m Burgerwoningen in het buitengebied Gemeente Venray beschikt over een huursubsidie informatiepunt (HIP) Bekendmakingen gemeente Venray Wet milieubeheer Commissies Uitvoerings avond Inspraak voorontwerp TAXATIES I fofcrcc-yiA 'iHwV Woningwet Wet ruimtelijke ordening Bestemmings plan Buitengebied KBO Venray De Hakkespits Sportief wandelen Opanka Jeugd- natuurwacht Lourdescomité afd Venray Dames ZijActief Oostrum Venray' s Gregoriaans Koor Schutterij 't Zandakker - VVB PEEL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2003 - Pagina De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat T te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de sfukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergun ningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - J.A.P.M. Cremers, Roffert I te Castenray voor een revi sievergunning voor een vleesrundvee- en schapen houderij annex akkerbouw bedrijf gelegen aan de Roffert I en 3 te Castenray: - Varkenshandel P. v.d. Broek b.v., Lungendonk 8 te Hel mond voor een revisiever gunning voor een vleesvar kenshouderij gelegen aan de Timmermannsweg 62 te Ysselsteyn; - Maatschap A. Poels en P. Thijssen, Droesenweg 2 te Heide voor een revisiever gunning voor een fok- en vleesvarkenshouderij gele- ?en aan de Droesenweg 2 te leide. De vergunningen worden onder oplegging van voorschrif ten en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 28 augustus 2003 tot en met 9 oktober 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 28 augustus 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Herinrichting St. Ursulastraat e.o. De gemeente Venray heeft het voornemen om de St. Ursu lastraat en omgeving aan te pak ken. Het betreft het werkgebied tussen de Hoenderstraat, Westsingel, Noordsingel, St. Jozefweg en de Langeweg. Graag willen wij een toelich ting op de plannen geven op dinsdag 2 september om 19.30 uur in De Witte Hoeve, Gas- straat 5, 5801 CT te Venray. Er zal onder andere worden inge gaan op de herbestraatwerk- zaamheden, het asfaltonder- houd en de aan te leggen 30 km-maatregelen. De gemeente Venray nodigt alle betrokkenen en belangstel lenden hierbij graag uit om deze avond bij te wonen. Indien er nog vragen zijn kunt na 25 augustus contact opnemen met de projectleider de heer W. van den Heuvel, bereikbaar via tele foonnummer 0478-523583. Voor burgerwoningen in het buitengebied kunnen slechts bouwvergunningen worden ver leend indien er tevens vrijstel ling van het bestemmingsplan wordt verleend. Aangezien deze procedure bijzonder tijdrovend en kostbaar is, heeft de gemeen te Venray besloten om deze procedure niet te voeren. In overleg met de Provincie Lim burg en de Inspectie VROM heeft de gemeente Venray bekeken welke mogelijkheden er zijn om een verkorte vrijstel lingsprocedure te voeren bij verbouwingen van of bij burger woningen in het buitengebied. Een verkorte vrijstellingsproce dure, (artikel 19.2 WRO zonder verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten) houdt in dat uw bouwplan 4 weken ter visie wordt gelegd, waarna de gemeente een besluit neemt op het verzoek tot vrijstelling. Bij besluit van 29 juli 2003 heeft de provincie te kennen gegeven dat in veel gevallen bij eenvoudige bouwplannen de verkorte procedure kan wor den toegepast. Dit is bijvoor beeld het geval bij het oprich ten, verbouwen en uitbreiden van bijgebouwen of erfafschei- dingen. Onder eenvoudige bouwplannen vallen ook ver bouwingen en uitbreidingen van woningen tot 500 m2 en een malige uitbreidingen van wonin gen van meer dan 450 m2 met 10 procent tot een maximum van 600 m2. Bij complexere bouwplannen zoals de bouw van een nieuwe woning of een woningsplitsing kan de verkorte procedure niet worden toege past. Bij dit soort plannen is de normale procedure (artikel 19.2 WRO mét verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Sta ten) noodzakelijk. Indien u plannen heeft om uw woning in het buitengebied uit te breiden of te verbouwen ver zoeken wij u om contact opne men met de afdeling Bouwen en Milieu. De afdeling Bouwen en Milieu is op werkdagen bereik baar tussen 9.00 uur en 10.00 uur via telefoonnummer 523333. Middelen Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen te houden op 3 september 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. ONDERDEEL A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. A. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Middelen gehouden op woensdag 4 juni 2003. B. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Middelen gehouden op dinsdag 17 juni 2003. 6. Gewest. 7. Ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C C-l. Ter advisering: 9. Vijfde wijziging legesveror dening 2003, onderdeel Monumentenvergunning. C-2. Ter besluitvorming: 10. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen. C-3: Ter bespreking: Niet van toepassing. ONDERDEEL D I IRondvraag. 12. Sluiting. Maatschappelijke Diensten Agenda voor de openbare commissievergadering Maat schappelijke Diensten te hou den op donderdag 4 september 2003, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. ONDERDEEL A 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling agenda. 5. Notulen van: -de ingelaste openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten gehouden op 21 mei 2003. -de openbare ver gadering van de commissie Maatschappelijke Diensten gehouden op 5 juni 2003. 6. Gewest. Stukken van de cen trale werkgroep herstructu rering bibliotheekwerk Noord-en Midden Limburg d.d. 15 mei 2003 en 5 juni 2003. 7. Ingekomen stukken. Vanaf deze vergadering vallen hier onder alle stukken "ter ken nisname", ook stukken die voorheen op de D agenda stonden. Indien u deze wenst te bespreken, kunt u de voorzitter verzoeken deze voor de volgende ver gadering op de C-3 agenda ter bespreking te zetten. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C C-l. Ter advisering: n.v.t. C-2. Ter besluitvorming: 9. Afdoeningslijst. 10. Planning bespreekonderwer- pen. C-3. Ter bespreking: 11. Terugblik beleidsdiscussie d.d. 24-4-2003. 12. St. Anna theater op initia tief van de commissie zoals afgesproken op 8 mei 2003). 13. Vermaatschappelijking van de zorg (brede discussie op initiatief van het CDA). ONDERDEEL D 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Stedelijk Beheer Agenda voor de openbare commissievergadering Stedelijk Beheer te houden op maandag 8 september 2003, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. ONDERDEEL A 1. 2. ONDERDEEL B 7. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C C-l. Ter advisering: 9. Voorstel wijziging Bouwver ordening en Verordening commissie welstand, monu menten en architectuur (Het betreft hier slechts formele aanpassingen van de veror deningen als gevolg van de wijziging van de Woning wet). C-2. Ter besluitvorming: 10. Afdoeningslijst. ONDERDEEL D I IRondvraag. 12. Sluiting. Inspraak voorontwerp bestemmingsplan "Nieuw Spur&erhof', partiële herziening van bestemmingsplan "Industrieterrein Smakterheide" Burgemeester en wethou ders van Venray maken, gelet op het bepaalde in artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de inspraakveror dening van de gemeente Ven ray, bekend dat vanaf maandag I september tot en met maan dag 29 september 2003 het voorontwerp bestemmingsplan "Nieuw Spurkterhof', partiële herziening van het bestem mingsplan "Industrieterrein Smakterheide" ter inzage ligt. Het voorontwerp vormt een planologisch/juridisch kader voor de locatie van een klein bedrijventerrein met bedrijfs woningen in het gebied omslo ten door de Nieuwhuisweg, Bosweg en de Spurkterweg te Venray alsmede voor de reali satie van een kinderdagverblijf. Het voorontwerp ligt met ingang van genoemde datum voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maan dag van 12.00 tot 20.00 uur en op dfnsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en bui