aud en Paulien winnen De Kans Organisaties tevreden over 'actiezondag1 Wette Wat' beste liedje Restauratie vaandel )ns Genoegen Oirlo Floor wint stoepkrijtwedstrijd tU Joekskapel 't Göt bestaat 2x11 jaar nlchst Kinderboeken centraal in bibliotheek Derde Werelddag, boeken markt van de Kiwanis en koopzondag. Drie vliegen afgelopen zondag in één klap in het hartje van Venray. De drie organisaties waren tevre den en kunnen terugzien op een geslaagde manifestatie. Afgelopen zondag vulden dui zenden bezoekers de pleinen en straten van Venray. De organisato ren waren allen zeer tevreden met de resultaten. Martin Kuijpers van het Mondiaal Platform na afloop: "Allemaal tevreden en enthousias te vrijwilligers, die door de aan dacht van het publiek voor hun informatie en niet te vergeten de spellen voor de kinderen hun vele werk en inzet beloond zien. We hebben wel ontzettend geluk gehad met het weer. De hele mid dag is het mooi weer en dan pre cies om vijf uur krijg je nog de zegen van boven." Om kwart over twaalf trok een stoet van kinderen luid bellend en met een spandoek Kinderen trekken aan de bel van het oude Raadhuis door de Grotestraat via Hensenius en het Schouwburgplein naar de schouwburg. De groep stond onder aanvoering van wethouder Mathieu Emonts, die als grote bel hamel met een koebel om zijn nek de aandacht van het publiek trok. Voor de schouwburg wer den door de kinderen ballonnen opgelaten en startte de Derde Werelddag Venray. De verschil lende stands op het Henseniusplein en voor Albert Hein kregen veel geïnteresseerde of nieuwsgierige gasten op bezoek. Prachtige Indiase dansen werden uitgevoerd bij de stand van Udavum Karangal (Helpende Handen), maar ook Unicef en Amnesty konden met hun spellen de kinderen vermaken en de ouders informeren over hun acti viteiten. De schoenpoetsers van Divinolandia, de Slowaakse vrou wen, die maispoppetjes maakten en eieren beschilderden, het stoepkrijttekenen: bij alle stands was het druk. Op de Grote Markt trok de grote tent van de Stichting Bosnische Kinderen speciale aan dacht door het aangelegde mijn enveld en de acties van de clowns. Ook bij het schilderen en kleien in de stand van het interna tionaal vrouwencentrum konden de kinderen hun fantasie botvie ren Achter de Grote kerk werd door de jeugd enthousiast gevoet bald en waren er pittige demon straties van judo, al was daar wat minder publiek. De prachtige ten toonstellingen in de foyer kregen jammer genoeg wat minder aan dacht, maar wie geïnteresseerd was, heeft er ook van genoten. Ook de boekenmarkt van de Kiwanis kreeg veel toeloop en Jos Valks was zeer tevreden. 'We heb ben goed verkocht voor het goede doel en kunnen best tevre den zijn. De combinatie van ver schillende activiteiten is ons in ieder geval goed bevallen." Ook de winkeliersvereniging Venray Centraal met de camping met veel kinderspellen op het Henseniusplein van Vice Versa en natuurlijk ook de grote mode show op de Grote Markt trok tel kens weer veel publiek. Barto Hulleman, de voorziiter van de winkeliersvereniging, kijkt terug op een geslaagde koopzondag "Ik heb de indruk, dat het een geslaagde formule is en zeker voor herhaling vatbaar. Het was wel erg druk, maar dat is ook de bedoeling. -Met een goede samen werking krijgen we hier in Venray best wel wat klaar." Tijdens de Derde Werelddag van afgelopen zondag organiseer de de Amnesty-groep Venray een wedstrijd stoepkrijttekenen. Achtentwintig jonge kunstenaars maakten een mooie tekening over kinderrechten. Na zorgvuldig beraad heeft de jury de prijzen toegekend aan de volgende winnaars: In de leeftijdsgroep 3 tot en met 5 jaar: Floor Koonings uit Ysselsteyn (eerste prijs), Naomi, Pavanestraat 26, Venray (tweede prijs) en Arjan Arends uit Eindhoven (derde prijs). In de leeftijdsgroep 6 tot en met 9 jaar: Joyce van Gelderen, Joke Smitstraat 40, Venray (eerste prijs), Lisa de Vries uit Venray (tweede prijs) en Pleun Verhaagh uit Sevenum (derde prijs). In de leeftijdsgroep 10 tot en met 12 jaar: Puck Mulders uit Venray (eerste prijs) en Joleen en Marloe uit Liessel (tweede en derde prijs). De winnaars die niet bij de prijs uitreiking aanwezig waren kun nen hun prijs ophalen bij Corry Kantèrs, telefoon 0478-584520. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Jenniskens install a t i e verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Honderdvierentwintigste jaargang - week 40 - donderdag 2 oktober 2003 izM aar, m oe| iud Wilms uit Maasbracht is cfdagavond in de Schouwburg !tay de grote winnares gewor- van De Kans 2003, de regio talentenjacht. Zangeres luis, die zichzelf begeleidde op werd door de vakjury uit een tot beste van de zes jnemende finalisten. Ook de sjury riep Maud Wilms uit tot maar van de finale die door ia 400 mensen werd bijge- ond Ook de publieksprijs ging een zangeres/gitariste. dien van Dijck uit Venray werd ir de mensen in de zaal als te beoordeeld. Ko van der pen. directeur van de aekschool Venray en voorzit- van de vakjury, roemde na iop het niveau van de finale: finalisten hebben zonder uit- idering geweldig talent. Helaas er maar een de beste zijn. En was, heel terecht, dit keer ik! Wilms." In Oostrum staat een jubi leum voor de deur: Joekskapel 't Göt werd 22 jaar geleden opgericht door enkele men sen die vonden dat een carna valswagen (en een optocht) zonder de opgewekte klanken van een joekskapel maar een saaie bedoening was. Ze wilden letterlijk wat meer leven in de brouwerij brengen en dus werd er een naam plus logo bedacht, een leuk tenue aange schaft en natuurlijk ook een aan tal instrumenten. Niemand min der dan muzikale duizendpoot Mart van Els werd bereid gevon den om de 'jungskes uut Aostrum' de eerste beginselen van de blaas muziek bij te brengen; dat viel niet altijd mee, want noten lezen is een duivels moeilijk vak en de meeste leden kwamen in die begintijd niet verder dan de melo diepartij, liefst met de vingerzet ting onder de noten. Maar het grote enthousiasme overwon alle startperikelen en gaandeweg volg den overal optredens van deze vrolijke kapel, die zich liet horen op braderieën en koopzondagen, op joekskapellenfestivals en vaste- laoveszittingen; ze speelden net zo gemakkelijk in Scheveningen als in Valkenburg (bij de Tour de France) en met net zoveel inzet op St. Servaas als op de wijnfees ten in Duitsland. Natuurlijk kende de club zijn ups en downs. Leden kwamen en gingen, maar het lukte steeds weer om voldoende muzikanten te behouden en momenteel is het zelfs zo dat er niet minder dan 21 namen op de ledenlijst prijken. In het begin was het een echte mannenclub, maar inmiddels hebben ook vrou welijke leden de weg naar het ADOR-gebouw gevonden, waar de kapel elke dinsdag oefent onder de bekwame leiding van Herman Verheijen. Het nieuwe speelseizoen komt eraan en er staan alweer heel wat optredens op het jaarprogramma, maar eerst gaat er een grandioos feest plaatsvinden in het Oostrumse gemeenschapshuls Den Oesterham en wel op zater dag 11 oktober. De avond wordt aan elkaar gepraat door opperstal meester Rob Jeuken, die onge twijfeld met de nodige humor het optreden zal aankondigen van zes gast-joekskapellen. afkomstig uit de wijde omgeving. Natuurlijk treedt de jubilerende vereniging zelf ook op. Samen met enkele oud-leden geven ze acte de pre sence (in hun nieuwe tenue) en halverwege de avond is er een intermezzo van de verbluffende slagwerkgroep The Recyclers. Joekskapel 't Göt nodigt iedereen uit - en natuurlijk speciaal alle mensen van Oostrum- om er samen met hen een prachtige joeksavond van te maken. Het begint om 19.30 uur en de entree is gratis. Derde Werelddag, boekenmarkt en koopzondag Van 1 tot en met 11 oktober wordt voor de 49e keer de Kinderboekenweek georgani seerd. In 2003 is het motto 'Diep in het bos... Van Ko de Boswachter tot Roodkapje en Robin Hood'. Gedurende tien dagen is de aandacht gevestigd op bomen, sprookjes en speu ren in de natuur. De Bibliotheek Venray heeft leesboeken waarin over de geheimzinnigheid van het bos wordt verteld. Er zijn allerlei sprookjes te leen die zich in een bos afspelen. Er zijn informatieve materialen over dieren, planten, oerwouden en roofdieren. Er zijn niet alleen boeken over deze onderwerpen, maar ook cd-roms en video's. De jeugdbibliotheek wordt in de Kinderboekenweek omgeto verd in een Boekenbos. Er staan bomen tussen de boekenrekken, die ieder een thema uitbeelden Kinderen kunnen hun kennis over bossen in kinderboeken tes ten. In de jeugdbibliotheek kun nen zij meedoen aan de Kinderboekenquiz 2003. In een speciaal boekje staan elf vragen over bossen uit beroemde boe ken. De antwoorden kunnen wor den ingeleverd bij de jeugdbiblio theek. Onder de goede