liatleet Jack van de as gaat eigen koers Sportnieuws -info Eugene en Eugene winnen Beejekurf Golftoernooi Rob van Benthum pakt titel Overtuigende eges Red Caps 5 Internationaal honk- en softbaltoernooi ATB Toertocht Venray Jan van Dijk: perfecte ronde IS ountainbike Jcht in Venray Darttoernooien 't Alvertje AV Venray Set Up üjgtENMAAS Donderdag 2 oktober 2003 - Pagina 21 opzet vergelijkbaar met Olympische Spelen. Met inde kleine zestig verschillende ooa rten, waaraan tachtig ver- ng.J illende landen meedoen de! [een totaal van zo'n 11.600 re jen, mag je die vergelijking Maat 1 maken. Ook de openings- rpte tmonie, waarbij 45.000 toe- ovet ouwers de deelnemers aan forld Police Fire Games juichten, doet aan de int hte' spelen denken. Jack club [de Pas van lopersgroep De doo; [runners doet al vanaf 5 mee aan de wedstrijd, de twee jaar ging hij de de i jaging aan. "Voor de kick", hij zelf, want financieel it het niets op. Integen- 1, En ook voor de waarde- I hoeft hij het in Nederland te doen. Jack gaat zijn n koers. Maar wel met suc- Nederland wordt topsport lergewaardeerd", vertelt Jack. jn ervaring in andere landen is de atleet ook gewaardeerd rdt voor de trainingsarbeid die rerricht, op weg naar een pres- In Nederland merk je dat je it iets moet presteren voordat hsen de prestatie waarderen, zelfs dat blijkt dan erg relatief. 1 kleine kern rondom je weet r je mee bezig bent, maar het i staat daar niet bij stil. Daar it je het dan ook niet voor h. Voor mij is 'de kick' het igrijkste en het contact met g collega-atleten. Van elkaar ten we precies wat het kost óp dit niveau bij te blijven." n dat niveau is hoog. In '95 trc Fd Jack in Melbourne zevende 'I'® 'de triathlon en won hij goud de Cross Country Mountainbi- 0' 'een tocht van 35 km. In '97 was Calgary en Zweden aan de beurt. Vijfde op de triathlon en zilver op de Cross Country, ware het niet dat door een discutabel protest die plak hem werd ontno men. Weer twee jaar later in Zwe den waren er twee vierde plaat sen in dezelfde disciplines. Zijn gram voor de hem ontnomen tweede plek in '97 haalde Jack in 2001 in Indianapolis. Hij werd toen eerste op de thriathlon en tweede op de Cross Country. Zijn vrouw Mariet was daarbij. Dit jaar stond hij er weer alleen voor. In Barcelona. Een tweede plek op de triathlon werd zijn deel. Boven dien deed Jack dit jaar nog mee aan een klimtijdrit en een 'gewo ne' tijdrit (allebei tiende). Hij schreef ook in voor de Open Water Swim, waar hij een veer tiende plaats haalde. De Cross Country Mountainbike ging dit jaar aan zijn neus voorbij, vanwe ge een blessure. Jack: "Een paar weken voordat ik naar Barcelona zou vertrekken, werd ik tijdens een trainingsrit van de weg gereden. Ik zag mijn droom al in duigen vallen, maar door geweldig 'oplapwerk' van mijn masseur, Thijs van Rengs en mijn fysiotherapeut, Hansjansse, heb ik toch mee kunnen doen aan de triathlon. Niet alleen fysiek hebben die twee me bijgestaan. Ook geestelijk ben ik door een diep dal gegaan. Je hebt er ten slotte een jaar lang naar toe gewerkt, om te pieken op de 'games' en dan overkomt je zo'n lullig ongeluk, waar je niets aan kunt doen." Gelukkig kon hij er toch bij zijn. Want als het om tegenslag gaat, dan geven de games je ook wel een enorme morele oppepper. "Er was tijdens de openingsceremonie heel veel aandacht voor de politiemannen en brandweerlieden die de 11e september hun leven verloren bij de aanslag op de Twin Towers. De games stonden ook een beetje