Kwestie van de langste adem" "Niets moet, alles mag" Harold ISi LENSSEN 'Loek Nelissenprijs uitdaging voor gemeente Venray' a Afscheid Lei Pouwels bij dorpsradenoverleg Politie deelde bonnen uit aals geeft leluids- istallatie e schuld Bekeuringen OP (0478)539020 Wanssum Zjieb Nijssen in ■|ebieds- ommissie Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl LEN maas Donderdag 8 januari 2004 - Pagina 3 ren iets te drinken mee. Het socia le aspect speelt een belangrijke rol in de cursus. En vooral de gezelligheid. Iedereen moet zich bij ons thiuisvoelen." De eerste bijeenkomsten in Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat in Venray vinden plaats in de week van 19 januari. Opgeven en informatie kan bij de muziekschool, telefoon (0478)585320. Na opgave wordt contact opgenomen over de groepsindeling. laals: gemeente wint strijd met Dingus PSj)ingus voert al jarenlang verloren strijd. Het is een ;$tie van de langste adem. jong dit soort gevallen wint de rheid altijd. Al zal dat nog achte» :1 wat retourtjes naar de woor htbank in Roermond kos- ken°rDeze uitspraken over het 9®" gerencentrum deed burge- vdqester Waals zondag in het cj jig radioprogramma (5 8ij latcafé. Hij voegde er aan zÜn 6 dat de kwestie Dingus bin- naa! i hvee jaar is opgelost. "Dat e|ga akt dit college nog mee irdat het in 2006 aftreedt." Paals deed nog meer opvallen uitspraken. Zo bestreed hij dat J^igus zelf met de verbouwing tart is. "Ze zijn nog niet begon- De gemeente heeft de bouw- mnen klaarliggen en de vergun- |l;!i g is afgegeven. We kunnen zo Hide slag." 'aals zei dat hij het verstandig vinden als voorzitter Gijsbers consequenties trekt uit een al ig verloren strijd' "Dit kost ren geld. Dingus kan beter t de gemeente optrekken voor verd i diep hling uren ntes een lokaal jeugdcentrum in plaats van een regionale poptempel." Pieter Gijsbers reageert getergd op de uitlatingen van Waals. "Ik heb er zondag wel twintig tele foontjes over gehad. Allemaal mensen die verbaasd waren over die radio-uitzending. Ik ben er wél blij mee dat Waals nu ruiter lijk toegeeft dat hij Dingus niet ziet zitten. Ze willen er een jeugd centrum van maken. Deze beken tenis komt ons alleen maar van pas. Wij willen een cultureel jon gerencentrum waarin het poppo dium inclusief 'house' een grote plaats inneemt. Iéts wat de regu liere horeca niet biedt. Voor jon geren vanaf zestien jaar en ouder. Zoals het hier al vanaf 1965 altijd geweest is." Het Dingus-bestuur voelt zich gesterkt door twee gerechtelijke vonnissen uit juli en november 2002. Die vielen in het nadeel van de gemeente uit. De lokale over heid moet het gebouw renoveren zoals het jongerencentrum dat wenst. Zo niet. dan mag Dingus op kosten van de gemeente de verbouw zelf ter hand nemen. Daar is medio vorig jaar al een begin mee gemaakt. "En dat weet Waals drommels goed. Ik snap niet hoe hij durft te zeggen dat wij nog niet begonnen zijn. Op 1 september hebben wij dat schrif telijk aan de gemeente gemeld. Wij hebben ook een geldige bouwvergunning. Er zijn al de nodige voorbereidende werk zaamheden verricht. Want in de tweede helft van januari gaat de aannemer daadwerkelijk aan de slag", beweert Gijsbers. Deze week wordt de eerste rekening van de architect bij de gemeente ingediend. Dingus is er niet bang voor dat er straks een andere bouwploeg namens de gemeente voor de deur staat. "Want er ligt een duidelijk vonnis. En trouwens, zij komen hier niet eens binnen. De gemeente kan helemaal