Het herenteam van TTV Red Stars Heren Red Stars gaan weer voor de titel Sportnieuws -inf< Internationaal motorfestijn in Venray Jeugd van Red Stars begint competitie Slottoernooi junioren TC Venray Dames Red Stars weer zonder punt Speelschema Heren 1 - TTV Red Stars (2e divisie) TV De Gagel Meerlo-Wanssum Rayon kampioenschappen veldschieten in Ysselsteyn Rob van Benthum wint in Wanssum Bridge Biljartclub Op 't Nipperke 't Gretig Paard Ron van der Hoff derde op NK Peelrunners De PEEL EN MAAS Donderdag 11 september 2003 - Pagina 1. Ronald Bogaard 39 jaar woonachtig in Venray. speelt sinds 1980 in Heren 1 ("Ja m'n teamge- noetn waren toen nog niet allemaal geboren") 2. Frank van der Vleuten 36 jaar woonachtig in Eindhoven speelt in Heren 1 sinds 1999 3. Patrick Zwiers 30 jaar woonachtig in venray speelt in Heren 1 sinds 1991 4. Jeroen Renkens 23 jaar woonachtig in Baarlo speelt in Heren 1 sinds 2000 Zaterdag 13 september begint de tafeltenniscompetitie voor de heren van TTV Red Stars. Na de degradatie uit de eerste divisie maakt het team weer zijn opwachting in de tweede divisie. De verwachting is, dat het team wederom de sprong naar de eer ste divisie gaat maken zoals dat de afgelopen jaren vaker het geval was. Is de motivatie er nog steeds, na al dat op en neer-gedoe? Kopman Ronald Bogaard heeft die motivatie nog steeds, ondanks dat hij reeds 23 jaar in het eerste team speelt. "Mijn persoonlijke streven is altijd geweest om een zo hoog moge lijk niveau te halen, ongeacht de klas se waarin je speelt. Dan maakt het dus niet uit of je tweede of eerste divi sie speelt." Teamgenoot Frank van der Vleuten beaamt dit en vult aan: "De motivatie zit hem in het spelen van wedstrijden waarin alles zit wat leuk is aan de sport. Teamsfeer, spanning, gezelligheid, publiek en het idee dat je in een wedstrijd het beste spel speelt wat je kunt spelen. De ene keer om het kampioenschap spelen en de andere keer tegen degradatie is wellicht een voorwaarde voor dit soon wedstrijden." Wat is nu het leuke aan tafeltennis? De sfeer blijkt voor de meesten van doorslaggevend belang. Jeroen Ren kens: "Vanwege mijn studie (Genees kunde) wilde ik eigenlijk stoppen, maar nu sta ik er toch weer. De sfeer in het team, de gezelligheid binnen de vereniging hebben denk ik de doorslag gegeven. Bovendien vind ik het spelletje nog steeds heel erg leuk." Ook Patrick Zwiers kijkt uit naar het komende seizoen: "De sport bevat zoveel verschillende facetten die het boeiend maken. Alles moet kloppen wil je een goede wedstrijd spelen. Daar zit dan ook de uitdaging: het beste uit je individuele mogelijkhe den halen." Frank van der Vleuten voegt er grijnzend aan toe: "Uit balans brengen, slopen, dollen en overwinn- nen van de tegenstander... dat is het spelletje." De verwachtingen? De afgelopen jaren is het team op en neer gegaan tussen tweede en eerste divisie. Afge lopen jaar was een uitzondering' twee helften in de eerste divisie. Bogaard over komend seizoen. "Kam- pioentje." Frank: "Kampioen, 'uiter aard'Jeroen: "We gaan weer voor het kampioenschap." Patrick. "Kam pioen worden. Als dat gepaard gaat met goede wedstrijden is dat mooi meegenomen." Zaterdag 13 september starten ook de jeugdteams van TTV Red Stars hun competitie. Jongens 1 (landelijk A): Richard Lar- mené, Edwin Verhalle, Bart Bekkema Jongens 2 (Landelijk C): Steffan Mul ders, Ben Hortulanus, Ernest Cruys- berg Jongens 3 (Hoofdklasse): Tijs Bouw- mans, Bart ter Huume, Damir Uzunic Jóngens 4 (1ste klasse): Pieter Belle- nlakers, Martijn Houwen, Luc