijntherapie naar ons overgewaaid. Heel gedo- d werd deze therapie in rland geïntroduceerd. Al 996 heeft de Inspectie r de Gezondheidszorg te nen gegeven dat een ieder Èzelf en anderen met APS J behandelen. Inmiddels (er enkele duizenden APS- praten verkocht en fhikt de importeur over j landelijk netwerk van peer 250 'ambassadeurs feecertifïceerde therapeu- i Noord-Limburg en Zuid- I Brabant worden bediend t onder andere Theo Pee- 'uit Blitterswijck. Hij buigt over de therapie van tol den en mensen. Een |k in een therapievorm die üid-Afrika met succes naar leurs is gebracht en in 38 len een vliegende start de.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11