Vijftiende editie Lionsveiling ies Techniek: een rug naar de toekomst! feilig leven in Limburg hemabijeenkomst politie )e ster straalt weer loven De Vers Laeze en schrieve Lezing over Maya indianen in Guatemala er Hermans erlaat Coninxhof Sfeervolle kerstmarkt in Ysselsteyn op Kerstkaarten en kalenders 2004 van den munckhof Omroep Venray Nieuwe tarieven bibliotheek Oliebollenactie Speel-O-Theek Niets! Grotestraat 68 Venray (behalve Unicef) EN MAAS Donderdag 18 december 2003 - Pagina 17 et thema van de manifestatie Techniek 2004 is Een brug de toekomst! Op zaterdag 17 ari 2004 vindt de jaarlijkse lifestatie Kies Techniek weer ts en zal wederom gepoogd den een brug te slaan tussen leren en -het prachtige vak hniek. Deze keer zijn drie rijven bereid om hun deuren rde kinderen (en hun ouders) tpenen: FlexMax. Uppakra il NL en Verhoeven merfabriek exMax is een uniek bedrijf in I Ierland Het bedrijf ontwikkelt iroduceert grote gereedschap- voor de automotive-industrie deze persgereedschappen den door autofabrikanten als cedes. BMW en Porsche plaat- x :n voor de auto's gemaakt, u er andere airbagkastjes, dash boards en motordragers. Uppakra Filial NL produceert in opdracht van FlexLink diverse geautomatiseerde transportsyste men. De transportlijnen zijn bedoeld voor lichtgewicht pro ducten: flessen, lichte dozen, toi letpapier. Ook levert Uppakra aan de voedingsmiddelen-industrie. Het zijn systemen die soms wel kilometers lang kunnen zijn. Verhoeven Timmerfabriek Nederland B.V. (onderdeel van Verhoeven Bouwgroep) produ ceert houten betonmallen, prefab timmerwerk en speciale serie stuks-producten. Met 18 mede werkers bedient het bedrijf voor namelijk de markt in Nederland en Duitsland. De manifestatie Kies Techniek vindt, zoals gezegd, plaats op zaterdag 17 januari 2004. Het TOC is die dag geopend van 10.00 tot 15.00 uur De gastbedrijven stellen hun deuren eveneens open om 10.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. FlexMax is gevestigd op Spurkt 1, Uppakra Filial NL is direct hiernaast gevestigd (Spurkt la). Verhoeven Timmerfabriek is gevestigd aan de Macroweg. Behalve de gastbedrijven kunnen bezoekers deze dag stands van alle deelnemende bedrijven bekij ken, die binnen de muren van de gastbedrijven staan opgesteld. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de prijsuitreiking van de ontwerpwedstrijd (Bouw een Brug) niet plaatsvinden tijdens de manifestatie. Deze keer zal deze plaatsvinden op 5 februari 2004 in de kantine van Inalfa Venray (Maasheseweg 83). De prijsuitrei king zal beginnen om 15.30 uur. If edeputeerde Mat Vestjens, antwoordelijk voor het ma Veilig in Limburg, heeft gemeenten opgeroepen rampenplannen scherper ormuleren. "Een rampen- n moet concreet, actueel en Ier zijn. Dat wordt van een nsparante overheid ver- :ht", aldus de gedeputeer- Hij deed deze oproep tijdens - studiedag in het Frtvemement over de 'Wet kwa- slfts-bevordering rampenbestrij- die omstreeks maart 2004 ■acht wordt. De studiedag was bestemd voor de ambtenaren Openbare Veiligheid van de Limburgse gemeenten. Zij werden geïnfor meerd over de verbeteringen die aangebracht moeten worden in de gemeentelijke rampenplannen als de wet omstreeks maart 2004 in werking treedt. In 2002 en 2003 zijn alle gemeenten in Limburg - vooruitlopend op deze nieuwe wet - al een keer getoetst. Daaruit is naar voren gekomen dat alle plannen verbeterd kunnen worden. De rampenplannen moe ten specifieker en concreter de gemeentelijke rampenbestrijding