Meerlo-Wanssum Ik dacht dat de tv- i/ere ld niet voor mij nas weggelegd" ieterpad promotion In Meerlo €18, Stijn en Nicky op televisie 'Hoogspanning Levensgevaarlijk!1 Introductie voor jeugd bij Merlin Service rubriek Kemmerekoor Het Nieuwe Wanssum lina LEN MAAS Donderdag 27 november 2003 - Pagina 13 Janssen werkt als redactrice voor de tv-series Dier en Zo en Kids for Animals age dierenliefhebbers iven ieder weekeinde in rroegte trouw aan voor de ndingen van de tv-series en Zo (RTL 4) en Kids for jals (Yorin). Achter de rmen van beide program- werkt redactrice Niki sen uit Blitterswijck. Ze onderzoek naar de rwerpen, schrijft de tek- voor de presentatoren, mee tijdens de montage jureert af en toe in de uit ingen. De twee jeugdpro- ima's zijn voor Niki Jans- de opmaat voor haar grote jging: als verslaggever een eigen montageset de ld doorkruisen. i n goudvis. Meer heeft Niki f >en niet met huisdieren. "Ik niet opgegroeid met veel lieren. Eerlijk gezegd wil ik jok geen huisdieren. Maar ik het wel heel erg leuk om met eren om te gaan En natuur- leb ik ook affiniteit met die- Anders kun je niet als redac- aan een dierenprogramma g werken. Maar mijn interesse finiteit gaan niet zover dat ik huis ook volop tussen de die- »t. ki Janssen is weer voor even- M (huis. In afwachting van waar tv-carrière haar naar toe is ze vanuit Amsterdam gestreken in haar ouderlijk in Blitterswijck. ^Éwerk voor tv-productiebe- Orange Factory dat in de Arnhem-Nijmegen is geves- Mijn contract is ingegaan op en loopt 15 januari af. Ik lacht dat het contract wordt jd en ik langer daar kan blij- 'erken. Is dat zo, dan ga ik k naar een eigen stekkie Nijmegen en Arnhem, zolang dat niet zeker is, blijf wonen." Niki Janssen (26) is weten schappelijk geschoold. Ze stu deerde kunst- en cultuurweten schappen. Een opleiding die studenten voorbereidt op een werkzaam leven vol onderzoek, research en wetenschap. Niki Janssen koos echter voor een car rière in de tv-wereld. "Tijdens mijn opleiding liep ik stage bij Gert Berg Producties, een tv-pro- ductiebedrijf. Toen vielen bij mij de puzzelstukjes op de juiste plaats. Ik wist altijd al dat ik iets met tv wilde, maar ik dacht dat zoiets niet voor mij was wegge legd. Zeker niet voor een meisje uit Limburg: dan lijkt werken voor televisie ver weg en onbe reikbaar. Na de stage bij Gert Berg Producties wist ik het echter zeker: dit is mijn werk." Na haar opleiding werkte Niki Janssen bij IDTV en EndeMol, en sinds 15 juli bij Orange Factory. Als redactrice doet ze onderzoek naar de onderwerpen, schrijft ze de teksten voor de presentatoren, spot ze mee tijdens de montage en figureert ze af en toe in de uit zendingen. Onlangs waren twee kinderen uit Blitterswijck te gast in het programma Kids for Ani mals: Nicky Schraven en Stijn Ver- mazeren. "Stijn is mijn buurjonge tje geweest. Ik wist dat ik Stijn een plezier deed door hem voor het programma uit te nodigen." Zelf figureerde ze ook al in de programma's. "Maar alleen als ze net iemand nodig hadden. Ik werk als redactrice achter de schermen, niet voor de camera." De Orange Factor}- is voor Niki Janssen een uitdagende leer school. "Ik kan als redactrice inhoudelijk nog veel leren. Er is nu een vrouw aangenomen die bij EndeMol werkte en daar concep ten en formats voor programma's en series ontwikkelde. Zij is heel creatief en ervaren. Van haar leer ik veel. Ook daarom hoop ik dat mijn contract wordt verlengd, zodat we samen het format van Dier en Zo voor het nieuwe sei zoen kunnen ontwikkelen. De beste leerschool is toch de prak tijk." Haar grote ambitie is om als zelfstandig en onafhankelijk tv- productiebedrijf documentaires te maken en nieuwe formules te ontwikkelen. "Met een eigen montageset de wereld doorkrui sen, dat is mijn droom. Maar zover is het nog lang niet. Ik moet eerst ervaring opdoen en nog veel leren. En bij Orange Factory kan dat. Of ik zelf ooit een programma wil presenteren? Poeh, moeilijke vraag. Ik heb geleerd dat je in tv- land nooit 'nooit' moet zeggen. Dus dat doe ik nu ook niet. Ik zie wel wat in de toekomst mijn pad kruist." kunt er over redetwisten, nu Pieterpad promotion rlo, of Meerlo promo- langs het Pieterpad. Het It eigenlijk niet uit: het is geval origineel wat Ton Summeren aan het :neind in Meerlo heeft laan. Ze woont pal voor 't iteelke in Meerlo aan het lerpad. Dagelijkse ziet zij Hallen sportievelingen takt en