Ik wil leven: hier en in e toekomst' Meerlo-Wanssum Buddy neemt afscheid van Chili Regels aanleveren kopij carnaval Gezocht: vrouwen voor damesjoekskapel Service rubriek Windbuulebal in Wanssum Prinsenbal in Swolgen j EN MAAS Donderdag 8 januari 2004 - Pagina 9 fieo van de Heijden mobiliseert de stem van de 'gewone mens' in Meerlo-Wanssum I» >z< ïaa iet Jee Een sociaal park voor alle orpen in de gemeente Meer- j-Wanssum. Een elektrisch reintje dat voor het openbaar ervoer in en tussen de dor en zorgt. Het afschaffen van stankcirkels. Een greep uit et programma van een nieu- e politieke partij? Dat niet! et is een greep uit de vele eeën, suggesties en maat- :happelijke plannen die de atste jaren in het creatieve rein van Theo van de Heijden j8) hebben gebroed. De Dzenkweker uit Wanssum laakt zich sterk om voor de tekomst te behouden wat rlo-Wanssum nu heeft. "Ik il samen met mijn kinderen ier en in de toekomst blijven even. Behouden wat we heb- en en onze sterke kanten uit riten." Om die wens kracht ij te zetten, mobiliseert hij de tem van de gewone man en rouw in de gemeente Meerlo- ITanssum. "De gewone mens Ot, [at zijn stem niet meer horen, pant er wordt toch niet meer hem geluisterd. Dat jebeurt nu wel: een grote heerwaarde." Van de Heijden tornt vrijdag 9 januari met lijn 50-hoofdige denktank foor de tweede keer bijeen. Us opmaat voor de grote mee- tng op vrijdag 23 januari in !ra iet gemeenschapshuis in uitlPanssum. "Daar heeft de en.iewone mens het voor het enteggen en mogen de hoge ritmeren achter in de zaal alleen paar toehoren." Een mono- i joog van een bevlogen 'gewo- be man'. :ut "Twaalf jaar geleden werd bij lij kanker geconstateerd. Een treekpunt in mijn leven. Lag ik lar in het ziekenhuisbed. Kwa len doktoren mij vertellen of ik Wel of niet te genezen was. Ik was genezen, maar het tekent wel mijn leven. Ik slik nog altijd pijn stillers en slaap slecht. Na de behandeling destijds zag ik het jeven wel zonniger in dan voor Üie tijd. Ik ben intern nooit echt gelukkig geweest. Ik had last van ^complexen en depressies. Een PPhalf jaar nadat ik uitbehandeld üfcvas, raakte ik opnieuw, in een lepressie. Ik hyperventileerde en tag het leven even niet meer zit- 7$ leven een positieve injectie en wending gegeven. De psychiater zei dat ik mijn gedachten op papier moest zetten. Na vijf ses sies hoefde ik niet meer terug te komen. Ik kon mijn geschreven gedachten per post sturen. Na een jaar zei de psychiater dat hij mijn situatie had besproken met collega's en dat ze het unaniem met elkaar eens waren: als ik doorging met schrijven, had ik mezelf beter in de hand en was de kans op een depressie klein. En ik moest ook doorgaan met schrij ven omdat mijn gedachten en ideeën 'bijzonder goed' waren, zei de psychiater. Dat was voor mij een aangename verrassing. HIER EN MORGEN In de jaren dat ik schrijf heb ik legio ideeën, plannen en sugges ties ontwikkeld. De insteek was voortdurend dat ik streef om te behouden wat ik nu heb. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn kinderen en de andere bewoners van de dorpen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Ik merk dat bijna iedereen denkt in het 'hier en nu en aan zichzelf. Niet aan het hier en morgen en aan anderen. En wat ik ook steeds opnieuw ervoer was dat de gewo ne mens zijn stem niet meer laat horen. Omdat er toch niet naar hem wordt geluisterd. De hoge heren in de politiek en in het bedrijfsleven bepalen alles. Wij als gewone mensen maken het ze juist gemakkelijk door onze stem niet meer te laten horen. Maar intussen gaat het land wel naar de knoppen door alles wat in Den Haag wordt bekonkeld. En als wij hier in Meerlo-Wanssum nu