'Verkoeijen was geen adviseur' Vijf dodelijke slachtoffers in 2002 MULTIFLEX LENZEN Waals naar logistiekbeurs in München lethouder krijgt geen enkele ruimte linister De Geus prijst Beter Werken! Bijdrage voor sfeerverlichting Child loken voor War 2 november M.M.S.K samen met CONTACTLENZEN Auto in brand Sterretje in uw autoruit? ERKEN Donderdag 2 oktober 2003 - Pagina 5 CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 uut I hebben ruime en hoog opgeleide ctlensspeci Sausten! Samenwerking Venray speelt kwestie hoog op Er kwamen geen excuses van Waals en Heidens. Evenmin werd Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) geschorst of uit de raad gezet. Het vermeende adviseurschap van Verkoeijen leidde dinsdag in de raad wel tot een fikse aanvaring tussen fractieleider Ike Busser en wethouder Heidens. Ike Busser stelde de integriteit van Heidens ter discussie. "Daar zullen wij ons de komende tijd over beraden." Heidens op zijn beurt zei zich 'mateloos te erge ren' aan de houding van Samenwerking. "Er wordt een politiek standje opgevoerd." Gerrit Verkoeijen werd een paar maanden geleden door grondeigenaar Geven gevraagd bij een gesprek met wethouder Heidens aanwezig te zijn. Geven ligt al langer in de clinch met de gemeente over de verkoop van zijn grond in de wijk Brabander. Onteigening dreigt nu. Verkoeijen werd niet toegelaten in de kamer van Heidens omdat hij de 'advi seur' van Geven zou zijn. Althans dat beweren de wethouder en burgemeester Waals. Zij vinden dat Verkoeijen heeft gehandeld in strijd met de gemeentewet. Een raadslid mag zich- immers niet bemoeien met zaken waarover hij zelf moet beslissen. Later kreeg Verkoeijen te horen dat hij niet welkom was omdat er anders te weinig stoelen en koffie voorhan den zouden zijn. Ike Busser vond de uitlatingen van Heidens en Waals 'een zware aantasting van de integriteit van Verkoeijen'. "De gehele fractie Samenwerking deelt dit gevoelen. Wij voelen ons naar de Venrayse samenleving, onze kiezers in het bijzonder, weggezet als niet inte ger." Busser eiste daarom openlijk excuses. Zo niet, dan moesten B en W Verkoeijen maar schorsen en zijn raadslidmaatschap verval len laten verklaren. Maar zover kwam het niet. Wethouder Heidens verklaarde dat een raadslid onpartijdig moest zijn en belangenverstrengeling, of de schijn daarvan, moest vermij den. "Het is niet zuiver als een raadslid aan de onderhandelingen deelneemt tussen een derde en het college. Dat moet hij ook niet willen. Want dit gaat te ver. Het is een merkwaardige opvatting van zijn rol. Een raadslid moet het col lege controleren en dat kan niet als hij van tevoren al partij kiest. Dat is onzuiver en in strijd met de integriteitscode", aldus Heidens die zei dat hij de volgende keer precies hetzelfde zou doen. "Want als andere raadsleden net zo han delen als Verkoeijen dan kan het college niet meer functioneren. Dan zitten ze niet meer naast maar op onze stoel." Wel vond Heidens dat de manier waarop Verkoeijen te woord was gestaan in het gemeentehuis 'niet de schoonheidsprijs verdiende'. "Daar is intern ook aandacht aan besteed." Busser zei de woorden van de wethouder 'met stijgende verba zing' aan te horen. De komst van Verkoeijen, als toehoorder bij het gesprek van Geven, was wel degelijk van tevoren aangekon digd. "Er is nooit sprake geweest van een adviseur", aldus Busser. Heidens beweerde daarop dat Geven had gezegd: 'ik heb mijn adviseur meegenomen'. "Ik kan er niets anders van maken", aldus Heidens wiens woorden door Waals werden onderstreept. Ike Busser toverde toen een brief tevoorschijn die is onderte kend door Geven. Daarin ver klaart Geven dat hij nooit het woord 'adviseur' genoemd heeft. Ook zou Heidens nooit naar de rol van Verkoeijen hebben gevraagd. "Hij wil dit desnoods onder ede bevestigen", zei Busser die de brief aan de wethouder overhandigde. "Er wordt hier maar wat geroepen. Het college wil het zwaarste