larmonie Oostrum iert 85-jarig bestaan )e Wendel krijgt tnieke belevingstuin Herinrichting kern Overloon Veiligheidswijzer is verspreid 1395 euro voor Helpende Handen Eerste prijs drumband schutterij Dagopvang vraagt vrijwilligers Provinciale subsidie Koopzondag 28 november Gratis parkeren Maar fout parkeren kost veel geld! Koopavonden in Venray Betaald parkeren Gommans Dorpsraden- overleg Bibliotheek aan huis St. Nicolaas wandeltocht Sfeermarkt Schuttersveld Prijswinnaars kleurwedstrijd Dus ook op woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 december Inschrijven peuterspeelzalen De Echte Bakker Maak dit I weekend kans op een Nintendo Gamecube gin EL EN MAAS Donderdag 27 november 2003 - Pagina 9 I terdag ook huldiging van jubilarissen itai u 27 c Oostrumse muziekver- ig Sub Matris Tutela tfd in januari 1918 op initia- :fvan Edmond Van de Venne v* fanfare opgericht en in omgezet in een harmo- en is daarmee het oudste iziekgezelschap van de nrayse kerkdorpen. De I. a am Sub Matris Tutela bete nt Onder Moeders scherming en refereert (armee aan het feit dat DStrum al meer dan 650 jaar m Maria bedevaartsoord is. de oprichting telde de ver- iging 24 leden. Nu, 85 jaar er. bestaat de vereniging uit 'n 125 leden. De muziekvereni- ig bestaat uit een harmonie test (62 muzikanten), een tam- erkorps (17 leden), de tenhofkapel, een leerlingen- onde Tafel schenkt 9000 euro aan stichting Activa orkest, een samenspelgroep voor de allerjongste leerlingen en een viertal leerling-tamboers. Daarnaast heeft de vereniging nog diverse buitengewone leden. Het orkest en leerlingenorkest staan onder leiding van dirigente Betty Battels uit Overasselt. En het tam boerkorps met zijn leerlingen staan onder leiding van Piet Poels uit Wanssum. De Eikenhofkapel wordt geleid door Piet Poels en Sraar Kessels. Sinds 2001 speelt het tamboerkorps weer opnieuw in de Eredivisie Het orkest heeft 9 november in de afdeling Uitmuntendheid deel genomen aan het bondsconcours van de KNFM in de Maaspoort in Venlo. De concoursdeelname werd beloond met een score van 91,92 punten en dat betekende een eerste prijs met promotie naar de Ereafdeling en lof der jury. Het 85-jarig bestaan en het behaalde concoursresultaat wor den zaterdag 29 november gevierd. Om 19 00 uur is er een H. Mis die wordt opgeluisterd door de harmonie Om 20.00 uur vindt een receptie plaats in gemeenschapshuis d'n Oesterham aan de Watermolenstraat in Oostrum. Om 21.00 uur worden de jubilarissen gehuldigd, waarna de feestavond voor de leden en hun partners begint. Als jubilaris sen worden gehuldigd voor het 15-jarig lidmaatschap Yvonne Hendriks-van Ham en Annemiek Hendriks-Swemers, 25 jaar Peter Gommans, Marian Janssen-Poels, Martien Janssen, Nico Versteegen en Agnes Wismans-Reijnders, 40 jaar Theo Kessels, Mart Knelissen, Jac Linders en Jos van Osch en 50 jaar Arnold Kuenen. Aan de Bemmelstraat in irst vordert de bouw van het u/t|euwe kinderdienstencen- im van de Wendel gestaag. d indrukwekkend gebouw, aan de buitenkant geken- lerkt wordt door grote ronde enen, waarop de rest van het tuwwerk lijkt te steunen, talangs kreeg een delegatie in de Stichting Activa, samen et een aantal leden van de rviceclub Ronde Tafel, een )ndleiding door het gebouw, et name de belevingstuin ad de aandacht van de bezoe- :rs. Voor dat onderdeel van totaalproject had de ichting Activa zich namelijk nancieel garant gesteld. De Ijdrage van de Ronde Tafel in 9000 euro was een zeer eikome aanvulling op het Kaalbudget van 90.000 euro it geraamd is voor de realise- ig van de Wendeltuin. Door Geert van den Munckhof Stichting Activa zet zich in voor t welbevinden van mensen met n verstandelijke beperking. Ze iet dat sinds de komst van de 'endel naar Horst. In de naam Tiva ligt zowel een financiële betekenis