Lesotho: aangenaam verrassend berglandje Elektro van Goch winnaar ETOP-Award S 4* i u 1 t Rijden in een Formule 1 auto Pulsief zingt in Mariakapel LEZING P Vief Dorpen Festival S MjJÈ i* 4 Oud papier Geslaagd Praatcafé "Het belang van tijdige vermogensoverdracht" RÜHL HAEGENS MOLENAAR Yoga Kenteken graveren Paranormale beurs Paranormale avond Peelwerk Filmkring len maas Donderdag 2 oktober 2003 - Pagina 23 laurice Duijn doet verslag vanuit Zuid-Afrika en 3 ske Maurice Duijn (25) uit QStrum verblijft vanwege jQ studie Internationale idrijfscommunicatie onienteel in Zuid-Afrika, jar hij in het kader van zijn studeerscriptie een onder dek houdt naar de effectivi- it Uv ;itvan de plaatselijke, schrif- lijke HIV- en AIDS- gelij jorlichtingscampagnes. De oinende weken zult u gere ed een bijdrage van hem in zoni iel en Maaas kunnen lezen, r ons indaag deel 2. orwt Pretoria, september 2003. tader «ste Peel Maas-lezers. Vanuit stalt ja onderkomen in Pretoria )onrt acht ik jullie weer eens over pro| ajn ervaringen uit Zuid-Afrika. fin anaf mijn vorige artikel in de kM - geschreven op 18 juli - heb aar dihoofdzakelijk aan mijn afstu- ooi eeronderzoek gewerkt; ik heb ijden tn soort korte literatuurstudie rganii edaan omtrent de factoren die cvordi tn rol spelen bij het voorspellen lede jü gedrag inzake het vrijwillig uen testen van mensen voor IV/AIDS in Zuid-Afrika. De omende weken zal ik me bezig- ouden met een corpusanalyse en tn experimenteel onderzoek, w.z. nagaan hoe mijn doel- foep, 14- tot 19-jarige Zuid- ftikanen tegen een aantal zaken ankijkt. Ik zal hier niet te diep op Qgaan aangezien het tamelijk echnisch is. Naast het werken aan mijn 6V( Studeeronderzoek heb ik de [gelopen anderhalve maand stee uitstapjes gemaakt: een naar gca en soort Zuid-Afrikaanse versie bi nn Pinkpop/Lowlands en een .6.18 a Le otho en de Itakensbergen. Aangezien ik echt jcb genoten van met name het iltstapje naar Lesotho en de Irakensbergen, wil ik mijn ropressies hiervan in dit artikel graag met jullie delen. .Afgelopen vrijdagochtend gin- or tn m ee Nederlandse huisgeno- kn van me samen met nog een n nder Nederlands huisgenootje aarde Drakensbergen. Tot op nijdagochtend was ik in de ver onderstelling om het weekend voor de zoveelste keer saai thuis aan mijn scriptie te blijven wer ken. Het liep echter anders: ik werd wakker met een onbeschrij felijke drang om te reizen, zodat k vrijdagochtend simpelweg in de gehuurde auto ben gespron- we4 en met mijn rugzakje en met de leiden ben meegereden! Goed, gelukkig liggen de Itakensbergen 'vlakbij' Pretoria, dwz. zeggenop zo'n 350 kilo- meter' Tja, je went nu eenmaal aan de Zuid-Afrikaanse inter- i li prctatie van het begrip 'afstand'! Alles ligt hier echt ver van elkaar vandaan, het is een enorm land en dan is 350 km (toch ongeveer de afstand Amsterdam uxemburgü) een 'peuleschille- 'f Na zo'n 3,5 uur rijden door de saaie eentonige provincie Free j Suite kwamen we dan eindelijk in de ruige bergachtige omgeving van de Drakensbergen terecht. Geflankeerd door een prachtig blauw stuwmeer (Sterkfontein) en omringd door indrukwekken de bergen kwamen we vroeg in de middag aan bij het 'Amphitheatre Backpakkers Lodge' (www.amphibackpac- kers.co.za), een accommodatie voor mensen op doorreis of men sen die, net als wij, een actief uitje naar de bergen willen maken. De jongens die er werkten leken met hun rastakapsels en de reggae- muziek die ze in het knusse bar retje draaiden zo uit Jamaica te komen!" TOWNSHIP "Dezelfde middag zijn we met z'n vieren naar een nabijgelegen Tafelberg-achtige (de Tafelberg, gelegen bij Kaapstad, wordt beschouwd als zijnde DE berg van Zuid-Afrika, waarschijnlijk vanwe ge zijn strategische ligging en his torisch belang) berg gelopen, daarna genoten van de plaatselij ke keuken en op tijd ons bed in om ons fysiek goed voor te berei den op de