uurt Langstraat niet blij iet Turks jongerencentrum spectie controleert ilieustraat in Venray 'Minder regels en aan de slag' Kap monumentale boom Parkeren wordt 5 eurocent duurder ïfUeyeltie ïfUeyettje dcut de HMUtd.... T/Uetk kees arts f Parkeervergunningen in Oranjebuurt en Franciscanerpark Stoned in park centrum Ernstig ongeval Venraynaar kandidaat manager MVV Controles MAAS Donderdag 27 november 2003 - Pagina 3 voormalige pand van oor! Buitensport aan de IZI [raat is gekocht door de ling Islamitisch Centrum 1= rland. Dezelfde organisa- ;;r agde er niet in om in een CZ aan de Stationsweg in um een Turks studie- en icentrum op te zetten. (huur bij de firma Top is daarom per 1 oktober ;d. Sinds kort is de islami tische stichting eigenaar van het winkelpand Langstraat 49 waarin vroeger een garagebedrijf geves tigd was. Buurtbewoners zijn niet blij met de komst van een Turks studiecentrum. Ze vrezen overlast voor de omgeving. Bovendien zou het in strijd zijn met het bestem mingsplan. Bewoners hebben nagetrokken dat het pand de bestemming 'wonen en tuin' heeft. Ze vinden het merkwaardig dat de gemeente er al die jaren bedrijven of detailhandel gedoogd heeft. Bovendien zetten ze er vraagtekens bij dat de bodem geen milieuverontreiniging zou bevatten. Er zitten ook nog enkele gesaneerde tanks in de grond. Een straatbewoner heeft zijn bezwaren al kenbaar gemaakt bij het college. Zw willen zich geza menlijk verzetten tegen de bouw plannen en zullen ook in contact treden met de stichting. In Oostrum speelden vrijwel dezelf de problemen. Omwonenden en de dorpsraad verzetten zich tegen de komst van het Turkse studie annex jongerencentrum. De gemeente weigerde ook het bestemmingsplan te veranderen waarna de stichting na anderhalf jaar huur betaald te hebben weer uit Oostrum vertrok. Bouw- en woningtoezicht had de verbou wingsactiviteiten al eerder stil gelegd. De islamitische stichting wil het pand aan de Langstraat verbou wen en heeft daarvoor inmiddels een principeverzoek bij de gemeente ingediend. "Maar er is officieel nog geen vergunning aangevraagd", laat een woord voerster weten. "We hebben aan gegeven dat een procedure tot wijziging van het bestemmings plan nodig is. De gemeente is zich ervan bewust dat de buurt zich zorgen maakt. Daarom zullen we dit zorgvuldig behandelen." irki uim negentig inspecteurs hul de VROM-inspectie con- ren deze week milieustra- en gemeentewerven in rd-Brabant en Limburg, dit onderzoek kijken de lecteurs hoe gemeenten en fine ie s bij de milieusta- s de wettelijke taken op gebied van ruimte, wonen nilieu uitvoeren. In totaal den circa zestig plekken burgers gevaarlijk en shoudelijk afval kunnen leren, onderzocht, milieustraten worden zowel administratief als op de locatie zelf doorgelicht. Teams bezoeken hiervoor de gemeenten en de milieustraten. Bij de gemeenten worden onder meer de verstrekte milieu-, gebruiks- en bouwvergunningen en de bestemmingsplannen door gelicht. Bij de milieustraten wor den naast de toets aan het bestem mingsplan en de bouwvergunning ook zaken als de opslag van milieugevaarlijke stof fen, de aanwezigheid van vloei stofdichte vloeren en brandwe rende deuren onder de loep geno men. In totaal zijn ongeveer twin tig teams actief. De resultaten van de controles worden naar de gemeente en de provincie gestuurd. De VROM- inspectie ziet er vervolgens op toe dat de geconstateerde tekort komingen worden opgeheven en treedt daar waar nodig bestuurs rechtelijk op. Het Openbaar Ministerie (OM) wordt eveneens ingelicht. Met het OM wordt afge stemd of proces-verbaal wordt opgemaakt. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl De politie heeft zondagavond in het St. Odapark vier jonge men sen van 16, 17, 18 en 19 jaar aan gehouden die drugs gebruikten en in hun bezit hadden. Zij komen uit Venray (3x) en Den Bosch. Het 17-jarig meisje uit Den Bosch en de 19-jarige jongeman uit Venray waren zwaar onder invloed van de drugs. De politie vond het viertal bij het theehuisje in het park. Het tweetal dat niet helemaal stoned was, had wat speed'bij zich en 24 XTX-pillen en een nog onbekende stof. De 18- jarige Venraynaar zit nog steeds vast. Hij was in het bezit van de XTC en onbekende stof. De ande re drie zijn weer in vrijheid gesteld. Hun ouders zijn op de hoogte gebracht. De monumentale