gezakt voorbij Ben met maar één doel: de igste wandelroute van ons d te bewandelen. En ze :t dat wandelaars onder- graag een foto maken van bijzondere plek of plaats. eMeerlose liet twee wandel- aenen uitzagen, noteerde de afstanden van Meerlo- stricht en Meerlo-Pieterburen hing er een mini plaatsnaam- dje bij: Meerlo, gem. Meerlo- issum. frijwel alle wandelaars die nu ifbij lopen staan even stil. eren de kilometers die erop i en maken meestal ook een van hun partner of mede- idelaars bij de paal", vertelt van Summeren. Dankzij dit liculiere initiatief blijft Meerlo honden aan het Pieterpad en en de mensen die de foto's iks in de albums bekijken tr herinneringen ophalen aan dorpje aan de Molenbeek bij fasteelke. Een goed stukje Meerlo-Wanssum promotion dat bijna niets kost! Het Pieterpad loopt van noord naar zuid of omgekeerd, afhanke lijk van waar de wandelaar ver trekt. Het is de verbinding tussen Pieterburen aan de Groninger Waddenkust naar de Sint-Pieter- berg bij Maastricht. In totaal zo'n 470 kilometer wandelpad langs en door de mooiste plekjes van het land. Het Pieterpad is gebo ren uit een verlangen van twee fanatieke wandelaarsters Toos Goorthuis en Bertje Jens. Ze gin gen aan het wandelen van noord naar zuid en schreven precies op waar ze liepen. Daaruit ontstond later het Pieterpad. In Meerlo-Wanssum loopt het Pieterpad van Geijsteren naar Wanssum en via Meerlo naar Swolgen, het wordt aangegeven met een wit-rode markering. De route is opgedeeld in verschillen de etappes. In Limburg start de eerste etappe in Gennep en die eindigt na 17 kilometer in Vier lingsbeek. De route die Meerlo- Wanssum aandoet is 20 kilometer en gaat van het Noord-Brabantse Vierlingsbeek naar Swolgen. Van Swolgen is een 21 km lange route naar Venlo en van Venlo naar Roermond loopt aan de oostzijde van de Maas en route van 30 km In totaal is Limburg ingedeeld in acht routes. Het bijzondere Pieterpadbord- je in Meerlo (foto Marijn Poels). PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Een jaarabonnement kost u slechts 0 M ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas m en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. iaam: Wres: 'ostcode Woonplaats: levens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr 'an mijn bank- of girorekening af te halen. bandtekening Jr deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) De chemokar komt met ingang van 2003 twee keer per jaar op zaterdag. Op de laatste zaterdag in november in Geijsteren, Wans sum en Blitterswijck en de laatste zaterdag in december in Meerlo, Tienray en Swolgen. Op zaterdag 29 november komt de chemocar: -van 8.30 tot 10.45 uur in Geijs teren, locatie tegenover café Bil- lard 't Trefpunt, Dorpstraat 16; -van 11.15 tot 12.30 en van 13.00 tot 14.00 uur in Wanssum, op het plein voor de kerk aan de Pastoorstraat; -van 14.30 tot 16.45 uur in Blit terswijck, op het plein voor de kerk aan de Kerkstraat. Op 27 december bezoekt de chemokar de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. U kunt het klein chemisch afval in de KCA-box aanbieden die u van de gemeente in bruikleen heeft gekregen. Indien u niet over een KCA-box beschikt, kunt u deze afhalen op het gemeente huis, bureau milieubeheer. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg. tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsey- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijéenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Jongerencentrum Merlin in Meerlo is een van de oudste jongerencentra in de provin cie Limburg. De jeugd van Meerlo vanaf 16 jaar en ouder treft zich daar wekelijks, luis tert naar muziek, kletst over school en werk en uitgaan en geniet regelmatig van optre dende groepen. Het centrum aan de Peschweg in Meerlo is niet meer weg te den ken uit het dorp. Al die jaren ston den nieuwe jongeren op om de Zondag viert Pierre Reynders zijn 50-jarig kosterjubileum. Om 12.15 uur is het koor aanwezig, om 12.30 geven de koorleden de jubilaris een muzikale serenade In tegenstelling tot eerdere berichten repeteert het Pastoor Kemmerekoor de Mozart Mis in de parochiekerk in Geijsteren op 17 december. Aanvang 20.00 uur. leiding op zich te nemen en tel kens kwamen er weer nieuwe jongeren bij. Dat het goed toeven is in het centrum blijkt uit het feit dat degenen die eenmaal binnen zijn geweest vele jaren terugko men. Om de nieuwe lichting