Steeds meer cliënten tiet complexe gedragsproblemen' Meerlo-Wanssum in Geijsteren Ambassadeurs: meer voorzieningen in eigen dorp Informatiebijeenkomst reconstructie in Meerlo Rommelmarkt Service rubriek Tuinafval I EN MAAS Donderdag 2 oktober 2003 - Pagina 11 ijayke Tienray verbouwt en breidt de komende zes jaar in twee fases uit Raayke in Tienray ver- uwt en breidt uit. Qua pervlakte wordt het bijna [dubbeld, maar qua aantal atsen is de uitbreiding oimaal. 't Raayke speelt in maatschappelijke ontwik- jlingen en verkleint de oneenheden. Dus iedere ënt zijn eigen kamer, meer wacy, een sterker gevoel basisveiligheid en gebor- ieid, en de mogelijkheid de differentiatie in hulp- tg optimaler in te kleu- En dat laatste is zeer renst, erkent Joost Smedts, ianager van Daelzicht ird waartoe 't Raayke "We krijgen steeds kinderen en (jong)vol- ;nen met complexe Iragsproblemen." an de diversiteit in tongval zijn omiddels gewend in 't Raayke. jelijks bellen hulpverleners en janties uit heel het land met de igof er plaatsingsmogelijkhe- i in Tienray zijn. "Als we een «perkte capaciteit zouden pen, dan waren er twee volle jrkes in Tienray", weet Joost :dts. "Zoveel vraag is er naar bopvang en tijdelijke opvang, jayke verzorgt de opvang in Mfederland. dat is ons werk- tin. En alleen al uit die regio gen we vaak meer vragen dan ihatsingsmogelijkheden zijn." Raayke maakt samen met een terhuis in Meerlo en wonin- ïnVenlo deel uit van Stichting ilzicht Noord. Kinderen en |g)volwassenen met meervou- e verstandelijke beperkingen opvang nodig hebben, kun- i bij 't Raayke worden "Als we een onbeperkte capaciteit zouden hebben, dan waren er twee volle Raaykes in Tienray". zegt Joost Smedts, clustermanager van Daelzicht Noord waartoe 't Raayke behoort. geplaatst In principe gaat het om tijdelijke opvang. In 2002 kende 't Raayke liefst 882 mutaties. Maar tijdelijk is een rekbaar begrip, geeft Joost Smedts aan. "Wij van gen cliënten op die al na enkele weken of maanden doorschuiven naar de vervolgopvang, maar er zijn ook cliënten die één jaar, twee jaar of soms zelfs nog langer bij ons verblijven omdat er geen adequate opvang in het vervolg traject is. Want dat blijft natuurlijk ons uitgangspunt: we streven naar een snelle doorstroming, maar we kijken tegelijkertijd ook zeer kritisch naar het vervolgtra ject." CRISISSITUATIE 't Raayke biedt crisisopvang en tijdelijke opvang. Dat kan logeren voor een midweek, weekeinde of vakantie zijn. Maar ook voor dag opvang of naschoolse dagopvang. De dagbesteding wordt elders ingekleurd, op een school voor speciaal onderwijs of een sociale werkplaats, al naar gelang de indi catie. Plaatsingen bij 't Raayke zijn alleen mogelijk met een indicatie. Dat doet 't Raayke niet zelf: indi caties worden vastgesteld door onafhankelijke instantie (het RIO). Wanneer is er sprake van crisisopvang? Joost Smedts: "Als voor ouders de belasting te groot wordt om hun verstandelijk gehandicapt kind op te voeden en continu in huis te hebben kan na verloop van tijd een enorme druk •op het gezinsleven ontstaan. Dan kunnen wij ingeschakeld worden. Wij kunnen het kind warm, veilig en deskundig opvangen, zodat het zich snel thuis voelt en op een prettige manier tot rust kan komen Soms kan vanuit 't Raayke ondersteuning worden geboden in een gezin om een crisissituatie te voorkomen." AGRESSIEF Na een tijdelijke opvang bij 't Raayke zou het kind of de (jong)volwassene kunnen worden teruggeplaatst in het gezin. Maar de praktijk, zo beaamt Joost Smedts, leert dat de meeste cliën ten ni^t meer terug kunnen naar de thuissituatie. "Dat heeft ener zijds met de omgeving van de cliënt te maken: ouders, vader of moeder kunnen het niet meer aan om hun kind in huis te hebben. Anderzijds constateren we dat we in toenemende mate cliënten met complexe