Souden bruidspaar in Leunen Familie Linskens wint hoofdprijs atste concert Klassiek p Locatie in Lottum Grensgeval op St. Anna 25 jaar gilde in Maashees mcnsi DE WINNENDE FOTO! Honderdvierentwintigste jaargang - week 35 - donderdag 28 augustus 2003: Muziektheatergezelschap Struweel voert in de carrousel- loods van St. Anna in Venray twee keer de voorstelling Het Grensgeval op. Kaartjes voor dit muziektheater op zaterdag 6 en zondag 7 september zijn te ver krijgen via de Schouwburg Venray. telefoon 0478 530999, www.schouwburgvenray.nl. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Een bijzondere voorstelling aan het begin van het nieuwe theaterseizoen. Niet in de theaterzaal maar op locatie omdat daar deze theatervoorstelling het beste tot zijn recht komt. Onder de bezielende leiding van Els Boonen, muziektheatermaker uit Heythuysen, werd Struweel gebo ren. Haar eerste productie was Doodgoed, een boerenopera in gemengd bedrijf, die in 2001 suc cesvol werd uitgevoerd in koeien stallen. Struweel presenteert nu haar tweede muziektheatervoor stelling; Het Grensgeval, muziek theater in gezinsverpakking. De avond begint met een lezing gege ven door Twan van Els. Het gezel schap Struweel brengt de muziek theatervoorstelling Het Grensgeval in samenwerking met Musiktheater Kontra-Punkt uit Dusseldorf en met muziektheater La Barca uit Brussel. In deze voor stelling zien we een gezin worste len met het onbekende dat op hen afkomt. We ervaren ook hun verlangen aan de alledaagsheid te ontsnappen. Angst voor het vreemde zal de rode draad vor men in deze productie. Een voor stelling die niet schuwt om de onderlinge vooroordelen die er liggen tussen de drie verschillen de landen met humor op de kor rel te nemen. 'Geen hond is Duits, geen kat is Frans, en geen kanarie Nederlands. Geen Vlaamse var kens, Waalse koeien, geen Deense dog, geen Spaanse vlieg. Elk dier kan al van in zijn wieg tot aan zijn graf de internationale loeien'. Het St. Joris en St. Anthoniusgilde uit Maashees viert op zaterdag 6 september het feit, dat het gilde dan 25 jaar geleden heropgericht is. Om 19-30 uur is er een receptie in de zaal van café zaal Plein 27 aan de Mgr. Geurtsstraat 27 in Maashees. Later op de avond wordt ook gevierd, dat er enkele gildebroe- ders zijn die al vanaf de hero prichting in 1978 lid zijn. Hét hoogtepunt van de avond is ech ter de presentatie van de nieuwe uniformen. Om die te kunnen bekostigen, hebben de gildebroe- ders (en de gildezusters, jeugdle den en ongeüniformeerde leden) het afgelopen anderhalf jaar hard gewerkt. Dankzij hun inzet en met hulp van diverse grote en kleine sponsors, zowel uit Maashees als daarbuiten, kunnen ze tijdens deze feestavond het resultaat aan u tonen. En het resultaat mag er zijn. Want ze mogen gerust stellen' dat Maashees, en de regio, trots kan zijn op dit gilde in deze fraaie nieuwe uniformen. De presenta tie tijdens de avond zal in de vak kundige handen zijn van Rene de Ruuper. terwijl ook enkele beken de personen uit de regio en uit het gildewezen al hun medewer king hebben toegezegd. in en Nel Reintjes 50 jaar getrouwd Jan en Nel Reintjes uit Leunen vieren op vrijdag 5 september bun gouden bruiloft 1950 werkte de jonge militair bij de geneeskundige troepen in de hulpverbandplaats, een hospitaal in Garoet. Reintjes heeft circa tachtig collega's zien sneuvelen of aan een tropische ziekte zien overlijden. Drie jaar en drie maanden was hij onafgebroken van huis. Een kistje met brieven herinnert nog aan zijn contacten met