Thijs- sén Jongens 5 (2e klasse): Deni Spahic. Tom Thijssen. Max Thijssen Jongens 6 (3e klasse): Justine Janssen, Bo Hendriks. Britt Houwen Jongens 7 (3e klasse): Rick Pouwels, Rob Aben, Desmond Janssen Jongens 8 (4e klasse): Tim Offermans, Bart van Ooi, Ehsan Bahran. Jamal Daroui Jongens 9 (4e klasse): Mustafa Ali, Koen Offermans, Clint Goumans, Daphne van Vegchel Jongens 10 (starters): Mandv Schrijne- makers, Marieke van den Munckhof Jongens 11 (starters): Dylan Gou mans, Warhel Abdullah Behalve dames 1 en heren 1 starten ook acht andere seniorenteams met de competitie. Dames 2 (2e divisie): Ellen Ras, Ange- le Wientjens, Sandra Oostrom, Annika Schmidt Heren 2 (Hoofdklasse): Robert van den Bosch, Peter Freij, Erik van den Munckhof Heren 3 (Hoofdklasse): Maurice Ach ten, Paul Swinkels, Gerbert Loeffen, Gijs Platzbeecker, Sander van de Broek Heren 4 (1ste klasse): Arie van der Giessen, Huub van der Putten. Joop Verblakt. Wil Thijssen. Toon Achten Heren 5 (2e klasse): Raymond Lar- mené. Sander Renkens. Martijn Dehing Heren 6 (2e klasse): Nick van Sinde- ren, Pieter-Jan Tacken, Noud van der Locht. Martijn Arts Heren 7 (2e klasse): Peter Bouwmans. Jos Achten, Twan van Vegchel, Peter ter Huume Heren 8 (3e klasse): Paul Willems, Peter Arts, Dannv Verhalle. i Ook dit jaar wordt het buitensei zoen voor de jeugd afgesloten met het slottoernooi. Op 5 oktober kun nen alle jeugdleden hun racket oppakken om gezellig in toemooiver- band een balletje te slaan. Dus geef je op. De aanvangstijd wordt nog bekend gemaakt op de publicatiebor den op het tennispark. U kunt hel for mulier om aan te melden vinden via de knop formulieren op de website Sharon Zietsman en Loes Straatman. Het Ouder-kind-toernooi -kind- ouder-toernooi vindt plaats op zon dag 21 september. Jeugdleden kun nen zich inschrijven met een ouder (vader, moeder, oom, tante, buur man, buurvrouw), die geen lid hoeft te zijn. Bij dit toernooi staat het kind centraal, vandaar dat de naam veran derd is in kind-ouder-toernooi Ze starten om 9.00 uur met een geza menlijk ontbijt. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per persoon, betalen op de dag. Inschrijven voor 14 sep tember. U kunt het formulier om aan te melden vinden via de knop formu lieren op de website. Contactperso nen zijn Bep Amsing en Sharon Ziets man. Dit jaar namen ruim 80 jeugdleden deel aan de clubkampioenschappen. In totaal werden bijna 200 wedstrij den gespeeld. Afgelopen zaterdag werden de finales gespeeld. De uitsla gen waren als volgt: Miniveld Njck Jansen - Lisa van Duijnhoven 6'-3; 5-2; Categorie t/m 11 jaar - meisjes enkel Hilde Lahaije - Manon van Daal 6 -3; 6 - 4 - jongens enkel Siemen Obers - Pim Versteegh 6 - 0; 6 - 0 - dubbel Kaz Gommans/Matys Voorn - Julia v.d. Heijden/Shaan Walia niet gespeeld wegens ziekte van Shaan Kaz en Matys le plaats Categorie t/m 12 jaar - meisjes enkel Lotte Claessens - Mig non Zietsman 6 - 3; 6 -1 - meisjes dubbel Mignon Zietsman/Linde Smits - Hilde Laha- ije/Claire v.d. Zanden 6 -16 -1 - jongens enkel Martijn Obers-Jasper Obers 6 - 2; 6 -1 - jongens dubbel Jasper Obers/Siemen Obers - Joris Valks/Falco Vriesekoop 6 -2; 6 - 4 Categorie t/m 14 jaar - meisjes enkel Laurine Palmen - Ange- lique van Gassclt 6 -16 - 2 - meisjes dubbel Esther Visser/Lisa Vis ser - Lotte Claessens/Pleun Doreleijers 6-2; 6-7; 6-1 - jongens enkel Rik Wijntjes - Rick Obers 6 -3,6 - 0 - jongens dubbel Rick Obers/Martijn Obers - Pim Valks/Bram Berhitu 6 -3; 6 - 3 - mix Naomi Boot/Patrick Loenen - Esther Visser/Pim Valks 7 - 6; 3 - 6; 6 - 2 Categorie t/m 17 jaar - meisjes enkeljacqueline van Gasselt - Margot Lenssen 6 - 2; 6 - 3 - meisjes dubbel Leonieke Pal- men/Laurine Palmen - Jacqueline van Gasselt/Angelique van Gasselt 7 - 6; 2 - 6; 6 - 4 - jongens enkel Saro Lozano - Brian Rijke 4 - 6; 6 - 3; 7 - 5 - jongens dubbel Saro Lozano/Yannick Lozano - Brian Rijke/lasper Smits 6 - 4; 7 - 5 - mix Jacqueline van Gasselt/Jas- per Smits - Laurine Palmen/Rick Obers 3 - 6; 6 - 4; 6 - 3- Biljartclub Op 't Nipperke is op zoek naar enkele leden die in clubver band op maandagavond willen biljar ten van 19.00 tot ongeveer 23-00 uur. Inlichtingen: 0478-588435 na 18.00 Afgelopen zondag speelde het vrouwenteam van TTV Red Stars thuis tegen NAK/Den Helder, dat vorig jaar tweede van Nederland werd. De Venrayse dames verloren kansloos met 0-7. Net als een week eerder tegen Remerij/DTK werd zelfs geen game gewonnen Alleen Sabina Larmené kwam enigszins in de buurt tegen de Russische Galina Melnik, nummer 48 van de wereldranglijst: 9- 11, 7-11, 4-11. Met name de in eerste game verstijfde Sabina bij de stand 9- 9, waarna Melnik met de schrik vrij kwam. Kelly Willems had echt een mindere dag Tegen de Russische Elena Timina verloor ze de tweede game zelfs met 0-11Ook Marijn Ver burg verzuchtte: "Wat doe ik hier eigenlijk?" Het dubbelspel (Sabina/Kelly) was goed, ondanks het verlies. Tot de 7 konden de dames aardig bijblijven, daarna gaf de vast heid van de tegenstanders de door- slag. Over twee weken volgt de uit- wedstrijd in en tegen Amsterdam '78, de grootste concurrent van Red Stars in de strijd om de zevende plaats. Deze plaats geeft recht op een pro motiewedstrijd tegen de nummer twee van de eerste divisie. Hoewel Danielle Poels tegen Amsterdam nog ontbreekt, zullen de Venrayse dames alles op alles zetten om Amsterdam te verslaan. Gezien het feit dat ook Amsterdam zonder buitenlandse speelsters optreedt moet dit een alles zins mogelijk zijn. Alle thuiswedstrijden worden gespeeld in de zaal van TTV Red Stars, Kiosk 1 a in Venray (tegenover basis school De Foekepot). Thuiswedstrij den worden altijd op zaterdag gespeeld en vangen aan om 17.30 uur. Toegang is gratis. 13 september thuis tegen TTCV/Van Herwaarden 2 (Vegchel) 20 september uit tegen Rapidity 1 (Beverwijk) 27 september thuis tegen Branders- stad 2 (Schiedam) 4 oktober uit tegen SKF 2 (Veenen- daal) 25 oktober thuis tegen Smash '70 1 (Hattem) 1 november uit tegen TTCV/Van Her waarden 2 (Vegchel) 8 november thuis tegen Rapidity 1 (Beverwijk) 15 november uit tegen Brandersstad 2 (Schiedam) 22 november thuis SKF 2 (Veenen- daal) 29 november uit tegen Smash '70 1 (Hattem) Van 12 tot en met 21 september worden de Mari-clubkampioenschap- pen 2003 gehouden. De plaatsingslijs ten zijn inmiddels opgesteld en de speelschema's ingevuld. Vrijdagavond brandt de strijd los en tot en met volgende week zondag, als de finalepartijen gespeeld worden, zijn er iedere avond mooie en span nende enkel- en dubbelpartijen te zien op tennispark De Gagel in Wans sum. Er wordt gestreden om de dame senkel- en herenenkeltitels in de cat. 5 t/m 7 en 8 9 de damesdubbel cat 6 7 en 8 9 en herendubbel cat 4 t/m 7 en 8,9. Bijna 70 deelnemers hebben zich aangemeld om 'n poging te wagen clubkampioen 2003 te kun nen worden. Onder de deelnemers Maandagavond 15 september om 20.15 starten de leden van de Vier- lingsbeekse schaakvereniging 't Gre tig Paard weer hun jaarlijkse onderlin ge competitie in café/zaal Het Hoekje in Vierlingsbeek. Wilt U eens komen kijken of U zelfs aanmelden als lid, kom dan