beschrijven. Vervolgens moeten alle gemeenten binnen één jaar hun rampenplan opnieuw laten vaststellen door Gedeputeerde Staten. De dag was vooral gericht op de belangrijkste (gemeentelijke) deelprocessen in het rampenplan, zoals: risico's, informatie, ver plaatsing, opvang en verzorging en het Informatie- Adviescentrum De inhoud en kwaliteit van het rampenplan staat beschreven in de 'Wet Rampen en Zware Ongevallen'. oen 'olm :nsdag 7 januari 2004 houdt ilitie Venray een vragenuur- J Q het Wijkcentrum in Veltum. Bens de Politie, basiseenheid Bay, zijn hierbij aanwezig Br de Krom. gebiedsmentor Hhet gebied Landweert-Veltum ffllob Garson. coördinator van Bpreventieteam. Waarom deze Bnkomst? Veiligheid is een rrwerp waar iedereen mee te en heeft. Veiligheid kent vele duen. De een denkt bij het ird veiligheid aan criminaliteit zoals inbraak of vernieling. Dit komt mede door het feit dat de politie een 24-uurs bedrijf is. Naar aanleiding van een melding wordt een afweging gemaakt of een mel ding opgepakt moet worden en wie dat moet doen Hier is geen standaard procedure voor. Iedere melding of signaal is uniek Daarnaast is een eventuele aanpak ook afhankelijk van zaken als capaciteit, budgetten en mogelijk heden. De bijeenkomst zal dan ook in het teken staan van: het lui steren naar de signalen van zaken die in de wijk spelen, het geven van adviezen, daar waar mogelijk direct en anders door een terug koppeling op een later tijdstip en het uitleg geven over vragen die binnen de wijk spelen. De bijeen komst in het Wijk Informatie Pun. Veltumse Kleffen 62b in Venray, begint om 14.00 uur. Hieraan zijn geen kosten verbon den. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Svnthese, tel. 0478-517 317. insdagmorgen ontving y» igalowpark Landal De Vers in rloon op ludieke wijze hun iwe kerstster. Met zwaailicht im de kerstman al toeterend ■'e gereden met een busje met de zijkant de drie meter hoge ninium ster. De verlichte stster op de auto was een fraai cht, De kerstster werd aange- en door Bouwbedrijf Koenen vege de tienjarige samenwer- g tussen het bouwbedrijf en bungalowpark. In de afgelo- jaren werden diverse nieuwe galows gebouwd. Vele bunga lows werden gerenoveerd. Een 24-tal installatietechnisch gescha kelde bungalows werden aange past zodat ze onafhankelijk van elkaar konden functioneren. Vier bungalows zijn verbouwd tot twee grote tienpersoons bunga lows. Diverse bungalows zijn kindvriendelijk gemaakt, andere zijn voorzien van sauna en bub belbad. Ook is het grote overdek te zwembad met bijbehorende ruimtes volledig gemoderniseerd. Daarnaast is er een nieuw com- 'plex gerealiseerd. Hierin zijn gehuisvest de receptie, drie verga derzalen, bowlingbanen met feestzaal, kantoren, een bedrijfs woning, een restaurant met een aparte snackcounter. Het restau rant heeft speciaal voor deze gele genheid een sterrenmenu opge steld. Dit menu, dat met een kortingsprijs wordt aangeboden, is in stijl van de ster. Onder toeziend oog van de kerstman feliciteert directeur Peter Koenen rechtsvan Bouwbedrijf Koenen de parkma nager Rolf Nijdam In januari 2004 organiseert Veldeke Venray een beginnerscur sus voor mensen die graag kennis willen hebben van de Venrayse streektaal. In de cursus wordt aan dacht geschonken aan de spel lingsbeginselen van het Venrays, waardoor het lezen van en het schrijven in het Venrays mogelijk wordt. De cursus wordt verzorgd door Frits Linssen, een van de beide auteurs van het Venrays Woordenboek. De tien lessen van twee uur worden in zaal In den Engel gegeven in januari, februari en maart, op donderdagavonden, en wel van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden wordt verzocht even een briefje te schrijven (met de naam, adres, telefoon) naar Veldeke Venray, postbus 429 5800 AK Venray. Graag aanmel den vóór 1 januari 2004. De cur- suskosten, incl. lesmateriaal en 'n kop koffie in de pauze bedragen 45,- euro (niet-leden betalen 50,- euro). Dit bedrag voor 10 januari 2004 over te maken naar Veldeke Venray, banknr. 