gedragsproblemen krij gen. Cliënten die thuis niet meer te handhaven zijn en dié ook bij ons één op één begeleiding nodig hebben en slechts aarden in klei ne woongroepjes. Cliënten die zoveel prikkels krijgen, dat ze agressief en daardoor onhandel baar worden; gedragsmoeilijke cliënten. De maatschappij ver hardt en dat zien wij terug in onze populatie. Alles wat in de samen leving aan minder prettige zaken gebeurt, maken ook wij mee." AUTISME De fysieke uitbreiding biedt 't Raayke meer mogelijkheden en uitdagingen. De wooneenheden gaan terug van twaalf naar zes cliënten. Daardoor krijgen de cliënten meer privacy, een sterker gevoel van basisveiligheid en geborgenheid, en heeft 't Raayke de mogelijkheid om de differen tiatie in hulpverlening optimaler in te kleuren. "In 1994 hebben we de laatste keer ingrijpend ver- J>ouwd. We dachten toen voor een hele lange periode optimaal ingericht te zijn. Maar we zijn nog geen tien jaar verder of we moe ten opnieuw ingrijpend verbou wen en uitbreiden. De maatschap pij verandert, onze populatie verandert en daar moeten en wil len we op inspelen. Het geeft ons ook de mogelijkheid om hulpver lening voor een brede pallet aan gedragsproblemen te bieden. Om een voorbeeld te noemen: bij steeds meer kinderen wordt autis me of autistische vormen gecon stateerd en geïndiceerd, omdat de wetenschap zich daarin heeft ont wikkeld. We kunnen het beter en sneller ontdekken, het is transpa ranter geworden. Dat is een ont wikkeling waar wij in de nieuwe setting beter op kunnen anticipe ren." De verbouwing en uitbreiding gaat in twee fases. In beide fases worden telkens twee nieuwe woongroepen gebouwd. Fase 2 behelst tevens een ingrijpende verbouwing van het huidige gebouw. Fase 1 wordt naar ver wachting in het vroege voorjaar van 2004 afgerond, met fase 2 wordt volgend jaar begonnen en eindigt in 2007/2008. 't Raayke in Tienray beschikt dan over 40 fysieke plaatsen voor crisisopvang en tijdelijke opvang, tegen 33 nu. s» Met de uitwerking van de reconstructie Noord- en Mid den-Limburg krijgt iedere inwoner van de streek direct of indirect te maken. Om u hierover te informeren orga niseren de Reconstructiecom missie en de provincie Lim burg een voor iedereen toegankelijke informatiebij eenkomst. Deze vindt plaats op donderdag 9 oktober vanaf 19.30 uur in zalencentrum 't Brugeind aan de Leeuwerik 33 in Meerlo. Tijdens deze bijeenkomst krijgt u informatie over de inhoud van het reconstructieplan, specifiek gericht op het district Venray Meerlo-Wanssum. In het recon structieplan zijn de wensen en doelen van verschillende sectoren en belanghebbenden over deze onderwerpen zo veel mogelijk op elkaar afgestemd. Daarnaast geeft het plan niet alleen aan waar bepaalde ontwik kelingen niet of juist wel wense lijk zijn, maar stelt het ook geld en instrumenten beschikbaar. Voor het eerste vierjarige Uitvoerings programma 2004-2007 is ruim 200 miljoen euro gereserveerd, ongeveer een kwart van het totale budget. Dit geld is vooral afkom stig van het rijk en de provincie. Daarnaast dragen ook de water schappen, de gemeenten, de Europese Unie en private partijen hun steentje bij. In de gemeenten Venray-Meer- lo-Wanssum zitten landbouw, wonen, werken, mobiliteit, recre atie en natuur elkaar nogal eens in de weg. Met als gevolg dat land bouw en recreatie zich niet goed kunnen ontwikkelen, terwijl de kwaliteit van natuur, landschap en water onder druk staat. Met het reconstructieplan in de hand wil het provinciebestuur de hieruit voortvloeiende problemen integraal, in goede onderlinge samenhang, oplossen. Problemen waar ondernemers, maatschappe lijke organisaties, overheden maar ook inwoners dagelijks tegenaan lopen. Het reconstructieplan voor Noord- en Midden-Limburg is nog niet definitief. U kunt uw zogehe ten bedenkingen geven op het