Venray pilotgemeente provincie? Jane Goodall-actie in Intratuin Harry Potter evenement geslaagd Printer demodag bij Combi Dom Melskens Rabobank chipt voor kerstpakket Vierde jurylid voor Loek Nelissenprijs Kunstmenu voor leerlingen 'Minder agressiejE in ziekenhuizen' Kelly Bronze bij Philipsen Punk'ln OJC Watjang Vrijwil ligers- centrale Brochure philipsen MEER WETEN? WWW.KEILYBR0NZE.IUi Nieuwe tarieven bibliotheek Cursus vrijuit spreken Oud papier SOU Tdeté TtUuttx. mode centrum Provinciale website in nieuw jasje Gladheid Puppies Huisorkest PEEL EN MAAS Donderdag 18 december 2003 - De provincie Limburg maakt werk van minder regels en snelle re procedures. Dat geldt ook voor het zo vaak verfoeide 'provinciaal handboek bestemmingsplannen'. De provincie heeft aan Venray gevraagd of het hierbij pilotge meente wil zijn. Want de provin cie zoekt een partner om samen - in de praktijk - het logge hand boek te actualiseren. Venray is momenteel bezig om alle grote bestemmingsplannen te herzien. "We staan hier positief tegenover", reageerde wethouder Ruyten (Lokaal AktieD in de com missie Stedelijke Ontwikkeling op vragen van Patrick van der Broeck (CDA). "Misschien hebben we dan wel een landelijke primeur. Het klinkt goed en het kan zeker iets voor ons opleveren. We kunnen dan direct aanhaken bij het bestem mingsplan buitengebied en de Reconstructie", verklaarde Ruyten. Jane Goodall is wereldberoemd geworden met haar onderzoek naar het gedrag van chimpansees in Tanzania. Jane Goodall Nederland is de Nederlandse vestiging van een internationale natuur- en milieuor ganisatie die zich inzet voor een betere leefomgeving voor alles wat leeft. Speerpunt van deze organisatie is het internationale actieprogramma Roots Shoots. Een wereldwijd initiatief waarbij ook kinderen uit Nederland een bijdrage leveren aan een groene wereld. Voor meer informatie kunt u kijken op www.jane- goodall.nl. Enkele dagen voor Kerstmis zullen medewerkers van het Jane Goodall instituut met een stand in de Intratuin-winkel in Venray (Langstraat 133) staan om klanten aandacht te vragen voor de activiteiten van Jane Goodall en haar organisatie: zondag 21 december van 11.00 tot 17.00 uur. Voor iedere klant ligt er tevens voor een symbolisch bedrag een aardigheidje klaar. En er is een ludieke actie waarbij u of uw kind met Jane Goodall en een chimpansee op de foto kan. Ook afgelopen weekend was Jane Goodall Nederland al met een stand in Intratuin present Boris en Lisanne de winnaars Steeds meer mensen hebben een digitale camera. Het maken van de foto's is natuurlijk erg leuk maar wat nou als er iemand op bezoek is en u wilt gelijk even een foto meegeven. Hiervoor is nu de oplossing. Een printer die van alle gemakken voorzien is. U kunt uw geheugenkaart in de printer stop pen en afdrukken op het gewens te formaat tot A4. En dit alles zon der gebruik te maken van een computer. De Epson Stylus Photo R300 is de totale oplossing voor fotoaf- drukken waar alle gebruikers van een digitale camera op hebben gewacht. Dit apparaat combineert de kwaliteit van de prachtige zes- kleurenbeeldverwerking van Epson met de flexibiliteit van rechtstreekse afdrukken vanaf digitale camera's, geheugenkaar ten en zelfs draadloze apparaten. Nu kunt u verbluffende foto's met een lange levensduur afdruk ken met een buitengewone reso lutie van maximaal 5-760 dpi. Eenvoudig, effectief en zonder tussenkomst van een pc. Zondag 21 december is er in de winkel van Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat 15 in Venray een demonstratie van Epson printers. Na de succesvolle demonstratie van vorige maand, kunt u ook zondag van 12.00 tot 17.00 uur de gehele dag terecht met vragen en een live demonstratie door een deskundige van Epson zien. Zij vragen dan ook uw geheugen- kaan. of cd met daarop uw mooi ste foto mee te nemen. Deze zul len zij dan gratis voor u op de nieuwste Epson printer in het for maat 20x30cm afdrukken. Er zal dan als demonstratie een foto voor u worden afgedrukt op de nieuwste printer van Epson. Zie en ervaar het gemak van thuisprinten in een kwaliteit die u nog lang bij