Sfeervolle coopzondag in Venray ombi Dom Melskens este digitale winkel Ven rays gaat op daksysteem wereldreis 19,95 Nationale Golf Week bij Auto Arena Nieuwe eigenaren 't Diepvrieshuis Voeding en leefstijl hebben belangrijke invloed op uw gezondheid Schneider Electric genomineerd voor Compliment Moods Books lounge Sterretje in uw autoruit? Winnaars Chipknipactie LEREN WERKEN EL EN MAAS Donderdag 27 november 2003 - Pagina 11 in één jaar lang gratis foto's afdrukken Combi Dom Melskens in uray is de Beste digitale inkel 2003- Tijdens een con- res van de meer dan 300 >mbi-leden in Nederland reeg Combi Dom Melskens onderscheiding uitgereikt. fotospeciaalzaak aan de thoolstraat kreeg de titel mdat uitstraling, assortiment vakkennis op een bijzon- tr hoog niveau staan. In een voorselectie onder de bij Combi-groep aangesloten foto- iken werd gekeken naar de uit- nling van de zaak en het assorti- ent. Op basis van die twee iteria behoorde Combi Dom elskens al tot de beste digitale inkels in 2003. "Op basis daar in werd vooral gekeken hoe de inkel eruit ziet en of hij toegan- :!ijk is. Voor wat betreft het sortiment wordt niet alleen :keken wat je hebt staan aan gitale camera's, maar ook naar aanverwante producten die je Dert en de service die je ver ent", aldus Theo Klabbers van ombi Dom Melskens. Samen met aul Geene, Debby van Dam, enate Arts en Suzanne Bouten ormt hij het verkoopteam. "Wij jn op alle fronten zeer actief, 'ant naast een royaal aanbod aan igitale camera's van gerenom- leerde merken als Canon, Nikon, linolta en Sony voeren we ook tn ruim assortiment printers en anners. Bovendien hebben we en digitale een uur fotoservice, en eigen website en een online rintservice." De Combi-zaken die na de eer- Ie selectie in aanmerking kwa len voor de titel Beste digitale Theo Klabbers ontvangt uit banden van Eric v.d. Weide van Combi Nederland de onderschei ding Beste digitale winkel 2003- Medewerkers Paul Geene en Suzanne Bouten delen in de feestvreugde. winkel 2003 kregen in het ver volgtraject een 'Mysterie-shopper' op bezoek. Klabbers: "Die is enke le keren onaangekondigd in de winkel geweest om onze vakken nis te testen. Je kunt natuurlijk van iedere digitale camera met meer dan drie miljoen pixels zeg gen dat het een perfecte camera is, maar je moet ook kunnen ver gelijken en onderscheiden op kwaliteit, bijvoorbeeld de lens. Door het geven van een goed advies willen wij ons onderschei den. Bovendien heeft het hele verkoopteam klantvriendelijkheid en service hoog in het vaandel staan. We merken dat dat enorm wordt gewaardeerd door de klan ten." De ontwikkelingen in de digita le fotografie zijn enorm De foto speciaalzaken verwachten dat in 2004 in totaal 90 procent van de verkochte camera's digitaal is. "Dat is ook wel te verwachten. Digitale fotografie levert heel inte ressante voordelen op ten opzich te van analoge. Zo hoef je geen filmrolletjes meer te kopen en kun je op een beeldscherm meteen bekijken of een foto gelukt is", aldus Theo Klabbers. Combi Dom Melskens, al meer dan 30 jaar in Venray, viert de uit verkiezing tot Beste digitale win kel 2003 met de klanten. In een digitale kennisquiz kunnen klan ten een mooie prijs winnen: één jaar lang gratis digitaal foto's afdrukken tot maximaal 150 euro (op 10x15 centimer formaat bete kent dat maar liefst 375 afdruk ken!). U hoeft daarvoor alleen maar de vier onderstaande vragen te beantwoorden en in te leveren bij de fotospeciaalzaak in de Schoolstraat 15 in Venray. 1) Noem één voordeel van een digitale camera ten opzichte van een gewone, analoge camera 2) Noem drie merken digitale camera's 3) Hoe lang zit Dom Melskens in Venray? 