ontwerpplan tijdens de vier weken dat het plan ter visie ligt. Deze termijn loopt van woens dag 8 oktober tot en met 5 november. Meer informatie over het reconstructieplan vindt u op de website www.limburg.nl. U kunt ook een bezoek brengen aan de informatiebijeenkomst op 9 oktober in Meerlo. Aanmelden via 043-3897462 of per email: cafm.verjans@prvlimburg.nl, zodat de organisatie inzicht krijgt in de benodigde zaalcapaciteit. Uitvoeringen Pastoor Kemmerekoor Het Pastoor Kemmerekoor viert zijn 35-jarig bestaan met twee uitvoeringen van een zelfgeschreven, gespeelde en gezongen musical. De musical is te zien op vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober in zaal de Kei in Geijsteren. Aanvang: 20.00 uur. Speciaal voor deze nieuwe musical van het koor wordt zaal de Kei omgebouwd tot de nacht club 'In den Gelaarsden Engel', waarin de louche nachtclubeige naar Rooie Dorus stevig de scep ter zwaait. Vijf jaar geleden voerde het Geijsterse Pastoor Kemmerekoor al de succesvolle musical Grenzen op. In de voorbereiding op de we ring van het 35-jarig jubileum werd de werkgroep, belast met het uitwerken van de musical, het al snel eens dat de nieuwe musi cal een vervolg zou moeten wor den op de vorige musical. In de musical Grenzen eindigde de lief de tussen de hoofdpersonen Roos en Rawi in een anticlimax. De cul turen botsten. Beiden gingen hun eigen weg. De musical kende geen echt 'happy end'. De nieuwe musical speelt vijf jaar later. Roos, die zoveel van het leven mocht verwachten, speelt en danst inmiddels in een nacht club. De ouders van Roos zijn diep ongelukkig. Rawi, door Roos teruggestuurd naar zijn vaderland, is hard en ver bitterd geworden, maar materieel gezien heeft hij wel het geluk aan zijn zijde. Hij komt met wat vrien den naar Nederland voor zaken en plezier. Enkele leden van het Carnavalsvereniging de Vöskes houdt op zondag 5 oktober voor de negende maal haar jaarlijkse rommel markt in Meerlo. Op de Meerlose markt worden meer dan duizend artikelen aange boden De spullen zijn vorige week door de leden van de Vösk es en enkele vrijwilligers bij de Meerlose inwoners opgehaald en alle elekrische apparaten zijn inmiddels al getest op deugdelijk heid. Ook dit jaar kan de bezoe ker weer rekenen op een keur van artikelen, zoals computers, printers, boeken, puzzels, kinder speelgoed, antiek, muziekinstru menten, lampen, fietsen, huishou delijke artikelen, audioappara- tuur, snuisterijen en nog veel meer waardevolle artikelen. Het speelgoed en de knuffels die op het einde van de middag niet verkocht zijn, worden gese lecteerd en krijgen een bestem ming in Polen. Om 13.00 uur gaat de zaal open voor het kopen van de kleine artikelen. Om 14.00 uur start de verkoop bij opbod, waar bij de waardevolle goederen de hamer passeren. De entree bedraagt een euro, kinderen heb ben gratis toegang. Geijsterse koor hebben in deze periode ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een uitstapje. Of deze verwikkelingen nu wel tot een 'happy end' leiden, blijft voor alsnog een mysterie. Om toegang te krijgen tot de nachtclub, betalen de bezoekers een toegangsprijs van 3 euro. Toe gangskaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij café 't Tref punt in Geijsteren, tel: 531286 en bij Ria van de Vorst, tel: 531673- Onder leiding van Wim van der Meer is het koor reeds enkele maanden gedreven aan het het werk. In juni 2002 werd begon nen met de repetities voor de musical, waarvan de tekst werd geschreven door Theo Jeuken, die ook de bewerking van de musicalliedjes voor zijn rekening nam. Sinds de zomervakantie repeteert het koor twee keer in de week onder leiding van een enthousiaste en deskundige regis seuse. Voor dirigent Wim van der Meer uit Boxmeer is deze musical de afsluiting van zijn dirigent schap bij het Pastoor