uurt Blauwververstraat tegen komst jeugdcentrum ichte lantal stijging misdaden 'Servaashof te besloten' Forse investering in infrastructuur Dorpen willen ook starterswoningen Ingezonden Reuzekluut voor Lei Potten Orde voor Corry en Wim van Osch 10 KASTSYSTEMEN WielHermkes angjongeren, dumpafval en hardrijders overlastveroorzakers in Veltum De bewoners van de 1 lauwververstraat in Veltum jn tegen de komst van een ugdcentrum in basisschool e Keg. Ze vrezen grote over- st in de omgeving van rond- wm mgende jeugd. De buurtbe- Honers hebben hun bezwaren brief aan het college B en W kenbaar gemaakt. jHflet schoolgebouw aan de ^Ruwververstraat komt straks *eg te staan als De Keg naar het jbijgelegen Coninxhof is ver- uisd. De gemeente wil enkele 1 |ellingen in de vrijkomende hooi onderbrengen. Daarbij Tjoort ook een jeugdcentrum voor ugd van twaalf tot zestien jaar. ^Woensdagmiddag tijdens het ireekuur van de politie in het ijkcentrum van Veltum uitte een ewoner van de lauwververstraat flinke kritiek aa|p de plannen. "Als hier een ugdcentrum komt dan is het gedaan met de rust. Kan dit zom aar? We worden helemaal niet op de hoogte gehouden door de gemeente. We hebben het in Peel en Maas moeten lezen. Het is een grof schandaal dat wij die jeugd hier op ons bord krijgen. En wie gaat straks de schade betalen als er auto's in elkaar getrimd wor den", vroeg hij zich af. Er schijnt nu al veel overlast van jongeren te zijn die in de avondu ren bij De Keg rondhangen. "Het is er hartstikke donker en er is geen enkel toezicht. Je vindt er allerlei troep zoals ook spuiten. Er is ook al eens brand gesticht waar voor de brandweer is uitgerukt. En niemand durft er in het donker naar toe te gaan. Ik slaap echt niet meer rustig", aldus de buurtbewo ner. Peter de Krom, gebiedsmentor van de politie, beloofde dat agen ten 's avonds regelmatig zullen gaan surveilleren bij De Keg. "Die jongeren moeten uit de anonimi teit gehaald worden. We zullen met ze gaan praten en afspraken met ze maken." Ook kwamen er klachten over hardrijders, 's Avonds laat scheu ren jongeren in hun auto's met hoge snelheden over de door gaande wegen in Veltum zoals de Kempweg, Langstraat, Veltumse Kleffen, Blauwververstraat en Kulutweg. Ouderen zeggen zich niet meer veilig te voelen op straat. "We durven dan niet meer buiten. Ze jagen je gewoon van de fiets. Het is na half elf een vrij staat voor jongeren geworden." De Krom vertelde dat de gemeente bezig is om alle woon wijken in te richten als 30 km- gebied. "Maar Veltum is nog niet aan de beurt en er zijn daar nogal wat brede en kaarsrechte wegen waarop gemakkelijk te hard gere den kan worden. Het houden van extra snelheidscontroles is geen structurele oplossing", zei De Krom die de wijkbewoners opriep om kentekens te noteren 'van die mafketels' en ze door te spelen naar de politie. "We zullen ze dan opbellen met een waar schuwing en gaan ze ook contro leren." Bewoners van Veltum vinden dat hun wijk op sommige plaat sen veel te donker is. Vooral paden zijn slecht of helemaal niet verlicht. Ze zouden graag meer straatlantaarns zien wat een veili ger gevoel geeft. Het dumpen van afval is ook een probleem. Vooral bij de afval containers bij de flats worden veel vuilniszakken gedumpt. Er komen auto's - ook van buiten de wijk - die op de parkeerplaats een rondje rijden en het vuil zo op straat smijten. Gebiedsmentor De Krom merk te op dat de overlast bij de flats, waar