15.39.71.002, met vermelding van Cursus Venrays. De inschrijvers ontvangen in januari nadere informatie. Nadere informatie: Frits Linssen, telefoon 583302 of Wim Baken, telefoon 583504. De MOV commissie Venray organiseert o.a. de komende Vastenactie met dit jaar als motto 'Vast iets om te delen'. De Vastenactie is ondertussen een moderne organisatie op het gebied van ontwikkelingssamen werking. Ook voor het komend jaar is gekozen voor een project in Guatemala en wordt aandacht gevraagd voor de positie van de oorspronkelijke bewoners, de Maya indianen, die voor een belangrijk gedeelte verstoken zijn van onderwijs, werk en vooral grond, in wezen hun eigen grond dus. Ter voorbereiding van deze actie wordt een lezing georgani seerd en wel op donderdag 8 januari in café De Evenaar aan de Merseloseweg. De lezing wordt gehouden door de heer Mario Coolen. De heer Coolen is als theoloog verbonden aan de interkerkelijke Ontwikkelingsorganisatie Solidaridad en was van 1972 tot 1980 werkzaam in Guatemala. Hij is o.a. schrijver van het boek 'Hart voor de Aarde' ook uitgegeven door Solidaridad. De lezing begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en u bent vanaf 19.30 uur welkom en zal u een kopje koffie of thee worden aangeboden. Zaterdag 20 december is er een nationale actie tegen Zinloos Geweld. De Landelijke stichting Tegen Zinloos Geweld heeft alle DJ's in Nederland opgeroepen om op die dag te draaien tegen Zinloos Geweld. Ook Omroep Venray staat stil bij het feit dat er nog steeds zinloos geweld heerst in Nederland en zal in vrijwel alle programma's van zaterdag 20 december hieraan aandacht beste den. Ook de muziekkeuze zal veelal worden afgestemd op deze landelijke actie. Met de actie hoopt o.a. de Landelijke Stichting Tegen Zinloos Geweld op een brede ondersteuning om iedereen duidelijk te maken dat er geen excuses zijn om agressie en geweld toe te passen De luiste raars van Omroep Venray zullen die dag in de gelegenheid worden gesteld om hun eigen mening te laten horen via de radio Dat kan telefonisch (0478-512362) of via de e-mail: info@omroepvenray.nl. Omroep Venray is te ontvangen via de kabel op 87.5 Mhz en via de ether op 90.2 Mhz. Ook is informatie te verkrijgen viai de webside van Omroep Venray: www.omroepvenray.nl en via de Landelijke stichting www. zinloosge weidnl De gemeenteraad van Venray heeft in oktober besloten de Openbare Bibliotheek Venray in 2004 een bezuiniging op te leg gen van 20.000,- euro. De biblio theek vangt de bezuiniging op door enerzijds het mes te zetten in de eigen uitgaven en door anderzijds de contributies, leen gelden en boetetarieven te verho gen. De maatregel houdt in dat bijv. een abonnement voor vol wassenen 2,50 euro duurder wordt. Daarnaast gaat de lener voor het lenen van een boek of tijdschrift 0,20 euro betalen. Het te laat terugbrengen van een boek gaat 0,15 euro per dag kosten. Deze aanpassingen zijn nodig om ook in de toekomst een kwali tatief goed aanbod te kunnen blij ven bieden aan de leden en bezoekers van de bibliotheek. De contributie voor kinderen tot 14 jaar blijft gratis en deze groep hoeft geen leengeld te beta len voor het lenen van jeugdboe ken. Een overzicht van de nieuwe tarieven die de bibliotheek gaat hanteren is binnenkort ook te vin den op de website www.obven- ray.nl. Met onder andere uitge breide informatie over de diverse abonnementen, de activiteiten die de bibliotheek organiseert, inte ressante links voor jong en oud en de catalogus online. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Evenals voorgaande 39 jaar zul len de vrijwilligers van de Jeugd Ontspannings Clubs 0OC) uit Vierlingsbeek en Groeningen ook dit jaar weer oliebollen bakken voor de gemeenschap van beide dorpen. De vrijwilligers zullen tot 24 december huis aan huis in Vierlingsbeek en Groeningen bestelling op gaan halen, waarvan de oliebollen op 31 december worden thuisbezorgd. De prijs bedraagt dit jaar: acht oliebollen voor 3 euro. Mocht een van de vrijwilligers u gemist hebben, geen nood. U kunt ook telefonisch oliebollen bestellen. Hiervoor is een oliebol- lenlijn in het leven geroepen: 0478-631802. Voor meer info zie de internetpagina www.joc-vier- lingsbeek.nl Daarnaast zullen er in de Plus supermarkt, en als het weer het toelaat bij het pontveer in Vierlingsbeek, ook oliebollen worden verkocht door de vrijwil ligers van het JOC. De gehele opbrengst komt ten goede aan de jeugd- en jongerenclubs die aan gesloten zijn bij het JOC. Vanwege het 40e jaar oliebol len bakken hebben ze een prijzen festival georganiseerd. In een aan tal zakken oliebollen zitten tegoedbonnen voor gratis lidmaat schap JOC kinderclubs, gratis toe gang cabaret in Gryphus en Iris cadeaubonnen. De Speel-O-Theek is in verband met Kerstmis en Nieuwjaar geslo ten van 20 december tot en met 1 januari 2004, vrijdag 2 januari zijn ze geopend. Ken je de Speel-O-Theek nog niet loop dan eens vrijblijvend binnen, je zult zien dat het aan bod te lenen speelgoed erg groot en bij de tijd is. Lego, babyspeel goed, Playmobil, Bouw de Bouwer, Barbie, poppenhuizen, gameboys, gezelschapsspelen. Voor degene die een beetje nos talgie zoekt in bijvoorbeeld hou ten spel- en speelgoed is het aan bod ook voorhanden. Wanneer je niet direct een SOT- abonnement wilt, dan kun je gebruik maken van een knipkaart (2,50 euro). Je kunt dan vijf keer speelgoed lenen wanneer het je uitkomt. Deze knipkaart is ook te gebruiken door oma, tante, oppas en voor kinderen ouder dan 12 jaar. Een abonnement kost vijf euro per jaar. Op zoek naar een origineel (verjaardags)cadeautje? Geef eens een Speel-O-Theek- cadeaubon. Deze zijn verkrijgbaar vanaf 2,50 euro. Openingstijden: woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 16.00 uur tot 20.00 uur. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Hermans verliet Coninxhof insdag na 23 jaar trouwe ist, maar blijft voorlopig wel ienst van SPOV. Na in de hal listerd te hebben naar een toe- akje, kon Ger kijken naar een :htig optreden van drie juffen, ma werd hij ook door de kin- n in de klas onthaald op een reden en ontving hij vele eautjes. Behalve de kerstman men ook enkele oud-collega's tijdens de receptie de hand kken. Uiteraard waren bij dit heid ook zijn vrouw en twee leren aanwezig. Voor de vijftiende keer kunt u op zaterdag 27 maart 2004 weer terecht op de voorjaarsveiling, die voor de Lionsclub Venray zoveel betekent om de benodigde hoe veelheid geld bijeen te brengen voor de goede doelen, die zij beloofd heeft te steunen. Opnieuw