START VANDAAG ^)rie harmonieën Musiceren samen Rabobank Nieuwsbrief ureau Halt eeft voorlichting ver vuurwerk Centrum van Venray straalt Jubilarissen kerkkoor Expositie Freulekeshuus Pilot Flame in café 't Podium Levende kerststal op Schuttersveld HEMDEN KOSTUUMS I COLBERTS TRUIEN JACKS PANTALONS De Locht Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Agressie Rolling Beatles in 't Podium Silvesterparty RUIME SORTERING 29.9522:50 494)0 OP OP 249479 459 UITZOEKEN VOOR 409 -99v Vakbekwaam personeel Prettige INPAKKEN VOOR 79 59.950995 MEENEEMPRIJS 1499969 Goede service GROTE KEUZE 59.95 49.95 29.95 3agflEL EN MAAS Donderdag 18 december 2003 - Pagina 9 In streekmuseum De Locht in Melderslo zijn op zondag 21 december demonstraties kleerma ken, spinnen en weven. De koude winterse dagen werden vanouds benut voor het beoefenen van huisnijverheid. Het werk op het land lag stil en er was tijd voor andere zaken zoals spinnen en weven. Aansluitend bij deze traditie is er in De Locht een demonstratie van deze oude ambachten. Ook is de kleermaker aan het werk. Heel bij zonder is de tijdelijke expositie van een miniatuur-kermis van liefst 50 attracties die allemaal ver vaardigd zijn door dhr. Houben, medewerker van De Locht. Zeer de moeite waard voor jong en oud. Op de bovenverdieping is een nieuwe wisselexpositie inge richt onder de titel Licht in huis. In de maanden november tot april is het museum geopend op dins dag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht, (www.delocht.nl) Openingstijden Eindejaar Wij wensen u fijne dagen toe! Aan het einde van het jaar gelden voor onze kantoren afwijkende openingstijden. Maar uw bankzaken hoeven niet te blijven liggen. Via de telefoon en internet kunt u 24 uur per dag uw saldo checken, betalingen doen en beleggen. Interessant? Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Onze kantoren zijn op: 25 en 26 december 31 december 1 januari 2004 2 januari 2004 gesloten tot 12.30 uur geopend gesloten normale openingstijden Let op: Als u er zeker van wilt zijn dat uw betaalopdrachten dit jaar nog worden verwerkt: - Lever dan uw opdrachten uiterlijk 21 december bij onze kantoren in; - Lever dan uw spoedopdrachten (telefonische betaalopdrachten) tot uiterlijk woensdag 31 december 12.30 uur bij onze kantoren in. Vanaf begin december is er in het centrum van Venray een nieuwe sfeerverlichting. Er is, na veel overleg met ondernemers, gemeente en een proefopstelling in april, gekozen voor een sterren hemel door het centrum middels overspanningen. Op de pleinen wordt de verlichting aan de bestaande lantaarnpalen beves tigd. De Bleek is voorzien van gevelornamenten echter met de zelfde sterren. In een volgende fase is het de bedoeling dat ook nog eens de bomen op de pleinen verlicht gaan worden. "Vrolijke sfeerverlichting in de donkere november- en decembermaanden is een uitstekend middel om in het Venrayse centrum een pretti ge sfeer te creëren. En dat is belangrijk want uit ervaring is bekend dat mensen tijdens de laatste maanden van het jaar, vooral rond sinterklaas en de kerstperiode, veel aankopen doen. Voor de Venrayse onderne mers is dat uiteraard belangrijk dat men dat in Venray doet", aldus de heer Bloemen van Venray Centraal. Vreemd genoeg verdwijnt er in veel steden in Nederland de tradi tionele feestverlichting uit het straatbeeld. In veel grotere steden dreigt het elk jaar minder te wor den doordat steeds minder bedrij ven bereid zijn mee te betalen aan een vrolijk verlichte straat. Gelukkig heeft Venray nu toch een nieuwe feestverlichting kun nen ophangen. Mevrouw de Geus van Venray Centraal: "De oude sfeerverlichting was aan ver vanging toe waardoor het geheel er minder verzorgd uit zou komen te zien. Mede door een goede financiële impuls van de gemeen te en de bereidheid van veel ondernemers