besloten, alsmede een actieve insteek. Door middel van allerhande activiteiten is de stich ting bezig om de integratie te sti muleren tussen mensen met en zonder een verstandelijke beper king. De ideeën van de belevings tuin passen perfect in die doelstel ling. Door het uitgekiende ontwerp van de tuin en het gebruik van verschillende mate rialen, planten, water en voorwer pen worden alle zintuigen geprik keld. Voor kinderen die dubbel gehandicapt zijn is die combinatie een ware belevenis. Maar ook voor niet-gehandicapten is de tuin een avontuur. Een grote plataan staat centraal op een heuvel, op het denkbeeldi ge middelpunt van het gebouw. De boom zal straks een markant onderdeel uitmaken van de Wendeltuin. Vanuit Stichting de Wendel zullen bewoners van de kindercentra D'n Doevenbos (Horst) en Kindervreugd (Venlo) het nieuwe gebouw aan de Bemmelstraat betrekken. De Stichting Samenwerkende Kinderopvang (SSK) uit Venray heeft in het nieuwe kinderdien stencentrum ruimten gehuurd, voor de buitenschoolse opvang van kinderen van 4 tot 12 jaar, als ook voor de reguliere kinderop vang van kinderen van 0 tot 4 jaar. Ook zij zullen straks van de Wendeltuin genieten. Beide doel groepen worden 'bediend' en dat is voor de -integratie nastrevende- stichting Activa een ideale motiva tie om het project actief met acti va te ondersteunen. De stichting Activa stelde zich daarom finan cieel garant voor een bedrag van 40,000 euro. Die garantie was nodig om in aanmerking te komen voor de Leader+-subsidie (50.000 euro). De Stichting Activa had uit eigen middelen 11.000 euro beschikbaar gesteld. 10.000 euro werd geschonken door de Stichting Vrienden van den Doevenbos, terwijl eenzelfde bedrag door de Stichting Kinder Bijstands Fonds werd gedoneerd. Het bedrag van 9000 euro com pleteerde het garantiebedrag. Op het einde van de rondleiding voer de Raymond Knops, namens ser viceclub Ronde Tafel, even het woord. De heer Raymond Stegen, directielid van Stichting De Wendel, was aanwezig, toen de symbolische cheque werd over handigd aan de Stichting Activa. Met een handdruk bevestigden de heren Knops en Stegen de over dracht van het bedrag. Gemeente Venray Parkeren blijft óók dan verboden op: plaatsen voor vergunninghouders 1 plaatsen voor invaliden plaatsen buiten de parkeervakken De heren Van Dee en Veldpaus van de Stichting Udavum Karangal, Helpende Handen in India, ontvingen onlangs een bedrag van 1395 euro van basis school Coninxhof. De leerlingen hielden vorig jaar onder andere een verkoopactie van kaarten. Stichting Wilde Ganzen verhoog de het bedrag nog iets. Het opgehaalde bedrag komt geheel ten goede aan Udavum Karangal, Helpende Handen, in India. Tijdens een concours in Noordwijkerhout heeft de drum band van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan een voortreffelijke prestatie neergezet. Na enig inspeelwerk moest de drumband onder leiding van Toon van Opbergen, die dit inmiddels al 12,5 jaar doet, aan de slag. Na een goed verlopen uitvoering was het wachten op de prijsuitreiking. Na twee uur kwam het verlossende antwoord, een eerste prijs met 82,5 punten. Een verdienstelijke prestatie omdat de drumband voor het eerst sinds de promotie twee jaar geleden weer op con cours is geweest. De behaalde eerste prijs voldeed dan ook aan ieders verwachting. Bent u al lang van plan 'iets' te gaan doen in het vrijwilli gerswerk? Dat komt goed uit, want het project Dagopvang voor Ouderen zoekt enthou siaste vrijwilligers. De dagopvang voor ouderen vindt plaats in de gezamenlijke ruimte van het wooncomplex Sint Joriskwartier. Op maandag en vrij dag neemt een groep ouderen van ongeveer twaalf personen van 10.00-16.00 uur deel aan de dag opvang. Het programma ziet er als volgt uit; De ouderen worden ontvangen door de vrijwilligers en wordt er eerst even 'bijgepraat' onder het genot van een kopje koffie/ thee. Om 10.30 uur wordt dan een aan vang gemaakt met de activiteiten. Onderbegeleiding van vrijwilli gers worden er creatieve activitei ten uitgevoerd. Om 12.00 uur is het etenstijd en nuttigen de oude ren een warme maaltijd De warme maaltijd wordt geheel ver zorgd door een vrijwilliger, hij/zij regelt de inkoop en het kookt de maaltijd. 