het thuis front. PLICHT Jan Reintjes was vijftien en zat in het laatste jaar van de land bouwschool in Venray toen in mei 1940 de Tweede Wereldoorlog uitbrak. Vlak na de oorlog, in mei 1946, werd hij opgeroepen voor militaire dienst. Bijna tien jaar lang stond zijn leven in het teken van oorlog en dienstplicht. Hij was bijna 25 jaar toen hij terugkeerde in de 'gewo ne' maatschappij. "Ik had niks geleerd en er was weinig werk. Maar toch heb ik geen spijt van mijn diensttijd. Vooral de kame raadschap die er heerste onder de jongens was geweldig. Ja, je deed gewoon je plicht." Nel was maar wat blij dat Jan na ruim drie jaar dienst in Indonesië heelhuids huiswaarts keerde Haar broer Piet was eerder ziek (maar levend, red.) naar huis teruggekeerd. De familie Van Loon ging dit keer bij de familie Reintjes in Leunen op bezoek. "En aan het eind van dat bezoek brachten drie jongens Reintjes drie zussen Van Loon naar Liessel", grijnst Jan Reintjes. Met de liefde tussen zijn broer en zijn neef en twee zussen van Nel werd het niets, maar aan het einde van die fietstocht door de Peel gaven Jan en Nel elkaar dan eindelijk de eerste kus. TROUWEN EN KINDEREN De eerste jaren gingen Jan en Nel als ze maar even tijd hadden met elkaar uit. Maar na 3,5 jaar hakten ze knoop door. Het was tijd om elkaar het ja-woord te geven. Op 5 september 1953 trouwden ze voor de wet en op 8 september 1953 voor de kerk, in Liessel. "We gingen in Leunen aan de Oeverbrock wonen. Daar zijn ook de eerste van onze zes kinde ren geboren", vertelt Nel. Jan werkte korte tijd als leer ling-verpleger op Servaas. Maar dat duurde slechts enkele weken. In 1950 trad hij in dienst bij het KI-station voor rundvee als inse- minator. Reintjes verwierf de meeste bekendheid in de politiek. Twintig jaar lang, van 1970 tot 1990, vertegenwoordigde hij Leunen in de gemeenteraad. Eerst voor de kerkdorpenfractie, waar van hij ook fractieleider was. en later voor het CDA, "Daar heb ik enorm veel tijd in gestoken", blikt hij terug. "Ik ben iemand met een duidelijke mening, heb in de politiek ook vaak mijn hoofd gestoten, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Met de huidige politiek, zowel lande lijk als lokaal, ben ik het lang niet altijd eens. Ik houd niet zo van dat gekonkel." Jan Reintjes was ook actief bij de plaatselijke dorpsraad en de ouderenbond. Enkele jaren terug ontving hij voor zijn vele verdien sten voor de gemeenschap een koninklijke onderscheiding. LOYALE HUISVROUW Nel is nog altijd de loyale huis vrouw, cijfert zich zonder proble men weg voor man, kinderen en intussen ook kleinkinderen. "Ik ben altijd een zorgzaam type geweest. Van jongs af aan ben ik voor anderen in de weer geweest. Ja. zo ben ik nu eenmaal Ze hebben inmiddels vijftien kleinkinderen, in de leeftijd van 3 tot 22 jaar. Vooral zondags is het in huize Reintjes in de Gussenstraat een drukte van belang, want dan komt (bijna) de hele familie eventjes bij pa en ma, opa en oma op bezoek. Ze zijn altijd van harte welkom, zo blijkt, behalve als ze soaps als 'Goede tijden, slechte tijden' wil len zien. "Ik kan niet begrijpen dat mensen naar zo n nikszeggen- de series kunnen kijken", zegt Jan Reintjes. "Ik kijk liever naar het Journaal of Nova. Vroeger luister de ik altijd naar G.B.J. Hilterman of Godfried Bomans. Ja, ik volg het nieuws nog altijd op de voet." Vrouwlief Nel begint te lachen. "Ja, kom bij Jan niet aan het nieuws. Als de kleinkinderen de televisie willen gebruiken voor een computerspel en het Journaal is