lijdt met Beleid uit Heerlo beste vereniging Sportnieuws -info WH m DOOR KENNIS OMS Office ©Outlook Snel Veritas Bedrijventoernooi Red Caps enwedstrijd in sselsteyn Senioren Sport Midgetgolf Club Buitenlust Cursus leiding gymnastiek TV Ysselsteyn Inge Lenssen naar Dag der Kampioenen Viertal St. Jan Merselo Limburgs kampioen Fraaie resultaten Geeke Blenk Softbalsters hervatten competitie met winst Venrayse schaakclub KW Venray Autocross weekend Veulen SCHRIJF JE IN VOOR EEN in Venray Keizersveld 47/B, 5803 AM Venray gina £L EN MAAS Donderdag 28 augustus 2003 - Pagina 21 voor paarden in Velden RV Zeldenrust in Velden kan igkijken op geslaagde Limburgse ipioenschappen voor paarden, k titelstrijd werd afgelopen week- l afgewerkt in Velden ter gelegen- j\an het 75-jarig jubileum van de treoiging jjdt met Beleid uit Meerlo boekte fraai succes door de verenigings- ipioenschappen te winnen. Rui- lub De Peeldravers uit Ysselsteyn [beslag te leggen op een vijfde its. In de afdelingsdressuur klasse t deed St. Jan Merselo van zich eken door de wedstrijd voor vier- m te winnen. Petra van Dijck, neens van St. Jan Merselo, won met Jumpdolivio Z de dressuur in de klasse B. In de springwedstrijden waren er verschillende successen weggelegd voor Rijdt met Beleid uit Meerlo. Martien Amendt (Meerlo) zegevierde met Odette in de klasse Z. zus Leonie wist met Vero de titel te behalen in de klasse M en Manon Kes- sels was met Giebos de beste in de klasse B. De winnaars van de einduitslagen in de verschillende dressuur- en springklassen zijn als volgt: Uitslagen dressuur Individuele dressuur klasse B: 1) Petra van Dijck (Merselo) Jumpdoli vio Z Afkampen klasse LI dressuur: 1) Anita Faassen (Helden) B Ribidou Afkampen klasse Lil dressuur: 1) Andrea Bongers (Meiick) Pantau Individuele dressuur klasse Ml 1) Chantalle Szafranski (Nuth) Just Ocho Individuele dressuur klasse M2: 1) Silivia Faassen (Tegelen) B. Pleasure Individuele dressuur klasse ZII: 1) Roger Schulkens (Beek) Monte Cassi- ni Afdelingsdressuur: Viertallen klasse licht: 1) St. Jan Merselo (Merselo); klasse zwaar: 1) Wittenhorst (Horst) Achttallen klasse licht: 1) Witten- Martien Amendt won met Odette in de klasse Z. horst (Horst). Uitslagen springen: Klassiek Z: 1) Martien Amendt (Meerlo) Odette Klasse ZZ: 1) William Brentjes (Linne) Kamora Klasse B: 1) Manon Kessels (Meer lo) Giebos Klasse L: 1) John Driessen (Asen- ray) Revilagigedo Klasse M: 1) Leonie Amendt (Meer lo) Vero Verenigingskampioenschappen: 1) Meerlo 5) Ysselsteyn In het openingsduel van de tweede helft van de competitie wisten de Venrayse softbalsters van Red Caps een klinkende 13-9 overwinning op de Starlights uit Schijndel te boeken. De eerste inning uitgezonderd waren de Venrayse dames nooit echt uit het ritme. Die eerste inning werd gekenmerkt door diverse fouten waardoor de bezoekers van meet af aan een aardige voorsprong konden nemen. Crisisberaad in de werperscir kel bracht uiteindelijk de nodige rust waarna de aanval ingezet kon wor den. De slagploeg van Red Caps Ven ray ontbrak het aan enkele long hit ters, maar de invallers zorgden ervoor dat deze niet gemist werden. Gelukki ge honkslagen en af en toe geholpen door vier wijd en overtrows kwanten toch de nodige punten binnen. Jojan- neke Grim had de pech om als punch bag van de werpster van Schijndel op te treden; zij kreeg twee keer geraakt werper. Hanneke Ensink zette de wedstrijd op slot. Aan slag was zij goed voor een driehonkslag en als werpster kregen de