Literair Café Venray: gevarieerd nieuw seizoen Maaien Maar! iDHD bij volwassenen Kliederfeest De kleine Boomhut Jongerenbus Prijswinnaars bij Intratuin Venray Veelzijdig aanbod vrouwelijke casuals KASTSYSTEMEN Dan maar even niet eigenwijs! Steun Udavum Karangal nternationale nsen Geslaagd Collecte Kanker bestrijding groot assortim gazonmaaiers Cursus Ontspanning en Meditatie Gezonder voelen door yoga? MODE PREMIEREDAGEN VAN OORSCHOT MODE Vrijwilligers- centrale Synthese Venray agin !EL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2003 - Pagina 7 Het Literair Café Venray- kllR'°> (^at bomend jaar zijn U j/2-jarig jubileum viert, pre steert weer een boeiend en ;rd programma. Schrij- jvan naam, zoals Herman ïlmans en Margriet de doen in het komend sei- USl efl Venray aan. De bijeen- uisten zijn voor iedereen egaokelijk. lp alleen Brusselmans en De oor verzorgen een lezing in het terair Café. op respectievelijk 28 ört en 27 mei 2004. Ook IK hurjapin (9 november 2003), tcurvan onder andere De zwar- niet het witte hart, en de (jende dichter Rutger Kopland I 3 april 2004) zijn te gast in het irayse Literair Café. Kees van jnum, auteur van onder andere oesters van Nam Kee, opent het literaire seizoen op donderdag 11 september om 20.00 uur in het Theehuis in het Odapark aan de Merseloseweg in Venray. Ook Venraynaar Jan Marlet is komend seizoen te gast in het Literair Café. Op 8 februari vertelt hij over zijn eigen werk. In samenwerking met Schouwburg Venray presenteert het Literair Café op 18 december Bredero's De klucht van de molenaar. Met de authentieke, bloemrijke tekst van 1613 speelt Theatergroep De Kale een energieke en bruisende versie van dit stuk. Ook de leden van de Proza- en Poëziekring laten dit seizoen van zich horen. Voor het eerst in het bestaan van het Literair Café Venray verzorgen de leden op 5 oktober een schrijvers- ochtend voor eigen publiek. Daar naast bevat het programma uiter aard ook de inmiddels bij veel lief hebbers bekende activiteiten: smullen bij Tante Jet, voordrach ten in Schuttersveld en Kerstmis met Mallemoer. Uiteraard is er ook weer de uitreiking van de Raadselige Roos, voor de elfde keer alweer, in januari 2004. Ook voor de jeugd zijn er weer activi teiten. Kinderen uit de groepen 6 en 7 van de basisscholen in Ven ray en Meerlo-Wanssum worden dit seizoen uitgenodigd om een bijdrage te leveren aan het Groot Gemeentelijk Griezelboek. Verder werkt het Literair Café aan het herzien van de poëziewandelrou- te door Venray. "U ziet: het Lite rair Café gaat niet op zijn lauwe ren rusten", schrijft voorzitter Paul van Doesum dan ook in zijn voorwoord van het programma. Het Literair Café Venray bestaat bij de gratie van zijn donateurs en sponsors. Paul van Doesum: "Zon der hun financiële steun en warme belangstelling voor de lite ratuur en alles wat daarmee samenhangt, kan niet gerealiseerd worden, wat elk jaar weer tot stand komt: een programma dat gezien mag worden." De bijeen komsten van het Literair Café zijn voor iedereen toegankelijk. Dona teurs profiteren echter van aan trekkelijke kortingen op de entreeprijzen. Wilt u meegenieten van de activiteiten van het Literair Café én draagt u het een warm hart toe? Word dan donateur voor zestien euro per jaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Ans Theunissen-Janssen van het bureausecretariaat, tel. 0478-582948. Of kijk op www.literair-cafe-venraynl Iet Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg in Venray )t op maandag 22 september een informatieavond met het thema ID bij volwassenen. ADHD wordt meestal in verband gebracht met te, impulsieve kinderen. Inmiddels is echter duidelijk dat de imis ADHD ook bij volwassenen