op maan dag 15 september rond 20.00 uur langs. Wij zijn gaarne bereid U alle informatie te geven. U kunt ook bel len: Pieter de Vos, 0478 639060 zal 'n zwembad worden verloot, beschikbaar gesteld door de sponsor Mari-Vrijetijdscenter uit Wanssum Ook de jeugd, in totaal 73 deelne mers, speelt in dezelfde periode om de clubtitels. Zij worden allemaal automatisch ingedeeld, dus volop jeugdtennis de komende week De finale- wedstrijden voor de jeugd staan gepland voor zaterdag 20 en zondag 21 september 2003 Verdere clubactiviteiten: Voor de jeugd vanaf groep 6 staat er als afsluiting van 't seizoen een Sur vival weekend op 't programma. De start is op vrijdag 28 september a.s om 16.30 uur vanaf 't tennispark. De Jeugdcommissie heeft een schitte rend programma in elkaar gezet met als motto; sportief bezig zijn. grenzen verkennen, teambuilding, lol maken en nog veel meer. Zondagmiddag 28 september a.s. rond 12.30 uur wordt de jeugd weer terug verwacht op de thuisbasis. Aanmelden kan tot uiter lijk 12 september a.s. bij de jeugd commissie of op 't inschrijfformulier op 't tennispark. Op zaterdag 18 oktober wordt het 400 lux-slottoernooi georganiseerd voor de junioren en senioren. Naast het tennissen is er o.a. karaoke en de Mrs en Mr Gagel 2003 verkiezing. Op vrijdag 24 oktober is het vuur- korvenavond met de afsluiting van het buitenseizoen. Handboogschietvereniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn houdt zon dag 14 september het rayonkam pioenschap veldschieten in het bos gebied aan de Middenpeelweg. Na twee jaar in het Brabantse Someren is de organisatie dit jaar weer aan de Ysselsteynse vereniging toever trouwd. De voorgaande wedstrijden, onder andere twee rayonkampioen schappen en het NK, werden gehou den in het natuurgebied aan de Tim- mermansweg-Paardenkopweg. Om meer variatie aan te brengen is nu een mooi parcours van 24 doelen uitgezet enkele honderden meters voor het circuit De Peel. In totaal zullen ruim honderd deel nemers de bossen intrekken om hun 72 pijlen te schieten Van deze groep dingen ruim 70 deelnemers mee naar de rayontitels in de diverse dames en herencategoriën. Het rayon bestrijkt geheel Limburg en een deel van Noord-Brabant. De verdere deelne mers komen uit heel Nederland Onder de deelnemers, die op de afstanden van 10 tot 60 meter schie ten, zijn diverse toppers uit de regio. Met name Tienray en Ysselsteyn, die op internationaal niveau dit jaar goed hebben gepresteerd, willen hier in deze thuiswedstrijd hun veldseizoen goed afsluiten. De start van de wed strijd is om 9.00 uur en zal duren tot ongeveer half vijf. Voor geïnteresseer den in een mooie sport in een mooie omgeving een goede gelegenheid om een kijkje te komen nemen. Er is een centraal punt met catering vanwaar je de deelnemers kunt volgen Op het NK in het Brabantse Baar- schot behaalde Rick Philipsen een mooie tweede plaats bij de junioren. In de compound en de recurveklasse waren er derde plaatsen voor Johan v. Dongen en Ron v.d. Hoff. Handboogschutter Ron van der Hoff is afgelopen weekeinde in Baar- schot derde geworden bij het Neder lands kampioenschap handboogschie- ten op het onderdeel outdoor recurve. De titel op dit Olympisch onderdeel ging naar Pieter Custers uit EU die in de finale Wietsc van Alten versloeg. Ron van der Hoff greep brons en completeerde daarmee het succes voor het Nederlands team Het trio kwalificeerde zich vorige maand in New York voor de Olympische Spelen die volgend jaar in Athene worden gehouden. Afgelopen zaterdag was er voor de motorcrossers