's Middags rusten de ouderen even uit van het ochtend gebeu ren en na deze onderbreking wordt het middag programma hervat met verschillende spelle tjes, zingen, geheugentraining ed.. Is uw belangstelling gewekt en wilt u meer informatie ontvangen over het vrijwilligerswerk ten behoeve van de aan de dagop vang, neem dan contact op met Synthese Venray, tel.:0478- 517317 en vraag even naar Ankie Bongers. Zij geeft u graag nadere infor matie over de mogelijkheden van het vrijwilligerswerk bij de dagop vang. De provincie Limburg geeft aan acht projecten een Europese bij drage uit het CERES-programma Noord- en Midden-Limburg een subsidie. De projecten passen bin nen de thema's Ondernemend Limburg en Ruimte voor Limburg uit het coalitieakkoord. Het gaat in totaal om 635.049,- Het pro ject Van Koolzaad tot Brandstof krijgt een CERES-bijdrage van 25.520,-. Het project stelt zich tot doel om Noord- en Midden- Limburgs koolzaad als biobrand stof te gaan gebruiken. De CERES- bijdrage is specifiek bestemd voor de medefinanciering van een haal baarheidsonderzoek en het opstellen van een businessplan voor de realisatie van een kool zaadolieketen. Het project zorgt zowel voor de ontwikkeling van een nieuwe economische activi teit als ook voor een verfraaiing van het landschap. Initiatiefnemers van het onder zoeksproject zijn de Stichting Innovatief Platteland uit Oirlo in samenwerking met de gemeentes uit het CERES-gebied. Het Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 1 decem ber in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Op de agen da staan onder andere de versla gen van de commissie woning bouw kerkdorpen, reconstructie, bestemmingsplan buitengebied, programmaraad LOV, Wonen, Welzijn Zorg en Platform Behoud Ziekenhuis. Verder is er aandacht voor de plannen voor medewer king aan een debat in 2004. De vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur. De bibliotheek aan huis is er voor iedereen die in de gemeente Venray woont, graag van de bibli otheek gebruik wil maken, maar niet zelf naar de bibliotheek kan komen door ouderdom, ziekte of handicap en ook niemand heeft om deze taak van hem of haar over te nemen. Wie gebruik wil gaan maken van deze dienst belt met de bibliotheek telefoon 0478 581970. Er wordt een afspraak gemaakt voor een bezoek waarbij de mogelijkheden van de biblio theek uitgelegd worden. De klant kan aangeven welke boeken men bij voorkeur leest. Hierbij heeft men de keuze uit het gehele assortiment van de bibliotheek. Daarna volgt doorgaans eenmaal per drie weken een bezoek door een vrijwilliger, die telkens ande re boeken meeneemt. Voor de bibliotheek aan huis service wordt het normale abonnements tarief inclusief afkoop leengeld in rekening gebracht. Informatie over de tarieven en uitleenvoor- waarden staan in de speciale fol der, welke op aanvraag toege stuurd wordt. Op de website www.obven- ray.nl, is uitgebreide informatie over de bibliotheek te vinden met o.a. een overzicht van de abonne menten en tarieven die gehan teerd worden. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Op zondag 30 november orga niseren de Natuurvrienden hun jaarlijkse St. Nicolaaswandeltocht. Op deze tocht lopen de Sint en zijn pieten mee, wat natuurlijk heel leuk is voor de kinderen. De starttijden en afstanden zijn: 20 km van 09.00 tot 12.00 uur; 10 en 5 km van 09.00 totl4.00 uur. Om 13-30 uur start St. Nicolaas met een heleboel pieten op de 5 km. De startplaats is bij Verenigingsgebouw Den Hoek Merselo, Grootdorp 99, tel. 548014. Het inschrijfgeld bedraagt 2 euro met medaille of cijfertje en met speculaas of 1,20 euro zonder medaille maar wel met speculaas. Het inschrijfbu- reau sluit om 17.00 uur. De activiteitenbegeleiding van het Schuttersveld organiseert dit jaar voor het eerst een sfeermarkt en wel op donderdag 27 novem ber van 16.00 tot 21.00 uur. Wat kunt u verwachten: zelfge maakte kaarten, bewerkte kaar sen, gipsfiguren, sinterklaas- en kersthandwerk van de welfare, sfeerartikelen van Intratuin, fruit, koek en snoep, tweedehands kerstpullen, heerlijke zelfgebak ken wafels, vakkundig gemaakt houtsnijwerk, schitterende modelbouw van o.a. landbouw voertuigen. Vanaf 19.00 uur is er muziek van orkest Ca Va. Iedereen is van harte welkom in zorgcentrum Het Schuttersveld. Bergweg 2. Afgelopen zaterdag zijn de prijs winnaars uitgeloot van de kleur wedstrijd 'Boter, kaas en eieren' bij Kaaskenner in Venray. De tal loze inzendingen waren inge deeld in drie groepen met elk een prijswinnaar. In de drie catego rieën zijn de volgende winnaars uitgeroepen: tot 4 jaar: Joep Weijs, 2 jaar; tot 9 jaar: Maud Abels, 8 jaar en vanaf 9 jaar: Daan Broeksteeg, 12 jaar. Gemeente Venray De herinrichting van de kern Overloon wordt in fasen verdeeld. Inmiddels is gestart met de uitvoering van fase één, maar is ook de planvor ming voor de tweede fase zover gevorderd dat de plan nen ter inzage worden gelegd. In november 2001 is het plan opgepakt om een aantal projecten in Overloon in het kader van toe risme en recreatie aan elkaar te koppelen in relatie met het Nationaal oorlogs- en Verzetsmuseum, Zoo Pare en de kern Overloon. Het plan Toeristische Infrastructuur Overloon van augustus 2002 vol doet aan de doelstelling van de Europese commissie om de leef baarheid in de kleine plattelands kernen te versterken. Binnen het CERES-programma is een subsidie toege kend van circa drie miljoen euro. De totale kosten bedragen 6,6 miljoen euro exclusief BTW. Om een door de bevolking van Overloon gedragen plan te krij gen, is er een werkgroep in het leven geroepen met vertegen woordigers van: dorpsraad Overloon, kerkbestuur, onderne mersvereniging, Stichting gemeenschapshuis, Pantein V en V, directie Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum en Zoo Pare. Tevens heeft de dorpsraad een klankbordgroep ingericht met circa twintig aanwonenden. De volgende plannen behoren tot de eerste fase: aanpassing aan sluiting Zoo Pare; herinrichting Museumplein; aanleg parkeerter rein museum; herinrichting Irenestraat; herinrichting Venrayseweg; herinrichting Vierlingsbeekseweg (vanaf Gen. Whislerlaan tot Laan 1944; herin richting Engelseweg; herinrich ting groen Raayweg. Na de inspraakprocedure doorlopen te hebben, is inmiddels gestart met de uitvoering van de plannen Zoo Pare, Irenestraat en parkeerter rein museum. Inmiddels is binnen de werk groep overeenstemming inzake de vormgeving van de tweede fase. Hierin zitten de volgende onderdelen: 14 Oktoberplein; Vierlingsbeekseweg (van 14 Oktoberplein tot Laan 1944); Museumlaan; Bergkampweg. Het ontwerp ligt tot 10 decem ber 2003 ter inzage. 