in het teken van hen. En dan gaat er toch wel wat door je heen als je beseft dat je ook een beetje voor je overleden collega's aan het sporten bent. Het maakt je eigen problemen erg betrekkelijk en een dergelijk besef is ook een beloning voor je inzet." INZET Want het kost een enorme inzet. Behalve fysiek ook finan cieel. Als lid van de vrijwillige brandweer en als groen-instruc- teur op het AOC moet hij hele maal zelf regelen dat er tijd vrij komt om te trainen. Die tijd wordt niet betaald. En de deelna me aan de World Games wordt ook niet gesponsord. Jack: "Dit jaar heb ik voor het eerst van de gemeente een deel van de kosten vergoed gekregen. Vooral door toedoen van de commandant van de brandweer, Hans Peters, is dat gelukt. En ook omdat onze burge meester, denk ik, meer met sport begaan is dan de gemiddelde bestuurder. Bovendien heeft mijn brandweercollega Daan Jans een aantal bedrijven over de streep getrokken die mij hebben gespon sord. Daar ben ik hem, maar ook die bedrijven zeer dankbaar voor." De reizen naar de steden waar om de twee jaar de World Games worden gehouden, wor den ook uit eigen zak betaald. Het is een gegeven waar Jack in lijkt te berusten. "Je moet keuzes maken, en die keuzes hebben consequenties. Samen met Mariet, mijn yrouw, hebben we die keu zes gemaakt. Soms combineren we een vakantie met een wed strijd en soms laten we een wed strijd schieten. Over twee jaar bij voorbeeld heb ik me nu voorge nomen om niet te gaan. Weer twee jaar verder kan ik dan mee doen in de categorie van 45 tot 55 jaar. Daar wil ik weer pieken. En in de tussentijd geeft de sport me heel veel voldoening. Het is en blijft de kick om je eigen grenzen in de sport steeds te verleggen. Daar deed ik het voor en daar doe ik het nog steeds voor." Jack heeft zijn sporen mondiaal allang verdiend. De mijl (1,5 km) zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen heeft hij dit jaar in 2 uur en 9 minuten afgelegd. Een kleine twee minu ten na de eerste en één minuut voor de derde. Zilver dus. Een prestatie van formaat. Zeker wan neer je weet dat het die dag 38 graden was in Barcelona; dat de watervoorziening net die dag iets verkeerd (dus niet) geregeld was en de reis naar het startpunt met een gehuurde auto, samen met twee andere atleten, moest wor den afgelegd. Jack werd bij het parcours afgezet en dat was dat. Na afloop van de wedstrijd waren er maar liefst 9 ambulances nodig om minder fortuinlijke atleten bij te staan. Wat hij bij het lopen moest inleveren, won hij weer terug bij het fietsonderdeel. Een snelheid van 41.8 km/u gemid deld. Ondanks al die omstandig heden werd hij tweede. Toch even iets om bij stil te staan... Het is maar een getal, tweede, maar achter dat getal gaat een wereld van karakter en eigenzin nigheid schuil. Al vanaf 1995. En, o ja, Mariet was er deze keer ook niet bij, dus de foto van de huldi ging bleef achterwege. Maar de kick, die was er wel... ecp e hon bailers van Red Caps joei iw wisten hun wedstrijd ,e„ en het goed draaiende team uit ■luit pegen (De Hazenkamp) te el j (pen met 15-11. De softbalsters (en afgelopen zaterdag in (ijndel aan tegen de Starlights vonnen daar met 14-18. honkbalsenioren hadden in llazenkamp een tegenstander de laatste paar wedstrijden 7( tde resultaten wist te boeken, de eerste inning bleek ook |tom; De Hazenkamp nam een ine voorsprong die Red Caps Tf Way niet meteen weg kon wer- In de derde inning besloot Caps diverse stootslagen neer •ggen en wist