op tv, dan vindt hij dat echt niet leuk." Op vrijdag 5 september vieren Jan en Nel hun gouden bruilofts feest met een mis in de kerk (15.00 uur) en een receptie van 19.00 tot 20.30 uur in zaal Martens. natuur en het landschap van zijn geliefd Bohemen.Het eerste deel is een soort plechtstatige mars, het tweede deel is beïnvloed door de gracieuze Boheemse volksdans (liindler-type). In het langzame derde deel klinkt een intense, breekbare melodie en de Serenade wordt door een pittige vrolijke Finale beëindigd. Het laatste optreden van Klassiek op Locatie wordt gehouden op zon dag 31 augustus om 16.00 uur in De Borggraaf in Lottum. Entree 12. De kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de VW-kantoren in Noord-Limburg. Gezien de grote belangstelling bent u met een kaart je in de voorverkoop verzekerd van een plaats. Vanaf de geplande con certlocatie wordt u dan verwezen naar een verrassende binnenlocatie. Voor meer informatie: www.klas- siekoplocatie.nl Tüincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs! I Levering dagelijks tel. 077-3216000 Strcelseweg 370. Venlo - www leurs nl Jenniskens^^^ installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning De familie Linskens uit Venray heeft de hoofdprijs gewonnen van de vakantie fotowedstrijd die Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas in Venray de afgelopen weken heb ben gehouden. Uit de vele inzendingen kozen Theo Klabbers van Combi Dom Melskens en Henk Lammen, redacteur/fotograaf van Peel en Maas, afgelopen maandag de beste foto. Hun keuze was una niem de foto van Frank Linskens die zijn zoon Keivin tijdens hun vakantie op de gevoelige plaats vastlegde. "In het kader van de spelregels is het gewoon een hele goede foto", zegt Theo Klabbers van Combi Melskens, "Het onder werp en de compositie zijn goed en ook technisch is het een keuri ge foto. Er zijn geen storende ele menten op de foto, bovendien is het een spontaan vakantiekiekje. Niet geposeerd, zo kijkt het man neke niet in de lens.' Combi Dom Melskens en Peel en Maas zijn Frank, Monique en Keivin Linskens ontvangen de hoofd prijseen fraaie Samsung klein- beeldcamera van maar liefst 299 euro van Theo Klabbers. tevreden over het verloop van de wedstrijd. "We hebben veel inzendingen binnengekregen en de reacties van de week- en hoofdprijswinnaars waren heel enthousiast. Volgend zomersei zoen krijgt de fotowedstrijd dan ook een vervolg", aldus Klabbers. Ik heb Jan altijd veel ver- nd, heb hem altijd alles iedragen." Zo, het geheim ter het huwelijk van Jan en Reintjes-Van Loon is door vrouw des huizes snel uit doeken gedaan. Jan grijnst, I glundert. De vonk die tn vijftig jaar geleden voor jeerst tussen de twee over- j, is altijd gebleven, dat is |l duidelijk. Op vrijdag 5 pefflber vieren Jan en Nel s-van Loon hun gouden |ilóftsdag met familie, uiden en bekenden. laar dialect is onmiskenbaar bants. Liessels om precies te ;>want daar werd 75 jaar gele- i Nel van Loon geboren. Als Iste dochter in een gezin met t kinderen was zij al op zeven- >e leeftijd de aangewezen per- in om het huishouden te run- I toen haar moeder veel te tg overleed. onder wasmachine, water uit kraan of droger. Het water est Nel zelfs uit het kanaal eppen. om daarna met de tners naar huis te sjouwen. Een ril contrast met het huishou- t anno 2003, vindt ook Jan "De mensen klagen nu veel nel. Wij hebben pas echt de ire jaren meegemaakt." in komt uit een boerengezin. Ier. moeder en tien kinderen. Ier Jan runde een gemengd Irijf. met akkerbouw