gasten maar één inning even grip op haar. Zaterdag 30 augustus spelen de softbalsters om 18 00 uur tegen het eerste team van de Starlights in Schijndel. De aspiran ten begonnen minder florisant met de tweede helft van de competitie. Tegen de Meppers uit Eersel wist de Venrayse slagploeg pas in de laatste inningen enige weerstand van beteke ning op te bouwen. Tegen die tijd hadden de gasten al een ruime voor sprong die ook niet meer in gevaar kon komen. Uiteindelijk verloren de jongens met 5-20. Volgende week hebben ze vrij. Zaterdag 30 augustus staat naast de eerdergenoemde soft bal wedstrijd een thuiswedstrijd voor de pupillen om 11.00 uur tegen PSV en een thuiswedstrijd van de junioren tegen Sittard, eveneens om 11.00 uur op het programma. Zondag 31 augus tus verwelkomen de honkbal senio ren om 14.00 uur de spelers van Nuenen. De honkbal senioren spelen overigens woensdag 27 augustus om 19 00 uur nog een wedstrijd in en tegen Gemert en op 3 september staat 's avonds om 19.00 uur een wed strijd tegen PSV in Eindhoven op het programma voor de heren. Op zaterdag 6 september wordt er vanaf 13-00 uur een bedrijven softbal- toernooi gehouden op de velden van Honk- en Softbalvereniging Red Caps Venray. Softbal, wie kent het niet. Een sport waarbij je moet proberen met een knuppel een bal weg te slaan. Het lijkt makkelijk, maar het is moeilijker dan menigeen denkt. Om bedrijven op een leuke.ontspannen en sportieve manier een spannende strijd met elkaar aan te laten gaan houdt Red Caps Venray dit toernooi op haar velden aan de Leunseweg. Spelers van de Venrayse vereniging zullen de bedrijven, indien gewenst, helpen met coachen. De dag wordt om 19.15 uur afgesloten met een gezamenlijke barbeque en de uitrei king van de wisseltrofee. Heeft u bedrijf ook interesse om mee te doen, of wilt u wel eens wedstrijd tegen uw klant/leverancier spelen? Informatie kunt u opvragen bij Patrick van Fes- sem, tel. 0478-580852 of e-mail: info@redcapsvenrav.com 'oor de vijftiende keer houdt icatie Menners Ysselsteyn e.o. op tdag 31 augustus een menwed- jd in samenwerking met de Noord- nburgse aanspanning voor enkel, >bd en vierspannen paarden en ïy's. Dit jaar voor het eerst een liswedstrijd volgens reglementen voor de klassen 1-2-3. Er star- in totaal 60 deelnemers, zowel ïeanten als wedstrijdrijders. Er en verder vier vierspannen mee. deelnemers komen uit geheel [Ierland, alsmede plaatselijke favo- ten. De eerste start is om 10.00 r. Het wegtraject van 15 kilometer w door de bossen aan de Putten- g en Paardekopweg. Op de hoek nevenweg - Rouwkuilenweg liggen n zestal hindernissen, waaronder k de spectaculaire waterbak. De Hlaagse wedstrijd zal worden ver- reden in de mooie bosrijke omgeving van Ysselsteyn; alle hindernissen lig gen op het hoofdterrein, alsmede de dressuur en vaardigheid ringen. Ook is opgenomen een spectaculaire waterhindemis. Het secretariaat, tent, start en finish, veterinair, parkeer- en inspanterrein liggen allemaal aan de Rouwkuilenweg hoek Pottevenweg. Midden tussen de hindernissen is de verwarmde consumptietent geplaatst, waar u kunt genieten van een drankje en/of hapje. Tussen 11.00 en 15.00 uur is een ideale tijd om een wande ling te maken en te genieten van een veelzijdig en afwisselend onderdeel van de aangespannen paardensport, zowel aan de Rouwkuilenweg als in de bossen aan de Paardekopweg. De wegwijzerborden op de Middenpeel- weg verwijzen u naar het hoofdter rein. In de hele regio gaan in de eerste «kvan september