r Internet workshops in de Bibliotheek Derde prijs Fokker Elluf Limburgse Aovend in Meerl Bekendmakingen gemeente Venray Niets! Commissies Wet milieubeheer Afsluiting 5 spoorweg overgang Maashesew Oud papier TAXATIES Cm fiJcrotxA J Islam centraal Startersdag Alzheimer collecte Wereldwinkel Hobbymarkt Brussel Bloesemtherapie Synthese vrijwilligers Vermoeidheid en kanker Poppenactie PEEL EN MAAS Donderdag 30 oktober - Pagir Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het vergroten van de •Woning aan de Julianasingel 34 te Venray tnv R.R.P. Reijnders. Julianasingel 34; - het gedeeltelijk vernieuwen kloostermuur aan de Beukenlaan I te Venray tnv Zorggroep Noord-Limburg, postbus 694 te Venlo; - het bouwen van een over kapping aan de Helmkruid 3 te Venray tnv C.H.M. Verheijen, Helmkruid 3; - het veranderen van een garagedeur aan de Sleutelbloem 44 te Venray tnv J.H. Lutters, Sleutelbloem 44; - het vernieuwen van een winkelpui aan de De Bleek 10 te Venray tnv G. van Dam, Van Grotenhuisstraat I te Boxmeer; - het vergroten van de woning dmv een erker aan de Wilhelminastraat 21 te Venray tnv R.G.M. Manders, Wilhelminastraat 21 - het bouwen van een over dekt terras/verbindingsgang aan de Beukenlaan I te Venray tnv Wonen Noord- Limburg, Plataanstraat 15 te Venray. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van een magazijn aan de Ripsweg I te Vredepeel tnv Min. van Defensie Dienst Gebouwen, Werken, postbus 412 te Tilburg. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een carport aan de Tatralaan 14 te Venray tnv P.J.G.M. Verhaag, Tatralaan 14; - het vergroten van de woning aan de Buitenhof 11 te Oostrum tnv G.F.J. Versteegen, Buitenhof I I - het veranderen bedrijfs ruimte en plaatsen silo's aan de Henri Dunantstraat 29 te Oostrum tnv Verstappen Verpakking, Americaanseweg 82 te Horst; - het bouwen van een kan toor en magazijn aan de Keizersveld 33 te Venray tnv Thetru B.V., Plataanstraat 4 te Venray; - het bouwen van een loods aan de Pas I te Merselo tnv Maatschap Arst-hellegers, Pas I; - het bouwen van een atelier met bedrijfswoning aan de Dr. Kortmannweg 11 te Venray tnv T.L. Ly, Kloosterstraat 7 te Oostrum; - het verbouwen van winkel tot horecagelegenheid aan de Grote Markt 19 te Venray tnv Grolsch Vastgoed, Brouwerijstraat I te Enschede; - het plaatsen van een par- keerburo (3 jaar) aan de Eindstraat 4 te Venray tnv Q-Park Beheer B.V., Hoge Barakken 6 te Maastricht; - het bouwen van een machi- ne/opslag/sorteerloods aan de Twistweg I te Vredepeel tnv M.P.A.M. Botden, Twistweg I; - het verbouwen van een woning aan de Deumeseweg 24 te Heide tnv R.A.M. Jacobs, Stationsweg 90 te Oostrum. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van een bakkerij aan de Grote Markt 19 te Venray tnv Grolsch Vastgoed B.V., Brouwerijstraat I te Enschede; - het slopen van een Kl-sta- tion aan de Rozendaal 2 te Merselo tnv Picture Group, Helvoirtseweg 227 te Vught; - het slopen van een garage en stal aan de Deurneseweg 24 te Heide tnv R.A.M. Jacobs, Stationsweg 90 te Oostrum. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethou ders zijn in beginsel voorne mens aan de volgende ingeko men bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksver zoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woning wet, medewerking te verlenen. - het bouwen van een tuinka mer aan de Randenade 30 te Oostrum tnv J. Verheijen, Randenrade 30. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 31 oktober 2003 gedurende 4 weken voor eenie der ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 30 oktober 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 14 oktober 2003 voor onder staand bouwplan bouwvergun ning verleend. - het bouwen van 23 apparte menten aan de Lovinckplein/Kerkweg te Ysselsteyn tnv Stichting Wonen Noord Limburg, Plataanstraat 15 te Venray. Zij die menen door de afgifte van deze vergunning rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Venray, 30 oktober 2003 De burgemeester, J.F.H.A.B. Waals De secretaris, P.M.H. Lucassen Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Maatschappelijke Diensten Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappe lijke Diensten te houden op donderdag 6 november 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Onderdeel A 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie maatschappelijke Diensten d.d. 22 september 2003. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Maatschappelijke Diensten d.d. 23 september 2003. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Maatschappelijke Diensten d.d. oktober 2003. 6. Ingekomen stukken. Indien u deze wenst te bespre ken, kunt u de voorzitter ver zoeken deze voor de volgende vergadering op de C-3 agenda ter bespreking te zetten. Indien er een dringende noodzaak voor is kan de commissie in meerderheid altijd beslissen het voor deze vergadering onder C- 3 te zetten, met als consequen tie dat niet iedereen inhoudelijk op deze bespreking is voorbe reid. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l. Ter advisering; 8. Vaststelling huisvestingspro gramma en overzicht primair onderwijs voor het jaar 2004. 9. Tweede algemene aanpas sing productbegroting 2003. 9a. Raadsvoorstel tarief 65+ Deeltaxi Noord-Limburg. C-2. Ter besluitvorming; 10. Afdoeningslijst. 11Planning bespreekonderwer- pen. C-3. Ter bespreking; 12. Beantwoording vragen d.d. 2 oktober 2003. 13. Inhoudelijke en financiële afwikkeling "de Waan". Onderdeel D 14; Rondvraag. 15. Sluiting. Stedelijk Beheer De openbare commissiever gadering van de commissie Ste delijk Beheer d.d. 10 november 2003 gaat niet door wegens het zeer beperkte aantal agenda punten. De volgende commis sievergadering staat gepland voor maandag 8 december 2003. Middelen Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen te houden op woensdag 5 novem ber 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Middelen, gehouden op I oktober 2003. 6. Notulen van de openbare gecombineerde vergadering van de commissie Middelen en Maatschappelijke Diensten, gehouden op 22 september 2003. 7. Ingekomen stukken. Onderdeel B 8. Algemeen vragenuur. Onderdeel C C-l. Ter advisering; 9. Financiële verordeningen op grond van artikel 212 en 213 van de gemeentewet. 10. Tweede algemene aanpas sing van de productbegro ting 2003. C-2. Ter besluitvorming; 11Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen. C-3. Ter bespreking; Niet van toepassing. Onderdeel D 12. Rondvraag. 13. Sluiting. De genoemde aanvraag en alle op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een ver gunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - P.R.G. Ponjee, Noordsingel 9 te Venray voor een oprichtingsvergunning voor een metaalbedrijf, gelegen aan de Noordsingel 9 te Venray. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 30 oktober 2003 tot en met I I december 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te ici hebben ingebracht tegelT ontwerp van het besluit. Het beroepschrift mot tweevoud) worden gericl ?