uit de regio in Neerij nen een jeugdwedstrijd op het circuit de Lage Paarden. Op de harde en snel le baan wist Emile Cox bij de 85 hoog met de tweede beker huiswaarts te keren, hij moest in beide manches Ricky Nijs voor laten gaan. Een 20e plaats bij de 125 jeugd kwam op naam tc staan van Paul Éickmans, ter wijl hij in de tweede manche wegens problemen de strijd moest opgeven Ook pech was er voor Andre Cox, in de eerste manche eindigde hij op een zesde plaats en in de tweede manche moest hij na een ronde de strijd opge ven. Tijdens de wedstrijd van zondag in Stein eindigde Marco Classens bij Inters 500 op een achttiende plaats en moest Maarten van de Aa de eerste manche wegens problemen vroegtij dig staken en kan hierdoor ook in de manche niet meer aan de start ver schijnen. De dertiende plaats bij de driewielers of de zijspannen werd vei lig gesteld door het duo Pierre van de Venne/Mat Wijers die op de harde baan van Stein een zeer prachtige wedstrijd reden. Bij de 250 senioren ging Marc Josephs beide keren als achtste over de finishlijn. De achtste plek bij de 250 junioren kwam in han den van Marc van Dijck na het rijden van de twee manches. Bij de wedstrijd te Wanssum op het sportcomplex de Broekberg wist Ber- nie Kuenen bij de nationalen 250 een dertiende plaats in het dagklassement op zijn naam tc schrijven en bij de 125 senioren was de hoogste treden van het erepodium voor Rob van Benthum weggelegd, Komende zaterdag is er een jeugd wedstrijd te Venray op het circuit de Peel en zondag zal er een nationale wedstrijd verreden worden BC 2002 Rookvrij Op donderdagmiddag 11 september gaat de niet-rokers bridgeclub weer van start. Ze beginnen om 13-30 uur. Dank zij het groeiend aantal leden is het mogelijk om in twee lijnen te spe len. Bent u geïnteresseerd om donder dagmiddag gezellig en rookvrij te bridgen, dan bent u van harte wel kom. Aanmelden bij Joke van Heu- men, tel. 583813 of bij Theo van Raay, tel.587158. BC Venray Op de eerste competitieavond werd in drie lijnen volop strijd geleverd. In de gele lijn wisten ds. Boekholt- Kuypers met een tweede plaats te verrassen. Met hHr. Corver-v. Gaal als eerste en ep Peetjens als derde wisten zij als nieuw paar toch een aantal gevestigde gele lijn paren achter zich te laten. Dat bied perspectief voor een spannende competitie. In de rode lijn was er een regelrechte uitschieter voor mw. Meier-hr. Verschuyten. Zij namen op de eerste avond ruim afstand van alle overige paren ver schil met nr. 2 ruim 13%). De tweede plaats was voor mw, Camps-hr. Jeuris- sen en het top-drie trio werd gecom pleteerd door ds. Appels-Olislagers. In de groene lijn waren de eerste drie plaatsen voor hr. V. Toor-Vermolen die hun goede lijn van de vorge week voortzetten. Zij werden gevolgd door ds. Kersten-v. MUI en Darmstadt-Wik- kers. Vanavond spelen ze de tweede competitieronde. Harten drie De eerste ladderronde is gespeeld. Mw. Baak en hr. Merckx behaalde met 61.67% de hoogste zaalscore De uitslag: Geel: 1. ep Wientjens 61.46%, 2. ds. N'ollen-Poels 60.94%; 3 ep. De Backer 56.25% Rood: 1 mw Baak-hr Merckx 61.67%; 2. mw. Goinga-hr. V.d. Beele en ep. V.d. Slik 56.25%; 3- hr. Den Hoedt-Oomen 54.58% Het viertal heeft de eerste wedstrijd tegen de Niet Rokersclub met 20-10 gewon nen. Volgende week de tweede Iad- derronde Niet-rokers Bridge club Venray Er traden 52 paren aan voor de twee de zitting van de competitie. In de A- lijn wonnen Truus Bollen en Piet Vos met 59,17%, tweede werden Joop van Hooft en Hay Houwen met 56,25% en derde Leon Bollen en