inzen dingen worden prijzen verloot. Tijdens deze Kinderboeken week kunnen de kinderen vanaf 4 jaar met hun ouders een sprook jesspeurtocht maken. Op acht plekken wordt een sprookje uit gebeeld. In een boekje kunnen de antwoorden worden ingevuld. Onder de goede inzendingen wor den boekenbonnen verloot. Ook zullen tijdens de Kinder boekenweek een aantal groepen 5 uit Venray gaan 'Dwalen door het Woeste Wilde Woud'. Zij gaan op ontdekkingstocht in de jeugd bibliotheek en maken allerlei opdrachten. Daarbij gebruiken zij boeken, internet en zelfs een dart- bord. Algemene informatie over de Kinderboekenweek kan online opgezocht worden bij www.kin- derboekenweek.nl. Informatie over de plaatselijke activiteiten gedurende de Kinderboekenweek is te vinden op onze website www.obvenray.nl. Meer informa tie over de projecten voor basis scholen en peuterspeelzalen is te vinden achter de knop "aanbod onderwijs", of in de jeugdbiblio theek. aud Wilms en Paulien van ct waren afgelopen zaterdag grote winnaars van De Kans Iginqen met de prijzen aan de i' Wette Wat' van De fpetines is het winnende dje van het liedjesfestival (tvastelaovesvereniging De ïlhaas. In een bomvolle zaal 11 de Witte Hoeve traden erdagavond elf groepen op. toeede werd het liedje 'Ik vuul geweldig' van zanger Dave - derde 'D'n tel kwiet' van Derix en Bart v/d Sterren en e 'Laeve urn te laeve' van het Um 't Aeve'. Deze vier beste ics komen op de vastelaoves- die op 16 november tijdens de paeper wordt gepresenteerd, fst zeventien groepen of artie- schreven zich dit jaar in voor liedjesfestival. ave Cavis behaalde met zijn <le tweede plaats restauratie van het oudste kerkge- deelte, het priesterkoor daterend uit de 15e eeuw. Wanneer het vaandel precies gereed is kan men nog niet zeggen. Maar als het gereed is, zal het zeker op passen de wijze getoond worden aan de Oirlose bevolking. De precieze kosten voor de restauratie zijn nog niet aan te geven. Van het Lokaal Historisch Platform Venray mocht de muziekvereniging een bijdrage ontvangen van 250 euro. De totale kosten zullen zeker een veelvoud zijn van dit bedrag gezien het vele aantal uren dat de restauratie vergt. De muziekver eniging heeft echter goede hoop op bijdragen uit andere fondsen. Bijdragen die ten goede komen aan het behoud van het histori sche vaandel en tegelijkertijd aan de historische kerk van Oirlo. Nelly Gommans en Dien van Dijck steken heel wat uurtjes in de restauratie van het vaandel dat niet geheel identiek is aan het originele. Het kenmerkende van het vaandel blijft behouden en een buitenstaander zal de veran deringen nauwelijks opvallen. Ons Genoegen is opgericht in 1908 als wielerclub waarbij al snel ook een zangafdeling ont stond. Al vrij snel vanaf het begin had de club een eigen vaandel. In 1927 ontstond vanuit Ons Genoegen de fanfare. Na enkele 'rustige oorlogsjaren' groeide de vereniging na de Tweede Wereldoorlog gestaag. In 1964 werd een drumband toegevoegd aan de vereniging en momenteel telt zij ruim 120 leden. De Handwerk- en Hobbyclub heeft 'het restauratiewerk aange nomen op voorwaarde dat het werk van haar club dit jaar niet minder oplevert voor de Oirlose kerk dan in andere jaren. Doordat er nu twee leden van de club, Nelly Gommans en Dien van Dijck, alleen maar bezig zijn met de restauratie van het vaandel kunnen deze personen niets maken voor de jaarlijkse fancy fair, die in het najaar wordt gehouden De laatste jaren is de opbrengst van deze fancy fair vooral bedoeld voor het behoud van de kerkgebouw in Oirlo. Voorheen was de opbrengst bestemd voor de Oirlose missio narissen maar die tijd is voorbij. Dit jaar is een bijdrage voor de kerk extra welkom vanwege de Het vaandel van muziekver- iging Ons Genoegen uit rlo wordt op dit moment ondig gerestaureerd door Gommans en Dien van ck. Ruim vijfentwintig jaar tleden was dat voor het laatst beurd. Na veel zoekwerk Mr dat op een goede en toch 1 te dure wijze het beste m gebeuren kwam Ons noegen terecht bij de eigen rlose Handwerk- en bbyclub. Haar is een aantal mensen actief dit zeer nauwkeurige werk, tbij veel geduld nodig is, goed uitvoeren Uitgangspunt is dat tel mogelijk van het histori- ie vaandel wordt behouden, unige gedeelten van het vaan- zijn echter zodanig versleten vervangend materiaal nodig is

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15