jeugdigen te introduceren en te verwelkomen krijgen jaarlijks alle jongens en meisjes die bijna zes tien jaar zijn een uitnodiging van Merlin om een middagje en avondje naar de soos te komen om de sfeer te komen opsnuiven. Afgelopen weekend waren der tien van de vijftien aangeschreven jongeren te gast in de soos. Ze kregen een heuse rondleiding in het centrum, werden verrast op een glaasje fris, draaiden hun eigen cd'tjes en maakten plezier. Volgens het bestuur van Merlin was het enthousiasme bij deze groep jeugdigen weer groot om zich te laten opnemen in de Mer- lin-gemeenschap. Ongetwijfeld zullen ze er dit weekend weer bij zijn als in de soos weer een band optreedt. Op donderdagavond 27 november (vanavond) wordt in De Zandhoek in Wanssum vanaf 20.00 uur een informa tieavond gehouden. Bewoners van Wanssum en Geijsteren worden tijdens deze bijeen komst bijgepraat over Het Nieuwe Wanssum. Het Nieuwe Wanssum is een plan met drie belangrijke onder delen: - woningbouw rond de jachtha ven; - uitbreiding van haven en bedrijventerrein ten westen van de Geijsterseweg; - ontsluiting van het (westelijk) bedrijventerrein via een nieuw aan te leggen randweg tussen de Geijsterseweg en de Venrayse- weg. De plannen voor Het Nieu we Wanssum zijn drie jaar gele den al gepresenteerd. Sindsdien zijn de plannen enigszins aange past en is er hard gewerkt aan de voorbereiding van de plannen. In de loop van 2004 wil het col lege van burgemeester en wet houders een definitief plan aan de gemeenteraad voorleggen, waar bij uiteraard een officiële inspraakprocedure zal gelden. Blitterswijckse kinderen te gast bij Kids for Animals In Ouwehands Dierenpark in Rhenen vonden onlangs de opnames plaats van het kin derprogramma Kids for Ani mals. Dit keer waren in het programma twee kinderen uit Blitterswijck te gast bij presen tatrice Lieke van Lexmond, beter bekend als Charlie, van de populaire soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden. Stijn Vermazeren en Nicky Schra ven waren uitgenodigd om enkele vragen te stellen aan de directeur van Ouwehands Die renpark, Dirk-Jan van der Kolk. De vragen gingen over piran ha's en orang-oetangs. Na de ken nismaking met Lieke van Lex mond mochten Stijn en Nicky op zoek naar de directeur van het park en aan hem hun vragen stel len. Het programma heeft nog een relatie met Blitterswijck. Niki Janssen, redactrice van het pro gramma, is namelijk ook afkom stig uit het Maasdorp. Niki werkt al enige tijd voor Orange Factory in Herveld. Binnen dit bedrijf werkt zij thans aan de productie van het programma Dier en Zo van RTL4 en Kids for Animals Stijn Vertnazeren en Nicky Schraven waren te gast bij pre sentatrice Lieke van Lexmond van bet kinderprogramma Kids for Animals. voor Yorin. Voor Nicky Schraven en Stijn Vermazeren was het een bijzon dere en leuke ervaring om bij Kids for Animals te gast te mogen zijn. Het programma Kids for Ani mals is iedere zondagmorgen om 9:00 uur te zien bij Yorin. De uit zendingen met Stijn en Nicky zijn te zien op 7 en 14 december. Toneel in Swolgen Op donderdag 11, zondag 14 en maandag 15 december gaat in Zaal Wilhelmina in Swolgen het doek op voor Hoogspan ning Levensgevaarlijk!. Een blijspel in drie bedrijven geschreven door Peter Ecker- hardt. Het verhaal speelt zich af in de woonkamer van de Familie Gup- steke. Als op een doodgewone avond het gezin zonder elektrici teit komt te zitten, ontsnappen de twee lievelingsdieren van dochter Vickie. Als achteraf ook nog eens blijkt dat een van de familieleden iets met de stroomstoring te maken heeft, dan is de paniek in huize Gupsteke compleet. Alles moet uit de kast gehaald worden om die oh zo schattige beesten te vinden. Als er dan ook nog eens een advocate van het energiebedrijf schadevergoeding bij de desbe treffende persoon komt halen, moet de familie er ook nog eens voor zorgen dat deze ongezien blijft, met alle gevolgen van dien. Wilt u weten om welk familiel id het gaat en of de twee gevon den worden? Kom dan naar één van deze drie uitvoeringen in Swolgen. De uitvoering op don derdag 11 december is speciaal voor de 55+ ers uit de regio. Kaar ten zijn telefonisch te reserveren, tel: 0478-692584, of verkrijgbaar bij de entree. De kaartjes kosten 5 euro en voor de 55+ ers op don derdagavond 3,50 euro. De voor stellingen beginnen op alle avon den om 19.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13