niet alert zijn, slijt ik mijn oude dag in een flat in Venlo. Ik moet er niet aan denken. Ik wil met mijn gezin oud worden in Meerlo-Wanssum, omgeven door wat ik nu heb. Daar wil ik voor vechten, daar wil ik me sterk voor maken. Maar als we nu niet onze stem laten horen, bepalen anderen wat er met ons en met Meerlo-Wanssum gebeurt. Een maand geleden heb ik mijn stem laten horen tijdens een bij eenkomst in het gemeenschaps huis van Wanssum. Dromen en praten over de toekomst van onze dorpen. Wie zaten er in de zaal? Juist de mensen die overal zitting in hebben en voor een groot deel beslissen zonder dat ik daar zelf letterlijk en figuurlijk een stem in heb gehad. De tijd is nu rijp om actie te ondernemen. DENKTANK Ik ben in de dorpen van Meerlo- Wanssum gaan rondbellen. Gevraagd wie er met mij wilde meedenken en meepraten over de toekomst van onze dorpen. Ik kreeg de meest zure reacties. Ik werd als een malloot, als een Don Quichot afgeschilderd. Totdat ik vertelde dat de burgemeester zogenaamd naast mij zat en noteerde wie wel en wie niet wilde meewerken. En dat dege nen die wél wilden, een drankje kregen aangeboden op het gemeentehuis. Toen wilde opeens iedereen. Ik heb ze alle maal bedankt voor de moeite: met die mensen kan ik niets beginnen. Uiteindelijk heb ik vijftig gewone mensen uit de gemeente Meerlo- Wanssum zover gekregen dat ze samen met mij een denktank vor men. Een denktank van de gewo ne mens. De mens waarmee de politiek al jaren niet meer in gesprek is en kan komen. De kloof is te groot geworden. Eind vorig jaar is de denktank voor de eerste keer bijeengekomen, vrij dag 9 januari volgt om 20.00 uur in het gemeentehuis in Meerlo de tweede sessie. Dat er vijftig gewo ne mensen willen nadenken en meepraten over de toekomst van Meerlo-Wanssum vind ik al een grote winst. Eindelijk laten we onze stem horen. Ik ben erg benieuwd welke ideeën, wensen en verwachtingen er vrijdag 9 januari worden geuit. Want samen zijn we heel machtig en kunnen we iets bereiken, alleen niet. Ook Theo van de Heijden niet. Dé grote bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 23 januari, om 20.00 uur in het gemeenschaps huis in Wanssum. Daar is iedereen uit de dorpen welkom. Ja, ook de politiek en het bedrijfsleven. Maar dit keer moeten ze achter in de zaal zitten en hun mond houden. Ik draai de 23ste de zaak om: de gewone mens is dan aan zet. Ik hoop dat er zoveel mogelijk men sen op die bijeenkomst afkomen en dat iedereen het belang ervan inziet. Want ik kan het niet vaak Mijn ideaal is één centraal en groot sociaal park voor alle dor pen uit de gemeente Meerlo- Wanssum. In dat park zijn alle faciliteiten die een voorwaarde voor de leefbaarheid in de dorpen vormen, samengebundeld. Sport accommodaties, een soos, een restaurant, EHBO, taxi, kapper, politie, huisarts, lagere school, kinderdagopvang, speelcomplex, postkantoor, en ga zo maar door. Aan de rand van het park worden bejaardentehuizen gebouwd: dichtbij alles en midden in de samenleving. Senioren kunnen kiezen of ze daar gaan wonen of elders. Voorwaarde is wel dat de gemeente soepeler omgaat met het afgeven van vergunningen aan gezinnen die op hun perceel wil len bijbouwen omdat ze daar hun oude ouders willen verzorgen. Verder blijft iedereen wonen waar hij nu woont. En doordat in alle dorpen faciliteiten als sport velden en zalen verdwijnen, kun nen daar huizen worden gebouwd. Met de opbrengst daar van kan het sociaal park worden gefinancierd. Een elektrische trein rijdt continu door de dorpen en zorgt dat iedereen gemakkelijk overal komt en het sociaal park kan bezoeken. De mobiliteit zal alleen maar toenemen en meer mensen kunnen in de dorpen