ten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnummer 0478-523333. Van maandag I september 2003 tot en met maandag 29 september 2003 kan eenieder schriftelijk dan wel mondeling een inspraakreactie indienen bij burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Van de ingekomen reacties wordt een verslag gemaakt. Venray, 6 augustus 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secreta- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Opening. Mededelingen. Spreekrecht publiek. Vaststelling agenda. Notulen van de openbare vergadering commissie Ste delijk Beheer gehouden op 10 juni 2003. Gewest, n.v.t. Ingekomen stukken. Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het oprichten van een keu ken aan de Castelostraat 7 te Castenray tnv M.T. Jacobs, Castelostraat 7; - het verbouwen van de woning aan de Trijnestraat 5 te Leunen tnv H.G.J. Gou- mans, Trijnestraat 5; - het veranderen van de gara ge aan de Alpenhof 2 te Venray tnv H.A.P.M. Ver- kuijlen, Alpenhof 2; - het verbouwen van een res taurant aan de Hoender straat I te Venray tnv S. Sen, Houtsnipstraat 18 te Venlo. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het gedeeltelijk slopen van een stal aan de Timmerman nsweg 110 te Ysselsteyn tnv F.G.M. Arts, Timmermanns weg 110; - het slopen van pluimveestal len met asbesthoudende golfplaten aan de Zandhoek (ontwerpplan) Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op arti kel 23 van de Wet op de Ruim telijke Ordening, de terinzage- legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan "Bui tengebied". Het plan voorziet in een nieu we regeling voor het bebouwen en gebruiken van de gronden en opstallen in het buitengebied van de gemeente Venray. Het plan vervangt het nu geldende bestemmingsplan buitengebied en alle andere nog geldende bestemmingsplannen in dit gebied. Het ontwerpplan ligt met ingang van maandag I septem ber 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publiekdiensten in het gemeentehuis van Venray, Raad huisstraat I te Venray, geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdien sten, telefoonnummer 0478- 523333. Gedurende de termijn van terinzageligging kan een ieder zijn zienswijze omtrent het ont werpplan schriftelijk kenbaar maken aan de gemeenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Op dinsdag 16 september 2003, aanvang 20.00 uur, wordt in het gemeentehuis te Venray een openbare informatiebijeen komst gehouden. Venray, 28 augustus 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris 13a/Bremmenkamp 2 en 4 te Oirlo tnv Zanders Legbe- drijven BV, Bremmenkamp 2; - het slopen van drie stallen aan de Twistweg 12a te Vredepeel tnv P.C.M. van der Zanden, Twistweg 12a. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. het wijzigen voorgevel aan de Penningkruid 80a te Ven ray tnv A.F. Cornelissen, Penningkruid 80a; het vergroten van de woning aan de Klaproos 53 te Venray tnv R.J.M. Camps, Klaproos 53; - het verbouwen van de gara- fe aan de Dopheide 4 te 'sselsteyn tnv S.L.H.M. hei dens, Dopheide 4; - het bouwen van een tuin huis met overkapping aan de Randenrade 62 te Oostrum tnv W.T. Binnendijk, Ran denrade 62; - het bouwen van een serre aan de Johan van Stalberg- weg 3 te Vredepeel tnv P.T.J.L. Botden, Johan van Stalbergweg 3; - het veranderen van een hal aan de Lathyrus 32 te Ven ray tnv F.P.J.M. de Haas, Lathyrus 32; het vergroten van de woning aan de Hatendonk- straat te Oostrum tnv B. Broeren, Pastoor Gerards- straat I te Oirlo; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 10 te Venray tnv A.J. Snij der, Vossestaart 10; - het plaatsen van speeltoe stellen, ond. kozijen/deuren en vernieuwen hekwerk aan de Eindstraat 6a te Venray tnv Stichting Turkse Mos kee, Eindstraat 6a; - het bouwen van een carport aan de Pasodoblestraat 8 te Venray tnv R.G.J. Rievers, Pasodoblestraat 8; - het wijzigen van een voor gevel aan de Schouwburg plein 3 te Venray