Kemmere koor Vanaf 1995 zingt het koor onder leiding van Van der Meer. Op zaterdag 4, 11, 18, en 25 oktober wordt er weer hout ver snipperd aan de Kulertsweg 4 in Wanssum. U kunt het snoeihout op die dagen gratis aanbieden vanaf 9.00 uur tot 11 30 uur. Om 11.30 uur sluiten de poorten en kan er geen snoeiafval meer wor den aangeboden.De inzameling geldt alleen geldt voor inwoners Meerlo-Wanssum. oekenbal in het teken van Europees jaar van de handicap aiuk Wagenaar (10), Femke Cnders (10), Wout van de sen (12), Tom Verhaeg (10) Bart Nabben (12). Vijf wone namen van doodnor- Nederlandse kinderen, 0 je zo op het eerste gezicht ggen. Maar een normaal tentje leiden, is er voor de |f helaas niet bij. Ze zijn önelijk gehandicapt, staan te *k als kinderen met een nctiebeperking. En dus pen zij, en hun ouders, bijna gelijks tegen hele kleine, tor ook grotere problemen In het kader van het ïopees jaar van de handicap 0 Luuk, Femke, Wout, Tom SBart de afgelopen maanden ik in de weer geweest als hassadeurs voor de stich- g Platform Gehandicapten- peid Meerlo-Wanssum. Hoog |d voor een interview, vond e redactie van Peel en Maas. Want de vijf hebben zich als jfrc ambassadeurs gedragen, tekt voorzitter Truus Knoops al fteen de loftrompet uit voor luk, Femke, Wout, Tom en Bart toaf het startschot van het 'actie- op 10 december 2003 in het ^vernement in Maastricht, bonden de vijf ambassadeurs tal n activiteiten bij. Sommige gemeenten kozen ■or één grote manifestatie, maar stichting Platform Gehandicap- ibeleid Meerlo-Wanssum tim ede zelf een passend program- 1 'n elkaar, met daarin onder e«r het project 'Klas op Wielen', onthulling van een 1 bord bij pthal 't Brugeind in Meerlo en !n bezoek aan het gemeentehuis I1 aandacht te vragen voor de problemen waarmee gehandicap te mensen kampen. Niét om zielig te doen, maar om de 'gewone' mens eens te wijzen op de moei lijkheden die mensen met een functiebeperking ondervinden in hun dagelijks leven. Het laatste project waarmee het platform- en dus ook de vijf ambassadeurs- momenteel druk bezig zijn, is de realisatie van een boek, waarin het Europees jaar van de handicap centraal staat en dat begin februari 2004 tijdens een heus boekenbal gepresen teerd gaat worden. Samen met leerlingen en lei ding van de basisscholen in Geijs teren, Wanssum. Blitterswijck en Meerlo is de 'boekenactie' enkele maanden begonnen met een geheel blanco boekje, maar de bedoeling is dat tijdens een feeste lijke bijeenkomst in totaal zestig mooie themaboekjes, die vol staan met gedichten, tekeningen, wensen en verhaaltjes van leerlin gen over het Europees jaar van de handicap, het levenslicht zien. Burgemeester Hahn heeft inmiddels het voorwoord al geschreven en de boekjes worden onder meer in tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum inge bonden. Het boekbindersgilde uit Venray zal twintig boekjes op de originele, handmatige manier inbinden. LANG REISTIJDEN De vijf ambassadeurs kwamen onlangs alvast een middagje bij een om enkele tekeningen voor de boekjes te 'ontwerpen'. De kaft wordt gemaakt door de gehandicapte kinderen van Kort Verblijf Tehuis 't Raayke in Tien- De vijf ambassadeurs van bet Europees jaar van de handicap genieten van het zonnetje op een bank je bij het gemeentehuis ray. "Wij vinden het als platform enorm belangrijk om de jeugd te betrekken bij het Europees jaar van de handicap", zegt Truus Knoops. "Vandaar dat we al in een vroeg stadium contact hebben gezocht met de basisscholen in de gemeente Meerlo-Wanssum en de vijf jeugdambassadeurs hebben benoemd. Want integratie van gehandicapten in de samenleving is enorm belangrijk, en die inte gratie begint al bij de jeugd. Er zijn al erg veel dingen verbeterd in de afgelopen jaren, maar het kan allemaal nog stukken beter." REISAFSTAND Een probleem is