-] de Raad van State, afi ié Bestuursrechtspraak, 20019, 2500 EA's-Gravei Na afloop van de beroe) mijn wordt de vergunnin kracht, tenzij vóór dezei mei beroep is ingesteld en eet da< zoek tot het treffen vai voorlopige voorziening} W1 onder een schorsingsver is ingediend. Het verzot het treffen van een voor! J D voorziening moet wo jus gericht aan de voorzittti ore de afdeling Bestuursrechte |0-' van de Raad van State, p« ,ee 20019, 2500 EA 's-Gravenl Li: Het besluit wordt niet &e£ kracht voordat op dat ver tru' is beslist 1^' Venray, 30 oktober 2003 Burgemeester en wethoi van Venray, namens hoofd afdeling Bouweif"3- Milieu, C.Th. van Velzen PEEL EN MA l een abonnement wj em ui In verband met rept werkzaamheden is de wegovergang Maasheij afgesloten voor alle vert "jy de nacht van zaterdag op n dag van 00.30 uur tot 07.3 d.d. 2 november 2001 omleidingroute wordt Ht plaatse aangeduid en I AE onder andere via de Sma de Metaalweg. dor okti Kri; 'T DESSELKE Vrijdag 31 oktober wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. het gebied gelegen tussen Langeweg, St. Jozefweg, Noordsingel, Westsingel, Merseloseweg en alle tussenliggende straten. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. VREDESKERK Woensdag 5 november wordt er papier opgehaald route Vredeskerk, Langeweg, Merseloseweg, Westsin gel, Langstraat en al de tussenliggen de straten In overleg met de gemeen te zal ook het eerste gedeelte van de Merseloseweg en de Kruitweg in de route worden opgenomen. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zater dag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. Men zoekt nog enkele medewer kers voor het ophalen voor papier. Voor informatie: tel. 582849 of 510262. Veltum Vrijdag 31 oktober wordt er in de wijk Veltum, door leden van DOS Venray, weer oud papier opgehaald tussen de Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Het opha len begint om 13.00 uur. Iedereen wordt verzocht het papier tijdig en goed gebundeld of in dozen aan de straatkant te zetten LANDWEERT III Maandag 3 november wordt er door leden van DOS Venray oud papier opgehaald in Landweert II. Men begint met inzamelen om 09.00 uur. Iedereen wordt verzocht het papier goed gebundeld of in dozen tij dig aan de straatkant te zetten. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Is Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Over de islam doen allerlei (vooroordelen de ronde. De islam behoort tot een van de grote wereldgodsdiensten. Door migratie van mensen uit verschil lende moslim-landen, is de islam ook in Nederland een religie van betekenis geworden. Om met name niet-moslims kennis te laten maken met de islam en de koran staan in de maand november in de bibliotheek Venray deze thema's centraal. Te zien is een unieke expositie over de koran. Deze werd gemaakt door de vrouwenafdeling van de Ahma- diyya moslimgemeenschap Neder land. Het doel van deze tentoon stelling is de kloof tussen moslims en niet moslims te verkleinen Aan de expositie is een lezing gekoppeld over de misvattingen van de Islam: is de islam intole rant, is djihaad gewelddadig? Bestaat er doodstraf voor godslas tering en overspel? Worden mos limvrouwen onderdrukt? En hoe zit het nu met de hoofddoek? Op deze vragen wordt antwoord gegeven tijdens de lezing Waar of Naar?? Op donderdag 13 novem ber van 19.30 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Wel liefst van te voren aanmelden. Dit kan aan de balie, telefonisch 0478 581970 of via e-mail: obvenray@obvenray.nl Op donderdag 27 november van 19-30 tot 21.30 uur verzorgt de Volksuniversiteit in de biblio theek ook een lezing over de islam. In het kort worden de ont staansgeschiedenis, de belangrijk ste geloofskenmerken en opvat tingen van de Islam behandeld, waaronder de vijf zuilen. Uiter aard is er gelegenheid voor vra gen en discussie. Kosten voor de lezing 7,50 euro. U kunt zich aan melden bij de Volksuniversiteit tel. 0478-580185 of u kunt bij de bibliotheek een aanmeldingsfor mulier invullen. De Kamer van Koophandel Lim burg-Noord organiseert op zater dag 1 