wonen, omdat er weer wordt gebouwd. Zo heb ik nog heel veel andere maatschappelijke voorstel len. Ik vind bijvoorbeeld dat de stankcirkels moeten worden afge schaft. Het gevolg van de cirkels is dat de boeren en agrariërs met handen en voeten zijn gebonden en hun broodwinning verliezen. En dat er geen woningen voor onze jeugd en ouderen gebouwd mogen worden vanwege die standcirkels. Het moet wel betaal baar blijven voor de jeugd. Overi gens hebben de dorpelingen zelf geen last van stankoverlast, meest al klagen rijke mensen van buiten af die hier zijn komen wonen. Tachtig procent van de kinderen in de dorpen verdient op het plat teland in de vrije tijd een centje bij. Daardoor hoeven ze niet te stelen en hangen ze niet rond. Als dat niet meer kan omdat agrari sche bedrijven door de stankcir kels inkrimpen of verdwijnen, gaan jongeren wél rondhangen en wél stelen om aan hun centen te ten. Mijn vrouw adviseerde mij een psychiater te consulteren. Dat heb ik gedaan, met frisse tegen zin. Want ik was toch niet gek? De eerste keer kroop ik onder de heg door, zodat niemand mij ook maar zou zien. Stel dat het verhaal de ronde deed dat Theo van de Heijden bij een psychiater liep, ik moest er toen niet aan denken. Nu schreeuw ik het liefst van de daken dat ik onder behandeling ben geweest, want dat heeft mijn Op zondagmiddag 11 janu ari zet carnavalsvereniging De Wiendbuul in samenwer king met de jeugdbeweging van Wanssum in De Zand hoek het Wiendbuulebal op touw. Tijdens deze carnavaleske middag wordt de nieuwe prins van de Wiendbuule en de Wiendbuulinne en het nieuwe boerenbruidspaar (uit het gezelschap van de jeugdbeweging) van 2004 bekendgemaakt. De regeerperiode van prins Peter d'n Urste zit er dan weer op en ook het boerenbruidspaar Herman Rutten en Antoinette de Koster zal van het toneel ver dwijnen. Het uitkomen van de nieuwe hoofdrolspelers belooft net als voorgaande jaren weer een gigantisch spektakel te wor den. Aanvang: 14.11 uur. alles bepalen. Maar niet de gewo ne man, niet de gewone vrouw. De heb de heren van de gemeente en de provincie laten weten dat ik de gewone mens wil mobiliseren en dat wij samen onze stem laten horen. En dat ik daarbij niets te maken wil hebben met de gemeente en provincie. Het is goed bedoeld, maar die mensen beseffen zelf niet of onvoldoende dat ze in hun gedachten en bele ving zijn vastgeroest. Zij praten in hun kleine kringen over de toe komst van de gewone mens zon der dat die zijn stem laat horen. Dat ben ik beu. Ik wil niet dat anderen over mijn toekomst genoeg benadrukken: we moeten zelf opkomen voor onze belan gen, want anders beslissen ande ren over onze toekomst. Ik wil me later niet het verwijt maken dat ik er niet alles aan heb gedaan om de toekomst voor mij, mijn vrouw, mijn kinderen en de overige inwoners van de gemeente veilig te stellen. Ik wil graag behouden wat ik nu heb: leven in het buiten gebied van Wanssum, en niet in een bejaardenflatje drie hoog in Venlo. Ik heb de voorbije jaren veel plannen ontwikkeld. Soms ben ik naar de gemeente gestapt. Daar zullen ze op den duur ook wel hebben gedacht 'daar komt die clown' weer aan. Het zij zo. Tfjeo van der Heijden: "Ik heb de heren van de gemeente en de provincie laten weten dat ik de gewone mens ivil mobiliseren en dat wij samen onze stem laten horen" komen. En zo zullen ook andere gewone mensen in Meerlo-Wans sum hun zorgen, wensen en ver wachtingen naar de toekomst hebben. Laten we die bespreken en vertalen in acties, nu het nog kan. En natuurlijk besef ik terdege dat ik voor dwaas zal worden uit gemaakt. Boeit me niet. De groot ste les van het leven is te weten dat zelfs dwazen soms gelijk heb ben." Op