en wat Breed hadden ze het niet, ir wie wel in die tijd? Van gs af aan werkten zowel Jan als hard om wat geld voor het in te verdienen. MILITAIR JAN en een broer van Nel. Piet, samen in dienst en zo kwa- le twee voor het eerst met rin contact. Voordat Jan in ler 1946 als militair naar icsië veifrok, maakt^r^le es Reintjes en Van Loon kennis met elkaar. "En :n sloeg de vonk over, want ivas gewoon een knappe zegt Jan lachend. "Ik durf- na onze eerste ontmoe- kaartje te sturen En ook Jan schreef Indonesië geen enkele klinkt het ietwat verwij- uit de mond van Nel. Reintjes werd na een alge- infanterie-opleiding en een tijd bij de bloedtransfusie- in Amsterdam net als dui- andere Nederlandse mili- naar Nederlands-Indië tijdens de onafhanke- van Indonesië, oktober 1946 tot januari Interesse voor het laatste 'heden in de concertreeks assiek op Locatie is zo groot, 1 de organisatie heeft beslO' n De Borggraaf in Lottum ders in te richten zodat meer iziekliefhebbers het concert n het Nederlands Blazers semble kunnen bijwonen. In aanloop naar het optreden ^en reeds honderden kaar- ?erkocht. Door voor een dere locatie in De Borggraaf *iezen, kunnen nu ruim zes- 'dderd zitjes worden Plaatst. ^ei het Nederlands Blazers Sflnble sluit Klassiek op Locatie m *11 af- Daarmee heeft het boeien de initiatief van Nard Reijnders (Broekhuizen), Peter Raver (Arcen), Wout Hermans (Broekhuizenvorst), René Poels (Meerlo). Geert Schmitz (Helden) en Servaas Huys (Grubbenvorst) zich met een dave rende klap op de kaart gezet. In de boezem van de organisatie wordt al hardop gespeculeerd over Klassiek op Locatie in 2004. Er zijn volop aanvragen vanuit gemeenten en locaties om volgend jaar opgeno men te worden in de concertreeks. Het Nederlands Blazers Ensemble, opgericht in 1959. wordt gevormd door blazers uit de belang rijkste Nederlandse symfonieorkes ten. De blazers komen ongeveer veertig keer per jaar bij elkaar om bijzondere programma's te spelen in binnen- en buitenland. Ze spelen graag het klassieke repertoire, maar ook de grote componisten van de 20e en 21e eeuw. Het Ensemble speurt altijd naar nieuwe componis ten en nieuwe ideeën en zoekt regelmatig het avontuur door pro gramma's te maken met kinderen, jazzmusici, musici uit de wereldmu ziek, met dansers, dj's, vj's en pro ducers. Het Nederlands Blazers Ensemble heeft eigen concertseries in Amsterdam, in het Concertgebouw en in Paradiso. Het Nieuwjaarsconcert in het Concertgebouw is al tientallen jaren een traditie, sinds het in 1995 rechtstreeks werd uitgezonden op radio en tv. De blazers maken twee buiten landse concertreizen per seizoen. Ze traden nagenoeg over de gehele wereld op. Vele CD's werden uitge bracht met zowel het modern als het klassiek repertoire. Klassiek op Locatie is er trots op dat ze het Nederlands Blazers Ensemble bereid heeft gevonden de eerste concertserie met prachtige composities af te sluiten. De Serenade in B flat, 'Gran Partita' KV. 361 van Wolfgang Amadeus Mozart, is wellicht het mooiste werk dat ooit voor blazers werd geschreven. De perfecte balans van het werk. waarbij niet alleen de virtuositeit van de blazers, maar tevens het mengen van klanken het uitgangs punt vormt, zal in de uitvoering van het Ensemble volledig tot zijn recht komen. De Serenade opus 44 van Antonin Dvorak is ook zo n geliefd werk uit het ijzeren blazers reper toire. Dvorak brengt een ode aan de Subside Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.n

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15