niets met hun vergun ning", zegt een strijdvaardige Gijsbers, die het onbegrijpelijk vindt dat Waals zo'n uitspraken doet. "Wat denkt hij wel. Hij meent het allemaal te bepalen en negeert zomaar een gerechtelijk bevel. We hebben hier te maken met een hoogst onbetrouwbare overheid die de wetgeving gewoon aan de laars lapt. Zoals ook bij de bouwkwestie in Merselo gebeurd is." Waals vertelde ook dat geduren de de twaalf jaar dat hij burge meester is van Venray de kwestie Dingus al speelt. "Het is een lange en moeilijke weg. Maar de lokale overheid zal winnen. Daar ga ik voor." Pieter Gijsbers, voorzitter vanaf 1995, peinst er niet over om nog ooit met de gemeente zaken te doen. "Vergeet niet wat grote groepen jongeren in al die jaren door de gemeente is aangedaan. Zij zijn nooit in beeld geweest. Dat blijkt nu wel weer. Wij laten de eigen achterban na deze jaren lange strijd toch niet vallen. We hebben de moeilijkste jaren nu achter de rug. Zonder subsidie hebben we bewezen op eigen benen te kunnen staan." De geluidsisolatie is het hete hangijzer bij de renovatie. Om de zaal te isoleren op een geluidsni veau van 105 dba moet de aan- pandige woning aangekocht wor den of er moet een anderhalve meter dikke muur worden opge trokken. Daarover komt binnen kort duidelijkheid. De aannemer zal in elk geval aan de voorzijde van het pand beginnen zodat Dingus de zaal in februari met car naval nog kan gebruiken. Met de gemeente moet nog gesproken worden over de ver bouwing. Waals zei dat wethou der Emonts tevergeefs getracht heeft een gesprek te regelen omdat Dingus alle afspraken heeft afgezegd. Gijsbers erkent dat de eerste afspraak op 27 november gecancelled is omdat twee men sen van Dingus toen niet konden. Het gesprek op 9 december ging niet door omdat de penningmees ter van Dingus, Ernie Tijssen, vlak tevoren betrokken was bij een zwaar auto-ongeluk. De gemeente heeft vervolgens de afspraak op 17 december zelf niet laten door gaan. Gijsbers: "Omdat hun advo caat er niet bij aanwezig kon zijn. We hebben nu een afspraak op 14 januari." De dagen voorafgaand aan de jaarwisseling had de politie Limburg-Noord de handen vol aan het bestrijden van de overlast door vuurwerk. In nagenoeg alle kernen, wijken en dorpen van de 28 gemeenten in Noord- Midden-Limburg moest de politie optreden tegen met name baldadi ge jeugd. Dit deed ze door ze ver manend toe te spreken, te bekeu ren of door te verwijzen naar Bureau HALT en door vuurwerk in beslag te nemen. De vijftien basiseenheden en het mobiel jeugdteam van de poli tie Limburg-Noord moesten op de laatste twee dagen van het vorig jaar en in de nieuwjaarsnacht totaal zo'n tweehonderd meldin gen van vuurwerkoverlast of toe gebrachte schade te verwerken. De agenten - vaak opererend in onopvallende auto's - konden niet voorkomen dat er desondanks op diverse plaatsen schade ontstond aan brievenbussen, afvalbakken, bushokjes, ruiten en dergelijke. Een sluitend overzicht van deze vernielingen of een schadebedrag ontbreken. Tientallen bekeurin gen werden opgemaakt, tientallen jeugdigen werden doorverwezen naar Bureau HALT en honderden stuks vuurwerk werden in beslag genomen. Bianka Bijen start nieuwe cursussen Muziek op Schoot Wethouder Driessen in nieuwjaarsspeech: In het gemeentehuis vond maandag de jaarlijkse nieuw jaarsborrel plaats, waarvoor alle medewerkers, gepensio neerden en raadsleden van de gemeente Venray waren uitge nodigd. Zoals gebruikelijk hield een van de collegeleden