HALVE PRIJS - 4 DAAGSE TOTALE COLLECTIE kenpakket Waals flink uitgebreid Rabobank Nieuwsbrief ienke Janssen wint redesposterwedstrijd lureau Halt lampt met verliezen Initiatief voor lotordub in Venray 'ijkraad Noord fest opgericht Johan Baptistpenning voor Mariakapel Gemeente stelt faunanota vast Koninklijke onderscheiding voor Zuster Servaas Opnieuw prijs voor sportpark Heesakker? 2^^ rS El 27-28-29-30 november Rabobank Venray Meerlo-Wanssum vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service 9 EL EN MAAS Donderdag 27 november 2003 - Pagina 7 iA-wethouders Heidens en Driessen leveren taken in !A-' rgemeester Waals gaat jf 1 december diverse n van zijn wethouders memen. Bij het aantreden het college in mei 2002 afgesproken dat de burge ester zich zou beperken tot wettelijke taken op het ied van openbare orde en leid. aar komt nu verandering in. Waals neemt het grote pakket personeel en organisatie (P&O) plus het communicatiebeleid over van wethouder Heidens (CDA). Heidens raakt daardoor een groot gedeelte van zijn deelportefeuille Algemene Zaken kwijt. Ook neemt Waals de economische acquisitie van Heidens over. Eerder droeg Heidens al de recon structie van het platteland aan wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) over. Na anderhalf jaar functioneren zijn B en W tot de conclusie geko men dat de portefeuille van Heidens (gemeentelijke organisa tie en dienstverlening, financiën en economische zaken) nog te zwaar was. In het licht van de op handen zijnde reorganisatie op het gemeentehuis is P&O een enigszins beladen post die nu in handen van Waals komt. Wethouder Driessen (CDA) draagt het handhavingsbeleid over aan de burgemeester. Driessen raakt ook op het gebied van Bouwen en Milieu twee behoorlijke taken kwijt. Het bouw- en woningtoezicht en de vergunningverlening volgens arti kel 19 gaan naar Ruyten. Ruyten hevelt op zijn beurt burgerpartici patie over naar Waals die tevens het representatiebeleid krijgt toe geschoven. De beide CDA-wethouders krij gen dus een lichtere portefeuille, Ruyten en vooral Waals zien hun taken uitgebreid terwijl de porte feuille van Emonts (PvdA/ Maatschappelijke Diensten) on aangetast blijft. Rienke Janssen van de "jaschool in Oirlo is winnaar orden van de jaarlijkse Icsposterwedstrijd. Hieraan cn twaalf basisscholen, groe- 7 en 8, uit de regio Venray, rloon en Geysteren deel. De beoordeelde vorige week de lers in de bibliotheek en maak- winnaars bekend. Tweede d Merel Riechelman van basis school Sint Jan de Doper in Merselo en derde werd Elke Dalstra van De Vlaswei. Vanaf 1987 organiseert de internationa le organisatie van Lions Clubs jaar lijks een tekenwedstrijd voor kin deren van 11-12 jaar, groepen 7 en 8 in Nederland, omtrent het thema Vrede. Dit jaar was als thema van deze Peace Poster Contest gekozen: Create a Brighter Tomorrow, vrij vertaald Maak Morgen Mooier. Het idee achter deze tekenwedstrijd is om kinderen uit de hele wereld mee te laten denken over vrede en hun gedachten weer te geven in een tekening. Nienke Janssen kreeg voor 100 euro aan waardebonnen; baar klasgenootjes delen mee in de veugde Ismet Halt-bureau in Venray it met financiële tekor- idien de gemeente niet iringt dan dreigt het tbestaan van het steun- in Venray zelfs in gevaar •men. begroting voor 2004 is niet tend maar de gemeente ly kan voor komend jaar extra's doen. De gemeente- 3^le begroting is namelijk al vast gesteld en de financiële situatie is zodanig dat het verzoek om een hogere bijdrage door de gemeen te is afgewezen. Vanaf 2005 wordt jaarlijks 3500 euro extra uitgetrokken voor de stichting Halt die zorgt voor alter natieve