boom op de locatie Langeweg 24 is tij dens saneringswerkzaamhe den in de zomer zodanig beschadigd, dat kappen onver mijdelijk is. Circa 50% van de wortels is aangetast waardoor de boom weinig houvast meer heeft. Met de aankomende herfststormen kunnen daar door volgens de gemeente gevaarlijke situaties ontstaan. Het Gouden Leeuwterrein ondergaat in de komende jaren een gedaanteverandering. Bestaande gebouwen en groen maken plaats voor een onder grondse parkeergarage, 164 woningen en nieuwe groenvoor zieningen. Bij het opstellen van de plannen is het huidige groen geïnventariseerd. Daaruit bleek dat twee bomen beschermd en gehandhaafd zouden moeten wor den in het nieuwe plan De Gouden Leeuw. De planmakers moesten deze bomen inpassen in het ontwerp. De bomen zijn ver volgens beschermd in het bestem mingsplan dat in april 2003 door de raad van de gemeente Venray is vastgesteld. Uit bodemonderzoeken bleek echter dat de grond onder het pand en de tuin van Langeweg 24 verontreinigd was. Voordat de bouw op het terrein kon begin nen, moest deze grond gesaneerd worden. Dit heeft in de afgelo pen zomer plaatsgevonden. Tijdens deze werkzaamheden is echter een van beide bomen, een okkernoot, ernstig beschadigd. Op meerdere plaatsen zijn de wortels doorgestoken of bescha digd. Tevens zijn de beschadigde wortels meerdere uren aan de felle zon blootgesteld. Onderzoek heeft uitgewezen dat de boom onherstelbaar beschadigd is. De beschadigde wortels zorgen ervoor dat de boom nog maar weinig houvast heeft. Tijdens een herfststorm is er een groot risico dat de boom omvalt. De gemeen te heeft daarom besloten de boom te kappen. De kosten worden ver haald op de aannemer en het toe zichthoudend bureau. Het parkeren in Venrays centrum wordt volgend jaar 5 eurocent per uur duurder. Naast de inflatiecorrectie is in de verhoging ook een bedrag opgenomen voor een bijdrage aan de grote parkeerkelder die in 2004 in de Gouden Leeuw gebouwd wordt. De tarieven voor parkeerver- gunningen en abonnementen worden met 5% verhoogd. Het maximum dagtarief voor de par keerterreinen de Gouden Leeuw, Raadhuisstraat en Blekersveld (bij de Edah) gaat van 6 naar 6,30 euro. Een bewonersvergunning kost volgend jaar 88 euro (nu 84 euro) en de kosten voor een extra gereserveerde plaats gaan van 105 naar 110 euro per jaar. Een naheffingsaanslag (boete) stijgt van 43 naar 45 euro. Het parkeren in het centrum is in drie gebieden ingedeeld met ieder een eigen tarief. Op de parkeerterreinen aan de Gouden Leeuw, Raadhuisstraat, Blekersveld en Mgr. Goumansplein gaat het uur tarief van 0,80 naar 0,85 euro. Dit geldt ook voor het parkeren op de Eindstraat en de Langstraat. Op de parkeerplaatsen in't Liene en bij de bibliotheek kost een uur parke ren voortaan 1,15 euro. Evenals op de Julianasingel, Merseloseweg, Patersstraat, Poststraat, Deken Thielenstraat, Leunseweg en Stationsweg. Het hoogste tarief van 1,45 euro per uur gaat gelden voor de Dr. Poelsstraat, Wilhelminastraat, de parallelweg van de Paterslaan en de parkeervakken bij de hoog bouw De Schakel en De Omloop. Het betaald parkeren gaat op alle dagen 's ochtends in om 9-00 uur. Behalve op zondag die gratis is. Op maandag tot en met don derdag duurt het betaald parkeren tot 19.00 uur, op vrijdag (koop avond) tot 22.00 uur en op zater dag tot 18.00 uur. oi de Mooiste Mode ambertusplein 12 t tel. 077 3986464 Gemeenteraad eist voortvarende aanpak reconstructie platteland CDA en de oppositiepartijen WD en vooral Samenwerking uitten kritiek op de zienswijze van het college. Ben W had den in een uitgebreide brief aan de provincie hun visie gegeven op het ontwerp- reconstructieplan. "Het is veel te negatief. De wethouder moet het stuk herschrijven", vond Toon Loonen (CDA). Theo Mulders (Samen werking) oordeelde dat het college er veel te veel regels bijgesleept had waardoor het reconstructieplan volledig werd dichtgetimmerd. "Venray wordt zo neergezet als een gemeente zonder ini tiatief." De gemeenteraad besprak dins dagavond het ontwerp-recon- structieplan en de reactie die het college naar Gedeputeerde Staten gestuurd had. De herinrichting van het buitengebied gaat vol gend jaar in de praktijk van start. De gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum vormen samen één van de zes clusters in Noord- en Midden-Limburg. De