tnv Beleg gingsmij. Van den Munckhof B.V., Postbus I te Venray; - het vergroten van de woning aan de Langeweg 104 te Venray tnv M. v.d. Bosch en S. van Rens, Lan geweg 104; - het veranderen van een basisschool aan de Kiosk 3 te Venray tnv S.P.O.V. Ven ray, Eindstraat 42 te Venray; - het vernieuwen/vergroten van een loods aan de Klein Oirlo 11 te Castenray tnv J.G.L. Vollenberg, Klein Oirlo I I; - het bouwen van een woning met garage aan de Johan van Wyttenhorstweg 7 te Vre depeel tnv A.G.M. van Hoof, Twistweg 10 te Vredepeel; - het vergroten van een pand aan de Keizersveld 42 te Venray tnv Olba Products, Keizersveld 42. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in achtgenomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van varkensstal len en loods aan de Vennen- weg I te Oostrum tnv Maessen Grondverzet B Metaal weg 5 te Venray; i - het slopen van dakbedekL magazijn/werkplaats aanl Puttenweg 3 te Ysselsti tnv M.H. Claessens, Put weg I te Ysselsteyn; het slopen van varkenss len en loods aan de 6 ,Allt broekseweg II te Leu «w tnv J.A.F. Hendrickx, 0i kim broekseweg I IMa. - het slopen van mach mei opslagloodsen aan de ld Oirlo 10 te Castenray M.G.W. Classens. K Oirlo 10; Blij - het slopen van een varke ivve stal aan de Haag 5 te Me van lo tnv W.P.M. Michels, H - het slopen van een stal/la r"° aan de Twistweg I te Vri peel tnv M. Botden, Tv» weg I. [PJ Zij die menen door de afj van een of meer van deze» gunningen rechtstreeks inl ,j q, belang te zijn getroffen, kuni op grond van de Algemene V En Bestuursrecht daartegen bij college van burgemeester i Wi wethouders van Venray j 8e' gemotiveerd bezwaarsch 20( indienen en wel binnen 6 wé na de dag, waarop de besd int0 king is toegezonden of uit 10P reikt. ,onl Die termijn wordt in iedergt *al in acht genomen, wanneeri ?za bezwaarschrift binnen 5 wel SJ* na dagtekening van deze pc A catie wordt ingediend. De op de verzoeken betreki m hebbende stukken liggen je|^ ingang van 29 augustus 2i gedurende 4 weken vooree Ye der ter inzage bij afde Publieksdiensten. Gedurende deze termijn k nen eventuele bedenkingen L?! burgemeester en wethoud *ob \A//-»rrton inaoriionrl worden ingediend. Venray, 28 augustus 2003 Burgemeester en wethoui van Venray, namens dezen, hoofd van afdeling Bouwen ,.na Milieu, J C.Th. van Velzen DA/ Jan .njloli 24 Mie, Huurders die in Venray wonen en graag willen weten hoe het staat met het recht op huursubsidie kunnen voortaan terecht bij de gemeente voor informatie. Waarom een HIP? Vorig jaar werd de uitvoering van de huursubsidie voor het eerst centraal geregeld door VROM. VROM heeft de taak van gemeenten en verhuurders toen onderschat. Daardoor kwamen veel aanvragers in de problemen. Velen kregen veel te laat huursubsidie en niet de gewenste informatie. De gemeente en verhuurders heb ben VROM alsnog alle onder steuning gegeven om de pro blemen weer op te lossen. Hoe werkt het? Door invoering van het Huursubsidie Informatiepunt (HIP) kunnen gemeenten en verhuurders weer hun taak vervullen in de uitvoering. Voorheen moesten we klanten vaak doorverwijzen naar het telefoonnummer van VROM. In Venray is het HIP operatio neel bij de gemeente, afdeling Publieksdiensten. Alle front- officemedewerkers van deze afdeling kunnen u helpen als u vragen heeft over huursubsidie. Ze kunnen beschikken over de meest actuele gegevens en de diverse vragen zelf beantwoor den. Via een internetverbinding is er rechtstreeks contact mogelijk met het ministerie van VROM te Den Haag. De mede werkers van een HIP moeten altijd toestemming vragen van de klant, voordat zij persoons dossiers mogen raadplegen. Telefonische verstrekking van dossiergegevens is niet moge lijk vanwege de regels m.b.t. de bescherming van de privacy. De informatie is door VROM goed beveiligd en wordt er gebruik gemaakt van codes en passwords. Welke vragen? Als u voor de eerste huursubsidie aanvraagt, e )eei wilt weten welk bedraj 