blijft. Voor meer info kunt u ook aan komen in de win kel. Enkele honderden fans waren )p 22 november 's nachts om 24.00 uur present bij de presenta- :ie van het nieuwe Harry Potter mek. De belangstelling was bij zonder groot en de sfeer in dit ïachtelijk uur paste uitstekend bij lie van Harry Potter. Boekhandel vlartin Cuypers had gezorgd voor :en spannende aankleding van de tal van het oude Raadhuis aan de 3rote Markt in Venray. En daar, >p het bordes, werd onder de toe ziende blikken van de fans het ,'erste exemplaar aangeboden aan .vethouder Lei Heidens. Wethouder Heidens liet in een ;pontane toespraak weten heel ■errast te zijn door de grote belangstelling van zowel (heel) ong en oud. Hij wenste de kopers vooral heel veel genot bij het lezen van dit boek waarop zij al zo lang zaten te wachten. Om nog een bijzonder tintje te geven aan het nachtelijk evenement had boekhandel Martin Cuypers nog een extra wedstrijd georgani seerd. Iedereen die in Harry Potter sfeer uitgedost was werd op de foto gezet en zou meedin gen naar de eerste prijs. De jury had daarmee echter geen lichte taak. Na veelvuldig overleg werd dan ook besloten twee maal de eerste prijs toe te kennen. De uit eindelijke prijswinnaars zijn Lisanne Meulendijks uit Oostrum en Boris Driessen uit Venray. Alle deelnemers kunnen de foto afha len bij boekhandel Martin Cuypers in de Passage. Medewerkers en beheerders van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum chippen dit jaar hun kerstpakket bij elkaar. Een van de zalen van Hotel Asteria in Venray wordt op 18 december omgeto verd tot een kerstmarkt. Voor deze kerstmarkt heeft de Rabobank een aantal onderne mers uitgenodigd die op de kerst markt een kraampje kunnen inrichten. Medewerkers kunnen bij de kraampjes hun eigen kerst pakket samenstellen met chip- cards die ze bij aanvang van de avond ontvangen. Elke onderne mer heeft een chipapparaat en alle cadeautjes worden dus gechipt! Een innovatieve manier van kerstshoppen dus. De aanwe zige ondernemers zijn Parfumerie Cocon, 't Kabinetje, Wijnhuis Venray, Divino Delicatessen, Boekhandel Martin Cuypers, September Bloemsierkunst en Boerenbond Ysselsteyn.. Daarnaast kan er een donatie wor den gedaan aan de Dierenambulance Noord- Limburg. De KellyBronze kalkoen is nu ook verkrijgbaar op het Europese vas- eland. Met een good old-fashioned smaak en structuur, is de KellyBronze kalkoen een product dat het kerstdiner tot een ultiem succes maakt. KellyBronze is in Groot Brittanië al jarenlang een begrip m een groot een succes. De dieren worden volgens het Engelse tradi- lionele houderijsysteem gehouden, zodat zij zich vrij kunnen bewegen n de weilanden, stoppelvelden en bosjes. De KellyBronze kalkoenen cenmerken zich dóór een langzame groei en zijn pas na enkele maan den volwassen. Dit resulteert in een uitgelezen smaak. Het product ïeeft Intussen vele prijzen gewonnen, waaronder de BBC Good Food 4ward in 1997. Öe Farms van de familie KeÜv zijn gevestigd rond Danburry in de •treek Essex in Engeland. Déze streek vertoont veel overeenkomsten net het Limburgse landschap. Vanwege het enorme succes van vdiyBronze in Engeland is Paul Kelly op zoek gegaan naar partners Die heeft hij in Limburg gevonden in Henk en Annemie Coolen uit deythuvsen. Samen met Versspecialist Philipsen uit Horst zorgt valkoenbroederij Coolen voor de distributie van deze exclusieve mgelse kérstkalkoenen. Henk Coolen toonde de KellyBronze voor het ;erst tijdens de Limburgse Gastronomica, waar vele restaurateurs met .vaardering kennis namen van de kwaliteit en smaak van deze kalkoen. :n tijdens Agro Culinair gehouden in Horst kon ook het publiek ken- ïis maken met de kalkoen. Voor meer informatie zie v wwKellyBronzenl Op donderdag 8 januari 2004 wordt de Loek Nelissenprijs uitgereikt. Dit jaar is het thema van de prijs 'maatschappelijk verantwoord ondernemen'. In eerste instantie bestond de jury uit drie personen, namelijk: drs. Jos Waals, burgemeester Gemeente Venray, Mr. Harrie Loozen, directeur van de Kamer van Koophandel Limburg Noord, en Drs. Paul Rutten, directeur Gulpener Bierbrouwerij te Gulpen. In