zware beklimming van de volgende dag. We zijn toen namelijk met een gids in een klein busje naar het 'Amphitheathre' - een indrukwekkende berg in de vorm van. inderdaad, een amfi theater - gereden. Gelukkig was het weer vlakbij, op slechts twee uur rijden. Onderweg hebben we weer vele indrukken opgedaan. Wat als eerste opviel - vooral ver geleken met het leven in Pretoria - was dat we echt de enige blanken waren. Daarnaast was het opval lend dat de koeien, geiten, scha pen etc. hier niet in een wei rond lopen maar gewoon overal kunnen gaan en staan waar ze maar willen! Het komt er dus op neer dat die beesten gewoon af en toe midden op de weg staan! Ook stonden we er na een poosje al niet meer zo van te kijken als er ineens een groep bavianen de weg overstak, dat hoort er dus ook gewoon bij. Goed, na een tijdje gereden te hebben kwamen we in een stad waar 500.000 zwarten in bouw vallige hutten/huizen wonen. De gids vertelde ons dat de Zuid- Afrikaanse regering in een goede bui enkele duizenden 'echte' hui zen (zeg maar de omvang en vorm van een gemiddelde Nederlandse garage) heeft laten bouwen om ze vervolgens voor 150 rand per stuk - ongeveer 18 euro - in de aanbieding te doen. Ik schat dat we er wel een half uur over hebben gedaan voordat we de stad uitkwamen! Wat opviel was het grote aantal huisjes en het zeer beperkte aantal winkels, dit heeft logischerwijs te maken met het inkomensniveau van de mensen die daar leven: geen cent jes geen commercie. Veel van de 'winkels' die we zagen waren niet meer dan vier golfplaten tegen elkaar met daarboven een opschrift (bv. 'kapsalon'). We werden er door de gids op attent gemaakt dat er in de emmers die we ergens zagen staan koeien- hoofden te koop lagen, altijd han dig om te weten!! De gids ver blijdde ons ook met 'vetkoek', zeg maar een 100% copie van de Nederlandse oliebol, echt grappig om zo'n ding op 9000 km afstand van je land te eten." OP NAAR DE TOP "Nadat we deze aparte stad (bevolkt door een half miljoen zie len maar staat doodleuk niet op de landkaarten) hadden door kruist was het niet ver meer rij den naar de voet van de berg die we zouden beklimmen. De opluchting was in eerste instantie groot toen we na tweeenhalfuur door het busje te zijn geslingerd vanwege de veelal ongeasfalteer- de wegen eindelijk onze benen mochten strekken om een poging te wagen de top van de voor ons opdoemende berg te bedwingen. De weg naar de top was niet de meest eenvoudige; het pad lag bezaaid met rotsblokken en regel matig liepen we akelig dicht bij een ravijn. Op een gegeven moment riep een van de meiden dat ze een slang vrijwel op het pad zag. maar gelukkig was onze gids er als de kippen bij om dit gevaar te sussen. In totaal bedroeg de klim denk ik zo'n drieënhalf uur, het was toch stevig afzien! Het resultaat mocht er uiteindelijk zeer zeker wezen: schitterende uitzichten, diepe kloven en stijle rotswanden sierden ons gezichtsveld. Ik schat dat we op een hoogte van 2700 meter zaten, aardig hoog dus." BEZOEK BUREN "De dag na de zware beklim ming hebben we onze tweede dagexcursie gemaakt: met een van de gidsen in een busje naar Lesotho, een van de buurlanden van Zuid-Afrika. Waarschijnlijk hebben jullie - net als ik trouwens voordat ik naar Afrika ging - nooit van dit land gehoord, niet zo vreemd aangezien het vrijwel geen internationale faam heeft. Ik wist dus absoluut.niet wat ik me van dit land moest voorstellen, dit kwam er op neer dat ik totaal onbevooroordeeld naar dit land afreisde. Vanuit het inmiddels bekende Qwa Qua gingen we omhoog de bergen in. Wederom was het weg dek niet meer dan een zandweg voor keien, rotsblokken en gaten, waardoor de gemiddelde snelheid vrijwel niet boven de 30 kilome ter per uur kwam. Boven op de bergpas moesten we door de Zuid-Afrikaanse grenscontrole, dit was een kwestie van paspoort overhandigen, stempel