Rob Keijzer met 52,50%. In de B-lijn scoorden Riek Rutten en Bér Poels 57,08%, Karin Gooren en Trees van Ham 56,25% en Toon den Brok en Ton Theuns 55,83%. In de C-lijn werden Jacqui Coenen en Peter de Groot eerste met 61,33%, tweede werden Marijke Meijer en Mia Verschuyten met 59,00% en derde Riet Muermans en Jos Linders met 55,83%. In del waren Joke van Os en Leo van® el de overigen de baas met 57,6® werden gevolgd door Ilina Orol Thom Kuijpcrs met 54,86% en® Stoffels en Lidia Thijssen, die e® Thea van de Berg en Siem T 52,08% scoorden. In de E-lijn w® Riet de Wit en Peter Scheer J 58,33%, tweede werden AnsJ® en Huub Camps met 56,94% enï Roos Krebbers en Miek Speijck® 56,53%. Common Sense De uitslagen van afgelopen maaJ Geel: 1. ds. Overbeek-Peters 59I 2. mw. Korsmil-hr. Huys 58.85® ds Aarts-Linders 58.81%. Rood® Ellemers-Mertens 58.75%; 2.1 Michels 57.29%; 3. ds. Cremers® egh 56.25%. Klavertje Vier Met voor elk van de bestuurt een persoonlijk dankwoord Henriëtte Poels tijdens de alge ledenvergadering haar loopba voorzitster afgesloten waarna Canli haar kort en krachtig bed voor haar enorme inzet en niet tende zorg voor Klavertje Viet nieuwe bestuur onder leidin Frank Cornelissen kreeg de goe ring van alle leden. Het vrij bri hierna werd met één ingekort,! van de uitslag is: Geef 1 ds. Aanl ders 85p. 2 ds. Faas-v. Goinga"^ ds. V.d. Boom-v. Glabbeek| Groen: 1 hr Verheijen-Versleijetl 2. hr. Faas-Linders 76p; 3 hr Tm de Vries 67p. Blauw: 1. ds DikjJ kens 96p: 2. ds. Cremers-Peteni 3. ds. Moree-Spekhorst 85p. W Trainingen: Dinsdag, baantrai 19:00 uur. Kastiëlse Baan. Donderdag' duurloop, 19:00 uur keerplaats Schadijker Bossen Mo jy Zaterdag: bostraining, 16:00 uur keerplaats Schadijker Bossen Ma 5pir Wedstrijdkalender: 20 sept.: x 5 km estafette pupil 21 sept.: Amsterdam Dam lot ;ie]n ioxmeer Maasheggenlf marathon. 21 sept.: Deurne halve marathon.1 28 septHevthuysen Lcudal boslLpti 5 okt.: Venlo Oceloop 5-10 km. F Uitslagen: Een 3-tal Peelrunnem op 28 aug in Heythuysen dedl een loop over 5 en 10 EM. If^ Mooren liep de 5 mijl in 36.52L. geen een derde plaats bctcktèvcK John Weijs eindigde na 33-22. lèupy Mooren deed de dubbele afstinfce|p liet de klok na 1.06.33 stilstaan. Syo( Wedstrijduitslagen doorgeven1 mail, rpvdgoor@plex.nl of tJjes' nisch, 077-4678240. Zaterdag 13 en zondag .14 sep tember staat circuit De Peel in Venray weer bol van motorsport- wedstrijden, georganiseerd door MCC Venray. Na de zandcircuits is circuit De Peel voor coureurs en toeschouwers een verademing. Het circuit is overzichtelijk en bevat vele spectaculaire spring- heuvels. Toeschouwers kunnen het circuit bijna helemaal over zien en hoeven zo niets te missen van het starthek tot aan de finish- Op zaterdag komen alle jeugd- crossers van Motorsport Organisatie Nederland naar Venray. Naast de jeugd komen ook de (oud jeugd) vete ranen en de liefhebbers aan de start. Vanaf 11 30 uur zullen de 50cc auto maten en mini Quads en de PW 50 klasse als eerste hun rondjes op cir cuit De Peel rijden. Alle deelnemers in deze twee klasse worden na afloop beloond voor de getoonde inspannin gen. Zij rijden geen wedstrijden maar hun optreden wordt als een training beschouwd, hoewel sommige ouders hier ander overdenken. Alle overige klassen strijden deze dag voor punten voor het NK. De 65cc versnellingen is de strijd om het kampioenschap hevig. Vanuit de regio zullen in de klasse onder andere deelnemen Danny Brügemann (Venray) en Rick Boekestijn (Horst). Kelly Donders (Horst) is de te kloppen dame in bij de Quad 