voorkomt: veel kinderen met blijven er later ernstige last van houden. Snel afgeleid, moeilijk :n en dingen onthouden, voortdurende innerlijke onrust voelen moeite met organiseren, dit is zo maar een greep uit de verschijnse- die bij ADHD kunnen horen. Wordt ADHD veroorzaakt door ver- erde voeding en/of problemen in de opvoeding? Nee, allemaal mis standen die inmiddels rondom deze stoornis zijn ontstaan. Een ede diagnose is dan ook van groot belang voor een juiste behande- Wat is ADHD nu eigenlijk precies? Welke behandeling is moge- Hoe ga je er mee om? Kortom wilt u graag meer informatie? De jIjj oud is van 20.00 tot 22.00 uur en vindt plaats bij De Witte Hoeve in enray. Gastsprekers zijn W. Verbeeck, psychiater Vincent van Gogh stituut, D. Kobussen, voorzitter van de ADHD stichting, en onder orbehoud een partner van een volwassene met ADHD. De toegang iratis, maar reserveren is noodzakelijk. Voor meer informatie en servering kunt u contact opnemen met het: Informatiecentrum lijke Gezondheidszorg tel: 0478 - 52 70 66 e-mail: igg@wgi.nl Aan de Hogeschool Markus Ver eek in Eindhoven is Peter-Wil- :m Schellen uit Venray geslaagd oor HBO SPD Bedrijfsadministra- 'Be. Aan de Hogeschool voor Eco- omice Studie te Amsterdam ee laagde Jepheune Dundas voor uemationaal Manager. Met ingang vang 3 september irten de internationale dansles- si, onder begeleiding van een naren dansleidster weer. Omdat rnog enkele plaatsen vrij zijn, is ten op zoek naar enthousiaste ames van 45+ die de groep Wil li komen versterken. Iedereen ie interesse heeft kan vrijblij- ind een kijkje komen nemen op msdag 3 september tussen Ö.00 en 11.30 uur in wijkcen- im Den Hoender aan de St. iulastraat in Venray. Voor infor- itie Nelly Rongen, tel. 586154, 18.00 uur. In de week van 1 tot 6 septem ber komt de collectant van de Nederlandse Kankerbestrijding /Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) weer met hun bus bij u aan de deur. Alle huishoudens krijgen tevoren de KWF-collecte- folder in de bus. De folder biedt informatie over activiteiten ten bate van de kankerbestrijding en kan bovendien als poster worden opgehangen. Doet u mee met het nationale gebaar en hang de pos ter op! Want alleen samen kun nen wij iets betekenen in de strijd tegen kanker. Je geeft om elkaar, want kanker raakt iedereen. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding kan bellen (gratis): 0800-0226622 (ma.-vr. 10.00-12.30 uur en 13.30-16.00 uur), of surfen naar www.kanker- bestrijding.nl. Contactpersoon afdeling Venray: E.F. Stoks-Ste- ijvers, tel. 0478-586659. SaWeCo grasmaaiercentrum Overtuig uzelf en kom naar Swolgen Afgelopen maandag werd een grootse activiteit georganiseerd. Het Super Spetter Kliederfeest werd bezocht door maarliefst 60 kinderen in de leeftijd van 4-12 jaar. De kinderen kwamen samen vanuit de Buitenschoolse Opvang locaties te Meerlo (Het kleine Landhuis) en Venray (De kleine Boomhut en Het kleine Luchtkas teel) naar De kleine Boomhut aan de Plataanstraat in Venray. Niet alleen kinderen van de buiten schoolse opvang waren uitgeno digd maar ook hun vriendjes en vriendinnetjes mochten meege nieten van dit waterspektakel. En een heus waterspektakel werd het. De kinderen volgden een par cours met tal van waterspelen. Gelukkig was het mooi weer. De middag werd afgesloten met een finalewedstrijd door de beste twee teams waarbij ook de ouders uitgenodigd waren. Kortom een nat pak maar dikke pret. In de herfstvakantie zal deze nieuw ingezette traditie van grootse activiteiten worden voort gezet. De Jongerenbus van Synthese komt weer naar jou toe. de 12 en 21 jaar? Kom dan naar de Jongerenbus die staat de dagen en tijden: Venray Venray Ysselsteyn Venray