ontvangen en wegrijden. Het stukje nie mandsland dat na deze grenspost volgde was ongeveer 4 kilometer, we kwamen toen plotseling bij een aftandse caravan aan met het bordje 'Customs', Douane, waar dus blijkbaar de grenscontrole van Lesotho was gevestigd. Toen we uitstapten en op de deur van het caravannetje aanklopten bleek er niemand thuis te zijn, we wisten dus niet zo goed wat de bedoeling was. Opeens kwam er uit een van .de typische Zuid- Afrikaanse rondavels (een rond hutje gemaakt van klei met een spits-toelopend rieten dak) een vrolijk uitziende man in blauw trainingspak aangelopen, hij bleek dus de douanebeambte te zijn. We werden allemaal uitgeno digd in zijn caravan en moesten daar even onze paspoorten laten zien, krabbeltje zetten en op het land in. Overal waar we keken zagen we ruige bergen, rondavels, gra zende koeien, berggeiten en scha pen, mensen te paard en lopende mensen. Het was opmerkelijk te zien dat ondanks de redelijk goede temperatuur (circa 25 gra den) vrijwel iedereen in kleurrijke dekens was gewikkeld, dit blijk bij navraag te maken te hebben met de traditie van de voorouders die door de huidige bevolking nog veelal in ere wordt gehou den. Veel van de mensen die er rondliepen om de dieren te hoe den waren kinderen (in Zuidelijk Afrika is ongeveer 40% van de bevolking onder de 15 jaar). In het eerste dorpje dat we doorreden (we waren waarschijn lijk de eerste en wellicht enige auto in het dorp die dag, iedereen zwaaide uitbundig en kinderen kwamen uit hutjes rennen om ons te bekijken en om naar ons te zwaaien) pikten we een leraar van een plaatselijke school op. Hij ver telde ons dat er in de school (een gebouwtje van pakweg 20 meter bij 5 meter) drie klassen van ieder zo'n 25 kinderen tegelijkertijd les hadden, ik kon me daar niet zo'n voorstelling van maken maar goed. Toen we bij dat schooltje stopen en uitstapten kwamen er direct wel 30 kinderen op ons af die alles van ons wilden weten, 'What is your name?', 'How old are you', 'What is the time?', etc. Toen we onder begeleiding van de leraar een berg gingen beklim men om daar prehistorische rots schilderingen te bekijken liepen de kindertjes vrolijk met ons mee, echt grappig. Velen hadden echt oude aftandse kleren aan en slechts een enkeling was geschoeid, maar het leek ze alle maal niets te kunnen deren, als getrainde bergbeklimmers liepen ze voor ons uit." KOEIENFEEST "Nadat we van de kindertjes afscheid hadden genomen reden we met ons busje over de keien verder naar onze volgende bestemming: een iSangoma ofte wel traditionele genezer. Onderweg zag onze gids ineens dat er op een bergje waar we langs reden een feest was, en het leek hem wel leuk om daar eens een kijkje te nemen! In plaats van dat wij naar een 'toeristische attractie' gingen, waren we de 'toeristische attractie'. Iedereen op het feest liep gekleed in typi sche Basuto-kleding, d.w.z. de kleurrijke dekens en doeken om het lichaam gewikkeld en de vrouwen hadden vaak ook nog doeken om hun hoofd. Tja, en als je daar dan als blanke in je korte broekje en westers t-shirtje aan komt lopen, val je nogal op!! Het was best een gezellige bedoeling, de oude mannetjes zaten op een bankje wat te kletsen, de mannen waren een koe aan het braaien en overal liepen her en der nog wat kindjes rond. Als je zwaaide naar iemand zwaaide eigenlijk ieder een heel spontaan terug. De com municatie verliep helaas wat moeizaam aangezien vrijwel nie mand Engels spreekt, ik spreek zelf inmiddels wel een aantal woorden Zulu, maar aangezien men in Lesotho 'Sotho' als taal heeft schoot ik daar ook niet veel mee op. Goed, het feest was dus blijkbaar ter ere van 'de koe' of zo, er waren twee koeien geslacht en iedereen was er lekker van aan 't smullen. Wij als 'eregasten' mochten het lekkerste en belang rijkste deel van de koe... een long en een hart, jammie