ervaren land- bouw-politicus Eisso Woltjer is aangesteld als voorzitter van de gebiedscommissie die hij momen teel samenstelt uit allerlei betrok ken groeperingen. Bestuurlijk trekker is wethouder Frits Rtiyten (Lokaal Aktief). Er ligt voor de komende twaalf jaar 960 miljoen euro op de plank. De regio die het meeste initiatief toont en de meeste projecten indient maakt ook de meeste kans op geld uit de goedgevulde ruif. De reconstructie moet ook een nieuwe manier van werken inlui den. Geen bureaucratie en ver stikkende regelgeving die initiatie ven in de kiem smoren. Maar concrete doelen die in handige projectvorm worden uitgevoerd. Venray wil vooral inzetten op dorpsomgevingsprogramma 's (DOP). Voor ieder dorp wordt een maatwerkplan opgesteld, toe gesneden op de lokale situatie, waarin alle aspecten rond leef baarheid aan bod komen. Woningbouw, de intensieve vee houderij en de stankcirkelproble- matiek staan voorop. De kritiek was dat de visie van het college te veel regulerend en te weinig stimulerend was. Theo Mulders (Samenwerking) vond dat alle overtollige regelgeving, die al in provinciale en landelijke wetgeving vastligt, geschrapt moest worden. "Alleen die regels opnemen die volgens de recon structiewet verplicht zijn." Toon Loonen hanteerde meer maals de CDA-slogan 'geen regule ring, maar stimulering'. "We wil len aan de slag. We missen een praktische en uitvoerende bena dering. Het CDA kiest voor woningbouw en dorpsomgevings- programma's. Binnen twee jaar moet ieder dorp zo'n plan heb ben. De agrarische sector moet een economische drager worden die past in de omgeving", zei Loonen. John Oosterbeek (WD) kon meegaan met het CDA. "Stimuleren en meer doen met minder, dat spreekt liberalen altijd aan." De WD'er vroeg even eens om zo snel mogelijk projec ten in te dienen. Dit vergroot de slagingskans. Oosterbeek vond dat het belang van de agrarische sector onvoldoende aan bod komt. "Want dit is toch de hoofd pijler in het buitengebied. We moeten de agrarische sector meer kansen geven en stimuleren." WD en CDA gaven aan dat het reconstructieplan valt of staat met de beschikbare middelen. "Er moet structureel geld komen anders is het plan ten dode opge schreven." Theo Mulders meende dat uit breidingslocaties voor woning bouw in en rond de dorpen beter beschermd moesten worden. Hij pleitte opnieuw voor een extensi veringszone om zo nieuwe stank cirkels te weren. Het raadslid van Samenwerking wees erop dat bouwmogelijkheden vooral afhan kelijk zijn van landelijke regelge ving zoals de Stankwet en Wet op de Ruimtelijke Ordening. Hij was er dan ook geen voorstander van om op korte termijn, zoals het CDA dat wil. tien dorpsomge- vingsprogramma's te schrijven. "Je kunt beter twee of drie goede hebben dan tien slechte die op de plank liggen." Mulders was het niet eens met het college om extra technische maatregelen te treffen om de ammoniakbelasting terug te drin gen. Want dit verzwakt de econo mische positie van de intensieve veehouderijen die toch al te kam pen hebben met heftige concur rentie uit het buitenland. Bovendien is er in Europees ver band een gelijkheid van richtlij nen op komst. Samenwerking wil het als doel stellen dat Venray en Meerlo- Wanssum minimaal 200 miljoen van de beschikbare 960 miljoen gaat binnenhalen. "Gezien de grootte van het buitengebied is dit redelijk", zei Mulders Wethouder Ruyten erkende dat de reconstructie 'ontzettend belangrijk is voor Venray'. Hij wilde daarom niet met een glo baal verhaal bij de provincie aan komen. "Want we hebben nu de kans om alles goed, tot bijna in detail, vast te leggen." Mulders reageerde dat dit in een bestem mingsplan thuishoort maar zeker niet in een reconstructieplan. Samenwerking kwam met een amendement om een groot aantal beperkingen uit de visie van het college te schrappen. Voor Toon Loonen (CDA) was dit een stap te ver. "We moeten ons als raad met hoofdlijnen bezighouden. En niet teveel met details en technische aspecten. Dit hoort in een com missie of zelfs op ambtelijk niveau thuis. En de negatieve sfeer van het stuk blijft toch hangen. Daarom kan het beter op grote lij nen herschreven worden." Ruyten deed een handreiking. Hij gaf toe dat het college wellicht teveel wilde regelen. "Er ligt inderdaad al genoeg vast in wet ten of bestemmingsplannen", zei