Maandag 1 september Dinsdag 2 september 8 september 9 september Maandag Dinsdag Maandag 15 september Veulen Dinsdag 16 september Venray Maandag 22 september Venray Dinsdag 23 september Venray Maandag 29 september Venray Dinsdag 30 september Leunen Veltum Brukske Lovinckplein Wetteling Kerkplein Zuidsingel Brukskè Landweert Wetteling Brinkplein Ben jij tussen op de volgen- 1930-21.30 19.30-21.30 19.30-21.30 J9.30-21.30 19.30-21.30 19-30-21.30 19.30-21.30 19.30-21.30 19.30-21.30 19.30-21.30 Vorige week vielen diverse mensen in de prijzen bij Intratuin Venray. De mensen met de origi neelste slagzin aanvullend op: 'Ik koop mijn Felix kattenvoeding bij Intratuin, omdat...' ontvingen een mooi Felix cadeau. De winnaars van de Felixactie waren: mevrouw G. van Tonge ren uit Deurne. mevrouw C. Kra nendonk uit Venrav, mevrouw M. van Tongeren uit Deurne, mevrouw M. Reijnders uit Venray en mevrouw S. Hagelaars uit Ven ray. Afgelopen zaterdag was de prijsuitreiking van de Warenhuis op Stelten kleurenwedstrijd. De mooiste inzendingen kwamen van Rosy Baltussen uit Vierlingsbeek (11 jaar) en van Bram Zeegers uit Venray (5 jaar). Nieuwe najaarscollectie Firstlady Firstlady aan de Grotestraat in Venray weet de consument komend seizoen weer te ver rassen. Typerend voor de spl internieuwe en veelzijdige col lectie najaar/winter 2003/2004 zijn de brede mix van materia len en de vele combinatiemo gelijkheden. Bovendien ver welkomt Firstlady ook een nieuw merk in al haar 54 win kels: Lerros Women. Voor komend seizoen domine ren diverse bruintinten de collec tie van Firstlady. Maar ook donker beige, lever en taupe maken deel uit van het kleurpalet. De accent- kleuren warmrood en roest zor gen voor de verfrissing. Op het gebied van dessins weet de damesmodeketen ook met een veelzijdig aanbod te komen: stre pen, bloemen, fanoy opdruk, tie dye-prints, borduur, dit is slechts een greep uit het veelzijdi ge aanbod. Jeans is niet meer uit het assor timent van Firstlady weg te den ken. Het aanbod binnen de nieu we collectie is dan ook oneindig groot. Naast blauwe jeans biedt Firstlady dit seizoen ook jeans in bruintinten en verschillende was singen aan. Het jeansjasje neemt ook een belangrijke plek in. De fraaie jeanscollectie laat zicht uit stekend combineren met mooi bedrukte blouses. De opkomst van corduroy vorig jaar trekt dit seizoen nog verder door. De mogelijkheden met dit materiaal zijn dan ook eindeloos. Zowel jasjes, broeken en rokken krijgen in dit materiaal een stoere maar toch geklede uitstraling. Corduroy is in verschillende breedtes en dieptes te verkrijgen. Het gebruik van verschillende kleuren creëert een verrassend effect. Naast corduroy zorgt het materiaal velours voor een gekle de en toch sportieve look. Voor dit seizoen is er een domi nante rol weggelegd voor de blou se. Dit kledingstuk laat zich dan ook uitstekend combineren. First lady biedt ze in vele variaties: in eenvoudig uni, bedrukt met (fan- tasie)print, strepen, borduur en met een gecrashed' optiek. Ook de (korst) jasjes nemen een belangrijke plek in. Daarnaast biedt Firstlady een ruime collectie tniien en vesten waarbij materia len moeiteloos met elkaar worden gecombineerd. Laat je verrassen! Firstlady introduceert dit sei zoen een nieuw merk in haar win kels: Lerros Women. Met de aan vulling van het eigentijdse Lerros Wonen biedt Firstlady een merk met een goede pasvorm en brede maatvoering (maat 36 t/m 46). Doordat de collectie regelmatig wisselt, is het aanbod altijd actu eel. Firstlady is een keten van 54 damesmodezaken verspreid over heel Nederland. Naast een actuele collectie onder eigen label biedt Firstlady een ruime keuze aan mode van onder meer de merken