jammie dat was smullen. Nou ik heb twee minuten lang geprobeerd die long te kauwen maar dat lukte niet helemaal, of beter gezegd: hele maal niet. Toen heb ik maar een emmer overheerlijk zuur Sotho- bier genomen om het een beetje weg te spoelen. Die mensen von den het echt grappig om te zien hoe wij buitenlanders zo'n moei te hadden met hun koeienlonge- tjes. Onze gids zei ons toen dat we hem moesten volgen in de richting van het gejoel en getrom mel dat uit een huisje daar kwam. Toe we daar binnen kwamen zaten er zo'n veertig vrouwen op de grond helemaal uit hun dak te gaan: klappen, zingen, joelen, dansen, met billen en borsten schudden, drummen, etc. We werden gelijk in de groep opge nomen en een aantal dames uit onze groep werd gelijk omhoog geholpen om ook even vrolijk mee te dansen, echt lachen! Okay beste lezers, ik zou nog uren door kunnen gaan met het beschrijven van alles wat ik heb meegemaakt, maar ik moet er helaas weer een einde aan gaan maken. Over een aantal weken zal mijn derde reisverslag verschij nen, hopelijk genieten jullie nog steeds van mijn belevenissen! Baaie groete uit Reenboogland." Maurice Duijn B»*-" K pH i ill i. IJ 1 A li Elektro van Goch bv uit DO; Venray is winnaar geworden Et tan de landelijke ETOP-Award 2003, een onderscheiding Toor innovatie in de elektro- -10b techniek. De prijs wordt twee- 10 jaarlijks uitgereikt, waarbij dit jaar voor het eerst ook een competitie voor renovatiepro- atha 'ecten in het leven is geroe- thon J*1»- IcSf Het project waarmee Elektro 'Tan Goch de award behaalde betreft de installatie van een aan- W tal domotica-toepassingen in een bestaande seniorenwoning in nuI£ Vierlingsbeek. De door Elektro H iléf s,v 12; iieia en intelligentie in de sis 2! honing, volgends de jury een pro- 15 jeet met voorbeeldfunctie, waar- ie B mee ingespeeld wordt op de toe- '3' jjemende vergrijzing. De B bewoners kunnen dankzij deze 'echnieken langer zelfstandig blij- q'j van Goch toegepaste technieken ,j, J°rgen voor meer gemak, veilig- 'f i#T'Wonen' dor een integratie van ïmiisautomatisering, een zorg- )env pa Neldsysteem, een videofoon- intercom-installatie en deurauto matisering. In ongeveer anderhal ve dag tijd is door de monteurs van Elektro van Goch de woning met een conventioneel (NEN 1010) elektra-installatie, zonder noemenswaardig hak- en breek werk opgewaardeerd tot een zorgwoning met een aantal essen tiële 'zorg-functionaliteiten'. Jan van Goch was afgelopen maandag aangenaam verrast toen hij de prijs kreeg uitgereikt tijdens de beurs Eletrotechniek in Utrecht: "Zeker ook omdat zich onder de vijf genomineerden grote, geren ommeerde bedrijven zoals GTI Utiliteit bevonden. In vergelijking met dat soort bedrijven zijn wij een 'plattelandsinstallateurtje'. We vinden het een hele prestatie en eer om in de top van de elec- trobranche zo'n prestigieuze prijs te winnen." Elektro Van Goch bv is een rela tief jong bedrijf (gestart in 1989) en telt op dit moment zo'n twin tig werknemers, waarvan vijftien monteurs. Exclusief bij Autobedrijf van Haren BV Het gejank van motoren, de felle agressieve kleuren van Formule 1 teams, de oogstre lende vorm van een super snelle bolide, de geur van rokend rubber. Wie droomt er niet van? BBS, het topmerk dat voor BAR, Jordan, Toyota en het huidige EK-team Ferrari de wielen levert, brengt dit jaar het Formule 1 circus dichter bij dan ooit met de BBS F1 experience. Een replica van een Formule 1 racewagen is speciaal voor de BBS F1 experience omgebouwd tot een Formule 1 racesimulator. Men krijgt de unieke kan om hierin plaats te nemen en zelf te ervaren hoe het is om met de racewagen van de wereldkampioen over een circuit te tijden. Deze simulator is zo realistisch dat de remschijven in de BBS wielen oplichten bij het aanremmen van de bochten, het Maandag 6 oktober wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld of in dozen aan de straatkant gereed te zetten. Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvol gende datum is vrijdag 3 oktober. U wordt vriendelijk verzocht uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Openingstijd: dinsdags van 18.00-20.00 uur, zaterdags 09 00- 12.00 uur. Tevens kunt u spullen kwijt ten behoeve van een te hou den rommelmarkt. Meer informatie: Jac Linders (tel. 588411) of Peter Bouwmans (tel. 589134). stuur trilt wanneer er over de curbstones wordt gereden en het geluid van de motor doet geloven dat er in een echte Formule 1 race gereden wordt. Deze auto wordt vervoerd in een opvallende Formule 1 aanhanger; deze doet tevens dienst als podium. Op www.wielengids.nl worden diverse prijzen weggegeven door onze sponsoren, met als hoofd prijs een Seat Arosa Sport. Naast Seat worden er prijzen weggege ven door EA sports, McGregor, Coronel Kartracing, BBS, Continental, Racereport, RTL5 GP, Sonax en RTL GP Reizen. De BBS F1 experience is een evene ment dat vanaf maart 2003 meer dan 100 verschillende plaatsen in Nederland aandoet. De Nederlandse importeur van dit exclusieve wielenmerk, Continen tal Banden Groep BV biedt in het jaar 2003 ruim 100 garages en dealers door heel Nederland de kans deze spectaculaire simulator op de stop te krijgen. De BBS F1 experience zal zaterdag 11 okto ber te zien zijn bij Autobedrijf van Haren BV aan de Raadhuisstraat 38 in Venray. Een unieke kans voor de grote schare liefhebbers van de Formule 1 sport om één van de meest spectaculaire F1 simulators van Nederland met eigen ogen te aanschouwen en om plaats te nemen in deze opzienbarende WK Formule 1 auto. Op de diploma-uitreiking op MTRO Rooi Pannen in Tilburg is bekendgemaakt dat BBL-leerling van reisbureau Vice Versa, Jacqueline van Maris uit Venray, cum laude geslaagd is voor de opleiding Zelfstandig Werkend Medewerker Reizen niveau 3. Zondag 5 oktober treedt de uit de regio Venray-Venlo afkomstige formatie Pulsief op in de Mariakapel in Holthees. Het con cert begint om 15.30 uur. Pulsief zingt folk in het Limburgs dialect, en doet sinds twee jaar met veel succes. De band is opgericht in 1995, en aanvankelijk zocht de groep het vooral in Engelstalig repertoire. Na wisselingen in de bezetting eind 2001 kwam de nadruk echter steeds meer te lig gen op het zingen in het Limburgs dialect. Er werden eigen num mers geschreven, en er werd in eigen beheer in 2002 een eerste cd uitgebracht, getiteld Ruumte, ook de titel van een van de num mers van deze cd. De cd vindt direct gretig aftrek en is inmiddels ook in de platenzaak verkrijgbaar. Met het titelnummer Ruumte scoort Pulsief direct een hit, want in november 2002 komt het liedje op de eerste plaats te staan van de Limbo top-tien. en het blijft daar tot februari 2003 in de hoogste regionen meedraaien. Het reper toire van Pulsief bestaat voorna melijk uit luistersongs, met af en toe een up-tempo nummer er tus sendoor. De liedjes snijden maat schappelijke thema's aan, zonder echter belerend te zijn. Wie de cd inmiddels gehoord heeft, zal vol mondig kunnen beamen dat Pulsief een prima performance weet neer te zetten, met groot vakmanschap en veel muzikali teit. De liedjes zijn zonder meer pakkend, ontroerend, dan weer vrolijk, maar in elk geval boeiend, en op een voortreffelijke wijze vertolkt. Wie de cd nog niet gehoord heeft, en wie wil genie ten van een programma met prachtige luisterliedjes, die moet de kans om dit concert mee te maken zeker niet aan zich voorbij laten gaan. Pulsief wordt gevormd door Pieter Simons, accordeon en zang, Joop Onckels, gitaar en zang, John Beckers, bas, Peter Huibers, percussie, en Wil van der Coelen, sax, mondharmonica en zang. Kaarten voor dit concert kosten 8,00 per persoon, kinderen tot en met 12 jaar half geld. In de prijs zit een consumptie inbegre pen. Zoals gewoonlijk