verband met de zwaar te en complexiteit van het thema is een vierde jurylid toegevoegd. De heer Jos Vervoort, werkzaam bij managementconsultants Hoffman Krul en Partners, is bereid gevonden om het jury korps met zijn kennis te verster ken. De commissie van de Loek Nelissenprijs heeft met 'maat schappelijk verantwoord onder nemen' een thema gevonden waarmee elk bedrijf, groot en klein, rekening dient te houden. Consumenten en klanten worden steeds kritischer. De prijs- kwali teitsverhouding blijft voor consu menten altijd een zeer belangrijk criterium. Maar ook andere crite ria worden steeds belangrijker, zoals de publieke opinie en de reputatie van een bedrijf. Ondernemers dienen zich dan ook bewust te zijn dat de gevol gen van hun gedrag verder reiken dan het eigen belang. Naast de Loek Nelissenprijs (beoordeling door jury) wordt op 8 januari ook de Rabobank Publieksprijs uitge reikt aan de ondernemer die vol gens het aanwezige publiek de prijs verdient. Kaarten voor de bijeenkomst zijn tot 20 december te bestellen via de ondernemersverenigingen voor 17,50. Vanaf 27 december worden de kaarten die over zijn verkocht via VW Venray voor 22,50 IETS TE VERKOPEN? 15e LIONS Veiling 27 maart 2004 BEL NU: 0478 551640 Inbreng mogelijk tot uiterlijk 25 januari 2004 Je krijgt er meer voor dan je denkt! Zaterdag 20 december houdt OJC Watjang in Oirlo weer zijn jaarlijkse punkavond. Dit jaar zul len er vier bands optreden. De opener van deze avond zal The Jux Junction zijn. Dit zal het eer ste echte live optreden worden van deze vrij nieuwe naam in de punkwereld. Als volgende band is Left In The Middle aan de beurt. Deze Noord-Hollandse band heeft al verscheidene optredens gehad met grote namen als The Ataris en The Voodoo Glow Skulls. Zij zullen hierna het stokje doorge ven aan Wagtale. Deze Utrechtse punkrock band vond het levens licht in 2001. Sindsdien hebben ze al vele optredens gehad en zul len er nog zeker vele volgen. Als laatste band zal Beans aantreden. Beans heeft zijn plaats in de lande lijke punk scène inmiddels wel weten te veroveren. Ze spelen een mix van hardcore en punk. Met diverse optredens in heel Nederland en een minitour door Duitsland in het vooruitzicht zal dit zeker een strakke afsluiter worden van deze stevige avond Punk'In, De deuren van OJC Watjang zullen om 20.00 uur open gaan en de entree bedraagt slechts 3.- euro. Voor meer infor matie check www.watjang.nl of mail naar info@watjang.nl. De openingstijden van de Vrijwilligerscentrale Venray zijn de laatste weken van dit jaar als volgt: donderdag 18 december van 13 00 tot 17.00 uur maandag 22 december van 13-00 tot 17.00 uur; maandag 29 december van 13-00 tot 17.00 uur; maandag 5 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Deze dagen wordt waargeno men door drie vrijwillige mede werkers van de Werkgroep Vrijwilligersorganisaties Venray. Conform de politieke besluitvor ming ontstaat er in januari een nieuwe situatie. De Vrijwilligerscentrale wordt, zoals het er nu uitziet, omgedoopt in een onafhankelijk Steunpunt Vrijwilligerswerk. Nadere berichten hierover volgen zodra meer duidelijkheid bestaat over de concrete invulling. Voor informatie en overige inlichtingen kunt u informeren bij Chris ter Beek tel. 582839 en/of - vanaf 5 januari - bij Synthese tel. 0478-517317 Het grensoverschrijdende samenwerkingsverband 2-Land, een initiatief van Regio. VW Noord- en Midden-Limburg en de Wirtschaftsförderungsgesellschaft van de Kreis Viersen, heeft een eerste brochure gepresenteerd De informatieve en kleurrijke reis gids bevat uitgebreide informatie over groepsdagtochten, ruiter- en fietsvakanties. De informatie over de groepsdagtochten is vooral interessant voor verenigingen en gezelschappen, die gezamenlijk een dagje op stap willen in Noord en Midden-Limburg en de aan grenzende 'Niederrhein'-regio. De 3- en 5 daagse ruiter- en fietsarran- gementen zijn individuele vakan ties, ook in het Duits-Nederlandse grensgebied. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de VW-winkels in Noord- en Midden-Limburg. de weilanden van de Engelse landerijen. Het vlees is heerlijk sappig en vol van smaakfi*» Het ideale feestdagen-menu dus. Bestel nu! Alleen bij Versspecialist Philipsen. 