zondagmiddag 11 januari wordt in zaal Wilhelmina in Swol gen weer op grootse wijze de nieuwe prins aan het publiek gepresenteerd. Carnavalsvereni ging D'n Bok neemt die middag afscheid van Prins Ger en zijn adjudanten Peter en Eric. Ieder een die dit feest wil bijwonen is vanaf 15.11 uur welkom in zaal Wilhelmina. Op zaterdagavond 17 januari wordt in zaal Wilhelmina het nieuwe boerenbruidspaar van de Bokken bekendgemaakt. Traditie getrouw belooft ook dit weer een gigantisch feest te worden dat tot in de kleine uurtjes gaat duren. Aanvang: 20.11 uur. Het nieuwe bruidspaar wordt op carnavals- dinsdagmiddag met elkaar in de onecht verbonden. Carnaval valt dit jaar op zondag 22, maandag 23 en dinsdag 24 febru ari. In de aanloop naar de drie carnavalsdagen vinden er in de hele regio tal van carnavalsactiviteiten plaats. Nieuwsblad Peel en Maas zal in aankondigende sfeer hierover berichten en zal ook ruimte vrijmaken om nieuwe Qeugd-)prinsen en (jeugd-)boerenparen van officiële carnavalsverenigingen te publice ren. Verenigingen kunnen hierover berichten inzenden, liefst via de mail: redactie@vandenmuncldibf.nl, Foto's altijd inzenden met vermelding van de naam van de fotograaf. Peel en Maas zal eventuele kosten, die gepaard gaan met publicatie van foto's van prinsen en/of boerenbruidsparen, steeds op de inzen ders verhalen. Eenmalig optreden tijdens Truuje-avond op 16 februari Het is een lang gekoesterde wens. En er wordt al vele jaren in Meerlo over gepraat: een damesjoekskapel voor Truuje- avond. Dit jaar lijkt het er toch van te komen. In Meerlo wordt driftig geworven onder muzi kale vrouwen. Deze week ver schijnt in een aantal dorpsbla den zelfs een advertentie. Initiator Marlies Janssen heeft goede hoop dat de joekskapel er nu eindelijk gaat komen. In beginsel voor slechts één avond, Truuje-avond op 16 februari. Maar een vervolg sluit ze niet uit. "Misschien treden we vaker, op of jaarlijks alleen maar tijdens Truuje-avond." Tot voor een aantal jaar geleden werd Truuje-avond in Meerlo muzikaal opgeluisterd door een vrouwenjoekskapel uit Velden. Maar de laatste edities klinkt er alleen nog mechanische muziek. Tot leedwezen van de bezoek sters, die al jaren opmerken dat levende muziek toch een extra dimensie aan Truuje-avond geeft. Maar bij meer dan het opmerken, kwam het niet. Totdat nu Marlies Janssen het voortouw heeft geno men en de krachten probeert te bundelen. De Meerlose speelt zelf saxofoon bij fanfare Eendracht in haar woonplaats. "Bij de fanfare heb ik al een aantal dames gewor ven voor de joekskapel. Dat gezel schap moet er dit jaar toch echt gaan komen. Het is eigenlijk te gek voor woorden dat er al jaren alleen maar mechanische muziek tijdens Truuje-avond te horen is. Er zijn zoveel muzikale vrouwen in Meer lo, we moeten gemakkelijk een joekskapel van een tiental dames kunnen formeren." Marlies Janssen plaatst deze week een advertentie in een aantal dorpsbladen. De Meerlose zoekt met name naar vrouwen die op 'klein koper* kunnen spelen: bugel en trompet. De vrouwen hoeven overigens niet uit Meerlo afkom stig te zijn. "Dat is zeker geen voor waarde. Iedere muzikale vrouw die mee wil doen, is welkom." Marlies Janssen hoopt een tien tal muzikanten te werven voor de joekskapel. "Ik heb er nu zes, dus het schiet al op. En ik heb goede hoop dat we het tiental halen en we samen een compleet joekska pel kunnen formeren." Mocht de oproep in de dorps bladen te weinig respons opleve ren, dan heeft ze nog een lijstje met namen achter de hand. "Ik ken verschillende vrouwen die ooit muziek hebben gemaakt of die niet in verenigingsverband musiceren. Die wil ik benaderen als we niet voldoende muzikanten bijeen