in het centrum om hun bijdrage te leveren, hebben we toch een mooi sfeervolle feest verlichting kunnen ophangen. Het centrum van Venray straalt!" De Pruisen houden zich nog steeds op in het oude Overkwartier. Zij zijn op dit moment in Venray gestationeerd, in Museum 't Freulekeshuus in Venray. Onder luid trompetge schal staken ze na een geslaagde afsluiting van deze bijzondere ten toonstelling uit de oude Pruisische vesting Wesel de Maas over, om daar de vroegere Limburgse onderdanen op te vro lijken. Lang vergeten zaken wer den uit archieven, kerken en ver zamelingen weer onder de aandacht gebracht. In Kevelaer, destijds in de scha duw van de oude hoofdstad van het Hertogdom Geldern Koninklijk Pruisisch Aandeel (1703 - 1794), begon de 'nieuwe' triomftocht van de Pruisen. Op 30 maart 2003 opende zijne konink lijke hoogheid Georg Friedrich Prins van Pruisen deze bijzondere tentoonstelling onder het toe- iag ziend oog van ruim driehonderd gasten. Vele rondleidingen wer den georganiseerd voor geïnteres seerden in geschiedenis, cultuur historische verenigingen schoolklassen. Ruim 14.000 per sonen brachten een bezoek aan de tentoonstelling in Kevelaer. De triomftocht zette zich voort in het Pruisen Museum in Wesel, waar ook vele speciale activiteiten en excursies hebben plaatsgevon den. Wie nu nog deze 'Pruisen' wil zien en een duik wil nemen in de geschiedenis van het gebied en haar grote culturele veelzijdigheid op kerkelijk en maatschappelijk gebied, kan dat in Venray doen. Daar loopt de tentoonstelling nog tot en met 18 januari 2004. Overigens kan men het zorgvul dig samengestelde en rijk geïllus treerde handboek, uitgegeven door de Gelderse stadsarchivaris Dr. St. Frankewitz, nog steeds aan schaffen. Juist in de kersttijd een onontbeerlijk boek om er nog eens de geschiedenis op na te slaan. Daarnaast is nu ook een Nederlandstalige publicatie ver krijgbaar voor slechts 5 euro, dankzij de diverse subsidies. Deze subsidies hebben het mogelijk gemaakt dat de Pruisen opnieuw naar het Nederrijnse Maasgebied kwamen. Maria van Staveren en Mien Emonts-Ewals werden vrijdag avond tijdens het Caecileafeest gehuldigd. De twee dames zijn al 40 jaar lid van het kerkelijk zang koor Veulen. Maria van Staveren als dirigente, gestart na het plotse ling overlijden van rector Geurts. Rector Geurts richtte het dames koor in 1961 op bij zijn komst in Veulen. Maria werd in 1963 diri gente. Mien Emonts heeft haar Maria van Staveren (I) Mien Emonts (r). aandeel gehad bij het oprichtei van het dameskoor, wat nu he gemengde kerkkoor Veulen is Door kapelaan Van Dijck werdei de eremedailles bij de dame opgespeld, de gouden Gre-goriu: speld, waarna de dames nog ec; boeket rozen en de gelukwenst- in ontvangst mochten nemen. Café 't Podium heeft nagenoeg elke zaterdag een band op het programma staan. Zaterdag 20 december om 22.00 is het de tijd voor jong locaal talent. De Venrayse formatie Pilot Flame is dan te gast in Café 't Podium. De band, bestaande uit Freek Crienen, Giel Claessens, Jop Janssen en Mark Bom brengt door middel van een enthousiast optre den een groot aantal bekende rock-covers en ook nog een aantal eigen nummers. Pilot Flam omschrijft zichzelf als een ban die pop-rockcovers brengt en zij uitermate trots op hun eerst eigen nummers. Pilot Flame is d engelse vertaling van het woor "waakvlam", zij zullen de waal vlam zijn die het publiek van Podium aansteekt en een fantast sche avond zal bezorgen. Mee info over Pilot Flame is te vinde op www.podiumvenray.nl c www.pilotflame.nl De politie heeft maandagavond een 27-jarige inwoner van Venray aangehouden nadat deze een 23- jarige inwoner van Arnhem had mishandeld vanwege een onenig heid over verkeersgedrag. Het slachtoffer kreeg een vuistslag van de Venraynaar, die ook nog tegen de auto van de Arnhemmer schopte. De