de afvalcontainers vlak voor de ingang staan, veel minder is dan bij andere flats waar de afval bakken niet in het zicht staan. "Sociale controle is heel belang rijk." Het afvalprobleem speelt ook in andere wijken. In Brukske is zelfs een beveiligingsbureau ingehuurd dat zestien uur per dag toezicht houdt bij de afvalcontainers in het winkelcentrum. "En nog weten ze er een vrachtwagen met rotzooi te storten", vertelde agent Garson. In Landweert is winkelier Van Dijck van de Cl000 een eigen campagne gestart. Hij ruimt dage lijks het afval op rondom de supermarkt. Volgens De Krom verzamelt hij een container vuil per week. Peter de Krom riep de buurtbe woners op bij overlast vooral de politie te waarschuwen. 'Want als ik 's nachts om twee uur langs de flats in Veltum loop. en ik hoor hoeveel herrie er nog gemaakt wordt, dan snap ik niet dat de mensen dé politie niet bellen...". \>litiekorpschef Burg van Baarle tevreden over 2003 Uit de Politiemonitor volking blijkt dat in de regio [ioord-Limburg meer burgers treden (67,8%) zijn over het actioneren van de politie in de rest van het land £62,6%). "Als het gaat om de fspraken uit het convenant Jmet de minister liggen we op Ikoers", aldus korpschef Burg van Baarle van de Politie Limburg Noord deze week in zijn nieuwjaarstoespraak, ras Het aantal misdrijven steeg in 2003 in Noord- en Midden- ^J'Limburg licht tot ruim 35 500 tegenover bijna 35.000 een jaar eerder. Er werden vorig jaar 33 000 aangiften gedaan, even- in 2002. Bijna 90 gebeurde floor aangifte op afspraak via het Servicecentrum van de politie. De kwaliteit van deze telefonische service wordt gewaardeerd met net rapportcijfer acht. Dat is één punt beter dan een jaar geleden. Burg van Baarle: "We handelen sinds november inmiddels meer dan 250 aangiftes per maand af via Internet en lopen daarmee voorop in Nederland als het gaat Dm digitale dienstverlening. Ook als het gaat om opsporing doen we ons werk goed. We [leverden in 2003 5800 verdachten af bij het Openbaar Ministerie Itegen 5300 verdachten in 2002. iDaarmee zitten we al behoorlijk in de buurt van het streefgetal van 6300 zaken in 2006." De Politie Regio Limburg-Noord j investeert al jaren in de jeugd. Als eerste korps in Nederland hebben ze in 2003 een goed geanalyseerd overzicht gemaakt van de jeugd criminaliteit in de regio. Zij ver wezen 782 jongeren voor een alternatieve straf naar het bureau Halt. Dat zijn er 66 meer dan vorig jaar. "Maar we krijgen ook veel kri tiek op onze verkeerscontroles. Natuurlijk, een bekeuring is nooit leuk, maar mede dankzij die con- troles is het aantal dodelijke ver keersslachtoffers gedaald van 79 in 2001 naar 48 in 2003- En we flitsen niet alleen; als het gaat om het aantal staandehoudin- gen per medewerker, staan wij in de top-5 van Nederland. Met 40.000 staandehoudingen in 2003 doen we wat we hebben afge sproken. Bovendien willen wij nog meer controleren waar het ertoe doet. Bij scholen, winkel centra. op gevaarlijke wegen. Waar het kan pakken we ver keersveiligheid, openbare orde problemen of jeugdoverlast gelijk tijdig aan", aldus de korpschef in zijn toespraak. Het ziekteverzuim bij het poli tiekorps Limburg Noord is mim twee procent onder het landelijke gemiddelde. "Niet in de laatste plaats door de tijd en energie die we in gezondheidsmanagement steken. Dat loont, want 2% is wel zo'n 20 fte meer blauw op straat. Het vergroot onze bijdrage aan veiligheid. Binnen