4) Op grond van welke drie criteria is Combi Dom Melskens uitge roepen tot Beste digitale winkel 2003? Naam: - - - Adres: yy:/; y' 1 - - Woonplaats: Telefoon: Een deelnameformulier is ook verkrijgbaar in de winkel. De oplet tende lezer kan de antwoorden uit het bovenstaand artikel halen. Dus pak die kans en lever de bon in voor dinsdag 9 december. En win één jaar lang gratis fotograferen!!!! Het door Inalfa Roof ystems in Venray ontworpen n geassembleerd daksysteem oor de Citroën C3 Pluriel zal anaf december als één van erschillende (product-)voor- teelden, design uit Nederland ertegenwoordigen op een eizende design tentoonstel- tag. In december vindt er in Seoul, iiid-Korea een design tentoon- lelling plaats met name World's tot Design Exchange. Gastheer nn deze tentoonstelling, die als bel heeft, (industrieel) design in iorea te promoten, is het ioreaanse ministerie van bmmerce, Industry and Energy. Voor deze tentoonstelling zijn aast Korea veertien landen uitge- nodigd, waaronder Duitsland, Italië en Nederland die, naar Koreaanse begrippen, toonaange vend zijn. De expositie zal zich richten op product design en industrial design. De landen is gevraagd een best design selectie uit eigen land samen te stellen en deze te exposeren in een eigen stand. Inalfa Roof Systems werd met het daksysteem voor de Citroën C3 Pluriel uitgenodigd naar aanlei ding van de nominatie voor de Nederlandse Design Prijs in april van dit jaar en de daarmee ver bonden tentoonstelling in Pakhuis Afrika in Amsterdam. Dit uniek ontwerp werd in oktober ook nog bekroond met de Product Publieksprijs. In Korea zal Inalfa dan één van ruim 30 vertegenwoordigers zijn op circa 100 vierkante meter, die gereserveerd zijn voor Nederlands design. De tentoon stelling zal plaats vinden van 4 t/m 8 december in het congres centrum COEX en wordt daarna verhuisd naar het Koreaanse Design Centrum in Seoul, waar de stukken te zien zijn van 15 t/m 31 december. Daarnaast zijn er ook al plannen, om alle producten ver volgens verder te verhuizen naar een tentoonstelling in Australië. De deelname van Nederland wordt georganiseerd door landmark Design Holding in samenwerking met de stichting Nederlandse Design Prijzen en de BNO. Nog enkele dagen en dan •reekt de decembermaand *eer aan. Donkere dagen, riak guur en kil weer, maar ook veel gezelligheid. Dat is 'recies het sfeertje dat men tonende zondag in het cen- nim van Venray terugvindt. Venray Centraal, de centrumon- krnemers van Venray, hebben kn in het kader van de koopzon dag een aantal leuke activiteiten georganiseerd die, ondanks dat het 30 november is, helemaal in het teken staan van de laatste maand van het jaar. Komende zondag zijn de winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Komt men met de auto: géén probleem, het parkeren is deze dag gratis. Het zijn drukke tijden dus voor Sinterklaas en zijn pieterbazen. Veel kinderschoenen worden KOOPZONDAG 30 NOVEMBER VAN 12-17 UUR Diverse merken Casualhemden van 59,95 - 49,95 - 39,95 NU Mannenmode voor elke dag Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 deze weken namelijk gevuld met snoepgoed en cadeaus. Maar natuurlijk stuurt de Goedheildigman zondag een groot aantal zwarte pieten die de kinderen trakteren op peperno ten en ander lekkers. Hierbij zijn speciale spelletjespieten die aller lei leuke spellen organiseren. Ook de ondernemers hebben niet stil gezeten. De vele etalages en win kels zijn al helemaal in sinterklaas stemming en kerstsfeer. In verband met Sinterklaas houdt Venray Centraal extra koopavonden op woensdag 3 en donderdag 4 december. De win kels zijn dan geopend tot 21.00 uur. Op vrijdag 5 december is er door de verjaardag van de Sint géén koopavond en sluiten de deuren om 17.00 uur. Ook voor de kerstdagen zijn de winkels extra geopend. 