3e krijgt, kan er een proefbert ning voor u gemaakt word jj-, U kunt direct zien hoe staat met uw aanvraag, wal aan betalingen is gedaan ofr er aan betalingen aan Ook kan via het HIP bekei worden welke gegevi VROM van u heeft ontvanj en gebruikt om de huursuï die vast te stellen. Alle inl matie kan geprint worden meegegeven worden aan huurder. Met deze nieuwe toepass kunnen we u nog beter dienst zijn! De afdeling Publieksdienstf is geopend op maandag 12.00-20.00 uur, op dinsdag en met vrijdag van 09.00-13 uur, bezoekadres: Raadhip C straat I. Gemeente Venray, afdei Publieksdiensten di *Mir Jan Ir tl Met ingang september gaat KBO Afd. Venray-kom weer ver der met de organisatie van com putercursussen. Als vervolgcursus is als eerste Excel aan de beurt. Bij voldoende deelname start deze cursus op maandag 8 september. Het betreft zes lessen van twee uur en wel van 15.30 tot 17.30 uur. Deelnemers dienen voldoen de basiskennis te bezitten, bij voorbeeld de basiscursus ouderen achter de PC. Meer informatie en aanmelding bij G. van Meijel, tele foon 586389- Woensdag 3 sep tember is de eerste kienmiddag van het nieuwe seizoen. Aanvang 14.00 uur in De Kemphaan. - Martin Koenen ADVIESBUREAU *5*^ Bestemmingsplan Buitengebied Gemeente Venray ADVIES - BEZWAARSCHRIFT? 040-2262507 of 06-22789292 Vulllnghspark 34. 5591 DB Heeze Gespecialiseerd in: Bestemmingsplannen Milieuvergunningen Bouwvergunningen Bezwaarschriften www.adviesbureaumartinkoenen.nl Na een vakantiestop beginnen de oefenavonden weer. Maandag 1 september: eerste oefenavond; om 20.30 uur in de Kiosk. Maan dag 15 september: oefenavond in de Kiosk. Optredens/Evenementen Zaterdag 30 augustus: Presentatie van 'Ozze Thei zienne polko' in Vierhouten. Zaterdag 20 septem ber: Nat. Folkloredag 2003 Ven ray. Deze dag is voor de Hakke spits een belangrijk element. Ze zijn dan ook al geruime tijd volop bezig om de Nationale Folklore dag gestalte te geven. Ongeveer 190 personen in het Nederlands kostuum gestoken, uit alle delen van het land, zullen die dag Ven ray bezoeken. Dit festijn is elk jaar in een andere plaats. Daar de Hak kespits dit jaar 20 jaar bestaat heb ben zij het jubileum aan de folklo redag gekoppeld. -U zult de komende weken veel horen en lezen over deze Nat. Folkloredag. De morgen zal veel in besloten kring plaatsvinden, de foyer zal de hele dag voor publiek open zijn; na de middag zullen er gegaran deerd velen in kostuur in Venray rondlopen. Contactadres: dhr. O. Pijpker, tel. 0478-586260. Op 18 september start Senioren Sport Synthese met vijf trainingen Sportief Wandelen (voor senioren van om en nabij 55+). Sportief Wandelen biedt net iets meer dan gewoon wandelen door de professionele begeleiding en de verantwoorde trainingsop- bouw. Een groep bestaat uit gemid deld' 10 a 15 personen en de trai ning duurt ongeveer één uur en is het algemeen zeer gevarieerd. Er wordt gelet op de juiste techniek en gewerkt aan het opbouwen van uw fitheid. Lichamelijk bezig zijn en gezelligheid staan hierbij centraal. Vanaf 18 september vertrekt er elke donderdag om 13.00 uur een groep bij het Centrum voor Oude ren de Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. De groep staat onder leiding van een professionele begeleider van fysiotherapie Wel- tersweide uit Horst. Als u eens kennis wilt maken met deze lan delijk gezien snel groeiende sport kunt u zich aanmelden bij Senio ren Sport Synthese telefoon 0478- 517317. De zomervakantie zit er bijna weer op en dansvereniging Opan ka is klaar voor het nieuwe sei zoen. Natuurlijk gaan ze door met de cursussen Kidsdance en Street- dance. De lessen starten weer op maandag 8 september. Kidsdance en streetdance is dansen op leuke, stoere top-40 muziek en wordt gegeven door Josta Veld huis, afgestudeerd aan de dansaca- demie van Tilburg. De lessen wor den gegeven in cursussen van 15 lessen, in de speelzaal van basis school De Vlaswei in Venray van 15.15-16.00 