onze mogelijk heden doen we het steeds beter. Toch zijn er nog genoeg uitdagin gen. Het project Veelplegers en het project Huiselijk Geweld zijn twee speerpunten voor het komend jaar. We hebben geen prestatiebonus gekregen, maar wij hebben toch in 2002 op acht gebieden meer dan 5% verbete ring bereikt." SAMENWERKING Burg van Baarle erkende in zijn toespraak dat het niet alleen roze- geur en maneschijn is. "De samen leving mort over de toegenomen onveiligheid en criminaliteit. En de bestuurders en de politiek maken het ons soms moeilijk. Ik begrijp dat Wel, want waar het volk mort, staan de bestuurders onder druk. Bij gebrek aan eigen middelen, komen de claims van het bestuur al snel bij de politie terecht. Alles lijkt dan belangrijk. Van de bedrijfsinbraak op het industrieterrein tot de jeugdover last in het winkelcentrum. Wie kiest er dan? Het is vaak de dagcoördinator of soms de centra list die de keuze maakt. Dat ver oorzaakt mede het gevoel van werkdruk. Niet de politie zou keuzes moeten maken, maar de politiek. Als het rookverbod str aks maar niet door de politie gehandhaafd moet worden. Het afgelopen jaar hebben we ons uiterste best gedaan om die keuzes door de bestuurders te laten maken. Het meerjarenbe- leidsplan is een product van de districtelijke driehoeken, van het dagelijks bestuur en van het regio naal college. Waar mogelijk is er over gesproken in gemeenteraden en gemeentelijke commissies. Wij, maar vooral ook gemeenten, de eerstverantwoordelijken, heb ben gemerkt dat de weg naar inte grale veiligheid geen makkelijke is. Inspraak en invloed, samen werken en ieder zijn bijdrage laten leveren, gaan met vele meters papier gepaard en vele uren vergaderen. Maar het meerja- renbeleidsplan is voor ons nu wel een document waarmee we ver der kunnen. Elk jaar opnieuw wordt dat lokaal verder verfijnd en ingevuld. Het is aan ons om de plannen tot op basiseenheid -/ wijkniveau en soms voor het indi vidu te verfijnen." De korpschef wees tot slot op de samenwerking tussen de verschillende politie- eenheden in zijn werkgebied: "We worden meer en meer één regio. Waar nodig helpen we elkaar. We waren deze zomer in staat zeventien extra recher cheurs vrij te maken om geduren de enkele maanden fulltime in Roermond aan de slag te gaan. En ook een goed voorbeeld is de actie De regio is je maat. Een vijf tiental medewerkers van het regiokantoor hielp de collega's van Roermond van een aantal plankzaken af." Veiligheid fietser speerpunt in 2004 De gemeente Venray gaat in 2004 een groot aantal projec ten uitvoeren op diverse loca ties in de openbare ruimte. Het college heeft hiertoe deze week een uitvoeringsprogram ma vastgesteld dat bestaat uit onderhoud en herinrichting van een aantal wegen. Ook gaat de gemeente Venray dit jaar het wegenbeleidsplan van 1996 actualiseren. Zo worden bijvoorbeeld fietssuggestie- stroken aangebracht op diver se verbindingswegen tussen de kerkdorpen en andere belangrijke fietsroutes. Ook de fietspaden langs de Horsterweg en Maasheseweg krijgen in 2004 een opknap beurt. Bij de kruising Brukske- Zuidsingel wordt in 2004 een fietsoversteek gerealiseerd. Overige speerpunten zijn het ver volg van de aanleg van de riole ring in het buitengebied, het ver volg van de herinrichting van de Oranjebuurt en de herinrichting van de Julianasingel. Verder is het project Brukske 3, uit het pro gramma 2003, doorgeschoven naar 2004 en worden door de