bijvoorbeeld de afstand tussen school en thuis. De lange reistijden zijn de jonge ambassadeurs en hun ouders al jaren een doom in het oog. Ambassadeur Luuk Wagenaar uit Meerlo gaat bijvoorbeeld met de taxi naar de Sint Maartens- school in Nijmegen, net als Bart Nabben. De twee moeten 's mor gens vroeg uit de veren en komen 's avonds pas laat in de middag thuis. Een vermoeiende reis, zeker met de tropische tempera turen van de laatste maanden. Ze hebben het prima naar de zin in Nijmegen, maar zouden liever in Meerlo onderwijs én therapie vol gen. Dicht bij hun familie en vriendjes. Maar of die toekomstdroom ooit in vervulling zal gaan, is de grote vraag. Het dorp -en dus ook de school- is daar veel te klein voor, want de begeleiding van de twee jongens kost veel tijd en dus ook veel geld. "Het is en blijft natuurlijk altijd een geldkwestie", beseft ook Truus Knoops. "Maar meer voor zieningen voor gehandicapten zijn zo belangrijk voor de sociale contacten. Net als sporten in eigen dorp. Vandaar ook dat we zo blij zijn met de nieuwe sport hal, waarin ook aangepaste spor ten kunnen worden beoefend. Het zou mooi zijn als daar bijvoor beeld een uurtje in de week samen gesport zou kunnen wor den, door mensen met én zonder een functiebeperking." HOBBY Een goed idee, vinden ook Luuk Wagemans. Femke Coen- ders. Wout van de Eisen, Tom ver haeg en Bart Nabben. Niet dat ze hun vrije uurtjes maar moeilijk doorkomen, want hobby's heb ben ze alle vijf genoeg. En bij de pakken neerzitten, dat zijn ze al helemaal niet van plan. Ze weten hun vrije tijd goed in te vullen, zo blijkt. Bart bijvoorbeeld is een echte dierenvriend, doet aan paardrijden en vissen en zit op judo in Venray, Luuk houdt onder meer van gym. zwemmen en paardrijden en heeft het maar wat druk met de verzorging van zijn puppyhondje. Femke geniet van zwemmen, muziekles en de activiteiten van jongerensoos Doema in haar dorp Ook is ze één keer in de drie maanden misdienaar in de kerk Wout van de Eisen is een echte computerfreak, fan van Ajax en heel wat uurtjes in de week in de weer op zijn skelter, terwijl Tom, die net als Femke Coenders op de basisschool in Meerlo zit, geniet van compute ren, judo en de bijeenkomsten van Doema. Tom zat eerst op de metylschool in Venlo, maar is blij dat hij nu in Meerlo naar de basis school kan. Net als Femke fietst hij vijf keer in de week met zijn aangepaste fiets naar school. Ze zijn er trots op dat ze in hun eigen dorp naar school kunnen. Want op school ontmoeten ze hun vriendjes en vriendinnetjes en natuurlijk scheelt het hun ouders handenvol tijd. Want ook de levens van de vaders en moe ders staan voor een groot deel in het teken van hun gehandicapte zoon of dochter Ze vragen meer aandacht en hebben meer bege leiding en zorg nodig dan een niet-gehandicapt kind. En dat is soms best zwaar, erkennen ze "Je staat altijd weer met liefde en plezier klaar voor je kind, je bent niet anders gewend", zegt de moeder van Luuk Wagenaar. "Voor ons is het erg belangrijk dat Luuk ook met eigen leeftijdsgeno ten kan spelen, dat hij zich niet eenzaam voelt en genoeg sociale contacten in zijn eigen omgeving heeft. Daarom is het ook zo belangrijk dat er verenigingen in het dorp zijn waarvan ook hij lid kan worden. En dat er genoeg voorzieningen zijn voor mensen met een handicap. Want als je hier niet op school zit, val je al snel buiten de boot." PEEL EN MAAS een abonnement waard Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldpnline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165. 5902 RG Venlo Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Demsey- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel 0478-692028. Voor bezoekwerk:' tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN. Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11