0p=0p! www.philipsenvers.nl Venroyseweg 151, 5961 NS Horst Tel: 0478-571251 Di-Vr: 9.00-18.00 u Zaterdag: 9.00-15.0( De gemeenteraad van Venray heeft in oktober besloten de Openbare Bibliotheek Venray in 2004 een bezuiniging op te leg gen van 20.000,- euro. De biblio theek vangt de bezuiniging op door enerzijds het mes te zetten in de eigen uitgaven en door anderzijds de contributies, leen gelden en boetetarieven te verho gen. De maatregel houdt in dat bijv. een abonnement voor vol wassenen 2,50 euro duurder wordt. Daarnaast gaat de lener voor het lenen van een boek of tijdschrift 0,20 euro betalen. Het te laat terugbrengen van een boek gaat 0,15 euro per dag kosten. Deze aanpassingen zijn nodig om ook in de toekomst een kwali tatief goed aanbod te kunnen blij ven bieden aan de leden en bezoekers van de bibliotheek. De contributie voor kinderen tot 14 jaar blijft gratis en deze groep hoeft geen leengeld te beta len voor het lenen van jeugdboe ken. Een overzicht van de nieuwe tarieven die de bibliotheek gaat hanteren is binnenkort ook te vin den op de website www.obven- ray.nl. Met onder andere uitge breide informatie over de diverse abonnementen, de activiteiten die de bibliotheek organiseert, inte ressante links voor jong en oud en de catalogus online. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Iedereen kan zijn mondelinge uitdrukkingsvaardigheid en per soonlijke presentatie verbeteren. Tijdens deze cursus van Moderne Praktijkopleidingen Communicatie (MPC) wordt aan dacht besteed aan het versterken van zelfvertrouwen, helder for muleren, kritiek geven zonder anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deel te nemen. De cursus telt vijf lesavonden van elk tweeënhalf uur, van 19-30 tot ca. 22.00 uur en is praktijkge richt. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om hun gedachten vrij en onbevan gen te verwoorden. De cursus start in Venray op maandagavond 9 februari 2004. Voor een brochure kunt u contact opnemen met MPC. tel. 078- 6127119 of kijk op www.vrijuit- spreken.nl. In bijna alle Noord- Limburgse gemeenten krijgen leerlingen een Kunstmenu aangeboden. Met steun van de Provincie en gemeenten kun nen leerlingen van de basis scholen in elke groep twee maal per jaar kennis maken met verschillende cultuurui tingen in de regio. "Het gaat er om, jonge mensen op actieve wijze te betrekken bij diverse kunstdisciplines en het cultureel erfgoed. Hiermee krijgt de cultuureducatie een stevige impuls", aldus gedeputeerde Odile Wolfs. Gedeputeerde Staten (GS) stellen hiervoor ruim 97.000,- beschikbaar, Het project draagt bij aan een structurele verbetering van het cultuurbereik en de culturele identiteit in Noord-Limburg. Met name de gebieden 'cultuur en school', 'cultuur en samenleving' en 'cultureel erfgoed' worden structureel versterkt. Met muziek, theater, dans, literatuur, audiovi suele producties en het cultureel erfgoed wil de regio dit bereiken. De gemeenten werken samen met de bestaande centra voor kunst zinnige vorming in Noord- Limburg, Voor het bezoeken van culturele evenementen is voor leerlingen uit het basis- en voort gezet onderwijs een regionaal ver voerplan ontwikkeld. De deelne mende scholen kunnen hiervoor een beroep doen op een tege moetkoming in de (bus)vervoers- kosten. Het is de eerste gezamen lijke aanvraag van de Noord-Limburgse gemeenten op het terrein van de cultuureduca tie. Provinciale Staten hebben in 2001 de nota 'De regio aan zet' vastgesteld. Hiermee werden regio's uitgenodigd om Regionale Actieprogramma's te ontwikke len. Het doel hiervan is de interge meentelijke samenwerking op het terrein van kunst en cultuur te bevorderen en de 'cultuurinfrast ructuur' te versterken. Het Regionaal Actieprogramma Cultuurbereik is door alle gemeenten in Noord-Limburg vastgesteld. Momenteel wordt met veel suc ces in veertien ziekenhuizen in Nederland het pilotproject Veiligezorg uitgevoerd. Dit pro ject, waar ook VieCuri aan mee doet, is erop gericht het aantal