alle groepen van Aioren Sport Synthese weer van n. Welke activiteiten dat zijn? In de meentc Meerlo-Wanssum en Ven ijn dat: Meerlo-Wanssum zwem- gymnastiek, internationaal dan- A. country line en Beweeg Bewust; pwy gymnastiek, internationaal nscn, countryline, energie en wcgen en sportief wandelen (start sept). Regelmatig bewegen heeft npositief effect op de gezondheid, programma van Senioren Sport Alhese staat open voor deelnemers en nabij de 55 - plus. De oefe nen en tempo worden aangepast n de leeftijd en mogelijkheden van deelnemers. 55-plus over het alge- nog wat fanatieker dan de 70- Bsers. Vaak stoppen mensen met Wen en bewegingsprogramma's Wnaie ze ouder worden. Dat is ■raier, want er zijn nog voldoende 'gelijkheden voor 55 plussers om Wief actief te blijven. Dit kan bij A of meerdere activiteiten van Seni- 31 Sport Synthese, welke zoveel als ftlijk ook bij u in de buurt worden •"giniseerd, en/ of - ook - bij de ^sportverenigingen in de regio. :i is mogelijk om kennis te maken 9 een van deze bewegingsactivitei- A door eens mee te gaan met een Adlielid, kennis, buurvrouw, b'uur- 111 die al actief is bij een van deze J»pen In chtingen over de ver schillende activiteiten zijn te verkrij gen bij Senioren Sport Synthese Post bus 5033, 5800 GA te Venray. Tel. 0478-517317 Email: unitvenray@synthese.nl De interne competitie van de Ven rayse schaakclub start weer op dins dag 16 september met een algemene vergadering. Njeuwkomers zijn van harte welkom.Iedere dinsdagavond wordt er door de leden van de club een onderlinge competitie gespeeld in het clublokaal in Landweert genaamd 't Stekske. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Normaal spelen ze elk jaar twee ronden, maar dit hangt ook een beetje van het aantal leden af. Het doel van elke club is om het huidige ledenaantal te behouden en dit geldt in sterke mate voor de club.Loopt het aantal leden sterk terug dan heeft dit weer invloed op de vorm van de com petitie. Maar normaal duurt de eerste ronde tot het begin van het nieuwe jaar en daarna volgt er dan een inde ling op sterkte. Groep A bestaat uit de sterkste spelers van de schaakclub en groep B uit de minder sterk spelende spelers. Als u schaken een leuke sport vindt dan bent u altijd welkom op de dinsdagavond in 't Stekske. Toernooi Soerendonk De midgetgolfers van MGC Buiten- lust spelers zijn er dit jaar niet in geslaagd om in Soerendonk, waar het door MGC Heeze georganiseerde toernooi plaatsvond, om in de prijzen te vallen. Mocht Harrie Lenssen vorig jaar nog zegevierend het golfparcours verlaten, dit jaar waren zijn 95 hole slagen goed voor de vierde plaats bij de Heren Senioren. In dezelfde categorie eindigde Jan Engels (98 slagen) op de zesde plaats, Jan van Dijk als elfde. Jan Litjens als dertiende, Theo Litjens als veertien de, Leo Wilms als vijftiende en Harrie Fleuren als achttiende. Het winnende trio bestond Maarten Berwers (Heeze) met 88 holeslagen, Hans van der Aa (Du Commerce/Leende) won na barrage van Mees Bouwman (De Putters/Ede), nadat beiden na de reguliere vier ronden op 91 slagen waren geëindigd. Bij de Dames Senio ren viel Jo Litjens met 126 slagen eveneens net buiten het podium door als vierde te eindigen. Bets Wilms (131) legde hier beslag op de zesde plaats. Winnares werd Annie van Beek (Heeze) met 107 slagen, gevolgd door Tiny Schraa (Eindho ven) met 112 en Gon Goertz (De Pool/Maasbree) met 125 slagen- Onderlinge Competitie In de achterliggende periode zijn er drie speelronden