Ruyten die zich niet wilde vastleg gen op 200 miljoen euro. "Maar we doen er alles aan om een zo groot mogelijk bedrag binnen te halen." Burgemeester Waals deed de toezegging dat de visie van het college ontdaan zou worden van alle overtollige regelgeving. En dat het politieke oordeel van de raad wordt kenbaar gemaakt aan de provincie.Theo Mulders vond dat hij genoeg bereikt had en trok zijn amendement weer in. Ook de VVD haalde haar twee ingediende amendementen van tafel. Een 23-jarige vrouw uit Helden is maandagmorgen ernstig gewond met de traumahelikopter naar een ziekenhuis in Tilburg gebracht. Zij reed even voor acht uur over de Lorbaan in de richting Veulen, toen zede macht over het stuur verloor waardoor de auto kantelde en zij waarts tegen een boom belandde. De vrouw raakte daardoor zo ern stig bekneld in het wrak dat het de brandweer vijf kwartier kostte voor zij uit de auto gehaald kon worden. Omdat de toedracht van de aanrijding onduidelijk is, vraagt de politie eventuele getuigen zich te meiden. a.s. ZONDAG GEOPEND van 12.00 tot 17.00 uur BOXMEER VENRAY Bleek 82 mannenmode, jeans and casual wear lor men 11 casual wear lor men Venray 0478 5 I 2306 Oranjebuurt en Francis canerpark zijn de eerste wij ken waar parkeervergunnin gen voor de bewoners in combinatie met betaald parke ren worden ingevoerd. Beide buurten hebben veel overlast van geparkeerde auto's van bestuurders die het betaald parkeren in het centrum willen ontwijken. De parkeercapaciteit in de wijken is afgestemd op de bewoners en de aanwezige bedrij ven of praktijken. Van 'vreemd- Jos Baljet wordt waarschijnlijk de nieuwe algemeen manager van profvoetbalclub MW. De 35-jari- ge Venraynaar werkte de afgelo pen jaren voor Center Pares waar hij bij het recreatiepark De Kempervennen in Valkenswaard een managementfunctie bekleed de. De Raad van Beheer van de Maastrichtse vereniging vergader de woensdagavond over de benoeming van de Venraynaar, die dinsdagavond geen medede lingen over zijn eventuele benoe ming wilde doen. Baljet is niet de enige kandidaat waarmee de Raad van Beheer van MW woensdagavond nog een gesprek had. De nieuwe alge meen manager zal na zijn benoe ming worden ingewerkt door de algemeen adviseur van MW, Nico Jongen. Leden van het Verkeers- handhavingsteam en politiemen sen van de basiseenheden hebben in het politiedistrict Venray in de afgelopen week in totaal 13-554 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 849 weggebruikers een proces verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Heide. Oostrum, Venray en Ysselsteyn. De hoogste snelheid die met de laserauto werd gemeten, was op vrijdag 21 november op de Peelweg N 277: 140 km/u waar 80 km/u de limiet is. Bij controles met staande hou ding werden 39 bestuurders geverbaliseerd voor het niet dra gen van de verplichte autogordel. 24 bestuurders werden geverbali seerd voor het rijden met een te hoge snelheid. Een bestuurder reed namelijk 137 km/u waar 80 km/u is toegestaan. Drie bestuur ders zijn geverbaliseerd voor het negeren van rood licht. parkeerders' wordt dan ook veel overlast ondervonden. Dit zijn vooral bezoekers aan het winkel centrum of mensen die er wer ken. De vergunninghouders krijgen ontheffing van het betaald parke ren. Betaald parkeren is vooral bedoeld voor bezoekers aan win kels of praktijken en voor extra parkeerbehoefte uit het winkel centrum. Bewoners en bedrijven zonder een eigen parkeerplaats kunnen als eerste een vergunning krijgen. Bewoners die op eigen terrein kunnen parkeren komen in eerste instantie niet in aanmerking. Alleen indien er nog parkeerruim te overblijft. Vergunningverlening gebeurt op kenteken om misbruik tegen te gaan. De kosten bedra gen 7 euro per maand, een extra vergunning kost het dubbele. De verhouding betaald parke ren en vergunningverlening is afhankelijk van de situatie per buurt. Voor de invoering worden informatieavonden georganiseerd voor de bewoners van Oranjebuurt en Franciscanerpark PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotesftaat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AAVenrav Tel 0478-58272-7 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie@/andenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen €18 - (postcode 58. €30- (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3