daarmee zowel JU («ra op de honken als ook pun- scoren. Rond de vijfde Mudhunters is een mountainbi- I a ^reniging. Komende zondag is Kn tocht in Venray meestal de mountainbikers dan met iert I mensen aan de start. De orga- .j^j, B'ie rekent dit jaar ook weer op |eflj deelnemers. Voor de mensen wol no8 geen lid zijn en dit na c0 pende zondag willen worden, jjjd 11 je aan en je kan vier weken bo: meedoen. Vooral met een Ip'ode vol tochten een mooie ,°m uit te proberen. (öndag 5 oktober tocht in Ven- Jertrek 9.00 uur bij-de atle- Sp: 1 n- Wil je een keer vrijblij- °d meetrainen, bel Piet, inning stond de thuisploeg com fortabel voor. De gasten kwamen aan slag beter in hun ritme en begonnen honkslagen en twee honkslagen te slaan, waardoor de achterstand als sneeuw voor de zon verdween. In de 8e inning namen de Nijmegenaren zelfs een 10-11 voorsprong. In de gelijkma kende slagbeurt voor Red Caps Venray bleek de zwakte van de gasten als ze onder druk komen te staan. Red Caps produceerde vijf punten en nam de leiding weer over. De laatste slagbeun voor de gasten verliep voor Venray voor spoedig. Slechts één speler wist op de honken te komen voor dat de laatste uit van de wedstrijd werd gemaakt. De softbalsenioren zagen in Schijndel een tegenstander die veel kansen toe liet om te win nen. Diverse mooie honkslagen aan Venrayse kant zorgden ervoor dat de voorsprong uit kon groeien en uiteindelijk de overwinning gegrepen kon worden. Eindstand 14-18. De overige uitslagen: De pupil len wonnen twee keer van de Uden Red Sox, een keer met 9-2 en een keer met 7-15. De aspiran ten verloren nipt van de KeyStone Stealers uit Boxmeer met 11-13. De junioren verloren twee keer van de Condors uit Sittard, de eindstanden daar waren 5-3 en 2- 15. Voor komend weekend staat het internationale Gijs Gommans Toernooi op het programma met teams uit heel Europa die in Ven ray twee dagen komen honk- en softballen. Op zaterdag 4 en zondag 5 oktober wordt op de velden van honk- en softbalvereniging Red Caps Venray het internationaal Gijs Gommans Toernooi gespeeld. Ook dit jaar is de organisatie er weer in geslaagd om een aantrek kelijk deelnemersveld uit te nodi gen. Bij de honkballers zullen de volgende teams aantreden: Rich mond Flames uit Engeland, Blue Devils Dortmund uit Duitsland, Borgloon Sharks uit België, ADO Den Haag en het team van Red Caps Venray. Bij de softbaldames komt een afvaardiging van de Borgloon Sharks en de Sunville Tigers (Zon hoven) uit België, de Blue Devils Dortmund en Gryphons Den Bosch, UW Utrecht en Red Caps Venray. Zaterdag wordt om 12.45 uur het toernooi officieel geo pend door de heer Hendriks van JDS Bedrijfsautomatisering, hoofd sponsor van Red Caps Venray. De wedstrijden worden zaterdag en zondag tussen 09.30 uur en 18.00 uur gespeeld op sportpark De Wieën aan de Leunseweg. De entree is gratis. Zondag 5 oktober vindt in Ven ray voor de negende keer een ATB-toertocht plaats. Voor de organisatie tekenen Triathlon Ver eniging Regio Venray i.s.m. TWC- Oostrum en AV Venray. De tocht zal plaatsvinden onder auspiciën van de Nederlandse Tour en Fiets Unie (NTFU). De tocht voert door de bosgebieden en beekdalen van de gemeenten Venray en Box meer. Deelname staat open voor iedereen. Er is een tocht van 30 km 45 km en 60 km lang en het parcours is voor 80 procent onverhard. Start en finish zijn gelegen bij de atletiekbaan van sportpark De Wieën aan de Zuid singel in Venray waar tussen 08.00 uur tot 09.30 uur gestart kan worden. Tijdens de tocht is er een rust-/stempelpost waar een versnapering wordt verstrekt. Voor meer informatie kunt U bel len met Eric Steffers, tel. 0478- 511056. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op zaterdag 18 oktober gaan de dart(ranking)toemooien van dart club van D'n Oldtimer weer van start. Er zullen in het totaal acht toernooien worden gehouden en als afsluiting nog een finale dag waar zich de beste 16 of meer ligt aan de opkomstdarters zich voor kunnen plaatsen. De toer nooien vinden altijd plaats op een zaterdagavond in Café D'n Oldti mer in Venray en ook op de avon den zelf is er een leuke prijzenpot beschikbaar. Men moet wel mini maal vijf van de acht toernooien meedoen om in aanmerking te kunnen komen voor de finaledag. De prijzenpot voor de finale dag loopt ieder toernooi op, omdat er van elke deelnemer een x bedrag wordt overgeheveld, naar de fina ledag. De toernooien beginnen om 20.30 uur en inschrijven is mogelijk tot 20.15 uur, ook telefo nisch: (0478)510431. Uitslagen: Afgelopen zaterdag werd er door het Alvertje samen met de Snutters Well een wedstrijd georganiseerd in het Leukermeer in Well. De uitslag was als volgt: 1John van Schaaik Venray 8780 gram; 2. Ben Verhees Asten 7710 gram; 3- Toon van Mill Venray 4600 gram. Verder vielen de volgende vissers van het Alvertje in de prijzen: 6. Toon van Ooijen Melderslo 3310 gram; 9. Jan Sanders Ysselsteijn 3160 gram; 14. Antoon Sanders Oostrura 2400 gram. Zondag was de laatste wedstrijd om de herfstkoning voor de lange hen gels. De volgende personen vielen in de prijzen: 1. Jos Hermans America 5940 gram; 2. Henk Cox Horst 1710 gram; 3- Pieter Kunen Grubbenvorst 1080 gram; 4. Wim Hendrix Leunen 860 gram; 5. Ton Deenen Wanssum 660 gram. De eindstand: 1. Jos Her mans America; 2. Harrie Theeuwen Wanssum; 3. Ton Deenen Wanssum; 4. Toon van Ooyen Melderslo; 5. Huub Teeuwen Melderslo. Op zaterdag 4 oktober wordt er door de Snutters Well een koppelwedstrijd georganiseerd in het Leukermeer in Well. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. De nummers kunnen wor den afgehaald vanaf 10.00 uur in café Onder de Linden in Well, waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. Aanmel ding voor deze wedstrijd kan tot don derdag 2 oktober 20.00 uur bij Pieter Kunen. tel. 077-3662920. Voor vergunningen, ook voor Het Wanssums Ven, kunt u terecht bij Faunaland van Grootel, Stationsweg 21 in Venray, bij van de Ligt Allicht, Brugstraat 13 in Wanssum, bij het tankstation in Wanssum en ook nog bij Jans Hengelsport in Well. Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij de secretaris H. Lenssen, tel. 0478-587606. De clubkampioenschappen worden gehouden voor de pupil len, jeugdleden en de senioren op zondag 12 oktober. De wedstrij den beginnen om 11.00 uur. Afha len van de startnummers uiterlijk 10.30 uur in het clubgebouw. Aanmelden voor de clubkam pioenschappen kan nog tot 6 oktober bij de trainer of wed strijdsecretariaat. In verband met de clubkampioenschappen op zondag 12 oktober, vervalt de trai ning voor de pupillen op zaterdag 11 oktober. Op dinsdag 7 oktober om 19 00 uur start de Lopersgroep van AV Venray-Regio weer met een begin- nersgroep. De beginnersgroep is bedoeld voor dames en heren vanaf 18 jaar, die conditie willen opdoen of deze willen verbeteren door hardlopen in groepsverband onder ervaren leiding. Ook zal aandacht worden besteed aan schoeisel, kleding, voeding e.d. Informatie en aanmelden