november een gratis Star tersdag. De dag staat in het teken van informatie en advies aan iedereen die overweegt een eigen bedrijf te starten of recent een eigen bedrijf gestart is. Naast de presentatie van ondernemers uit de praktijk over de start van hun bedrijf kunnen bezoekers works hops bijwonen over diverse onderwerpen of gewoon op een informele manier met elkaar erva ringen uitwisselen. De Startersdag van de KvK Limburg-Noord vindt plaats van 10.00 uur tot 16.00 uur in VW-stadion De Koel in Venlo en Partycentrum Oolderhof in Herten (Roermond). Voor meer informatie www.kvk.nl/starters- De Stichting Alzheimer Neder land heeft van 2 tot en met 8 november haar landelijke collec te. In heel Nederland gaan dan ruim 12.000 collectanten de straat op. Ook in Venray komen de col lectanten langs de deur. Met de opbrengst van de collecte werkt Alzheimer Nederland aan de ern stige problematiek rond dementie in Nederland, ook bij u in de regio. De ziekte van Alzheimer mag geen nationale ramp worden. Voor verdere informatie bel de Alzheimertelefoon 030-6567511 of kijk op: www.alzheimer-neder- land.nl PEEL EN MAAS een abonnement waard Tegenwoordig heeft één op de drie huishoudens een Café Crème machine ofwel een Senseo. Daar mee zet je in een mum een vers kopje koffie met een crème laag je. De Wereldwinkel doet mee aan deze nieuwe trend. Sinds half oktober zitten de Max Havelaar Aroma koffiepads in het assorti ment. De Wereldwinkel heeft meteen een aantrekkelijke kennis makingsaanbieding: van de koffiepads, die 1,99 euro per pak kosten, krijgt de klant drie pakken voor 5,00 euro. De koffieboer vaart er wel bij. Van uw aankoop prijs gaat 16% rechtstreeks naar de bij de Stichting Max Havelaar aangesloten boeren. Zonder Max Havelaar blijft er maar 2,50% over voor de koffieproducenten. Van elk pak Max Havelaar Aroma koffiepads kunt u 18 kersverse kopjes koffie zetten. De koffieprij zen op de wereldmarkt zijn al een tijd extreem laag, daarom is de groei van het aantal mensen dat Max Havelaar koffie koopt, nu nog belangrijker. Met ieder pak Max Havelaar koffie dat gekocht wordt draagt de klant bij aan de verbetering van de positie van de koffieboer. Max Havelaar geeft gegarandeerde prijzen en doet aan vóórfinanciering. Kerstmis lijkt nog ver weg, maar in de Wereldwinkel staan al heel wat kerststalletjes geëtaleerd. Er bestaat ook de mogelijkheid kerst pakketten te bestellen naar eigen keus in iedere prijsklasse. Loopt u zonder verplichting eens binnen bij de Wereldwinkel. Er zijn zoveel leuke en aparte artikelen uit ontwikkelingslanden. Kortom, kom eens wereldwinkelen. Hen- seniusstraat 3a. Normale opening stijden. De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. houdt op zondag 9 november van 11.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria aan de Maasheseweg in Venray. Hobbyisten tonen en verkopen hun zelfgemaakte pro- dukten. De revenuen van de orga nisatie hiervan komen ten goede aan de reumapatiëntenvereniging. Muzikale medewerking wordt verleend door de Vocal Group Enjoy Together uit Ysselsteyn o.l.v. Toine Janssen. Voor nadere informatie: Adrie Koek (0478)588534 en Ank Kamerman, telefoon (0478)588311. De Brusselse bovenstad werd in de 18e en 19e eeuw veel sterker veranderd dan de benedenstad. De middeleeuwen zijn alleen nog door de St-Michielskathedraal, een Brabantsgotische basiliek uit de 13e t/m 16e eeuw, de Onze- Lieve-Vrouwekerk op het Zavel en de Kapellekenskerk vertegen woordigd. De inventaris van deze kerken is echter barok, werken van alle belangrijke beeldhouwers van de Zuidelijke Nederlanden uit deze periode zijn hier te zien. De schilders van de 17e en 18e eeuw zijn echter meer in