afgewerkt plus een paar inhaalwedstrijden. Tot op het scherpst van de snee vochten koploper Harrie Lenssen en Jan Engels hun duel uit. Hoewel het span nend was tot de laatste bal geslagen was, was het niveau matig te noemen. Hoewel de punten broederlijk gedeeld werden (3-3) mocht Jan Engels zich de morele winnaar noe men vanwege het aantal holeslagen (75-76). Opmerkelijk was de over winning van Truus Arts op jan Litjens (4-2 82-88). Leo Wilms (als derde geklasseerd) speelde tegen Riet Lem- mens (lijstaanvoerder bij de dames) en Leo Wilms (nummer drie in het klassement) deelden eveneens de punten (3 -3) meet voordeel (75-78) voor Riet. Lemmens. Truus van Dijk (87 slagen) snoepte Henk van Leeu wen (77 slagen) twee punten af. Hoe wel Jan van Dijk met 78 slagen beter was dan zijn opponent Pierre Dean (80), wist laatst genoemde het pleit met 4-2 in zijn voordeel te beslechten door twee ronden op zijn naam te schrijven. Jo Litjens (86 slagen) klop te Riet Lemmens (80 slagen) verras send met 4-2. Een ander duel der giganten werd uitgevochten tussen nummer twee Gerrit Janssen en de als vijfde geklasseerde Gerrit Vermeulen. Gerrit Vermeulen trok met 4-2 (68- 73) aan het langste eind. Riet Lem mens en Betsie Wilms speelden ook al met 3-3 (82 - 81) in een eveneens spannende partij. En Theo Litjens (73 slagen) slaagde er in Henk van Leeu wen (78 slagen) met 4-2 aan de zege kar te binden. De beste prestatie werd geleverd door Harrie Lenssen, die slechts 66 slagen nodig had in zijn wedstrijd tegen Jo Litjens (82) en ook met 6-0 won. Niet veel slechter scoor de Jan Engels (tweemaal 68 slagen) en 6-0 overwinningen op Leo Wilms en Huub Straatman, waarbij laatstge noemde, ondanks de hoge nederlaag uitstekend partij gaf met een score van 73 holeslagen. In de stand is Jan Engels inmiddels opgerukt naar de tweede plaats met 13 punten uit 16 wedstrijden. Gerrit Janssen heeft weliswaar ook 13 pun ten, maar heeft een wedstrijd meer gespeeld (17). Harrie Lenssen blijft met 6 uit 15 ruimschoots op kop Bij de dames blijft Riet Lemmens (17 uit 16) het klassement aanvoeren. Betsie Wilms zit haar echter met 18 uit 15) zeer dicht op de hielen. Truus Arts (20 uit 15), de laatste weken uitste kend op dreef, verdrong Jo Litjens (21 uit 14) zelfs (tijdelijk van de derde plaats. Senioren Sport Synthese verzorgt in Noordelijk Noord-Lintburg diverse activiteiten voor ouderen - sportieve activiteiten voor 55-plussers, zoals fit ness, countryline, yoga, internationa le dansen en gymnastiek. Meer Bewe gen voor Ouderen met op de leeftijd gerichte sportieve programma's. Seni oren Sport Synthese kent een vijftigtal docenten, welke op freelancebasis worden ingezet voor 130 groepen. De verwachting is dat de belangstel ling voor deze activiteiten de komen de jaren toeneemt, omdat de doel groep senioren groeit. Daarom wijst Senioren Sport Synthese via dit pers- Het is weer zover. Het begin van het nieuwe seizoen. Dinsdag 2 sep. is de eerste ledenavond. Om 18.30 uur begint men met een H Mis in de Paterskerk. Hoe de avond verder inge vuld wordt blijft nog een verrassing. Bij deze avond worden ook de echt genotes/partners uitgenodigd. Het belooft een gezellige en ontspannen de avond te worden. bericht op een opleiding gymnastiek. Deze opleiding wordt verzorgd door de provinciale instelling Symbiose. De cursus start zeer binnenkort en er zijn nog slechts vier plaatsen vrij. De opleiding heeft tot doel om cursisten voor te bereiden op de taak gymnas tiek te geven aan