krijgen of als een bepaald instrument ontbreekt. Het is overi gens geen probleem als iemand zelf geen instrument heeft. Voor het eenmalige optreden kunnen instrumenten worden geleend Alhoewel de insteek een eenma lig optreden is, sluit Marlies Jans- Marlies Janssen: "Het is eigen lijk te gek voor woorden dat er al jaren alleen maar mechanische muziek tijdens Truuje-avond te horen is" sen niet uit dat er meerdere optre dens volgen. "Misschien bij specia le gelegenheden, of jaarlijks bij de Truuje-avond, dat weet ik nog niet. Dat zullen we in onderling overleg moeten bepalen Maar vooralsnog is het een aan tal keren repeteren en eenmalig optreden tijdens Truuje-avond dit jaar. En daarna zien we wel ver der." Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Marlies Jans sen: 04784597270. Redactie Peel en Maas Buddy Pouwels, de 21-jarige Swolgense studente aan de Sociaal Pedagogische Hulpver lening in Eindhoven, loopt samen met haar schoolvriend in Sabine Janssen stage in het kindertehuis Hogar Esperanza, in de Chileense stad Chilian. Dat kindertehuis is voor drie jaren geadopteerd door de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Ze publiceert regelmatig iets in Peel en Maas over haar erva ringen. Vandaag haar laatste bijdrage vanuit Chili: veel emo ties in het kindertehuis. Buddy Pouwels: "Allereerst iedereen een gelukkig nieuwjaar. Dit wordt mijn laatste bijdrage voor Nieuwsblad Peel en Maas. Maandag hebben we afscheid genomen in het kindertehuis Hogar Esperanza in Chilian, te Chili. Het tehuis dat al enkele jaren wordt geadopteerd door de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Dankzij SOS heb ik hier veel ervaring kunnen opdoen. Ik heb er samen met mijn schoolvriendin Sabine bijna een half jaar stage gelopen en erg veel meegemaakt en erg veel geleerd. Half januari arriveer ik weer in Swolgen. Er zijn zo rond de kerst dagen in Chili enkele families aan gekomen uit Nederland en België, die de afgelopen jaren via het kin dertehuis een baby hebben geadopteerd. Nu zijn deze baby's groot en willen ze samen met hun Nederlandse of Belgische adoptief ouders hun biologische moeder en vader opzoeken. We zijn vaak meegeweest om als tolk te funge ren. Dat was heel bijzonder maar ook emotioneel. Zo ook die ont moeting met een Belgische jongen -geadopteerd in Chili- die op zoek was naar zijn ouders. Zuster Lucienne had mij gevraagd deze familie te begeleiden. Best wel een eer om hiervoor gevraagd te wor den, maar ook best moeilijk omdat er zoveel emoties bij komen kij ken. Bleek dat ze van beide kanten dachten dat ze dood waren. De jongen was bij de geboorte wegge haald en tegen de biologische moeder is verteld dat het jongetje dood was, terwijl tegen de adop tiemoeder in België werd verteld dat de biologische moeder dood was... een triest verhaal. De ont moeting was enorm emotioneel. In het kindertehuis gebeuren mooie en minder mooie dingen. Mooie momenten zijn het als je ziet dat de kinderen echt gelukkig zijn. Minder mooi is het soms als kinderen uit het huis worden gehaald door de families. Zo heb ben we nu meegemaakt dat drie kinderen van het tehuis zijn weg gegaan. Ze zijn bij hun opa en oma gaan wonen. Dat is toch best goed zou je zeggen, maar de manier waarop een en ander ging was heel triest. Zelfs Lucienne was erg emotioneel, maar de kinderen heb ben dan ook ongeveer tien jaar bij haar gewoond. Vandaag wordt Sebastiaan door zijn Chileense adoptiefouders opgehaald. Ik heb vandaag nog even afscheid geno men van het mannetje! Ik vind dit toch best moeilijk, maar als je weet dat alles alleen maar beter wordt voor hemkan ik mezelf wel beter laten voelen. Vroeger werden de meeste kinderen