agressie-incidenten in de zieken huizen terug te dringen. In de afgelopen periode zijn voorstellen gedaan om binnen VieCuri het veiligheidsgevoel te vergroten onder personeel, patiënten en bezoekers. Daarbij zijn onder meer afspra ken gemaakt met de politie en het alt Ha: kle fij: DESSELKE De wijk die bégrensd wordt door Westsingel. Noordsingel, Sint Jozefweg, Langeweg, Merseloseweg. Vanwege tweede kerstdag wordt het oud papier niet op de laatste vrijdag van de maand opge haald maar een week eerder en wel op vrijdag 19 december zou u het papier goed gebundeld of in dozen voor 18.00 uur aan de weg willen zetten? De container aan de Hubenhof is de hele zaterdag geopend. AV Venray-Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op In verband met oudjaar, zal in de maand decem ber het papier door AV Venray- Regio worden opgehaald op Maandag 29 december in plaats van woensdag 31 december. Op die dag worden bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat. St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat. Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09-0- 13 00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Nadere infor matie, tel. 583529 of 582842. Mooi de Mooiste Mode Roggel 0475-494220 Boxtel 0411-676322 Penningen 077-3074931 Horst 077-3986464 Geleen 046-4757545 openbaar ministerie om het zog naamde 'lik-op-stuk- beleid' voi te geven. Ter afsluiting van i projectfase en als startpunt va de invoering van Veiligezorg bi nen VieCuri zal op vrijdag december een bijeenkomst plaain. vinden in het auditorium Venlo, Tijdens deze bijeenkomt:an zal een convenant worden ondt n tekend door de Politie regi Venlo/Venray, het Openba Ministerie Arrondisseme e Roermond en VieCuri Media |zl® Centrum voor Noord-Limburg, 'f daa dai De website van de Provinc Limburg wordt nu door het on hankelijke instituut advies.ove heid.nl als beste provinciale wd site beoordeel Advies.overheid.nl beoordet permanent de verschillende we sites van overheidsinstanties v bijvoorbeeld provincies gemeenten. Naast de algemei indruk zijn daarbij gebruiksvriei delijkheid, dienstverlening en pi rei ticipatie belangrijke criteri Me Maandelijks wordt de website vi de Provincie Limburg door mee ste« dan 30.000 bezoekers geraam pleegd. hoi Vanaf donderdag 18 decembf eer (vandaag) krijgt de website vand ical Provincie Limburg een nieuw r vormgeving. Met deze nieuw iek vormgeving, die past binnen d di nieuwe huisstijl, wil de Provinci ro onder meer het gebruikersgeraa rac nog meer verbeteren. Dit gek rg met name voor het gebruikersgi brc mak voor mensen met een hand d- cap. onder meer door het gebrul van een groter lettertyp ah Daarnaast wil de Provincie interactie met websitebezoekei|is! intensiveren. ie ghi Door plaatselijke gladheid vrijwel heel Noord- en Midden Limburg zijn vrijdagmorgen vet t ongelukken gebeurd. De meldkiht mer kreeg tussen 06.30 uur 09.00 uur vrijdagmorgen f twintigtal meldingen van ongelul die ken en glijpartijen die veroorzaal waren door de gladheid. Hit waren acht meldingen bij vai ongevallen met letsel. Een aanu me automobilisten sloeg na een slip partij over de kop of belanddi nt tegen een lantarenpaal. Ook fiet sers en bromfietsers hadden las fi van het gladde wegdek: een aan id\ tal ging onderuit. Het is nog niet mc duidelijk hoe lang de gladheid nog parten zal spelen, maar politie adviseert weggebruiken I, r vooralsnog voorzichtig te zijn. I ÜCt als hi Puppies Huisorkest, tevensl- bekend als de Puppies, is zaterdag 20 december te gast in Café c Beurs in Horst. Deze feestband met als thuisbasis Leunen heeft door de jaren heen een naam opgebouwd in de regio als gega A randeerd-feest-band. Dit zullen zf ook in de Beurs waar gaan maket De avond begint om 22.00 uur d zal voor dat de gasten er, erg ij hebben omslaan van een gewonfj zaterdagavond tot een feest waa nog lang over nagepraat zal wor den. Het enige dat u hoeft te do< om een meer dan gezellige zatef dagavond te hebben is op tijd i! Pretcafé de Beurs in Horst te zijn. e-mail: redactie: red,actie@vandenmunckhof nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10