middel uit de kast halen om een raadslid aan de kant te zetten. Er wordt bluf gespeeld", foeterde Busser. Gerrit Verkoeijen kwam zelf ook nog aan het woord. Hij ver klaarde nooit adviseur te zijn geweest van Geven. "Dat moet u maar eens bewijzen. En anders moet u die woorden niet in de mond nemen. Want het gaat zo een eigen leven leiden." Venray staat op derde plaats verkeersonveilige gemeenten in Limburg mF I Het is slecht gesteld met de verkeersveiligheid in Venray. Van de 79 dodelijke verkeers slachtoffers in Limburg in 2002 vielen er vijf in de gemeente Venray. Na Heerlen (acht) en Venlo (zeven) neemt Venray de derde plaats op de ranglijst in. Van de 38 black- spots - zeer gevaarlijke kruis punten - in Limburg liggen er vier in Venray. Ook hier staat Venray op de derde plaats en laat opnieuw veel grotere gemeenten achter zich. In 2001 vielen er in Venray nog vier verkeersdoden te betreuren. In de jaren daarvoor lag dit aantal een stuk lager. In 2000 viel er zelfs geen enkel dodelijk verkeers slachtoffer, in 1999 drie en in 1998 één. Het aantal gewonde slacht offers dat naar het ziekenhuis gebracht moest worden is vrij constant en schommelt de laatste jaren tussen de dertig en de veer tig. In 2002 waren er 33 zieken huisgewonden na een verkeerson geval dat waren er in 2001 nog 39 en een jaar eerder 36. Deze cijfers staan in de Verkeersanalyse Limburg 1998- 2002 van het ROVL (Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg). Venray komt vier keer voor op de blackspotlijst. In alle vier de gevallen is de gemeente de weg- beheerder. Het ROVL houdt een overzicht bij van de meest gevaar lijke kruispunten in Limburg. Dit zijn er in totaal 38. De gemeente Venray neemt samen met Echt- Susteren de derde plaats in op de blackspotlijst na Venlo en Maastricht die respectievelijk elf en negen zeer gevaarlijke kruisin gen hebben. Eén van de vier blackspots in Venray zal snel uit de lijst verdwij nen. Want de kruising van het fietspad Fluitekruid/St. Servatiusweg met de Stationsweg is na het terugdraaien van de voorrangsregel voor fietsers veel veiliger geworden. In 2000 von den er nog twaalf ongevallen plaats. Er is toen besloten om het drukke verkeer op de Stationsweg weer voorrang te geven op de overstekende fietsers. Die maatre gel heeft veel succes gehad. In 2001 raakten er nog twee mensen gewond na een ongeval en was er één keer materiële schade. In 2002 vond er geen enkel ver keersongeval meer plaats. De beruchte op- en afritten van de A73 op de Maasheseweg staan in Limburg zelfs op de tweede plaats met 41 ongevallen waarvan zestien met letstel in de afgelopen drie jaar. Begin dit jaar viel er nog een dodelijk slachtoffer. In 2002 gebeurden er acht ongevallen. Dat aantal lag in de jaren daarvoor een stuk hoger: zestien in 2001 en zeventien in 2000. Op de rotonde Oostsingel- Noordsingel-Nieuw Maasheseweg gaat het ook regelmatig fout. Zeventien aanrijdingen vonden er in de laatste drie jaar plaats waar van zes met letsel. De vierde onveilige plek in Venray is de kruising Kempweg- Westsingel met twaalf ongevallen in de periode 2000-2002 waarvan de helft met letsel. De gemeente Meerlo-Wanssum komt niet voor op lijst van black spots in Limburg die de laatste jaren afneemt. Tien jaar geleden waren er nog meer dan vijftig gevaarlijke kruispunten in de pro vincie. Er deed zich in 2002 geen enkel dodelijk verkeersongeval voor in Meerlo-Wanssum maar er vielen wel acht ziekenhuisgewon den. In 2001 kende Meerlo- Wanssum nog twee dodelijke slachtoffers en raakten en twee mensen gewond. In 2000 vielen er bij aanrijdingen slechts één zie- kenhuisgewonde. Het jaar 1999 was in Meerlo-Wanssum weer onveiliger. Toen vielen er twee doden en zeven gewonden in het verkeer. Burgemeester Waals van de gemeente Venray brengt op maandag 6 oktober een blik sembezoek aan een beurs in München, waarop het thema 'logistiek' centraal staat. De Venrayse burgervader wordt op zijn