de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten te vinden, waar van Voor-Bourgondi sche schilderijen van rond 1400 over werken van de Vlaamse Pri mitieven en uit de Vlaamse en de Noord-Nederlandse barok tot 19e eeuwse en moderne schilderijen onvoorstelbaar veel te zien is: Memling, Breughel, Bosch, Rubens enz. enz. tot Delvaux en Margritte. In de buurt staan nog meer schatkamers open voor het publiek, o.a. de Koninklijke Bibli otheek en het nieuwe, in een oud Jugendstilwarenhuis gehuisveste uziekinstrumentenmuseum. In de Brusselse bovenstad ligt ook de 'regeringswijk' van België met o.a. het parlementsgebouw, het Koninklijk Paleis en het Paleis van Justitie. Het qua stijl en grootte nogal bombastisch uitgevallen jus titiepaleis uit de 19e eeuw staat in een eigenaardig contrast tot de toestand van de Belgische justitie, maar nog meer tot de buurt erom heen. De Marollenwijk ten voeten van het justitiepaleis was in de 19e eeuw een volksbuurt met een kleinschalige bebouwing. Van daag is de wijk bekend voor de vele rommel- en antiekwinkeltjes en een geliefd reisdoel voor vele Brussel toeristen. Deze excursie wordt uitgevoerd in samenwer king met de VHS GELDERN en wordt uitgevoerd op zaterdag 8 november Voor informatie en/of aanmelding kunt u bellen met de Volksuniversiteit Venray, tel. 0478-580185. In de Venrayse Bibliotheek is het internetgebruik door kinde ren, jongeren en volwassenen al helemaal ingeburgerd. Kinderen tot en met 11 jaar kunnen gratis internetten (per kind maximaal een kwartier per dag) en vanaf 12 jaar kost dit 0,55 per kwartier. Volwassenen kunnen maximaal een half uur gebruikmaken van een intemet-pc, als er geen reser vering is kan het gebruik van de pc met een half uur verlengd wor den. Ook thuis komen er nog dagelijks nieuwe internetgebrui kers bij. En omdat nog niet ieder een vaardig is in het gebruik van internet, en/of nog niet voldoen de bekend is met de onbegrensde mogelijkheden ervan, organiseert de bibliotheek Internet works hops. Deze workshops zijn bedoeld voor beginners, die hun computer aan en uit kunnen zet ten, en met een muis kunnen omgaan. Iedereen kan zich inschrijven voor deze workshops; leden en niet-Ieden van de biblio theek. Er worden twee verschillende workshops gegeven: Internet en E-mail. Bij de workshop Internet is speciaal aandacht voor de vele mogelijkheden die internet te bie den heeft. Er wordt geleerd te sur fen op het web, hoe een www- adres is samengesteld, verschillende zoekmanieren en handige adressen, tips en advie zen. Er wordt meteen al zelf geoe fend aan de hand van zoekop drachten. Bij de workshop E-mail wordt geleerd hoe elektronische post wordt gemaakt, verstuurd en ontvangen. Ook hier worden veel tips en adviezen gegeven, en in het praktische gedeelte al meteen geoefend. Bij elke workshop hoort een reader met informatie om thuis nog eens na te lezen, of om leuke tips of www-adressen in op te zoeken. De kosten bedragen 7,50 per workshop. Folders en inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar in de bibliotheek. Data van de works hops Internet zijn dinsdag 11 november van 9.00-11.00 uur, maandag 12 januari 2004 van 19-30-21.30 uur en dinsdag 16 maart 2004 van 9.00-11.00 uur. Data van de workshops E-mail zijn dinsdag 18 november van 9.00- 11.00 uur, maandag 19 januari 2004 van 19.30-21.30 uur en dins dag 23 maart 2004 van 9.00-11.00 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij de medewerkers van de inlich tingenbureaus gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek: dinsdag t/m donderdag van 11.00 - 18.00 uur, vrijdag van 11.00 - 21.00 uur en zaterdag van 11.00 - 14.00 uur, en op onze website www.obvenray.nl. Bloesem-remedies