straffen voor jongeren. De politie verwijst de jongeren die een delict gepleegd hebben door naar het Halt-bureau aan de Paterslaan en justitie betaalt de kosten. Daarnaast heeft Halt nog een preventieve taak die gesubsi dieerd wordt door de gemeenten. De preventieve activiteiten zijn toegenomen en Halt vraagt extra geld om haar taken goed te kun nen blijven uitvoeren. Het tekort van 2004 kan nog opgevangen worden door de reserve aan te spreken. Daarnaast is de formatie iets ingekrompen. Het financiële tekort is structureel en er is ook geen geld om te investeren in de automatisering. •elstelling: een gezellige orvereniging in de meente Venray oprichten t als doel het regelmatig niseren van toerritten, «bijeenkomsten, uitstap- en gezellige avonden. Gewoon lekker ouwehoeren over motoren, technische zaken, circuits, buitenlandse trips, Assen en andere evene menten. Als je een motor hebt, kun je lid worden. Motorliefhebber Fons Merken Venray is een nieuwe wijk- ganisatie rijker. Gisteravond oensdag) is de wijkraad •ord West officieel opge- ht. Het 'werkgebied' ligt ofweg tussen de >enderstraat en de ordsingel/Beekweg. Van de I olenklef tot aan iPgustinessehof. Dit gebied aan de noordkant het centrum, met zo'n dui- huishoudens, was nog een itte vlek Noord West wordt de sde Venrayse wijkraad na ukske, Zuid, Landweert, St. itoniusveld en Venray-centrum. Voorzitter Gé Hoppenreijs jJdt aan dat er nogal wat ontwik- tlingen gaande zijn. Zoals de ^bestemming van het KTS-ter- ]be m, de toekomst van zorgcen- i® Schuttersveld en de nieuwe wijk Brabander die aan de overzij de van de Noordsingel/Beekweg verrijst. "Het eerste wat we gaan doen is een enquete houden onder alle bewoners. We willen weten wat er speelt. Daar kunnen we de commissies en ons pro gramma op afstemmen", aldus Hoppenreijs. De komende tijd wordt een bestuur gevormd en wordt de stichting officieel aangemeld bij de notaris. Zeven wijkbewoners hebben het initaitief genomen tot de oprichtingsvergadering. "We willen zoveel mogelijk van de grond krijgen. Wijken en buurten krijgen steeds meer inspraak bij allerlei plannen. Dan is het belangrijk dat er ook een organisa tie is die een stem kan laten horen", zegt voorzitter Hoppenreijs. doet deze week in Peel en Maas een oproep om te bekijken of er binnen Venray mensen genoeg zijn die lid willen worden van zo'n motorclub. "Ik vind het vreemd dat een grote plaats als Venray geen motorclub heeft. Volgens mij is hiervoor best wel behoefte." De Venraynaar hoopt op mini maal twintig a dertig aanmeldin gen. "Als er genoeg respons is, dan zal ik zo snel mogelijk een avond in een café of wijkcentrum organiseren voor het oprichten .van een motorclub in Venray." Merken wil de vereniging officieel oprichten, statuten opstellen en zich aansluiten bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV). De KNMV is een vereniging van en belangen behartiger voor motorrijders. Zij levert bijvoorbeeld een actieve bijdrage aan het bevorderen van het (veilig) motorrijden voor de motorsporter, de recreatieve rij der (toerrijder) en de professione le motorrijder. Mensen die belangstelling hebben, of meer informatie willen over de motor club, kunnen contact opnemen met Fons Merken (na 18.00 uur). Telefoonnummer: 0478-513463 of een e-mail sturen naar a.a.mer- ken@wanadoo.nl. Svp vermelden of je alleen maar lid wil worden of ook mee wil werken aan de oprichting. Behoud historisch erfgoed Onlangs overhandigde bur gemeester Karei van Soest van de gemeente Boxmeer de Johan Baptistpenning aan voorzitter Fred School van het Stichtingsbestuur van de Mariakapel in Holthees. Deze penning wordt jaarlijks toegekend