kunnen kaarten voor dit concert besteld worden en gereserveerd worden bij de bekende voorverkoopadres sen in Holthees: de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6. tel. 0478-636390. Kaarten kunnen ook besteld wor den via de website van de Mariakapel: www.mariakapel.nl. Het live radioprogramma Praatcafé van Omroep Venray is sinds de eerste zondag van sep tember weer een nieuw seizoen begonnen vanuit theatercafé De Artiest aan het Schouwburgplein. Dit voor publiek gratis toeganke lijke live-radioprogramma vindt plaats op iedere eerste en derde zondag van de maand en wel tus sen 11.00 en 12.00 uur. De opzet van Praatcafé is in de loop der jaren hetzelfde gebleven: actuele en locale zaken, die belangrijk zijn voor Venray en de Venraynaren, samen met gasten aan de orde stellen en bespreken of bediscussiëren. De gesprekken, die gevoerd worden door Gerda van Stelten, Rubin de Jong en Jan Thijssen, worden afgewis seld door live-muziek, de column van Jos Buddiger en Praatcafé wordt afgesloten door de kroeg- dichter Werdenibeld, die een ter plaatse en naar aanleiding van de gevoerde gesprekken gemaakt gedicht, zelf voordraagt. Muzikanten die een keer willen optreden, kunnen zich nog altijd aanmelden. De volgende uitzending is op zondag 5 oktober tussen 11.00 en 12.00 uur. I dinsdag 14 oktober 2003, aanvang: 19.30 uur J Hotel Asteria I Maasheseweg 80a te Venray 19.30 uur Ontvangst met koffie 20.00 uur Eerste deel lezing door Mr. F.G.PA Verbeek van Rühl Haegens Molenaar 20.45 uur Pauze 21.00 uur Tweede deel lezing door Mr. W.G. Weijs van Mathijsen Weijs Notarissen 21.45 uur Gelegenheid tot het stellen van vragen 22.00 uur Afsluiting Borrel Onderwerpen die aan bod komen zijn: De fiscale en civielrechtelijke aspecten van: vermogensoverhevefing algemeen schenken erven het nieuwe erfrecht Deelname aan bovengenoemde lezing is gratis. Indien u geïnteresseerd bent dan verzoeken wij u om u vóór 7 oktober a.s. aan te melden, U kunt zich aanmelden door contact op te nemen met: Ruhl Haegens Molenaar, mevr; M. Linders, telefoonnummer 0478-584333, of een email te sturen naar m.iinders@rhmweb.nl accountants belastingadviseurs Noorderhof 8 - Venray Postbus 68 - 5800 AB Venray T (0478) 58 43 33 - F (0478) 58 46 24 info@rhmweb.nl - www.rhmweb.nl met vestigingen in Venray, Nuenari en Boxmeer Op zondag 5 oktober vindt voor de tweede keer het Vief Dorpen Festival plaats. Dit festival wordt georganiseerd door vijf blaaskapellen uit Oost-Brabant en Noord-Limburg: De Kelderband uit Oirlo, Die Fröhlichen Rubensammler uit Leunen, De Smeleblaozers uit Ysselsteyn, Eikenhofkapel uit Oostrum en Freunde Echo uit Overloon. Voor de tweede keer zal het Vief Dorpen Festival plaats vinden. Dit muziekfeest is opgezet in samen werking met muziekkapellen uit vijf dorpen t.w. Oirlo, Oostrum, Leunen, Overloon en Ysselsteyn. Dit muziekspektakel vindt plaats in een feesttent aan de Steegse Peel weg in Leunen. Aan iedere kapel is gevraagd een speciaal programma in te studeren met een spectaculair hoogtepunt. De kapellen maken muziek van ver schillende genres, zoals: Egerlander, feestmuziek, bigband, popmuziek en nog veel meer. Verder zullen er de hele middag ruimschoots activiteiten georgani seerd worden voor de kinderen. De entree is vanaf 13.00 uur en is helemaal gratis. Op woensdagavond is er nog plaats om yogales te volgen. De groepen staan open voor mannen en vrouwen, jong en oud. Speciale aandacht wordt gegeven aan de souplesse van de wervel kolom, adem en bewustwording van uw denkpatronen, waardoor u leert om spanning en blokkades los te laten. Yoga is geen vorm van therapie en er is ook geen onderlinge com petitie aanwezig. U beoefent yoga op uw eigen niveau. Door middel van fysieke oefeningen maakt u mentaal een reis door uw lichaam. Informatie bij Ank ten Berge, tel. 0478-588816. Lid van de Vereniging van Yogaleerkrachten Ned. en EU. Aanstaande zaterdag bent u weer in de gelegenheid om uw voorruit te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien nodig ter plaatse gere pareerd worden. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren waardoor vervangen van de rnit de enige mogelijkheid is. Om dit te voorkomen is een reparatie mogelijk. Door een ruit- reparatie wordt de voorruit weer even sterk als voorheen en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. Deze reparatie van vanaf WA+ voor u geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aan tasting van uw no-claim. Brengt u wel de groene kaart of polis mee voor de juiste gegevens, u hoeft verder niets te regelen. Ook kunt u hier het kenteken in al uw autoruiten laten grave ren. Dit kost u slechts 15 euro per auto. Aanbevolen door politie en ANWB. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reclame- stand. Zaterdag 4 oktober op de par keerplaats bij sportcentrum De Sprank van 10.00 tot 16.30 uur. Winkeldieven De politie heeft dinsdag een 34- jarige vrouw in een winkel aan De Bleek op verdenking van winkel diefstal. De vrouw probeerde levensmiddelen ter waarde van €15,19 mee te nemen zonder te betalen. Zij werd meegenomen voor nader verhoor. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snelrecht. Vlak daarna vond een tweede winkeldiefstal plaats in dezelfde winkel. Een 38-jarige man uit Venray wérd betrapt met goederen ter waarde van 0,05 die hij mee wilde nemen zonder te betalen. Hij werd meegenomen naar het politiebureau waar hij in het kader van snelrecht een dag vaarding kreeg uitgereikt. Hij zal zich op 3 december van dit jaar voor de rechter moeten verant woorden. In De Witte Hoeve in Venray vindt op zondag 5 oktober weer een grote paranormale manifesta tie plaats. In drie zalen zijn ruim zestig disciplines vertegenwoor digd en vindt u informatie, advies en demonstraties van paranorma le geneeswijzen, maar ook van alternatieve, waaronder homeopa thie, kruidengeneeskunde, irisko pie, magnetiseren en voetreflexo- logie. De beurs is geopend van 11.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij de werkgroep Ching, tel. 0478- 501991. In Den Hoender aan de Urselastraat 2 in Venray is er op donderdag 3 oktober (vanavond) een bloemlezing. Gelieve één bloem mee te brengen (de bloem een dag van tevoren in huis halen). Deze avond wordt gehouden door Mieke uit Boxmeer. De zaal gaat open om 19.15 uur en de avond begint om 20.00 uur. Voor afspraken kunt u bellen van maan dag t/m donderdag van 09-00 tot 18.00 uur: tel. 06-51469711. Na een zeer geslaagd jubileum feest vorige keer trekt het Peelwerk het wildernisgebied in de centrale Deumese Peel. Verzamelen: zaterdag 4 okto ber om 9-00 uur bij de kerk van Liessel. Nieuwelingen -die van harte welkom zijn- worden ver zocht zich even per telefoon te melden. (0492-515683 of 0493- 319610). Filmkring Venray gaat weer een nieuw jaar in met films voor jon gere en oudere bezoekers. Het A- abonnement voor 12- tot 16-jari- gen, het B-abonnement voor 16 jaar en ouder en het C-abonne- ment voor volwassenen. De Filmkring viert dit jaar haar 40-jarig bestaan, reden waarom er in alle series één extra film aange boden wordt zonder prijsverho ging voor het abonnement. Waren dat bij de C-serie normaal al zes films voor een schappelijke prijs en twee waarvoor dan wat extra bijbetaald moest worden, nu zijn dat dus zeven films plus twee extra met bijbetaling. De zevende film zal een nader te bepalen klassieker worden, waar voor het bezoekende publiek zijn wensen kenbaar kan maken. De wijze waarop dit gaat gebeuren zal duidelijk worden bij het eerste bezoek. De A- en B-abonnement^ houders krijgen naast vijf vaste films uiteraard ook één jubileum film met daarnaast nog twee films met bijbetaling.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23