uur voor kinderen van groep 1 t/m 4 van 16.00-16.45 uur voor kinderen van groep 5 t/m 8. Streetdance is gericht op jeugd van 12 t/m 18 jaar. Deze les sen worden gegeven in Wijkcen trum Veltum te Venray, op de maandagen van 18.15 tot 19.15 uur. Informatie en opgave: Jolanda Jaspers, tel. 510995, e- mail info@opanka.nl. Kijk ook eens op website: www.opanka.nl. De lessen Internationale dans voor volwassenen starten weer op 1 en 2 september (in twee groepen), ook in het wijkcentrum van Veltum. Ook deze lessen worden gegeven door Josta Veld- Tussenstand zonnebloem actie. De drie hoogste meldingen bij de èèn stammers komen van Manon Laarakkers 3,45 meter, Hendrik van Daal 3,40 meter, Imke Gom- mans 3,26 meter. Bij de drie stam mers Manon Laarakkers 10,35 meter, Hendrik van Daal 9,05 meter, Silke Steeghs 7,33 meter. Als de stam is gebogen mag je dit ook mee meten .Tot 1 september kun je de hoogten nog via e-mail doorgeven naar jnwvenray@erkensict.nl. En of je mee doet voor één of drie stam mers. Wel even je adres en school vermelden. Natuurlijk kunnen jul lie ook nog kijken op onze websi te www.jnwvenray.nl huis. Internationale dans ken merkt zich door de mooie, vrolij ke muziek. Er worden dansen geleerd uit diverse landen. U heeft geen partner nodig, ze dan sen voornamelijk in rijen, slingers en in een kring. Heeft u interesse en wilt u eens komen kijken, neem dan contact op met Jolanda Jaspers, secretaresse Opanka, tel. 0478-510995, e-mail: info@opan- ka.nl. Op dinsdag 2 september ver trekken de pelgrims weer naar Lourdes voor hun bedevaart naar het bekende Mariaoord in Zuid Frankrijk. De Lourdestrein staat klaar in Roermond op spoor 2 en vertrekt om 15.56 uur. Pelgrims uit Ven ray kunnen het beste de trein van uit Venray van 13.45 uur nemen. Die komt in Roermond aan om 14.25 uur, vermoedelijk op spoor 3. U hoeft dan niet van perron te veranderen. Als U met de trein vanuit Ven ray vertrekt, hoeft u ook geen ander treinkaartje te kopen. Het reisbiljet van de Lourdestrein is ook geldig voor deze trein. Bij terugkomst van de pelgrims op dinsdag 9 september komt de trein in Roermond aan om onge veer 8.40 uur. Na de bedevaart zullen mede- werker/sters weer rond gaan in Venray en kerkdorpen om dona- teurskaarten voor het Lourdes- werk 2003 te verkopen. Deze kaarten kosten 1.50 euro en/of 3.50 euro. U steunt er een zeer goed doel mee. De dames van ZijActief Oostrum gaan op dinsdag 16 september eten bij de Gilde-opleidingen in Venlo. Zij verzamelen zich om 17.15 uur bij de Rabobank Óostrum. De kos ten bedragen 12.50 euro p.p. Bij de Gilde-opleidingen (Laaghuis- singel 4 in Venlo) krijgen de dames in het L'entree restaurant een viergangendiner geserveerd. U kunt zich opgeven t/m zondag 7 september bij Mila Rijs, tel. 583564. Geef tevens aan Mila door of u kunt rijden. U kunt ook een briefje bij haar in de bus doen (Randenrade 5). Zondag 31 augustus: uitvoering in Geysteren, 10.00 uur. 9.15 uur in uniform aanwezig. Aan- Afmelden bij: J v. Loon, secretaris, tel. 0478-585422. Vanavond laatste keer oefenen seizoen om 19 30 uur. Zateit 30 aug. staat in het teken vani persoonlijk kampioenschap. 14.30 uur. Diegene die nici later komen even melden bij schietcommissie. Zondag staan eventueel nog kavelron - J gepland. Programma: 11 sepii 11 ber voorzittersoverleg Schutli bond Juliana. 1 Jt!! er is de cr 7- 2003;®'» Dinsdag 2 september i ning van het seizoen 20^-^. Om 19 00 uur is er een H. Mis»" al leden en overleden leden vani WB in de Grote Kerk. Daïf opent de voorzitster de avond ifl# Witte Hoeve. Er is muziek vaflf Boem-Box-Bend. Een groep niettf met een verstandelijke beperWh die samen voor ontspanning# sfeer zorgen. Dit alles onder b* leiding van de heer Alex van Wf Op deze avond is er gelegeiw om de contributie van 20,50 eurc betalen. Nieuwe leden zijn al# welkom! Kom gerust een avond# de sfeer te proeven.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 24