reis vergezeld door wethouder Stelder van de gemeente Venlo. Venlo, Venray, Horst aan de Maas en Helden hebben besloten om samen te werken aan de (eco nomische) versterking van de regio Noord-Limburg. Waals en Stelder gaan een dag in München poolshoogte nemen, om te bekijken of deelname aan de grote internationale logistieke vakbeurs in de toekomst wellicht een bijdrage kan leveren aan de regionale ontwikkeling van Noord-Limburg. Een Duitse firma heeft gezorgd voor de entreebiljetten, de vlucht- reis (dagretour per vliegtuig a 370 euro) wordt door de gemeente vergoed. Samen met wat bijkomende kosten zullen de totale kosten van de dienstreis circa 500 euro gaan bedragen, die ten laste komen van het budget reis- en verblijfskos ten. Na afloop van de reis worden de bevindingen van Waals en Stelder in een kort verslag vastge legd. Na diefstal van de radio en luidsprekers is een personenauto waar schijnlijk in brand gestoken. De auto braadde volledig uit. De 36-jari- ge eigenaresse uit Swalmen moest de auto vorige week donderdag met pech laten staan op een parkeerplaats aan de Leunseweg in Venray. Zaterdagmorgen bleek de auto in brand te staan. Er was in de auto ingebroken en de politie vermoedt dat daarna de auto in brand is gestoken. Pagi EN MAAS neenteraad houdt vast aan stedenbouwkundig plan St. Anna nteraad houdt wet- Heidens (CDA) strak iet lijntje. Heidens pro- de dinsdagavond tever- i meer vrijheid te krij- 0tn uit de impasse rond !e^| t. Annaterrein te komen. 41 filde meer ruimte voor 4» alternatief plan voor de oitatie van het instituut- ein. Maar daar wilde de fliteraad niet aan. 1V partijen - behalve de PvdA - :n strak vast aan het globaal ubouwkundig plan zoals de in december 2000 vast- De kwestie ligt heel gevoe lt de raad én de Venrayse enschap zijn bevreesd dat er lig meer overblijft van het achtige monumentale St. VOiterrein als er nog meer iigbouw komt. een stevige discussie die onderbroken door drie rsingen moest Heidens uit- jijk door het stof. Tijdens de schorsing zag het college de raad geen duimbreed toegeven. Ondanks dat ens had gedreigd dat hij de pï ^handelingen niet kon m als hij geen ruimer man- daat kreeg. "Anders kan ik de impasse niet doorbreken." Ike Busser (Samenwerking) zette de verhoudingen op scherp. Hij vond dat Heidens binnen het stedenbouwkundig plan genoeg speelruimte had om met alterna tieven te komen. Uiteindelijk nam de CDA-wethouder de breed gesteunde motie van negen pun ten over. Toen Heidens eraan toe voegde dat hij zou handelen 'in de geest van de punten acht en negen', kreeg hij het opnieuw aan de stok met Ike Busser (Samenwerking) en Patrick van der Broeck (CDA). "Ik wil horen dat hij de volledige motie over neemt", eiste Van der Broeck. "Ik houd niet van kanttekeningen. De wethouder moet die bijzin terug nemen", verklaarde Busser. Maar dat weigerde Heidens waarna bur gemeester Waals het voor zijn wethouder opnam. Volgens Waals is het onmogelijk om binnen twee maanden met een rapportage te komen. "Want we kunnen geen ijzer met handen breken." In de motie wordt het college opgedragen een nieuwe exploita tie-opzet te maken die past bin nen het globaal stedenbouwkun dig plan. De door het Vincent van Gogh Instituut gewenste opbrengst van 25,7 miljoen euro is daarbij niet heilig. Er moet gekeken worden naar Europese co-financiering en naar de moge lijkheid om de groene gebieden over te dragen aan professionele natuurbeheerders. De stuurgroep - waarin gemeente, VvGI en CSZ (Commissie Sanering Ziekenhuisvoorzieningen) zitting hebben - moet zich laten onder steunen door een nieuw team van adviseurs. En het college moet binnen twee maanden in een extra raadsvergadering met finan cieel goed onderbouwde alterna tieven komen. Nadat vorige week VvGI-direc- teur Toine van der Sanden de noodklok luidde en alle raadsfrac ties uitnodigde kwam er een stroom aan informatie los. Het VvGI wil zeshonderd in plaats van de