een toespraak. Dit jaar voerde wethouder Jan Driessen het woord. Jan Driessen: "Dit moet het jaar van de gemeente Venray worden: een vernieuwde organisatie met een nieuw elan. Vernieuwd management met een drive en een opgave: vraaggericht werken. Het college wenst niet alleen het nieuwe management alle succes in zijn opdracht; de gemeente Venray als betrouwbare partner een volwaardige eigentijdse plek geven in het dagelijks maatschap pelijk en economisch verkeer. Het college wenst ook alle mede werkers van de gemeentelijke organisatie een nieuwe drive om de veranderslag te maken. Er wordt meer integraal gewerkt met een positieve insteek van 'we gaan ervoor'. Na de kanteling een moderne gestroomlijnde organisatie. De burgers van Venray zijn daar ech ter niet op gefocust. Een kantelen de organisatie zegt hun niets. Kantelen kan alleen een organisa tie doen, de medewerkers kante len niet. Het mag louter een intern proces zijn, dat zorgvuldig en effectief afgerond moet wor den met een grondhouding van respect voor elkaar en respect voor de klantvraag van de Venrayse burger. De Venrayse burger kijkt terecht naar de afhan deling van haar vraag en beoor deelt daarop het beeld van de gemeente. Dat moet voor alle medewerkers in dit Venray huis tussen de oren zitten: dus op de harde schijf van de medewerkers. De vraag van de burger staat cen traal. Het jaar 2004 kan het jaar van de gemeente Venray worden in ondernemende zin. Door uw aller inzet: volop er tegenaan, indam men van de vergadercultuur, schrappen die overbodige regels, De politie heeft maandagmid dag bij controles in het centrum van Venray twaalf bekeuringen uitgeschreven: negen keer vanwe ge het negeren van een gesloten verklaring, twee keer voor fout- parkeren en een keer voor het bromfietsen zonder certificaat. PEEL EN MAAS een abonnement waard meer voeling met de burgers, ambtenaren in meer actieve omgang met burgers, de voel sprieten en antennes uitschui vend en opvangen en voelen wat er maatschappelijk leeft in Venray, ook al woon je niet in Venray, jullie missen dan wat, toch 'Venray-minded' en 'Venrav- lover' zijn. Communiceren met het publiek - omgaan met onze bur gers - het kan beter en moet beter. Naast de haalservice meer brengservice van informatie. Daar liggen de kansen in 2004. Onderhouden van contacten met burgers betekent: luisteren en open staan voor kritiek en sugges ties. De organisatie en haar mede werkers zijn professionals. Vanuit die insteek blijven we uitgaan van de wijsheid van u, die niet mag verworden tot eigenwijsheid Dienstverlenend zijn is uw dage lijks werk. Dat is een prachtige opgave voor iedereen. Benut die kans, sterker nog, grijp die kans met beide handen aan om daar mee genomineerd te worden voor de Venrayse ondernemersprijs 2004. De gemeente Venray als partner, die eigentijds, slagvaar dig, vraaggericht erin slaagt in 2004 in de beleving van hinder macht te veranderen in stimule ringskracht. De interne omslag is positief volop gaande en wordt afgerond zodat het werkjaar 2004 wordt: de gemeente Venray, de beste sti mulator voor andere partners, waardevast en betrouwbaar. Nu de externe slag volop benutten. Een nieuw arbeidsjaar dat ook achteraf de nominatie mag krij gen: de gemeente Venray, ver nieuwer en initiator in onderne mend Venray. Betrouwbaar, waardevast, solide, partner; die kwalificaties hebben geleid op het einde van 2004 tot een voor dracht van vele Venrayse burgers, organisaties en de gemeenteraad