80cc klasse. Zij bleef al menig maal dit jaar de jongens in haar klasse de baas. Venray is haar favorie te circuit, de heren zijn dus gewaar schuwd. In de klassen 65 en 80 cc mini komen divers regiorijders aan de start. De koningsklasse van de jeugd is ongetwijfeld de 85 cc hoge wielen. Emile Cox uit Wanssum zal in Venray alles op alles zetten om zijn grootste concurrenten voor het kampioen schap achter zich te houden. Veel tegenstand krijgt hij van Ricky Nijs (Etten-Leur) en Rene Albers (Groes- beek). Erwin Jacobs (Meterik) en Nicky Meijers (Broekhuizen) starten ook in deze klasse Bij de 125cc jeugd, komen diverse regionale coureurs aan de start. Johan Mertens (Heerlen) staat momenteel tweede in het kampioenschap. Ver der zullen Bart Jacobs (Meterik) Tom en Siem de Vlieger (Reuver) hun opwachting maken. In de veteranen- klasse zal Andre Cox (Wanssum) laten zien dat hij de weg op circuit De Peel zeer goed weet. Samen met overige deelnemers zal hij er een mooie strijd van maken. In de liefhebbersklasse zal Kenny Maessen proberen om hoge ogen te gooien, en een beker mee naar huis te nemen. Op zijn trai ningscircuit zal hij hoger en verder springen dan al zijn directe tegenstan ders. KAMPIOENSCHAP Zondag staat in het teken van de NK 125cc en NK 500cc Inter klasse. Charel Sweebe zal zich op circuit De Peel zeker thuis voelen. Bij een over winning in Venray staat het kam pioenschap 2003 zo goed als zeker vast voor hem. Momenteel staat hij bijna 60 punten los van Herman Hyl- kema (Tienhoven). 60 punten is een volledige wedstrijd. Vele rijders heb ben echter extra trainingsrondes gereden op circuit De Peel om goed voorbereid te zijn voor het NK. Ad Coenen (Ysselsteyn), Davy Janssens (Roermond) en Benjamin Wevers (Venlo) vertegenwoordigen Limburg. Spanning is verzekerd in deze klasse waarin jeugd, snelheid en lef voorop staat. Bij de NK 500cc Inters zal Maarten van der Aa (Oirlo) vele NK punten mee naar huis willen nemen. Favoriet is echter de nieuwkomer bij MON Edwin Evertsen (Uden). Deze van de KNMV overgekomen rijder dicteert de laatste twee wedstrijden met veel spektakel. Maar Marco Langenbach (Boekcl) weet zich ook thuis in Ven ray. Vorig jaar wist hij de NK 125 Inters in Venray winnend af te slui ten. Leider in het kampioenschap is echter Ben Scheres uit St. Joost, Onno van Lier (Roermond) staat momenteel derde. Beide heren willen natuurlijk deze goede uitgangsposities zo tegen het einde van het kampioenschap zeker niet verliezen. Maar ook oude getrouwen als Peter Herlings( Han del) en Ton van de Voorn Zaltbom- mel) zullen laten zien dat ervaring ook telt. Uit Limburg verder in deze klasse onder anderen Marco Classens (Castenray), Fred van Loon (Gras- Marc van Dijck uit Venray f zijn thuiscircuit in de prijzen r§ m hoek) en Jeroen Bergs (Swalmen) ledt Naast deze twee NK wedstii kn komen ook de 125cc junioren. eP junioren, 125cc senioren en j&f senioren aan de start. In dezetë onder anderen Marc van DijckC h ray) hij start bij de 250cc juro' B Samen met diverse regio coureun tel Mare proberen een beker bi« teh MCC Venray te houden. !ec Zaterdag en zondag bicden du* voor elk wat wils. Alle ingredic Q zijn aanwezig om ervoor te j voor een prachtig motorsport» end. De verwachting is dat metf 450 coureurs tijdens dit weekend opwachting maken in Venray. Zi dag en Zondag is de eerste stan 11.30 uur gepland, trainingen»! 10.00 uur Circuit De Peel is gek aan de N277 (Middenpeelweg) JJ hoogte van de basis Groep Gé t Wapens.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 22