groepen ouderen. De opleiding wordt gegeven in Zalen centrum De Donderie in Roermond. De opleiding omvat 90 lesuren, te ver delen over 30 bijeenkomsten. Daar naast is er een stagetijd aan verbon den teneinde het geleerde ook in de praktijk te kunnen brengen. Aan de opleiding zijn toelatingseisen verbon den. De opleiding wordt afgesloten met examens voor theorievakken en voor het les- en leidinggeven. Bij goed gevolg - aan de hand van gestelde cri teria - ontvangt men het door het ministerie van VWS erkende diploma MBVO-leid(st)er gymnastiek De opleiding staat onder auspiciën van de NISB. Voor verdere inlichtingen en overige interesses op dit gebied kunt u contact ,opnemen met Senioren Sport Synthese: tel. 0478-517317 of e- mail unitvcnrav@svnthese.nl Rabobank Venray Open Het komende weekend van vrijdag t/m zondag wordt voor de zevende keer gestreden om het tenniskam pioenschap van Venray. Aan dit ten- nisevenement nemen alle zeven ver enigingen uit de Gemeente Venray deel: TV Oostrum, TV Oirlo/Casten- rav, TV Merselo, TC Rodhe, TV Leu nen/Veulen/Heide, TV Ysselsteyn en TC Venray. Maar liefst 22 teams bij de senioren in vier categorieën en 11 teams bij de junioren in twee leeftijds groepen met in totaal meer dan 250 Op zaterdag 30 en zondag 31 augustus houdt AutoCrossClub 't Veule een spectaculair auto crossweekend. Op zaterdag om 14.00 uur word er gestart met een voor Nederlandse begrippen unieke zes- uurs wedstrijd. Het team dat op het einde van de rit de meeste ronden heeft gereden mag zich de grote win naar noemen. Tijdens de zes uren mag er zelfs aan de auto gesleuteld worden en kun je daarna weer verder rijden, 's Avonds vindt in de feesttent de prijsuitreiking plaats en is er een discotheek. Op zondag maakt ACC "t Veule zich dan op voor een spetteren de aflevering van het Open Zuid Nederlands kampioenschap Het belooft dus volop spektakel te wor den op de mooie aan de Jaegerhof weg in Veulen. Voor meer info: tele foon 0478-581266. deelnemers zullen uitmaken, wie zich de nieuwe tenniskampioenen mogen noemen van de Gemeente Venray. De poulewedstrijden voor de seni oren worden gespeeld op de parken van Leunen/Vculen/Heide (Open klasse), Rodhe (Dl-klasse) en Yssel steyn (D2/E). De junioren spelen hun poulewedstrijden in Oostrum en Mer selo. De nieuwe categorie, senioren 50+, speelt op het kunstgras van Oirlo/Castenray. Het Venray Open is een prestatief toernooi, maar ook een gebeuren, waar gezelligheid en samenzijn voorop staan. Zo wordt er op de zaterdagavond voor alle senio ren met aanhang op het tennispark van Leunen/Veulen/Heide een barbe cue georganiseerd met muziek van de Puppies. Zondag worden vanaf 09.00 uur de finalewedstrijden gespeeld op de banen van TC Venray. Om 12.30 uur wordt het programma kort onder broken voor de teampresentatie met van 13-00 tot 15.00 uur een tenniscli- nic, speciaal voor de jeugd. De prijs uitreiking vindt plaats om ca. 19.00 uur gevolgd door een grote loterij met als hoofdprijs een ballonvaart voor 2 personen. Wie woorden de nieuwe tenniskampioenen van Ven ray? Vorig jaar gingen de hoofdprijzen naar TC Venray. TV LVH, TC Rodhe en TV Ysselsteyn. Kom naar de diver se parken om te genieten van de ten nissport en uw plaatselijke favoriet(en) aan te moedigen. De toe gang is gratis. Dubbelcompetitie Donderdag 28 augustus worden de wedstrijden ingehaald van donderdag 17 juli. Bowlster Inge Lenssen uit Venray neemt op zondag 7 september in het Nationaal Bowlingcentrum in Schie dam deel aan