van Venray en daarom genomi neerd voor de Loek Nelissenprijs, de Venrayse ondernemersprijs 2004. Mochten wij voor de jury niet als eerste uit de bus komen, dan gaan wij voor de publieks prijs. Geen droom, maar een haal bare optie en een uitdaging. Die gedachte wil het college jullie op de eerste werkdag mee geven: een opgave en een uitda ging. Een stimulerend en onder nemend 2004 toegewenst. Een toast op dit arbeidsjaar dat jullie met plezier mogen beginnen en eindigen. Voor jullie allen een gelukkig, een ondernemend en respectvol 2004." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Maandag nam Lei Pouwels uit Heide afscheid van het dorpsradenoverleg. Pouwels is vanaf 1996 lid van het dage lijks bestuur namens de kleine dorpen. Hij wordt opgevolgd door Theo Kooter uit Vredepeel. Lei Pouwels heeft na twintig jaar ook afscheid genomen als voorzitter van de dorpsraad in Heide. Sieb Nijssen, voorzitter van het dorpsradenoverleg, bedankte in zijn afscheidswoord Pouwels voor zijn jarenlange inzet. "Je was altijd een loyaal lid die zich vooral inzette voor de belangenbeharti ging van de kleine dorpen", zei Nijssen. "Binnen het dagelijks bestuur was je nooit een dwarslig ger. Maar je werkte constructief en collegiaal samen om iets voor de dorpen te bereiken. We heb ben altijd goed met elkaar over weg gekund." Lei Pouwels zei dat hij het werk in de dorpsraden altijd met veel plezier heeft gedaan. Hij roemde de goede samenwerking in het dorpsradenoverleg, ook onder de vorige voorzitter Harrie Holtackers. "Na zoveel jaren is het goed plaats te maken voor iemand anders. Het doet me vooral deugd dat er op korte termijn weer mogelijkheden komen voor woningbouw op de kleine dor pen. We zijn nu op de goede weg en ik ben blij dat we na al die jaren toch zover gekomen zijn." Theo Kooter, secretaris van de dorpsraad Vredepeel, was de enige kandidaat voor de vacature in het dagelijks bestuur. Hij werd met zeventien stemmen voor en één onthouding gekozen. Sieb Nijssen feliciteerde Kooter met 'de honderd procent score'. Het DB, dat uit vijf personen bestaat, zal in haar volgende vergadering de taken opnieuw verdelen. Toon Ewals uit Oirlo legt zijn functie als secretaris neer maar blijft wel lid van het DB. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. adveilentie@vandenrnunckhof,n] Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Dondeidagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-5828ZZ uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebenrt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58 32.50 (overige binnenland) os Bliddiger, columnist van mtcafé, greep het radio-inter- r met Waals aan om de burge- lester erop te wijzen dat hij [verstaanbaar is. Mensen op de blieke tribune of radioluiste- llrs kunnen Waals tijdens de Jjidsvergadering niet verstaan. Sie Venrayse bevolking is daar- bun-jor ernstig gedupeerd en gefrus- 8eraald"' zei Büddiger zon- chikijg in zijn radiocolumn Hij stelde dat de raadsleden geld bijeen Diderkgen om de burgemeester naar :reéjn logopedist te sturen. Waals de kritiek van de hand. het ligt aan de geluidsinstal- lie in de raadzaal en niet aan stem...". Bianka Bijen en haar dochtertje Mira beleven ook thuis veel plezier aan samen muziek maken eerste cursus Muziek op Schoot in Venray. Het bleek meteen een schot in de roos. De eerste lesja- ren vonden plaats in een 'muziek- kelder' van een kennis, vanaf dit jaar wordt de cursus gegeven in de Muziekschool Venray. "Ik