verdachte reed de auto van de Arnhemmer vanaf de Merseloseweg achterna, nadat daar een inhaalmanoeuvre door hem niet op normale wijze zou zijn gemaakt. Bij de verkeerslichten op de Westsingel kwam het tot een con frontatie, doordat de verdachte tegen de auto van de Arnhemmer schopte. Toen het slachtoffer uit stapte om een reactie te geven, kreeg hij een vuistslag en schopte de Venraynaar opnieuw tegen de auto. Toen de inzittenden van de Arnhemmer ook uitstapten liep de verdachte weg. Zijn kenteken werd genoteerd en de politie gewaarschuwd. Die trof de ver dachte thuis en hield hem aan, waarna hij werd overgebracht naar het bureau om proces-ver- baal tegen hem op te maken. De bewoners van verzorgingsbuis Het Schuttersveld in Venray kr gen dinsdag- en woensdagmiddag een wel heel speciale kerstvierir voorgeschoteld. De gebruikelijke kersttoespraken en gezang tijdei de jaarlijkse viering kregen extra cachet door de aanwezigheid va een levende kerststal. Het werd mede daardoor een wel heel specia en sfeervolle mis voor de bewoners van het Venrayse verzorging huis. Bijna honderd muzikanten van drie harmonieën werden afgelopen zondag bij elkaar gebracht voor een concert in gemeenschapshuis De rink in Leunen. Onder leiding van hun dirigenten Betty Bat tels (Oostrum), Peter Bongaarts Venrayen Geert Nellen (Leunen-Veulen- \eide) speelden de jonge muzikanten negen geselecteerde werken van de Lion King tot en met Last Christmas. Het talrijke publiek genoot iet volle teugen van de talentvolle muzikanten. Zaterdag 27 december staat Café 't Podium geheel in het teken van twee grootheden in de muzikale wereld. De Rolling Beatles zijn die avond te gast. De Rolling Beatles brengen één set Rolling Stones en één set Beatles ten gehore. Het succes dat zij bij voorgaande optredens in 't Podium hadden heeft ervoor gezorgd dat ook dit jaar een plaats voor deze coverband gereser veerd is in de agenda van 't Podium. Het energieke optreden en de sfeer die de band gegaran deerd over weet te brengen op het publiek zorgen voor een onbeschrijfelijk effect in het café. Na het zien van de Rolling Beatles kun je met een gerust hart huis waarts keren en terugkijken op een avond legendarisch goede nummers. Het concert begint om 22.00 uur. Meer info over de Rolling Beatles en de programme ring van Café 't Podium is te vin den op www.podiumvenray.nl Dit jaar vindt bij dans- en party centrum Janssen een Silvester party plaats. Het feest start om 21.30 uur met een uitgebreid koud en warm buffet. De muzika le omlijsting wordt verzorgd door Ad van de Riet, oud-orkestlid van de National Four, alom bekend in de regio. Om 24.00 uur is er voor iedereen champagne en oliebol len. Heeft u interesse dan kunt u dagelijks kaarten afhalen tussen 9.00 uur en 17.00 uur. Tevens kunt u telefonisch reserveren, deze kaarten dienen dan voor 29 december afgehaald te worden. Kaarten kosten 35 euro per stuk. Leo Heidens van bureau Halt Venray bracht woensdagmor gen in het kader van de jaar lijkse voorlichtingscampagne over vuurwerk een bezoek aan basisschool De Bongerd. De leerlingen leren tijdens de bijeenkomsten hoe ze veilig met vuurwerk kunnen omgaan, ofte wel hoe ze rotjes moeten afsteken en wegggooien of vuurpijlen kun nen afsteken. Ook leren ze herkennen welk vuurwerk verboden is in Nederland, zoals strijkers. Het vuurwerkproject maakt deel uit van het politieproject 'Doe effe normaal' dat op alle basisscholen wordt gegeven. In de regio Venray worden dit jaar voor het eerst ook zes derdejaarsstudenten van de Venlose Pabo ingezet bij de voorlichtingscampagne op 65 basisscholen in de regio. De lera ren of leraressen in spe krijgen in ruil voor hun medewerking extra studiepunten en doen praktijker varing op. Het gaat vooralsnog om een proef.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9