gemeente een aantal noodzakelij ke onderhoudsmaatregelen uitge voerd op diverse asfaltwegen. Het programma is zoveel mogelijk gebiedsgericht en integraal opge steld. Per project is door de gemeente Venray bekeken of naast onderhoud aan de weg ook nog aanvullende verkeersmaatre gelen, wijzigingen aan groen en openbare verlichting gewenst zijn. Bij projecten waarin ook het riool wordt vervangen, vindt een totale herinrichting plaats. Belanghebbenden kunnen voor diverse projecten aanvullingen of wijzigingen doorgeven bij de gemeente. De gemeente beoor deelt dan in hoeverre de aanvul lingen en wijzigingen verwerkt kunnen worden in de plannen. In totaal is er een budget beschik baar van bijna 6 miljoen euro. VOLVO S40/V40 BEREIKBARE SCHOONHEID. EVEN DE WEG KWIJT? HELEMAAL VAN DE KAART? MET HET NAVI GATIESYSTEEM IN EEN NIEUWE VOLVO S40 OF V40 BENT U ZO WEER OP DE JUISTE WEG. IN ALLE RUST EN MET ALLE SCHOON HEID OM U HEEN! BEREIKBAAR? BEGIN BIJ DE VOLVO-DEALER. Volvo S40 vanaf.21.995 mol, BTW. excl. 395 kosten rijklaar maken, 43 kentekenkosten en 45 verwijderingsbijdrage Leasetarief Volvo S40 v.a. 449 per maand, excl. BTW brand stof, op basis van Full Operalional Lease, 60 maanden, 20 000 km per jaar. Volvo Lease: (0345) 68 87 80 (tijdens kantooruren). Gem verbruik: 5,4 - 8,1 1/100 km (18,5 - 12,3 km/1), C02 uilstoot resp. 142 - 194 g/km. Wijzigingen voorbehouden op de nieuwe Europa varianten. VOLVO for life AUTOBEDRIJF RUTTEN BOXMEER LIONSTRAAT 3 TEL: 0485-562622 ROERMOND JACOB ROMERWEG 5 TEL: 0475- 340789 VENLO VENRAYSEWEG 28 TEL.: 077-3821818 WEERT KELVINSTRAAT 10 TEL.: 0495-450555 De Reuzekluut, de hoogste vas- telaovesonderscheiding in het Piëlreuzenriek. wordt dit jaar uit gereikt aan Lei Potten. De uitrei king vind plaats op zondag 18 januari in de Smelehof om 15.30 uur. Iedereen krijgt dan de gele genheid om Lei en Margriet te feli citeren. Lei is geboren op 3 janu ari 1945 als echte Piëlreus. Hij heeft van jongs af aan geleerd dat als je maar met veel mensen aan een kar trekt, dan gaat ze altijd vooruit. Vooral de carnavalsver eniging, de muziekvereniging en het gemeenschapshuis weten hierover mee te praten. En altijd op de achtergrond was daar ook nog altijd zijn vrouw Margriet die het liefste ook de handen uit de mouwen stak. Samen hebben zij ook nog drie kinderen grootge bracht. In zijn dagelijks leven is Lei Potten zaakvoerder van Boerenbond Ysselsteyn. 1977 was een bewogen jaar voor de familie Potten. In dit jaar was hij prins van de Pièlreuzen. ook kwam hij in het bestuur van Fanfare De Peelklank en in dat zelfde jaar werd hij ook nog geko zen als voorzitter van toneelver eniging Cresendo. In 1979 werd Lei voorzitter van het gemeen schapshuis. Zoals Lei dat zegt: "Och, dat ging ien ieën moeite dur". Allereerst de toneelvereniging. Deze vereniging werd opnieuw opgericht in 1973. Lei werd daar bijgevraagd en heeft tot 1983 tal van rollen gespeeld. In 1976 kwam hij in het bestuur en vanaf De Venrayse dorpen willen ook in aanmerking komen voor de bouw van starterswo ningen. Dat schrijft het dorps- radenoverleg in een brief aan de gemeente. Het initiatief voor duizend goedkope koop woningen in Limburg is afkomstig van het provincie bestuur. De huizen moeten op korte ter mijn - nog in de loop van dit jaar - gebouwd worden en mogen maximaal 140.000 euro kosten. De gemeente heeft drie locaties op het oog in Venray-centrum: Langstraat (12 woningen), Vlierstraat (50) en Noordsingel- St.Jozefweg (40). In de laatste gemeenteraadsvergadering pleitte Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) ook al voor star terswoningen op de dorpen. De dorpsraden vinden het belangrijk dat er ook in de dorpen goedkope huizen gebouwd wor den. Bovendien gaat het om extra woningen die niet ten laste gaan van het toegewezen bouwcontin- gent. Theo Zegers zei dat iedere ini tiatiefnemer zijn plan rechtstreeks kan indienen bij de provincie. Zo loopt er een project voor veertien starterswoningen in Merselo in de hoek Grootdorp-De Steeg. Door de verplaatsting van een boerderij zijn daar bouwmogelijkheden ont staan. De provincie heeft het vooralsnog als 'niet kansrijk' gekwalificeerd. "Omdat het niet in het bestemmingsplan past. Maar de lobby van de initiatiefne mer bij de provincie loopt. De dorpsraad is er niet actief bij betrokken maar ondersteunt het plan positief', zei dorpsraadvoor zitter Zegers. De dorpen hopen in februari meer concrete locaties te kunnen aandragen. Welstand uit kritiek op dichte bebouwing rondom instituutsterrein Het St. Servatiusterrein ondergaat in de komende drie jaar een complete metamorfo se. Middenin het instituutster rein bouwt het VvGI een nieuw psychiatrisch zieken huis waarin driehonderd patiënten verblijven. Daaromheen worden circa 327 woningen gebouwd, waar onder vijftig zorgappartemen- ten, voor de vrije markt. Het doel van het VvGI is een open terrein te creëren met naast l psychiatrische zorg ook wonin gen en kantoren. In 2006 moet de nieuwe wijk Servaashof klaar zijn. De commissie Welstand, Momumenten en Architectuur (WMA) toont zich kritisch over het stedenbouwkundig plan dat begin dit jaar door de gemeente raad moet worden vastgesteld. De commissie vindt dat het St. Servatiusterfèin juist erg besloten wordt door de hoge en dichte bebouwing langs de Stationsweg, Oostsingel en St. Servatiusweg (tegenover de wijk Antoniusveld). De gewenste openheid door het VvGI wordt daardoor tenietge daan en het maakt het instituut sterrein introvert, zo oordeelt WMA. Het bestaande groene gebied wordt zoveel mogelijk gehand haafd en moet een overgang vor men tussen het ziekenhuis in het hart van het terrein en de woning bouw aan de randen. De gemeentelijke adviescom missie vraagt zich af of het park wel voldoende tot zijn recht komt tussen de achterzijden van de woningen en de gesloten bebou wing van het ziekenhuis. De woningen die aan de voor zijde van het terrein langs de Stationsweg gebouwd worden vindt WMA niet passend voor Venray. 'Het is erg stedelijke bebouwing. Te hoog en gesloten', luidt het oordeel. Dat geldt ook voor de appartementencom plexen aan de Oostsingel en de dichte hoogbouw langs de St. Servatiusweg, die niet goed past bij de bebouwing in de wijk Antoniusveld aan de overzijde van de straat. De opdrachtgever, het VvGI, en de architect zullen de bevindin gen verwerken in een verder uit gewerkt plan. "We verwachten geen belemmeringen voor de goedkeuring van het globaal ste denbouwkundig plan. Want er is ook veel waardering voor", laat woordvoerder Paul Simons weten. Volgens het VvGI valt het reuze mee met de beslotenheid. "Op de nieuwe tekeningen op schaal is ook duidelijk te zien dat er genoeg ruimte tussen de bebouwing in is." De commissie wil voor de vol gende beoordeling van de afde ling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente weten wat precies de randvoorwaarden (aantal woningen, afmetingen, hoogte en perceelsafstanden) zijn. Het voorlopige plan kampt met een tekort van 5 miljoen euro. Er moeten vijfhonderd woningen gebouwd worden om de nieuw bouw kostendekkend te maken. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Expositie in 't Freulekeshuus Gelukkig hoeven we het geen nieuwe triomftocht van Pruisen te noemen deze genoemde tentoon stellingen. Met hun komst in 1703 was het gedaan met de zachte Spaanse belastingen in het gewest Opper-Gelre. Aan wie hadden we de komst van de Pruisen te dan ken. Ja warempel, een kroonprins waarvan we eens konden lezen dat hij geschiedenis ging studeren noemt z'n oudste dochter en kroonprinses Amalia, naar Amalia van Solms de vrouw van stadhou der Frederik-Hendrik wiens troe pen hier in de 80-jarige oorlog ongevraagd huishielden zoals eer der de troepen van z'n vader. Beetje dom geweest zou Maxima zeggen en dat terecht. Per testa ment vermaakten zij en haar man Frederik-Hendrik de titel Oranje aan haar oudste dochter Louise- Henriëtte die met Frederik-Willem van Hohenzollern de keurvorst van Pruisen gehuwd was, als de lijn van Willem van Oranje uit zou sterven, daarmee de vrede van 1648 in gevaar brengende. In 1702 overleed haar enkele dagen na de dood van haar zoon Willem II eeboren kleinzoon stad houder Willem 111 die ook de titel Oranje bij testament vermaakt had maar nu aan een andere tante. Dat erkenden de Pruisische Oranjes niet. In 1702 was Oost- Friesland en Lingen aan de beurt en in 1703 Geldern in Opper Gelre dat daarvoor bij de Zuidelijke of Spaanse Nederlanders hoorde. De Spaans- Nederlandse koningsfamilie die de titel Hertog van Gelre voerde was uitgestorven. Eens hoorde of las ik dat een koning van Spanje bij vredeson derhandelingen Frederik-Hendrik het hertogdom Gelder (oude grenzen) aangeboden zou hebben als hij terugkeerde tot de kerk. De Pruisische koningen voerden o.a. de titels Koning in Pruisen, wat ze gestolen hadden van de Duitse Orde, en de Koning van Polen, Prins van Oranje die ze geërfd hadden van Frederik-Hendrik en Amalia van Solms, Hertog van Gelder en Kleef omdat ze ook nog afstamden van de Hertogen van Gelder en Kleef en Heer van Breda, wat hen gevaarlijk dicht bij Holland en Vlaanderen bracht. Deze tentoonstelling over onze zo lange tijd verzwegen geschiedenis is altijd de moeite waard om gezien te worden. Th. Droesen 1977 tot en met 1980 is hij hier van voorzitter geweest. Daarnaast is hij al vanaf 1979 voorzitter van gemeenschapshuis De Smelehof. Heel veel verenigingen vinden hier gratis onderdak voor al hun activiteiten. Een van die vereni gingen was de fanfare, tegen woordig Muziekvereniging De Peelklank. Lei werd leider van de drumband en dat is hij gebleven totdat hij in 1997 voorzitter werd Deze functie vervuld hij nog steeds. Zelf heeft Lei ook nog een aantal jaren muziek gemaakt. Zo heeft hij verschillende jaren de jongerenmis verzorgd met orkest The Yellow Stars. De carnaval in Ysselsteyn is onder leiding van Lei nog meer gaan leven bij alle Pièlreuzen en Piëlreuzinnen. In de jaren zestig heeft hij een jaar of vijf als nar bij CV De Piëlreus rondgelopen. In 1977 werd hij prins en in 1979 is Lei vorst geworden Dit is hij dertien jaar gebleven tot 1992. Daarna is Lei nog vijf jaar voorzitter geweest tot 1997. Kortom,. Lei heeft de afge lopen 25 jaar aan heel veel karren getrokken en loopt nog steeds voorop. En zo heeft hij veel ver enigingen op de