geplande driehonderd wonin gen bouwen omdat het anders financieel niet haalbaar is.. Ook kwamen er voor het eerst exploi- tatiecijfers naar buiten. Van der Broeck eiste betere informatie. "Ik wil een degelijke financiële onderbouwing van die 25,7 mil joen euro zien. Daar kunnen wij toch niet zomaar mee accoord gaan. Ik wil eerst goed geïnfor meerd worden voordat ik een besluit kan nemen." Wethouder Heidens, tevens voorzitter van de stuurgroep, kreeg dinsdagavond flinke kritiek over zich heen. Veel partijen von den dat hij de raad in de afgelo pen maanden onvolledig geinfor- meerd had. Het CDA zei dat Heidens slecht gecommuniceerd had met zowel met de raad als commissie. Dat was ook de reden dat de wethouder geen centime ter ruimte gegund werd. Ook werd duidelijk dat de gemeente en het VvGI niet op één lijn zit ten. Bert Linskens (PvdA) consta teerde dat er op drie essentiële punten een groot verschil zit tus sen de uitleg van beide partijen. "Daar heb ik een slecht gevoel over." Heidens wilde daarop niet reageren. "Want wij missen de informatie die het VvGI wel aan de raadsfracties gegeven heeft." Heidens sprak de beschuldiging van Van der Sanden tegen dat de gemeente geen financieel onder bouwde exploitatie had laten maken. Alhoewel die pas in december 2002 beschikbaar was. "Dit is een onjuist beeld maar de uitkomst was teleurstellend. De exploitatie viel tegen", aldus Heidens. Patrick van der Broeck herin nerde aan de samenwerkingsover eenkomst tussen gemeente en VvGI. "Maar de samenwerking is ver te zoeken geweest. De partij en hebben elkaar niet goed begre pen", constateerde de CDA'er. John Oosterbeek (WD) vond dat de 'agenda's beter op elkaar afge stemd moeten worden'Bert Linskens (PvdA) vond dat de gestoorde onderlinge verhouding nu agendapunt één moest zijn. Linskens deed nog een ultieme poging om de motie van tafel te halen. "We moeten iets doen om de zaak vlot te trekken. De motie is teveel ingekleurd door de infor matie van het VvGI. Ik vind er te weinig woorden van de wethou der in terug. We voeren nu de druk op en dat is koren op de molen van het VvGI. De PvdA kan de motie absoluut niet steunen." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) kon 'schoorvoetend' instemmen met de motie. WD'er Oosterbeek vond dat de motie aan Heidens voldoende handvaten bood om uit de impasse te komen. De gemeente Venray trekt een bedrag van maximaal 25.000 euro uit als bijdrage in de kosten voor de aanschaf van nieuwe sfeerverlichting in het centrum van Venray. De Venrayse centrumonderne mers hebben reeds enkele jaren plannen voor de vervanging van de huidige sfeerverlichting. Met de oprichting van de nieuwe ondernemersvereniging Venray Centraal in het centrum heeft dit streven een nieuwe impuls gekre gen. De kerstverlichting, die jaar lijks in de maanden november en december in het centrum van Venray wordt aangebracht, is namelijk al jaren dringend aan vervanging toe. De ondernemersvereniging oriënteerde zich in verschillende gemeenten in Nederland en heeft bij een aantal bedrijven een offer te voor nieuwe verlichting opge vraagd. Venray Centraal gaat uit van een eenmalige investering van 124.000 euro. De gemeentelijke bijdrage vormt circa 20% van deze investering. Mocht het bedrag substantieel lager uitvallen, dan zal ook de bijdrage van de gemeente Venray voor de aan schaf van de sfeerverlichting naar rato worden aangepast. De initiatiefnemers hebben daarnaast, in het kader van het stedelijk vernieuwingsbeleid, nog een verzoek ingediend voor een bijdrage van 15.000 euro. Dit ver zoek wordt via een apart voorstel in het college behandeld. Onder bet toeziend oog van de minister ondertekenen de betrokkenen het convenant. 