21 december is koopzondag. Op maandag 22 en dinsdag 23 decem ber zijn er extra koopavonden. Gratis ruitreparatie vanaf WA+Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. Zaterdag 29 november in Venray op de parkeerplaats bij Sportcentrum De Sprank van 10.00-16.00 uur U kunt hier ook het kenteken in de autoruiten laten graveren €15,- p/auto. Tot en met 29 november wordt er een chipknipactie gehouden. Deze actie is een initiatief van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum in samenwerking met OOZO, VZO Ysselsteyn e.o. Samenwerkende Ondernemers Meerlo, Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en Venray Centraal. Wie tot en met 29 november met de chipknip betaalt bij de deelnemende winkeliers (te her kennen aan de actieposter), maakt kans op diverse geldprijzen in de vorm van een chipcard (pre paid chipknip). Elke week wordt er 120 per gebied verdeeld. Daarnaast maken alle deelnemers aan het einde van de actieperiode nog eens kans op een hoofdprijs in de vorm van een DVD-speler! Winnaars week 3: 60 Fam. Volleberg, Wanssum 40 M. Steeghs, Meerlo 20 A. Gerrits, Meerlo 60 J. Bom, Ysselsteyn 40 M. Michels, Ysselsteyn 20 S. Smolders, Ysselsteyn 60 P. van Marle. Venray 40 M. Alders, Oostrum 20 J. Voesten-Swinkels, Oirlo Winnaars worden schriftelijk van hun prijs op de hoogte gesteld. Daarnaast wordt de uit slag via de Peel Maas, Kabelkrant en dorpskrantjes gecommuniceerd. Doe dus nog snel mee en maak kans op een chipcard of DVD-spe ler. Vraag bij de deelnemende ondernemers naar de deelname- kaart. Auto Arena introduceert de vijfde generatie van de Golf tij dens de Nationale Golf Week tot en met 29 november. Gedurende deze periode kan iedereen gratis deelnemen aan de 'Geef me de Vijf actie, waar bij de deelnemers kans maken op mooie prijzen, waaronder vijf nieuwe Golfs. Tijdens de Nationale Golf Week zijn alle schijnwerpers bij Auto Arena Venlo, Venray en Panningen op de nieuwe Golf gericht. De nieuwe Golf is completer dan ooit. Zo beschikt hij stan daard over zes airbags, cruise con trol, antiblokkeersysteem, boord computer, elektrisch bedienbare ramen vóór en centrale deurver grendeling met afstandsbedie ning. Daarnaast is de nieuwe Golf ook nog eens veiliger en comfor tabeler. Uiteraard beschikt hij over zeer geavanceerde direct ingespoten diesel- en benzinemo toren. Die zorgen voor toppresta ties, een aangenaam geluidscom- fort en een bijzonder gunstig ver bruik. Er is al een Golf voor €18.275,-. Tijdens de Nationale Golf Week kan iedereen deelnemen aan de spectaculaire 'Geef me de Vijf actie. Wie de ingevulde deelname- kaart uiterlijk 29 november inle vert bij Volkswagen dealer Auto Arena, maakt kans op één van de meer dan 5.000 prijzen. Alle kaar ten hebben een unieke code. Vijf ervan zijn goed voor de hoofd prijs; een nieuwe Volkswagen Golf. Ook de andere prijzen zijn zeker de moeite waard; zoals ste- denarrangementen, kledingche- ques en plexiglas schaalmodellen van de Golf. Iedereen die een ingevulde deelnamekaart bij Auto Arena Venlo, Venray of Panningen inlevert, ontvangt een smaakvolle attentie. Wie nog geen 'Geef me de Vijf deelnamekaart heeft ontvangen, kan er gratis een ophalen bij een van de vestigin gen van Auto Arena. 't Diepvrieshuis in Ysselsteyn krijgt met ingang van 1 december een nieuwe eigenaar. Roelofs Food Centre BV uit Gennep gaat de activiteiten voortzetten. De familie Gielens-Claessens nam in 1991 't Diepvrieshuis over van dhr. en mevr. Claessens. Die waren begin tachtiger jaren met het bedrijf gestart en hadden een goede naam opgebouwd in de verkoop van diepvriesproducten. De afgelopen dertien jaar wist de familie Gielens-Claessens de zaak met succes voort te zetten. Roelofs Food Centre was bekend als de leverancier van vriesvers vlees en ze hebben meerdere zaken met dit concept. Namens Roelofs Food Centre zal Peter- Paul Roelofs de belangen van 't Diepvrieshuis gaan behartigen. Er zal weinig veranderen. Het con cept en de naam blijft behouden en het assortiment van snacks, groenten, ijs(taarten) aardappel producten en alle andere diep vrieswaren zal alleen nog maar verder worden uitgebreid. Met name op het gebied van vriesvers vlees heeft Roelofs een bekende naam. Ook het personeel blijft het vertrouwde gezicht van 't Diepvrieshuis. Verder zullen ook de openingstijden ongewijzigd blijven. Wij willen alle klanten van de afgelopen twintig jaar bedanken voor het vertrouwen dat is gesteld en we wensen de familie Roelofs heel veel succes toe. Op maandag 1 december zijn wij de gehele dag gesloten. Vanaf dinsdag 2 december kunt u pro fiteren van vele aanbiedingen (zie advertentie elders in de krant). Sinds begin dit jaar is Petra Kersten in Venray gevestigd als diëtist/orthomoleculair therapeut. Petra Kersten geeft voedingsad viezen ter verbetering van uw gezondheid. Petra Kersten is al vijftien jaar afgestudeerd als diëtist. Enkele jaren geleden voegde zij daar de opleiding van orthomoleculair therapeut aan toe. "Ik ga er vanuit dat iemands welzijn bepaald wordt door een aantal factoren, zoals lichamelijke, geestelijke, sociale en ook omgevingsfacto ren. Goede voeding is hierbij belangrijk omdat het stoffen bevat die ons lichaam gezond houden. Als diëtist/orthomoleculair thera peut kijk ik vooral naar de kwali teit van de voeding en de leefsitu atie/leefstijl van de persoon." Wat is orthomoleculair: Orthos betekent goed of juist; moleculair verwijst naar de moleculen. Orthomoleculaire stoffen zijn o.a. vitaminen, mineralen, sporenele menten, aminozuren, en komen van nature in de voeding voor. Wanneer we steeds minder van deze beschermende stoffen bin nenkrijgen door bijvoorbeeld ongezond eten werkt dat negatief in situaties zoals stress. Juist dan heeft het lichaam deze stoffen nodig om vervuilde stoffen af te kunnen voeren. Door dit tekort aan beschermende stoffen ont staan uiteindelijk gezondheids klachten zoals vermoeidheid, allergie, maagdarmklachten, hart en vaatziekten etc. Als diëtist/orthomoleculair the rapeut kan zij u helpen wanneer u zich niet fit voelt, last heeft van maag- en darmklachten, hart- en vaatziekten, te zwaar bent, zwan ger bent, een allergie heeft of gezonder wilt eten. Niet alleen bij volwassenen maar zeker ook bij kinderen die steeds meer last krij gen van allergie en voedseloverge- voeligheid. "In mijn praktijk geef ik afhankelijk van de klacht en de situatie van de persoon een voe- dings-/dieetadvies, eventueel aan gevuld met orthomoleculaire sup plementen en/of leefregels. Bij verwijzing door een arts wordt het consult volledig vergoed, ongeacht (de aard van) uw ziekte kostenverzekering." aldus Petra Kersten, die met haar praktijk is aangesloten bij de beroepsvereni- ging NVD en MBOG. Voor meer informatie kunt u haar bereiken op Oomenlaan 7 te Venray of telefonisch onder tel. 0478-586285. Het Venrayse bedrijf Schneider Electric Logistic Centre bv is genomineerd voor het Lokale Ondernemers Compliment. Uit 550 inschrij vingen behoort Schneider met acht andere ondernemingen tot de genomineerden. De andere kanshebbers zijn Stads Foto Ontwerp uit Tilburg, Global Exchange services uit Amstelveen, Rabobank Bergum uit Bergum, Rabobank Den Haag uit Den Haag, Brabants Dagblad uit Den Bosch, ABN AMRO uit Rotterdam en Koos Tjeerdsma uit Almelo. De organisatie van de verkie zing is in handen van NOV. De doelstelling van die organisatie is het opkomen voor de belangen van vrijwillers en het speciaal in het zonnetje zetten van de vrijwil ligers. Waar het met name in het ondernemerscompliment om draait is samenwerking tussen vrijwilliger, bedrijf en gemeente. Nederland telt zo'n 4 miljoen vrij willigers. Zonder al die vrijwilli gers zou de maatschappij een stuk minder leefhaar 7iin Vriiwilliee inzet moet gekoesterd worden en verdient ondersteuning, erken ning en Complimenten! Vereniging NOV reikt daarom op 9 december in Hoofddorp in samenwerking met verschillende partners weer drie Complimenten! uit. Er is ook een mogelijkheid om de publieksprijs te winnen. Vanaf 20 november kan het Nederlandse publiek via www.nov.nl een stem uitbrengen op haar favoriete gemeente, pro ject of bedrijf. De uitreiking van de Complimenten zal dit jaar in Claus Event Center in Hoofddorp plaatsvinden. De avond zal gepre senteerd worden door Dieuwertje Blok. Optredens van Girls wanna have firn (met o.a. Manuela Kemp, Loïs Lane en Frederique Spigt), Slagwerkgroep Tramontana en gypsy-band Basily maken de avond tot een swin gend feest. Dit jaar hebben de drie Complimenten een gezamen lijke thema: Samen Werkt!. De drie jury's letten onder meer op verrassende en succesvolle samenwerkingsverbanden tussen