aan een persoon en /of instelling in de gemeente Boxmeer, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk maken om historisch erfgoed voor de gemeenschap te behouden. De kapel kent een lange geschiedenis. In 1464 wordt het gebouw beschreven als 'capella ten Hout, parochie de Vierlinxbeke'. Sinds 1970 is de kapel rijksmonument. Nadat de bisschop van 's Hertogenbosch had besloten de kapel aan de ere dienst te ontrekken, droeg het kerkbestuur in 1999 het gebouw over aan de stichting Mariakapel Holthees. De stichting Cultureel Erfgoed besloot deze prestigieuze prijs aan de stichting Mariakapel uit te reiken 'vanwege haar bijzondere verdiensten als verantwoordelijk initiator', waardoor de oudste kapel in de gemeente Boxmeer voor de gemeenschap werd behouden en vanwege haar voort durende inzet om het religieuze, historische en culturele karakter van de Mariakapel in stand te hou den'. "Wij zijn trots op deze pen ning", aldus Fred School. "In feite is het uitreiken van deze penning een waardering voor alle energie, tijd en geld die de inwoners van Holthees/Smakt en in het bijzon der de vele vrijwilligers hebben gestoken - en nog steeds steken - in het behoud van deze bijzonde re kapel. Enkele jaren geleden is de kapel grondig gerestaureerd, maar dan begint het pas. Het gebouw moet in goede staat wor den gehouden én er dienen pas sende activiteiten in plaats te vin den. Dat vraagt om inzet en doorzettingsvermogen Eigenschappen, die er in Holthees en Smakt gelukkig volop zijn." De penning wordt jaarlijks uit gereikt door de stichting Cultureel Erfgoed Boxmeer. De onderscheiding werd twee keer eerder uitgereikt aan schrijvers van historische publicaties over de regio. De romantisch in het groen gelegen witte kapel trekt veel bezoekers. Veel wandelaars die het Pieterpad lopen, houden er even pauze Tevens is de kapel een officiële trouwlocatie in de gemeente Boxmeer, maar ook bruidsparen van buiten de gemeente sluiten in de kapel hun burgerlijk huwelijk. Daarnaast organiseren vrijwilli gers van de werkgroep 'Evenementen en activiteiten' jaar lijks ongeveer dertig culturele activiteiten. Vanwege het intieme karakter is de kapel uitermate geschikt voor kleinschalige pro ducties. Binnenkort worden in de kapel weer de jaarlijkse Adventsconcerten gehouden. Daarnaast is er een tot twee keer per jaar ruimte voor jong talent en in de zomer wordt het seizoen tra ditioneel afgesloten met een Midzomemachtconcert. Daarnaast zijn er literaire voorstel ling en worden er regelmatig exposities gehouden. Onder andere door de opbreng sten van al deze activiteiten, bij dragen van sponsors en van de Vrienden van de kapel, kan het gebouw financieel in stand wor den gehouden. Veel inwoners van Holthees hebben een emotionele band met de Mariakapel. Fred School: "Het gebouw hoort onlos makelijk bij het dorp. Het is een markant herkenningspunt." Meer informatie over de Mariakapel op www.mariakapel.nl, zowel voor informatie over de geschiedenis van de kapel, als het programma van evenementen en concerten. Het college van B en W heeft de nieuwe faunanota vastge steld. Het college neemt hier bij het provinciaal vastgestel de flora- en faunabeleid als uitgangspunt voor de gemeen telijke invulling. De faunanota is de overkoepe lende regeling die het beheer van de natuur, maar met name het die renrijk, omvat in de gemeente Venray. Een van de activiteiten met betrekking tot faunabeheer betreft de regulering van soorten van dieren voor de gronden van de gemeente Venray. De hoofdlij nen daarvan liggen vast in landelij ke en provinciale wetgeving. Met name de regels omtrent de jacht zijn geregeld in de flora- en