ben door de muziekschool benaderd om daar de lessen te geven. Voor hen is het een goede aanvulling op het cursusaanbod, met een grote doelgroep, en ik kan me beter en professioneler presente ren." Het mes snijdt derhalve aan twee kanten. Want Bianka Bijen benadrukt de waarde van de cur sus. "Het is een landelijk erkende cursus die wordt gegeven door mensen met een gedegen oplei ding. Je moet muzikaal onderlegd zijn en daarnaast ook pedagogisch bezig zijn, want je gaat met jonge kinderen en hun ouders aan de slag." Kinderen zijn vaak al heel jong gevoelig voor muziek. Ze klappen in de handen en tikken vaker met stokjes of andere voorwerpen rit misch mee als ze muziek op de radio horen. Wie echter denkt dat kinderen na de cursus Muziek op Schoot de negende van Beethoven op piano spelen of het stemgeluid van Britney Spears hebben, slaan de plank volledig mis. Er komt geen viool of electri- sche gitaar aan bod, wel piep schuim bolletjes, linten, hoepels, zelfgemaakte trommeltjes en bal len. Bianka: "Baby's en peute.rs vinden het ontzettend leuk als er met hen gezonden en gespeeld wordt. Maar noten lezen of een instrument kunnen bespelen, is niet nodig. Iedereen kan mee doen. Er worden in de cursus allerlei liedjes gezongen en gespeeld. Het is een afwisseling van liedjes, luisterspelletjes, dan sen en bewegen en spelen op ins trumentjes en andere materialen. In de cursus wordt continu een beroep gedaan op de motorische, verstandelijke en de sociaal-emo tionele ontwikkeling van de kin deren," LEKKER GENIETEN In groepen van maximaal twaalf kinderen zijn er tien bijeenkom sten. Bijen maakt daarbij onder scheid in de leeftijd van de kinde ren. "Ik kijk bij de indeling van de groepen heel goed naar de leef tijd. Er is een groot verschil in ont wikkeling tussen kinderen van zeven maanden en vier jaar. Peuters zijn met heel andere din gen bezig dan baby's. Die kunnen ook al langer de aandacht vast houden en met andere materialen werken. Met de allerkleinsten werk ik bijvoorbeeld niet met ins trumenten met belletjes. Dat is gevaarlijk. Bij de drie- en vierjari gen is dat geen probleem. Zo stem ik de lessen af op de leef tijd." Maar het allerbelangrijkste aspect is dat ouders samen met hun kinderen bezig zijn. In een ongedwongen en prettige omge ving. "Niets moet, alles mag is mijn motto. Als een kind geen zin heeft om een liedje mee te zin gen, dan hoeft dat niet. Dwingen tot iets, leidt tot niets. Als ze het leuk vinden, gaan ze vanzelf mee doen. Durft een kind een bepaald spelletje niet te doen, dan laat ik het lekker zitten. Niemand wordt er gepusht. Dat is ook iets wat ik de ouders probeer mee te geven. Geniet lekker van het cursusuur tje en ben lekker met je eigen kind bezig. En laat ze zich lekker in hun eigen tempo ontwikkelen." Iedere les heeft een gedegen opbouw. Na een begroetingslied je worden spelletjes, liedjes en bewegingselemementen met elkaar afgewisseld. Door bewe gen, klappen, stampen, tikken met blokjes, zitten en lopen in de ruimte komen alle ontwikkelings gebieden van de jonge kinderen aan bod. Bianka Bijen geeft een voorbeeld, klapt ritmisch in de handen. "Rennen, rennen, ren nen, stop. De kinderen pikken het heel snel op dat ze bij stop stil moeten zijn. Herkennen in dat woordje wat er van hen gevraagd wordt." Hetzelfde geldt bij de een voudige liedjes die er gezongen worden. "De meeste ouders ken nen tegenwoordig alleen nog 'Op een grote paddestoel'. In de cur sus gebruik ik hele eenvoudige