kan geschieden bij Wim Crooijmans, tel. 0478 -582842 of Bart Her mans, tel. 0478 - 513705 of via e- mail: info@av-venray.nl Trainingen: Tot en met 16 oktober zijn de trai ningstijden als volgt: Pupillen: woensdag 18.00-19.00 uur; zaterdag 11.00-12.15 uur. D-junioren: maandag 19.00-20.15 uur; donderdag 19.00-20.15 uur. ABC junioren/senioren: dinsdag 19.00-20.30 uur; donderdag 19.00- 20.30 uur NSG-atleten: donderdag 18.30-19-30 uur. lopersgroep/alle niveaus: dinsdag 19-00 uur baantraining; donderdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217. Zie ook: www.av-venray.nl. Ledenadministra tie: tel. 582842 Oud papier: Iedere zaterdag is de papiercontainer van A.V. Venray- Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geo pend van 09.00-13.00 uur. Wedstrijden/Agenda 12 oktober: Venray clubkampioen schappen. Golfbaan De Golfhorst in Horst-America stond op de derde zondag in september in het teken van het eerste Beeje- korf Golftoernooi voor Ven rayse golfspelers. Het evenement, dat op touw was gezet door een aantal Venrayse leden van de Golf horst, werd gewonnen door Eugene van den Heuvel en Eugene Hermans. De inschrijving voor dit toer nooi had een open karakter. Ook de Venrayse golfspelers van De Peelse Golf en Golfclub Geysteren uitgenodigd om er een echt Ven- rays toernooi van te maken. De bedoeling van de organisatoren is om dit sportevenement in de toe komst ook in Geysteren en Seven- um plaats te laten vinden. Liefst 54 golfers namen aan het toernooi deel, maar gezien de wachtlijst hadden veel meer gol fers graag aan het evenement wil len deelnemen. De prijswinnaars: Derde plaats: Anita van den Heuvel en Tiny Langenkamp, tweede plaats: Leo Otten en Bemd Rottgeringen, eerste plaats: Eugene van den Heuvel Eugene Hermans (beiden lid van de Golf horst). Zij mochten de unieke winnaarsshirts in ontvangst nemen die speciaal voor dit eve nement waren gemaakt alsook twee greenfees (plus buggy plus dinerbon van de Golfhorst). Bij de heren was de 'longest' voor Eugene van den Heuvel en de 'neary' voor Victor Weys bij de dames waren beiden voor De winnaars Eugene van den Heuvel en Eugene Hermans nemen bun prijs in ontvangst. Colien Jacobs-van den Munckhof. Uit enthousiaste reacties van de deelnemers is gebleken dat dit toernooi zeker om een vervolg vraagt. Wellicht vindt het evene ment volgend jaar plaats in Geys teren of Sevenum en vervolgens weer in Horst- America. Volleybalclub Uitslagen: Heren: Set Up 1-Civitas 2 3-1 Dames: Set Up 1-Geevers/VCL 2 3-1 Set Up 2-Peelpush 3 3-1 Set Up 3-Velden 2 1-3 Set Up 4-Olsredlem 2 44) Jeugd: Set Up MB-Athos 3-1 Heren Recreanten Set Up 1-Grashoek 1 2-3 Dames Recreanten: Set Up 1-VC Tornado 1 40 Programma zaterdag 4 okt.: Heren: Kessel-Set Up 17.00 Dames: VC Heerlen-Set Up 1 15.30 Euroase Tupos-Set Up 2 18.30 Euroase Tupos 2-Set Up 3 16.30 Brovoc-Set Up 4 18.30 Brovoc 2-Set Up 5 16.30 Kessel 3-Set Up 6 19.00 Jeugd: Meterik-Set Up MB v. 13 00 Programma zondag 5 okt.: Heren: Anti Akti Team-Set Up 1 09.30 Summa Peelpush 3-Set Up 3 10.15 Programma varijdag 10 okt.: Dames: Rooyse VK 2-Set Up 1 20.30 Tijdens een onderling toemooi- tje presteerde Jan van Dijk het om één ronde foutloos af te leggen, waardoor hij naast Harrie Lenssen (5x) en Martin Mulder (destijds spelend voor Rotterdam) de eni gen zijn, die dit kunststukje wis ten op te voeren. Na al eerder de directe confrontatie met Zicht Nirve uit Nuth al aan het langste eind getrokken te hebben (8-0 427-464) met een