Angels, Tom Tailor, Lerros, Street One en Cecil. De winkels onder scheiden zich door een hoog staande service. Op woensdagavond 10 septem ber om 19.45 uur is er een open les voor de cursus "Ontspanning en Meditatie In de cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen. ademoe- feningen, meditatieve bewegings oefeningen en mantra's afkomstig uit Westerse (biorelease) en Tibe taanse (yoga en meditatie) scho len. De oefeningen helen lichaam en geest en brengen hun ener gieën samen zodat ze kalm en soe pel kunnen functioneren. Het accent in de cursus ligt op stilte en meditatie. Het doel van de oefeningen is het ontwikkelen van gewaarzijn door middel van ontspanning. Je leert gevoelens tijd, ruimte en aandacht te geven. De oefeningen brengen een inner lijke massage op gang. Lichaam, adem en geest ontspannen zich en de energie kan weer vrij stro men. Je voelt je ontspannen en energiek tegelijk. Wanneer er meer ontspanning is, ontstaan meer ruimte en helderheid om je geest tot rust te brengen. Nu kun je observeren hoe gedachtenpa- tronen. emoties en houdingen je ervaring kleuren. De mogelijkheid ontstaat om ze los te laten, gevoe liger te worden voor de eerste tekenen van opwinding. Nieuwe keuzemogelijkheden ontstaan en geleidelijk komt er meer plaats voor vreugde en lichtheid in het dagelijks leven. De groep is een mix van begin nende en al langer oefenende deelnemers. Wanneer je nieuw bent is het oefenen meer gericht op ontspannen en nieuwsgierig worden naar wat er precies in je gebeurd. Je ontwikkelt vertrou wen in je lichaam en in je natuur lijkheid. Wanneer je langer oefent, raak je diepere lagen van energie en gevoelens aan. Je leert te luisteren naar de subtiele bood schappen van het lichaam zodat je blokkades kunt ontdekken en loslaten. De cursus wordt gegeven in Venray, De Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active). Op de open les. 10-9 kun je proe ven of het wat voor je is. Vanaf 17-9 volgen 13 woensdagavonden van 19.45 tot 21.45 uur (niet in de herfstvakantie). Benodigdheden: gemakkelijk zittende kleding en een deken. Inlichtingen/aanmelding: Jan Houwen, tel. 0478-587364/06- 15471495. Website: http://home.wanadoo.nl/jan.hou- wen MAATWERK IN - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST oÖa Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KEUKEN- FN I N T E RIEOR B 0 U W Net als iedere gedreven jonge ondernemer staat ook Frans Joseph van Rooij nietstil en speelt in op de maatschappelijke ontwikkelingen. Per 1 september start hij met zijn nieuwe keuken die voor een nóg grotere groep betaalbaar zal zijn. Op 14 juli 1999 opende Frans Joseph van Rooij zijn bistro Eigen Wijze nadat hij vijf jaar lang de stuwende kracht achter De Heeren van Aemstel was geweest. Zijn bistro groeide al snel uit tot een vol waardig restaurant. In het voor jaar van 2003 heeft Frans Joseph er echter voor gekozen het roer volledig om te gooien waarbij hij concessies doet aan zijn eigen ambities om uit te groeien tot een top restaurant. De verzwakte eco nomie heeft de koopkracht van de gemiddelde burger zo beïn vloed dat "uit eten' nu echt tot de luxe uitgaven gaat horen en weg gelegd lijkt te zijn voor een steeds kleiner wordend select gezelschap. "Dit mag niet gebeu ren", aldus Van Rooij. "Uit eten is meer dan uit eten alleen. Uit eten staat voor gezelligheid', onthaat- sten en ontspannen." Een greep uit het woordenboek van belang rijke woorden die nodig zijn voor een leefbare samenleving die door de belastende economie van vandaag de dag sterk onder druk komen te staan. Van Rooij wil betaalbaar koken voor elke beurs in de hoop dan mensen elkaar buiten de deur blijven ontmoeten. Vanaf 1 september kun je bij Eigenwijze voor nog geen 20 euro genieten van een volledig 3 gan gen menu. Buiten de keuken ondergaat ook het restaurant een koerswijzi ging. De zaal die voorheen tot het restaurant behoorde gaat Van Rooij ter beschikking stellen voor feesten en partijen. Voor bedrij ven is deze ruimte uitermate geschikt omdat ze separaat van het restaurant gebruikt kan gaan worden. Dus ideaal voor vergade ringen. bedrijfspresentaties en borrels. Restaurant Eigen Wijze. Pater- slaan 15. 