zijn gemaakt van bloemen of bloeiwijzen van planten en bomen. Het systeem is ruim 60 jaar geleden herontdekt door de Engelse arts Edward Bach. De laatste 25 jaar heeft er een enorme uitbreiding en verdie ping van het systeem plaatsgevon den. Bij deze therapie gaan we ervan uit dat we, om te kunnen genezen en ons goed te voelen, we eerst onze emoties in evenwicht moe ten brengen. De remedies helpen ons daarbij. We zullen de ontdek king, het maken van de remedies en de verschillende systemen bespreken Deze lezing is op woensdag avond 5 november in Venray bij de Volksuniversiteit Venray e.o. Voor informatie bel met 0478- 580185 Volksuniversiteit Venray e.o. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor Dagactiviteiten Cen trum Venray een vrijwilliger voor het begeleiden van een klein groepje bezoekers van het DAC bij een houtactiviteit in een werk plaats in Oostrum. In de werk plaats worden dierenverblijven van hout gemaakt. Men moet ervaring hebben met houtverwerking; affiniteit hebben met de doelgroep; beschikken over een grote dosis humor; zelf standig kunnen werken. De werktijden zijn overdag, in overleg. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. Ope ningstijden: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 12.30 uur en van 1315 tot 17.00 uur. M Carnavalsduo Fokker Elluf uit Venray/Oostrum (bestaande uit Frank van de Venne Ruud Mul der), heeft afgelopen zondag van de zeventien deelnemers een eer volle derde plaats behaald in de Talentenjacht van de Sjeng Kraft Kompenei. In het bomvolle turele Centrum 'De Beuk in n l terholt waren zij een vu smaakmakers met hun sk En nummer Ut Vliegmesjien ges Ier ven door Sjaak Blenckers ui trum. R1 Met het carnavalseizoen in aan tocht heeft CV De Vöskes i.s.m. sport- en feestzalen complex 't Brugeind weer een Limburgse Aovend georganiseerd. De avend wordt voor de derde keer in sue- Op 4 november wordt er in het Toon Hermans Huis Venlo, een huis voor mensen met kanker en hun naasten, door de heer Stan Teurling een lezing gehouden met als titel: Vermoeidheid en kanker. De lezing begint om 14.00 uur op Nieuwstraat 41a in Venlol U kunt zich telefonisch aanmelden tot 31 oktober op tel. 077-3211433. De toegang is gratis. De traditionele jaarlijkse Pop penactie van de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray e.o. is weer van start gegaan. Tot 23 november kunt u de loten verkopers weer verwachten. Tegen aankoop van een lot ter waarde van 0,25 euro maakt u kans op een prachtige handge maakte pop. Bovendien steunt u daarmee de vereniging. cessie georganiseerd. Dit jaa 1)0 ben zij diverse Limburgse l lil tiesten kunnen contracteren! iU De Bakkelieten Grieten, Benny en als afsluiter Bt Kraft. En een disco van Rail Entertainment vult de avonl sen de optredens door. Wai je naar bovenstaande art* kijkt zal het ongetwijfeld eer gezellige avond gaan wol Want Big Benny zorgt mfl bekende nummers Riet At Tap, Limbo Party en veleao voor een polonaisefestijn va bovenste plank. Met Beppid als afsluiter kan de avond nu lijk niet meer stuk. Want wit de nummers van Beppie nifl' nummer Oet Limburg kufflf meziek kan al een beetje gt worden als een tweede volk En met het nummer De n> nog zoe laank krijgt zij elke plat. Dus al met al reden ge om eens een bezoek te bre aan de Limburgse Aovend. De Limburgse Aovend gehouden op zaterdag 8 noa her vanaf 20.30 uur in sport feestzalen complex 't Brugeio Meerlo. De entree aan de dag sa is 8.- en in de voorveri kosten de entreekaarten 7, voorverkoopadressen zijn: Pi Textiel en Woninginrichtii? Meerlo, Sport- en feestzalen! plex 't Brugeind in Meerlo, rij Sijbers in Meerlo.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20