20 leden; bedrijven die met name actief zijn in de industriële pro ductie. Binnen Beter Werken! ondersteunen de bedrijven elkaar en schakelen elkaar in een vroeg stadium in wanneer voor een van hun werknemers een reïntegratie- actie noodzakelijk is. Minister De Geus prees het initiatief: "Het is prachtig omdat het op plaatselijk niveau gebeurt. De bedrijven ken nen elkaar en helpen elkaar. Zou dit op landelijk niveau gebeuren, dan zou de solidariteit onder de deelnemers eerder afnemen. Ik denk dat dit experiment een kans van slagen heeft." Minister De Geus had overigens zaterdag een druk programma. Voordat hij naar Venray kwam had hij al een werkbezoek aan Venlo gebracht. Hij vertrok vanuit Venlo ruimschoots op tijd, maar toch liet hij in het Theehuis ieder een dik drie kwartier wachten. Toen hij arriveerde gaf hij aan even een rondrit door Venray gemaakt te hebben en daarbij de mooie industrieterreinen alvast bezichtigd te hebben... op zoek naar het Theehuis. Wordt het toch tijd dat de gemeente Venray het verzoek van het Odapark honreert om het park in de bewegwijzering op te nemen.... jaar geheel naar het project voor oorlogskinderen in Eritrea. Horecagelegenheden kunnen daarnaast hun eigen invulling geven aan deelname, door specia le acties te organiseren. Feast for Peace wordt geheel gesponsord door diverse bedrijven. Kijk voor meer informatie en een deelne mersoverzicht op www.feastfor- peace.nl. War Child Nederland is een onafhankelijke stichting, opge richt in 1995. Doel is het leed van kinderen in door oorlog getroffen gebieden verminderen en bijdra gen aan een vreedzame toekomst. War Child Nederland is gespeciali seerd in psychosociale hulpverle ning en maakt daarbij gebruik van creatieve middelen en technie ken. De hulp komt ten goede aan individuele kinderen, maar brengt ook diverse groepen kinderen bij elkaar. War Child Nederland heeft pro jecten in Sierra Leone, Soedan, Eritrea, Bosnië-Herzegovina, Kosovo, Pakistan, Georgië, Tjetsjenië, Ingoesjetië en Congo. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Ister De Geus van Sociale en Werkgelegenheid gaf ten zaterdag in Venray het :1e startsein voor het conve- Beter Werken! Dit conve- een gezamenlijk initiatief leden van de Industriële ib Venray ten behoeve van de Dtegratie van hun zieke of met ral bedreigde medewerkers. Industriële Club Venray kent Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in JW autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan Sunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen Bico en geen aantasting van uw no-claim. Door een klei- te ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder •cheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt "eer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de teschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Auto- vitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars jehalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. Zaterdag 4 oktober in Venray op de parkeerplaats bij Sportcentrum De Sprank van 10.00-16.30 uur Ukunt hier ook het kenteken in de autoruiten laten graveren €15,- p/auto. I restaurant de Reden in Venray In het kader van Feast for ce organiseert restaurant Reden, Langstraat 16 in iray, op vrijdag 10 oktober bijzonder diner. Kinderen rgen het diner: zij bedie- en koken op deze avond, ast for Peace is een jaarlijks enement van War Child, ttfbij honderden horecage- ïnheden een deel van hun omzet doneren aan de p aan oorlogskinderen, staurant de Reden neemt deze actie deel samen met °ep 7 en 8 van basisschool Flierefluit. Er is voor de avond een speciaal menu samengesteld. Het menu zal voor een groot gedeelte door de kinderen bereid en geserveerd worden. Professionele koks bege leiden de kinderen. Jong en oud zijn welkom. Eet gezellig mee en steun op die manier het goede doel! De actie Feast for Peace viert dit jaar haar eerste lustrum. Alle deelnemende horecagelegenhe den herkent u aan de witte vlag: het teken van vrede. Zij staan op 10 oktober een gedeelte van hun omzet af aan War Child Nederland. De opbrengst gaat dit

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5