gemeenten, bedrijfsleven en vrij- willipprsnrniprfen Schneider Electric verdient de nominatie vanwege de keuze om de komende jaren de Stichting De Wendel in Horst te steunen. Dit jaar werd al een onvergetelijk dagje uit voor acht meervoudig gehandicapten naar de Manege Zonder Drempels in Bennekom verzorgd. Om daarvoor geld bij elkaar te krijgen organiseerde het bedrijf in juni van dit jaar een grote barbecue met een tombola waarbij de prijzen beschikbaar werden gesteld door een aantal toeleveranciers van het bedrijf. Het bedrag dat dit opleverde, werd door Schneider Venray ver dubbeld en de Stichting Luli lever de daarnaast ook nog een bijdra ge. Ruim de helft van de werknemers stond daarnaast een bruto uurloon af aan het project en afdelingsgewijs werd ook nog eens geld opgehaald. PEEL EN MAAS een abonnement waard In week 50 doet de Moods Books Lounge de bibliotheek in Venray aan. De Moods Books Lounge is een nieuw onderdeel van de Jonge Jury, een leesbevor deringsproject voor leerlingen in de basisvorming van het voortge zet onderwijs en het vmbo. Het stimuleert jongeren jeugdboeken te lezen en te jureren. Naast de Moods Books Lounge maken een website, een lespakket, een stemmentraject en een slotevene- ment deel uit van de Jonge Jury. Het project krijgt een feestelijke finale met de bekendmaking van het favoriete boek van jongeren tussen 12 en 16 jaar tijdens de Dag van de Jonge Jury in april 2004. De Moods Books Lounge is mogelijk gemaakt door Coca- Cola Nederland. Coca-Cola heeft een rijke traditie als het gaat om het ondersteunen van projecten die gericht zijn op jongeren in de leeftijd van 12 tot 19 jaar op het gebied van cultuur, sport en edu catie. De Moods Books Lounge bestaat uit vijf themacabines en een lange loungetafel. Op de rode kussens rond de tafels kunnen de leerlingen heerlijk liggen lezen. Aan de tafels zijn boeken vastge maakt en op de muren worden tekstfragmenten geprojecteerd Elke cabine is ingericht rond een van de vijf meest voorkomende thema's in recente jeugdboeken: historie, vriendschappen en vakantie, spanning, land van her komst en romantiek. Via een geluidsinstallatie worden frag menten uit de boeken ten gehore gebracht, afgewisseld met toepas selijke muziek. De Jonge Jury is een leesbevorderingsproject van Stichting Lezen en wordt uitge voerd door Stichting BulkBoek. Het project stimuleert niet alleen tot lezen, het beoogt tegelijkertijd jongeren een oordeel te leren vor- i men over de boeken die zij lezen. De leerlingen van alle deelnemen de scholen in Nederland vormen samen de jury die uit alle in 2002 verschenen boektitels het win nende boek aanwijst. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Bent u arbeidsongeschikt of langdurig werkloos en wilt u een nieuwe start maken Dan heeft PCA de perfecte mogelijkheid voor u PCA organiseert al meerdere jaren met succes leefwerfcervaringstrajecten ten behoeve van de reïntegratie. Het leerwerkervanngstraject is de ideale combinatie tussen leren en werken Zowel tijdens de opleiding als bij het zoeken naar werk wordt u individueel begeleid. Kies dan voor een van de volgende trajecten: Kantoorassistent De opleiding tot kantoorassistent leidt op voor brede administratieve functies Dit kan zijn als_telefoniste'receptionïste medewerker verkoop/inkoop of administratief (boekhoudkundig) medewerker Duur van het traject is 6 maanden. Magazijnmedewerker (hef- /reachtruckchauffeur) Tijdens de opleiding staat de hef- of reachtruck centraal en wordt er veel aandacht besteed aan orderpicking en op- en overslag. Duur van het traject is 3 maanden Uw profiel: U heeft een WAO.WAJONG.WW.ABW uitkering en staat inge schreven bij een reintegraUebedrijf. li bent gemotiveerd om met behoud van uitkering een opleiding te volgen en werkervaring op te doen. U spreekt'schnjffleest redelijk tot goed nederiands. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: PCA Gasthuisstraat 53a 5961 CA Horst Tel. 077-398 5273 op5eidingen@pca.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11