via dit huis geadopteerd door Belgische en Nederlandse pleegouders. Alle maal heel lieve mensen. Ze heb ben allemaal nog contact met het kindertehuis en zuster Lucienne De meeste kinderen komen na ver loop van jaren terug om hun biolo gische ouders te zoeken. Zuster Lucienne kent er veel, andere kin deren worden gezocht. Net als bij Spoorloos, maar dan zonder came ra. Tegenwoordig worden de kin deren -die vaak via de rechtbank zijn geplaatst in het kindertehuis- geadopteerd door Chileense echt paren in hun eigen cultuur. O ja, Sabine en ik worden peettante. Margot, de secretaresse van het kindertehuis, verwacht een baby. Hij krijgt de naam Thomas, ver noemd naar mijn vriendje Tom. Natuurlijk zijn wij er heel trots op. We hebben de familie van Margot goed verwend met de kerstdagen. Zo had Sabine via haar zus kleer tjes laten overkomen voor ons petekindje en hadden wij in Chili ook spullen gekocht voor Margot, haar man, Connie en Thomas. Mar got woont in een houten huisje achter een leegstaand stenenhuis. Erg armoedig, er is één slaapka mer waar zij met haar man slaapt in een bed en in het andere bed slaapt Connie. Thomas komt ook in deze kamer te slapen. Het is er heel eenvoudig en we weten heel goed dat alle dingen die we heb ben gekocht bij haar heel goed terechtkomen. Ze was zichtbaar ontroerd en het was een heerlijke middag doordat we deze mensen zo gelukkig maakten. Op de val reep zijn we ook nog naar de krot tenwijken van Chilian geweest. Dan zit je in het busje van Lucien ne, met voorin iemand met een camera, en daarbij nog twee perso nen met een fototoestel. Raampjes open en zo rijdend door de wijk. Best raar hoor, dan voel je je echt een toerist! Man, hoe leven deze mensen zeg! Ik heb hier al zoveel armoede gezien, maar nog steeds krijg ik er de rillingen van. Echt ze hebben absoluut niets, zo'n rot zooi en die stank... Aan de voor kant, vlak langs de weg, ligt een kerkhof in een prachtig groen gazon voor de rijken en daarachter de krottenwijk van Chilian. Dit is de realiteit: zo leven deze mensen, met niets maar dan ook echt niets! Alles wat ze hebben, zoals dieren wordt 's avonds mee naar binnen genomen, want het zou maar eens gestolen worden! Het afscheid valt zwaar Vooral van die Belgisch-Chi- Ieense jongen en zijn biologische moeder, waarvoor ik veel heb ver taald. Ook de Belgische adoptie moeder had het erg moeilijk, omdat het destijds allemaal zo oneerlijk is gelopen. Wie er toen een oneerlijk spel heeft gespeeld weet niemand. Het kindje werd in elk geval liefdevol opgevangen in het kindertehuis en nadien met toestemming van de rechtbank geadopteerd in België. Moeder en zoon dachten van elkaar dat ze dood waren. Het kind is destijds bij haar biologische moeder weg gehaald en als dood verklaard tegenover de biologische moeder Ze voelt zich erg schuldig, ook al kan ze er niets aan doen. Morgen gaat de Belgische familie met de adoptiezoon terug naar België en moet iedereen weer doorgaan met zijn leven. Nou, nog maar twee weken en dan zit ik op het vlieg tuig naar huisik kom er al bijna aan!" Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: M<v A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99- Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48. Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerlt tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN j Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die 1 dag avondopenstelling van 19.30 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijl Werk. Voor tel. afspraak 077 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Opc j ningstijden: ma., di. en do. vaT( 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9