faunawet. De gemeente Venray streeft ernaar om de zorg van het faunabeheer gezamenlijk met jagers, natuur- en dierenbescher mers te dragen. De afgelopen drie jaar is in afwachting van deze beleidskeuze minimaal gejaagd op gemeentegronden. In de faunano ta is aansluiting gezocht bij het landelijk en provinciaal beleid. Dit houdt in dat er gestreefd wordt naar handhaving en ont wikkeling van levensvatbare, natuurlijke populaties van gebiedseigen soorten, maar ook dat er een terughoudendheid is ten opzichte van de jacht. Conform de artikelen in de flora- en faunawet is de jacht op een vijftal diersoorten toegestaan. Het betreft de diersoorten: haas, fazant, wilde eend, konijn en houtduif. Dit is te beschouwen als louter een beheersjacht. Het is tijd voor Sinterklaas. Op vrijdag 5 december is ons kantoor aan de Kempweg la tot 17.00 uur geopend (in plaats van tot 19.00 uur). Toch kunt u uw bankzaken 24 uur per dag regelen. Kijk op www.rabobank.nl. Of bel de Rabofoon. Het is tijd voor de Rabobank Afgelopen zaterdag ontving mevrouw J. Hendriks (90), in Venray beter bekend onder haar kloosternaam zuster Servaas, uit handen van loco-burgemeester Frits Ruyten een koninklijke onderscheiding. Zuster Servaas was meer dan twintig jaar de drij vende kracht achter de Winkel van Sinkel in Venray. Deze stich ting verzorgt de verkoop van ver kregen goederen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan derde wereld landen. Ook heeft ze jarenlang parochiewerk, zie kenbezoek, opvang en verzorging in de wijk Brukske verricht. Daarnaast was ze voorzitter van het kerkkoor Het Zonnelied. Vóór haar pensionering was ze hoofd Opname van het ziekenhuis in Heerlen. In 1993 ontving zuster Servaas voor haar vele goede wer ken reeds de pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Vanwege haar hoge leeftijd vond de uitreiking plaats in haar huidige woonplaats Haelen, alwaar zij sinds enkele maanden woont in het klooster van de Zusters van de Kleine Congregatie van de H. Joseph. Zuster Servaas is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Sportpark Heesakker, de thuisbasis van SVOC'01, is genomineerd voor een nieuwe prijs voor de actie 'kern met pit'. Onlangs kreeg de renova tie en uitbreiding van het sportpark in Oirlo al een sub sidie van 1000 euro. Vorige week bracht de hoofdju ry een bezoek aan het sportcom plex waar de verbouwing in volle gang is. Het bestuur van de stich ting De Heesakker kreeg te horen dat het project landelijk genomi neerd zal worden voor een ver- volgprijs van 1500 euro. 'Kern met pit' geeft subsidies aan leef baarheidsprojecten waarbij de inzet van veel vrijwilügers een grote rol speelt. Landelijk zijn er nu twintig projecten genomi neerd waarvan Heesakker er één is. Op 13 maart 2004 wordt in Arnhem bekend gemaakt wie opnieuw in de prijzen valt. "Tien van de twintig genomineerden krijgen een subsidie van 1500 euro plus een trofee. Dus we maken vijftig procent kans", zegt voorzitter Rini Steeghs van de stichting De Heesakker "Ons sportpark is een groot project waaraan ruim tweehonderd vrij willigers hebben meegewerkt. Naast de eigen leden ook ouders van jeugdleden en vutters. Dat heeft vooral de doorslag gegeven om ons eruit te lichten. Als we opnieuw een prijs krijgen dat zou dat de kroon op ons werk zijn." Op 19 december worden op het provinciehuis in Maastricht de prijzen uitgereikt uit de eerste ronde van 'kern met pit'. ld1? «jÉt&u dikt rtf 'A GW ve Méti&Xï ptéf&JS&tAP uer v£ yt pa M>eüj* eezeav UiL MU££> MV 0/U u>.0a>e \W U56? té6*/ 6 artikel halve pms Korting geldt voor goedkoopste artikel Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7