14 OKTOBERPLEIN Het centrum van Overloon, het 14 Oktoberplein, moet zodanig worden ingericht dat het verblij ven voorop staat. De auto moet hierbij gast zijn. Momenteel is de ruimte ingericht voor de afwikke ling van gemotoriseerd verkeer. Er is geen duidelijke afbakening van het gebied en de ruimte wordt niet als een plein beleefd. Door het gehele gebied her in te richten is het mogelijk om de aan liggende panden, waaronder de RK kerk en het gemeenschaps huis, meer onderdeel uit te laten maken van het plein. Aan beide buitenkanten van het plein wordt het parkeren geconstrueerd en voor de kerk wordt hoofdzakelijk groen gerealiseerd. Het geheel met de gereserveerde ruimtes voor o.a. terrassen bij de diverse horecavoorzieningen, moet het plein een totaal ander karakter meegeven. Doelstelling is om verdroging van de bodem tegen te gaan en minder hemelwater op de riole ring te lozen. Om deze doelstel ling te bereiken wordt circa 4 5.00 m2 verhard oppervlak afgekop peld van het riool. Hierbij wordt middels een waterpassende klin ker het regenwater onder de ver harding direct in de bodem geïn filtreerd. Voor het project is speciaal een nieuwe gebakken klinker ontworpen waarmee 35.000 m2 wordt bestraat. Integraal in het project is kunst opgenomen. Het betreft hier objecten die de verbindende route vormen tussen het Zoo Pare en het Oorlogsmuseum via het 14 Oktoberplein. Dit is nog niet mee genomen in de tweede fase. Onlangs is de Veiligheidswijzer, een informatieboekje van de Sector Veiligheid Noord- en Midden-Limburg in samenwer king met de politie Limburg- Noord, verschenen. De uitgave is in een oplage van 189 000 exem- Op donderdag 27 november is er gelegenheid om uw peuter aan te melden op het kantoor van de Stichting, Merseloseweg 108 (het gebouw Clockert) op de begane grond, meteen rechts naast de ingang. U bent daar welkom tus sen 8.30 en 16.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuter speelzalen Blokkendoos (Kruidenlaan l6l), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wilgenlaan 10), het Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit), de Speeldoos (bij basisschool de Foekepot) en de Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal). U kunt ook telefonisch of per e- mail een inschrijfformulier aan vragen op donderdag 27 novem ber en wel op telefoon 586498 of peuterspeelzalenvenray@hetnet.n 1. Uw inschrijving is definitief als het inschrijfgeld (17,- euro) bij de stichting ontvangen is. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leef tijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar wor den de peuters, als er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal én de groep van uw keuze. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS plaren huis-aan-huis verspreid onder alle inwoners van de regio. Het boekje geeft tips over veilig heid en leefbaarheid en infor meert over de bereikbaarheid van de diverse hulp- en gezondheids diensten. De Veiligheidswijzer geeft talloze voorbeelden van vei ligheidsmaatregelen die burgers zelf kunnen nemen. Het is een handleiding met nuttige informa tie over politie, brandweer en gezondheidsdiensten. Bij de meeste onderwerpen staan tips om de eigen veiligheid te vergro ten. Deze tips zijn aangevuld met een meterkastkaart met waarschu wingsadressen en een overzicht van de belangrijkste telefoonnum mers. Samen met de uitgever is gekozen voor dertien edities. De algemene informatie is voor de dertien edities gelijk en zij ver schillen alleen door de geplaatste advertenties. Kosteloos De Veiligheidswijzer is een boek werkje dat om financiële redenen voorzien is van reclame. Veel mensen willen voorkomen dat een stroom aan reclamemateriaal hun brievenbus verstopt. Daarom hebben ze een ja/nee of nee/nee sticker op hun brievenbus geplakt. Hierdoor kan deze nutti ge informatiebron niet bij ieder een worden bezorgd. Ook bewo ners van het buitengebied krijgen veelal geen reclamepost in de bus. Voor hen liggen vanaf 1 december extra exemplaren bij het dichtstbijzijnde bureau van de basiseenheid en op het gemeente huis. Deze kunnen daar gratis worden afgehaald. Voor verdere informatie zie www politielim- burgnoord.nl Venlo (077) 352 0002 Sevenum (077) 467 4390 Venrav (0478) 51 2628 www.versbrood.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9