stelt de directie van het Raayland College hen in de gele genheid gebruik te maken van het schoolgebouw, waardoor zij in staat zijn deze veiling te organise ren op een inmiddels voor velen zo vertrouwde locatie. Opnieuw zullen zich vanaf nu de leden van deze Lionsclub inzetten om deze veiling te doen slagen. Dat bete kent: zorgen voor een ruim en gevarieerd aanbod van goederen, voor ieder wat wils; zorgen dat al de in te brengen artikelen op het juiste moment en op de juiste plaats ter beschikking zijn, zorgen dat de veilingdag optimaal ver loopt en zorgen voor een goede sfeer op die dag, zodat hun klan ten op die dag niets tekort komen. Er komt nogal wat bij kij ken, maar u kunt er van op aan dat de Lions alle zeilen zullen bij zetten om u een schitterende vei lingdag te bezorgen. Even herhalen, waar doen zij het ook weer voor? Wat zijn hun Goede Doelen? Op de eerste plaats natuurlijk de Limburgse spierdystrofie patiëntjes, de tot een rolstoel veroordeelde kinde ren, die met uw/hun hulp een heerlijke vakantieweek kunnen doorbrengen in het Tesselhuus op het eiland Texel. Vervolgens het werk van de Stichting Terminale Zorg Noord-Limburg, waarin de vrijwilligers zo'n bijzondere maat schappelijke rol vervullen. Tenslotte de steun aan de Stichting Synthese, die met de jongerenbus een belangrijke func tie heeft voor jongeren tussen de 12 en 17 jaar. De Lionsveiling komt er weer aan, en reken maar: de Uons gaan er weer voor. Zij zullen hun best doen hun bezoekers nog meer kwaliteit te bieden en de veiling nog beter en verrassender te laten zijn dan voorgaande jaren. Zij zetten in op prachtige kavels met een divers aanbod: van antiek tot kunst, van sieraden tot computers. Er zal zeker iets van uw aller gading te vinden zijn. Daarnaast is er een thema gekozen dat tot uitdruk king zal komen in aangeboden goederen. Dit thema betreft Afrikaanse kunst. De Lions Club maakt sinds vorig jaar gebruik van een door hun leden eigenhandig gemaakte web site, die vanaf het begin een geweldige functie heeft gehad voor geïnteresseerden. Via deze website (www.lionsvenray.nl) vindt u behalve de benodigde informatie over de veilingregle menten, het tijdstip van de veiling ook een goed overzicht van de te veilen objecten. Aan de hand van foto materiaal kunt u rustig in uw stoel thuis een kijkje nemen naar de artikelen, die ter veiling aange boden worden, zodat u al in een vroeg stadium kunt beslissen waar u op zult bieden. In de komende weken zullen zij u regel matig op de hoogte brengen van de stand van zaken met betrek king tot de veiling. De leden van de Lions Club Venray zijn zich ervan bewust, dat de veiling niet kan slagen zon der uw hulp. U kunt vanaf nu weer goederen aan melden die geveild mogen worden. Schroom niet, neem de telefoon en meldt uw inbreng. Zij komen bij u langs om gezamenlijk de minimum vei- lingprijs te bepalen. Vanaf heden tot en met 25 januari kunt u goe deren aanmelden op telefoon (0478)551640. Een natje en een droogje, muziek van eigen bodem, snuffelen tussen de stands met kerstspulletjes en voor de kinde ren een rondrit met een huifkar en ravotten tussen de strobalen. De Stichting Lovinckplein Ysselsteyn had dit jaar voor het eerst de regie in handen van de jaarlijkse kerstmarkt in Ysselsteyn. De stichting mag terugkijken op een drukbezochte, gezellige en geslaagde kerstmarkt Kinderkoor Eigen Wijsjes bracht de aanwezigen met hun kerstlie deren in de juiste stemming. KORTING

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17