liedjes, die iedereen meteen kan meezingen. En die pas ik dan toe op alledaagse dingetjes. Het aan kleden, in bad gaan, tanden poet sen. Ik reik de ouders dan ook liedjes aan die ze thuis kunnen gebruiken. Ook op makkelijke deuntjes als Vader Jacob of ande re bekende liedjes." Niet alleen ouders zijn welkom met hun kin deren. Ook opa's of oma's, een tante of zus, is met de baby of peuter welkom. "Als de vader of moeder een keertje geen tijd heeft, mag ook opa of oma komen. De les wijst zich vanzelf. Het belangrijkste is toch het samen doen zodat de kinderen zich in een veilige en vertrouwde omgeving kunnen ontwikkelen." De cursus bestaat uit blokken van tien weken. De lessen vinden plaats op donderdag en zaterdag en duren voor de allerkleinsten van zeven maanden tot twee jaar 35 minuten en voor de peuters van twee tot vier jaar drie kwar tier. "Langer is ook niet wenselijk omdat dan de aandacht van de kinderen verslapt. Na afloop van de les hebben de ouders nog wel de mogelijkheid om gezellig samen een kopje koffie te drinken en nemen ze zelf voor de kinde- KEUKENINRICHTING tri -g advies aan huis, '-T ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b lliloli.it..^ - uitsluitend op afspraak Sieb Nijssen neemt namens gezamenlijke dorpsraden H tting in de gebiedscommissie fg ^constructie van het district en Meerlo-Wanssum. e ud-politicus Eisso Woltjer is oorzitter van de gebiedscom- lissie die wordt samengesteld it allerlei groeperingen die lauw betrokken zijn bij de rinrichting van het platte- id. In de decembervergadering van jet dorpsradenoverleg meldde Wethouder Ruyten dat de dorpsra- len één vertegenwoordiger kon ten afvaardigen Ruyten zei toen lok dat, gezien de samenstelling ran de commissie, de voorkeur ïitging naar een vrouw. Er werd log gesuggereerd om aansluiting :e zoeken bij de vrouwenorganisa- |;ie ZijActief. Maar gezien het •ewicht' van de gebiedscommis- lie en de grote betrokkenheid van e dorpsraden bij de ontwikkelin- ;en in het buitengebied werd >esloten voor 'de beste kandidaat e gaan'. Maandag in het dorpsra- denoverleg zei bestuurslid Theo Zegers dat er twee kandidaten beschikbaar waren: Sieb Nijssen (Ysselsteyn) en Joos Linskens (Oostrum). Beiden zijn tevens dorpsraadvoórzitter en hebben zitting in het DB van het dorpsra- denoverleg. Na een schriftelijke kreeg Nijssen vijftien en Linskens drie stemmen. De gebiedscommissie krijgt de belangrijke taak om programma's en jaarplannen op te stellen voor het Reconstructiedistrict Venray Meerlo-Wanssum. Aan de hand hiervan verdeelt de provincie het beschikbare budget van 960 mil joen euro voor een periode van twaalf jaar. Wethouder Frits II Ruyten (Lokaal Aktief) is bestuur- lijk trekker van het district. Medio januari start Bianka Bijen (30 jaar) uit Venray nieu we cursussen Muziek op Schoot, Voor de eerste keer worden de lessen gegeven in de Muziekschool Venray. Maar het uitgangspunt blijft hetzelf de. "De kinderen moeten zich met behulp van muziek en spelletjes in een vertrouwde omgeving kunnen ontwikke len." Bianka Bijen, als muziekthera- peute werkzaam op de scholen voor speciaal onderwijs Focus in Venray en De Peelhorst in Horst, hoorde jaren geleden bij toeval over de opleiding Muziek op Schoot van het Conservatorium in Amsterdam. Ze was meteen enthousiast en nam in 1999 deel aan de cursus in Eindhoven. Binnen een jaar sloot ze de oplei ding met succes af en gaf ze al de

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3