goeie weg gehol pen en gehouden. Lei is iemand met en heel groot verenigings- hart"! Voor deze belangeloze inzet voor al deze verenigingen wordt hem deze Reuzekluut aangebo den door CV De Piëlreus. Op zondag 1 februari wordt in café Den Tommes de Orde van Verdienste uitgereikt. Deze orde is door Vastelaovesvereniging De Zagewetters ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied hebben ingezet en zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap Merselo. Het bestuur van De Zagewetters heeft besloten om de Orde in 2004 toe te kennen aan een in Merselo geboren en getogen echtpaar: Corry en Wim van Osch. vereni- gings- en dorpsmensen in hart en nieren. Corry begon haar eerste vereni gingsactiviteiten bij de Meisjes Beweging Limburg, later de KPJ geheten. Zij was hiervan bestuurs lid en lid van de gymnastiekclub. Later ging zij bij de Dorpsraad, vroeger Commissie en Samenwerking, waarvan zij nu al vele jaren lid is. Corry heeft haar sporen zeker bij de Muziekfeesten verdiend. Zo is zij vanaf 1979 bij het comité dat de feesten organi seerde en was daarbij vooral belast met vooraf het samenstel len van het draaiboek en achteraf het vaststellen van het medewer kerspercentage. Verder is zij al ruim 15 jaar lid van het stichtings bestuur. Corry staat bekend als een vrouw van de juiste woorden en daden op de juiste plaats. Velen profiteerden dan ook van haar talenten. Zo was zij mede oprichter en bestuurslid van de peuterspeelzaal, mede-oprichter van de speel-o-theek. mede oprichter en bestuurslid van de tennisvereniging. Ruim 25 jaar is zij al lid van de LVB, thans Zij Actief. Wim was in zijn jeugdjaren bij diverse verenigingen actief maar z grote,verdiensten en talenten lig gen bij de muziekverenigingen. Van fanfare St. Oda is hij vanaf 1959 lid, daarnaast al weer bijna 25 jaar bestuurslid en jarenlang onderdirigent. Hij was een van de stimulators tot de oprichting van het jeugdorkest en was hiervan jarenlang leider en (onder)diri- gent. Achttien jaar was hij de motor achter de onderlinge- en federatieve solistenconcoursen partijen uitzoeken, oefenen, repe titieschema's samenstellen etc. Daarnaast was hij jarenlang de afgevaardigde naar vergaderingen van de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray en daar ook lid van de werkgroep solistencon cours. Bij de Rosentaler kan -hij ook gerust een duizendpoott genoemd worden. Hij was 35 jaar geleden mede-oprichter en thans nog lid, 30 jaar bestuurslid, (onder)dirigent/muzikaal leider, contactpersoon optredens en pr- gebt iren, arrangeur, maar vooral natu rlijk muzikant. Ook andere ver ging profite(e)r(d)en van zi« nten. Zo was hij dirigent v jekskapel in Heide en de rr Muzikanten in n en is nu nog dirigent Seniorenorkest Venray ergen Echo's in Wanroy 'anfarekapel in Hout- i de Muziekfeesten was medewerker (een van c ui' mannen) en een aantal ,ar ij van het organisatiecd- ;ni Ook de Zagewetters profi teerden van hun kunnen. Vanaf 1968 maakte Wim een heleboel vastelaovesschlagers en hij vorm de samen met Corry in 1968 het boerebruudspaar. U bent welkom om op zondag 1 februari vanaf 18.00 uur in café Den Tommes Corry en Wim te feliciteren met hun onderscheiding. Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken KFUKFN- EN 1NTFRIE1JRB0UW Industriestraat 17a. 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 obh Hoogveld www.wielhermkes.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7