de Dag der Kampioe nen. In het bowlingcentrum strijden de zestien beste bowlsters van Neder land om de titel. Na de voorronde bezet Inge Lenssen een vijfde plaats. De ranglijst wordt aangevoerd door Tessa van der Valk. Lenssen heeft zich ook gekwalificeerd voor de eindstrijd om de AMF World Cup. Ook hieraan doen de zestien best gekwalificeer- den na de voorronden mee. De Ven rayse bowlster is na de voorronden tiende, de lijst wordt hier aangevoerd Inge Lenssen neemt op zondag 7 september deel aan de Dag der Kampioenen. door Chris Koopmans. In het eindklassement van het bwo- lingseizoen 2002-2003 eindigde Lens sen bij de dames senioren op een 33e plaats. Chris Koopmans werd tot de beste dame van het afgelopen seizoen gekroond. Bij de junioren heren neemt Martijn Magermans uit Venray een fraaie vierde plaats in. Rienk Veenstra werd uitgeroepen tot beste juniorenbowler in het afgelopen sei zoen. Weer werd een kampioenstitel door ruiters van St. Jan gewonnen. Deze keer op de Limburgse Kam pioenschappen voor paarden in Vel den. Het 4-tal klasse Licht onder lei ding van Brigitte Kreuzer won de eerste prijs én werd kampioen in de klasse L. Dit 4-tal bestaat uit Karin Winnen, Jacqueline Willems, Helga Witzel en Ingrid Arts. Op zaterdag won Rick Janssen ook een hele mooie eerste prijs in de springklasse zwaar. Met Melchior sprong Rick twee maal foutloos rond en was hij in de barrage iedereen te snel af. Monique van Dijck won op zaterdag de tweede prijs met Lolivia in de dressuurklasse M2 met 168 en 164 punten. Zondag won Petra van Dijck met Jumpdolivia de eerste prijs met 172 en 177 punten in de dressuurklasse B. Met deze uit slag mocht Petra afkampen tegen de eerste prijswinnaars klasse B van de Het viertal van St. Jan Merselo dat Limburgs kampioen werd in Velden. andere ringen. Hier eindigde zij uit eindelijk op een hele fraaie derde plaats. Met springen wist Petra ook nog een prijs mee te pakken. In de klasse zwaar won zij met Ilivia de vier de prijs. Ellen van Dijck reed met haar paard Pouwer een hele mooie dres- suurproef in de klasse L2. Van de jury's kreeg ze 170 en 171 punten. Met deze uitslag won Ellen de derde prijs. Tenslotte reed Eva van Ooi op de kampioenschappen in de prijzen. Zij werd vijfde met Rebel in de dres suurklasse LI met 172 en 159 punten. Chantal Oudshoorn bezocht in Hazerswoudedorp een ponycon cours. Daar won zij met Mandeel twee keer een eerste prijs met haar dressuurproeven in de klasse L2 met resp. 153 en 161 punten. Geeke Blenk van de atletiekvereni ging Venray heeft afgelopen weekend met 1.55 meter een tiende plaats bij het hoogspringen en met 4.95 meter een zeveqde plaats bij het versprin gen bij dè nationale C-spelen voor meisjes behaald. Aangezien de onderlinge verschil len tot de ereplaatsen zo klein waren ontwikkelt Geeke zich steeds meer tot een landelijk sterke springster. Het had nog mooier kunnen zijn, want op de 80 meter horden was ze goed onderweg om zich tussen de besten te plaatsen, maar tot twee keer toe raakte ze zw aar uit balans door aanraking met de horden.Dit hoort soms echter bij een technisch zeer moeilijk nummer als de horden. bedrijfsopleidingen CURSUS startdatum: 23/25/29 sept. Basis Windows, Word, Excel en Access, startdatum: 24 sept. ELKE CURSUS BESTAAT UIT 4 DAGDELEN Uiterste inschrijfdatum 20 sept. 2003 Bel of mail voor meer informatie over de cursussen en inschrijfdatums: Tel. 0478-555888 e-mail: info@veritasvenray.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21