uitblinkende Jan van Dijk (95) speelde Buiten- lust 2 uit tegen het altijd lastige Du Commerce uit Leende. De jongens verrasten zelfs door de eerste omloop op hun naam te schrijven (129-121). Vervolgens waren de gastheren wat scherper en stelden daarmee de 6-2 (475- 487) overwinning veilig. Beste speler in Leende was Jan van Dijk met 113 slagen. In dezelfde klasse speelde Buitenlust 1 tegen kam pioen Geldrop 3. Aangezien Har rie Lenssen in uitstekende vorm was hij scoorde 89 slagen) camoufleerde hij het matige spel van zijn teamgenoten, waardoor er toch nog een score van 383 sla gen uitrolde. De tweede en derde ronden ging gelijk op (97-97 en 98-98). Bij de laatste omloop had den de onzen de smaak weer te pakken en werd de kampioen met 93-102 te kijk gezet, waardoor er een verdiende 6-2 (383-400) over winning werd binnengehaald. Hiermee werd de tweede plaats achter Geldrop 3 een feit. De laat ste speelronde was een prooi voor Jan Engels, die met 63 slagen als winnaar uit de bus kwam. De kampioenen zullen a.s. donderdag 2 oktober tijdens de ALV worden gehuldigd. Deze vindt plaats in Zaal Back in Time in Oostrum. De aanvang is om 20.00 uur. Komend weekend gaan wij op toernooi bij 't Maatveld in Bomerbroek (Ov.). De vertrektijd wordt tijdens de ALV afgesproken. Zaterdag en zondag togen de motorcrossers uit de regio voor de tweede keer naar het circuit de Reulsberg in Horst. Het werd een mooi weekend voor Rob van Benthum, die zondag bij de 125 senioren de kampioenstitel 2003 in de wacht sleepte In de daguit slag eiste hij een fraaie vierde plaats voor zich op. Bij de 50 mini was Jeremy Vink weer van de partij en hij reed twee prachtige manches. Ook bij de 65 automaten reed Byran Ker sten een sterke manche, hij wist na een zevende plaats en een derde plaats in de manches met de vijfde stek huiswaarts te keren. Een derde plaats bij de 65 versnel lingen kleine wielen kwam op naam te staan van Danny Brüge- mann, die op het zware circuit goed uit de veren kwam. De tiende plaats bij de 85 A was er voor Wilco Lindner, die met een elfde en een achtste stek de manches afsloot. In de eerste manche van de 85 hoog wist Emile Cox beslag te leggen op een tweede stek, terwijl hij in de tweede manche wegens machine problemen niet van start kon gaan. Een achtste plaats bij de 125 jeugd werd veiliggesteld door Niek van Benthum en Paul Eick- mans eindigde op een veertiende plaats. Bij de liefhebbers was de hoogste trede weggelegd voor Ed Classens, Rob Munsters pakte in de eerste manche een twaalfde plaats, terwijl hij in de tweede manche vroegtijdig de strijd moest opgeven. Een negende stek bij de veteranen kwam op naam te staan van Andre Cox, Ferdy Kersten wist beslag te leggen op een twintigste stek in het algeme ne klassement. Bij de wedstrijd van zondag bezette Marco Classens een negende plaats in de daguitslag van de Inters 500 en eindigde Ruud Pijpers op een veertiende plaats na het rijden van twee man ches. In de eerste manche eindig de Peter Verstegen op een zeven tiende plaats en in de tweede Rob van Benthum won de kampioenstitel bij de 125 cc senioren. manche moest hij wegens proble men het rennerskwartier opzoe ken. Bij de Inters 125 wist Ad Coenen een zestiende plaats op zijn naam te schrijven. Een prach tige tweede plaats bij de 250 seni oren wist Marc Josephs voor zich op te eisen. Zondag worden de nationale wedstrijden in Asten- Heusden en Boxmeer verreden.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21