5801 AS tel. 581869 fax. 587150 reserveren gewenst Nadat Stichting Udavum Karan gal (Helpende Handen) in Venray een financiële bijdrage had aange vraagd voor dè herbouw van Malarvanam, heeft een inspecteur van Wilde Ganzen, Udavum Karangal in India bezocht. Malar vanam is een tehuis voor onge veer 130 lichamelijk en verstande lijk gehandicapte stervende mannen met aids, kanker of besmettelijke infectieziektes. Het positief advies van de inspecteur heeft er toe geleid dat Wilde Gan zen Malarvanam financieel heeft geadopteerd. Dat betekent dat Wilde Ganzen de verworven sponsorgelden en giften volgens een bepaalde schaal vermeerdert en daarna het totaalbedrag direct aan Udavum Karangal uitkeert. Initiatiefnemer Steven Vidvakar heeft laten weten dat het zeer noodzakelijk is dat Malarvanam zo spoedig mogelijk gereed komt. Tijdens de manifestatie Derde Werelddag Venray, die op 28 sep tember georganiseerd wordt door het Mondiaal Platvorm Venray, kunnen zij u meer informatie geven over Udavum Karangal en over het tehuis Malarvanam. Ook kunt u voor meer informatie de website bezoeken www.helpen- dehanden.info Mocht u een finan ciële bijdrage willen leveren dan kunt u een bedrag storten op giro 40 000 van Wilde Ganzen t.n.v. Malarvanam öf op Raborekening 12 81 74 358 t.n.v. Malarvanam. De kracht van yoga is dat ieder een het op zijn/haar eigen niveau kan beoefenen. Er is geen onder linge competitie aanwezig, waar door u de kans krijgt u beter op uw eigen lichamelijke mogelijk heden te concentreren. Yoga helpt mee om u een aantal hulp middelen te geven, waardoor u bewuster w;ordt van uw lichaam. DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG A.S. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Breda, Oss Door de lichamelijke oefenin gen krijgt u meer energie en dat kan uw leven gunstig beïnvloe den. De lessen worden gegeven door Ank ten Berge, gediplo meerd yogadocente. Zij volgde de opleiding bij Saswitha en daarop volgend vele bijscholingen o.a. op het gebied van bekkenbodemtrai- ning en het in harmonie brengen van uw lichaamsfuncties Zij is lid van de vereniging van Yogaleer- krachten nedl. en Eu. Bel voor informatie: 0478-588816. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor De Wendel - Noorder hof in Venray een vrijwilliger die het leuk vindt om een bewoon ster, die graag wil gaan line-dan- cen bij dansschool Jansen, te begeleiden. De vrijwilliger wordt geacht haar op te halen en terug te brengen naar huis en haar ook te begeleiden tijdens het line-dan- cen. Het line-dancen vindt plaats op zaterdagavond van 17.45 tot ongeveer 19.30 uur. Men moet affiniteit hebben met mensen met een beperking Qichr tot matige verstandelijke handi cap): vooral op een gezellige en ontspannen sfeer bezig kunnen zijn met de bew?oner: empatisch kunnen luisteren; zelfstandig kun nen werken. De werktijden zijn op zaterdag avond van 17.45 uur tot ongeveer 19 30 uur. Meer informatie: Vrijwilligers centrale. Marktstraat 8. 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. e-mail: vwcvenray@synthese.nl. Ope ningstijden: maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 12.30 uur en van 13-15 tot 17.00 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7